ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/7/2020, 11:10


pa valjda je dovoljan vjeronauk a ?

kic
Admin

Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 12:58

kic wrote:
pa valjda je dovoljan vjeronauk a ?

Otkad to povijest kako ipak neka znanstvena disciplina uvažava lekcije vjeronauka?
A čisto sumnjam da taj problem tamo uopće i spominju, pogotovo kad je riječ o vjeronauku u školama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 13:16

Speare Shaker wrote:
kic wrote:
pa valjda je dovoljan vjeronauk a ?

Otkad to povijest kako ipak neka znanstvena disciplina uvažava lekcije vjeronauka?
A čisto sumnjam da taj problem tamo uopće i spominju, pogotovo kad je riječ o vjeronauku u školama.

imam pred sobom službeni plan i program nastave vjeronauka KC za srednje škole.. u drugom razredu uči se povijest Crkve a također i položaj Crkve u suvremenom svijetu .. prema temama i jedinicama radi se o svim povijesnim epohama pa tako i o križarskim ratovima, inkviziciji, položaju i statusu crkve u francuskoj revoluciji - dakle sve "osjetljive" teme za samu Crkvu..
nažalost nemam i udžbenik pred sobom pa ne mogu reći spominju li se brojčano žrtve unutar kršćanskog tijela .. ali mogu otići kod nećakinje po njega ako bude potrebno..

ja također inzistiram na pitanju obrađuje li se u ijednom kolegiju na studiju povijesti na ff viktimologija kršćanstva unutar islamskog prodora koje je rezultiralo križarskim ratovima i viktimologija unutar klera i kršćana za vrijeme francuske i ostalih novovjekovnih revolucija

što se same viktimologije (koja mi je prigovorena iako se baratalo silovanom i ubijenom djecom od strane dobrih kršćana) podastrijet ću podatke o kršćanskim žrtvama u 2019. godini koje prati i obrađuje udruga Open Doors:

Međunarodna udruga za Open doors objavila je Izvješće i Popis za 2020. koje otkriva da oko 260 milijuna kršćana doživljava “visoku razinu progona” u prvih 50 zemalja na popisu.


  • Svakoga dana prosječno osam kršćana bude ubijeno zbog svoje vjere, a 23 kršćana silovano ili seksualno uznemiravano iz istoga razloga.
  • Svakoga tjedna prosječno napadnute su 182 crkve ili kršćanske zgrade, a 276 kršćanskih domova spaljeno je ili uništeno.
  • Svakoga mjeseca prosječno 309 kršćana bude nepravedno zatvoreno zbog svoje vjere.
  • Izvještaj također navodi da je tijekom izvještajnog razdoblja 2019. (1. studenog 2018. do 31. listopada 2019.) napadnuto 9.488 “crkava ili kršćanskih zgrada” – ili prosječno 25 dnevno. Za usporedbu, Open doors u prošlogodišnjem su izvješću zabilježila napad na 1.266 crkava ili kršćanskih zgrada.





https://hkm.hr/vijesti/svijet/krscane-se-progoni-sve-vise/


opresiju i suptilnu diskriminaciju kao katolička manjina na forumu doživljavam i ja sama kako od običnih korisnika tako i od admina i moderatora .. protestanata gotovo da i nema pa se mogu voditi i pod terminom " zlostavljani kršćani"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/7/2020, 13:43


daj odi na wc nekad nemoj sve ovdje stavljat ili piši to ministarstvu
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 13:55

što ti smeta popis i broj kršćanskih žrtava na forumu?
je li odlazak na wc tvoja prirodna potreba kad dođeš na forum ili to na meni provodiš suptilnu opresiju?
primijetila sam već ali da sada i prokomentiram tvoje licemjerje :


prigovorio si papi franji mlakost u vezi sa pretvaranjem aja sofiju u džamiju da bi u istoj rečenici spomenuo križarske ratove kao suprotnost njegovoj mlakosti da bi par postova kasnije križarske ratove stavio u negativan kontekst..
dragi dječače, ff je od vaših glava napravio totalnu vrijednosnu, činjeničnu i misaonu zbrku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 13:57

onda da ponovim:



  • Svakoga dana prosječno osam kršćana bude ubijeno zbog svoje vjere, a 23 kršćana silovano ili seksualno uznemiravano iz istoga razloga.
  • Svakoga tjedna prosječno napadnute su 182 crkve ili kršćanske zgrade, a 276 kršćanskih domova spaljeno je ili uništeno.
  • Svakoga mjeseca prosječno 309 kršćana bude nepravedno zatvoreno zbog svoje vjere.
  • Izvještaj također navodi da je tijekom izvještajnog razdoblja 2019. (1. studenog 2018. do 31. listopada 2019.) napadnuto 9.488 “crkava ili kršćanskih zgrada” – ili prosječno 25 dnevno. Za usporedbu, Open doors u prošlogodišnjem su izvješću zabilježila napad na 1.266 crkava ili kršćanskih zgrada.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/7/2020, 14:10

metilda wrote:što ti smeta popis i broj kršćanskih žrtava na forumu?
je li odlazak na wc tvoja prirodna potreba kad dođeš na forum ili to na meni provodiš suptilnu opresiju?
primijetila sam već ali da sada i prokomentiram tvoje licemjerje :


prigovorio si papi franji mlakost u vezi sa pretvaranjem aja sofiju u džamiju da bi u istoj rečenici spomenuo križarske ratove kao suprotnost njegovoj mlakosti da bi par postova kasnije križarske ratove stavio u negativan kontekst..
dragi dječače, ff je od vaših glava napravio totalnu vrijednosnu, činjeničnu i misaonu zbrku

izvrćeš postove, idi pa čitaj stranicu-dvije natrag

ako ne prestaneš s takvim izvrtanjem letiš s teme
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 14:44

kic wrote:
metilda wrote:što ti smeta popis i broj kršćanskih žrtava na forumu?
je li odlazak na wc tvoja prirodna potreba kad dođeš na forum ili to na meni provodiš suptilnu opresiju?
primijetila sam već ali da sada i prokomentiram tvoje licemjerje :


prigovorio si papi franji mlakost u vezi sa pretvaranjem aja sofiju u džamiju da bi u istoj rečenici spomenuo križarske ratove kao suprotnost njegovoj mlakosti da bi par postova kasnije križarske ratove stavio u negativan kontekst..
dragi dječače, ff je od vaših glava napravio totalnu vrijednosnu, činjeničnu i misaonu zbrku

izvrćeš postove, idi pa čitaj stranicu-dvije natrag

ako ne prestaneš s takvim izvrtanjem letiš s teme

uopće me ne bi čudilo da mi zbog navođenja kršćanskih žrtavaa dadeš ban.. uopće ne bi..
i o kakvom se izvrtanju radi? sam si naveo silovanja "djece" križara od strane dobrih kršćana.. je li to izvrtanje povijesne istine zbog čega ja tebi ne mogu dati ban, ali ti u skladu sa svojim boljševičkim habitusom možeš meni zabraniti slobodu govora..

da se još malo dotaknem križarskih ratova i povijesnih interpretacija..

evo ovdje stavljam jedan prikaz

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjW072759bqAhWJw8QBHaxWDiwQFjADegQIDBAB&url=https%3A%2F%2Fhrcak.srce.hr%2Ffile%2F233067&usg=AOvVaw0-2y0N8U4WmMhXuSzFmXiH

ali u cijelom tekstu nigdje, ama baš nigdje nema detaljnijeg uvida u muslimanska ubijanja, masakre i osvajanja kršćanskih zemalja, tek sporadični spomen da bi se ipak vidjelo da križari nisu ratovali sami protiv sebe.. mada se ponegdje stječe dojam da su križari otišli u rat tek tako, a na poseban način protiv pogana čiji su nasljednici današnji neopagani što proširuje definiciju križarskog rata.. a poprilično objašnjava i tvoju averziju prema meni
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 16:17

jasno, svi su čuli za španjolsku inkviziciju i zloglasnog diktatora franca, ali je li itko čuo za španjolske kršćane-žrtve komunističkog terora od 1931.?

što se o tome uči na ff?


Današnji vjernik mora poznavati modernu povijest vjerskih progona kojima su bili izloženi u 20. stoljeću da bi mogli u začetku reagirati na svaki pokušaj gušenja vjerske slobode ili bilo kakvog oblika vjerskog progona, koji se često naziru u zahtjevima militantnog sekularizma 21. stoljeća, često skrivenog u rječnik slobode i tolerancije.


Gotovo je neshvatljiva pozicija u koju su katolici dovedeni da se u 21. stoljeću neprestano i ponovno ispričavaju za ratove od prije 1000 godina, kada je cijela moderna povijest Europe puna progona i ubijanja njihove kršćanske subraće koji su nemilosrdno ubijani samo zbog vjere u Boga.


Katolička Španjolska je odličan primjer gdje se može vidjeti, kako gotovo preko noći, dolazi do progona, ubijanja i paleži onih koji misle drugačije ili žele samo slobodu vjere ili slobodu govora. Španjolska je u 20. stoljeću postala mjesto, do tada neviđenih, progona katolika od strane ljevičarskih stranaka koje su preuzele vlast u zemlji.
 
Teški zločini koje su počinili socijalisti, anarhisti, lijevi republikanci i komunisti nakon pobjede na izborima 12. travnja 1931. u Španjolskoj postali su predmet (namjernog) zaborava u svijetu. Sličnu sudbinu zaborava doživljavaju i žrtve crvenog terora u baltičkim zemljama, Rusiji, Hrvatskoj, Sloveniji, Slovačkoj, Poljskoj, Mađarskoj, Ukrajini i svim mjestima gdje je ljevica ostavila svoje krvave tragove.

Međutim, razmjeri ovog ljevičarskog zločina u Španjolskoj daleko nadilaze do tada sve poznato u Zapadnoj Europi: uništeno je 20.000 crkava, ubijeno 6800 svećenika i časnih sestara, muški sjemeništarci od 18-21 godine u Oviedu, ubijeno tisuće ljudi koji su samo išli na nedjeljne mise…

https://narod.hr/kultura/12-travnja-1931-spanjolska-moderni-progoni-katolika-zasto-njima-govoriti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/7/2020, 16:34


možda da spomeneš križarsku turneju po Zadru i Konstantinopolu..

inače, uopće se nisam referirao na križarske ratove niti ih evaluirao na posljednje dvije strane, već ocijenio političku slabost vrha katoličke crkve koja samo jadno reagira i nista ne moze, osim mozda ljubit noge, a dijelom za takav bespomocni status je i tvoja mantra viktimologije od koje se ne mozes nikako rijesiti izgleda, mislim da je dovoljna kazna zivjeti s takvim pljacljivim i gubitnickim mentalitetom, koji ima malo veze s duhovnoscu, kreativnosti, dobrotom i lijepim..

usput ja uopce nisam studirao na FF o cemu si me stalno pipkala tako da mi se skini s kurca s tim vise i idi pisi nadleznima a ne meni jer me vise zanima anatomija zaba od tvog c/p sporta
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 17:16

kic wrote:
možda da spomeneš križarsku turneju po Zadru i Konstantinopolu..

inače, uopće se nisam referirao na križarske ratove niti ih evaluirao na posljednje dvije strane, već ocijenio političku slabost vrha katoličke crkve koja samo jadno reagira i nista ne moze, osim mozda ljubit noge, a dijelom za takav bespomocni status je i tvoja mantra viktimologije od koje se ne mozes nikako rijesiti izgleda, mislim da je dovoljna kazna zivjeti s takvim pljacljivim i gubitnickim mentalitetom, koji ima malo veze s duhovnoscu, kreativnosti, dobrotom i lijepim..

usput ja uopce nisam studirao na FF o cemu si me stalno pipkala tako da mi se skini s kurca s tim vise i idi pisi nadleznima a ne meni jer me vise zanima anatomija zaba od tvog c/p sporta

možda da ti argumentiraš muslimansko pljačkanje i zvjerstva u dotadašnjim kršćanskim zemljama..
nitko ne spori da je u ime Krista i Crkve napravljeno i previše zločina..
no bijedno je pozivati se na iste a prešućivati zločine druge strane.. takav mentalitet vidimo i u odnosu prema DR
papa je reagirao točno onako kako treba u duhu kršćanskog opraštanja i miroljubivosti no takva politika ne prolazi u mrtvim dušama..
recimo, takav je način ovdje njegovala mativka pa smo vidjeli što je doživjela.. a ona je održala ovu temu živom.. svi su kasnije bili divlji koji su protjerali pitomu..
ja naprotiv pišem oštro i nimalo gubitnički jer će na koncu moja strana pobijediti .. tako je zapisano u Otkrivenju.. i ja imam vrlo jasnu spoznaju o tome
a ako hoćeš mogu ti napisati što čeka tebe i tebi slične a posebno bogohulnike koje voliš vidjeti i čitati na denkiju.. i što lijepo, duhovno i kreativno ti vidiš u tome i forumskim tračevima .. to valjda samo ti znaš..

ah, onda si studirao povijest na hrvatskim studijima no žalosno je ako i oni izbacuju takav kadar.. nikad neće hrvatska na zelenu granu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/7/2020, 17:26


a bog te mazo mozda da krenemo od 3000g prije krista nabrajat sve

ajde bako popij sok od mrkve i smiri se
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 18/7/2020, 17:27

Treba prebacit ovaj topic na Religiju.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 18/7/2020, 17:28

Ili povijest.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 17:30

Slažem se, na religiju. Vidi što napravi od denka, dosadnjakovićka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 17:30

udruženim snagama .. sa'će počet mitraljezi partizanski..
boli vas istina dakako, no kažem, imam vrlo jasnu spoznaju što će biti sa takvima..
pa prebacujte temu na što god hoćete, podsmjehujte se licemjerno, omalovažavajte mene i kršćanski nauk, zapisano vam je ne u zvijezdama nego u Knjizi Života..

sa'će i venus
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 17:31

ma dakako, sve znam :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 17:32

metilda wrote:ma dakako, ništa ne znam :|


Denkverbot - Page 3 This-is-a-secular-country-and-youve-offended-my-religion


Last edited by venus on 18/7/2020, 17:33; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 18/7/2020, 17:33

Metice, satrala si..stvaras kontraefekt ;-D

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 17:34

Maggie19 wrote:Metice, satrala si..stvaras kontraefekt ;-D

koji kontraefekt? pa moji postovi su kontraefekt vašima..
nu, kiče će vidjeti nešto lijepo, du'ovno i kreativno u slikici koju je nalijepila ljubimica venus, pa ja :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/7/2020, 17:36

metilda wrote:ma dakako, sve znam :^0

sve sve sve sve

koji je smisao komunikacije ako sve znas ne znam samo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 3 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum