ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader Sat 19 Feb - 5:21

Venus wrote:
darth_vader wrote:
Venus wrote:

:D ...i tako se zove samo zato jer je to fensi naziv, a ne zato jer je tamo proizveden.  :coffee

Pa nije ta regija baš toliko fensi, ali su sirevi Plave Lagune za tu cijenu daleko iznad prosjeka... Ovčji se ne klanja ni Gligori. Taj je tek razvikan...

Omg...gle ja sam dalmatinka po ocu, i volim Dalmaciju, al Istra je stvarno nešto posebno, obožavam je, prošla sam je uzduž i poprijeko. Zadnjih godina kad idem najčešće boravim u unutrašnjosti. I da, fenski je jako.

A pari da je Dalmacija neki kurac... Iskrenulo milijarde kubika betona uz obalu i voila... Turizam... Bila nekad. Ka i ona talijanska pokrajina...

darth_vader

Posts : 19665
2014-04-17


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 11:00

Gnječ wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:

Ja sam narucio sjeme buština je 10kn pa ča sa ponese ponese. Valjda ce bit za jednu pizzu.

Jel to misliš na origano ili?

Pomodorino del piennolo del Vesuvio pomidori. Nemam vulkan osim nesto oko vulkanskog izvora sumporaste radioaktivne vode ispod tamo gdje su se kelti i rimljani lijecili danas se zovu istarske toplice. Ali zgorim zemlju sa brenerom to je slicno budem objavio rezultate nakon ljeta.

Origano raste u vrtlu.

Ako te zanima evo ti hrpa znanja a mozes i kupit

https://planthouse.hr/proizvod/sjeme/sjeme-zacinskog-bilja/origano/

Wow, koji dobar članak, nisam znala da je origano toliko ljekovit. Inače mi je najdraži divlji, najčešće sam ga znala naći u starim maslinicima, ubrat i okrenut buket naopako da se posuši. 

A najbolje iskustvo s origanom mi je bilo stavit ga na pečene srdele sa gradela polivene maslinovim uljem, ajme koji okus.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 11:07

darth_vader wrote:
Venus wrote:
darth_vader wrote:

Pa nije ta regija baš toliko fensi, ali su sirevi Plave Lagune za tu cijenu daleko iznad prosjeka... Ovčji se ne klanja ni Gligori. Taj je tek razvikan...

Omg...gle ja sam dalmatinka po ocu, i volim Dalmaciju, al Istra je stvarno nešto posebno, obožavam je, prošla sam je uzduž i poprijeko. Zadnjih godina kad idem najčešće boravim u unutrašnjosti. I da, fenski je jako.

A pari da je Dalmacija neki kurac... Iskrenulo milijarde kubika betona uz obalu i voila... Turizam... Bila nekad. Ka i ona talijanska pokrajina...

hahaha...vidim da post covid ima utjecaj na opću pozitivu. 

Ovisi iz kojeg si ti dijela Dalmacije kad ti je sve beton, ja sam bodulka, pa uglavnom prošišam kroz grad da odem na vapor :P i uletim u svoju eko zonu.


O, da mi je cimentati more
Da moj dragi ne plaća vapore
Doša bi k meni s tovaron
Čekala bi ga s bukaron

Ali toga neću doživiti
Da će more cimentano biti
Sa škoja hodi do kraja
Svaki na svoga tovara

Jer je sinje more priveliko
Ne more ga cimentati niko
Tovara prodaj dragi moj
I kupi kartu za vapor

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 15:54

darth_vader wrote:
Gnječ wrote:
darth_vader wrote:

Pa nije ta regija baš toliko fensi, ali su sirevi Plave Lagune za tu cijenu daleko iznad prosjeka... Ovčji se ne klanja ni Gligori. Taj je tek razvikan...

Je plava laguna ima ovac pun kurac evo turisti po liti muzu ovce pa gredu na banj a navecer deladu sir.

Boli me kurac... Ako ovi s Paga mogu od dvista ovaca imati petsto vagona sira, onda mogu i ovi vaši...dobar je...

Kad dodas naftu u kostano brasno dobijes lidlov istarski sir. Vjerojatno je ukusan ali nije istarski sir.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader Sat 19 Feb - 18:24

: )

I mislija sam da s Omišlja nabavljaju sastojke...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 18:35

Dobro te vilenjakinja istukla, borami.

Postao si superciničan i duhovit u novoj robi pariš i malo poopasno...  :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 18:36

Kult plave kamenice pise da u pizzerijama jedemo najgoru pizzu

Jedna depresivna vijest. Oko 90 posto hrvatskih pizzeria koristi jeftinu gaudu u blokovima ili zamjenski sir

Prema njihovu uzorku koji nije mali, kažu u tom lancu, oko 90 posto domaćih pizzeria i dalje upotrebljava jeftinu goudu koja se prodaje u velikim blokovima. A neki vlasnici pizzeria još uvijek nabavljaju i zamjenski sir. Situacija je najgora na moru, jer zbog kraćeg ciklusa poslovanja ondje pokušavaju maksimalizirati profit tako što koriste najjeftinije namirnice.” Nevjerojatno je da i danas, kad se ukus potrošača ipak podigao, pizzerije ne žele dati par kuna više za mozzarellu,” rekao je naš sugovornik.

https://plavakamenica.hr/2019/06/03/jedna-depresivna-vijest-oko-90-posto-hrvatskih-pizzeria-koristi-jeftinu-gaudu-u-blokovima-ili-zamjenski-sir/

Malo je starija vijest ali sumnjam da se ista promijenilo.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 18:39

Venus wrote:Dobro te vilenjakinja istukla, borami.

Postao si superciničan i duhovit u novoj robi pariš i malo poopasno...  :^0

Bas izgleda glup ka kurac s onom isukanom sabljom koja svijetli.

Sta ce sutra biti? Drag queen?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 18:50

Gnječ wrote:
Venus wrote:Dobro te vilenjakinja istukla, borami.

Postao si superciničan i duhovit u novoj robi pariš i malo poopasno...  :^0

Bas izgleda glup ka kurac s onom isukanom sabljom koja svijetli.

Sta ce sutra biti? Drag queen?


:^0 :^0 :^0 

oooplakah sad, nisi normalan...

Pa pustimo čovika da se kreativno izražava, kako se osjeća...dok mu ne dođe Arwen i išamara ga, again.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader Sat 19 Feb - 21:01

Venus wrote:Dobro te vilenjakinja istukla, borami.

Postao si superciničan i duhovit u novoj robi pariš i malo poopasno...  :^0

Žene me smiju tući... :rasta

Ovo je samo oklop da me baš ne umlati... : D

darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader Sat 19 Feb - 21:12

Gnječ wrote:
Venus wrote:Dobro te vilenjakinja istukla, borami.

Postao si superciničan i duhovit u novoj robi pariš i malo poopasno...  :^0

Bas izgleda glup ka kurac s onom isukanom sabljom koja svijetli.

Sta ce sutra biti? Drag queen?

Puši kurac. Nahuškati ću Vebera na tebe... Već je istukao pola foruma, a drugu polovicu u zatvor strpao...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 21:41

darth_vader wrote:
Venus wrote:Dobro te vilenjakinja istukla, borami.

Postao si superciničan i duhovit u novoj robi pariš i malo poopasno...  :^0

Žene me smiju tući... :rasta

Ovo je samo oklop da me baš ne umlati... : D



Ala vas dva, kao da su vas zarobili u ovoj skladbi, pa sve sto izgovorite ili napisete zvuci ovako:



:carryon
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 21:46

Inace, desava li se i vama da "cujete" glazbenu pozadinu dok nekog citate ili slusate? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 22:11

Ero mi na Rona topicu obicno ovako zvuci:



A Yoda i Muti s "prehladicom" podsjecaju me na Merry & Pippina pa je melodija:




avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 22:20

Aben je na gotovo svim temama iskljucivo predstavljen kao:



"Cujem" jos nekolicinu, ali ne traze mi se sad te melodije/pjesme.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sun 20 Feb - 9:34

darth_vader wrote:
Venus wrote:Dobro te vilenjakinja istukla, borami.

Postao si superciničan i duhovit u novoj robi pariš i malo poopasno...  :^0

Žene me smiju tući... :rasta

Ovo je samo oklop da me baš ne umlati... : D


Žene te smiju tuć, ma jel ti to želiš ostavit kao kinky dojam, a...?  :D

Ako da, slabo te ide, nekako mlako...daj malo žestine, kamiličan si, brate..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sun 20 Feb - 9:36

darth_vader wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:Dobro te vilenjakinja istukla, borami.

Postao si superciničan i duhovit u novoj robi pariš i malo poopasno...  :^0

Bas izgleda glup ka kurac s onom isukanom sabljom koja svijetli.

Sta ce sutra biti? Drag queen?

Puši kurac. Nahuškati ću Vebera na tebe... Već je istukao pola foruma, a drugu polovicu u zatvor strpao...

Veber je 2m, mišićav, razbacan blondi šwabo, ko Rambo je bokte, pa ga vi samo izazivajte.. lightsaber
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sun 20 Feb - 9:38

violator wrote:
darth_vader wrote:
Venus wrote:Dobro te vilenjakinja istukla, borami.

Postao si superciničan i duhovit u novoj robi pariš i malo poopasno...  :^0

Žene me smiju tući... :rasta

Ovo je samo oklop da me baš ne umlati... : D



Ala vas dva, kao da su vas zarobili u ovoj skladbi, pa sve sto izgovorite ili napisete zvuci ovako:



:carryon

Sve je ok dok ti je u glavi pozadinska muzika, to znači da si kreativna i luckasta..postaje opasno ako si postaviš pitanje pa ti neko iznutra odgovori  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sun 20 Feb - 12:26

Venus wrote:
violator wrote:
darth_vader wrote:

Žene me smiju tući... :rasta

Ovo je samo oklop da me baš ne umlati... : D



Ala vas dva, kao da su vas zarobili u ovoj skladbi, pa sve sto izgovorite ili napisete zvuci ovako:



:carryon

Sve je ok dok ti je u glavi pozadinska muzika, to znači da si kreativna i luckasta..postaje opasno ako si postaviš pitanje pa ti neko iznutra odgovori  :D


Cekaj, zar tebi ne uslijede odgovori (iznutra) kad si postavis pitanje? Ne zove li se to - razmisljanje? :P


Okej, a je li vise ili manje problematicno kad dobijes odgovor (izvana) na pitanje koje jos i nisi postavila (izrekla ili napisala)?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sun 20 Feb - 13:01

Venus wrote:
violator wrote:Dobro jutro... MiLje su odavno utrnuli pa cu ovdje malo zaleprsati ponekom recenicom.

Primijetila sam da mi se osjetilo njuha podosta izostrilo i parfemi koje sam jos donedavno koristila sada su mi preintenzivni.

(Naravno da se zimski parfemi drugacije ponasaju pri dolasku toplijih dana, ali ovo nije takav slucaj.)

Zato sam krenula u kupovinu novih i, negdje putem, naisla i na neke mirisne linije koje su ekoloski osvijestene, dakle ne testiraju se na zivotinjama i ne koriste tvari zivotinjskog podrijetla, sto je dovoljno da od mene imaju veliki + . :)

Htjela sam ovo podijeliti s vama jer se neki od njih jos uvijek mogu nabaviti po promotivnoj cijeni, u bocici od 100ml.

Colabo Nature ima, recimo, Woody i Oriental, koje sam im odmah narucila jer naginjem cvjetno-orijentalnim i drvenastim tonovima, ali imaju i Green, Citrus i Floral.

https://nartatrgovina.hr/colabo-nature/

P. S. imate li iskustva s L'Erbolario mirisnom linijom? Mami sam poklonila Zlatni buket, fino puderasto cudo kojim dominira perunika i vanilija, parfem odlican za ovo prijelazno vrijeme, a isprobala sam Tiare (ljetni parfemcic u kojem dominira njezno kokosovo mlijeko i vanilija, a podsjeca me na miris Snjeguljica - lucke) i cekam jos iskusati Meharees, te Kameliju za koju neki vele da je pritajeni Coco Noir.

Meharees

Samo da se osvrnem za ovaj dio testiranja na životinjama. Velika većina brendova se deklarira kao ekološki osviješteni i da ne testiraju na životinjama, međutim ima jedan problem, a to je da proizvode prodaju u Kini čiji zakoni traže da se testira. Zato svi oni koji prodaju u Kini imaju problem jer ih organizacije poput PETA drže na crnim listama.  Tako da ako proizvod nije označen cruelty free to ne znači automatski da se testira, to znači da nije tražio/dobio certifikaciju. Druga stvar je vegan oznaka, što znači da nema baš nikakvog sastojka poput meda u proizvodu.

S L'Erbolariom nemam nikakvog iskustva. Mirise inače obožavam, da sam u Parizu bila bi THE NOS  :D


Aaa, hvala na pojasnjenju.

Prilicno cesto nailazim i na negodovanja zbog reformulacija necijeg omiljenog parfema jer "ne mirisu kao nekad", no nije li bolje da su parfemi preinaceni nego da mirisem sjajno popot elegantnih zena iz prethodnih desetljeca zato sto su cibetke drzane u kavezima, a mosusni su jeleni izgubili zivote?

____

Sjajno za tvoj nos, ali to mi ne djeluje kao nesto na cemu treba zavidjeti, ukoliko od tako razvijenog njuha nisi nacinila profesiju ..  :(


Recimo, oduvijek sam bila osjetljiva na odredjene mirise koji su mi granicili s nepodnosljivoscu, no sada mi je mucno od svakog drugog parfema... Ne znam je li u pitanju nekakav mainstream pristup njihovom muckanju (cim sladji)?

L'Erbolario liniju sam zamijetila prije par mjeseci u ljekarni, kad mi je omiljena ljekarnica poklonila par uzoraka. Neki su od njih bas intenzivni, a neki imaju slabiju postojanost i auru. Vjerujem da si barem njihov "Iris" isprobala ili barem na nj naletjela jer je vec dugo na trzistu, a ni L'Erbolario nije novijeg datuma. "Iris" me jako podsjeca na one (gumene) lutke celavice koje su imale taj neki specificni napudrani miris . Inace, perunika najcesce i daje taj puderasti ton u parfemima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader Sun 20 Feb - 14:59

Venus wrote:
darth_vader wrote:
Venus wrote:Dobro te vilenjakinja istukla, borami.

Postao si superciničan i duhovit u novoj robi pariš i malo poopasno...  :^0

Žene me smiju tući... :rasta

Ovo je samo oklop da me baš ne umlati... : D


Žene te smiju tuć, ma jel ti to želiš ostavit kao kinky dojam, a...?  :D

Ako da, slabo te ide, nekako mlako...daj malo žestine, kamiličan si, brate..

Žestok sam di treba biti. Za šankom.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 3 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum