ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by immortal 12/2/2021, 22:25

https://narod.hr/svijet/dara-iz-jasenovca-ispala-iz-utrke-za-oscar-da-je-ostala-jugoslavija-ovo-se-srbima-ne-bi-dogodilofbclid=IwAR25zhVTX93nDw6qHeGxUTHQlIZ2AaHb4Gwjq6dNLo2ldrIlI6rtEudrzbA
Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: ‘Da je ostala Jugoslavija ovo se Srbima ne bi dogodilo’

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Dara-iz-jasenovca-1-696x415
Foto: Snimka zaslona
Kontroverzni film „Dara iz Jasenovca“ nije ušao niti u širi izbor 15 filmova za filmsku nagradu Oscar. Prije toga izbačen je iz utrke za Zlatni Globus, a doživio je niz kritika međunarodne filmske javnosti kao manipulativne propagande.

Javnost u Srbiji je šokirana, a nemali broj je onih koji u ovome vide još jednu ‘urotu protiv Srba’.



Igrani film Predraga Gage Antonijevića “Dara iz Jasenovca” nije ušao u uži izbor filmova koji su ostali u natjecanju za prestižnu filmsku nagradu Oscar u kategoriji najboljeg filma izvan engleskoga govornoga područja.
Prije toga, ovaj kontroverzni film o Jasenovcu izbačen je i iz utrke za Zlatni Globus, tako da je ovaj skupocjeni projekt koji je sufinancirala i srbijanska vlada doživio potpuni fijasko na međunarodnoj sceni.
„Dara iz Jasenovca“ otpala – film ‘Quo vadis, Aida?’ o genocidu srpske vojske nad Bošnjacima ostao u konkurenciji za Oscara

Ovaj kontroverzni film doživio je i kritike poznatih filmskih kritičara. Nakon što je Variety film “Dara iz Jasenovca” proglasio “zamaskiranom propagandom koja cinično zlorabi holokaust”, filmski  kritičar uglednog Los Angeles Timesa istaknuo je, između ostalih kritika, da je “tanak furnir povijesne realnosti na tom očito nativističkom i manipulativnom filmu”.
> LA Times o filmu ‘Dara iz Jasenovca’: ‘Cinično je da Srbija ovim želi do Oscara’
> Ministrica Obuljen Koržinek o filmu ‘Dara iz Jasenovca’ i navodnom zahtjevu SAD-a: ‘Nitko nije tražio dozvolu za snimanje u Hrvatskoj’

Sredinom ožujka bit će poznato koji su filmovi službeno nominirani za Oscara i tada će popis od 15 izabranih biti sveden na pet filmova u užoj konkurenciji, piše telegraf.rs
Za razliku od srbijanskog filma koji je izazvao brojne negativne reakcije filmskih kritičara, među 15 filmova koji ostaju u utrci za Oscara je ‘Quo vadis, Aida?’. Ovaj bosansko-hercegovački film govori o genocidu koji je srpska vojska počinila nad Bošnjacima u mjestu Srebrenica 1995. godine. U tom strašnom pokolju koji je ostavio moderni svijet u šoku i nevjerici, srpska vojska je u masovnim likvidacijama pobila više od 8000 zarobljenih vojnika i civila.
Šokirana Srbija vidi urotu protiv Srba!
Ovakav neuspjeh filma „Dara iz Jasenovca“ izazvao je veliko nezadovoljstvo u Srbiji.

Tako B92 piše da je ovakva loša vijest odjeknula u Srbiji kao bomba, a scenarist i kritičar umjetnosti Đorđe Kadijević nije birao riječi ogorčenja kada je opisivao neuspjeh ovog skupocjenog projekta.
“Ako film ima umjetnički legitimitet, a isključen je iz nominacija, onda je to nakazna pojava u atmosferi duha ovog vremena”, ističe Kadijević, te dodaje:
“Sve je to izuzetno žalosno, proživio sam cijeli vijek, ali ovo još nisam vidio, mučno je jer pokazuje da upadamo u glib ljudskog ponašanja”, podvlači Kadijević.
Poznati scenarist i kritičar u svemu vidi ‘urotu protiv Srba’.
“Gotovo da je krivica Srba što rade takav film i kao da smo mi ubijali. Oni brane katoličanstvo od našeg sjećanja na Jasenovac. Zamjeraju autoru što vrijeđa Zapad kao da smo mi klali, a mi ne smijemo ni podsjetiti svijet da se Jasenovac dogodio”, tvrdi Kadijević.
“Mi smo nekada bili slavni, herojski narod, a sada smo žrtve propagande kome se ne zna izvor snage i uvjerljivosti – to je sramota. Ovo su novi dokazi globalnog prijezira jedne nikakve države, prava država je bila Jugoslavija. S Jugoslavijom ne bi moglo tako. Njenim razbijanjem uništili smo svaku našu perspektivu i to će se tek vidjeti”, zaključuje Kadijević u velikosrpskom stilu izvrtanja teza i činjenica na tragu Memoranduma SANU.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by omni 13/2/2021, 10:00

Izdaja i belosvetska urota. Opet zrtve, pa dokle bre tako.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by kaya 13/2/2021, 10:04

Sad gle kad oskara dobije aida pa će svet da gleda srebrenicu...
Htjeli se obračunati s nama oa dobili po piksi od muslimana.
Poetska pravda...
Aj se sad ispeglajte poslje aide..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by kaya 13/2/2021, 10:05

Sad gle kad oskara dobije aida pa će svet da gleda srebrenicu...
Htjeli se obračunati s nama pa dobili po piksi od muslimana.
Poetska pravda...
Aj se sad ispeglajte poslje aide..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by kaya 13/2/2021, 10:06

Imate sreće što mi ne znamo snimati filmove..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by omni 13/2/2021, 10:08

Ma ne sad je Oscar nebitan, jebes to svaki nebitni film dobije Oscar. A da je fil dobio Oscar to bi onda bila nagrada nad nagradama urucena direktno iz ruke svetog save. Koja ekipa upm. :D
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by debotoijusto 13/2/2021, 10:12

ukralo ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by Guest 13/2/2021, 10:14

kaya wrote:Imate sreće što mi ne znamo snimati filmove..

Znamo. Animirane.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by debotoijusto 13/2/2021, 10:16

Speare Shaker wrote:
kaya wrote:Imate sreće što mi ne znamo snimati filmove..

Znamo. Animirane.
:tu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by Ringo10 13/2/2021, 10:20

AIDA ...Ma divno, opet ce Mujage ispast galakticke zrtve i pravednici a glupi Hrvati misle da ce to biti samo Srbima na stetu
A popusit cemo ga mi najvise kao i uvijek...e sto Hrvat moze bit glup, pa u pizdu materinu
Dokle ce se Hrvati glupirat sa tim slinavo-pateticnim pokroviteljstvom spram Mujaga dok ih Mujage mrze i proglasavaju za agresore i ustase.
E glupana ljudi moji

Mujage maestralno koriste svo to sranje izmedju debilnih Hrvata i imbecilnih Srba
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by kaya 13/2/2021, 10:23

Ringo10 wrote:AIDA ...Ma divno, opet ce Mujage ispast galakticke zrtve i pravednici a glupi Hrvati misle da ce to biti samo Srbima na stetu
A popusit cemo ga mi najvise kao i uvijek...e sto Hrvat moze bit glup, pa u pizdu materinu
Dokle ce se Hrvati glupirat sa tim slinavo-pateticnim pokroviteljstvom spram Mujaga dok ih Mujage mrze i proglasavaju za agresore i ustase.
E glupana ljudi moji

Mujage maestralno koriste svo to sranje izmedju debilnih  Hrvata i imbecilnih Srba
Nisam glupa a da je na štetu srbima je.
I boli me k.
Jesu napravili genocid tamo, jesu. 
Pa nek se sad gledaju na filmu.
Šta mi imamo s tim?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by kaya 13/2/2021, 10:26

Ti si ringo iz bosne, vi to uvijek gledate u nekom odnosu srbi- hrvati- muslimani.
Nas ti boli kurac, gledamo samo sebe i da nitko ne dira.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by kaya 13/2/2021, 10:29

A da nismo takvi ne bi nas ni bilo, raskomadali bi nas odavno. 
Na vas nikad nismo ni računali, samo sami na sebe.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by epikur37 13/2/2021, 10:32

Ringo10 wrote:AIDA ...Ma divno, opet ce Mujage ispast galakticke zrtve i pravednici a glupi Hrvati misle da ce to biti samo Srbima na stetu
A popusit cemo ga mi najvise kao i uvijek...e sto Hrvat moze bit glup, pa u pizdu materinu
Dokle ce se Hrvati glupirat sa tim slinavo-pateticnim pokroviteljstvom spram Mujaga dok ih Mujage mrze i proglasavaju za agresore i ustase.
E glupana ljudi moji

Mujage maestralno koriste svo to sranje izmedju debilnih  Hrvata i imbecilnih Srba


beznadežno kolega...digni ruke....

ja sam digao i divota :)

zen
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by kaya 13/2/2021, 10:34

Pa dobro da si shvatio da je beznadežno. Nama je samo hrvatska važna.
I srbi su to shvatili. Na malo teži način.


Last edited by kaya on 13/2/2021, 10:37; edited 1 time in total (Reason for editing : .)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by Serbinho-3 13/2/2021, 10:37

Video sam izlaganje doticnog i vidi se da nema predstavu

kako funkcionise u Americi.

Jednostavno, realnost je da oni malo toga znaju i tu se sve

zavrsava.

Forum je za njih PhD sto se tice znanja situacija po Svetu.

Zatim se isti loze na Ameriku.

Sve moze stati pod rec propaganda na staklenim nogama.

Jedine zrtve su bili Jevreji i to je kao osnova svega.

Otuda izjavljuje kako neko gura Srbe medju zrtve.

Radi se o cistom neznanju i nicemu vise.

Srebrenica, klasican spin medija.

Otuda dobija na znacaju.

Srebrenicu treba razjasniti, svaku zrtvu medju brojem

videti da li se radi o civilnim zrtvama ili pripadnicima

borbenih jedinica, mesto prebivalista, kompletan izvestaj.

Nerealno je da od tolikog broja muskaraca, koliko se

zvanicno koristi, niko nije bio pripadnik borbenih jedinica.

Da li su isti ginuli na drugim mestima i prenoseni u Srebrenicu.

Priznavanje zlocina od strane zvanicnika Srbije, jeste pod

pritiskom.

Dok ne zavrsis kompletnu istragu, ne mozes nista izjaviti.

Isto se odnosi i na Dodika ako je izjavio.

Ista je najavljivana pre nego sto se desila.

Nemam nista protiv Muslimana, ali nemam nista ni protiv

Srba i Hrvata.

Svaka zrtva je zrtva i iste ne treba koristiti u politicke svrhe,

iako ih se sete kada im za isto zatrebaju kao i mene, kada

trebaju nekom uvaliti pusku i pravac Kosovo.




Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by pizzon 13/2/2021, 10:40

da je ostala yu Dara iz J.
ne bi filmski radjena.
za oskar nad zabole Qufer
fantadtican rezultat gledanosti
to je vise od oskara
bosanskog nema na listi

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by kaya 13/2/2021, 10:42

pizzon wrote:da je ostala yu Dara iz J.
ne bi filmski radjena.
za oskar nad zabole Qufer
fantadtican rezultat gledanosti
to je vise od oskara
bosanskog nema na listi
Aha, budeš vidio kad oskara dobiju.
Nisam gledala al dobar film znaju napraviti.
Ako im je ovaj dobar eto ti oskara
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by epikur37 13/2/2021, 10:42

kaya wrote:Pa dobro da si shvatio da je beznadežno. Nama je samo hrvatska važna.


Pravo da ti kažem...jebe mi se, nemam taj osjećaj zajedništva s vama.

A što god odlučite za državu, kao manjina odmah ću vam potpisati.

U međuvremenu bavim se svojim životom: jerla i mona liza su na klijanju...kao i posao :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by kaya 13/2/2021, 10:44

epikur37 wrote:
kaya wrote:Pa dobro da si shvatio da je beznadežno. Nama je samo hrvatska važna.


Pravo da ti kažem...jebe mi se, nemam taj osjećaj zajedništva s vama.

A što god odlučite za državu, kao manjina odmah ću vam potpisati.

U međuvremenu bavim se svojim životom: jerla i mona liza su na klijanju...kao i posao :)
Odlično. S tim stavom nećeš nikada imati problem s nama onda.
Bavi se svojim poslom i ne diraj se u državu i granice i svojatanje. 
To je garancija za opstanak u hr.


Last edited by kaya on 13/2/2021, 10:46; edited 1 time in total
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar: Empty Re: Dara iz Jasenovca ispala iz utrke za Oscar:

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum