ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:01

deda na aparatima wrote:neoliberalizam na aparatima, gotovo je
ironično više manje sve zemlje su kapitalističke u svijetu, čak i Putin kojeg tako uzdižu je liberalizirao rusku ekonomiju. Dapače Putinova mantra za 2015godinu je bila "liberalizacija ekonomije i nacionalizam" nešto u tom stilu. Kina je dapače radikalni primjer ne-reguliranog kapitalizma.

Ironično najviše državnih regulacija i najveći udio države u BDPu(dakle jake države u ekonomiji) imaju zemlje Europske unije, koju ovi forumski marksisti mrze. 

U Kini je udio države u BDPu oko 35% BDPa(tako je i u USA malo i više), u Hrvatskoj/Njemačkoj oko 55% a u Francuskoj preko 65%

Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:02

Neoliberalni portugalac wrote:
Dakle od ove ekipe što govori o neoliberalizmu, može li mi netko dati neku definiciju toga?
mislim da je to novi općeniti naziv ljevice za kapitalizam
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:07

deda na aparatima wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:
Dakle od ove ekipe što govori o neoliberalizmu, može li mi netko dati neku definiciju toga?
mislim da je to novi općeniti naziv ljevice za kapitalizam
inače epikur je čudni taj ljevičar.. 

ljevičar koji je za radikalnu katoličku konzervativnu državu - a usput je ateist. (ja zanimljivo nisam ateist)
ljevičar koji se protivi pederskim brakovima,pederskim pravima itd.. dok 99% ljevičara su za multikulturalizam, pedere, mješanje rasa, ukidanje katoličke crkve itd. Evo pogledajte po ovom forumu. Jedino jastreb donekle djeli njegova stajališta - i nitko više.. marucs, provocator svi su oni pravi ljevičari. Epikur govori "mi zajednica," kao da iza njegovih ideja se krije neka tiha većina(to govori Trump za sebe) ali iza njegovih stajališta se ne nalazi nitko. 

Ja i deda smo fanovi darvinizma(iako nisam 100% radikalan u tome) i i ja i on smo svjesni da smo usamljeni u tome, i nepravim ja iluzije da ću ja krojiti svijet po mom viđenju kao ovi drugi.

Epikur je neka čudna ljevica.

Današnja ljevica; Himna komunizma - ustajte prezreni na svijetu- za 21o stoljeće


HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Ustajte_prezreni_na_svijetu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:07

Neoliberalni portugalac wrote:
deda na aparatima wrote:neoliberalizam na aparatima, gotovo je
ironično više manje sve zemlje su kapitalističke u svijetu, čak i Putin kojeg tako uzdižu je liberalizirao rusku ekonomiju. Dapače Putinova mantra za 2015godinu je bila "liberalizacija ekonomije i nacionalizam" nešto u tom stilu. Kina je dapače radikalni primjer ne-reguliranog kapitalizma.
Ironično najviše državnih regulacija i najveći udio države u BDPu(dakle jake države u ekonomiji) imaju zemlje Europske unije, koju ovi forumski marksisti mrze. 
U Kini je udio države u BDPu oko 35% BDPa(tako je i u USA malo i više), u Hrvatskoj/Njemačkoj oko 55% a u Francuskoj preko 65%

negdje sam pročitao da se ovaj neoliberalni kapitalizam javio, tj. financijski kapitalizam, kao odgovor na intervencije Regana i Thatcher koji su natjerali centralne banke da kamatu dignu na 20%, pa je bankarski sektor da se zaštiti od gubitaka počeo sa sekuratizacijom i stvaranjem derivata

konzervativci su stvorili globalizirano liberalno tržište svojim intervencionizmom lol!

http://limun.hr/main.aspx?id=22731
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:09

Jednom je jedan pametni forumaš izjavio, da današnji ljudi i na zapadu(i ostatku svijeta) su odbacili markističku revoluciju iz razloga, što današnja radnička klasa na zapadu(a uskoro u kini) živi odlično. imaju krov nad glavom, internet, obilje hrane, pitku vodu, struju, auto, mobitel, i živjeti će 80godina.. 

i da zbog toga, moderna ljevica i modreni antifašizam , se temelji na sexualnim i rasnim i vjerskim manjinama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:11

deda na aparatima wrote:
Neoliberalni portugalac wrote:
deda na aparatima wrote:neoliberalizam na aparatima, gotovo je
ironično više manje sve zemlje su kapitalističke u svijetu, čak i Putin kojeg tako uzdižu je liberalizirao rusku ekonomiju. Dapače Putinova mantra za 2015godinu je bila "liberalizacija ekonomije i nacionalizam" nešto u tom stilu. Kina je dapače radikalni primjer ne-reguliranog kapitalizma.
Ironično najviše državnih regulacija i najveći udio države u BDPu(dakle jake države u ekonomiji) imaju zemlje Europske unije, koju ovi forumski marksisti mrze. 
U Kini je udio države u BDPu oko 35% BDPa(tako je i u USA malo i više), u Hrvatskoj/Njemačkoj oko 55% a u Francuskoj preko 65%

negdje sam pročitao da se ovaj neoliberalni kapitalizam javio, tj. financijski kapitalizam, kao odgovor na intervencije Regana i Thatcher koji su natjerali centralne banke da kamatu dignu na 20%, pa je bankarski sektor da se zaštiti od gubitaka počeo sa sekuratizacijom i stvaranjem derivata

konzervativci su stvorili globalizirano liberalno tržište svojim intervencionizmom lol!

http://limun.hr/main.aspx?id=22731
paradoxi hahah. 

inače taj paradox se dešava u americi. u USA neke države digle minimalnu satnicu u mcdonaldsa na 80ak kuna po satu(250% veću satnicu ima crnac u mc donaldu koji neznam zbrojiti 2+2 negi inžinjer u RH izvoznoj firmi koji je savladao diferencijalne jednadžbe na faksu i radi izvozne proizvode za cijeli svijet).. 
i rezultat toga intervencionizma države jest -

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Mcdonalds_minimum-wage_response
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:19

opet po meni najveća prijetnja za zapadnu civilizaciju nije liberalizam ni imigranti, nego nestašica energenata

a da se radi o nestašici energenata po meni vidimo u ovoj panici koja se stvara oko CO2, nametanjem kvota na potrošnju energije iz ugljikohidrata, i kvota za smanjenje potrošnje odnosno povećanje efiksnosti

znači da se mi već danas panično pripremamo na šokove koji dolaze tek za 10ak - 20 godina
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:27

deda na aparatima wrote:opet po meni najveća prijetnja za zapadnu civilizaciju nije liberalizam ni imigranti, nego nestašica energenata

a da se radi o nestašici energenata po meni vidimo u ovoj panici koja se stvara oko CO2, nametanjem kvota na potrošnju energije iz ugljikohidrata, i kvota za smanjenje potrošnje odnosno povećanje efiksnosti

znači da se mi već danas panično pripremamo na šokove koji dolaze tek za 10ak godina
iskreno, mslim da je multikulturalizam i ništa drugo. 

mislim da energija nije problem, evo vidimo sada cijena energije opet nikada niža, a kada je bila visoka, ironično nevidiljiva ruka i tržište se prilagođavali.. autokompanije su izbacivale sve štedljivije motore, više se ulagalo u izolaciju, grade se sve efikasniej vjetro turbine itd.. cijela ljudska povjest se svodi na "borbu za resurse".. odlika kapitalizma i međunarodne trgovine, jest što se borba za resurse danas sve manje vodi ratovima(koji postaju neisplativi) nego radom i razmjenom.. što u konačnici znači da ipak većina(ne svi) ali većina profitira.. 

kapitalizam je milijarde stanovnika azije izvukao iz siromaštva.. ne samo to, nego sve više u vijestima imaš "japanski , korejski znanstvenic, kineski znanstvenici itd" , i ne samo to, nego Kinezi postaju investitori, otvaraju poslove u Europi, Africi USA.. 

kapitalizam je što se toga tiče najbolji sustav daleko. za čovječanstvo. istina ubrzava potrošnju resursa(jer razvija standard) ali paralerno razvija nove tehnologije.. 

multikulturalizam je po meni daleko najveći problem u Europi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:39

slušao sam predavanja nekog evolucijskog biheviorista koji proučava ljudsko ponašanje, pa je na temu agresivnosti rekao da je nasiljet sveprisutno oduvijek u ljudskom društvu, i da problem nasilja, nije nasilje samo po sebi nego tajming, znati odabrati pravi trenutak

ako ubiješ nekog u krivi trenutak, najveći si zločinac na svijetu, ako je pravi trenutak u društvenim odnosima, možeš pobiti sve svoje neprijatelje i suparnike i slavit će te kao najvećeg heroja

tako da što se multikulturalizma tiče, treba čekati pravi trenutak, treba još masakara i silovanja
kad kucne pravi čas, sve će biti dozvoljeno

a nafta kad se potroši, onda je više nema, bez obzira na cijenu, cijena je više odraz trenutne potrošnje nego budućih zaliha
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:43

deda na aparatima wrote:slušao sam predavanja nekog evolucijskog biheviorista koji proučava ljudsko ponašanje, pa je na temu agresivnosti rekao da je nasiljet sveprisutno oduvijek u ljudskom društvu, i da problem nasilja, nije nasilje samo po sebi nego tajming, znati odabrati pravi trenutak

ako ubiješ nekog u krivi trenutak, najveći si zločinac na svijetu, ako je pravi trenutak u društvenim odnosima, možeš pobiti sve svoje neprijatelje i suparnike i slavit će te kao najvećeg heroja

tako da što se multikulturalizma tiče, treba čekati pravi trenutak, treba još masakara i silovanja
kad kucne pravi čas, sve će biti dozvoljeno
tu se slažemo, samo ja u tom ne želim sudjelovati, jer mi moja religija ne dozvoljava. :D  ja bih u slučaju takvih sranja, pokušao biti što više human(sterilizacija velikog djela protivničke populacije , i izolacija na određenim teritoriju, dakle neće pasti kap krvi, neće nitko osjetiti fizičku bol, a porazit ćeš neprijatelja u roku 1 generacije)

ali da će nasilje u tom slučaju biti jedini izlaz jebiga(kao što se naciste moralo poraziti nasiljem)

naravno to je hipotetska situacija ako izbije, neki "globalni eu svjetski rat" između raznih frakcija vjerskim extremista itd.. ako , izbije, jer možda su multikulturalisti u pravu, možda svi budemo živjeli u slozi, bratstvu i jedinstvu..

brotherhood and unity :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:49

Neoliberalni portugalac wrote:
kapitalizam je što se toga tiče najbolji sustav daleko. za čovječanstvo. istina ubrzava potrošnju resursa(jer razvija standard) ali paralerno razvija nove tehnologije.. 

ovisi koja vrsta kapitalizma, ovaj financijski kapitalizam se ni meni ne sviđa, jer npr. imaš situaciju da je tvrtkama isplativije kupovati svoje dionice jeftinim kreditom i time im dizati cijenu nego ulagati u istraživanje i razvoj, a to ne bi trebala biti svrha tržišta, i samoporažavajuće je, jer ne trebaš više ni proizvodnju ni prodaju da bi ostvario dobit

eto sad zvučim kao socijalist koji se žali na kapitalizam, ali ako nešto ne funkcionira, onda ne funkcionira, treba zakrpati, doraditi, popraviti...
zato mi više ima smisla da država (EU) potiče potrošnju građana, nego da sa ovim QE programima diže burzu i dioničarima omogućava zaradu na ničemu, dok nezaposlenost raste
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:55

https://www.facebook.com/zivizidd/posts/450280131743691

moram se učlaniti u Živi Zid lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:56

istina jest da su ekpanzivnom monetarnom politikom EU(ovo možemo nazvati državnim intervencionizmom) skočile cijene dionica(jednostavna ekonomska logika, novac postaje sve dostupniji i jeftiniji, a dionice paralerno sve skuplje i rijeđe pa im raste cijena)

zato nenad bakić koji živi od dionica, on doslovno svršavao na rast dionica zadnjih par mjeseci.. 

onda sam mu na fejsu napisio da je to zbog QE centralne europske banke a ne zbog "strukturnih promjena"(tipa da su firme postale produktivnije zbog strukturnih promjena) pa se naljutio na to.. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 2:05

Neoliberalni portugalac wrote:istina jest da su ekpanzivnom monetarnom politikom EU(ovo možemo nazvati državnim intervencionizmom) skočile cijene dionica(jednostavna ekonomska logika, novac postaje sve dostupniji i jeftiniji, a dionice paralerno sve skuplje i rijeđe pa im raste cijena)

zato nenad bakić koji živi od dionica, on doslovno svršavao na rast dionica zadnjih par mjeseci.. 

onda sam mu na fejsu napisio da je to zbog QE centralne europske banke a ne zbog "strukturnih promjena"(tipa da su firme postale produktivnije zbog strukturnih promjena) pa se naljutio na to.. :D
e baš si nepristojan, nije uljudno isticati takve stvari

ekspanzivna monetarna politika mi nije toliko problem sama po sebi, nego kamo je usmjerena, ako novac ne dođe do tebe koji si nezaposlen i ne možeš započeti život, koja joj je onda svrha? da npr. Kerumu raste vrijednost dionica njegove tvrtke tek tako bez nekog posebnog razloga?

i onda imaš s te strane labavljenje monetare politike a s druge strane se zagovara rezanje dohotka radnicima, ili povećanje poreza kako bi se punila državna blagajna

po meni je to napoako
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 2:13

dobro opet , sa druge strane većina EU zemalja dobro stoji.. zapadne zemlje odlično stoje sa ekonomijom.. srednja europa odlično. bivše komunističke zemlje dobro rastu.. 

u problemima su mediteranske zemlje + hrvatska, srbija i takve zemlje.. 

njemačka ,britanija, poljska, češka, slovačka, mađarska, nizozemska, itd , guraju naprijed.. 

evo čak i kod nas ima pomaka, doduše , idemo 1 korak naprijed(imao najveći rast industrijske proizvodnje i izvoza po nekim kvartalima) a onda korak nazad(najnižu zaposlenost stanovništva u EU) :D 

zbog recesije smo postali jeftina destinacija za investiranje, znam po splitu , iman dosta frendova inžinjera , svi rade po izvoznim firmama, a svi ostali, malo turizam i ostali nezaposleni :D  ili rade za 3000-4000kuna i iseljavaju vanka(znam i takve)..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 2:17

sad gledaj ujutro kad epikur napiše da se slaže s nama

bit ću na aparatima lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by gargamel0101 Sun 20 Dec - 8:56

deda na aparatima wrote:sad gledaj ujutro kad epikur napiše da se slaže s nama

bit ću na aparatima lol!
Epikura kao veliki kršćanin je poznat po tome da baca ljude na aparate. :clown
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by epikur37 Sun 20 Dec - 8:58

gargamel0101 wrote:
deda na aparatima wrote:sad gledaj ujutro kad epikur napiše da se slaže s nama

bit ću na aparatima lol!
Epikura kao veliki kršćanin je poznat po tome da baca ljude na aparate. :clown


Samo pomažem potrebitima ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by gargamel0101 Sun 20 Dec - 9:10

epikur37 wrote:
gargamel0101 wrote:
deda na aparatima wrote:sad gledaj ujutro kad epikur napiše da se slaže s nama

bit ću na aparatima lol!
Epikura kao veliki kršćanin je poznat po tome da baca ljude na aparate. :clown


Samo pomažem potrebitima ;)
Još se i ruga u ovo vrijeme Božića. Cccc.....
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 8 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum