ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by veber Sat 6 Nov - 0:59

marcellus wrote:Konjina bi trebala razmislit o tome da on NEMA svoje djece i da će njegovu peMziju morat zaradit nečija TUĐA djeca... ako te ne bude, neće bit ni peMzije.

ni na filmu. Jednostavno, nema ljudi, nema love.
odjednom si osjetljiv na ciganska pitanja.
više te ne smeta kozari bokovi i putevi?

naravno da ne, nije te smetalo ni kada je krepani legalizirao leglo cigojnera i bosančerosa koji su svi ilegalno izgradili cijelo naselje.
sada se boriš za prava cigojnera i čopore djece koja okolo prose.

od kada si postao "novinar" jednako tako si postao do srži licemjeran, ali nikako da prežališ krepotinu jebote on.

da ovaj ima muda raselio bi stanovnike kozare i sravnio slam sa zemljom.
ali ti bi onda trčkarao s natpisom
"I ROMI SU LJUDI"

samo u hrvatskoj cigane zovu ROM ko da su dio PC.
svugdje drugdje su ono što jesu zigeuner.

i kaj te libo kiki za mirovinu, bute stranka hranila kada onemoćaš.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by veber Sat 6 Nov - 1:11

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Ja sam već u penziji. Reka san sebi kad san ima 17 godina i prvi put čuja za to da mene ta crkavica ne zanima. Eto fino od 40 godine pa nadalje ja san u penziji.

Šta je sigurno sigurno je. Tko će čekat do 65. Tko zna oćeš to i doživit a ovako ja prvo u penziju pa san miran. Za svaki slučaj. Da mi ne utekne.

Ja planiram s 50...što se tiče profesionalne karijere ili u najmanju ruku semiritarement.

65! idi beži
možeš ti planirati, ali za razliku od stožerskih pizdarija i kršenja ustava, za odlazak u mirovinu moraš napuniti 60g
to ti je prijevremena i pride imati 35g staža. možeš i sa 60 i 15g. pa buš se prijavio kao socijala i zaboravit ćeš unesti prihode od nekretnina i same nekretnine.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by vuksadinare Sat 6 Nov - 3:45

A gdje bu se zaposlili?..evo sve se prehicu zaposljavat..i sto ce sa tom lovom?..sebi u djep nego sto...ulagat ne znaju...izlezavat se znaju
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by vuksadinare Sat 6 Nov - 7:00

...inace ova mjera bi bila ok da istovremeno otpusta uhljebe ali to niti je u planu..bar u blizoj buducnosti pa silji kurac na djeci i mamama...to ne valja
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by debotoijusto Sat 6 Nov - 21:07

- Svi misle da majke na mjeri roditelja odgojitelja ništa ne rade, da doma sjede, piju kavu i puše cigarete. Ali imati sedmero djece je posao koji traje cijeli dan i nema slobodnih ni odmora. Dižemo se u šest ujutro, a liježemo iza ponoći, odustali smo od karijera... – priča nam deveteročlana obitelj Knežević iz zagrebačkih Remeta.
Kneževići imaju sedmero djece. Otac Josip je policajac, a majka Martina je teta u vrtiću koja je prije malo više od dvije godine dala otkaz da bi mogla ostvariti mjeru roditelja odgojitelja za koju je Grad Zagreb jamčio naknadu od gotovo 5.000 kuna mjesečno do 15. godine najmlađeg djeteta.
Ta se mjera za zagrebačke obitelji s više od troje djece, koju najviše koriste nezaposlene majke, sada planira ukinuti, naknada srezati na 1.000 kuna mjesečno, a više neće vrijediti do 15. godine djeteta, nego do sedme.
- Dala sam otkaz, ispisala djecu iz vrtića i prijavila se na mjeru. Kako ću se sada vratiti na posao, uz sedmero djece... - pita se majka Martina.
- Mi smo skromni nekako ćemo se snaći, ne živimo luksuzno, ali čujemo od ostalih roditelja da su neki dizali kredite na račun te naknade, kako će oni sada otplaćivati te rate? - pita se Josip.
Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 22637861
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by AssadNaPodmornici Sat 6 Nov - 23:09

neka otvori račun, ja ću im poslati.. treba podržati bijele hrvatske familije sa čoporom djece.. problem je što su takvi nažalost manjina, većinu love pojedu "manjine" a sutra kada tomašević i plenki budu natrpali somalijce i afganistance na socijalu, njihovi čopori će sisati socijalu, pa je bolje je ukinuti.. ovoj šaki naših poslati neku lovu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21191
2018-06-14


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by veber Sat 6 Nov - 23:11

vuksadinare wrote:A gdje bu se zaposlili?..evo sve se prehicu zaposljavat..i sto ce sa tom lovom?..sebi u djep nego sto...ulagat ne znaju...izlezavat se znaju
pa ti i epi i plenki stalno tvrdite kako ekipa hrpemice dolazi u hrvatsku, zemlju blagostanja, pune zaposlenosti, socijalne sigurnosti...

većina te "dječice" i "majčica" su cigojneri.

moj frend ima četvero djece pa nisu "roditelj" po zanimanju-ima kućnu pomočnicu.
drugi frend ima troje pa opet nisu "roditelji" po proračunu.

to je fora krepanog da ima bazu u kozari bokovima.
sve to treba rastjerati. bosančerose u bosnu, cigojnere u mađarsku i srbiju i srušiti to ruglo bandićevo.

(a ni ti ni marc nikako da se referirate ili otvorite temu o zamračenih 8 milijardi kuna krepanog bandita. to nije zanimljivo?)
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by marcellus Sat 6 Nov - 23:19

AssadNaPodmornici wrote:
marcellus wrote:Konjina bi trebala razmislit o tome da on NEMA svoje djece i da će njegovu peMziju morat zaradit nečija TUĐA djeca... ako te ne bude, neće bit ni peMzije.

ni na filmu. Jednostavno, nema ljudi, nema love.
romi sigurno neće zaraditi ničiju penziju. 90% njih ne radi nigdje

kao niti ovi arapi i somalijci koje će možemo natrpati po zagrebu. ti asevi neće ničiju penziju zaraditi.

inače zbog toga će se mirovinski fondovi urušiti, najbolja penzija će ti biti vlastita zarada tjekom života te naravno djeca.. tvoja ne tuđa, a pogotovo ne romska ili od somalijaca na socijali

moju zaradu ja trošim na svoju djecu, a tomašević svoju na ronjenje po tenerifima i pizdarije.

jednog dana ćemo i ja i tomašević u peMziju.

Moja djeca će morati izdvajati i za moju i za njegovu penziju, a kako će njegova biti nekoliko puta veća, ispada da će izdvajati puno više za njegovu. On na tu djecu nije potrošio ništa, a ja i žena ćemo na njih potrošit manje više sve što zaradimo idućih 15-20 godina.

je li to pravedno da netko tko je trošio cijeli život na sebe ima jednaku korist ili veću od te djece od onog tko je na tu djecu trošio svoju zaradu?

Usput, ne vidim kako bih zaradio nešto za starost, obzirom da sam u životu morao i stan i auto i sve što imam kupit na kredit. A i koliko bi to trebalo biti za ajmo reć 20 godina u mirovini? Da trošim samo 500 eura mirovine, ajmo reć, mjesečno, a s tim se ne može ništa, za 20 godina bi trebao uštedit 120.000 eura.

_________________
Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by marcellus Sat 6 Nov - 23:24

dakle ušteda... kurac.

a možda bi i moglo. Recimo na klinke ćemo sigurno potrošit cca 120 somova eura dok odrastu, i više.

mogao bi onaj ko dece nema, recimo, te nofce stavit na stranu. Pa ne parazitirat na penziji koju će mu tuđa deca morat zarađivat. Deca u koju on nije uložio ništa.

_________________
Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by veber Sat 6 Nov - 23:30

marcellus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
marcellus wrote:Konjina bi trebala razmislit o tome da on NEMA svoje djece i da će njegovu peMziju morat zaradit nečija TUĐA djeca... ako te ne bude, neće bit ni peMzije.

ni na filmu. Jednostavno, nema ljudi, nema love.
romi sigurno neće zaraditi ničiju penziju. 90% njih ne radi nigdje

kao niti ovi arapi i somalijci koje će možemo natrpati po zagrebu. ti asevi neće ničiju penziju zaraditi.

inače zbog toga će se mirovinski fondovi urušiti, najbolja penzija će ti biti vlastita zarada tjekom života te naravno djeca.. tvoja ne tuđa, a pogotovo ne romska ili od somalijaca na socijali

moju zaradu ja trošim na svoju djecu, a tomašević svoju na ronjenje po tenerifima i pizdarije.

jednog dana ćemo i ja i tomašević u peMziju.

Moja djeca će morati izdvajati i za moju i za njegovu penziju, a kako će njegova biti nekoliko puta veća, ispada da će izdvajati puno više za njegovu. On na tu djecu nije potrošio ništa, a ja i žena ćemo na njih potrošit manje više sve što zaradimo idućih 15-20 godina.

je li to pravedno da netko tko je trošio cijeli život na sebe ima jednaku korist ili veću od te djece od onog tko je na tu djecu trošio svoju zaradu?

Usput, ne vidim kako bih zaradio nešto za starost, obzirom da sam u životu morao i stan i auto i sve što imam kupit na kredit. A i koliko bi to trebalo biti za ajmo reć 20 godina u mirovini? Da trošim samo 500 eura mirovine, ajmo reć, mjesečno, a s tim se ne može ništa, za 20 godina bi trebao uštedit 120.000 eura.
opet izvrćeš teze.
nitko te nije tjerao da postaneš otac s 50, a da si se prije ponašao neodgovorno pa sada cviliš.
od penzije nećeš moći živjeti jer nemaš bazu iz koje bi ti se isplaćivalo, opet tvoja krivica.

i ovdje nije riječ o tebi i tvojim krivim kalkulacijama već o krepanom banditu koji je financirao biračko tijelo cigojne/bosančero.

ja sam dvoje djece odgojio i digao na noge. našao im posao u njemačkoj i omogućio im start. sin je navršio 27 i može koristiti fond koji sam uplaćivao od njegove treće. kćer će još morati pričekati.

sam si si kriv. mislio si da će mladost trajati vječno-neće. životni zajeb.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by veber Sat 6 Nov - 23:35

marcellus wrote:dakle ušteda... kurac.

a možda bi i moglo. Recimo na klinke ćemo sigurno potrošit cca 120 somova eura dok odrastu, i više.

mogao bi onaj ko dece nema, recimo, te nofce stavit na stranu. Pa ne parazitirat na penziji koju će mu tuđa deca morat zarađivat. Deca u koju on nije uložio ništa.
znači pročitaj post prije.
a, to je riješeno tako da samci plaćaju veći porez, nemaju olakšice na djecu, nemaju cenzus i sl.

a usporedba ti je debilna kao i sve u zadnje vrijeme.
u europi vlada načelo solidarnosti.
tako mojem burazu uzimaju lovu za gradnju vrtića, škola, sufinanciranje istih bez obzira što nema djece.

zato ne bulazni i primi se posla. jer teško da ćeš imati više od 400€ mirovine, a bit ćeš star, a djeca premlada da bi te uzdržavala.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by sitting_bull Sun 7 Nov - 0:19

marcellus wrote:Konjina bi trebala razmislit o tome da on NEMA svoje djece i da će njegovu peMziju morat zaradit nečija TUĐA djeca... ako te ne bude, neće bit ni peMzije.

ni na filmu. Jednostavno, nema ljudi, nema love.
gle piskarala kako opet sere.

ta mjera nema nikakvu ekonomsku podlogu niti je donešena nakon neke analize, nego je bila čisti populizam mrca bandića u borbi za opstanak na vlasti.

demografsku politiku treba voditi država, a ne lokalne zajednice same.

uostalom, zašto se anemično đubre nije odreklo dijela harača za gorivo, nego je taj teret prebacilo na distributere goriva, a svoj harač nije smanjio ni za lipu?

jasno je kako anemično đubre uopće nema namjeru pomoći građanima, dapače zajebati će svakoga koga može kako bi opstao na vlasti.

očekujem daljnje sabotaže u obnovi od potresa i pokušaje kanaliziranja nezadovoljstva prema lokalnoj vlasti blokiranjem sredstava za obnovu. taj proces u zagrebu već traje, a na baniji će biti selektivan jer tamo ima sredina u kojima je hdz na vlasti.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11153
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by marcellus Sun 7 Nov - 0:51

dakle, da se vratimo na problem. PeMzije.

Onog trenutka kad su uvedene, kao i svaki vid socijalne politike, potakle su dugoročan i ireverzibilan proces korupcije.

Ljudi danas nigdje u svijetu, osim tamo gdje ne postoje mirovinski sustavi, nemaju dovoljno djece za prostu reprodukciju. Zašto? Pa jer se ne isplati.

Ljudi su homo economicusi, yoda to kuži i aben, drugi slabo.

svatko u konačnici, svjesno ili ne, postupa u svom najboljem interesu, ili onako kako misli da je u njegovom najboljem interesu, financijskom prije svega.

a u interesu danas nikom nije imati djecu, jer koštaju, a od njih u starosti nije neka, ako ikakva, korist. Vjerojatno će te sisati do smrti, u stvari.

s druge strane mirovina će ti bit ista imao djece ili ne, dakle bolje je tu lovu za podizanje i školovanje djece potrošiti na druge stvari.

u konačnici, to je cijela priča iza pada nataliteta, odnosno demografske katastrofe.

dakle, morat ćemo unutar pedeset godina profesionalizirati rađanje djece, tj. plaćati obiteljima koje će podizati djecu to da podižu djecu, učiniti rađanje djece ponovo isplativim. Ili to ili gladovat ko nije u stanju radit, odnosno natovarit  milijune kozojeba, talibana, i crnih iz afrike. Ali i njih će ponestati kad i oni jednog dana uvedu mirovine.

_________________
Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by marcellus Sun 7 Nov - 0:53

a ovaj bandićev korak je bio korak u budućnost, tj korak prema profesionalizaciji rađanja djece.

_________________
Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by marcellus Sun 7 Nov - 0:58

veber wrote:
i ovdje nije riječ o tebi i tvojim krivim kalkulacijama već o krepanom banditu koji je financirao biračko tijelo cigojne/bosančero.

ja sam dvoje djece odgojio i digao na noge. našao im posao u njemačkoj i omogućio im start. sin je navršio 27 i može koristiti fond koji sam uplaćivao od njegove treće. kćer će još morati pričekati.

sam si si kriv. mislio si da će mladost trajati vječno-neće. životni zajeb.

veber ja ne govorim o tome.

ja ću u penziju s punim stažem, preko 40 godina staža ću imat kad odem u mirovinu.

kakva "baza".

i ja nemam troje djece da bi me se osobno ticala bandićeva poticajna politika. Imam dvoje i treće ne mislim delat.

I moja žena ni ja ne bi nikad išli na to, jer i ona i ja ipak zarađujemo puno više od toga što je grad plaćao roditelju-odgojitelju, tako da se to nama ne bi isplatilo.

ali je ta politika potebna radi nataliteta, da bi ti jednog dana uostalom imao penziju. Nema tu nikakve "baze" ni "ušteđevine", ako nema tko raditi, nema mirovine, jednostavno. Jer i ta ušteđevina iz mirovinskog ili čega već se mora oplođivat, lova se mora vrtiti. A ako nema djece nema tko raditi. Starci mogu imat ušteđene milijune u fondovima, ali ako nema djece, nema ekonomskog ciklusa, ti milijuni ne vrijede papira na kom su štampani

_________________
Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by veber Sun 7 Nov - 1:08

u tri pasusa napišeš tri gluposti.

zapio sam pet kuća i 20ero djece.

ako smatraš djecu troškom onda ih nisi niti trebao imati.
i samim svojim upisima u zadnje vrijeme vidi se da živiš u nekomimaginarnom svijetu koji nema veze sa stvarnošću.

po novim zakonima da odeš s punim godinama života i staža mirovina će ti biti nekih 400-500€, ako.

a ti koji zastupaš individualno i "sam sebi uplaćujem" baš to nisi radio.

mene libo kiki za osnovicu mada nikada nisam plaćao minimalac kao neki, kada sam počeo raditi dodatno mi je uplaćivano. u njemačkoj mi uz osnovnu uplaćuju dodatnu premiju. nakon pet godina iz tog fonda po sadašnjem izračunu imam 900€, uz standardnu njemačku i hrvatsku plus drugi stup ne bum imao briga oko računa ili mesa. s time da obje dodatne mogu dići u kešu.

ti ćeš ovisiti o ženi i djeci.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by marcellus Sun 7 Nov - 1:11

veber wrote:
po novim zakonima da odeš s punim godinama života i staža mirovina će ti biti nekih 400-500€, ako.

jer nema dovoljno djece...

jer jedan zaposleni u privatnom sektoru hrani jednog u javnom, jednog na školovanju, jednog u penziji, i jednog na socijali.

pa ne mre isus to zaradit.

_________________
Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by veber Sun 7 Nov - 1:12

marcellus wrote:a ovaj bandićev korak je bio korak u budućnost, tj korak prema profesionalizaciji rađanja djece.
nemreš ti preboljeti krepotinu da ga jebeš.

bandićev potez je bio korak u podmićivanju cigojner-bosančero biračkog tijela.

zanimljivo da jedna bogata njemačka toga nema.


koliki je doplatak u hr?
300-400kn ako si cigojner. čim ređeš cenzus 1800kn po vugla nema doplatka. opet politika kradezeja.

odvajaj svaki mjesec soma kuna i ulaži u neki sigurni fond za 10g kada odeš u mirovinu imat ćeš lijepu svoticu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by marcellus Sun 7 Nov - 1:14

inače ušteda je kurac, jer grad dotira svako vrtićko dijete s preko soma kuna... a i produženi boravak u školi isto grad sufinancira

troje djece min kod svakog roditelja odgojitelja, odu najmanje tri soma kuna iz gradske blagajne, vjerojatno četri... plus naknada za nezaposlene majci doživotno... jer je nezapošljiva, kao sredovječna kućanica s troje ili više djece. Plus dodatak za djecu na plaću starom, kojeg do sad nije imao

ušteda? Nema je.

_________________
Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by veber Sun 7 Nov - 1:15

marcellus wrote:
veber wrote:
po novim zakonima da odeš s punim godinama života i staža mirovina će ti biti nekih 400-500€, ako.

jer nema dovoljno djece...

jer jedan zaposleni u privatnom sektoru hrani jednog u javnom, jednog na školovanju, jednog u penziji, i jednog na socijali.

pa ne mre isus to zaradit.  
pa ko vas jebe, birali ste jebite se sada.
zato marić pokušava oporezovati sve koji su otišli van.
zato sam prvo djecu odjavio iz uhljebistana i prijavio ih tu.
i marić može popušiti kurac plenkiju, ali pare dobil ne bu.
isto tako je oprezivo što se šalje iz inozemstva a prijeđe 6000€

uhljebistan dere, ne miče nož.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by veber Sun 7 Nov - 1:18

marcellus wrote:inače ušteda je kurac, jer grad dotira svako vrtićko dijete s preko soma kuna...  a i produženi boravak u školi isto grad sufinancira

troje djece min kod svakog roditelja odgojitelja, odu najmanje tri soma kuna iz gradske blagajne, vjerojatno četri... plus naknada za nezaposlene majci doživotno... jer je nezapošljiva, kao sredovječna kućanica s troje ili više djece. Plus dodatak za djecu na plaću starom, kojeg do sad nije imao

ušteda? Nema je.
kao što napisah, da je to krepotina to napravila pisao bi panagerike, ode i himne dalekovidnoj odluci.

da vam krepani rođo nije popljačkao 8 milijardi kuna mogli su vrtići biti besplatni ili minimalno kao u njemačkoj i još bi ostalo za nove, za škole i infrastrukturu.

ali eto. to nije bitno je kaj se cigojnerima i bosančerosima ukida naknada za nerad.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili - Page 2 Empty Re: Zagreb ukida mjeru roditelj odgojitelj. Evo što će biti s onima koji su je koristili

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum