ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by vuksadinare 3/11/2019, 04:58

https://kamenjar.com/mamac-na-koji-su-se-mnogi-ulovili/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99085
2015-09-08


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by vuksadinare 3/11/2019, 05:04

da...mogao si ti reci da si hrvat ali bez partijske knjizice si mogao jok napredovati...kritika prema partiji ili titu javno bajbuk ravno..ili si bio izvrgnut stupu srama...pederi se nisu smjeli outati iz ormara...pojedinac nije mogao biti samoinicijativno kreativan vec se grupno moralo raditi...jako puno cinkanja je bilo...nisi ni u snu smio kritizirat partizane i nob-e...pogotovo reci im da su paraziti...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99085
2015-09-08


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by vili40 3/11/2019, 06:23

vuksadinare wrote:da...mogao si ti reci da si hrvat ali bez partijske knjizice si mogao jok napredovati...kritika prema partiji ili titu javno bajbuk ravno..ili si bio izvrgnut stupu srama...pederi se nisu smjeli outati iz ormara...pojedinac nije mogao biti samoinicijativno kreativan vec se grupno moralo raditi...jako puno cinkanja je bilo...nisi ni u snu smio kritizirat partizane i nob-e...pogotovo reci im da su paraziti...
jel to ovo danas?Čitam jedan komentar:


Ignac Vučenik
Joviću ti baš nisi loše živio u bivšoj državi. A što se tiče funkcija ili boljih radnih mjesta i danas je isto. Moraš biti član HDZa, HNSa ili Bandićev žentončić.
vili40
vili40

Male
Posts : 10729
2015-08-02


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by vuksadinare 3/11/2019, 06:29

vili40 wrote:
vuksadinare wrote:da ... mogu si ti reci da si hrvat ili bez partijske knjizice si mogao šaliti napredovati ... kritika prema partiji ili tituli javno bajbuk ravno..ili si bio izvršiti stupu srama ... pederi nisu smjestili outati iz ormara .. .pojedinac ne može biti samoinicijativno kreativan već se grupno moralo raditi ... jako puno cinkanja je bilo ... nisi ni u snu smio kritizirati partizan i nob-e ... pogotovo reci im da su paraziti ...
jel to ovo danas? Citam jedan komentar:


Ignac Vučenik
Joviću ti nisi loš živio u bivšoj državi. Što se tiče mogućnosti ili boljih radnih mjesta, a danas je isto. Moraš biti član HDZa, HNSa ili Bandićev žentončić.
,..isti kurac drugo pakovanje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99085
2015-09-08


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by Sora 3/11/2019, 07:21

Da bi danas bio ravnatelj skole moras biti u hdz ili ti podmeću balvane 
Umjesto da ravnateljstvo depolitiziraju

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by Ringo10 3/11/2019, 08:08

vuksadinare wrote:da...mogao si ti reci da si hrvat ali bez partijske knjizice si mogao jok napredovati...kritika prema partiji ili titu javno bajbuk ravno..ili si bio izvrgnut stupu srama...pederi se nisu smjeli outati iz ormara...pojedinac nije mogao biti samoinicijativno kreativan vec se grupno moralo raditi...jako puno cinkanja je bilo...nisi ni u snu smio kritizirat partizane i nob-e...pogotovo reci im da su paraziti...
Prvo, to za partijsku knjižicu i napredovanje je važilo za SVE a ne samo za Hrvate. E sad što je gro Hrvata više volio lizati crkvene oltare, pa njihov problem. Država je bila partijska i ako se nisi znao prilagoditi, e pa uvijek su se našli oni koji su to znali. A ti se moj Hrvatu jebi ...

PA kritika Tite ... jebi ga, znao si dokle smiješ ići a ako si to prekoračio sam si bio kriv

Pederi ... pa bili su tamo gdje im je mjesto. Mogli su da rade šta hoće u privatnosti, ali javni pederluk nije bio preporučljiv. I nije to imalo veze toliko sa režimom koliko sa našim tradicionalizmom

Mogao si ti biti samoinicijativani napredovati u karijeri  i imati i mali privatni biznis ... a naravno da se moralo i grupno raditi. Ljudsko društvo i jeste kombinacija individualizma i kolektivizma i jedno bez drugoga ne ide.

Cinkanja jeste bilo ali i to se preuveličava

Kritizirati NOB i partizane ... a zašto bi to radio ... ta država je svoje borce poštivala ... ali SUBNOR jeste bio glavobolja jednako ko ove HVIDRe
Ringo10
Ringo10

Posts : 21559
2015-09-24


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by Ringo10 3/11/2019, 08:09

vuksadinare wrote:
vili40 wrote:
vuksadinare wrote:da ... mogu si ti reci da si hrvat ili bez partijske knjizice si mogao šaliti napredovati ... kritika prema partiji ili tituli javno bajbuk ravno..ili si bio izvršiti stupu srama ... pederi nisu smjestili outati iz ormara .. .pojedinac ne može biti samoinicijativno kreativan već se grupno moralo raditi ... jako puno cinkanja je bilo ... nisi ni u snu smio kritizirati partizan i nob-e ... pogotovo reci im da su paraziti ...
jel to ovo danas? Citam jedan komentar:


Ignac Vučenik
Joviću ti nisi loš živio u bivšoj državi. Što se tiče mogućnosti ili boljih radnih mjesta, a danas je isto. Moraš biti član HDZa, HNSa ili Bandićev žentončić.
,..isti kurac drugo pakovanje
A jebi ga, to ti je tako ... ili se prilagodi ili šuti. Ili se pokupi vani ako možeš.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21559
2015-09-24


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by Ringo10 3/11/2019, 09:43

Sora wrote:Da bi danas bio ravnatelj skole moras biti u hdz ili ti podmeću balvane 
Umjesto da ravnateljstvo depolitiziraju
A slušaj, bivša država je bila kakva je bila ali svi narodi su manje više živjeli pod istim uvjetima. 

Ja niti imam razloga da taj sistem mnogo veličam niti imam razloga da ga mnogo kudim ...

Ali kad slušam danas Hrvate kad počnu kenjati te svoje kretenske fantazije o bivšoj državi, mogao bih se samo smijati.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21559
2015-09-24


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by Šandor Winnetou 3/11/2019, 09:54

Ringo10 wrote:
Sora wrote:Da bi danas bio ravnatelj skole moras biti u hdz ili ti podmeću balvane 
Umjesto da ravnateljstvo depolitiziraju
A slušaj, bivša država je bila kakva je bila ali svi narodi su manje više živjeli pod istim uvjetima. 

Ja niti imam razloga da taj sistem mnogo veličam niti imam razloga da ga mnogo kudim ...

Ali kad slušam danas Hrvate kad počnu kenjati te svoje kretenske fantazije o bivšoj državi, mogao bih se samo smijati.
i ja isto,nevjerojatna je količina gluposti s kojom veličaju šugoslaviju No

_________________
Mamac na koji su se mnogi uhvatili Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by jastreb 3/11/2019, 10:15

Ringo10 wrote:
Sora wrote:Da bi danas bio ravnatelj skole moras biti u hdz ili ti podmeću balvane 
Umjesto da ravnateljstvo depolitiziraju
A slušaj, bivša država je bila kakva je bila ali svi narodi su manje više živjeli pod istim uvjetima. 

Ja niti imam razloga da taj sistem mnogo veličam niti imam razloga da ga mnogo kudim ...

Ali kad slušam danas Hrvate kad počnu kenjati te svoje kretenske fantazije o bivšoj državi, mogao bih se samo smijati.
Da  SFRJ nije bila "tamnica hrvatskog naroda" ne treba posebno objašnjavati,jer su je vodili Hrvati na najistaknutijim funkcijama u državnim tijelima,parlamentu,vojsci,pariji,ministarstvima,sportu,kulturi,znanosti...

Čak štoviše Hrvatska nikada nije napredovala u svojoj povijesti kao u doba od 1945-1990. I ne samo Hrvatska. Vrhunac napretka doživjele su (kako u kojem tempu i dosegu) i ostale jugoslavenske republike. Na svim segmentima društvenog života.

A propos hrvatskog "domoljublja",događalo se da se nasilno makne iz javnog života osoba koja je bila hrvatske nacionalnosti,a koja je upozoravala na nesmiljen porast hrvatskog nacionalizma. Primjerice Miloš Žanko je pisao u Borbi o tome,da bi se na njega iz svih hrvatskih centara moći sručila nesmiljena lavina i napadi da je unitarist i rankovićevac,zbog čega je kasnije smijenjen i lišen svih funkcija. Kad se par godina kasnije pokazalo da je bio u pravu nitko mu se nije ni ispričao,a nekakvu rehabilitaciju je doživio tek 88-me kad je za sve bilo kasno.

Hrvati su u Jugoslaviji obnašali najviše funkcije,počevši od svemoćnog Tita,pa do komandanata vojnih oblasti,komandanata JRM,avijacije i sl. Hrvati su bili predsjednici SIV-a, predsjednici skupštine,ambasadori,diplomati,istaknuti kulturni radnici,direktori uglednih poduzeća,predsjednici CK u Hrvatskoj,Bosni i na saveznom nivou.

Mislim da je o nekakvoj ugroženosti Hrvata u Jugoslaviji,uopće glupo i raspravljati.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by vuksadinare 3/11/2019, 10:20

jastreb wrote:
Ringo10 wrote:
Sora wrote:Da bi danas bio ravnatelj skole moras biti u hdz ili ti podmeću balvane 
Umjesto da ravnateljstvo depolitiziraju
A slušaj, bivša država je bila kakva je bila ali svi narodi su manje više živjeli pod istim uvjetima. 

Ja niti imam razloga da taj sistem mnogo veličam niti imam razloga da ga mnogo kudim ...

Ali kad slušam danas Hrvate kad počnu kenjati te svoje kretenske fantazije o bivšoj državi, mogao bih se samo smijati.
Da  SFRJ nije bila "tamnica hrvatskog naroda" ne treba posebno objašnjavati,jer su je vodili Hrvati na najistaknutijim funkcijama u državnim tijelima,parlamentu,vojsci,pariji,ministarstvima,sportu,kulturi,znanosti...

Čak štoviše Hrvatska nikada nije napredovala u svojoj povijesti kao u doba od 1945-1990. I ne samo Hrvatska. Vrhunac napretka doživjele su (kako u kojem tempu i dosegu) i ostale jugoslavenske republike. Na svim segmentima društvenog života.

A propos hrvatskog "domoljublja",događalo se da se nasilno makne iz javnog života osoba koja je bila hrvatske nacionalnosti,a koja je upozoravala na nesmiljen porast hrvatskog nacionalizma. Primjerice Miloš Žanko je pisao u Borbi o tome,da bi se na njega iz svih hrvatskih centara moći sručila nesmiljena lavina i napadi da je unitarist i rankovićevac,zbog čega je kasnije smijenjen i lišen svih funkcija. Kad se par godina kasnije pokazalo da je bio u pravu nitko mu se nije ni ispričao,a nekakvu rehabilitaciju je doživio tek 88-me kad je za sve bilo kasno.

Hrvati su u Jugoslaviji obnašali najviše funkcije,počevši od svemoćnog Tita,pa do komandanata vojnih oblasti,komandanata JRM,avijacije i sl. Hrvati su bili predsjednici SIV-a, predsjednici skupštine,ambasadori,diplomati,istaknuti kulturni radnici,direktori uglednih poduzeća,predsjednici CK u Hrvatskoj,Bosni i na saveznom nivou.

Mislim da je o nekakvoj ugroženosti Hrvata u Jugoslaviji,uopće glupo i raspravljati.
Ok srbi su i jugi bili ugrozeni..kak su bili blesavi oni koji su bjezali iz juge tog carstva ljepote i bogatstva hrvata...samo jbg kak onda najebasmo 91..i kak to jna nije stala na nasu stranu j kako onda 90% hrvata htjedose iz juge izaci tog zlata...stari moj ti nisi normalan..peta kolona je bila najgora u hrvata...oni koji su se prodavali samo da je djabe bilo sto...gladusi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99085
2015-09-08


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by aben 3/11/2019, 10:20

tako će se za 50 godin i za bosnu govoriti je hrvat komšić bi glovni

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by jastreb 3/11/2019, 10:28

vuksadinare wrote: 
 j kako onda 90% hrvata htjedose iz juge izaci tog zlata. 
Prvo,pričaš o vremenu kad je Juga već bila razbijena,a drugo,o čemu se danas nitko ne usudi pisati jest samo sprovođenje referenduma koji je izveden potpuno nedemokratski,jer se onima koji nisu bili za odcjepljenje nije dalo nikakve šanse da prije samog referenduma istaknu svoje razloge zašto su protiv otcjepljenja i sl.i obrate se javnosti. Da je netko samo i pokušao pozvati da se glasa za ostanak,bio bi razapet.

Ja koliko znam prije tog referenduma pozivalo se sve da zaokruže za otcjepljenje,a oni koji su bili protiv nisu imali nikakvu šansu da izađu u javnost i pozovu narod za ostanak u Jugoslaviji.

A sve to bilo je recimo sasvim normalno u Čehoslovačkoj. U Ist.Njemačkoj. Slobodno su govorili i oni koji su bili za ujedinjenje Njemačke i oni protiv,kao i u ČSSR oni koji su bili za osamostaljenje ili ostanak u Čehoslovačkoj. U ČSSR-u je čak više ljudi bilo za ostanak u Čehoslovačkoj.

Znači referendum uopće nije izveden u demokratskom duhu. No to su stvari o kojima će se tek pisati.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by vuksadinare 3/11/2019, 10:32

jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
 j kako onda 90% hrvata htjedose iz juge izaci tog zlata. 
Prvo,pričaš o vremenu kad je Juga već bila razbijena,a drugo,o čemu se danas nitko ne usudi pisati jest samo sprovođenje referenduma koji je izveden potpuno nedemokratski,jer se onima koji nisu bili za odcjepljenje nije dalo nikakve šanse da prije samog referenduma istaknu svoje razloge zašto su protiv otcjepljenja i sl.i obrate se javnosti. Da je netko samo i pokušao pozvati da se glasa za ostanak,bio bi razapet.

Ja koliko znam prije tog referenduma pozivalo se sve da zaokruže za otcjepljenje,a oni koji su bili protiv nisu imali nikakvu šansu da izađu u javnost i pozovu narod za ostanak u Jugoslaviji.

A sve to bilo je recimo sasvim normalno u Čehoslovačkoj. U Ist.Njemačkoj. Slobodno su govorili i oni koji su bili za ujedinjenje Njemačke i oni protiv,kao i u ČSSR oni koji su bili za osamostaljenje ili ostanak u Čehoslovačkoj. U ČSSR-u je čak više ljudi bilo za ostanak u Čehoslovačkoj.

Znači referendum uopće nije izveden u demokratskom duhu. No to su stvari o kojima će se tek pisati.
Ne da mi se....doslovno ne da mi se na ove lazi i jugo bolestine odgovarati...svatko je imao priliku zaokruziti da ili ne na referendumu...rezultat je poznat..ovo nije za nevjerovat stk jastreb prica...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99085
2015-09-08


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by jastreb 3/11/2019, 10:40

lol!
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by aben 3/11/2019, 10:49

jastreb wrote:lol!
pa dobro ti je reko. 
a sve i da ne govoriš pizdarije, ča bi to govorilo o jugoslovenima? nisu znali zaokružiti ne jer in niko ni objosni da to znoči da tako moru zadržati jugosloveniju? wtf?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by jastreb 3/11/2019, 10:51

aben wrote:
jastreb wrote:lol!
pa dobro ti je reko. 
a sve i da ne govoriš pizdarije, ča bi to govorilo o jugoslovenima? nisu znali zaokružiti ne jer in niko ni objosni da to znoči da tako moru zadržati jugosloveniju? wtf?
Čekaj a kad on piše pizdarije? Kad izmišlja napade srpske divizije na malo hrvatsko mjesto u kojem su živote gubile ovce i telad,onda svi šutite?

Ili kad tobože svoje doživljaje i fantazije stavlja u usta "veterana Delija"?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by aben 3/11/2019, 10:56

jastreb wrote:
aben wrote:
jastreb wrote:lol!
pa dobro ti je reko. 
a sve i da ne govoriš pizdarije, ča bi to govorilo o jugoslovenima? nisu znali zaokružiti ne jer in niko ni objosni da to znoči da tako moru zadržati jugosloveniju? wtf?
Čekaj a kad on piše pizdarije? Kad izmišlja napade srpske divizije na malo hrvatsko mjesto u kojem su živote gubile ovce i telad,onda svi šutite?

Ili kad tobože svoje doživljaje i fantazije stavlja u usta "veterana Delija"?
pa jo sun ga goni svako jutro dok je bi uhljeb, 

ne morin ga proganjati za ono za ča ne zun je li ili ni istina...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by jastreb 3/11/2019, 11:02

aben wrote:
jastreb wrote:
aben wrote:
jastreb wrote:lol!
pa dobro ti je reko. 
a sve i da ne govoriš pizdarije, ča bi to govorilo o jugoslovenima? nisu znali zaokružiti ne jer in niko ni objosni da to znoči da tako moru zadržati jugosloveniju? wtf?
Čekaj a kad on piše pizdarije? Kad izmišlja napade srpske divizije na malo hrvatsko mjesto u kojem su živote gubile ovce i telad,onda svi šutite?

Ili kad tobože svoje doživljaje i fantazije stavlja u usta "veterana Delija"?
pa jo sun ga goni svako jutro dok je bi uhljeb, 

ne morin ga proganjati za ono za ča ne zun je li ili ni istina...
Jastrebe, malo si zabrijao.
Rekla sam ti vise puta.
Bez privatnih obracuna i uvlacenja drugih u vasa "razjasnjavanja".
Hvala.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by vuksadinare 3/11/2019, 12:03

jastreb wrote:
aben wrote:
jastreb wrote:
aben wrote:
jastreb wrote:lol!
pa dobro ti je reko. 
a sve i da ne govoriš pizdarije, ča bi to govorilo o jugoslovenima? nisu znali zaokružiti ne jer in niko ni objosni da to znoči da tako moru zadržati jugosloveniju? wtf?
Čekaj a kad on piše pizdarije? Kad izmišlja napade srpske divizije na malo hrvatsko mjesto u kojem su živote gubile ovce i telad,onda svi šutite?

Ili kad tobože svoje doživljaje i fantazije stavlja u usta "veterana Delija"?
pa jo sun ga goni svako jutro dok je bi uhljeb, 

ne morin ga proganjati za ono za ča ne zun je li ili ni istina...
Kako ne možeš znat? Napisao je kako skuplja priloge za knjigu o Dom.ratu,a onda je ovdje okačio reportažu o napadu Srba na neko hrvatsko selo,ne znam gdje,dal u Dalmaciji ili na Kordunu.

Ondje piše kako je masa Srba (skoro divizija) napala malobrojne branitelje,te da je napda odbijen,a da su Srbi nakon toga iz svih mogućih oružja otvorili vatru na selo i da su ubili 32 ovce i 2 goveda(!!!).

Jel to može napisat normalan čovjek? Pa da to objavi u novinama upravo bi ga branitelji razapeli.
Ti si glup...sve informacije sam pokupio...iz memorijalnog centra i nesto tu na internetu..svaki detalj zapisujem pa i ovcu da se zna
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99085
2015-09-08


Back to top Go down

Mamac na koji su se mnogi uhvatili Empty Re: Mamac na koji su se mnogi uhvatili

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum