ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slom sistema

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by kic 27/10/2020, 10:34


ništa on ne razumije, čista nagađanja

kakva mrkva, kakva batina

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by vuksadinare 27/10/2020, 10:40

kic wrote:
ništa on ne razumije, čista nagađanja

kakva mrkva, kakva batina
m to debo... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99123
2015-09-08


Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by kic 27/10/2020, 10:45


aj batina, ali kakva mrkva bokte ;^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by mutava baštarda 27/10/2020, 11:18

debotoijusto wrote:
[size=44]- . Ni meni to nije jasno - nije stvar u testiranjima. Brojke padaju,  u [/size]Studiju 4 [size=44]Zvonimir Šostar[/size][size=44] ravnatelj Nastavnog Zavoda za javno zdravstvo "Andrija Štampar".

[/size]https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/sostar-broj-oboljelih-danas-ce-biti-mnogo-manji-ni-meni-nije-jasno-ali-nije-stvar-u-testiranjima-15028080
a da upita gnječa?

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by Guest 27/10/2020, 14:09

mutava baštarda wrote:
debotoijusto wrote:
[size=44]- . Ni meni to nije jasno - nije stvar u testiranjima. Brojke padaju,  u [/size]Studiju 4 [size=44]Zvonimir Šostar[/size][size=44] ravnatelj Nastavnog Zavoda za javno zdravstvo "Andrija Štampar".

[/size]https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/sostar-broj-oboljelih-danas-ce-biti-mnogo-manji-ni-meni-nije-jasno-ali-nije-stvar-u-testiranjima-15028080
a da upita gnječa?

ako plati. nema ništa na veresiju i mukte. ako gosn. Rvat nezna a ravnatelj je. što radi ravnatelj u rvata? tko u rvata postavlja ravnatelje? struka il' pol'tika?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by mutava baštarda 27/10/2020, 17:04

Gnječ wrote:
mutava baštarda wrote:
debotoijusto wrote:
[size=47]- . Ni meni to nije jasno - nije stvar u testiranjima. Brojke padaju,  u [/size]Studiju 4 [size=47]Zvonimir Šostar[/size][size=47] ravnatelj Nastavnog Zavoda za javno zdravstvo "Andrija Štampar".

[/size]https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/sostar-broj-oboljelih-danas-ce-biti-mnogo-manji-ni-meni-nije-jasno-ali-nije-stvar-u-testiranjima-15028080
a da upita gnječa?

ako plati. nema ništa na veresiju i mukte. ako gosn. Rvat nezna a ravnatelj je. što radi ravnatelj u rvata? tko u rvata postavlja ravnatelje? struka il' pol'tika?
:tu

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by Eroo 27/10/2020, 18:05

mutava baštarda wrote:
Gnječ wrote:
mutava baštarda wrote:
debotoijusto wrote:
[size=47]- . Ni meni to nije jasno - nije stvar u testiranjima. Brojke padaju,  u [/size]Studiju 4 [size=47]Zvonimir Šostar[/size][size=47] ravnatelj Nastavnog Zavoda za javno zdravstvo "Andrija Štampar".

[/size]https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/sostar-broj-oboljelih-danas-ce-biti-mnogo-manji-ni-meni-nije-jasno-ali-nije-stvar-u-testiranjima-15028080
a da upita gnječa?

ako plati. nema ništa na veresiju i mukte. ako gosn. Rvat nezna a ravnatelj je. što radi ravnatelj u rvata? tko u rvata postavlja ravnatelje? struka il' pol'tika?
:tu
Od zdravstva u Rvata se mogu učiti mnoge bogate europske države.
Zamislite situaciju u kojoj bi ljetos kroz Njemačku prošlo 166 milijuna turista
iz svih zaraženih država Europe i šire. Srbi, na primjer, nisu htjeli ni svoje dijasporce prihvatiti
bez karantene ili negativnog testa. U HR je i Zrče radilo!
Jeste li zamislili? I?
Zahvalite HDZ-u na odlično stožeru i odličnim ravnateljima. Smrtnost na milijun stanovnika vas demantira, jebiga...:D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by melkior 27/10/2020, 20:46

Liječnicima u Dubravi prijete otkazom zbog peticije podrške kolegici
Index Vijesti prije 14 minuta
155



Slom sistema - Page 2 D0041c4c-f473-4c3c-a892-bec05a6ce940
Foto: Telegram

STANJE u KB-u Dubrava je sve ozbiljnije. Liječnici staju uz kolegicu koja je pismom upozorila na probleme u bolnici i potpisuju peticiju podrške, a ravnatelj im prijeti otkazom.
 Nakon što je sinoć voditeljica Respiracijskog intenzivističkog centra, odnosno covid.odjela te bolnice dr. Jasminka Peršec pred TV kamerama najavila da je pokrenut postupak identifikacije zasad nepoznate liječnice s tog odjela koja je u pismu anonimno javila da za pacijente nemaju lijekova, opreme, deka, ni hrane, kolege masovno staju uz nju i potpisuju peticiju podrške. 
> Pismo liječnice iz KB-a Dubrava: Nismo imali kisik za pacijenticu, bio je potrošen

Liječnicima koji su stali uz kolegicu koja je pismom upozorila na brojne probleme ravnatelj prijeti otkazom

Ravnatelj KB-a Dubrava dr. Srećko Marušić, koji je odgovoran za stanje u bolnici, istovremeno svim potpisnicima prijeti izvanrednim otkazom.
> U KB Dubrava traže autoricu pisma: Sumnjamo na mladu kolegicu
Telegramu je to danas poslijepodne javilo dvoje uglednih imena iz KB Dubrava koji žele ostati anonimni, a koji su mi rekli da je stanje u bolnici očajno i još puno gore nego što stoji u opisima doktorice za čijim se identitetom marljivo traga. ”Ja radim u Respiracijskom centru PRIC KB Dubrava i potpisujem da je sve što je kolegica napisala u svom dopisu istinito”, stoji u zaglavlju peticije nakon čega se redaju imena potpisnika. Koliko ih je ukupno do sada, to još nismo uspjeli saznati, ali na fotografiji koja mi je dostavljena već se vidi da je odaziv velik.
Dakle, točno kako se dalo zaključiti iz nečuvene izjave dr. Peršec da bolnička Služba za nadzor utvrđuje koja se osoba obratila novinarima, te da se ”sumnja na mladu liječnicu koja radi u Respiracijskom centru”, u bolnici je otvorena hajka očito namijenjena prikrivanju istine.
Iako vrh bolnice želi kazniti liječnike koji su ustali u obranu kolegice na koju je krenuo lov, oni su odlučili čvrsto ostati uz kolegicu koja je upozorila na brojne probleme u bolnici. 
Peticija je, kako se vidi na fotografiji, upućena ravnatelju KB Dubrava prof. dr. sc. Srećku Marušiću, upravitelju i koordinatoru PRIC-a prof. dr.sc Ivici Lukišću, voditelju Respiracijskog centra prof. dr. sc. Ivici Grgureviću, voditeljici Respiracijskog intenzivističkog centra doc. dr. sc. Jasminki Peršec, predsjedniku Povjerenstva za unutarnji nadzor doc. dr. sc. Zoranu Peršecu koji je i suprug doktorice Peršec, te voditelju Službe za kvalitetu KB Dubrava dr. sc. Boži Radiću.
Ranije je objavljeno kako je dr. Radić prije dva dana zatražio od ravnatelja raskid ugovora o radu s KB Dubrava sa 1. studenim ove godine nezadovoljan stanjem u bolnici. ”Nažalost, zbog nedostatka strategije planiranja, nepostojanja cilja i uspostavljanja paraformalnih tijela, smatram da je utjecaj Službe za kvalitetu intencijski minoriziran usprkos tome što boravak unutar KB Dubrava predstavlja značajan rizik za pacijente i za osoblje, neovisno o iznimnom trudu mnogobrojnih djelatnika”, navodi dr. Radić objašnjavajući zašto odlazi.
“Dva puta sam službeno apelirao da se uspostavi zakonito ustrojstvo i struktura, što se do danas nije dogodilo, a ujedno do danas nisam o tome dobio nikakav službeni odgovor”, nastavlja voditelj Službe za kvalitetu te dodaje kako će, kada ode, ”u slučaju potrebe volonterski sudjelovati u radu KB Dubrava”.

HUBOL: Proganjanje liječnice koja je napisala pismo je nedopustivo

Ivana Šmit, predsjednica Hrvatske udruge bolničkih liječnika (HUBOL) za Index je rekla kako se nada da se u slučaju KB-a Dubrava ne radi o prijetnjama uprave ili ikoje nadležne službe prema liječnici ili nekom drugom medicinskom djelatniku, autoru pisma.
"Ako postoje problemi, nepravilnosti i poteškoće u radu bolnice, onda se svaka osoba treba imati pravo požaliti nadređenima, upravi i višim instancama. Žalba na neprimjerene, neadekvatne uvjete za rad ne znači da smo automatski nekoga prozvali, potrebni su razgovori o tome kako popraviti uvjete rada u bolnici u kojoj očito postoje problemi jer se ne radi samo o toj jednoj osobi", istaknula je Šmit.
"Mi svakodnevno od djelatnika te bolnice dobivamo poruke da im je posao izrazito težak i neprimjeren. Ovdje se radi o manjku kadra i logično je da u tom slučaju dolazi do pucanja po šavovima, što medicinskog osoblja, što pomoćnog osoblja i postoji potreba da se nekome požale. Ako je itko iz uprave bolnice ovime shvatio da mora proganjati osobu koja se žalila, onda je to vrlo negativan način komunikacije između djelatnika i uprave bolnice", dodala je predsjednica HUBOL-a.
Šmit smatra da su represivne mjere i proganjanje autora pisma nedopustive.
"Druga stvar je što je to dospjelo u medije, to je na onome tko je dao u medije, no ako postoje problemi, treba ih rješavati, a ne skrivati. Obzirom da ne znamo detalje, zasad promatramo ovaj slučaj, no sigurno ćemo stati iza svakog našeg kolege ako dođe do represivnih mjera od strane nadležnih institucija prema tom kolegi, bilo od strane uprave bolnice ili nadređenih, te ćemo toj osobi ponuditi svu svoju raspoloživu pomoć", istaknula je predsjednica HUBOL-a za Index.

Liječnička komora: Nije trenutak da vodstvo bilo koje bolnice istražuje tko je rekao da je car gol


U Hrvatskoj liječničkoj komori (HLK) za Index su rekli da "usred opasnog jačanja epidemije zasigurno nije trenutak da vodstvo bilo koje bolnice istražuje tko je rekao da je car gol, već bi bilo nužno da umjesto toga provjere navode je li car gol".
HLK očekuje da se provjere navodi iz pisma liječnice i da se što prije otklone eventualni nedostaci u zdravstvenom zbrinjavanju pacijenata, a za sve ostalo će pričekati nalaz zdravstvene inspekcije Ministarstva zdravstva.

Javili smo se i ravnatelju bolnice, odgovora nema


Index je o ovom slučaju poslao i upit ravnatelju KB-a Dubrava. Odgovor još nismo dobili te će ga objaviti kad i ako ga dobijemo.
Pitali smo ga zašto traže liječnicu koja je napisala pismo te što će učiniti kad je pronađu. Tražili smo i da nam komentira navode iz pisma da nema dovoljno lijekova te da neki pacijenti ne dobiju ponekad ni obrok, kao i što planiraju učiniti da bi se poboljšali uvjeti rada za medicinsko i pomoćno osoblje budući da je 50 medicinskih sestara već napustilo bolnicu tijekom pandemije. Tražili smo ravnatelja da nam odgovori i na pitanje što se planira učiniti da bi pacijenti dobili bolju zdravstvenu skrb i njegu.

Šef covid-odjela u KB-u Dubrava šuti


Zanimljivo je i da se dr. Ivica Lukšić, koordinator bolničkog liječenja oboljelih od covida-19 u KB Dubrava, još uvijek nije oglasio na naš upit o problemima u bolnici. Iako se prethodnih mjeseci uvijek oglašavao i odgovarao na novinarska pitanja, jučer i danas nismo uspjeli doći do njegovog komentara na cjelokupnu situaciju. Zvali smo ga i jučer i danas, slali mu SMS, a poslali smo mu i upit mailom. Lukšić nam do objave teksta još uvijek nije odgovorio.
Tražili smo i komentar ministra zdravstva Vilija Beroša, pitali smo ga je li dobio nalaz inspekcije iz Dubrave i što se planira poduzeti da se riješi tamošnja situacija, no odgovor do objave članka nismo dobili.
Slom sistema - Page 2 7c8bfd70-8fe4-4d98-aa81-0db76dfc5d52

Što stoji u pismu liječnice iz Dubrave?


Podsjetimo, liječnica KB Dubrava detaljno je opisala stanje u respiratornom centru, a pismo u interesu javnosti još jednom objavljujemo u cijelosti.
"Obavještavam vas službeno nakon osobnog sudjelovanja u radu respiratornog centra nakon tjedne smjene u timu sa specijalizantom. U proteklih 5 radnih dana moje smjene u trajanju od 8 do 16 h ukupno sam preuzela između 30 i 40 bolesnika, od toga sam osobno otpustila 10. Ne prijavljujem umrlih bolesnika tijekom moje službe.
Bez obzira na izniman osobni trud koji sam uložila za zbrinjavanje bolesnika, smatram da isti nisu adekvatno zbrinuti te da istima nije pružena odgovarajuća potrebna skrb koja nije posljedica mog osobnog angažmana i truda.
Naime, tijekom cijele moje službe ponavljali su isti problemi na koje sam u nekoliko navrata apelirala onima za kojima sam u tom trenutku smatrala da su zaduženi za rješavanje navedenih problema, međutim budući da se nije riješio gotovo niti jedan problem koji sam uputila, mogu jedino zaključiti da niti jedna osoba nije odgovorna za navedenu problematiku te da za sve nastale posljedice osobno odgovaram, a ne smatram se krivom.
Ukazala bih na sljedeću problematiku:

"Bolesnici ne dobivaju obroke"


1. Svakodnevno bolesnici ne dobivaju obrok. Na kolicima iz kuhinje ne dođe pladanj s imenom pojedinih bolesnika iz nepoznatog razloga. U nekoliko sam navrata nazvala našu kuhinju te apelirala na problem na što je odgovoreno da će obrok doći. Budući da sam zbog „potrošnje“ opreme morala napustiti prostore RC-a, nazvala sam sestre koje su ostale na Odjelu, međutim istima nije poznato je li bolesnik dobio ili nije dobio ručak. Ja osobno ne poznajem sestre i med. tehničare s kojima sam u smjeni niti postoji adekvatno predstavljanje i raspoznavanje osoblja niti mogu po bolnici tražiti ljude koji bi mi potvrdili jesu li bolesnici jeli.
Sutradan u vizitama bolesnici potvrđuju da obrok nisu dobili, a isto navode i drugi bolesnici po sobama. Bolesnik koji je psihoorganski promijenjen u dobi od 82 godine je nakon što nije dobio ručak, ustao i sam hodao po odjelu te je samo zahvaljujući tehničaru spriječen njegov pad. Bolesniku je izmjeren GUK 3,8. Smatram da nisam odgovorna za potencijalno nastalu ugrozu bolesnika i loš ishod liječenja uzrokovan neadekvatnom prehranom bolesnika na koju ne mogu utjecati niti osjećam da moji individualni apeli nadležnim službama rješavaju ovaj problem na svakodnevnoj razini.

"Nemamo dovoljno lijekova"


2. U RC ne postoji adekvatna količina lijekova. Istaknut ću inhibitore protonske pumpe kao profilaksu ordiniranih kortikosteroida. Ne postoje adekvatni analgetici te je bolesnici s metastatskim karcinom u kosti radi bolova ordiniran Lupocet u dozi 500 mg koji je u tom trenutku bio jedini dostupni analgetik za kojeg smatram da nije adekvatan te ne može kupirati takve bolove. Svakodnevno sam izložena napadima bolesnika i obitelji radi nedostatka terapije, a nemam niti odgovor tko je odgovoran da se bolesnicima vrate njihovi lijekovi koji su donijeli od kuće budući da liječnici obiteljske medicine nisu dužni propisivati bolesnicima lijekove dok se nalazu u bolničkoj skrbi. Konkretno radi se o lijekovima za ulcerozni kolitis koje uzima bolesnik te isti bolesnik smatra da po izlasku iz bolnice neće svoju terapiju za što smatra da sam odgovorna ja kao njegov vodeći liječnik.

"Neadekvatna higijena"


3. Nadalje, svakodnevno primam pritužbe za neadekvatnu higijenu bolesnika (nedostatak sapuna, ručnika za ruke, nedostatak tuševa i broja sanitarnih čvorova) koja narušava stanje bolesnika te također ne nalazim nikoga odgovornog za to osim sebe koja sam potpisana na svim nalazima bolesnika.

"Bolesnica 3 dana bila gola u sobi s bolesnicima"


4. Također, ne postoji odgovorna osoba mimo mene za bolesnike kojima obitelj ne donosi osobne stvari. Bolesnica u dobi od 84 godine dovedena je iz mirovnog doma u pidžami koja je nakon nekoliko dana skinuta s bolesnice jer je bila prljava i bolesnica je tijekom 72 sata provela gola u sobi s još 3 bolesnika i 3 bolesnice izložena stalnim pogledima. Krevet navedene bolesnice nalazi se uz vrata sobe i tijekom 2 dana su se kraj tih vrata izvodili radovi izgradnje novih vrata prema objektu B te je bolesnica neprestano bila izložena vanjskoj temperaturi. Preko 20 telefonskih poziva sam uputila da se bolesnici omogući donirana majica i deka, međutim bolesnica je isto dobila 4. dan hospitalizacije. Kao i u gore navedenim slučajevima, smatram da posljedice istoga nisu moja pravno medicinska odgovornost.

"Nismo imali bocu s kisikom"


5. Prilikom preseljenja bolesnice srednje životne dobi u RIC (radi se bolesnici koja je bez kisika imala saturaciju oko 70%, a na 15 L kisika nije postignuta saturacija veća od 78%) nije bila dostupna boca s prijenosnim kisikom jer je kisik bio potrošen. Nije mi poznato tko je odgovorna osoba za isto. Budući da je bolesnica bila klinički loša, ista je preseljena bez kisika, vidno dispnoična, respiratorno ugrožena.

"Ne mogu čuti zvono zbog opreme"


6. Također, bolesnici se u vizitama žale na moj angažman tijekom boravka u RC jer me zovu i dovikuju i da ja ne dolazim na pozive. S obzirom na to da na sobama ne postoji zvono/alarm, a zbog opreme koju nosim ne mogu dobro čuti, ne čujem bolesnike koji dozivaju te smatram da u slučaju da bolesnik zove u pomoć i da zbog mojeg neodaziva nastupi za njega trajna posljedica, da nisam službeno kriva.

"Bolesnici ne dobiju terapiju"


7. Za kraj, s obzirom na izmjene sestara i tehničara, za razliku od uobičajenih vizita na odjelu, ne postoji uopće vizita sa sestrama (do jučerašnjeg dana 22. 10. 2020.) te ne postoji prijenos informacija o bolesnicima niti potvrda što je bolesnik i je li bolesnik dobio terapiju. Od bolesnika sam obaviještena da nisu dobili terapiju. Isto potvrđuju osobe koje s bolesnicima dijele bolesničke sobe.

"Bolesnicima nije pružena adekvatna skrb"


Zaključno, smatram da u ovim uvjetima rada bolesnicima nije pružena adekvatna medicinska skrb te da su narušena njihova prava. Za isto se ne smatram pravno medicinski odgovornom i u slučaju tužbi od strane obitelji ili samih bolesnika, mislim da nisam pravno zaštićena.

S obzirom da mi je sloboda savjesti zajamčena člankom 18. Opće deklaracije o pravima čovjeka, a po čl. 47. Ustava Republike Hrvatske (Narodne novine, pročišćeni tekst, broj 56/90, 135/97, 8/98, 113/00, 124/00, 28/01, 41/01, 55/01, 76/10, 85/10, 05/14), imam zajamčeno pravo na priziv savjesti, sukladno Hipokratovoj zakletvi, smatram da bolesnicima zbog tehničkih uvjeta u kojima radim ne pružam potrebnu medicinsku skrb te nisam odgovorna za potencijalno nepoželjne ishode liječenja", napisala je jedna liječnica.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/lijecnicima-u-dubravi-prijete-otkazom-zbog-peticije-podrske-kolegici/2225353.aspx
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by melkior 27/10/2020, 20:50

Slom sistema - Page 2 21558896_10211953732092146_6399055555482607770_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=qu4olKmx80kAX9Kx0RP&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Aida Zetić
Podrška doktorici koja je progovorila. Respect.
Sviđa mi se · Odgovor · 1 min
Slom sistema - Page 2 83245568_1845797888897938_3274147281632231424_n.png?_nc_cat=1&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=uWcDob12alQAX_t2y5d&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Udruga Hermes
Kad kradezeovcima kazes istinu onda podemone, nesto kao kad vampir vidi raspelo :wink:
Sviđa mi se · Odgovor · 1 min
Slom sistema - Page 2 71339997_10217929073795891_5619511089550065664_o.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=HlQKK-uh_LsAX-YG2wI&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Skretnicar Dah
Jebaš lijekove i doktore, nek se naš premijer vozi u mrcini od 6 miliona kuna.
Sviđa mi se · Odgovor · 1 min
Slom sistema - Page 2 94259588_242372480289955_7159720339381944320_o.jpg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=BxqN1aeMKusAX9kbQX9&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Dražen Tumpa
Pitanje dana kada će netko od doktora stvarno poslikati stanje u bolnici jer više nitko ne vjeruje to što pričaju kako su kapaciteti popunjeni
Sviđa mi se · Odgovor · 1 min
Slom sistema - Page 2 95036977_353427092284724_4609427926486614016_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=0W8qCpYKA6AAX_XtsKa&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Mate Zanki
druže Davore hapsi sve
Sviđa mi se · Odgovor · 1 min
Slom sistema - Page 2 75126701_10218614901617471_8698074738867568640_o.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=7eEzC2hq4RQAX8nUbpu&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Igor Varga
joj daj ih zajebite pa im dajte otkaze samo onda za posljedice i tužbe nek odgovaraju svojom imovinom raznorazni Peršeci i Marušići
Sviđa mi se · Odgovor · 2 min
Slom sistema - Page 2 548143_4713016229768_1555764370_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=KUC5Bwr9nVYAX--_hq6&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Branka Weber
da otkazi liječnicima u koroni ha ha ha
Sviđa mi se · Odgovor · 2 min
Slom sistema - Page 2 13501900_108561746240804_5292935107374972697_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=Zp0-xiEIs_sAX_IarPW&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Radoslav Dejanovic
Ok, podijeli im otkaze, oni odu u Njemačku spašavati njemačke živote; a ravnatelj zatim - što?
Sviđa mi se · Odgovor · 2 · 3 min
Slom sistema - Page 2 71339997_10217929073795891_5619511089550065664_o.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=HlQKK-uh_LsAX-YG2wI&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Skretnicar Dah
Nek zove popove. Jedan pop zamjenjuje 20 liječnika. To je izrekao sam ministar zdravstva.
Sviđa mi se · Odgovor · 1 min
Slom sistema - Page 2 73320236_10218491285186040_8387556308538097664_o.jpg?_nc_cat=106&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=4bOFfuXrqAoAX_6yFIi&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Damir Švegović
Tko će im onda liječiti ljude...??
Sviđa mi se · Odgovor · 2 · 4 min
Slom sistema - Page 2 92466021_108968540763942_5464572798636654592_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=5_DRP4CUYIwAX-SDwmu&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Ja sam Ćilim Ribić, car svih Uhljeba
A koga taj jado misli onda zaposliti?
Sviđa mi se · Odgovor · 8 · 5 min
Slom sistema - Page 2 119733204_2635237153457711_4311617234078166045_o.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=-BAsVO4j84IAX9jjnbx&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Ozren Ozy Došlić
A tko će vam onda radiiti :joy:
Sviđa mi se · Odgovor · 5 · 15 min
Slom sistema - Page 2 107004587_10220711773917693_5887957767198932737_o.jpg?_nc_cat=103&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=iM6kcvdGBH0AX-R0jMM&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Igor Drašković
Bilo bi zanimljivo kako bi objasnio svima da je usred pandemije i nestašice medicinskog osoblja podijelio 300 otkaza...
Jedini tko otkaz treba dobiti je on, nesposobnjaković
Sviđa mi se · Odgovor · 16 · 15 min
Slom sistema - Page 2 91492191_10223378167701160_5403050192440131584_o.jpg?_nc_cat=103&ccb=2&_nc_sid=dbb9e7&_nc_ohc=pXRtPpfFfq4AX-dPYPr&_nc_ht=scontent.fzag3-1

Darko Perović
Sve ovisi o istim lijecnicima a njima se prijeti?! Koliko zivota mora kostati da se probudi politicka odgovornost?
Sviđa mi se · Odgovor · 9 · 16 min
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by Hektorović 27/10/2020, 21:21

Medicinska mafija
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by Guest 27/10/2020, 21:54

Hektorović wrote:Medicinska mafija

Čuj ako se nešto desi čisto da znaš da si mi među dražim likovima šta sam upoznao. I jedini koji kaže da oni namještaj ima neku vrijednost  Slom sistema - Page 2 1f600
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by Leviathan2 27/10/2020, 21:58

svasta
ouno babica kilava djeca
plus milijuni babica na drustvenim mrezama
svi vicu ja znam ja znam
a niko od njih pojma nema

_________________
Slom sistema - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by Hektorović 27/10/2020, 22:10

MaximusDecimusMiridije wrote:
Hektorović wrote:Medicinska mafija

Čuj ako se nešto desi čisto da znaš da si mi među dražim likovima šta sam upoznao. I jedini koji kaže da oni namještaj ima neku vrijednost  Slom sistema - Page 2 1f600

Pa fakat je namještaj predobar! Replike bi se danas masno platile.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by RayMabus 27/10/2020, 22:29

A vid Francuske , teški slom sistema , pesto i nešto mrtvih u jednom danu

https://www.novosti.rs/planeta/svet/930075/ponovo-uvodi-opsti-karantin-jos-523-osobe-preminule-korone-francuskoj
RayMabus
RayMabus

Posts : 176032
2014-04-11


Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by melkior 31/10/2020, 13:22

Snimljen sastanak liječnika u KB-u Dubrava sa šefom: "Bolnica je pukla, mi smo pukli"
Index Vijesti prije 3 sata
316

Slom sistema - Page 2 B5c3fd2f-d803-4a2e-9021-a3f1275328b6

UČER je u KB-u Dubrava održan sastanak liječnika i Ivice Lukšića, glavnog čovjeka za covid u KB-u Dubrava.
Telegram je objavio transkribirane dijelove razgovora Lukšića i liječnika.
Liječnici, čija nam imena nisu poznata jer se nisu predstavljali kad su uzimali riječ, pitaju, na primjer, svog šefa tko će biti odgovoran kad covid-pozitivni pacijenti umru jer im se na odjelu ne može osigurati respirator. Više njih ponavlja da respiratora nema dovoljno i da će to biti sve veći problem budući da se, kako je naglasio i sam Lukšić, "vrhunac epidemije očekuje tek oko 20. studenog".
"Već šest mjeseci se zna da nemamo respiratora", konstatiralo je više liječnika. "Pa zašto to dosad nije riješeno? Što se čekalo? Imali smo dovoljno vremena. Ovo se uopće nije trebalo dogoditi", govore liječnici, prenosi Telegram.

"Mi ne želimo da nam pacijenti umiru jer ih nemamo čime spasiti"


"Mi ne želimo da nam pacijenti umiru jer ih nemamo čime spasiti. A sada moramo čekati da se neko mjesto oslobodi da bismo drugoj osobi mogli pomoći da diše", kaže liječnica.
"Koliko mi uopće imamo respiratora?" pita Lukšića jedan od sudionika razgovora.
Podsjećajući na veliki priljev oboljelih drugi kaže kako će do vrhunca epidemije biti potrebno možda i 140 respiratora. Jedna doktorica naglašava da su zdravstveni radnici svim oboljelima dužni omogućiti jednaku zdravstvenu skrb. A sljedeći pita šefa: "Što ćemo napisati? Da je čovjek preminuo jer nije dobio šansu da se liječi?"

Lukšić odgovara da su pod velikim pritiskom


Lukšić na sve to odgovara kako su "sve bolnice pod velikim pritiskom" i kako su "respiratori ozbiljan problem", ali da "treba naći balans između broja respiratora koji će nama biti potrebni i svih ostalih".
Kaže, na primjer: "Vidite, neka pitanja su organizacijska, službujuća, hijerarhijska i ja ih ne mogu riješiti. Morate me razumjeti." Ili: "Uvijek može bolje. Ali mislim da je dobro poštivati red, odnose i hijerarhiju, svi mi imamo svoje mjesto." Pa onda opet: "Vi morate razumjeti da smo svi mi zaposlenici ove bolnice koja ima svoju strukturu koju svi mi moramo poštivati."
Ali ta struktura je debelo narušena, odgovara mu kolega liječnik. Drugi mu otvoreno kaže da je osnovni problem PRIC-a organizacija.

"Nemamo prostora, ni opreme, ni liječnika. I tko će nam to riješiti? Kad se uputimo prema ravnatelju bolnice, kaže nam se da je glavni i odgovorni PRIC, dr. Lukšić i ostali. Kad pitamo vas, loptica se opet prebacuje. Pa kako da mi normalno radimo?" govori jedan sudionik.
"Profesore", kaže Lukšiću sljedeći govornik, "pa vi ste voditelj i koordinator PRIC-a. Vi ste odabrali svoje suradnike, voditelje RIC-a i RC-a. Vi te stvari morate razriješiti. Ako ne možete, raspustite Stožer."

Govore da su kapaciteti covid-odjela na rubu


Liječnici upozoravaju da su kapaciteti covid-odjela na izmaku, ali iz bolnice se u medijima svejedno tvrdi da u Dubravi ima još dosta kreveta. Lukšiću prigovaraju da i sam na televiziji daje takve izjave, a onda iz drugih bolnica šalju pacijente koji ne mogu biti primljeni jer nema mjesta. "Hoćemo li te ljude onda opet vraćati natrag?" pita Lukšića jedan liječnik. "Ne radite to više", kaže mu jedna liječnica.
Sudionici sastanka traže da im se dovedu infektolozi. Kažu da moraju opteretiti druge bolnice jer oni pacijente već poliježu po zajedničkim prostorijama.
"Između kreveta se ne može proći. To nije normalno. To nije humano", kaže jedna liječnica.
"Dobro da pacijente još ne stavljamo u onaj podvožnjak", sarkastičan je njezin kolega.
I dalje: "Ovo je prvi put da s vama imamo sastanak, a kriza traje od ožujka. Sestre su bačene na odjele i prepuštene same sebi. Imamo jedno računalo. Bolnica je pukla. Mi smo pukli. Jedan liječnik na 80 kreveta. Što da kažemo pacijentima kad pitaju mogu li se negdje oprati? Zašto nas nitko ništa ne pita?" I tako dalje.

”Želim da znate da svi mi dijelimo istu situaciju”


Sastanak je bučan, na momente svi galame u jedan glas. Voditelj corona-tima dr. Lukšić stalno zahvaljuje na pitanjima i komentarima iako se svi oni zapravo tiču njegovog rada. Obećava da će vidjeti, razgovarati, komunicirati. Gdje, pitaju ga. S kim? "Vi ste ovdje glavni koordinator za covid", opet ga podsjećaju. Nudi da im na sastanak za tjedan dana dovede doktoricu Peršec koja vodi RIC i dr. Grgurića koji je glavni u RC-u. "Dovedite ih sad", kaže mu jedan liječnik. Drugi ogorčeno opominje da su se stvari morale rješavati prije nego što se došlo do maksimuma od preko 200 pacijenata i do granice izdržljivosti.

Dr. Lukšić još jednom naglašava kako on nema "sve te ingerencije koje vi mislite da imam" te da on "ne može raditi organizaciju po odjelima" jer on "koordinira". U jednom momentu kaže okupljenim liječnicima: "Želim da znate da svi mi dijelimo istu situaciju." "Ne, ne dijelimo", odgovara mu kolega. "Puno je tih problema", konstatira na kraju Lukšić, ali obećava da će "moliti, utjecati, tražiti, artikulirati vaše stavove". Na kraju liječnicima zahvaljuje "na ovoj prilici".

https://www.index.hr/vijesti/clanak/snimka-sa-sastanka-lijecnika-u-kbu-dubrava-6-mjeseci-se-zna-da-nemamo-respiratora/2226402.aspx
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Slom sistema - Page 2 Empty Re: Slom sistema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum