ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dara iz Jasenovca

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by Eroo Tue 5 Nov - 1:03

jastreb wrote:
Eroo wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:Evo baš sad čitam knjigu Ive Golsteina "Jasenovac". Ima tu nešto i o Vukašinu.
Baci u smeće. Sve je to obično smeće. Naknadna pamet jednog uhljeba.
Goldstein sigurno ne piše da su čak imali i židovsku policiju u ustaškom redarstvu.
Srbi su imali i ministra u vladi itd...
Židovi su čak i imali svoja udruženja koja su pomagala internirancima,
sve uz znanje i pomoć ustaške vlade.
Za spasavanje djece se zauzimao i drugi čovjek do Poglavnika (Eugen Dido Kvaternik),
pa čak i sam Poglavnik - nalog da se sve učini za pomoć djeci.
Ono da ti mozak stane koji bućkuriš...
Pročitajte DNEVNIK DB.
Hahahahahahahaha. Pa i Maks Luburić se par puta zauzeti znao za kog logoraša.

Dido Kvaternik ??? Još malo pa će postat svetac.

Diana se  susrelatala sa Didom i nadbiskupom Stepincem. Nije za njih imala ni jednu lošu riječ.
Luburića je srela prilikom spašavanja djece iz logora Jasenovac. Objasnio joj je da može strpat
u Jasenovac i nju i ministre (ustaške vlade) i da nitko ne zna gdje su....bahat. hvalisavac, neuglađen itd...

Eroo

Posts : 75049
2016-07-22


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by Eroo Tue 5 Nov - 1:16

jastreb wrote:
סמאל wrote:
jastreb wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote: 

Židovi su čak i imali svoja udruženja koja su pomagala internirancima,  
O tome piše i Goldstein i masa prije njega.

90% paketa koji su stizali Židovima u Jasenovac bili su ili opljačkani,ili ih ne bi imao tko primiti jer su ljudi koji bi ih trebali primiti bili mrtvi.
Ovo zvuči besmisleno,tu nešto ne štima.Tko bi uopće spremao pakete,ako su svi smješteni u logor ?
Pa nisu svi. U Zg je djelovala Zidovska opcina,ma dobivali su pakete ibod prijatelja i rodbine nezidova.

Djelovale su 3 židovske općine samo u Zagrebu. Bili su, ako sam dobro razumio Dianu, čak i privilegirani.
Imali su sve dozvole za legalno skupljanje pomoći za internirane Židovke i njihovu djecu.
Doduše, ništa ne objašnjava di su odrasli muški. Nekoliko puta je samo spomenula "ratne operacije", bez
dodanog objašnjenja. Moj utisak iz DNEVNIKa da  Jasenovac je bio radni logor (njih 5-6), sa strahovitim
posljedicama po one koji su se u njima našli....masovna oboljevanja i umiranja od podhranjenosti i
oboljevanja od zaraznih bolesti. Slično je bilo i sa djecom. O masovnim ubijanja izgleda Diana nema spoznaja,
ili se onda nije usudila o tome pisati u DNEVNIK. Po logorima su bili i "katolici! i "muslimani", kao ih ona naziva.
Eroo
Eroo

Posts : 75049
2016-07-22


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by Ringo10 Tue 5 Nov - 4:31

Ovaj Ero je genijalan. Vidi kakve budalastine ovdje mlati.

Kaže - izgleda da su Židovi istovremeno bili "privilegirani" a Židovke sa djecom su istovremeno bile internirane u logore

Ovo je nejvjerojatno i bilo bi smiješno da nije žalosno.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by Eroo Tue 5 Nov - 4:56

Ringo10 wrote:Ovaj Ero je genijalan. Vidi kakve budalastine ovdje mlati.

Kaže - izgleda da su Židovi istovremeno bili "privilegirani" a Židovke sa djecom su istovremeno bile internirane u logore

Ovo je nejvjerojatno i bilo bi smiješno da nije žalosno.


https://core.ac.uk/download/pdf/14425336.pdf

Čitaj, uči...sve ti je tu što sam rekao.
Eroo
Eroo

Posts : 75049
2016-07-22


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by Ringo10 Tue 5 Nov - 5:46

Ono što mi u dnevnicima je palo u oči to su dva Dijanina susreta sa Stepincem.

Koliko sam vidio on njoj nije baš ostavio posebno dobar dojam. Ono... kao on ne može ništa učiniti, Nijemci i nacisti su krivi za sve, priča o nekom stanu iz kojeg izbacuju neku Židovku za koju se zauzeo i ona komentira ja govorim o spasavanju jednog naroda a on mi priča o nekakvom stanu, očigledno je iznervirana ... ona mu govori o žrtvi njemačkih scećenika koji stavljaju život na kocku ... a Alojzije odgovara uopćeno, ostavlja dojam ne baš pretjerane zainteresiranosti.
Na kraju on kao obećava da će se zauzeti ali unaprijed zna da od svega nema ništa jer on na vlasti nema nikakvog upliva i utjecaja ...

Ja moram priznati da sam razočaran. Očekivao sam mnogo pozitivniju sliku Stepinca u ovim dnevnicima. 

AKo je suditi po ovome, onda ne vidim nikakvih elemenata za kanonizaciju Stepinca iako on nije ni zločinac kako su ga nakon rata osudili.

ALi definitivno nije takva moralna vertikala da bi zaslužio da ga se proglasi svecem 

I to treba otvoreno reći. Dijana svakako nije lagala dok je to pisala u sred rata. Niti je imala motiva niti koristi niti je bila takva osoba.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by vuksadinare Tue 5 Nov - 8:59

Ringo10 wrote:Ono što mi u dnevnicima je palo u oči to su dva Dijanina susreta sa Stepincem.

Koliko sam vidio on njoj nije baš ostavio posebno dobar dojam. Ono... kao on ne može ništa učiniti, Nijemci i nacisti su krivi za sve, priča o nekom stanu iz kojeg izbacuju neku Židovku za koju se zauzeo i ona komentira ja govorim o spasavanju jednog naroda a on mi priča o nekakvom stanu, očigledno je iznervirana ... ona mu govori o žrtvi njemačkih scećenika koji stavljaju život na kocku ... a Alojzije odgovara uopćeno, ostavlja dojam ne baš pretjerane zainteresiranosti.
Na kraju on kao obećava da će se zauzeti ali unaprijed zna da od svega nema ništa jer on na vlasti nema nikakvog upliva i utjecaja ...

Ja moram priznati da sam razočaran. Očekivao sam mnogo pozitivniju sliku Stepinca u ovim dnevnicima. 

AKo je suditi po ovome, onda ne vidim nikakvih elemenata za kanonizaciju Stepinca iako on nije ni zločinac kako su ga nakon rata osudili.

ALi definitivno nije takva moralna vertikala da bi zaslužio da ga se proglasi svecem 

I to treba otvoreno reći. Dijana svakako nije lagala dok je to pisala u sred rata. Niti je imala motiva niti koristi niti je bila takva osoba.
pa stepinac je bio realan...mo's se ti zauzimati koliko hoces ako te netko ne zeli poslusati i u tim trenucima je daleko mocniji...isto kao sto se ovi u spc-u nisu zauzimali za srbijanske zidove...mozda su se mogli spasiti pojedinci...ali za nesto vise nije bilo mogucnosti...nikom se nije mililo gubiti glavu zbog rezultata koji je neizvjestan ili nije moguc...ako su svabe ili pavelic tako odlucili odlucili su..ili npr.staljin...realno da je stepinac spasio i tisuce zivota on bi svejedno nadrljao zbog ideologije...jer sredine nije bilo...vec sistem 'mi ili vi'..ili 'do istrage nase ili vase'....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99209
2015-09-08


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by dzango Tue 5 Nov - 9:03

Maggie19 wrote:Ne slusaj druge, provjeri sam ;-))
Još uvek pričamo o filmu?

_________________
Dara iz Jasenovca - Page 6 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by vuksadinare Tue 5 Nov - 9:07

...uglavnom jedno je sigurno...stepinac da je spasio brdo srba npr...on ne bi bio svetac niti za srbe niti za komuniste jer je smatran hrvatskim nacionalistom i onim koji je zelio hrvatsku samostalnost...drugo...ima jedan katolicki svecenik cini mi se da se zvao palić ili tako nekako koji je spasio cetri srpske familije ali je svejedno streljan 1945 od partizana jer je tretiran kao 'narodni neprijatelj'...bez obzira sto su se clanovi tih spasenih obitelji zalozili za njega...svecenik naime nije htio biti niciji pa ni za komuniste...i to ag je kostalo glave.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99209
2015-09-08


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by Ringo10 Tue 5 Nov - 10:34

vuksadinare wrote:...uglavnom jedno je sigurno...stepinac da je spasio brdo srba npr...on ne bi bio svetac niti za srbe niti za komuniste jer je smatran hrvatskim nacionalistom i onim koji je zelio hrvatsku samostalnost...drugo...ima jedan katolicki svecenik cini mi se da se zvao palić ili tako nekako koji je spasio cetri srpske familije ali je svejedno streljan 1945 od partizana jer je tretiran kao 'narodni neprijatelj'...bez obzira sto su se clanovi tih spasenih obitelji zalozili za njega...svecenik naime nije htio biti niciji pa ni za komuniste...i to ag je kostalo glave.
Što se tiče ove djece ja koliko vidim on jeste pomogao da se udome ali nije on taj koji je bilo šta spašavao. To je sve bila inicijativa ove žene koja je čak išla u njemačku komandu i kao Austrijanka isposlovala njemački pritisak na ustašku bandu kako bi se ta djeca izvukla.

Nisam impresioniran ...ali dobro, bez Stepinčevog udjela ta djeca ne bi mogla da nađu udomljenje i pitaj Boga koliko bi ih uopće preživjelo.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by vuksadinare Tue 5 Nov - 10:42

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:...uglavnom jedno je sigurno...stepinac da je spasio brdo srba npr...on ne bi bio svetac niti za srbe niti za komuniste jer je smatran hrvatskim nacionalistom i onim koji je zelio hrvatsku samostalnost...drugo...ima jedan katolicki svecenik cini mi se da se zvao palić ili tako nekako koji je spasio cetri srpske familije ali je svejedno streljan 1945 od partizana jer je tretiran kao 'narodni neprijatelj'...bez obzira sto su se clanovi tih spasenih obitelji zalozili za njega...svecenik naime nije htio biti niciji pa ni za komuniste...i to ag je kostalo glave.
Što se tiče ove djece ja koliko vidim on jeste pomogao da se udome ali nije on taj koji je bilo šta spašavao. To je sve bila inicijativa ove žene koja je čak išla u njemačku komandu i kao Austrijanka isposlovala njemački pritisak na ustašku bandu kako bi se ta djeca izvukla.

Nisam impresioniran ...ali dobro, bez Stepinčevog udjela ta djeca ne bi mogla da nađu udomljenje i pitaj Boga koliko bi ih uopće preživjelo.
o krleza za vrijeme ndh-a se nije oznojio spasavati bilo koga aktivnije kao neki ljevicar i ukljuciti se jace u borbu..ali opet svejedno nakon drugog svjetskog rata je hodocastio kod tita i tito kod njega..ali cisto iz razloga sto je domah 1945 na sav glas trubio kako je on u potpunosti podrzavao i pridonio nop pokretu u zagrebu...a pridonio ej kurac moj nego jednostavno shavtio je da se bolje potpuno prikloniti pobjedncima nego biti neutralan..stepinac nije se htio prikloniti i zato je stradao ne zbog ne znam jasenovca,ustaskog pokreta ili neceg drugog..da se priklonio titu i pobjednicima da vidis kako bi se hodocastilo kod stepinca mislim an tita i drugove....zajebano je to sve...problem drugog svjetskog rata je taj da su se dokazi protiv ili za nekog bazirali uglavnom na pricama...pa su mnogi zaglavili nevini jer 'svjedok' je imao nerjesene probleme sa ovim drugim ali je bio u prednosti jer je bio simpatizer ili clan pobjedncike strane...za razliku od danas kada postoje mnogi papirnati dokazi,tv snimke i slicno..pa izjave ili price svjedoka i nisu bas najznacajnije da s enekog osudi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99209
2015-09-08


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by vuksadinare Tue 5 Nov - 10:47

u biti mislim da su u drugom svjetskom ratu najgore prosli ti neutralci...ili kako se za njih govorilo i govori..'nit mirise nit smrdi'...sve strane su ih optuzivale da su za ovog ili onog i zato su najebavali..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99209
2015-09-08


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by immortal Tue 5 Nov - 20:17

סמאל wrote:
mortal wrote:

spominje li se igdje progon i ubojstva Hrvata 45-91 od strane srpskog i komunističkog stanovništva u Hrvatskoj ??
snimaju li o tome
Kako ne.Pa imaš film,,Sokol ga nije volio'' gdje se prikazuje kako zarobljena ustaška nejač dobije po dupetu.A Četverored i Dugu mračnu noć neću ni spominjat,jer su snimljeni za potrebe HDZ-a.
premalo je to filmova o Hrvatskoj iskrivljenoj povijesti
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by jastreb Tue 5 Nov - 20:20

mortal wrote:
סמאל wrote:
mortal wrote:

spominje li se igdje progon i ubojstva Hrvata 45-91 od strane srpskog i komunističkog stanovništva u Hrvatskoj ??
snimaju li o tome
Kako ne.Pa imaš film,,Sokol ga nije volio'' gdje se prikazuje kako zarobljena ustaška nejač dobije po dupetu.A Četverored i Dugu mračnu noć neću ni spominjat,jer su snimljeni za potrebe HDZ-a.
premalo je to filmova o Hrvatskoj iskrivljenoj povijesti
Znam da ce me sad svi napasti,ali ja vece komedije o hrvatskoj povijesti nisam vidio od dokumentarca Hrvatski kraljevi.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by T. Tue 5 Nov - 20:22

jastreb wrote:
mortal wrote:
סמאל wrote:
mortal wrote:

spominje li se igdje progon i ubojstva Hrvata 45-91 od strane srpskog i komunističkog stanovništva u Hrvatskoj ??
snimaju li o tome
Kako ne.Pa imaš film,,Sokol ga nije volio'' gdje se prikazuje kako zarobljena ustaška nejač dobije po dupetu.A Četverored i Dugu mračnu noć neću ni spominjat,jer su snimljeni za potrebe HDZ-a.
premalo je to filmova o Hrvatskoj iskrivljenoj povijesti
Znam da ce me sad svi napasti,ali ja vece komedije o hrvatskoj povijesti nisam vidio od dokumentarca Hrvatski kraljevi.
Zašto ti je taj serijal komičan?
T.
T.

Posts : 17146
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by crvenkasti Tue 5 Nov - 20:24

jastreb wrote:
mortal wrote:
סמאל wrote:
mortal wrote:

spominje li se igdje progon i ubojstva Hrvata 45-91 od strane srpskog i komunističkog stanovništva u Hrvatskoj ??
snimaju li o tome
Kako ne.Pa imaš film,,Sokol ga nije volio'' gdje se prikazuje kako zarobljena ustaška nejač dobije po dupetu.A Četverored i Dugu mračnu noć neću ni spominjat,jer su snimljeni za potrebe HDZ-a.
premalo je to filmova o Hrvatskoj iskrivljenoj povijesti
Znam da ce me sad svi napasti,ali ja vece komedije o hrvatskoj povijesti nisam vidio od dokumentarca Hrvatski kraljevi.


Evo, ja ću prvi. Kako si mogao to napisati? To je odsustvo hrvatstva i pomanjkanje domoljublja.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by immortal Tue 5 Nov - 20:24

T. wrote:
jastreb wrote:
mortal wrote:
סמאל wrote:
mortal wrote:

spominje li se igdje progon i ubojstva Hrvata 45-91 od strane srpskog i komunističkog stanovništva u Hrvatskoj ??
snimaju li o tome
Kako ne.Pa imaš film,,Sokol ga nije volio'' gdje se prikazuje kako zarobljena ustaška nejač dobije po dupetu.A Četverored i Dugu mračnu noć neću ni spominjat,jer su snimljeni za potrebe HDZ-a.
premalo je to filmova o Hrvatskoj iskrivljenoj povijesti
Znam da ce me sad svi napasti,ali ja vece komedije o hrvatskoj povijesti nisam vidio od dokumentarca Hrvatski kraljevi.
Zašto ti je taj serijal komičan?
može slobodno ispoljavati bjesne napadaje bezrazložnog smijeha a da ga nitko ne proglasi nerazumnim


Last edited by mortal on Tue 5 Nov - 20:26; edited 1 time in total

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by jastreb Tue 5 Nov - 20:25

T. wrote:
jastreb wrote:
mortal wrote:
סמאל wrote:
mortal wrote:

spominje li se igdje progon i ubojstva Hrvata 45-91 od strane srpskog i komunističkog stanovništva u Hrvatskoj ??
snimaju li o tome
Kako ne.Pa imaš film,,Sokol ga nije volio'' gdje se prikazuje kako zarobljena ustaška nejač dobije po dupetu.A Četverored i Dugu mračnu noć neću ni spominjat,jer su snimljeni za potrebe HDZ-a.
premalo je to filmova o Hrvatskoj iskrivljenoj povijesti
Znam da ce me sad svi napasti,ali ja vece komedije o hrvatskoj povijesti nisam vidio od dokumentarca Hrvatski kraljevi.
Zašto ti je taj serijal komičan?
Zato jer je snimljen kao da govori o necemu sto se dogodilo prije 5-6 godina. Kao da o tome imamo stenografske zapise,video snimke, novine i sl.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by immortal Tue 5 Nov - 20:35

crvenkasti wrote:
jastreb wrote:
mortal wrote:
סמאל wrote:
mortal wrote:

spominje li se igdje progon i ubojstva Hrvata 45-91 od strane srpskog i komunističkog stanovništva u Hrvatskoj ??
snimaju li o tome
Kako ne.Pa imaš film,,Sokol ga nije volio'' gdje se prikazuje kako zarobljena ustaška nejač dobije po dupetu.A Četverored i Dugu mračnu noć neću ni spominjat,jer su snimljeni za potrebe HDZ-a.
premalo je to filmova o Hrvatskoj iskrivljenoj povijesti
Znam da ce me sad svi napasti,ali ja vece komedije o hrvatskoj povijesti nisam vidio od dokumentarca Hrvatski kraljevi.


Evo, ja ću prvi. Kako si mogao to napisati? To je odsustvo hrvatstva i pomanjkanje domoljublja.
karakteristike prave komunjare
a što si ti izvodio jučer??
pokazao si kako vi srbi koristite dokle se može
ako vas se ne zaustavi ne znate stati, nemate mjere ni obzira
Oluja je bila lijek u ratu
kandžija će biti redar u miru
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by T. Tue 5 Nov - 20:36

jastreb wrote:
T. wrote:
jastreb wrote:
mortal wrote:
סמאל wrote:
Kako ne.Pa imaš film,,Sokol ga nije volio'' gdje se prikazuje kako zarobljena ustaška nejač dobije po dupetu.A Četverored i Dugu mračnu noć neću ni spominjat,jer su snimljeni za potrebe HDZ-a.
premalo je to filmova o Hrvatskoj iskrivljenoj povijesti
Znam da ce me sad svi napasti,ali ja vece komedije o hrvatskoj povijesti nisam vidio od dokumentarca Hrvatski kraljevi.
Zašto ti je taj serijal komičan?
Zato jer je snimljen kao da govori o necemu sto se dogodilo prije 5-6 godina. Kao da o tome imamo stenografske zapise,video snimke, novine i sl.
Serijal je najuspješniji uradak hrt-a, otkupio ga je i bbc, prikazuje se na history channelu itd. ...
U njemu govore domaći i strani povjesničari na temelju svojih saznanja...
To je to, bolje se ne može s obzirom na razdoblje koje je prikazano, nedostatak zapisa i sl. ...
T.
T.

Posts : 17146
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by Ringo10 Tue 5 Nov - 21:23

T. wrote:
jastreb wrote:
T. wrote:
jastreb wrote:
mortal wrote:
premalo je to filmova o Hrvatskoj iskrivljenoj povijesti
Znam da ce me sad svi napasti,ali ja vece komedije o hrvatskoj povijesti nisam vidio od dokumentarca Hrvatski kraljevi.
Zašto ti je taj serijal komičan?
Zato jer je snimljen kao da govori o necemu sto se dogodilo prije 5-6 godina. Kao da o tome imamo stenografske zapise,video snimke, novine i sl.
Serijal je najuspješniji uradak hrt-a, otkupio ga je i bbc, prikazuje se na history channelu itd. ...
U njemu govore domaći i strani povjesničari na temelju svojih saznanja...
To je to, bolje se ne može s obzirom na razdoblje koje je prikazano, nedostatak zapisa i sl. ...
Da, BBC ... i Ruski TV kanali su je otkupili i sinhronizirali na ruski ...

Po meni je ono jako dobro uradjeno, i Srbi su ga hvalili
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by Ringo10 Tue 5 Nov - 21:26

vuksadinare wrote:u biti mislim da su u drugom svjetskom ratu najgore prosli ti neutralci...ili kako se za njih govorilo i govori..'nit mirise nit smrdi'...sve strane su ih optuzivale da su za ovog ili onog i zato su najebavali..
Pa nije Alojzije bas bio neutralac...

Mislim on jeste bio za hrvatsku drzavu ali i iz samih dnevnika se moze zakljuciti da sa NDH rezimom nije bio u nimalo dobrim odnosima. Cak se moze reci da se i iz dnevnika vidi da je bio u jako losim odnosima sa rezimom, a naciste je mrzio i prezirao. 
Najveca glupost i nepravda komunista je kazneni progon Stepinca.

Ali Germogen je prosao jos gore, po meni ni kriv ni duzan.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca - Page 6 Empty Re: Dara iz Jasenovca

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum