ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slom sistema

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Slom sistema Empty Slom sistema

Post by melkior Mon 26 Oct - 9:37

KORONAVIRUS U HRVATSKOJ

Pismo liječnice iz KB-a Dubrava: Nismo imali kisik za pacijenticu, bio je potrošen
Martina Pauček Šljivak prije sat vremena
565

Slom sistema 3d60d634-fc9a-4557-90c2-6a6f399b0eb6

SITUACIJA u KB-u Dubrava je, prema riječima tamošnjih liječnika, izrazito zabrinjavajuća jer bolnici nedostaju lijekovi i hrana, zbog čega je pomoćnik za kvalitetu dr. Božo Radić podnio ostavku, kako neslužbeno doznajemo.
Index je kontaktirao dr. Radića, međutim rekao je da nam ne može ništa reći. Na pitanje je li istina da bolnici nedostaju osnovne stvari poput lijekova i hrane, samo je kazao da "nije lako".
Zvali smo ravnatelja bolnice dr. Srećka Marušića, kao i dr. Ivicu Lukšića, koordinatora bolničkog liječenja pacijenata s covidom-19 međutim do zaključenja članka nisu se javljali ni na pozive ni na poruke.
Pitali smo i ministra zdravstva Vilija Beroša je li upoznat s teškim stanjem u KB-u Dubrava, međutim, ispričao nam se sastankom te nismo uspjeli doći do njegovog komentara.
Dobili smo pisma liječnika koji upozoravaju na izrazito teško stanje u glavnoj bolnici za liječenje pacijenata s covidom.
Prenosimo ga u cijelosti.

"Bolesnici nisu adekvatno zbrinuti"

"Obavještavam vas službeno nakon osobnog sudjelovanja u radu respiratornog centra nakon tjedne smjene u timu sa specijalizantom. U proteklih 5 radnih dana moje smjene u trajanju od 8 do 16 h ukupno sam preuzela između 30 i 40 bolesnika, od toga sam osobno otpustila 10. Ne prijavljujem umrlih bolesnika tijekom moje službe.
Bez obzira na izniman osobni trud koji sam uložila za zbrinjavanje bolesnika, smatram da isti nisu adekvatno zbrinuti te da istima nije pružena odgovarajuća potrebna skrb koja nije posljedica mog osobnog angažmana i truda.
Naime, tijekom cijele moje službe ponavljali su isti problemi na koje sam u nekoliko navrata apelirala onima za kojima sam u tom trenutku smatrala da su zaduženi za rješavanje navedenih problema, međutim budući da se nije riješio gotovo niti jedan problem koji sam uputila, mogu jedino zaključiti da niti jedna osoba nije odgovorna za navedenu problematiku te da za sve nastale posljedice osobno odgovaram, a ne smatram se krivom.
Ukazala bih na sljedeću problematiku:

"Bolesnici ne dobivaju obroke"

1. Svakodnevno bolesnici ne dobivaju obrok. Na kolicima iz kuhinje ne dođe pladanj s imenom pojedinih bolesnika iz nepoznatog razloga. U nekoliko sam navrata nazvala našu kuhinju te apelirala na problem na što je odgovoreno da će obrok doći. Budući da sam zbog „potrošnje“ opreme morala napustiti prostore RC-a, nazvala sam sestre koje su ostale na Odjelu, međutim istima nije poznato je li bolesnik dobio ili nije dobio ručak. Ja osobno ne poznajem sestre i med. tehničare s kojima sam u smjeni niti postoji adekvatno predstavljanje i raspoznavanje osoblja niti mogu po bolnici tražiti ljude koji bi mi potvrdili jesu li bolesnici jeli.

Sutradan u vizitama bolesnici potvrđuju da obrok nisu dobili, a isto navode i drugi bolesnici po sobama. Bolesnik koji je psihoorganski promijenjen u dobi od 82 godine je nakon što nije dobio ručak, ustao i sam hodao po odjelu te je samo zahvaljujući tehničaru spriječen njegov pad. Bolesniku je izmjeren GUK 3,8. Smatram da nisam odgovorna za potencijalno nastalu ugrozu bolesnika i loš ishod liječenja uzrokovan neadekvatnom prehranom bolesnika na koju ne mogu utjecati niti osjećam da moji individualni apeli nadležnim službama rješavaju ovaj problem na svakodnevnoj razini.

"Nemamo dovoljno lijekova"

2. U RC ne postoji adekvatna količina lijekova. Istaknut ću inhibitore protonske pumpe kao profilaksu ordiniranih kortikosteroida. Ne postoje adekvatni analgetici te je bolesnici s metastatskim karcinom u kosti radi bolova ordiniran Lupocet u dozi 500 mg koji je u tom trenutku bio jedini dostupni analgetik za kojeg smatram da nije adekvatan te ne može kupirati takve bolove. Svakodnevno sam izložena napadima bolesnika i obitelji radi nedostatka terapije, a nemam niti odgovor tko je odgovoran da se bolesnicima vrate njihovi lijekovi koji su donijeli od kuće budući da liječnici obiteljske medicine nisu dužni propisivati bolesnicima lijekove dok se nalazu u bolničkoj skrbi. Konkretno radi se o lijekovima za ulcerozni kolitis koje uzima bolesnik te isti bolesnik smatra da po izlasku iz bolnice neće svoju terapiju za što smatra da sam odgovorna ja kao njegov vodeći liječnik.

"Neadekvatna higijena"

3. Nadalje, svakodnevno primam pritužbe za neadekvatnu higijenu bolesnika (nedostatak sapuna, ručnika za ruke, nedostatak tuševa i broja sanitarnih čvorova) koja narušava stanje bolesnika te također ne nalazim nikoga odgovornog za to osim sebe koja sam potpisana na svim nalazima bolesnika.

"Bolesnica 3 dana bila gola u sobi s bolesnicima"

4. Također, ne postoji odgovorna osoba mimo mene za bolesnike kojima obitelj ne donosi osobne stvari. Bolesnica u dobi od 84 godine dovedena je iz mirovnog doma u pidžami koja je nakon nekoliko dana skinuta s bolesnice jer je bila prljava i bolesnica je tijekom 72 sata provela gola u sobi s još 3 bolesnika i 3 bolesnice izložena stalnim pogledima. Krevet navedene bolesnice nalazi se uz vrata sobe i tijekom 2 dana su se kraj tih vrata izvodili radovi izgradnje novih vrata prema objektu B te je bolesnica neprestano bila izložena vanjskoj temperaturi. Preko 20 telefonskih poziva sam uputila da se bolesnici omogući donirana majica i deka, međutim bolesnica je isto dobila 4. dan hospitalizacije. Kao i u gore navedenim slučajevima, smatram da posljedice istoga nisu moja pravno medicinska odgovornost.

"Nismo imali bocu s kisikom"

5. Prilikom preseljenja bolesnice srednje životne dobi u RIC (radi se bolesnici koja je bez kisika imala saturaciju oko 70%, a na 15 L kisika nije postignuta saturacija veća od 78%) nije bila dostupna boca s prijenosnim kisikom jer je kisik bio potrošen. Nije mi poznato tko je odgovorna osoba za isto. Budući da je bolesnica bila klinički loša, ista je preseljena bez kisika, vidno dispnoična, respiratorno ugrožena.

"Ne mogu čuti zvono zbog opreme"

6. Također, bolesnici se u vizitama žale na moj angažman tijekom boravka u RC jer me zovu i dovikuju i da ja ne dolazim na pozive. S obzirom na to da na sobama ne postoji zvono/alarm, a zbog opreme koju nosim ne mogu dobro čuti, ne čujem bolesnike koji dozivaju te smatram da u slučaju da bolesnik zove u pomoć i da zbog mojeg neodaziva nastupi za njega trajna posljedica, da nisam službeno kriva.

"Bolesnici ne dobiju terapiju"

7. Za kraj, s obzirom na izmjene sestara i tehničara, za razliku od uobičajenih vizita na odjelu, ne postoji uopće vizita sa sestrama (do jučerašnjeg dana 22. 10. 2020.) te ne postoji prijenos informacija o bolesnicima niti potvrda što je bolesnik i je li bolesnik dobio terapiju. Od bolesnika sam obaviještena da nisu dobili terapiju. Isto potvrđuju osobe koje s bolesnicima dijele bolesničke sobe.

"Bolesnicima nije pružena adekvatna skrb"

Zaključno, smatram da u ovim uvjetima rada bolesnicima nije pružena adekvatna medicinska skrb te da su narušena njihova prava. Za isto se ne smatram pravno medicinski odgovornom i u slučaju tužbi od strane obitelji ili samih bolesnika, mislim da nisam pravno zaštićena.
S obzirom da mi je sloboda savjesti zajamčena člankom 18. Opće deklaracije o pravima čovjeka, a po čl. 47. Ustava Republike Hrvatske (Narodne novine, pročišćeni tekst, broj 56/90, 135/97, 8/98, 113/00, 124/00, 28/01, 41/01, 55/01, 76/10, 85/10, 05/14), imam zajamčeno pravo na priziv savjesti, sukladno Hipokratovoj zakletvi, smatram da bolesnicima zbog tehničkih uvjeta u kojima radim ne pružam potrebnu medicinsku skrb te nisam odgovorna za potencijalno nepoželjne ishode liječenja", napisala je jedna liječnica.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/pismo-lijecnice-iz-kba-dubrava-nema-dovoljno-lijekova-ni-hrane-za-pacijente/2224850.aspx
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by debotoijusto Mon 26 Oct - 10:00

uzeo sam 10-ak dana neizlazenja u javnost , za svaki slucaj
standard bolnickog sustava ovisi o visini uplata te motiviranosti uposlenika tako da izneseno stanje redovno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by kic Mon 26 Oct - 10:06


dugogodišnja nebriga o zdravstvenom sustavu će se sad objasniti koronom-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by melkior Mon 26 Oct - 16:32

kic wrote:
dugogodišnja nebriga o zdravstvenom sustavu će se sad objasniti koronom-
Slom sistema Telegram_kujundzic_druga2

Grobar hrvatskog zdravstva.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by vuksadinare Mon 26 Oct - 16:33

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2224978
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99012
2015-09-08


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by debotoijusto Mon 26 Oct - 17:01

ZADARSKI nadbiskup Želimir Puljić i liječnici iz Hrvatskog katoličkog liječničkog društva sastali su se u četvrtak 22. listopada u župi sv. Josipa na Plovaniji u Zadru.

Uoči domjenka održana je misa, a o svemu su izvijestili na svojim stranicama. Na objavljenim fotografijama jasno se vidi kako se nitko nije pridržavao epidemioloških mjera i preporuka. Nisu nosili maske u zatvorenom, nisu održavali dovoljan razmak i rukovali su se s nadbiskupom Puljićem.


Slom sistema Adb513b0-e8e2-4e11-a3e2-cf9a8cfed2df

Slom sistema 0a08af94-5054-4ac0-84ff-8e0c8cb0fea9
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by Guest Mon 26 Oct - 17:30

debotoijusto wrote:uzeo sam 10-ak dana neizlazenja u javnost , za svaki slucaj
standard bolnickog sustava ovisi o visini uplata te motiviranosti uposlenika tako da izneseno stanje redovno

Džabe krečiš. :)

Ipak idemo na lockdown, a sve će bolnice postati covid bolnice, najkasnije od ponedjeljka, ali vjerojatno ranije, da se preduhitre putovanja za Svi Svete.

Policijski sat nema svrhu, ali biti će zabrana okupljanja i obveza nošenja maske i rukavica na otvorenom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by Guest Mon 26 Oct - 17:40

Inače, da se osvrnem na članak, dotičnoj se duboko zahvaljujem što je skrenula pozornost na niz problema u Dubravi, od kojih neki nemaju veze s novcem.

Ali kad je to već tema, da li gospođa, a i mi ovdje, zna:
1. Koliko je novaca poreznih obveznika otišlo u zadnjih 5 godina u dotičnu bolnicu?
2. Koliko je namjenskih sredstava za opremanje bolnice uređajima, materijalom i lijekovima pristiglo na račun bolnice?
3. Zna li dotična kako su joj kolege, i na što, spalili taj novac?
4. Koliko je na današnji datum bolnica dužna dobavljačima, od kojih su najglasnije veledrogerije?

E, kad bi pismo sadržavalo te podatke, onda bi se moglo govoriti o zviždačici i osobi koja ima prigovor savjesti.

Ovako je riječ o emotivnoj ucjeni i iskorištavanju teške situacije da se, unutar nedopustivo kastinsko-klanskog zanimanja izdvoje novci koje će najviša kasta besramno i bez kontrole potrošiti na sebe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by debotoijusto Mon 26 Oct - 17:47

mobiu$ wrote:
debotoijusto wrote:uzeo sam 10-ak dana neizlazenja u javnost , za svaki slucaj
standard bolnickog sustava ovisi o visini uplata te motiviranosti uposlenika tako da izneseno stanje redovno

Džabe krečiš. :)

Ipak idemo na lockdown, a sve će bolnice postati covid bolnice, najkasnije od ponedjeljka, ali vjerojatno ranije, da se preduhitre putovanja za Svi Svete.

Policijski sat nema svrhu, ali biti će zabrana okupljanja i obveza nošenja maske i rukavica na otvorenom.

mozemo se i odmah ubiti jer ekonomija to ne moze prezivjeti 
ne vjerujem u takav scenarij prije da prica se okrene ka malo jacoj prehladi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by Guest Mon 26 Oct - 17:53

debotoijusto wrote:
mobiu$ wrote:
debotoijusto wrote:uzeo sam 10-ak dana neizlazenja u javnost , za svaki slucaj
standard bolnickog sustava ovisi o visini uplata te motiviranosti uposlenika tako da izneseno stanje redovno

Džabe krečiš. :)

Ipak idemo na lockdown, a sve će bolnice postati covid bolnice, najkasnije od ponedjeljka, ali vjerojatno ranije, da se preduhitre putovanja za Svi Svete.

Policijski sat nema svrhu, ali biti će zabrana okupljanja i obveza nošenja maske i rukavica na otvorenom.

mozemo se i odmah ubiti jer ekonomija to ne moze prezivjeti 
ne vjerujem u takav scenarij prije da prica se okrene ka malo jacoj prehladi

Ljudi će ići raditi posebnim linijama, ako moraju biti na poslu, a postoji i opcija rada od kuće. Prošla je i posezona. Uglavnom, ekonomija se sigurno neće zatvoriti, dapače, ali moramo ograničiti socijalne kontakte na minimum.

Ne možemo svaki dan gubiti po 3.000 ljudi, a dolazi i sezona gripe...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by T. Mon 26 Oct - 17:58

debotoijusto wrote:ZADARSKI nadbiskup Želimir Puljić i liječnici iz Hrvatskog katoličkog liječničkog društva sastali su se u četvrtak 22. listopada u župi sv. Josipa na Plovaniji u Zadru.

Uoči domjenka održana je misa, a o svemu su izvijestili na svojim stranicama. Na objavljenim fotografijama jasno se vidi kako se nitko nije pridržavao epidemioloških mjera i preporuka. Nisu nosili maske u zatvorenom, nisu održavali dovoljan razmak i rukovali su se s nadbiskupom Puljićem.


Slom sistema Adb513b0-e8e2-4e11-a3e2-cf9a8cfed2df

Slom sistema 0a08af94-5054-4ac0-84ff-8e0c8cb0fea9
Snaga duha svetoga je iznad ovozemaljskih pošasti...
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by debotoijusto Mon 26 Oct - 18:18

mobiu$ wrote:
debotoijusto wrote:
mobiu$ wrote:
debotoijusto wrote:uzeo sam 10-ak dana neizlazenja u javnost , za svaki slucaj
standard bolnickog sustava ovisi o visini uplata te motiviranosti uposlenika tako da izneseno stanje redovno

Džabe krečiš. :)

Ipak idemo na lockdown, a sve će bolnice postati covid bolnice, najkasnije od ponedjeljka, ali vjerojatno ranije, da se preduhitre putovanja za Svi Svete.

Policijski sat nema svrhu, ali biti će zabrana okupljanja i obveza nošenja maske i rukavica na otvorenom.

mozemo se i odmah ubiti jer ekonomija to ne moze prezivjeti 
ne vjerujem u takav scenarij prije da prica se okrene ka malo jacoj prehladi

Ljudi će ići raditi posebnim linijama, ako moraju biti na poslu, a postoji i opcija rada od kuće. Prošla je i posezona. Uglavnom, ekonomija se sigurno neće zatvoriti, dapače, ali moramo ograničiti socijalne kontakte na minimum.

Ne možemo svaki dan gubiti po 3.000 ljudi, a dolazi i sezona gripe...
posebnim linijama... :coffee  ekonomija ovisi 2/3 o drzavnoj potrosnji a love nema
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by Guest Mon 26 Oct - 18:23

mobiu$ wrote:Inače, da se osvrnem na članak, dotičnoj se duboko zahvaljujem što je skrenula pozornost na niz problema u Dubravi, od kojih neki nemaju veze s novcem.

Ali kad je to već tema, da li gospođa, a i mi ovdje, zna:
1. Koliko je novaca poreznih obveznika otišlo u zadnjih 5 godina u dotičnu bolnicu?
2. Koliko je namjenskih sredstava za opremanje bolnice uređajima, materijalom i lijekovima pristiglo na račun bolnice?
3. Zna li dotična kako su joj kolege, i na što, spalili taj novac?
4. Koliko je na današnji datum bolnica dužna dobavljačima, od kojih su najglasnije veledrogerije?

E, kad bi pismo sadržavalo te podatke, onda bi se moglo govoriti o zviždačici i osobi koja ima prigovor savjesti.

Ovako je riječ o emotivnoj ucjeni i iskorištavanju teške situacije da se, unutar nedopustivo kastinsko-klanskog zanimanja izdvoje novci koje će najviša kasta besramno i bez kontrole potrošiti na sebe.

Zašto si te osjetio dužnim branitu tu ikoga ozb te pitam sad? Ili davati zašto ovo ili ono.

Meni je ovaj članak toliko depresivan sam po sebi da se doslovno zapitam koji kurac itko radi ako je ovo realnost stvari u kritičnim trenutcima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by debotoijusto Mon 26 Oct - 18:45

PREDSJEDNIK stranke Fokus Davor Nađi reagirao je na stavove iznesene na sjednici saborskog Odbora za zdravstvo o dugovima u hrvatskom zdravstvu ustvrdivši da "nakon premijerovih prijetnji, HDZ ide dalje i sad veledrogerijama prijeti da će ih izbaciti iz posla".
Naime, ministar zdravstva Vili Beroš rekao je, među ostalim, kako se razmatraju i alternativne mogućnosti nabave lijekova te u tom smislu osnivanja državne veledrogerije kao i izravne nabave lijekova iz Europske unije.

Ustvrdio je da će "onda vjerojatno iznijeti plan osnivanja državne tvornice koja će proizvoditi najbolje i najjeftinije lijekove na svijetu, a o našem zdravlju brinut će lojalni uhljebi". Dodao je da se hrvatski problemi ne mogu rješavati idejama iz prošlog stoljeća koje dijele HDZ i Radnička fronta.
Upozorio je kako je HZZO izvanproračunski fond koji ima proračun gotovo 28 milijardi kuna, a s njima, ustvrdio je, raspolaže gotovo bez ikakve kontrole.


"Nacionalnim osiguravateljem upravlja osoba koja je ujedno i predsjednik gradske organizacije HDZ-a u Rijeci. Riječ je o fondu vrijednom 28 milijardi kuna u kojeg svi zaposleni svaki mjesec uplaćuju ogroman novac, a državna revizija mu je zadnji put dala uvjetno mišljenje zbog 'knjigovodstvenog šlamperaja' zbog kakvih bi inspekcija kaznila privatne tvrtke", naglasio je Nađi.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef-fokusa-hdz-i-radnicka-fronta-predlazu-isto-rjesenje-za-veledrogerije/2225035.aspx

HDZ ne zeli prihvatit da igra gotova a kako vecina gradjana ovisna o drzavi nema tko da izvrsi pritisak , zatvoreni krug laganog odumiranja
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by Hektorović Mon 26 Oct - 18:50

debotoijusto wrote:ZADARSKI nadbiskup Želimir Puljić i liječnici iz Hrvatskog katoličkog liječničkog društva sastali su se u četvrtak 22. listopada u župi sv. Josipa na Plovaniji u Zadru.

Uoči domjenka održana je misa, a o svemu su izvijestili na svojim stranicama. Na objavljenim fotografijama jasno se vidi kako se nitko nije pridržavao epidemioloških mjera i preporuka. Nisu nosili maske u zatvorenom, nisu održavali dovoljan razmak i rukovali su se s nadbiskupom Puljićem.


Slom sistema Adb513b0-e8e2-4e11-a3e2-cf9a8cfed2df

Slom sistema 0a08af94-5054-4ac0-84ff-8e0c8cb0fea9

Ovo gore i od Bosne
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by kic Mon 26 Oct - 18:50


cijene lijekova ionak određuje država

mislim, koji k je hdzu, stvarno su ko RF
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by Eroo Mon 26 Oct - 19:44

Sistem funkcionira sve dok liječnici nisu na tome da biraju od  kojega će bolesnika
odustati, a kojega će pokušati podržati i tako mu omogućiti da eventualno  preživi.
Eroo
Eroo

Posts : 74402
2016-07-22


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by Eroo Mon 26 Oct - 19:57

Ne postoji takav zdravstveni sustav ni u najbogatijim državama koji bi mogao
amortizirati eksponencijalni rast zaraze. Najbolji vam je dokaz za to "locdown",
koji se uvodi upravo zbog toga da se broj zaraženih održava u okviru zdravstvenih klapaciteta.
Eroo
Eroo

Posts : 74402
2016-07-22


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by debotoijusto Tue 27 Oct - 9:32

- Brojka oboljelih danas će biti mnogo manja nego što je bila jučer, praktički prepolovljena. Ni meni to nije jasno - nije stvar u testiranjima. Brojke padaju, očito su se počeli polako, ali sigurno sugrađani pridržavati mjera - kazao je ranije jutros u Studiju 4 Zvonimir Šostar ravnatelj Nastavnog Zavoda za javno zdravstvo "Andrija Štampar".

https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/sostar-broj-oboljelih-danas-ce-biti-mnogo-manji-ni-meni-nije-jasno-ali-nije-stvar-u-testiranjima-15028080
eto malo mrkve prije batine
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by kic Tue 27 Oct - 9:34


ništa on ne razumije, čista nagađanja

kakva mrkva, kakva batina
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Slom sistema Empty Re: Slom sistema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum