ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by Serbinho-3 16/4/2020, 01:58

SLAVA MU I HVALA
HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN: Svi još pamte POSLEDNJE REČI kapetana Krunoslava!
DRUŠTVO
15.04.2020. 22:18h




HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN 1545857_vulin-film-kosare-pastrik-foto-ministarstvo--odbrane-srbije-1_ls-s




Košare i tadašnju jugoslovensku-albansku granicu nisu branili samo vojnici srpsko-crnogorske nacionalnosti. Bili su tu i Romi, Mađari, Rumuni, Slovaci, Rusi, pa čak i jedan Hrvat – kapetan prve klase Krunoslav Ivanković.

Oficir iz tadašnje JNA, posle rata na prostoru bivše Jugoslavije, nastanio se sa porodicom u Šidu, a poginuo je na padinama Prokletija kao najveći Srbin kada se sa svojom četom suprostavio brojnijim terorističkim snagama OVK, gde je pokušavao da iz obruča izvuče ranjene vojnike.


HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=234&loc=https%3A%2F%2Fwww.kurir.rs%2Fvesti%2Fdrustvo%2F3447987%2Fkapetan-kruno-bio-je-jedan-od-heroja-kosara-po-nacionalnosti-je-bio-hrvat-ali-je-poginuo-boreci-se-za-srbiju&referer=https%3A%2F%2Fwww.kurir
[size]

Kako se desila pogibija Ivankovića i koje su bile njegove poslednje reči kada ga je pogodio snajperski metak svedoči vojnik Saša Jović.

– Krunoslav Ivanković se nalazio sa moje leve strane, imao je zaklon jedne velike bukve, Negić je bio ispred mene iza jedne druge bukve koja je bila otkinuta na pola, Nedžmedin se nalazio sa moje poludesne strane zajedno sa Danilom Vojvodićem, dobrovoljcem koji je, na žalost, među prvim poginuo. Negić je krenuo da prenese “rup 12”, uhvatio je čistinu i tada ga je pogodio prvi metak u levu potkolenicu. Krenuo sam Negića da izvlačim u cik cak. Potom za vreme dok sam ja sakrivao municiju u granje, Branislav se izvlačio sam naviše i kada sam ga stigao pitao sam ga kako je. Rekao je da je pogođen još jednom u levu butinu. Rekao sam izdrži još malo, još desetak metara i biće ok. Čuo se jak pucanj, Branislav se stegao i rekao: “Šure, gotov sam”.

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN 2200303_krunoslavivankovic_ff
Nakon toga Kruna je prišao i rekao da idemo, na šta sam mu odgovorio da je Negić gotov. Rekao je da ga ostavim, jer se za mrtvu glavu ne gubi život, a odgovorio sam mu da neću da ga ostavim, već hoću da ga izvučem, jer sam zbog njega i došao ovde. Začuo se opet pucanj i onda je kapetan pogođen.
Samo je rekao: “Jao majko, jao deco moja”. Onda smo ga vodnik Stef i ja izvukli, a posle je bilo kasno da se vratim po Negića pošto su šiptarski teroristi pustili kerove na nas – prepričao je Jović.
Sindi Ivanković, ćerka kapetana prve klase Krunoslava poginulog u aprilu 1999. bila je dete kada je ostala bez oca. Prilikom promocije knjige autora Nenada Milkića “Zov Karaule” prozborila je o svom ocu.
– Sećanja će živeti samo ako ih čuvamo kroz ovakve susrete i ako ih stavljamo u knjige. Oca sam poslednji put videla kada sam imala sedam godina. Pamtiću ga kao heroja koji je svoj život za ovu zemlju dao na Košarama – rekla je Sindi Ivanković.
(Kurir.rs/sajkaca.rs)

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3447987/kapetan-kruno-bio-je-jedan-od-heroja-kosara-po-nacionalnosti-je-bio-hrvat-ali-je-poginuo-boreci-se-za-srbiju



[/size]
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by vuksadinare 16/4/2020, 07:41

kako sad hrvat?..to po propagandnoj potrebi...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99108
2015-09-08


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by omni 16/4/2020, 08:16

Pa sad valjda je to bio neki njegov film. Nastanio se u Srbiji i vjerojatno se osjecao Srbinom, nije sigurno na balkonu isticao zastavu RH za drzavne blagdane. Mozda bi se uvrijedio da ga sada tu zovu Hrvatom a mozda i ne, koga briga, tip je odigrao ulogu u svom filmu.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by vuksadinare 16/4/2020, 08:19

omni wrote:Pa sad valjda je to bio neki njegov film. Nastanio se u Srbiji i vjerojatno se osjecao Srbinom, nije sigurno na balkonu isticao zastavu RH za drzavne blagdane. Mozda bi se uvrijedio da ga sada tu zovu Hrvatom a mozda i ne, koga briga, tip je odigrao ulogu u svom filmu.
nije se nastanio...iz šida je lik...autohtoni srijemac...nego inace u srbiji gugucu cesto kko hrvati iz vojvodine nisu hrvati nego bunjevci..a sad ovaj hrvat jer zele prikazati eto kako se nisu srbi borili protiv albanaca vec i drugi ali tu ima vise politicke poruke nego iskrenosti...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99108
2015-09-08


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by dzango 16/4/2020, 08:54

Bio je i onaj mali Mađar, Tibor Cerna.

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Tibor-cerna2_1000x0

_________________
HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by kic 16/4/2020, 09:03


prihvatiš kulturu u kojoj živiš, i to je normalno-

lokalpatriotizam ima najviše smisla od svih -izama
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by jastreb 16/4/2020, 10:31

Slava Krunoslavu.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by jastreb 16/4/2020, 10:35

U ratu Srba i Arbanasa uvijek podrzavam Srbe.

I drago mi je sto ima jos Hrvata ki tako misle.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by veber 16/4/2020, 10:41

Pa di bi srbalj podržavo šiptare. Jebali te u prkno abolirano.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by vuksadinare 16/4/2020, 10:51

Abeja
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99108
2015-09-08


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by dzango 16/4/2020, 10:56

veber wrote:Pa di bi srbalj podržavo šiptare. Jebali te u prkno abolirano.
Odmah se vidi da nije domoljubni Hrvat.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by veber 16/4/2020, 11:07

dzango wrote:
veber wrote:Pa di bi srbalj podržavo šiptare. Jebali te u prkno abolirano.
Odmah se vidi da nije domoljubni Hrvat.
Pa nije hrvat. Srblje je i bosilje još i aboliran.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by dzango 16/4/2020, 11:40

veber wrote:
dzango wrote:
veber wrote:Pa di bi srbalj podržavo šiptare. Jebali te u prkno abolirano.
Odmah se vidi da nije domoljubni Hrvat.
Pa nije hrvat. Srblje je i bosilje još i aboliran.
Slažem se. Odmah se iz posta vidi da nije, pravi, domoljubni i plastičnim mačem sertifikovani Rvat.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by veber 16/4/2020, 11:45

dzango wrote:
veber wrote:
dzango wrote:
veber wrote:Pa di bi srbalj podržavo šiptare. Jebali te u prkno abolirano.
Odmah se vidi da nije domoljubni Hrvat.
Pa nije hrvat. Srblje je i bosilje još i aboliran.
Slažem se. Odmah se iz posta vidi da nije, pravi, domoljubni i plastičnim mačem sertifikovani Rvat.
Odmah se prepoznate tetrjeb je cepljeni četnik. Aboliran od govnara tuđmana i odohka. Kolega novinar je otkrio plastične mačeve.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by dzango 16/4/2020, 12:17

veber wrote:
dzango wrote:
veber wrote:
dzango wrote:
veber wrote:Pa di bi srbalj podržavo šiptare. Jebali te u prkno abolirano.
Odmah se vidi da nije domoljubni Hrvat.
Pa nije hrvat. Srblje je i bosilje još i aboliran.
Slažem se. Odmah se iz posta vidi da nije, pravi, domoljubni i plastičnim mačem sertifikovani Rvat.
Odmah se prepoznate tetrjeb je cepljeni četnik. Aboliran od govnara tuđmana i odohka. Kolega novinar je otkrio plastične mačeve.
Odmah. Ne treba ti mnogo da vidiš ko je pravi domaćin starog kova a ko turbo.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by vuksadinare 16/4/2020, 12:25

tetrijebu ne pakovati Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99108
2015-09-08


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by Šandor Winnetou 16/4/2020, 13:10

Što god da je računa se kao jedan srbin manje :tu

_________________
HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by vuksadinare 16/4/2020, 13:37

tre wrote:Što god da je računa se kao jedan srbin manje :tu
pa realno prodao se...inace iz šida i okolice 1991/1992 protjerano je preko 90% hrvata...sumnjam da je ovaj kurcem mrdnuo da ih spasi od terora seseljevaca
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99108
2015-09-08


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by vuksadinare 16/4/2020, 13:39

...i kako kaze tre ovaj je najmanje hrvat bio...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99108
2015-09-08


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by dijagram 16/4/2020, 13:51

Ne pise jel oslobadjao vukovar.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN Empty Re: HRVAT POGINUO NA KOŠARAMA KAO NAJVEĆI SRBIN

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum