ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by AlfaOmega 28/8/2021, 19:07

Ustvari, mislim da će Turci jednostavno doći do zaključka da im je zapadni Balkan bez BiH sasvim dostatan za ekonomse planove. A BiH će gledat ka misto gdi vridi dolaziti na guzovaču, vinčanja, itd... sve ka i dosad, al ništ više od toga.

AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by RayMabus 28/8/2021, 19:07

Ma. Ne da mi se pričat o toj ideji Otvorenog Balkana kojem su sad pristupile samo Srbija , Albanija i sjeverna Makedonija jer tu se radi o lakšem protoku kapitala i radne snage tako da mi nije zanimljivo.

RS ionako surađuje sa Srbijom pa onda eto kao Sarajevo neće na papiru da uđe u to a u praksi svi posluju itd.

Ma nebitno. Nije uopće bitno. To je lakši protok kapitala i radne snage na zapadnom Balkanu itd. Ekonomija šema.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by marcellus 29/8/2021, 19:14

Heh ljudi se pitaju zašto je Turska zaostala. Pa jer su 500 godina bili u Bosni

_________________
Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by RayMabus 29/8/2021, 19:16

marcellus wrote:Heh ljudi se pitaju zašto je Turska zaostala. Pa jer su 500 godina bili u Bosni
400 godina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by epikur37 29/8/2021, 19:25

[size=32]Dodik poziva Milanovića da s Vučićem i Erdoganom posreduje u BiH[/size]
https://poskok.info/alternativa-je-raspad-dodik-poziva-milanovica-da-s-vucicem-i-erdoganom-posreduje-u-bih/
--------------------

korektan poziv i dobra inicijativa
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by epikur37 29/8/2021, 19:27

https://www.vecernji.hr/vijesti/dodik-pozvao-milanovica-i-vucica-na-razgovor-o-bih-daytonski-sporazum-mrtav-alternativa-je-raspad-1519027
-------------

večernji na aparatimah :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by Eroo 30/8/2021, 07:17

Kod muslimana postoji nešto što se zove "ketmanska filozofija".
Tko to ne razumije ništa ne razumije kad je islamski svijet u pitanju. 
Imate primjer, na primjer, kad Alija nudi rahmetli šefu policije, ili obrane (?)
Srebrenice da se dozvoli Srbima da pobiju 5,000 srebričana za bombardiranje Srba.
Sve snimljeno u jednom norveškom dokumentarcu, gdje prethodno u detalje
opisuje pomenuti gospodin. Ako se malo potrudim mogu pronaći taj dio izjave
na JT. DakleM,  sve je dozvoljeno ako to vodi k ostvarenju cilja.
Tako valjda stoji i u Kur'anu i nije haram (grijeh).
Eroo
Eroo

Posts : 75058
2016-07-22


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by Eroo 30/8/2021, 07:28


_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75058
2016-07-22


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by Ringo10 30/8/2021, 08:00

AlfaOmega wrote:Nek Sarajevo onda objasni Erdoganu ovak - "Slušaj o Sultane, moraš odjebat vlastiti ekonomski interes, mi ka etnos smo puno bitniji. Kad nas je Alija ostavlja tebi u amanet, ni to radija da bu ti pare zgrta na nama Balkancima, neg jerbo smo nejač, a zli Srbi nas oće klat. Mi i vi smo braća po viri."
Ja  koliko vidim, Srbi se nece smiriti dok od BiH  muslimana ne naprave nepostojeci narod.
One iz Sandzaka ce protjerat i eliminirati kad tad.
Oni tamo su previse radikalni i prije ili kasnije ce veliko sranje napraviti i time dati Srbima razlog i OPRAVDANJE da ih eliminiraju i pobrisu
A ne vidim da su Hrvati mnogo raspolozeni da ih brane. Nikad vise. Valjda nece opet biti tolike budale. Mislim na one iz BiH
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by Hektorović 30/8/2021, 13:34

Ringo10 wrote:
AlfaOmega wrote:Nek Sarajevo onda objasni Erdoganu ovak - "Slušaj o Sultane, moraš odjebat vlastiti ekonomski interes, mi ka etnos smo puno bitniji. Kad nas je Alija ostavlja tebi u amanet, ni to radija da bu ti pare zgrta na nama Balkancima, neg jerbo smo nejač, a zli Srbi nas oće klat. Mi i vi smo braća po viri."
Ja  koliko vidim, Srbi se nece smiriti dok od BiH  muslimana ne naprave nepostojeci narod.
One iz Sandzaka ce protjerat i eliminirati kad tad.
Oni tamo su previse radikalni
i prije ili kasnije ce veliko sranje napraviti i time dati Srbima razlog i OPRAVDANJE da ih eliminiraju i pobrisu
A ne vidim da su Hrvati mnogo raspolozeni da ih brane. Nikad vise. Valjda nece opet biti tolike budale. Mislim na one iz BiH

Ti iz Sandžaka su u biti najradikalniji među njima, i zanimljivo je koliko se žestoko lože na Tursku.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by Ringo10 30/8/2021, 18:14

Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:
AlfaOmega wrote:Nek Sarajevo onda objasni Erdoganu ovak - "Slušaj o Sultane, moraš odjebat vlastiti ekonomski interes, mi ka etnos smo puno bitniji. Kad nas je Alija ostavlja tebi u amanet, ni to radija da bu ti pare zgrta na nama Balkancima, neg jerbo smo nejač, a zli Srbi nas oće klat. Mi i vi smo braća po viri."
Ja  koliko vidim, Srbi se nece smiriti dok od BiH  muslimana ne naprave nepostojeci narod.
One iz Sandzaka ce protjerat i eliminirati kad tad.
Oni tamo su previse radikalni
i prije ili kasnije ce veliko sranje napraviti i time dati Srbima razlog i OPRAVDANJE da ih eliminiraju i pobrisu
A ne vidim da su Hrvati mnogo raspolozeni da ih brane. Nikad vise. Valjda nece opet biti tolike budale. Mislim na one iz BiH

Ti iz Sandžaka su u biti najradikalniji među njima, i zanimljivo je koliko se žestoko lože na Tursku.
Zato kažem, oni će kad tad napraviti neko veliko sranje i tu će im biti kraj. Svi će završit u Turskoj.

Užasno su islamistički radikalni. Ne vole ih ni BiH muslimani
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by jastreb 30/8/2021, 18:26

Ringo10 wrote:
AlfaOmega wrote:Nek Sarajevo onda objasni Erdoganu ovak - "Slušaj o Sultane, moraš odjebat vlastiti ekonomski interes, mi ka etnos smo puno bitniji. Kad nas je Alija ostavlja tebi u amanet, ni to radija da bu ti pare zgrta na nama Balkancima, neg jerbo smo nejač, a zli Srbi nas oće klat. Mi i vi smo braća po viri."
Ja  koliko vidim, Srbi se nece smiriti dok od BiH  muslimana ne naprave nepostojeci narod.
One iz Sandzaka ce protjerat i eliminirati kad tad.
Oni tamo su previse radikalni i prije ili kasnije ce veliko sranje napraviti i time dati Srbima razlog i OPRAVDANJE da ih eliminiraju i pobrisu
A ne vidim da su Hrvati mnogo raspolozeni da ih brane. Nikad vise. Valjda nece opet biti tolike budale. Mislim na one iz BiH
Između Srba i Hrvata u Bosni (za Hercegovinu ne znam,nije mi poznato tamošnje raspoloženje Hrvata prama Srbima i obrnuto) više nema nikakvih trvenja.

Zajedno piju,jedu,pjevaju,žene se...

Mislim da je to skontao i Milanović i još neki iz Vrhovništva,stoga je i razumljivo mijenjanje stava RH prema postojanju RS.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by Hektorović 31/8/2021, 00:45

Ringo10 wrote:Zato kažem, oni će kad tad napraviti neko veliko sranje i tu će im biti kraj. Svi će završit u Turskoj.

Užasno su islamistički radikalni. Ne vole ih ni BiH muslimani

Spojem prilika dobro znam dolje situaciju i ljude, oni u biti očekuju kako će ih Turska preuzeti pod svoje. Niti sami Turci, koji su uglavnom žestoki nacionalisti, nemaju toliko loženje na Tursku, nego će ti uvijek priznati i neke nedostatke kako države tako i vlasti.

Istovremeno na čitvom Sandžaku nema ih preko 50-55%, jesu većina u Pazaru, Sjenici i Tutinu, no nisu u drugim općinama. I opet tu su uglavnom zbijeni u te mahale, Srbi su po countrysideu okolo.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by Ringo10 1/9/2021, 06:31

Sandzaklije ce kad tad biti istjerani
Svi 
sad su protiv himne i grba Srbije. Vele smeta  im

Valljda si duzan postivati simbole svoje drzave


Svi ce oni u Tursku koju toliko vole. Bagra islamisticka
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by mentalitet 1/9/2021, 06:37

Ringo10 wrote:Sandzaklije ce kad tad biti istjerani
Svi 
sad su protiv himne i grba Srbije. Vele smeta  im

Valljda si duzan postivati simbole svoje drzave


Svi ce oni u Tursku koju toliko vole. Bagra islamisticka


Svi narodi na Balkanu imaju svoje cigane ,,hrvati hercegovce..muslimani sandzaklije

Srbi hercegovce tak da sve zivi dinaroid..


_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5041
2020-07-05


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by Ringo10 3/9/2021, 07:56

Sandzaklije su ekstremisticko smece.  Pokvareni, podli, podmukli ...najgora sorta na Balkanu.

Radikalni i zestoko mrze sve oko sebe. Ne vole ni BiH muslimane.

U ratu su protiv Hrvata gadne zlocine pocinili. Sefer Halilovic, Zulfikar Alispago Zuka, Ramiz Delalic Celo, Adnan Solakovic, Musan Caco Topalovic ...
BiH muslimani su u sustini dobricine, ali Sandzaklije su djubrad.
Ne svi da ne generaliziram, ali  u vecini
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by marcellus 3/9/2021, 09:01

Ringo10 wrote:Sandzaklije su ekstremisticko smece.  Pokvareni, podli, podmukli ...najgora sorta na Balkanu.

Radikalni i zestoko mrze sve oko sebe. Ne vole ni BiH muslimane.

U ratu su protiv Hrvata gadne zlocine pocinili. Sefer Halilovic, Zulfikar Alispago Zuka, Ramiz Delalic Celo, Adnan Solakovic, Musan Caco Topalovic ...
BiH muslimani su u sustini dobricine, ali Sandzaklije su djubrad.
Ne svi da ne generaliziram, ali  u vecini

jesu qratz čitaj malo komentare

_________________
Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by dzango 3/9/2021, 09:12

Dobri za kupus.

_________________
Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by Ringo10 3/9/2021, 11:10

RayMabus wrote:
marcellus wrote:Heh ljudi se pitaju zašto je Turska zaostala. Pa jer su 500 godina bili u Bosni
400 godina.
415 godina...od 1463 do 1878
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by Pirate 3/9/2021, 12:12

Ringo10 wrote:Sandzaklije ce kad tad biti istjerani
Svi 
sad su protiv himne i grba Srbije. Vele smeta  im

Valljda si duzan postivati simbole svoje drzave


Svi ce oni u Tursku koju toliko vole. Bagra islamisticka
Sandzak zapravo prvo treba dobro uvezati. Nije ni cudo sto se nemogu poistovjetiti sa drzavom Srbijom kad ih ista dugi niz godina drzala u corsokaku kao nekakvo slijepo crijevo. Sama Turska je vise ulozila dole nego drzava Srbija. E sad, da li je to zbog nedostatka para i zelja je dobro pitanje, no svejedno, ta prica se polako pocela mjenjati tako da su i oni sada dosli u neki odredjeni fokus. 

Kad se provuce vertikalni autoput BG - Bar i horizontala prema Sarajevu, stvari ce se poceti polako mjenjati, bit ce to game changing story jer ce biti stavljeni na raskrsnici puteva. Bit ce vise nego ikad ukljuceni u gospodarske tokove sto ce ih poceti polako mjenjati, gdje ce ih poceti zesce boliti ona stvar za zastavu i himnu a biznis i suradnja sa susjedima (oko njih su sve Srbi) ce postati prioritet broj 1.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by Hektorović 6/9/2021, 18:05

Cavusoglu ugostio Inzka: Podrška OHR-u da nastavi rad u BiH
Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 B_210906107
Šef diplomatije Republike Turske Mevlut Cavusoglu danas se sastao sa bivšim visokim predstavnikom Valentinom Inzkom.
Informacija o sastanku u Ankari objavljena na Twitteru ministra vanjskih poslova Turske.
"Naša podrška za nastavak rada OHR-a u BiH", navedeno je.


O čemu su razgovarali Cavusoglu i Inzko još nije poznato s obzirom da je sastanak bio zatvoren za medije, a uskoro se očekuje i saopćenje iz ureda turskog ministra.
Ovaj sastanak u Turskoj dolazi u jeku ruskog i kineskog negiranja legitimiteta visokog predstavnika. Kao što je poznato, zvaničnici RS-a također ne priznaju Christiana Schmidta za novog viskog predstavnika.
Cavusoglu se danas sastao i s komesarom Evropske unije za proširenje Oliverom Varhelyijem.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu - Page 2 Empty Re: Dodik: Vise verujem Erdoganu, nego Zapadu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum