ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Page 1 of 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 20:38

Svjedoci smo borgovskog stanja u društvu. I ne znam što bih više napisala.....Osim možda pitanja, što određuje jedinku, danas...?!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 20:39

uglavnom odudaranje od trenutnih postulata...moras zestoko,a onda opet stris pa te napadaju..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by kic Fri 8 Jan - 20:42

individualnost je štetna i dijete države i tržišta, u stvari nismo sami ni trebali biti, nije nam to u genima..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 20:44

bogomdani wrote:uglavnom odudaranje od trenutnih postulata...moras zestoko,a onda opet stris pa te napadaju..
Zbog čega se to radi?! Nekako mi se oduvijek činilo u bilo kojoj situaciji da rijetko ide jedan na jedan....Kao da je uvijek netko brojčano nadmočniji od onoga koga se napada....I što su to trenutni postulati?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 20:48

kic wrote:individualnost je štetna i dijete države i tržišta, u stvari nismo sami ni trebali biti, nije nam to u genima..

Sam si se rodio, svjestan si sebe, ili bi trebali biti. Svjesni onoga što uistinu jesmo. Imaš svoj mozak, svoje misli, bez obzira na društvo koje nam nameće određene radnje, koje svi izvršavamo. Individualnost, koju možemo iskazati u određeni "slobodnim" trenucima opet svijest kolektiva želi nadmoćati...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 20:51

*** wrote:
bogomdani wrote:uglavnom odudaranje od trenutnih postulata...moras zestoko,a onda opet stris pa te napadaju..
Zbog čega se to radi?! Nekako mi se oduvijek činilo u bilo kojoj situaciji da rijetko ide jedan na jedan....Kao da je uvijek netko brojčano nadmočniji od onoga koga se napada....I što su to trenutni postulati?
Pa,ja kao izraziti individualac sam umnogom samodostatan..Nije to niti idealno,niti lose,cisto osoba koja je konstruktom definirana,kao svestrana,probitacna,okrenuta rjesavanju problema introspektivno,dakle,ne trazi pomoc izvana,od drugih,cesto u velikim problemima,jer kako je Kic rekao,covjeku nije bas u prirodi individualnost,vise coporativnost,ako cemo po darwinu,jer individualci nisu bas dobrodosli u bilo kojem segmentu drustva...Naucio sam silom prilika uklopiti se u tim,ne copor,tim..i tu funkcioniram izrazito dobro..
e sad,zasto se takvi napadaju...Pa..strah pojedinaca naklonjenih coporu je jedan odgovor,,Nieko ne voli likove koji su samodostatni i dovoljno snazni da sami sebi odredjuju put..bude zavist ljubomoru,poticu napade na sebe...cisto ljudska priroda..
trenutni postulati,mislim na drustvene postavke,ono sto je trenutno u drustvu prihvatljivo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 20:56

Razumijem, svi smo mi na neki način "robovi društva", no svi isto tako imamo slobodno vrijeme. I u tom vremenu, zaboravljamo na svoje ja. Kao da ta borgovska potreba za kolektivnom sviješću ne prestaje. Kao da uistinu prestajemo živjeti svoje misli, kao da uvijek postoji ona potreba za biti dijelom nečega, a najmanje sebe...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by kic Fri 8 Jan - 20:58

*** wrote:
kic wrote:individualnost je štetna i dijete države i tržišta, u stvari nismo sami ni trebali biti, nije nam to u genima..

Sam si se rodio, svjestan si sebe, ili bi trebali biti. Svjesni onoga što uistinu jesmo. Imaš svoj mozak, svoje misli, bez obzira na društvo koje nam nameće određene radnje, koje svi izvršavamo. Individualnost, koju možemo iskazati u određeni "slobodnim" trenucima opet svijest kolektiva želi nadmoćati...

možda te to toliko ne bi mučilo, kad bi prihvatila teoriju da smo svi dio istog polja svijesti, svijest je ruka, a prsti smo mi - umočeni u vodu, ne vidimo onu ruku koja nas povezuje iznad, pa vodimo monologe, neki i naglas ali ih to ne čini više ludima od nas koji dobijemo čir od tih misli koje držimo za sebe, i koje i nisu naše-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 21:07

kic wrote:možda te to toliko ne bi mučilo, kad bi prihvatila teoriju da smo svi dio istog polja svijesti, svijest je ruka, a prsti smo mi - umočeni u vodu, ne vidimo onu ruku koja nas povezuje iznad, pa vodimo monologe, neki i naglas ali ih to ne čini više ludima od nas koji dobijemo čir od tih misli koje držimo za sebe, i koje i nisu naše-

Rekli su stari: imaš 5 prstiju na ruci, svaki je različit, a svaki jednako boli. No, da li ruka čini svijest, ili samo ruku?!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 21:17

Kakogod,ja nastavljam po svojem,uz qrc svima.. lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by jack_reacher Fri 8 Jan - 21:17

baš čitam dobru knjigu na tu temu,Inferno by Dan Brown u kojem je okosnica zapleta prenapučeno i dekadentno čovječanstvo i kako ga suzbiti masovnim uništenjem inspirirano književnim remek djelom-Danteovim Paklom(glavni negativac je moderni hitler),protiv toga se bori glavni junak,ne znam još kak završava.. study
jack_reacher
jack_reacher

Male
Posts : 974
2014-04-14


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 21:22

bobster wrote:baš čitam dobru knjigu na tu temu,Inferno by Dan Brown u kojem je okosnica zapleta prenapučeno i dekadentno čovječanstvo i kako ga suzbiti masovnim uništenjem inspirirano književnim remek djelom-Danteovim Paklom(glavni negativac je moderni hitler),protiv toga se bori glavni junak,ne znam još kak završava.. study
Knjiga za mene!  ;) No, s druge strane...meni opet svega žao :D Ali, svakako ću je pročitati sljedeći tjedan. Što bi danas bila dekadencija?!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 21:23

bogomdani wrote:Kakogod,ja nastavljam po svojem,uz qrc svima.. lol!
Tako treba!  :tu ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by betty.boop Fri 8 Jan - 21:23

svi smo mi polje :D
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 21:23

betty.boop wrote:svi smo mi polje :D
Čije ruke?!  ;) :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 21:24

..danas..pa biti normalan..to je dekadentno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 21:25

bogomdani wrote:..danas..pa biti normalan..to je dekadentno
Što opet znači, biti normalan?!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 21:28

*** wrote:
bogomdani wrote:Kakogod,ja nastavljam po svojem,uz qrc svima.. lol!
Tako treba!  :tu ;)
udri i ti tako... ;) :20
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 21:29

*** wrote:
bogomdani wrote:..danas..pa biti normalan..to je dekadentno
Što opet znači, biti normalan?!
Pa zivjeti ,raditi,nikoga ne dirati,brinuti se za najbliznje..cisto normala i prosjek..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Guest Fri 8 Jan - 21:35

bogomdani wrote:udri i ti tako... ;) :20
Uvijek!  ;) :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen Empty Re: Biti dio grupe, svijesti...biti prihvaćen

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum