ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sat 19 Dec - 21:47

deda na aparatima wrote:
gargamel0101 wrote:
deda na aparatima wrote:


Pa evo, tipičan primjer neoliberala je čelična Lady, Margaret Thatcher, a koliko sam shvatio nju konzervativci vole.
Tako da su meni te stvari nejasne, neoliberalizmom se danas naziva sve i svašta, jer je rječ postala poštapalica.

Mislim da pod neoliberalizmom zapravo mislite na "financijski kapitalizam"

https://en.wikipedia.org/wiki/Finance_capitalism
Koliko sam ja shavtio Epija on je konzervativac koji nema ništa protiv liberalnog kapitalizma (to je napisao na prošloj ili predprošloj strani). Problem s time je što sa liberalnim kapitalizmom dolazi i ostali liberalizmi. Konzervativna ekipa bi prdnula i stisnula u isto vrijeme, a to ne ide.

mislim da on nema ništa protiv industrijskog kapitalizma, a da mu se ne sviđa ovaj današnji financijski kapitalizam
no industrijski kapitalizam je propao kao model jer se nije mogao financirati iz štednje, zato se pojavio ovaj današnji financijski kapitalizam gdje je sve na dug

evo epi tu imaš nekih 20ak sati predavanja i sve ti objasne

https://www.youtube.com/playlist?list=PLYvSXI9SKGf2lIno6TI0r_PbLX_cpAwuu

Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by epikur37 Sat 19 Dec - 22:01

deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
da, prevlast ekonomije u ideološkom pitanju je znak neoliberalizma....liberalizma inače
evo da ne bude mutnog i zabune, nema neoliberalnog kapitalizma, ti se zapravo žališ na nešto što se zove financijski kapitalizam

Financial Capitalism vs. Industrial Capitalism

http://michael-hudson.com/1998/09/financial-capitalism-v-industrial-capitalism/

Dakle, ja sam apstrahirao sav cirkus tih pojmova i ne želim trošiti vrijeme na njima, to je za dokoličare ili poluintelekte.


Ja se žalim na sistem u kojem zajednica nema instrument regulacije kapitala i moći: 

Vjerujem da društvo nije puki zbroj pojedinaca nego kvaitet za sebe.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by epikur37 Sat 19 Dec - 22:03

deda na aparatima wrote:
deda na aparatima wrote:
gargamel0101 wrote:
deda na aparatima wrote:


Pa evo, tipičan primjer neoliberala je čelična Lady, Margaret Thatcher, a koliko sam shvatio nju konzervativci vole.
Tako da su meni te stvari nejasne, neoliberalizmom se danas naziva sve i svašta, jer je rječ postala poštapalica.

Mislim da pod neoliberalizmom zapravo mislite na "financijski kapitalizam"

https://en.wikipedia.org/wiki/Finance_capitalism
Koliko sam ja shavtio Epija on je konzervativac koji nema ništa protiv liberalnog kapitalizma (to je napisao na prošloj ili predprošloj strani). Problem s time je što sa liberalnim kapitalizmom dolazi i ostali liberalizmi. Konzervativna ekipa bi prdnula i stisnula u isto vrijeme, a to ne ide.

mislim da on nema ništa protiv industrijskog kapitalizma, a da mu se ne sviđa ovaj današnji financijski kapitalizam
no industrijski kapitalizam je propao kao model jer se nije mogao financirati iz štednje, zato se pojavio ovaj današnji financijski kapitalizam gdje je sve na dug

evo epi tu imaš nekih 20ak sati predavanja i sve ti objasne

https://www.youtube.com/playlist?list=PLYvSXI9SKGf2lIno6TI0r_PbLX_cpAwuu

Moje mišljenje je životno i iskustveno ne ulijeva se to tako kao kod tebe.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sat 19 Dec - 22:21

epikur37 wrote:
Ja se žalim na sistem u kojem zajednica nema instrument regulacije kapitala i moći: 
imate instrumente regulacije i moći, samo se ne znate njima koristiti jer ne poznajete sustav, zapeli ste na Marxovoj kritici nečeg što ne postoji već 100 godina
citiraš filozofe koji su davno umrili i čije su se mudre izreke odnasile na njihovu prošlost a ne na tvoju sadašnjost
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sat 19 Dec - 22:23

epikur37 wrote:
Moje mišljenje je životno i iskustveno ne ulijeva se to tako kao kod tebe.
Trebaš poznavati neprijatelja, vidiš kako sam se ja potrudio upoznati bibliju i kuran
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by gargamel0101 Sat 19 Dec - 22:28

deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Ja se žalim na sistem u kojem zajednica nema instrument regulacije kapitala i moći: 
imate instrumente regulacije i moći, samo se ne znate njima koristiti jer ne poznajete sustav, zapeli ste na Marxovoj kritici nečeg što ne postoji već 100 godina
citiraš filozofe koji su davno umrili i čije su se mudre izreke odnasile na njihovu prošlost a ne na tvoju sadašnjost
Sumnjam da će ovo doći do njega. Eno meni je na prošloj strani napisao da to nije nivo diskusije.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by epikur37 Sat 19 Dec - 22:28

deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Moje mišljenje je životno i iskustveno ne ulijeva se to tako kao kod tebe.
Trebaš poznavati neprijatelja, vidiš kako sam se ja potrudio upoznati bibliju i kuran

Pa bibliju sam studirao a kuran sam čitao kao i i talmud i bhagavadgitu, upanišade , bardo todol i to...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by epikur37 Sat 19 Dec - 22:29

deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Ja se žalim na sistem u kojem zajednica nema instrument regulacije kapitala i moći: 
imate instrumente regulacije i moći, samo se ne znate njima koristiti jer ne poznajete sustav, zapeli ste na Marxovoj kritici nečeg što ne postoji već 100 godina
citiraš filozofe koji su davno umrili i čije su se mudre izreke odnasile na njihovu prošlost a ne na tvoju sadašnjost

Mi smo zapeli u marxu a vi se pozivate na Adama smitha dajme najme...

principi!
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sat 19 Dec - 22:38

epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Ja se žalim na sistem u kojem zajednica nema instrument regulacije kapitala i moći: 
imate instrumente regulacije i moći, samo se ne znate njima koristiti jer ne poznajete sustav, zapeli ste na Marxovoj kritici nečeg što ne postoji već 100 godina
citiraš filozofe koji su davno umrili i čije su se mudre izreke odnasile na njihovu prošlost a ne na tvoju sadašnjost

Mi smo zapeli u marxu a vi se pozivate na Adama smitha dajme najme...

principi!
O Smithu marcelus voli pričati. Evo ako ja treban nekog istaknuti, onda Hyman Minsky, židov.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hyman_Minsky
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by epikur37 Sat 19 Dec - 22:42

deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
Ja se žalim na sistem u kojem zajednica nema instrument regulacije kapitala i moći: 
imate instrumente regulacije i moći, samo se ne znate njima koristiti jer ne poznajete sustav, zapeli ste na Marxovoj kritici nečeg što ne postoji već 100 godina
citiraš filozofe koji su davno umrili i čije su se mudre izreke odnasile na njihovu prošlost a ne na tvoju sadašnjost

Mi smo zapeli u marxu a vi se pozivate na Adama smitha dajme najme...

principi!
O Smithu marcelus voli pričati. Evo ako ja treban nekog istaknuti, onda Hyman Minsky, židov.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hyman_Minsky

Toliko toga ima, autora i varijacija...

S oproštenjem deda, meni je to gubitak vremena.

Meni su važne paradigme: zajednica, sigurnost, naše vrijednosti.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sat 19 Dec - 22:43

gargamel0101 wrote:
Sumnjam da će ovo doći do njega. Eno meni je na prošloj strani napisao da to nije nivo diskusije.
mislim da te samo želi baciti na aparate
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by epikur37 Sat 19 Dec - 22:45

deda na aparatima wrote:
gargamel0101 wrote:
Sumnjam da će ovo doći do njega. Eno meni je na prošloj strani napisao da to nije nivo diskusije.
mislim da te samo želi baciti na aparate

Gargamelu ne trabaju aparati, njegov opstanak ne traži složenu podršku. CO2 + voda i sunčeva svjetlost.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sat 19 Dec - 22:47

epikur37 wrote:
Toliko toga ima, autora i varijacija...
S oproštenjem deda, meni je to gubitak vremena.
Meni su važne paradigme: zajednica, sigurnost, naše vrijednosti.

Nema toga puno, no tebi se vjerojatno ne sviđaju ove novije teorije koje počivaju na kaosu.
Eto taj Minski je tvrdio da će stabilizacija ekonomije uzrokovati nestabilonst, ispalo je da je u pravu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by v_vlado Sat 19 Dec - 22:49

Ja ugasim tv....neprocjenjivo dobro...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sat 19 Dec - 23:42

asilovski wrote:http://www.vecernji.hr/tv/hrt-ukida-emitiranje-kultne-emisije-kucni-ljubimci-1045883
Program HTV-a kakav je bio čitavih 90-ih i tako sve do 2006. je nešto što nikad više neće dosegnuti. Mafija je ukinula i maknula sve što valja i što je dobro, korisno i zabavno zbog čega su nekoć i valjali kao televizija. Moj stari je čak govorio o maknutom crtiću koje je bio prije 19:30h što je bio običaj i tradicija, ali naravno - ukinuti. Doslovno su razjebali sve što se dalo razjebati na televiziji baš onako pravo modernistički i u duhu 21. stoljeća - što gluplje, nekvalitetnije i s time što skuplje pod isprikom povećanja cijena usluga, prava za otkup ovog i onog što su čiste laži.

Prisavlje u skladu s navedenim treba sravnati sa zemljom a sve njihove djelatnike ostaviti bez posla kao kaznu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sat 19 Dec - 23:42

Treba napraviti dodatne tarmine za programe sa RTSa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sat 19 Dec - 23:54

HRT na aparatima
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 0:43

gargamel0101 wrote:
epikur37 wrote:



Ajme pa valjda znamo osnovne dimenzije:

Konzervativan-teško mijenja vjerovana i skeptičan je prema novom

Tradicionalan- vjeruje u vrijednosti koje se prenose generacijama

Liberal- vjeruje u pojedinca i nove spoznaje

Socijalist- vjeruje da postoji zajednica koja treba brinuti o zajedničkim stavrima

Kapitalist - vjeruje da je materijalno stjecanje ono što sve regulira

-----i tako daje


I sad ćemo se mi zabavljati tražeći u toj prizmi vlastito mjesto
Kako je deda primjetio svi na kraju postanu konzervativci. Da ponovim ako nisi vidio:
"ekonomija je alat kao i matematika i ništa drugo. Problem je u ovim tvojim filozofima koji bi upravljali ali nemaju pojma o ničemu. Sad mi pada na pamet Kapović i Čakardička, a neku paralelu možeš povući i sa crncima koji se žale što ih nema dovoljno u IT-u, pa nekakvim društvenim pritiscima pokušavaju trpati crnce u IT tvrtke."

Nije problem u ekonomiji kao znanosti, problem je u ekipi koja ne zna dovoljno, a želi vlast (Čakardička - Kapović), pa onda stvaraju probleme da na taj način dođu na vlast ili barem budu blizu nje.
točno

ja sam prošao ekonomiju, i zanimljivo nigdje se nisam susreo sa pojmom "neoliberalni ekonomski model". Jednostavno to u stručnoj ekonomiji ne postoji. 

Zanimljivo taj pojam koriste filozofi, politolozi i ostala ekipa koji neznaju dalje od tablice množenja. 

http://web.efzg.hr/dok/za%20studente/elektronicki%20udzbenici/Krueger_Makroekonomika.pdf

Evo recimo ovo prostudiraš i ovo je odličan temelj za raspravljati o ekonomiji. Ovo se uči na fakultetima diljem svijeta. Nigdje ne postoji neoliberalizam. To u ekonomskoj znanosti ne postoji. 

Naravno postoji rasprava, i tu se recimo ja i deda razilazimo. Ja smatram da posebna monetarna potrebna, deda smatra da jest. Većina država svijeta koristi monetarnu politiku za postizanje ekonomskih ciljeva. Itd. Ali opet nigdje ne postoji pojam "neoliberalizam" "neoliberalni kapitalizam", ja nakon pustih čitanja po internetu, nisam nigdje shvatio , što je to "neoliberalizam". 

Dakle od ove ekipe što govori o neoliberalizmu, može li mi netko dati neku definiciju toga?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 0:48

deda na aparatima wrote:
epikur37 wrote:
.


Radikalan nisam, kreativno se izražavam.
Radikalan bih bio kad bih vjerovao da ja nekako mogu nešto promjeniti, npr. ko ovi iz MOSTA ili Živog Zida.

Ako me želiš ideološki napadati onda napadaj darwinizam, eugeniku, znanost i znanstveni pristup itd.

Jer neoliberal nisam, pogotovo ne u ekonomskom smislu, evo to će ti i Yoda reći, da sam više socijalist koji zagovara uplitanje države monetarnom i fiskalnom politikom u tržište.
ja osobno isto sebe smatram darvinistom prije svega, i da favoriziram znanost, eugeniku, darvinizam. 
Što se tiče ekonomije, više manje ja i deda se tu slažemo, osim oko nekih principa.. ja sam za malu nižu ulogu države u ekonomiji, iako nisam niti ja totalni anarhist. Opet smatram treba postojati recimo normalna razina državne regulacije.
I dalje sam da država kažnjava pijane vozače(a ne da babama lomi ruke), i da državni inspektori recimo kažnjavaju kada tvornice puštaju otrov u rijeku itd. 
Ali sam definitivno protiv RH modela, gdje inspektori naruče u fast foodu topli sendvič, pa onda trče i ne uzimaju račun, pa onda zatvaraju restoran radi par kuna viška, ili inspektor dođe u tvornicu koja izvozi, i onda govori "ja odavde neidem dok ne napišem neku kaznu" itd. 

Jedini baš koji je skroz za izbacivanje države iz ekonomije, je forumaš aben.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 0:59

neoliberalizam na aparatima, gotovo je
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Guest Sun 20 Dec - 1:01

deda na aparatima wrote:neoliberalizam na aparatima, gotovo je
ironično više manje sve zemlje su kapitalističke u svijetu, čak i Putin kojeg tako uzdižu je liberalizirao rusku ekonomiju. Dapače Putinova mantra za 2015godinu je bila "liberalizacija ekonomije i nacionalizam" nešto u tom stilu. Kina je dapače radikalni primjer ne-reguliranog kapitalizma.

Ironično najviše državnih regulacija i najveći udio države u BDPu(dakle jake države u ekonomiji) imaju zemlje Europske unije, koju ovi forumski marksisti mrze. 

U Kini je udio države u BDPu oko 35% BDPa(tako je i u USA malo i više), u Hrvatskoj/Njemačkoj oko 55% a u Francuskoj preko 65%
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci - Page 7 Empty Re: HRT-e nakon crtića, emisija o glazbi sada ukida emisiju Kućni ljubimci

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum