ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/7/2020, 06:39

Prema novijim istraživanjima [1], čini se da su se dogodila dva pokreta tijekom 1212.: u Francuskoj i u Njemačkoj. Sličnosti dvaju spomenutih događaja potakle su kasnije kroničare da ih spoje u jednu jedinstvenu priču.

U prvom događaju, Nikolas, njemački pastir, predvodio je u rano proljeće 1212. jednu skupinu kroz Alpe u Italiju. Oko 7000 ljudi pristiglo je u Genovu kasno u kolovozu. No njihovi planovi izjalovili su se kad se voda nije razdvojila kako im je bilo obećano i družina se raspala. Neki su se vratili kući, neki su možda otišli u Rim, a ostali su možda otputovali niz Rhonu u Marseilles gdje su vjerojatno bili prodani u roblje. Malo ih se vratilo kućama, a niti jedan nije stigao u Svetu Zemlju.

Drugi pokret predvodio je "dječak pastir" [2] imenom Stephen de Cloyes nedaleko od sela Chateaudin, koji je u lipnju ustvrdio da je dobio pismo od Isusa za francuskog kralja. Privukavši mnoštvo od preko 30000 sljedbenika, zaputio se u Saint-Denis gdje je viđen kako izvodi čuda. Po zapovijedi Filipa II, prema savjetu Sveučilišta u Parizu, masa je poslana kućama i većina se razišla. Niti jedan onodobni izvor ne spominje planove mnoštva na put prema Jeruzalemu.

Kasniji kroničari spojili su ove događaje. Nedavna istraživanja sugeriraju da sudionici nisu bili djeca, barem ne osobito mlada djeca. U ranim 1200-tima, družine lutajuće sirotinje počele su se pojavljivati diljem Europe. Ti ljudi bili su pokrenuti ekonomskim promjenama onoga vremena, koje su prisilile mnoge seljake u sjevernoj Francuskoj i Njemačkoj da prodaju zemlju. Ove skupine nazivalo se, na snishodljiv način, imenom pueri (lat. dječaci), slično kao što se ljude u ruralnim područjima Sjedinjenih Američkih država i danas naziva "country boys" ("seoski momci"). Godine 1212., mladi francuski puer imenom Stjepan i njemački puer imenom Nikolas nezavisno su ustvrdili da su imali slična viđenja Isusa. To je rezultirao stvaranjem grupa lutajućih siromaha, ujedinjenih u vjerski protestni pokret koji je ovo prisilno lutanje pretvorio u vjersko putovanje. Pueri su marširali, slijedeći križ i poistovjećujući svoje putovanje s Isusovim biblijskim putovanjima. Ovo lutanje, međutim, nije bilo nikakav uvod u sveti rat.

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/7/2020, 06:41

tako da je jasno kojim se ti duhom hraniš a to definitivno nije duh istine
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/7/2020, 06:50

Na kraju je važno napomenuti kako se danas križarski ratovi često pogrešno interpretiraju i koriste u „raspravi“ i „neutralizaciji“ uticaja današnje Crkve i kršćana kao građana određene zemlje. Činjenica je kako su u tim ratovima počinjeni brojni zločini, ali također stoji činjenica kako su oni bili odraz tadašnjeg vremena i da se ne mogu niti smiju reflektirati na živote današnjih kršćana koji s time nemaju nikakve veze.
Mnogi protivnici Crkve koriste križarske ratove kao jedan od glavnih argumenata za konfrontaciju i blaćenje klerika. I što je možda najbolnije zločini koje su činili kršćani i dijelovi službene Crkve danas se često koriste za osobna opravdanja i apostaziju tojest službeno napuštanje članstva u Crkvi.
Budući kako su križarski ratovi bili, kako to danas modernim rječnikom možemo reći dijelom institucionalizirani mnogi i danas upiru prstom u papinstvo i Vatikan tražeći u njemu dežurnog krivca za „svjetske probleme“. Nažalost pritom se zaboravljaju sva ona kršćanska područja koja su pripadnici drugih religija osvojila ognjem i mačem, ali dinastije i vladarske loze odavno nisu među živima te je teško u nekoga pokazati prstom, ali je okupacija i dalje ostala dok su kršćani s tih područja istrijebljeni.

http://zurnalizam.blogspot.com/2014/06/djecja-krizarska-vojna-sramota.html
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 16/7/2020, 16:35

Di je zenska ekipa: najtica, ra, norka, violatorica, venuska...;-))

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 16/7/2020, 18:37


a tko će doći na mjesto gdje se citira hrvatska vikipedija i relativiziraju stvari lol

izgubim volju čim otvorim temu išta pisati
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Maggie19 16/7/2020, 22:42

Izmjenjuju se faze i pravci, ocito..

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 16/7/2020, 23:58

metilda wrote:
kic wrote:
Speare Shaker wrote:
kic wrote:

mislim da je ipak slabo, to se vidi po izjavi Pape kad se Aja Sofija prenamjenjuje, da je tužan, i netko je dobro komentirao na to: on je tužan, a njegov prethodnik prije par stotina godina bi pozvao na bojnu-

"Koliko divizija ima taj papa?"

papa pozove, i djeca krenu sama

pa ih siluju i otmu ostali dobri europljani kršćani

jesi li ovo ipak učio na nekom od kolegija ili?

kic wrote:a tko će doći na mjesto gdje se citira hrvatska vikipedija i relativiziraju stvari lol

izgubim volju čim otvorim temu išta pisati

gađenje je uzajamno, no kao što vidiš postavila sam ti pitanje jesi li učio na nekom od kolegija da je papa pozvao djecu koju su kasnije "silovali i oteli dobri europljani kršćani" - nisi odgovorio pa sam citirala hrvatsku wikipediju jer sam primijetila da je puno objektivnija kad je kršćanstvo u pitanju, dok su britansko-anglikanski i protestantski mainstream izvori na tragu tvog antikatolicizma..

nije doduše teško pronaći i izvor koji potvrđuje hrvatsku wiki -verziju :

It’s uncertain exactly what happened to all of the crusaders, but it seems that they dispersed once they got to the coastal towns. While waiting for ships to take them to Jerusalem, some took local jobs. Some returned to their towns. Others were sold into slavery or drowned at sea.
Some accounts say that a small group persisted and headed not to Jerusalem, but to Rome. But when they appeared before Pope Innocent III, he did not sanction their quest. He praised their enthusiasm, but told them they were too young to go on a crusade and told them to go home. It was a humiliating blow.
Though multiple accounts discuss Stephen and Nicholas, historians still disagree on many of the crusade’s particulars. In 1977, Peter Raedts reassessed the chronicles and concluded that participants in the Children’s Crusade had existed on the margins of society. They may have believed it was up to poor and marginalized people to take up the flag for Christianity after the first Crusades failed. Raedts concluded the crusaders were not really children, but poor people—an interpretation that calls the very name of the movement into question.
The slender accounts of the so-called Children’s Crusade make it hard to confirm or deny whether the participants were actual kids or just powerless peasants. But the ill-fated journey shows how the influence of just a few persuasive voices can incite a full-blown movement—even one that ends in humiliation and disaster.

https://www.history.com/news/the-disastrous-time-tens-of-thousands-of-children-tried-to-start-a-crusade


nadam se da će ti se na temu vratiti gnječ, violator, venus, ra, ebenica i noor i da ćete voditi ozbiljne filozofsko-socijalne rasprave kojima nećemo biti tema mativka i ja ..

ali ono, zbilja mi se gadiš :blj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/7/2020, 07:28


imaš ti problema nije ti lako
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/7/2020, 08:17

kic wrote:
imaš ti problema nije ti lako

daj ti Bože moje "probleme"

kad odem s foruma ima me što i tko dočekati..
što se foruma samog tiče da parafraziram Stepinca - u ljubavi prema istini ne dam se ni od koga natkriliti..
a na čemu si ti s istinom sasvim je jasno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/7/2020, 08:31


ženo božja postoje brojni izvori koji svašta tvrde, to se sve događalo prije 800g i puno tog nije jasno da bi tako hrabro mogla iznositi neke zaključke-

što ćeš s izvorom koji tvrdi da je sljedeći papa oslobodio jednu osobu od njegove križarske zakletve?

razumiješ da to uopće nije jednostavna tema sad?

ajde netko te čeka izvan interneta, mi ostali smo svi 8bitni
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/7/2020, 08:34

kic wrote:
ženo božja postoje brojni izvori koji svašta tvrde, to se sve događalo prije 800g i puno tog nije jasno da bi tako hrabro mogla iznositi neke zaključke-

što ćeš s izvorom koji tvrdi da je sljedeći papa oslobodio jednu osobu od njegove križarske zakletve?

razumiješ da to uopće nije jednostavna tema sad?

ajde netko te čeka izvan interneta, mi ostali smo svi 8bitni

pa kako si ti onda hrabro izbio tvrdnju da je papa pozvao djecu na križarski rat i da su djecu silovali drugi dobri kršćani?
sam si započeo temu i onda mene prozivaš..

čovječe božji
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/7/2020, 08:40

kic wrote:ajde netko te čeka izvan interneta, mi ostali smo svi 8bitni

s obzirom na omjer mojih i tvojih postova - prilično je jasno tko ima život na internetu a tko na forumu..

zapravo ste mi važni jer po prirodi mog vjerovanja svi smo mi braća i sastre od jednog Oca..
no to ne znači da trebam pristajati na laži koje iznosite
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/7/2020, 08:57


nema sačuvanih izvora da je papa pozvao, ali je radio to prije i poslije, i zapravo je baš ta dječja vojna bila povod za križarski rat par godina poslije (1218.), i ove iz dječje vojne je oslobađao zakletvi itd-

moj broj postova? koliko puta si ti brisala svoj profil?

zar ti se ne gadim? ja ne općim s ljudima koji mi se gade- ne bratimi se sad
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/7/2020, 10:30

kic wrote:
nema sačuvanih izvora da je papa pozvao

Da je, već bi se vrlo vjerojatno pronašli dokazi. Ili "dokazi", sasvim svejedno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/7/2020, 10:31

kic wrote:
ja ne općim s ljudima koji mi se gade

Life sucks, shit happens, get used to it.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 17/7/2020, 16:03

kic wrote:
nema sačuvanih izvora da je papa pozvao, ali je radio to prije i poslije, i zapravo je baš ta dječja vojna bila povod za križarski rat par godina poslije (1218.), i ove iz dječje vojne je oslobađao zakletvi itd-

moj broj postova? koliko puta si ti brisala svoj profil?

zar ti se ne gadim? ja ne općim s ljudima koji mi se gade- ne bratimi se sad

znači da ste to ipak učili na nekom kolegiju? i to da su drugi dobri kršćani silovali djecu? sve se to uči na ff?

da, tvoj broj postova u odnosu na moj.. ja sam se obrisala dvaput.. prvi put na samom početku kad mi se aben prvi put obratio a ja mislila da je on jungfu a venus njegova supruga ovana.. a imala sam dvjestotinjak postova

drugi put kad sam imala oko 2500 postova.. znači sve u svemu ne živim život na forumu za razliku od tebe..

što se gađenja tiče razum ne isključuje emocije i obrnuto.. radi se o tome samo hoćemo li emocije posvijestiti i priznati ih i samima sebi a kamoli drugima..
tvoj stav prema meni je blago opisati stavom gađenja.. no već si me nazvao bolesnicom.. pa stoga..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 17/7/2020, 22:26


bolje da i ne načimaš temu o kršćanima, kleru i silovanju djece

ako kršćanstvo ima svojih dobrih rješenja i ideja, ne znači da je odriješeno od zala koje je prouzročilo u povijesti

broj postova nešto govori, ali čini mi se da puno dublje ti doživljavaš forumske kavge

sve u svemu, dosadna si
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 07:26

kic wrote:
bolje da i ne načimaš temu o kršćanima, kleru i silovanju djece

ako kršćanstvo ima svojih dobrih rješenja i ideja, ne znači da je odriješeno od zala koje je prouzročilo u povijesti

broj postova nešto govori, ali čini mi se da puno dublje ti doživljavaš forumske kavge

sve u svemu, dosadna si

gle, toliko ti se gadim da ne možeš ni citirati moj post .. B-)
što se mene tiče možemo i o grijesima Crkve, ionako smo o kapitalizmu sve ispucali..
poanta je u tome jeste li o tome učili na kolegijima ff ili si to pokupio na portalima tipa index..
ako ste učili onda je zbilja neobično da ff uči o grijesima Crkve a ne uči o masakrima nad kršćanima kroz povijest a i danas što znači da ff indoktrinira studente kao što sam i rekla..
ja sam čudak, da nisam čudak u vašim očima ne bi bilo dobro po mene..
poanta je u tome što ti u kavgama zauzmeš onu drugu stranu možda ne svojim upisima na denku (mada i to) ali po podršci na drugim temama
i ti si meni dosadan kao i svaki ljevičar u duši .. možda ovdje titraš abenu ali si pročitan od glave do pete

a evo ti materijala za nastavak rasprave o grijesima Crkve

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/7/2020, 10:18


https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/MainScreen?entityId=10217

daj malo stani na loptu, te stvari se saznaju već u 5-6. razredima osnovne škole

evo čitajući službeni kurikulum se vidi da se povijesni pregled prvo naslanja na pojavi-progonu i razvoju kršćanstva, a poslije naravno i na  njegovu ekspanziju, što bi i trebao biti povijesni pregled a ne ideološki pristup materiji

ostavi se viktimologije radije, po njoj samo počinješ ličiti na svoje kvazi neprijatelje-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 18/7/2020, 10:48

kic wrote:
evo čitajući službeni kurikulum se vidi da se povijesni pregled prvo naslanja na pojavi-progonu i razvoju kršćanstva, a poslije naravno i na  njegovu ekspanziju

Ovim si potvrdio da se o progonu govori samo u kontekstu ranog kršćanstva, a ne u modernim vremenima. To se jednostavno ignorira kao da problem ne postoji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 18/7/2020, 11:10


pa valjda je dovoljan vjeronauk a ?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 2 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum