ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Noor Fri 11 Feb - 14:32

e, da...nisam našla sugo od vezuvskih pomodorina, al sam našla praline s limoncelom  Ostaria Siciliana  - Page 2 1f44c
uz teranino, najbolji liker

Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Fri 11 Feb - 15:47

Skupi su ti pomi. 20 26 eur za 1.5 kg ali Vezuv je samo jedan.

https://www.titaly.it/it/pomodori/163-pomodorino-del-piennolo-del-vesuvio-dop-campania-0647899762659.html

Budem pogledao jos mozda naletim na neki sconto ili saldi fine stagione.

Teranino sam probao dobar je ali nije me bas impresionirao. Radije popijem vino teran.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Noor Fri 11 Feb - 20:18

Gnječ wrote:Skupi su ti pomi. 20 26 eur za 1.5 kg ali Vezuv je samo jedan.

https://www.titaly.it/it/pomodori/163-pomodorino-del-piennolo-del-vesuvio-dop-campania-0647899762659.html

Budem pogledao jos mozda naletim na neki sconto ili saldi fine stagione.

Teranino sam probao dobar je ali nije me bas impresionirao. Radije popijem vino teran.
bome, jedan je Vezuv :)

teranino je baš žensko piće, kad god negdje odem s poslovnom ekipom, samo mi žene ga pijemo, muški mlate bisku i rudu...a to nemrem i basta, brrrrr :D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Thu 17 Feb - 21:03

našao sam pomodorino del piennolo ali sjeme. sad uz malo truda...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Thu 17 Feb - 21:49

Gnječ wrote:
Glupkakurac wrote:
Noor wrote:
Haringe su im odlicne..i tiramisu sladoled :D

Istarski mladi sir... Sad će me boškarin iznapadat, ali im je neloš... Bestbuy za tu cijenu..

Istarski mladi sir ne postoji u Istri. Jedino u Lidlu.

:D ...i tako se zove samo zato jer je to fensi naziv, a ne zato jer je tamo proizveden.  :coffee
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Thu 17 Feb - 22:18

Venus wrote:
Gnječ wrote:
Glupkakurac wrote:

Istarski mladi sir... Sad će me boškarin iznapadat, ali im je neloš... Bestbuy za tu cijenu..

Istarski mladi sir ne postoji u Istri. Jedino u Lidlu.

:D ...i tako se zove samo zato jer je to fensi naziv, a ne zato jer je tamo proizveden.  :coffee

da istarski mladi sir. i sir u velikim kolutima za proizvodnju paškog sira dolazi iz Italije. znam šofera koji vozi šleper hladnjaču sira za pašku siranu pa mi je pričao. na rvackoj carini obavezno dolazi do iskrcavanja jednog koluta od 300kg za rvackog carinika to im je ono za marendu brižni gladni su rvacki carinici a bez 300kg sira nemogu radit jebiga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Noor Fri 18 Feb - 0:05

Gnječ wrote:našao sam pomodorino del piennolo ali sjeme. sad uz malo truda...
to kad odem u mirovinu..sada nemam vremena pošteno ni jesti, a kamo li saditi ga i uzgajati :D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Fri 18 Feb - 9:57

Dobro jutro... MiLje su odavno utrnuli pa cu ovdje malo zaleprsati ponekom recenicom.

Primijetila sam da mi se osjetilo njuha podosta izostrilo i parfemi koje sam jos donedavno koristila sada su mi preintenzivni.

(Naravno da se zimski parfemi drugacije ponasaju pri dolasku toplijih dana, ali ovo nije takav slucaj.)

Zato sam krenula u kupovinu novih i, negdje putem, naisla i na neke mirisne linije koje su ekoloski osvijestene, dakle ne testiraju se na zivotinjama i ne koriste tvari zivotinjskog podrijetla, sto je dovoljno da od mene imaju veliki + . :)

Htjela sam ovo podijeliti s vama jer se neki od njih jos uvijek mogu nabaviti po promotivnoj cijeni, u bocici od 100ml.

Colabo Nature ima, recimo, Woody i Oriental, koje sam im odmah narucila jer naginjem cvjetno-orijentalnim i drvenastim tonovima, ali imaju i Green, Citrus i Floral.

https://nartatrgovina.hr/colabo-nature/

P. S. imate li iskustva s L'Erbolario mirisnom linijom? Mami sam poklonila Zlatni buket, fino puderasto cudo kojim dominira perunika i vanilija, parfem odlican za ovo prijelazno vrijeme, a isprobala sam Tiare (ljetni parfemcic u kojem dominira njezno kokosovo mlijeko i vanilija, a podsjeca me na miris Snjeguljica - lucke) i cekam jos iskusati Meharees, te Kameliju za koju neki vele da je pritajeni Coco Noir.

Meharees
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Fri 18 Feb - 23:57

Gnječ wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:

Istarski mladi sir ne postoji u Istri. Jedino u Lidlu.

:D ...i tako se zove samo zato jer je to fensi naziv, a ne zato jer je tamo proizveden.  :coffee

da istarski mladi sir. i sir u velikim kolutima za proizvodnju paškog sira dolazi iz Italije. znam šofera koji vozi šleper hladnjaču sira za pašku siranu pa mi je pričao. na rvackoj carini obavezno dolazi do iskrcavanja jednog koluta od 300kg za rvackog carinika to im je ono za marendu brižni gladni su rvacki carinici a bez 300kg sira nemogu radit jebiga.

Poznate su mi te njihove fore nažalost s jednog prijašnjeg posla. Jednome od njih se i dan danas sjećam imena i prezimena, gadljivac, mislim da bi ga zaobišla ko kugu da ga sretnem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 0:01

Noor wrote:
Gnječ wrote:našao sam pomodorino del piennolo ali sjeme. sad uz malo truda...
to kad odem u mirovinu..sada nemam vremena pošteno ni jesti, a kamo li saditi ga i uzgajati :D

Pitam se zašto nešto što volimo odgađamo za neka bolja vremena...trebamo naći vremena baš sad, baš u ovom ludilu kojeg živimo. 
Ne mora to bit nešto megalomanski, veliko, ambiciozno nego pomalo. Odnekud treba počet.

Evo ja sam ove godine odlučila radit marmelade/džemove bez šećera, nisam nikad prije, bome i ajvar ću ponovit.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 0:12

violator wrote:Dobro jutro... MiLje su odavno utrnuli pa cu ovdje malo zaleprsati ponekom recenicom.

Primijetila sam da mi se osjetilo njuha podosta izostrilo i parfemi koje sam jos donedavno koristila sada su mi preintenzivni.

(Naravno da se zimski parfemi drugacije ponasaju pri dolasku toplijih dana, ali ovo nije takav slucaj.)

Zato sam krenula u kupovinu novih i, negdje putem, naisla i na neke mirisne linije koje su ekoloski osvijestene, dakle ne testiraju se na zivotinjama i ne koriste tvari zivotinjskog podrijetla, sto je dovoljno da od mene imaju veliki + . :)

Htjela sam ovo podijeliti s vama jer se neki od njih jos uvijek mogu nabaviti po promotivnoj cijeni, u bocici od 100ml.

Colabo Nature ima, recimo, Woody i Oriental, koje sam im odmah narucila jer naginjem cvjetno-orijentalnim i drvenastim tonovima, ali imaju i Green, Citrus i Floral.

https://nartatrgovina.hr/colabo-nature/

P. S. imate li iskustva s L'Erbolario mirisnom linijom? Mami sam poklonila Zlatni buket, fino puderasto cudo kojim dominira perunika i vanilija, parfem odlican za ovo prijelazno vrijeme, a isprobala sam Tiare (ljetni parfemcic u kojem dominira njezno kokosovo mlijeko i vanilija, a podsjeca me na miris Snjeguljica - lucke) i cekam jos iskusati Meharees, te Kameliju za koju neki vele da je pritajeni Coco Noir.

Meharees

Samo da se osvrnem za ovaj dio testiranja na životinjama. Velika većina brendova se deklarira kao ekološki osviješteni i da ne testiraju na životinjama, međutim ima jedan problem, a to je da proizvode prodaju u Kini čiji zakoni traže da se testira. Zato svi oni koji prodaju u Kini imaju problem jer ih organizacije poput PETA drže na crnim listama.  Tako da ako proizvod nije označen cruelty free to ne znači automatski da se testira, to znači da nije tražio/dobio certifikaciju. Druga stvar je vegan oznaka, što znači da nema baš nikakvog sastojka poput meda u proizvodu.

S L'Erbolariom nemam nikakvog iskustva. Mirise inače obožavam, da sam u Parizu bila bi THE NOS  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 0:32

Venus wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:našao sam pomodorino del piennolo ali sjeme. sad uz malo truda...
to kad odem u mirovinu..sada nemam vremena pošteno ni jesti, a kamo li saditi ga i uzgajati :D

Pitam se zašto nešto što volimo odgađamo za neka bolja vremena...trebamo naći vremena baš sad, baš u ovom ludilu kojeg živimo. 
Ne mora to bit nešto megalomanski, veliko, ambiciozno nego pomalo. Odnekud treba počet.

Evo ja sam ove godine odlučila radit marmelade/džemove bez šećera, nisam nikad prije, bome i ajvar ću ponovit.

Ja sam narucio sjeme buština je 10kn pa ča sa ponese ponese. Valjda ce bit za jednu pizzu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader Sat 19 Feb - 0:39

Venus wrote:
Gnječ wrote:
Glupkakurac wrote:

Istarski mladi sir... Sad će me boškarin iznapadat, ali im je neloš... Bestbuy za tu cijenu..

Istarski mladi sir ne postoji u Istri. Jedino u Lidlu.

:D ...i tako se zove samo zato jer je to fensi naziv, a ne zato jer je tamo proizveden.  :coffee

Pa nije ta regija baš toliko fensi, ali su sirevi Plave Lagune za tu cijenu daleko iznad prosjeka... Ovčji se ne klanja ni Gligori. Taj je tek razvikan...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 0:41

Venus wrote:
violator wrote:Dobro jutro... MiLje su odavno utrnuli pa cu ovdje malo zaleprsati ponekom recenicom.

Primijetila sam da mi se osjetilo njuha podosta izostrilo i parfemi koje sam jos donedavno koristila sada su mi preintenzivni.

(Naravno da se zimski parfemi drugacije ponasaju pri dolasku toplijih dana, ali ovo nije takav slucaj.)

Zato sam krenula u kupovinu novih i, negdje putem, naisla i na neke mirisne linije koje su ekoloski osvijestene, dakle ne testiraju se na zivotinjama i ne koriste tvari zivotinjskog podrijetla, sto je dovoljno da od mene imaju veliki + . :)

Htjela sam ovo podijeliti s vama jer se neki od njih jos uvijek mogu nabaviti po promotivnoj cijeni, u bocici od 100ml.

Colabo Nature ima, recimo, Woody i Oriental, koje sam im odmah narucila jer naginjem cvjetno-orijentalnim i drvenastim tonovima, ali imaju i Green, Citrus i Floral.

https://nartatrgovina.hr/colabo-nature/

P. S. imate li iskustva s L'Erbolario mirisnom linijom? Mami sam poklonila Zlatni buket, fino puderasto cudo kojim dominira perunika i vanilija, parfem odlican za ovo prijelazno vrijeme, a isprobala sam Tiare (ljetni parfemcic u kojem dominira njezno kokosovo mlijeko i vanilija, a podsjeca me na miris Snjeguljica - lucke) i cekam jos iskusati Meharees, te Kameliju za koju neki vele da je pritajeni Coco Noir.

Meharees

Samo da se osvrnem za ovaj dio testiranja na životinjama. Velika većina brendova se deklarira kao ekološki osviješteni i da ne testiraju na životinjama, međutim ima jedan problem, a to je da proizvode prodaju u Kini čiji zakoni traže da se testira. Zato svi oni koji prodaju u Kini imaju problem jer ih organizacije poput PETA drže na crnim listama.  Tako da ako proizvod nije označen cruelty free to ne znači automatski da se testira, to znači da nije tražio/dobio certifikaciju. Druga stvar je vegan oznaka, što znači da nema baš nikakvog sastojka poput meda u proizvodu.

S L'Erbolariom nemam nikakvog iskustva. Mirise inače obožavam, da sam u Parizu bila bi THE NOS  :D

Hah, trebalo bi probati tko će se žrtvovati? Ali imaju samo fem i unisex a ja sam sirovina.

https://colabonature.com/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 0:44

darth_vader wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:

Istarski mladi sir ne postoji u Istri. Jedino u Lidlu.

:D ...i tako se zove samo zato jer je to fensi naziv, a ne zato jer je tamo proizveden.  :coffee

Pa nije ta regija baš toliko fensi, ali su sirevi Plave Lagune za tu cijenu daleko iznad prosjeka... Ovčji se ne klanja ni Gligori. Taj je tek razvikan...

Je plava laguna ima ovac pun kurac evo turisti po liti muzu ovce pa gredu na banj a navecer deladu sir.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 0:56

Gnječ wrote:
Venus wrote:
Noor wrote:
to kad odem u mirovinu..sada nemam vremena pošteno ni jesti, a kamo li saditi ga i uzgajati :D

Pitam se zašto nešto što volimo odgađamo za neka bolja vremena...trebamo naći vremena baš sad, baš u ovom ludilu kojeg živimo. 
Ne mora to bit nešto megalomanski, veliko, ambiciozno nego pomalo. Odnekud treba počet.

Evo ja sam ove godine odlučila radit marmelade/džemove bez šećera, nisam nikad prije, bome i ajvar ću ponovit.

Ja sam narucio sjeme buština je 10kn pa ča sa ponese ponese. Valjda ce bit za jednu pizzu.

Jel to misliš na origano ili?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 0:59

darth_vader wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:

Istarski mladi sir ne postoji u Istri. Jedino u Lidlu.

:D ...i tako se zove samo zato jer je to fensi naziv, a ne zato jer je tamo proizveden.  :coffee

Pa nije ta regija baš toliko fensi, ali su sirevi Plave Lagune za tu cijenu daleko iznad prosjeka... Ovčji se ne klanja ni Gligori. Taj je tek razvikan...

Omg...gle ja sam dalmatinka po ocu, i volim Dalmaciju, al Istra je stvarno nešto posebno, obožavam je, prošla sam je uzduž i poprijeko. Zadnjih godina kad idem najčešće boravim u unutrašnjosti. I da, fenski je jako.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 1:00

Gnječ wrote:
darth_vader wrote:
Venus wrote:

:D ...i tako se zove samo zato jer je to fensi naziv, a ne zato jer je tamo proizveden.  :coffee

Pa nije ta regija baš toliko fensi, ali su sirevi Plave Lagune za tu cijenu daleko iznad prosjeka... Ovčji se ne klanja ni Gligori. Taj je tek razvikan...

Je plava laguna ima ovac pun kurac evo turisti po liti muzu ovce pa gredu na banj a navecer deladu sir.


:D :D :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Sat 19 Feb - 1:12

Venus wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:

Pitam se zašto nešto što volimo odgađamo za neka bolja vremena...trebamo naći vremena baš sad, baš u ovom ludilu kojeg živimo. 
Ne mora to bit nešto megalomanski, veliko, ambiciozno nego pomalo. Odnekud treba počet.

Evo ja sam ove godine odlučila radit marmelade/džemove bez šećera, nisam nikad prije, bome i ajvar ću ponovit.

Ja sam narucio sjeme buština je 10kn pa ča sa ponese ponese. Valjda ce bit za jednu pizzu.

Jel to misliš na origano ili?

Pomodorino del piennolo del Vesuvio pomidori. Nemam vulkan osim nesto oko vulkanskog izvora sumporaste radioaktivne vode ispod tamo gdje su se kelti i rimljani lijecili danas se zovu istarske toplice. Ali zgorim zemlju sa brenerom to je slicno budem objavio rezultate nakon ljeta.

Origano raste u vrtlu.

Ako te zanima evo ti hrpa znanja a mozes i kupit

https://planthouse.hr/proizvod/sjeme/sjeme-zacinskog-bilja/origano/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader Sat 19 Feb - 5:19

Gnječ wrote:
darth_vader wrote:
Venus wrote:

:D ...i tako se zove samo zato jer je to fensi naziv, a ne zato jer je tamo proizveden.  :coffee

Pa nije ta regija baš toliko fensi, ali su sirevi Plave Lagune za tu cijenu daleko iznad prosjeka... Ovčji se ne klanja ni Gligori. Taj je tek razvikan...

Je plava laguna ima ovac pun kurac evo turisti po liti muzu ovce pa gredu na banj a navecer deladu sir.

Boli me kurac... Ako ovi s Paga mogu od dvista ovaca imati petsto vagona sira, onda mogu i ovi vaši...dobar je...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader Sat 19 Feb - 5:21

Venus wrote:
darth_vader wrote:
Venus wrote:

:D ...i tako se zove samo zato jer je to fensi naziv, a ne zato jer je tamo proizveden.  :coffee

Pa nije ta regija baš toliko fensi, ali su sirevi Plave Lagune za tu cijenu daleko iznad prosjeka... Ovčji se ne klanja ni Gligori. Taj je tek razvikan...

Omg...gle ja sam dalmatinka po ocu, i volim Dalmaciju, al Istra je stvarno nešto posebno, obožavam je, prošla sam je uzduž i poprijeko. Zadnjih godina kad idem najčešće boravim u unutrašnjosti. I da, fenski je jako.

A pari da je Dalmacija neki kurac... Iskrenulo milijarde kubika betona uz obalu i voila... Turizam... Bila nekad. Ka i ona talijanska pokrajina...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 2 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum