ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Genocidni "bog" Starog zavjeta

Page 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Patriot_1 18/5/2014, 21:08

Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:Ako neki naraštaj čini zlo,,,generacijama,,kolika je vjerovatnost da te bebe neć nastaviti istim stazama?Uostalom,,tko je ljude stvorio?

Znači sve nas triba pobit, svi naraštaji su činili zlo generacijama.

Nitko, to danas poznato, crno na bijelo.
No,,ne govorim ja o tome generalno,,moja misao je ako su izuzetno pokvareni bili?Pazi,,Sodoma,,veliki grad a samo jedan pošten čovjek "beše" u njemu!Jedan!

Kako se mjeri pokvarenost? I što je to izuzetna pokvarenost? Nacistički zločinci, komunistički? Ako da, jel tribamo pobit svu njihovu dicu?
To zna Bog,,možda su ovi koje si ti spomenuo,male bebe u odnosu na one koje je on kaznio!Dakle,ja vjerujem da je stvoritelj svemira pravedan,On zna što radi ,tko smo mi da Njemu sudimo?

Mda, teški hedonizam i razvratnost je isto što i genocidi, čak i gore jelte :|

P.S. Tko je on da nama sudi?
Vidjet ćeš tko je kad bude sudio tebi!

Dobro to šta ću ja vidit... Nego zašto on nama sudi?
Prije nekih 2000 godina, apostoli Petar i Ivan su propovijedali Evanđelje Isusa Krista velikoj gomili u Jerusalemu. Tada je Petar rekao temeljnu izjavu, koja odjekuje čak i u postmodernističkom svijetu: “Spasenja nema ni po jednom drugom, jer je pod nebom to jedino ime dano ljudima po kojem nam se treba spasiti” (Djela 4:12).
Mnogi ne žele da prihvate Isusa kao jedini put, i odlučni su u tome da nađu drugi. Ali sam Isus nas upozorava da ne postoji drugi put i posljedica neprihvatanja ove istine je vječnost u paklu. On nam je otvoreno rekao da “tko vjeruje u Sina, ima život vječni; a tko ne vjeruje Sinu, neće vidjeti života, već gnjev Božji ostaje na njemu” (Ivan 3:36).
“Tko ima Sina, ima život; tko nema Sina Božjega, nema života” (1. Ivanova 5:12). Oni koji vjeruju u Krista, koji su prihvatili njegovu žrtvu kao platu za svoje grijehe i koji ga poslušno slijede, će provesti vječnost u nebu. Oni koji ga odbiju, neće. “Tko vjeruje u njega, tomu se ne sudi; a tko ne vjeruje, već je osuđen, jer nije vjerovao u jedinorođenoga Sina Božjega.” (Ivan 3:18).

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Ragnarok 18/5/2014, 23:12

kingkong wrote:Ragnarok
To što ti ne možeš shvatiti evoluciju i nastanak života ne govori ništa loše o tim procesima, dapače.
(Fosli, DNK itd.) čitaj, znaš i sam.

Tko govori sad o tome...zašto bi evolucija negirala Božje stvaranje...na kraju ni nje bi bilo bez Božje Volje...


Ragnarok
Ne, nego slobodna volja je da se mogu odlučiti za drugo i drugačije, da mogu odbiti Isusa, Boga itd. i živit život časno i pošteno.
A to što vi u svojim totalitarnim razmišljanjima smatrate zlim sve što nije uz vas govori više o vašem zlu.
Pa da nemaš slobodne volje...to ne bi mogao ni učiniti zar ne...a gdje sam ja molim te lijepo rekao da je zlo ono što ne prianja uza kršćansko...to na neki način samo govori kako ti i tebi slični gledate na kršćane...


Ragnarok
Ako i postoji Bog i ako je uistinu ovakav kako ti viruješ da je, onda ću rađe gorit u paklu.
Ne razumijem zašto...gdje (moj) kršćanski Bog strmoglavljuje u pakao, sudi, osuđuje, odbacuje...daj mi pronađi jedan pasus koji govori tome u prilog..Isus naprotiv..čak silazi nad pakao..ne bi li spasio ljudske duše..

To ti misliš da je nebi bilo. Cijela znanost negira stvaranje po Bibliji, ti shvaćaš da ono što piše u Bibliji je bajka?

Evo taman ti je pat ispod citiro, ali to je nebitno, ne želim ni tvog boga niti njegove potrčke u vidu sotone.

P.S. da bogati se mani te priče o ugroženim kršćanima


Last edited by Ragnarok on 18/5/2014, 23:15; edited 1 time in total
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Ragnarok 18/5/2014, 23:15

Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:Ako neki naraštaj čini zlo,,,generacijama,,kolika je vjerovatnost da te bebe neć nastaviti istim stazama?Uostalom,,tko je ljude stvorio?

Znači sve nas triba pobit, svi naraštaji su činili zlo generacijama.

Nitko, to danas poznato, crno na bijelo.
No,,ne govorim ja o tome generalno,,moja misao je ako su izuzetno pokvareni bili?Pazi,,Sodoma,,veliki grad a samo jedan pošten čovjek "beše" u njemu!Jedan!

Kako se mjeri pokvarenost? I što je to izuzetna pokvarenost? Nacistički zločinci, komunistički? Ako da, jel tribamo pobit svu njihovu dicu?
To zna Bog,,možda su ovi koje si ti spomenuo,male bebe u odnosu na one koje je on kaznio!Dakle,ja vjerujem da je stvoritelj svemira pravedan,On zna što radi ,tko smo mi da Njemu sudimo?

Mda, teški hedonizam i razvratnost je isto što i genocidi, čak i gore jelte :|

P.S. Tko je on da nama sudi?
Vidjet ćeš tko je kad bude sudio tebi!

Dobro to šta ću ja vidit... Nego zašto on nama sudi?
Prije nekih 2000 godina, apostoli Petar i Ivan su propovijedali Evanđelje Isusa Krista velikoj gomili u Jerusalemu. Tada je Petar rekao temeljnu izjavu, koja odjekuje čak i u postmodernističkom svijetu: “Spasenja nema ni po jednom drugom, jer je pod nebom to jedino ime dano ljudima po kojem nam se treba spasiti” (Djela 4:12).
Mnogi ne žele da prihvate Isusa kao jedini put, i odlučni su u tome da nađu drugi. Ali sam Isus nas upozorava da ne postoji drugi put i posljedica neprihvatanja ove istine je vječnost u paklu. On nam je otvoreno rekao da “tko vjeruje u Sina, ima život vječni; a tko ne vjeruje Sinu, neće vidjeti života, već gnjev Božji ostaje na njemu” (Ivan 3:36).
“Tko ima Sina, ima život; tko nema Sina Božjega, nema života” (1. Ivanova 5:12). Oni koji vjeruju u Krista, koji su prihvatili njegovu žrtvu kao platu za svoje grijehe i koji ga poslušno slijede, će provesti vječnost u nebu. Oni koji ga odbiju, neće. “Tko vjeruje u njega, tomu se ne sudi; a tko ne vjeruje, već je osuđen, jer nije vjerovao u jedinorođenoga Sina Božjega.” (Ivan 3:18).

Znači svi oni prije Isusa i oni poslje koji nisu čuli za njege će goriti u paklu? lol koja tragikomedija

Ali zašto je on gnjevan na mene? Ništa mu nisam napravio, samo hoću da me pusti na miru i da me pijesak vremena odnese.

To što ti citiraš, pišeš i misliš mi liči da viruješ i da se klanjaš demonu.
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by aben 18/5/2014, 23:33

Ragnarok wrote:


Ali zašto je on gnjevan na mene? Ništa mu nisam napravio, samo hoću da me pusti na miru i da me pijesak vremena odnese.

ne može. 

vi nama koi idemo u raj trebate zbog kontrasta

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Ragnarok 18/5/2014, 23:52

aben wrote:
Ragnarok wrote:


Ali zašto je on gnjevan na mene? Ništa mu nisam napravio, samo hoću da me pusti na miru i da me pijesak vremena odnese.

ne može. 

vi nama koi idemo u raj trebate zbog kontrasta

da ti palmom mašem  :^0
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by aben 18/5/2014, 23:54

a kako se zna da se uživa ako ne tako da se vidi da neko pati a ti nisi ti?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Ragnarok 19/5/2014, 00:20

aben wrote:a kako se zna da se uživa ako ne tako da se vidi da neko pati a ti nisi ti?

da bi riči reko
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by kingkong 19/5/2014, 00:44

Ragnarok
To ti misliš da je nebi bilo. Cijela znanost negira stvaranje po Bibliji, ti shvaćaš da ono što piše u Bibliji je bajka?
Uuuops; a daj mi molim te reci koja se to znanost bavi religijom...po tisućiti put stalno radite istu grešku: Biblija ne objašnjava kako je što nastalo..niti tehnologiju stvaranja već objašnjava pozadinu smisla Stvaranja i njenu teološko-filozofsku vrijednost...

Ragnarok
Evo taman ti je pat ispod citiro, ali to je nebitno, ne želim ni tvog boga niti njegove potrčke u vidu sotone.
Daj mi samo molim te objasni tko je potrčko a tko sotona...pa da vidim jesi li i ti to krenuo vrijedjati ili je po srijedi nešto drugo...

Ragnarok
P.S. da bogati se mani te priče o ugroženim kršćanima
Gle; što se tiče ugroženosti, kršćani su sami najviše krivi to što im se događa na Zapadu ovog planeta...a na Istoku su doista ugroženi...i to je itekako činjenica..

_________________
Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Ragnarok 19/5/2014, 01:01

kingkong wrote:Ragnarok
To ti misliš da je nebi bilo. Cijela znanost negira stvaranje po Bibliji, ti shvaćaš da ono što piše u Bibliji je bajka?
Uuuops; a daj mi molim te reci koja se to znanost bavi religijom...po tisućiti put stalno radite istu grešku: Biblija ne objašnjava kako je što nastalo..niti tehnologiju stvaranja već objašnjava pozadinu smisla Stvaranja i njenu teološko-filozofsku vrijednost...

Ragnarok
Evo taman ti je pat ispod citiro, ali to je nebitno, ne želim ni tvog boga niti njegove potrčke u vidu sotone.
Daj mi samo molim te objasni tko je potrčko a tko sotona...pa da vidim jesi li i ti to krenuo vrijedjati ili je po srijedi nešto drugo...

Ragnarok
P.S. da bogati se mani te priče o ugroženim kršćanima
Gle; što se tiče ugroženosti, kršćani su sami najviše krivi to što im se događa na Zapadu ovog planeta...a na Istoku su doista ugroženi...i to je itekako činjenica..

Čekaj jel ti mene zajebavaš ili šta? U bibliji piše šta piše, a mi danas znamo da se to nije dogodilo. Ni adam ni eva, ni noa ni potop itd.

sotona je potrčko, šta ti nije jasno?

Boli me neka stvar za istok, ne možeš mi to vamo pričat
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Mad_Vlad 19/5/2014, 06:11

zanstr wrote:
Mad_Vlad wrote:Nitko nije zbog toga pobijen. Za svaki taj pokolj i rat postoje različiti uzroci isto opisani koje ne navodiš. Da bi razumio posljedice moraš razumijeti uzroke.
Vrlo dobro znam koji su uzroci pokoljima. Osvajanje teritorija, prikupljanje robova. Bog je samo sredstvo koje to sve opravdava i smiruje savjest.
Kao netko tko religije promatra sa strane, dobro vidim da je bog pun svakakvih samo ne "božanstvenih" osobina. Jako je sličan ondašnjim ljudima i uvijek se obrati pojedincu i obeća mu (doslovno) brda i doline.
I čudi me kako to nikome nije čudno.
Tako je bilo za ostale ratoborne narode, ratnici vojnici su bili najcjenjeniji ljudi- osvajanje teritorija, ljudi i materijala je bila osnovica ekonomskog blagostanja.
Ne čudi me tvoj način razmišljanja, potpuno odbacujete postojanje Boga a kako ne bi onda i njegovo aktivno sudjelovanje u povijesti naroda. Na taj način ne može biti nikako jasno da su ratni pohodi ondašnjih Izraelca bili vođeni Božjom rukom, vodio ih je upravo u tu zemlju, nigdje drugdje. Dao im je skup zapovijedi po kojima će se ravnati i po kojima će proslaviti Boga. Čisti sukob moralnih vrijednosti po kojima ljudi žive, Izraelci su imali Božje, kananski narodi neke svoje ljudske. Čije su pobjedile znama, kananski narodi su propali Izraelci su još uvijek tu, opet na svojoj zemlji, rastu i napreduju unatoč svim mogućim pogibeljima koje su prebrodili lutajući među drugim narodima. Ne vidiš li tu živo čudo Božje, njihova povijest jednostavno premašuje sve što znamo na primjerima drugih naroda.
Tanah je konzistentan, sve se slaže jedno s drugim jedino ak se gleda na način da je Tora od Boga data i Bog preko jednog naroda obznanjuje svima da je tu i da postoji. Nema boljeg objašnjenja od toga, nećeš ga naći ni u jednoj protužidovskoj hipotezi.[/guote]

Mad_Vlad wrote:Ima hrpa nevedenih božanskih osobina ali ti očito nisu interesantne. Antropomorfne su nužne radi usporedbe. Piše i da je Bog dobar, milosrdan, uvijek dostupan onomu koji mu se iskreno obraća, daje moralne zapovijedi lijepo opisane u tzv. deset zapovijedi, itd.
Može imati sve osobine svijeta ali ne može biti dobar ako se tako odnosi samo prema onima koji ga prihvate. I hitler je bio dobar prema onima koji su ga prihvatili. One koji ga nisu prihvatili je kaznio.

Mad_Vlad wrote:Bog je neusporediv bilo s ćimeali dat ću jednu usporedbu kako ljudi gledaju na stvari.
Svi znamo da bez Sunca nema života na Zemlji. Znači ono je dobro. Ali ono i ubija ako ne razumujemo njegovu moć i krenemo bez vode u nepoznatu pustinju. Po zimi žudimo za njegovom toplotom, po ljetu nam i dodija prevelikom. Suce ne šalje samo toplotu i život, šalje i štetna zraćenja koja bi nas sve ubila bez zaštite atmosferskog omotača koji odbija takva zračenja.
Sunce nije inteligentno, nema savjest- ono radi kako radi bez obzira na naše želje.
Nije baš neka usporedba. Sunce se nikada nije nikome osobno objavilo. Nije propisalo pravila. Ne sudi nikome i na sve djeluje jednako. Ne preferira jedan narod više od drugih. Nitko nije rekao sunce je pojam ljubavi i dobrote, izvor morala itd.

Mad_Vlad wrote:Ali Bog jest i daje nam dobro ako ga usrdno molimo. Kad su se Izraelci usrdno molili njemu, bilo im je dobro, zemljom je vladao mir, ljudi su radili svoje svakdnevne stvari bez bojazni. Kad nisu poštovali njegovu moć, davalo i m je smrt i propast. Svi ljudi imaju ugražen zaštitini omotač, to su moralne vrijednosti ugrađene u našu dušu. Činiti dobro, oduprijeti se zlim porivima, nadjačati sebe. Bog je već u nama, samo mu se trebamo iskreno obraćati.
Zar ne vidiš kako glupo to zvuči? Nije li ti nešto tu čudno?
Živiš normalan život i odjednom ti dođe nekakvo nadnaravno biće, preko nekakvog "mesije", i naredi ti da ga moraš štovati ili ćeš biti kažnjen. Odjednom moraš ubijati u njegovo ime, prinositi žrtve i kojekakve ludorije.
Zar te to ne podsjeća na nekakav totalitarni režim, 1984, Sj. Koreja i sl.[/quote]
Nije čudno ako znamo da je Avraham sam od sebe shvatio da može postojati samo jedan Bog. Bog mu je kasnije rekao da će svi narodi biti blagoslovljeni baš preko njega i njegovih potomaka.
Gle, Bog nije nekakvo biće koje negdje s nebesa prčka tu po Zemlji. Bog jednostavno jest, onaj koji daje život i održava ga. Iskustvo nas uči njaviše da u životu primamo i dobro i loše baš kako se i ponašamo. Biraš li loše, ode u još gore, biraš li dobro, ode na bolje. Više na duhovnoj razini, manje na meterijalnom. Možeš biti najbogatiji čovjek na svijetu ali badava sve to ako ga nemaš s kim djeliti, s nekim koga voliš i poštuješ i koji poštuje i voli tebe kao čovjeka kakav jesi.
A upravo to je glavna Božja zapovijed- ne činit drugima ono što ne želiš da drugi čini tebi. jer svi smo po odrazu i na slićnost Božju, svi imamo tak sklop moralnih vrijedsnosti ugrađenih u našu dušu, kak sam već rekao. Ljubav je obaveza po judaizmu, obavezni smo voljeti i cijeniti jedni druge jer smo svi u istom kolui, svi smo djeca Božja.
Imamo slobodnu volju plesti u tom kolu ili odstupiti sa strane ali mora nam biti jasno da svaka odluka ima svoje posljedice- kako dobre tako i loše.
Kanansni narodi nisu prihavtili te vrijednsoti i snašlo ih što i h je snašlo. Izgubili su skroz i potpuno. Boga možemo negorati ali ne možemo se suprotstaviti u moći i sili što ljudi brzo zaborave. Svi ljudski moćnici i vlastodršci si u nekom djelu umisle da im nitko ne može ništa, da su nedodirljivi. Nisu, jadno propadnu i propguta zemlja sva njihova hvastanja i isljenja. Bog je ultimativni gospodar života i smrti. Biraš li put života, imaš ga, biraš li put smrti, dobiješ ju baš kako je Bog rekao narodu izraelskom na Sinaju. Velika pouka za sve nas.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Patriot_1 19/5/2014, 09:14

Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
Patriot_1 wrote:Ako neki naraštaj čini zlo,,,generacijama,,kolika je vjerovatnost da te bebe neć nastaviti istim stazama?Uostalom,,tko je ljude stvorio?

Znači sve nas triba pobit, svi naraštaji su činili zlo generacijama.

Nitko, to danas poznato, crno na bijelo.
No,,ne govorim ja o tome generalno,,moja misao je ako su izuzetno pokvareni bili?Pazi,,Sodoma,,veliki grad a samo jedan pošten čovjek "beše" u njemu!Jedan!

Kako se mjeri pokvarenost? I što je to izuzetna pokvarenost? Nacistički zločinci, komunistički? Ako da, jel tribamo pobit svu njihovu dicu?
To zna Bog,,možda su ovi koje si ti spomenuo,male bebe u odnosu na one koje je on kaznio!Dakle,ja vjerujem da je stvoritelj svemira pravedan,On zna što radi ,tko smo mi da Njemu sudimo?

Mda, teški hedonizam i razvratnost je isto što i genocidi, čak i gore jelte :|

P.S. Tko je on da nama sudi?
Vidjet ćeš tko je kad bude sudio tebi!

Dobro to šta ću ja vidit... Nego zašto on nama sudi?
Prije nekih 2000 godina, apostoli Petar i Ivan su propovijedali Evanđelje Isusa Krista velikoj gomili u Jerusalemu. Tada je Petar rekao temeljnu izjavu, koja odjekuje čak i u postmodernističkom svijetu: “Spasenja nema ni po jednom drugom, jer je pod nebom to jedino ime dano ljudima po kojem nam se treba spasiti” (Djela 4:12).
Mnogi ne žele da prihvate Isusa kao jedini put, i odlučni su u tome da nađu drugi. Ali sam Isus nas upozorava da ne postoji drugi put i posljedica neprihvatanja ove istine je vječnost u paklu. On nam je otvoreno rekao da “tko vjeruje u Sina, ima život vječni; a tko ne vjeruje Sinu, neće vidjeti života, već gnjev Božji ostaje na njemu” (Ivan 3:36).
“Tko ima Sina, ima život; tko nema Sina Božjega, nema života” (1. Ivanova 5:12). Oni koji vjeruju u Krista, koji su prihvatili njegovu žrtvu kao platu za svoje grijehe i koji ga poslušno slijede, će provesti vječnost u nebu. Oni koji ga odbiju, neće. “Tko vjeruje u njega, tomu se ne sudi; a tko ne vjeruje, već je osuđen, jer nije vjerovao u jedinorođenoga Sina Božjega.” (Ivan 3:18).

Znači svi oni prije Isusa i oni poslje koji nisu čuli za njege će goriti u paklu? lol koja tragikomedija

Ali zašto je on gnjevan na mene? Ništa mu nisam napravio, samo hoću da me pusti na miru i da me pijesak vremena odnese.

To što ti citiraš, pišeš i misliš mi liči da viruješ i da se klanjaš demonu.
Nitko neće biti osuđen ako nije prihvatio Isusa ukoliko nije za njega čuo!A čut će ili su čuli svi!Isus je ,umrijevši otišao sresti te koji su umrli prije njegovog dolaska i učinio isto što i onima koji su živjeli tada,otkrio im sebe!Tako piše Novi Zavjet!Jer,mrtvi ne prestaju postojat!
Ako želiš da te ostavi na miru,nema problema,hoće!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by kingkong 19/5/2014, 09:47

Ragnarok
Čekaj jel ti mene zajebavaš ili šta? U bibliji piše šta piše, a mi danas znamo da se to nije dogodilo. Ni adam ni eva, ni noa ni potop itd.
A što se po tebi dogodilo...dakle Biblija laže da je Bog stvorio čovjeka...i zapravo da pravednik poput Noe nije ni postojao, da Potopa nije bilo, a s time ako svega toga nije bilo, onda nije bilo ni Isusa! Zbog kojeg uopće razloga postoji Biblija...a stvarno... a ukoliko se ne varam netko je napisao...da kakvih sve ovdje "likova" da je šteta trošiti vrijeme na ovom forumu..

_________________
Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by zanstr 19/5/2014, 09:56

Mad_Vlad wrote:Tako je bilo za ostale ratoborne narode, ratnici vojnici su bili najcjenjeniji ljudi- osvajanje teritorija, ljudi i materijala je bila osnovica ekonomskog blagostanja.
Ne čudi me tvoj način razmišljanja, potpuno odbacujete postojanje Boga a kako ne bi onda i njegovo aktivno sudjelovanje u povijesti naroda. Na taj način ne može biti nikako jasno da su ratni pohodi ondašnjih Izraelca bili vođeni Božjom rukom, vodio ih je upravo u tu zemlju, nigdje drugdje. Dao im je skup zapovijedi po kojima će se ravnati i po kojima će proslaviti Boga. Čisti sukob moralnih vrijednosti po kojima ljudi žive, Izraelci su imali Božje, kananski narodi neke svoje ljudske. Čije su pobjedile znama, kananski narodi su propali Izraelci su još uvijek tu, opet na svojoj zemlji, rastu i napreduju unatoč svim mogućim pogibeljima koje su prebrodili lutajući među drugim narodima. Ne vidiš li tu živo čudo Božje, njihova povijest jednostavno premašuje sve što znamo na primjerima drugih naroda.
Tanah je konzistentan, sve se slaže jedno s drugim jedino ak se gleda na način da je Tora od Boga data i Bog preko jednog naroda obznanjuje svima da je tu i da postoji. Nema boljeg objašnjenja od toga, nećeš ga naći ni u jednoj protužidovskoj hipotezi.
U ono vrijeme je svako pleme imalo nekakvo svoje božanstvo koje ih je vodilo. Ono pleme koje je pobjedilo u ratovima automatski može tvrditi da je njihov bog najjači i jedini pravi bog. Nikakvo čudo, samo privilegija pobjednika.

Mad_Vlad wrote:Nije čudno ako znamo da je Avraham sam od sebe shvatio da može postojati samo jedan Bog. Bog mu je kasnije rekao da će svi narodi biti blagoslovljeni baš preko njega i njegovih potomaka.
Jedan moj prijatelj je prije par godina shvatio da je on bog. Od onda je nekoliko puta godišnje po par tjedana na psihijatriji na jakim ljekovima. Možda bi mu, da je drugo vrijeme i da smo primitivni i neuki, ljudi počeli vjerovati i sljediti ga.

Mad_Vlad wrote:Gle, Bog nije nekakvo biće koje negdje s nebesa prčka tu po Zemlji. Bog jednostavno jest, onaj koji daje život i održava ga.
Kako nije? Zar nije "prčkao" po Zemlji kada je vodio židove i davao im kojekakva naređenja?

Mad_Vlad wrote:Iskustvo nas uči njaviše da u životu primamo i dobro i loše baš kako se i ponašamo. Biraš li loše, ode u još gore, biraš li dobro, ode na bolje. Više na duhovnoj razini, manje na meterijalnom. Možeš biti najbogatiji čovjek na svijetu ali badava sve to ako ga nemaš s kim djeliti, s nekim koga voliš i poštuješ i koji poštuje i voli tebe kao čovjeka kakav jesi.
To nema veze sa božanstvima i nadnaravnim. Ako si u lošem društvu i ako se ne makneš od toga, logično je da ćeš kad tad stradat.

Mad_Vlad wrote:A upravo to je glavna Božja zapovijed- ne činit drugima ono što ne želiš da drugi čini tebi. jer svi smo po odrazu i na slićnost Božju, svi imamo tak sklop moralnih vrijedsnosti ugrađenih u našu dušu, kak sam već rekao. Ljubav je obaveza po judaizmu, obavezni smo voljeti i cijeniti jedni druge jer smo svi u istom kolui, svi smo djeca Božja.
Mislim da bi ovo bilo točnije.

- ne činit drugima ono što ne želiš da drugi čini tebi, osim ako ne prihvaća Jahvea kao boga, onda ga moraš ubit.

- Ljubav je obaveza po judaizmu, obavezni smo voljeti i cijeniti jedni druge jer smo svi u istom kolui, svi smo djeca Božja, osim onih koji ne prihvaćaju Jahvea kao boga, njih moraš ubit.

To bi prije tako izgledalo.

Mad_Vlad wrote:Imamo slobodnu volju plesti u tom kolu ili odstupiti sa strane ali mora nam biti jasno da svaka odluka ima svoje posljedice- kako dobre tako i loše.
Kanansni narodi nisu prihavtili te vrijednsoti i snašlo ih što i h je snašlo. Izgubili su skroz i potpuno. Boga možemo negorati ali ne možemo se suprotstaviti u moći i sili što ljudi brzo zaborave. Svi ljudski moćnici i vlastodršci si u nekom djelu umisle da im nitko ne može ništa, da su nedodirljivi. Nisu, jadno propadnu i propguta zemlja sva njihova hvastanja i isljenja. Bog je ultimativni gospodar života i smrti. Biraš li put života, imaš ga, biraš li put smrti, dobiješ ju baš kako je Bog rekao narodu izraelskom na Sinaju. Velika pouka za sve nas.
Slobodna volja da radiš ono što naređuje celestijalni diktator ili ideš u pakao, nije slobodna volja. U Sj Koreji su ljudi slobodni raditi što god žele. Ali ako ne rade ono što im propisuje partija ići će u radne logore do kraja života i oni i njihove obitelji.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Patriot_1 19/5/2014, 10:02

Ragnarok wrote:
kingkong wrote:Ragnarok
To ti misliš da je nebi bilo. Cijela znanost negira stvaranje po Bibliji, ti shvaćaš da ono što piše u Bibliji je bajka?
Uuuops; a daj mi molim te reci koja se to znanost bavi religijom...po tisućiti put stalno radite istu grešku: Biblija ne objašnjava kako je što nastalo..niti tehnologiju stvaranja već objašnjava pozadinu smisla Stvaranja i njenu teološko-filozofsku vrijednost...

Ragnarok
Evo taman ti je pat ispod citiro, ali to je nebitno, ne želim ni tvog boga niti njegove potrčke u vidu sotone.
Daj mi samo molim te objasni tko je potrčko a tko sotona...pa da vidim jesi li i ti to krenuo vrijedjati ili je po srijedi nešto drugo...

Ragnarok
P.S. da bogati se mani te priče o ugroženim kršćanima
Gle; što se tiče ugroženosti, kršćani su sami najviše krivi to što im se događa na Zapadu ovog planeta...a na Istoku su doista ugroženi...i to je itekako činjenica..

Čekaj jel ti mene zajebavaš ili šta? U bibliji piše šta piše, a mi danas znamo da se to nije dogodilo. Ni adam ni eva, ni noa ni potop itd.

sotona je potrčko, šta ti nije jasno?

Boli me neka stvar za istok, ne možeš mi to vamo pričat
Tko to zna da se nije dogodilo,,?Ti?Sotona je potrčko za kim i ti trčiš a nisi toga svjestan!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Ragnarok 19/5/2014, 16:29

kingkong wrote:Ragnarok
Čekaj jel ti mene zajebavaš ili šta? U bibliji piše šta piše, a mi danas znamo da se to nije dogodilo. Ni adam ni eva, ni noa ni potop itd.
A što se po tebi dogodilo...dakle Biblija laže da je Bog stvorio čovjeka...i zapravo da pravednik poput Noe nije ni postojao, da Potopa nije bilo, a s time ako svega toga nije bilo, onda nije bilo ni Isusa! Zbog kojeg uopće razloga postoji Biblija...a stvarno... a ukoliko se ne varam netko je napisao...da kakvih sve ovdje "likova" da je šteta trošiti vrijeme na ovom forumu..

Kakav sad Isus? Ja ga nisam ni spomenuo, podmećeš i izmišljaš. U svom prvom postu sam napisao da smo 100% sigurni da nas Bog nije stvorio i jedno 99% da nema nikakve veze sa životom na Zemlji, te sam kasnije ustvrdio da znamo da nije stvorio Zemlju.

Naravno da laže, danas imamo dokaze koji pobijaju stvaranje iz Biblije.

Biblija postoji radi Isusa? Mislim stvarno možeš to izjaviti?  :^0
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Ragnarok 19/5/2014, 16:32

Patriot_1 wrote:
Ragnarok wrote:
kingkong wrote:Ragnarok
To ti misliš da je nebi bilo. Cijela znanost negira stvaranje po Bibliji, ti shvaćaš da ono što piše u Bibliji je bajka?
Uuuops; a daj mi molim te reci koja se to znanost bavi religijom...po tisućiti put stalno radite istu grešku: Biblija ne objašnjava kako je što nastalo..niti tehnologiju stvaranja već objašnjava pozadinu smisla Stvaranja i njenu teološko-filozofsku vrijednost...

Ragnarok
Evo taman ti je pat ispod citiro, ali to je nebitno, ne želim ni tvog boga niti njegove potrčke u vidu sotone.
Daj mi samo molim te objasni tko je potrčko a tko sotona...pa da vidim jesi li i ti to krenuo vrijedjati ili je po srijedi nešto drugo...

Ragnarok
P.S. da bogati se mani te priče o ugroženim kršćanima
Gle; što se tiče ugroženosti, kršćani su sami najviše krivi to što im se događa na Zapadu ovog planeta...a na Istoku su doista ugroženi...i to je itekako činjenica..

Čekaj jel ti mene zajebavaš ili šta? U bibliji piše šta piše, a mi danas znamo da se to nije dogodilo. Ni adam ni eva, ni noa ni potop itd.

sotona je potrčko, šta ti nije jasno?

Boli me neka stvar za istok, ne možeš mi to vamo pričat
Tko to zna da se nije dogodilo,,?Ti?Sotona je potrčko za kim i ti trčiš a nisi toga svjestan!

Znanost nam govori pat, znaš ona nepokolebljiva, bez kompromisa i bez dogmi i vjerovanja, samo činjenice.

Zašto trčim za Sotonom? Jer ne virujem u tvog Boga, a i samim tim u njegovog potrčka Sotonu?  :^0
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by kingkong 19/5/2014, 20:07

Ragnarok wrote:
kingkong wrote:Ragnarok
Čekaj jel ti mene zajebavaš ili šta? U bibliji piše šta piše, a mi danas znamo da se to nije dogodilo. Ni adam ni eva, ni noa ni potop itd.
A što se po tebi dogodilo...dakle Biblija laže da je Bog stvorio čovjeka...i zapravo da pravednik poput Noe nije ni postojao, da Potopa nije bilo, a s time ako svega toga nije bilo, onda nije bilo ni Isusa! Zbog kojeg uopće razloga postoji Biblija...a stvarno... a ukoliko se ne varam netko je napisao...da kakvih sve ovdje "likova" da je šteta trošiti vrijeme na ovom forumu..

Kakav sad Isus? Ja ga nisam ni spomenuo, podmećeš i izmišljaš. U svom prvom postu sam napisao da smo 100% sigurni da nas Bog nije stvorio i jedno 99% da nema nikakve veze sa životom na Zemlji, te sam kasnije ustvrdio da znamo da nije stvorio Zemlju.

Naravno da laže, danas imamo dokaze koji pobijaju stvaranje iz Biblije.

Biblija postoji radi Isusa? Mislim stvarno možeš to izjaviti?  :^0
Na tebe doista nema potrebe trošiti vrijeme!  study

_________________
Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 4t8uj38

*****joj da mi je oldijev mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
kingkong
kingkong

Male
Posts : 423
2014-04-14


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Ragnarok 19/5/2014, 20:35

kingkong wrote:
Ragnarok wrote:
kingkong wrote:Ragnarok
Čekaj jel ti mene zajebavaš ili šta? U bibliji piše šta piše, a mi danas znamo da se to nije dogodilo. Ni adam ni eva, ni noa ni potop itd.
A što se po tebi dogodilo...dakle Biblija laže da je Bog stvorio čovjeka...i zapravo da pravednik poput Noe nije ni postojao, da Potopa nije bilo, a s time ako svega toga nije bilo, onda nije bilo ni Isusa! Zbog kojeg uopće razloga postoji Biblija...a stvarno... a ukoliko se ne varam netko je napisao...da kakvih sve ovdje "likova" da je šteta trošiti vrijeme na ovom forumu..

Kakav sad Isus? Ja ga nisam ni spomenuo, podmećeš i izmišljaš. U svom prvom postu sam napisao da smo 100% sigurni da nas Bog nije stvorio i jedno 99% da nema nikakve veze sa životom na Zemlji, te sam kasnije ustvrdio da znamo da nije stvorio Zemlju.

Naravno da laže, danas imamo dokaze koji pobijaju stvaranje iz Biblije.

Biblija postoji radi Isusa? Mislim stvarno možeš to izjaviti?  :^0
Na tebe doista nema potrebe trošiti vrijeme!  study

Razumim ja tebe, kada nemaš šta reći daješ izjave kako sam ja manje vrijedan.

Ae samo ti polako. I viruj u svit star 6000 godina i adama koji je živio 900 godina i ostale bajke, pa kad ti opet neko kaže da si u krivu, počni omaložavati.
Ragnarok
Ragnarok

Posts : 283
2014-04-15


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Guest 19/5/2014, 21:52

kingkong wrote:Na tebe doista nema potrebe trošiti vrijeme!  study

Nek si i ti prohodao u mojim cipelama.  :P  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Mad_Vlad 21/5/2014, 02:43

zanstr wrote:
Mad_Vlad wrote:Tako je bilo za ostale ratoborne narode, ratnici vojnici su bili najcjenjeniji ljudi- osvajanje teritorija, ljudi i materijala je bila osnovica ekonomskog blagostanja.
Ne čudi me tvoj način razmišljanja, potpuno odbacujete postojanje Boga a kako ne bi onda i njegovo aktivno sudjelovanje u povijesti naroda. Na taj način ne može biti nikako jasno da su ratni pohodi ondašnjih Izraelca bili vođeni Božjom rukom, vodio ih je upravo u tu zemlju, nigdje drugdje. Dao im je skup zapovijedi po kojima će se ravnati i po kojima će proslaviti Boga. Čisti sukob moralnih vrijednosti po kojima ljudi žive, Izraelci su imali Božje, kananski narodi neke svoje ljudske. Čije su pobjedile znama, kananski narodi su propali Izraelci su još uvijek tu, opet na svojoj zemlji, rastu i napreduju unatoč svim mogućim pogibeljima koje su prebrodili lutajući među drugim narodima. Ne vidiš li tu živo čudo Božje, njihova povijest jednostavno premašuje sve što znamo na primjerima drugih naroda.
Tanah je konzistentan, sve se slaže jedno s drugim jedino ak se gleda na način da je Tora od Boga data i Bog preko jednog naroda obznanjuje svima da je tu i da postoji. Nema boljeg objašnjenja od toga, nećeš ga naći ni u jednoj protužidovskoj hipotezi.
U ono vrijeme je svako pleme imalo nekakvo svoje božanstvo koje ih je vodilo. Ono pleme koje je pobjedilo u ratovima automatski može tvrditi da je njihov bog najjači i jedini pravi bog. Nikakvo čudo, samo privilegija pobjednika.



I gdje su danas ta plemena i njihovi bogovi? Nema ih. A gdje su Židovi? I koji im je još uvijek Bog? Come on...



Mad_Vlad wrote:Nije čudno ako znamo da je Avraham sam od sebe shvatio da može postojati samo jedan Bog. Bog mu je kasnije rekao da će svi narodi biti blagoslovljeni baš preko njega i njegovih potomaka.
Jedan moj prijatelj je prije par godina shvatio da je on bog. Od onda je nekoliko puta godišnje po par tjedana na psihijatriji na jakim ljekovima. Možda bi mu, da je drugo vrijeme i da smo primitivni i neuki, ljudi počeli vjerovati i sljediti ga.


Avraham za sebe nije tvrdio da je bog. Isus je. Miješaš kršćanstvo i judaizam.


Mad_Vlad wrote:Gle, Bog nije nekakvo biće koje negdje s nebesa prčka tu po Zemlji. Bog jednostavno jest, onaj koji daje život i održava ga.
Kako nije? Zar nije "prčkao" po Zemlji kada je vodio židove i davao im kojekakva naređenja?

A dobro, krivo sam se izrazio. Mislio sam reči da se ne igra s nama i naređuje malo ovima malo onima da se tuku i ubijaju. Sve što daje ljudima je za njihovo dobro. Prije je tu zemlju dao kananskim narodima poslije je dao izraelskom. Što znači, on je glavni vlasnik i može mijenjat posjednike. Sedam kananskih naroda se pokazalo nedostojnim i Bog je dopustio Izraelcima da budu novi posjednici i dao im zakone kako održavati i vladati. Išlo im je dobro jedno vrijeme ali onda su i oni zakazali. Teško je biti sluga Božji.
Stvar je u tomu da je njima dano za vječni posjed. Ako su i protjerani odnde Bog bi ih opet vraćao jer drži svoju riječ. Nakon 2 000 godine opet su tamo i opet im ide dobro unatoć svim sukobima i neprijateljima koji im priječe to pravo.

Mad_Vlad wrote:Iskustvo nas uči njaviše da u životu primamo i dobro i loše baš kako se i ponašamo. Biraš li loše, ode u još gore, biraš li dobro, ode na bolje. Više na duhovnoj razini, manje na meterijalnom. Možeš biti najbogatiji čovjek na svijetu ali badava sve to ako ga nemaš s kim djeliti, s nekim koga voliš i poštuješ i koji poštuje i voli tebe kao čovjeka kakav jesi.
To nema veze sa božanstvima i nadnaravnim. Ako si u lošem društvu i ako se ne makneš od toga, logično je da ćeš kad tad stradat.

Ima jer on je stvoritelj svega pa i takvog načina. Pravda je spora ali uvijek pobjeđuje na kraju jer ljudi vole pravdu i to im je usađeno u dušu.

Mad_Vlad wrote:A upravo to je glavna Božja zapovijed- ne činit drugima ono što ne želiš da drugi čini tebi. jer svi smo po odrazu i na slićnost Božju, svi imamo tak sklop moralnih vrijedsnosti ugrađenih u našu dušu, kak sam već rekao. Ljubav je obaveza po judaizmu, obavezni smo voljeti i cijeniti jedni druge jer smo svi u istom kolui, svi smo djeca Božja.
Mislim da bi ovo bilo točnije.

- ne činit drugima ono što ne želiš da drugi čini tebi, osim ako ne prihvaća Jahvea kao boga, onda ga moraš ubit.

- Ljubav je obaveza po judaizmu, obavezni smo voljeti i cijeniti jedni druge jer smo svi u istom kolui, svi smo djeca Božja, osim onih koji ne prihvaćaju Jahvea kao boga, njih moraš ubit.

To bi prije tako izgledalo.







Ne bi. Nisi primjetio da Izraelci nikad nisu išli u daljnja osvajanja drugih zemalja okolo? I nisu nikom nametali Boga u kojeg oni vjeruju? Njihova je tvrdnja uvijek bila--Bog je jedan za sve. Poštuj zakone i bit ćemo prijatelji. Ne možeš biti prijatelj s čovjekom čiji su članovi obitelji svi u međusobniom spolnim odnosima. Pa čak i sa životinjama. Uvest će i tebe u to kolo. Zato je naređeno istrebljenje takvih ljudi i njihovog načina života. I to samo tamo.
Tak je to išlo. Jedan je narod odabrao jednog Boga i postao njegov sluga. Bog je snjima sklopiomoralni ugovor da uvode pravilan način života u svijet. Odabrao je jednu od najgnjusnijih ljudskih močvara koju su neki stvorili slijedeći vlastitu volju po onoj- jebi kog stigneš, pij, žderi i uživaj. danas si živ, sutra nisi.
Došao je Izrael i rekao- mi smo svi djeca Božja i ovo je bolji način života kako zapovijeda jedan Bog za sve nas. Može li biti mira među nama? Može? okej. Ne može? Spremi se za boj pa tko jači.
Tko je bio jači. naravno, oni koji su uz Boga a ne uz svoje tjelsne požude.
I što bi ti sad? Te srce boli za takvima? Sami su si krivi, nisu htjeli bolje.

Mad_Vlad wrote:Imamo slobodnu volju plesti u tom kolu ili odstupiti sa strane ali mora nam biti jasno da svaka odluka ima svoje posljedice- kako dobre tako i loše.
Kanansni narodi nisu prihavtili te vrijednsoti i snašlo ih što i h je snašlo. Izgubili su skroz i potpuno. Boga možemo negorati ali ne možemo se suprotstaviti u moći i sili što ljudi brzo zaborave. Svi ljudski moćnici i vlastodršci si u nekom djelu umisle da im nitko ne može ništa, da su nedodirljivi. Nisu, jadno propadnu i propguta zemlja sva njihova hvastanja i isljenja. Bog je ultimativni gospodar života i smrti. Biraš li put života, imaš ga, biraš li put smrti, dobiješ ju baš kako je Bog rekao narodu izraelskom na Sinaju. Velika pouka za sve nas.
Slobodna volja da radiš ono što naređuje celestijalni diktator ili ideš u pakao, nije slobodna volja. U Sj Koreji su ljudi slobodni raditi što god žele. Ali ako ne rade ono što im propisuje partija ići će u radne logore do kraja života i oni i njihove obitelji.
Nema pakla po judaizmu. Bog je dobar i milosrdan, takvo zlo nikomu nije određeno. Nema vječnih patnji, to je opaka misao opakih ljudi. Pa on zna naše muke još dok smo živi, gdje bi nas još vjekovječno mučio zbog pogrešaka koje činimo jer nam je teško naučiti biti bolji.
I da, taj protubožji režim u S. Koreji. Odvojen od cijelog svijeta, ljudi pate a nigdje pomoći. Zli ljudi sami sebi napravili pakao. Po meni, treabo si cijeli svijet ponašat kao Izrael kad su ičli na Kanaan. Nudimo mir, imamo rješenje za bolji život, možemo li biti prijatelji?
Oni vele, ne.
Bog je s nama, izgubit će te.
J....e se i vi i vaš bog!
E pa onda, spremi se za rat jer mi znamo pravdu i ona je na našoj strani.
F...k you, asshole!
Badabooom!
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by zanstr 21/5/2014, 10:17

Mad_Vlad wrote:I gdje su danas ta plemena i njihovi bogovi? Nema ih. A gdje su Židovi? I koji im je još uvijek Bog? Come on...
Kao što sam rekao, ništa nadnaravno, samo privilegija pobjednika.
U vrijeme rimskog carstva jedino su njihovi bogovi bili pravi pošto su im donosili pobjede. Ako ćemo tako.

Mad_Vlad wrote:Avraham za sebe nije tvrdio da je bog. Isus je. Miješaš kršćanstvo i judaizam.
A da, sori, on je htjeo ubiti svog sina jer je čuo glas u glavi. To je skroz normalno.

Mad_Vlad wrote:A dobro, krivo sam se izrazio. Mislio sam reči da se ne igra s nama i naređuje malo ovima malo onima da se tuku i ubijaju. Sve što daje ljudima je za njihovo dobro. Prije je tu zemlju dao kananskim narodima poslije je dao izraelskom. Što znači, on je glavni vlasnik i može mijenjat posjednike. Sedam kananskih naroda se pokazalo nedostojnim i Bog je dopustio Izraelcima da budu novi posjednici i dao im zakone kako održavati i vladati. Išlo im je dobro jedno vrijeme ali onda su i oni zakazali. Teško je biti sluga Božji. 
Ok dao im je zakone. Navodno je komunicirao sa Abrahamom, davao naređenja koga napast i kako postupat sa pokorenima. Meni to izgleda kao "prčkanje". Tvorac svega što postoji, cjelog svemira svih galaksija i planeta se koncentrira na jedan komadić na jednom plavom zrncu prašine i naređuje koga se treba kamenovat. Nekako mi to ne drži vodu.

Mad_Vlad wrote:Stvar je u tomu da je njima dano za vječni posjed. Ako su i protjerani odnde Bog bi ih opet vraćao jer drži svoju riječ. Nakon 2 000 godine opet su tamo i opet im ide dobro unatoć svim sukobima i neprijateljima koji im priječe to pravo.
Po tome bi trebali biti zahvalni i kršćanskom bogu Isusu i sovjetskom bogu Staljinu pošto su u oslobođenju židova najveću ulogu igrali njihovi sljedbenici. Više Isusu pošto ih je i Staljin također ubijao.

Mad_Vlad wrote:Ima jer on je stvoritelj svega pa i takvog načina. Pravda je spora ali uvijek pobjeđuje na kraju jer ljudi vole pravdu i to im je usađeno u dušu.
Uopće nij potrebno uvoditi boga jer je potpuno naturalistički objašnjivo zašto je dobro biti dobar. I nie istina da pravda uvijek pobjeđuje. Tome su dokaz mnogi ratni zločinci koji su, za razliku od njihovih žrtava, proživili cjeli život uživajući na slobodi i imali potomke.

Mad_Vlad wrote:Ne bi. Nisi primjetio da Izraelci nikad nisu išli u daljnja osvajanja drugih zemalja okolo? I nisu nikom nametali Boga u kojeg oni vjeruju? Njihova je tvrdnja uvijek bila--Bog je jedan za sve. Poštuj zakone i bit ćemo prijatelji. Ne možeš biti prijatelj s čovjekom čiji su članovi obitelji svi u međusobniom spolnim odnosima. Pa čak i sa životinjama. Uvest će i tebe u to kolo. Zato je naređeno istrebljenje takvih ljudi i njihovog načina života. I to samo tamo.
Tak je to išlo. Jedan je narod odabrao jednog Boga i postao njegov sluga. Bog je snjima sklopiomoralni ugovor da uvode pravilan način života u svijet. Odabrao je jednu od najgnjusnijih ljudskih močvara koju su neki stvorili slijedeći vlastitu volju po onoj- jebi kog stigneš, pij, žderi i uživaj. danas si živ, sutra nisi.
Došao je Izrael i rekao- mi smo svi djeca Božja i ovo je bolji način života kako zapovijeda jedan Bog za sve nas. Može li biti mira među nama? Može? okej. Ne može? Spremi se za boj pa tko jači.
Tko je bio jači. naravno, oni koji su uz Boga a ne uz svoje tjelsne požude.
I što bi ti sad? Te srce boli za takvima? Sami su si krivi, nisu htjeli bolje.
Automatska pretpostavka da su oni koji ne vjeruju u određenog boga incestuozni pedofili, sodomisti i sl. je totalna nebuloza. Židovima je bog rekao da imaju pravo i dužnost ubiti svakoga tko ne priznaje njihovog boga ili tko želi štovati druge bogove. Mogu biti prijatelji samo pod određenim uvjetima, nebitno kakav si čovjek.

Mad_Vlad wrote:Nema pakla po judaizmu. Bog je dobar i milosrdan, takvo zlo nikomu nije određeno. Nema vječnih patnji, to je opaka misao opakih ljudi. Pa on zna naše muke još dok smo živi, gdje bi nas još vjekovječno mučio zbog pogrešaka koje činimo jer nam je teško naučiti biti bolji.
I da, taj protubožji režim u S. Koreji. Odvojen od cijelog svijeta, ljudi pate a nigdje pomoći. Zli ljudi sami sebi napravili pakao. Po meni, treabo si cijeli svijet ponašat kao Izrael kad su ičli na Kanaan. Nudimo mir, imamo rješenje za bolji život, možemo li biti prijatelji?
Oni vele, ne.
Bog je s nama, izgubit će te.
J....e se i vi i vaš bog!
E pa onda, spremi se za rat jer mi znamo pravdu i ona je na našoj strani.
F...k you, asshole!
Badabooom!
Ok nema pakla ali ima smrti. Ne poštuj volju diktatora i bit ćeš ubijen. To mi je poznato od nekud.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Genocidni "bog" Starog zavjeta - Page 11 Empty Re: Genocidni "bog" Starog zavjeta

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum