ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Page 1 of 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by niels Sun 30 Oct - 12:04

https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/mladic-iz-bih-je-trazio-posao-na-pumpi-ubio-se-zbog-snimke-na-kojoj-ga-ismijavaju/2407502.aspx
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by niels Sun 30 Oct - 12:06

MLADEN DULIĆ, 22-godišnji mladić iz Laktaša u BiH, ubio se nakon što je na TikToku i YouTubeu objavljen video "Molba za rad na benzinskoj pumpi" u kojem on traži posao.
U videu su prikazani mladić i radnik benzinske koji ismijava 22-godišnjaka dok on popunjava prijavu za posao. Radnik benzinske je mladiću postavljao pitanja kojima ga je htio ismijati. 
"Moraš upisati koji si spol. Da li si muški ili ženski... Moraš napisati gdje si radio.... Moraš napisati i da li si spavao na noćnom poslu. Ozbiljno moraš napisati jesi li spavao po noćnoj... Radio si noćnu?" ispituje na snimci mladića radnik na pumpi.
Mladićevi poznanici i prijatelji su za medije u BiH rekli da je počinio samoubojstvo zbog objavljene snimke jer nije mogao podnijeti ponižavanje i ismijavanje. Radio Sarajevo piše da su ljudi prepoznali o kojoj je benzinskoj crpki riječ, kao i osobu koja je vodila intervju s mladićem.

"Mladen je zauvijek otišao, a samo je tražio posao"

Da je mladić na sebe dignuo ruku zbog snimke, objavio je na društvenim mrežama i Dražen Pejaković, borac za radnička prava u BiH, piše Avaz. 
"Počivaj u miru mladi čovječe. Dobio sam video te vam moram reći kako moramo imati vise empatije za druge i razumijevanja i da se ovako nešto više nikad ne ponovi. Svi znamo kako je teško otići i tražiti posao, koliko je stresan sam intervju, da od poslodavca dobijemo razno razna glupa pitanja, ali ako još kao kolege radimo ovakve stvari onda nije dobar ishod za nikoga radnika.
Stop nasilju nad radnicima, a ovima koji su zbog snimke poslali u smrt mladog čovjeka mogu poručiti da je njegova smrt vama na duši. Ja snimku neću dijeliti", napisao je Pejaković na Facebooku.
"Jedan vrijedni dječak je samo tražio posao, ali nije imao sreću na tom putu (zbog video snimke koji se dijelio na mrežama, izvršio je samoubojstvo), pa je odlučio da ide na neko drugo, neko bolje mjesto, gdje ima ljudi... Nadam se, da će na tom putu dobiti svoja krila i da će odletjeti u raj, da mu se povrijeđena dječja duša smiri...
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by niels Sun 30 Oct - 12:06

Ne znam osobu koja je napravila ovu snimku, ali znam obitelj dječaka koji je ispunjavao formular za posao i molim se bogu da im da snage. Mladen Dulić je danas zauvijek otišao, a samo je tražio posao...", napisao je jedan korisnik Facebooka.

Policija: O svemu je obaviješten dežurni tužitelj

Iz PU Banja Luka potvrdili su kako je Policijskoj postaji Laktaši prijavljeno samoubojstvo i da su policajci poduzeli mjere i radnje iz svoje nadležnosti. 
"O svemu je obaviješten dežurni tužitelj Okružnog javnog tužiteljstva Banja Luka", rekla je glasnogovornica PU Banja Luka Milana Stojanović, piše Kiseljak.info.
U ovom trenutku nije poznato tko je snimio i objavio snimku mladićeve prijave za posao, a tužiteljstvo će odrediti daljnji tijek istrage, piše Klix.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 12:08

niels wrote:
"Jedan vrijedni dječak je samo tražio posao, ali nije imao sreću na tom putu (zbog video snimke koji se dijelio na mrežama, izvršio je samoubojstvo), pa je odlučio da ide na neko drugo, neko bolje mjesto, gdje ima ljudi... Nadam se, da će na tom putu dobiti svoja krila i da će odletjeti u raj, da mu se povrijeđena dječja duša smiri...
Ne dolazi u obzir. Ide u pakao.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by niels Sun 30 Oct - 12:12

Dakle, ovako:

U svijetu modnih mačaka, instagramuša, rijalitija, svakojake đubradi na društvenim mrežama i velezločinačke...

...jedan momak je želio pošteno raditi, imati pošten posao i pošteno ga dobiti. Naletio je na budaletinu, koja je mislila da radi budalu od Mladena, sve to snimio, a onda stavio na društvene mreže, gdje mu se gore navedena ekipa smijala i izrugivala. Mladenu, ne toj budaletini.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 12:14

Nakon samoubistva mladića u Laktašima Dodik obećao izmjene zakonskih propisa o internet nasilju

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik najavio je izmjene zakona, a koji se tiču ugrožavanja drugih osoba internet nasiljem.

"Tragedija u Laktašima treba da bude upozorenje svima da poštuju ljudski život i dostojanstvo u svakoj prilici i na svakom mjestu", napisao je Dodik.

Naveo je da korisnici društvenih mreža imaju slobodu da pišu i objavljuju šta hoće, ali da ako ona nije praćena odgovornošću, onda može da završi onako kako se vidjelo na tragičnom slučaju u Laktašima.

"Osuđujem sve one koji su snimili i javno širili snimak. Zaslužuju da snose javnu osudu i i krivičnu odgovornost. U narednom periodu radit ćemo na dopuni postojećih zakonskih rješenja, kojima ćemo jače sankcionisati one koji ovi vidom nasilja ugrožavaju javne osobe.

U subotu je i predsjedavajući Predsjedništva BiH Šefik Džaferović uputio saučešće porodici tragično preminulog mladića Mladena Dulića te poručio da ovo mora biti opomena cijelom društvu.

Mladić se ubio prekjučer nakon što više nije mogao izdržati ismijavanje na društvenim mrežama, a za sve je kriv videosnimak koji je nastao na benzinskoj pumpi dok je tražio posao. Zaposlenik pumpe ga je provocirao, a zbog sumnje na neovlašteno snimanje je jučer uhapšen. Također je otpušten s posla.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 12:20

Šta bi vi nagrađivali svakog tko se ubije jer mu je ego povrijeđen rajem ? Eto jadan ubio se pa ga čeka karta za raj. Pa nije to Cinestar. Kupi mu ulaznicu za kino pa će u raj i tamo gledat filmove. Nagradite ga još jel.

Znači jadan ja pa ću se ja sad ubiti a ne razmišlja o drugima npr kako će mu se osjećati roditelji, braća, sestre, rodbina, prijatelji ako se on ubije nego misli samo na sebe pa se eto ubije jer mu je ego povrijeđen itd.

Kakav raj ba ??? Pakao pakao sine. Pakao.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by niels Sun 30 Oct - 12:21

Uobičajena je mantra: “nije on baš sav svoj kad se ubio”.

Ne, on je sav svoj, društvo je ozbiljno bolesno.

Ubio se jer ima osjećaj za dostojanstvo, koje mu je zauvijek oduzeto.

U ovom svijetu, danas, se ubijaju ljudi koji žele raditi, dok nam moralne prodike drže Jelene Veljače, Vlatke Pokos i Ide Prester.

Mladen nije ni Matijević ni Bago, sutra ćemo ga svi zaboraviti.

Ali sutra ćemo se probuditi u istom svijetu, gdje je fizički raditi sramota, trema je sramota, ali je kurvanje po Dubaiju razlog za album sa slikama na društvenim mrežama.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by niels Sun 30 Oct - 12:27

Nisam se planirao baviti teologijom, ali duše pokojnika, svih pokojnika, idu u šeol, čistilište.

Na Sudnji dan, Bog će nam svima suditi, a Isus će mu sjediti zdesna.

O raju i paklu slušam od najmanjih nogu od ljudi koji nisu krunicu pošteno izmolili.

No dobro, ovdje nebitno, tema je momak i društvo.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 12:28

niels wrote:Nisam se planirao baviti teologijom...
Nije to teologija pajdo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by prckov Sun 30 Oct - 12:33

zalosno
nisam nikad  nikog ismijavo bez razloga
samo one koji su smece i one koji su sami skloni to isto cinit slabijim od sebe
a nekliko pojedinaca sam zastitio od fizickih i slicnih izivljavanja, i cudo to nikad nisu zaboravili
uvjek  mi se jave nude pomoc ako trebam i slicno

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


niels likes this post

Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 12:34

niels wrote:Uobičajena je mantra: “nije on baš sav svoj kad se ubio”.

Ne, on je sav svoj, društvo je ozbiljno bolesno.

Ubio se jer ima osjećaj za dostojanstvo, koje mu je zauvijek oduzeto.

U ovom svijetu, danas, se ubijaju ljudi koji žele raditi, dok nam moralne prodike drže Jelene Veljače, Vlatke Pokos i Ide Prester.

Mladen nije ni Matijević ni Bago, sutra ćemo ga svi zaboraviti.

Ali sutra ćemo se probuditi u istom svijetu, gdje je fizički raditi sramota, trema je sramota, ali je kurvanje po Dubaiju razlog za album sa slikama na društvenim mrežama.
Ubio se jer je jadnik.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 12:40

Znači dostojanstvo je kad te neka budala a svijet je prepun idiota ismijava i onda se ti u znak protesta ubiješ jer si povrijeđen ( samo ego može biti povrijeđen ) i nije te brige za druge i kako će se osjećati tvoji roditelji, rodbina, prijatelji itd nego eto ti ćeš se ubiti jer eto šta ja znam to si zaključio da je to rješenje i sad si ti faca itd.

I onda još kao bi u raj. To ka nagrada jer se ubio ?

Vidi vidi vidi vidi vidi. Vidi kurca.

Samoubojice ide u Pakao.

KRAJ RASPRAVE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by niels Sun 30 Oct - 12:55

Ovo društvo je pakao za normalne, pristojne ljude koji samo žele raditi u svojoj zemlji, imati obitelj i živjeti mirno i marljivo.

Oni su parije.

Svaki migrant je dragocjeniji, svaki razneseni tenk (nebitno čiji) je važniji, svaki upis neke s plastičnim sisama i licem o bilo čemu je konstruktivnije, svačija spolna/rodna orijentacija je bitnija od njihovog radnog staža…

Ne ide ovo na dobro.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 13:05

RayMabus wrote:
Samoubojice ide u Pakao.

Govna koja ih auitomatski osuđuju na pakao idu u pakao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 13:07

niels wrote:Dakle, ovako:

U svijetu modnih mačaka, instagramuša, rijalitija, svakojake đubradi na društvenim mrežama i velezločinačke...

U svijetu tzv. BiH kulture gdje jednu od glavnih uloga dobivaju govna  koja se izruguju s drugim ljudima samo da bi sebe prikazali kao neku full cool raju.
U stvari su najgori šljam koji postoji na zemlji, što se vidi i po stanju u kojem im se nalazi tzv. država.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Guest Sun 30 Oct - 13:09

Speare Shaker wrote:
niels wrote:Dakle, ovako:

U svijetu modnih mačaka, instagramuša, rijalitija, svakojake đubradi na društvenim mrežama i velezločinačke...

U svijetu tzv. BiH kulture gdje jednu od glavnih uloga dobivaju govna  koja se izruguju s drugim ljudima samo da bi sebe prikazali kao neku full cool raju.
U stvari su najgori šljam koji postoji na zemlji, što se vidi i po stanju u kojem im se nalazi tzv. država.

Nije to naravno samo bosanski problem, ali oni baš dominiraju u toj sportskoj disciplini na svjetskoj razini.
U tome su doslovce klasa za sebe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by AssadNaPodmornici Sun 30 Oct - 13:13

Tragedija ali isto momak nije bio zdrav kada se ubio radi toga. Negdje sam čitao da je i bio psihički bolestan. Za tjedan dva bi se i zaboravilo. Pazi rugali mu se na tik toku. Pa tko to koristi to sranje.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by AssadNaPodmornici Sun 30 Oct - 13:16

Najjači mi je matija Babić nešto se nasrao jer se ljudi "rugaju" kako je to "okrutno" a taj debil se prvi ruga svima okolo i naslađuje kada netko ima nesreću čim taj nije po njegovoj volji. Ali da su Srbija i Bosna pun kurac okrutniji sa tim ruganjima jesu pogotovo Srbija

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21040
2018-06-14


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by RayMabus Sun 30 Oct - 13:20

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
Samoubojice ide u Pakao.

Govna koja ih auitomatski osuđuju na pakao idu u pakao.
Ha ha ha ha.

Nasmijah se na ovo.

Ne osuđujem ih ja pajdo.

You are funny guy.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna Empty Re: Nije moja tema. Ali je krajnje ozbiljna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum