ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Serbinho-3 29/5/2021, 11:23

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2021&mm=05&dd=29&nav_id=1865639
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26517
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 11:27

Ja svoje nisan ni pobra. Eno mi 20 stabala gori kilometar dva poviše kuće a prije 15 dana otiša vidit , još zelene a gledan na stablu nema šest trišanja.

Iden nazvat prijatelja pa da odemo s auton da vidin šta se tamo dešava.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Serbinho-3 29/5/2021, 11:28

Dok se prodavala magla o puzevima, nojevima, Cincilama, prepelicama, aroniji i slicno, tresnje zapostavili. Cena odletela u nebo i ajde na komad. Ovde u Italiji ide do 8 eura sorta Duroni u sezoni, van sezone ih nema, jer je preskupa. Kod nas ide i po 40 eura, avion, Cile, dodje u Nemacku valjda, sve ima svoje. Nekada se tresnje nisu ni gledale a sada ko kavijar, luksuz. Taman ko ne zna sta da natakne u zemlju od stabljike kao ideja.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26517
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 11:31

Meni nisu ni rodile. Šest trišanaj na stablu kad san gleda prije 15 dana. Zoven prijatelja pa da odemo gori po ure samo da vidin šta se dešava. Subota danas pa ga uvatit danas il sutra da vidin jel to stvarno nako loše.rodilo ovu godinu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Serbinho-3 29/5/2021, 11:31

RayMabus wrote:Ja svoje nisan ni pobra. Eno mi 20 stabala gori kilometar dva poviše kuće a prije 15 dana otiša vidit , još zelene a gledan na stablu nema šest trišanja.

Iden nazvat prijatelja pa da odemo s auton da vidin šta se tamo dešava.

Pazi da ti ne oberu to tamo, stavi sator, ionako ne radis,

neko vreme kada sazru budi tamo.

Dvadeset stabala tresnji, koje radjaju, bogat covek.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26517
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 11:34

Ma nek beru. Brige mene. To smo mi prije imali po sto stabala a sad ostalo ti dvadeset stabala i svake godine oko dvi tri trišnje propadnu i onda opilaš i to je to.

Neće ni ti 20 dugo. Jedno stablo mi je ovu godinu već propalo. Vataju ih neke bolesti pa onda to prije u Kaštelima bilo masu a sad ima još al jednostavno nešto im ne paše i propadaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by kaya 29/5/2021, 11:36

Ja neću, imam stablo. Jedino zaboravim kada ono točno moram doći..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 11:40

kaya wrote:Ja neću, imam stablo. Jedino zaboravim kada ono točno moram doći..
Evo sad su ti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by kaya 29/5/2021, 11:46

RayMabus wrote:
kaya wrote:Ja neću, imam stablo. Jedino zaboravim kada ono točno moram doći..
Evo sad su ti.
Što već? Eto vidiš, ja uvijek mislim ljeti i zakasnim
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 11:48

kaya wrote:
RayMabus wrote:
kaya wrote:Ja neću, imam stablo. Jedino zaboravim kada ono točno moram doći..
Evo sad su ti.
Što već? Eto vidiš, ja uvijek mislim ljeti i zakasnim
Nije ti to liti. One su u peti misec.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 11:52

Liti koliko ja znam ništa nema. Imaš sad odma čim zatopli pa bacaju plod ili na jesen nakon šta prođu vrućine tamo od druge polovine osmog miseca pa nadalje.

Tako ti većina biljki funkcionira. Lliti ništa. Il sad čin malo zatopli i od druge polovine osmog miseca pa nadalje. Vrlo rijetko liti da imaš to da vočka baca zreli plod.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 11:56

Ako ti je meki plod to trišnja , jagoda i to to ti je sad a ako je tvrdi plod dakle nije ono da rukon kad stisneš možeš izobličit onda ti je to obično druga polovina osmog miseca pa nadalje. Tako ta dva perioda a liti to vrlo rijetko da imaš nešto šta onda daje zreli plod.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 12:02

Jedino smokva je cilo lito jer to je izrazito tropska biljka pa je njoj ovo lito van te tropske zone u osnovi proliće tako da jedino ako je tropskog porijekla onda će ti to van tropske klime davat zreli plod usri lita.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Serbinho-3 29/5/2021, 15:30

RayMabus wrote:Ma nek beru. Brige mene. To smo mi prije imali po sto stabala a sad ostalo ti dvadeset stabala i svake godine oko dvi tri trišnje propadnu i onda opilaš i to je to.

Neće ni ti 20 dugo. Jedno stablo mi je ovu godinu već propalo. Vataju ih neke bolesti pa onda to prije u Kaštelima bilo masu a sad ima još al jednostavno nešto im ne paše i propadaju.



Bio si bogat covek a da to nisi ni znao. Sto stabalo pod tresnjom koje radjaju. Ako zivis u tom kamenjaru, mozes i rupe iskopati, stabiti unutra plodnu zemlju i da budu dovoljno velike, koliko se koren siri. Mislim da sam i ovde video vec neke, pustili valjda po 6 eura kilogram. Ja cekam Duroni vrstu, krupne tamne boje, idu 8 eura po kilogramu, ispod toga ne spustaju. Pokupim kospice i kasnije probam da nikne seme.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26517
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Serbinho-3 29/5/2021, 15:31

Nisi ni ti Kajo tako siromasna, jedno stablo da barem 5 kilograma, lupetam, ali nije da ne radja. Imas barem za sebe.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26517
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Serbinho-3 29/5/2021, 15:32

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26517
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 15:38

Kaštela nisu kamenjar.

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  1480_1_1530186252
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by RayMabus 29/5/2021, 15:42

Ne može trišnja u kamenjar. Njoj triba njiva.

Kaštela ti nisu kamenjar.

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Thumb_1838561_gtimagehandler.ashx

Kamenjar je u brdu a doli je Vojvodina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by epikur37 29/5/2021, 15:44

Kaštelansko polje.

Ja sam zasadio trešnju u dvorišti, do godine će mi na rod. Kao i šljiva, jabuka, kruška i marelica, te agrumi i kivi.


A neki dan mi susjed dao da uberem s njegove trešnje...odlične...baš smo se najeli.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by kaya 29/5/2021, 16:08

Serbinho-3 wrote:Nisi ni ti Kajo tako siromasna, jedno stablo da barem 5 kilograma, lupetam, ali nije da ne radja. Imas barem za sebe.
Ima i 50 . Stara trešnja. Nego ja zakasnim, odem rijetko na vikendicu i onda fulam. Ostanu one najviše za penjati se
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad?  Empty Re: Hoćemo li trešnje kupovati na kilogram ili na komad? 

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum