ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili...

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili... - Page 6 Empty Re: Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili...

Post by veber 29/4/2019, 15:39

AssadNaPodmornici wrote:u australiji? moguće.. u RH, EU, i USA je i dalje dobra potražnja za programerima.. ovdje je zasićenje za inžinjerima građevine, dip.ekonomista i dip.pravnicima, a one sociologije i filozofe i politiologe ili sa bosanskim diplomama niti ne računam..
kod nas je stvar da fakulteti štancaju jer profesura izvlači lovu.

ono fakultet politologije ili prometa.

čemu to služi?

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili... - Page 6 Empty Re: Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili...

Post by RayMabus 29/4/2019, 15:44

Jučer sam napunija 40 godina...baš gledam ovaj treći mirovinski stup.

Sviđaju mi se dvije stvari ovdje :

1. Ako nemaš love neuplaćuješ , ništa se nedešava , lova stoji , kad dođeš do para nastsviš uplaćivat , dakle nema uvjetovanja

2. S 55 godina možeš počet primat mirovinu i to na dva načina.

A). 30% keša na ruke i idućih deset godina ti vraća tvoje pare

Ili

B ) Koliko si uplaćivao ide doživotna mirovina koja počinje s 55 godina a u 65oj ti se još njoj pridruži ova iz 1 i 2 stupa.

Sviđa mi se šema , posebno ovo s kešon kojeg uziman u 55 a onda mi idućih deset godina vraćaju šta san in uplatija....taman iman za cigare do 65 kad mi počinje ova državna penzija.

I liike it.

Lajkam.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili... - Page 6 Empty Re: Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili...

Post by RayMabus 29/4/2019, 15:53

Moja situacija je malo drukčija , nema baš svatko pet stanova , vikendice , zemlje i tako to. Ja uvik iman love i uvik mogu nešto prodat al svejedno :

Lajkam.

500 kuna mjesečno i tako deset godina i u 55 godini to digneš , uzmeš keš 30% i onda ti idućih deset godina do one državne penzije svaki misec vraćaju koliki si uplatija


Jako dobro.

I like it.

Zaljubio sam se.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili... - Page 6 Empty Re: Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili...

Post by veber 29/4/2019, 15:58

RayMabus wrote:Moja situacija je malo drukčija , nema baš svatko pet stanova , vikendice , zemlje i tako to. Ja uvik iman love i uvik mogu nešto prodat al svejedno :

Lajkam.

500 kuna mjesečno i tako deset godina i u 55 godini to digneš , uzmeš keš 30% i onda ti idućih deset godina do one državne penzije svaki misec vraćaju koliki si uplatija


Jako dobro.

I like it.

Zaljubio sam se.
zaboravljaš inflatorni učinak. dana sti je rata od kredita 500, za 20 godina će ti biti realno 200.
sve je to povezano.

ekonomija nije socijala. dobit ćeš manje.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili... - Page 6 Empty Re: Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili...

Post by RayMabus 29/4/2019, 16:11

veber wrote:
RayMabus wrote:Moja situacija je malo drukčija , nema baš svatko pet stanova , vikendice , zemlje i tako to. Ja uvik iman love i uvik mogu nešto prodat al svejedno :

Lajkam.

500 kuna mjesečno i tako deset godina i u 55 godini to digneš , uzmeš keš 30% i onda ti idućih deset godina do one državne penzije svaki misec vraćaju koliki si uplatija


Jako dobro.

I like it.

Zaljubio sam se.
zaboravljaš inflatorni učinak. dana sti je rata od kredita 500, za 20 godina će ti biti realno 200.
sve je to povezano.

ekonomija nije socijala. dobit ćeš manje.
Uračunao sam inflaciju od 2% godišnje.

To je 20% u deset godina tj 100 kuna na 500 kuna.

No dobijan 7500 kuna državnih poticaja plus obračun zarade fonda.

Ne gubin nikako ništa čak ni u nanjnepovoljnijoj situaciji jer imam 40 godina i jedan dan .....neman 30 godina ili 20 godina.....ja ovo dižen za najviše 15 godina.

Ovo ću ja proučit. Počmeš s 45 godina uplaćivat ili koju godinu ranije , kad imaš uplatiš , za deset godina dižeš keš i još ti deset godina vraćaju tvoje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili... - Page 6 Empty Re: Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili...

Post by Guest 29/4/2019, 16:12

RayMabus wrote:Moja situacija je malo drukčija , nema baš svatko pet stanova , vikendice , zemlje i tako to. Ja uvik iman love i uvik mogu nešto prodat al svejedno :

Lajkam.

500 kuna mjesečno i tako deset godina i u 55 godini to digneš , uzmeš keš 30% i onda ti idućih deset godina do one državne penzije svaki misec vraćaju koliki si uplatija


Jako dobro.

I like it.

Zaljubio sam se.

nekretnine su majka Longi,cuvaj ih,zube kljestima pocupaj onima koji udaraju na njih..meshetari njima..evo t iprijedlog..saljem ti na Pepe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili... - Page 6 Empty Re: Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili...

Post by RayMabus 29/4/2019, 16:16

Znam da su nekretnine zakon , ...zato ih i imam tako puno.

No nije ovo loša šema , bolje od štednje ....ako imaš 40 godina i jedan dan

Ovo se radi deset godina prije svoje 55 godine , ne prije tj moš koju godinu prije al ne prije 40og rođendana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili... - Page 6 Empty Re: Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili...

Post by RayMabus 29/4/2019, 16:24

Koliko dobiješ kad mjesečno uplaćuješe 1000 kuna na pet godina :

20 tisuća kuna na ruke

420 kuna mjesečno idućih deset godina

...

KALKULATOR DOBROVOLJNE MIROVINSKE ŠTEDNJE

Ovaj kalkulator namijenjen je našim članovima i onima koji tek donose odluku o početku štednje u dobrovoljnom mirovinskom fondu.
Unesite podatke koliko želite štedjeti mjesečno ili godišnje a možete unijeti i iznos jednokratne uplate te očekivani prinos dobrovoljnog mirovinskog fonda. Kalkulator će izračunati ukupni iznos kapitaliziranih sredstava temeljem unesenih parametara.


PODACI ZA IZRAČUN KAPITALIZIRANIH SREDSTAVA
Jednokratni iznos uplate
Mjesečni iznos uplate
1000
Godišnji iznos uplate
12.000,00
Broj godina štednje
5
Prinos
5,00

Ukupan iznos uplaćenih doprinosa: 60.000,00 kn
Ukupna državna poticajna sredstva: 3.750,00 kn
Ukupan kapitalizirani iznos na kraju štednje: 72.234,24 kn
Napomena:
*Izjava o odricanju od odgovornosti:* Izračun kapitalizacije sredstava kroz godine štednje napravljen je uz pretpostavku odabranih uplata, godina štednje, godišnjeg prinosa i državnih poticajnih sredstava od 15%, do maksimalno 750 kuna godišnje. Prinosi nisu navedeni s ciljem procjene i predviđanja u skladu sa Zakonom o dobrovoljnim mirovinskim fondovima, cl. 146 te Pravilnikom o promidžbi i ostalim informacijama za članove dobrovoljnih mirovinskih fondova. Dobiveni izračun projekcija je budućeg stanja sredstava na računu u dobrovoljnom mirovinskom fondu temeljem zadanih parametara i ne predstavljaju nikakve garancije te se može razlikovati od konačnog iznosa mirovine odnosno rezultata poslovanja fonda.
PRIVREMENA STAROSNA MIROVINA UZ JEDNOKRATNU ISPLATU
Iznos jednokratne isplate 30%: 21.670,27 kn
Mirovina na 10 godina: 421,49 kn mjesečno
Napomena:
Navedeni izračun je pretpostavka i ne predstavlja predviđanje buduće mirovine. Za izračun su korišteni cjenici Raiffeisen mirovinskog osiguravajućeg društva d.d. Oblik mirovine: privremena starosna mirovina, vrsta izračuna: unos jednokratne uplate - izračun mjesečne mirovine, trajanje isplate mirovine: 10 godina, postotak jednokratne isplate: 30%
Raiffeisen mirovinsko osiguravajuće društvo d.d. nije odgovorno za točnost podataka i izračun mirovine na stranici www.rmf.hr. Za točan izračun molimo koristite kalkulatore na www.rmod.hr

DOŽIVOTNA MIROVINA
Iznos doživotne mirovine: 343,11 kn mjesečno
Napomena:
Navedeni izračun je pretpostavka i ne predstavlja predviđanje buduće mirovine. Za izračun su korišteni cjenici Raiffeisen mirovinskog osiguravajućeg društva d.d. Oblik mirovine: pojedinačna doživotna starosna mirovina sa zajamčenim razdobljem, vrsta izračuna: unos jednokratne uplate - izračun mjesečne mirovine, dob korisnika mirovine: 65.
Raiffeisen mirovinsko osiguravajuće društvo d.d. nije odgovorno za točnost podataka i izračun mirovine na stranici www.rmf.hr. Za točan izračun molimo koristite kalkulatore na www.rmod.hr
printIspiši     kontaktŽelim da me se kontaktira
WgIWHRKukupan kapitalizirani iznos na kraju štednjeWgI
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili... - Page 6 Empty Re: Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili...

Post by RayMabus 29/4/2019, 16:34

500 kuna mjesečno na pet godina

...

KALKULATOR DOBROVOLJNE MIROVINSKE ŠTEDNJE

Ovaj kalkulator namijenjen je našim članovima i onima koji tek donose odluku o početku štednje u dobrovoljnom mirovinskom fondu.
Unesite podatke koliko želite štedjeti mjesečno ili godišnje a možete unijeti i iznos jednokratne uplate te očekivani prinos dobrovoljnog mirovinskog fonda. Kalkulator će izračunati ukupni iznos kapitaliziranih sredstava temeljem unesenih parametara.


PODACI ZA IZRAČUN KAPITALIZIRANIH SREDSTAVA
Jednokratni iznos uplate
Mjesečni iznos uplate
500
Godišnji iznos uplate
6.000,00
Broj godina štednje
5
Prinos
5,00

Ukupan iznos uplaćenih doprinosa: 30.000,00 kn
Ukupna državna poticajna sredstva: 3.750,00 kn
Ukupan kapitalizirani iznos na kraju štednje: 38.189,23 kn
Napomena:
*Izjava o odricanju od odgovornosti:* Izračun kapitalizacije sredstava kroz godine štednje napravljen je uz pretpostavku odabranih uplata, godina štednje, godišnjeg prinosa i državnih poticajnih sredstava od 15%, do maksimalno 750 kuna godišnje. Prinosi nisu navedeni s ciljem procjene i predviđanja u skladu sa Zakonom o dobrovoljnim mirovinskim fondovima, cl. 146 te Pravilnikom o promidžbi i ostalim informacijama za članove dobrovoljnih mirovinskih fondova. Dobiveni izračun projekcija je budućeg stanja sredstava na računu u dobrovoljnom mirovinskom fondu temeljem zadanih parametara i ne predstavljaju nikakve garancije te se može razlikovati od konačnog iznosa mirovine odnosno rezultata poslovanja fonda.
PRIVREMENA STAROSNA MIROVINA UZ JEDNOKRATNU ISPLATU
Iznos jednokratne isplate 30%: 11.456,77 kn
Mirovina na 10 godina: 222,83 kn mjesečno
Napomena:
Navedeni izračun je pretpostavka i ne predstavlja predviđanje buduće mirovine. Za izračun su korišteni cjenici Raiffeisen mirovinskog osiguravajućeg društva d.d. Oblik mirovine: privremena starosna mirovina, vrsta izračuna: unos jednokratne uplate - izračun mjesečne mirovine, trajanje isplate mirovine: 10 godina, postotak jednokratne isplate: 30%
Raiffeisen mirovinsko osiguravajuće društvo d.d. nije odgovorno za točnost podataka i izračun mirovine na stranici www.rmf.hr. Za točan izračun molimo koristite kalkulatore na www.rmod.hr

DOŽIVOTNA MIROVINA
Iznos doživotne mirovine: 181,40 kn mjesečno
Napomena:
Navedeni izračun je pretpostavka i ne predstavlja predviđanje buduće mirovine. Za izračun su korišteni cjenici Raiffeisen mirovinskog osiguravajućeg društva d.d. Oblik mirovine: pojedinačna doživotna starosna mirovina sa zajamčenim razdobljem, vrsta izračuna: unos jednokratne uplate - izračun mjesečne mirovine, dob korisnika mirovine: 65.
Raiffeisen mirovinsko osiguravajuće društvo d.d. nije odgovorno za točnost podataka i izračun mirovine na stranici www.rmf.hr. Za točan izračun molimo koristite kalkulatore na www.rmod.hr
printIspiši kontaktŽelim da me se kontaktira
WgIWHRKukupan kapitalizirani iznos na kraju štednjeWgI
WgIWHRKukupan kapitalizirani iznos na kraju štednjeWgIWgIWHRKukupan kapitalizirani iznos na kraju štednjeWgIWgIWHRKukupan kapitalizirani iznos na kraju štednjeWgIWgIWHRKukupan kapitalizirani iznos na kraju štednjeWgIWgIWHRKukupan kapitalizirani iznos na kraju štednjeWgIWgIWHRKukupan kapitalizirani iznos na kraju štednjeWgIWgIWHRKukupan kapitalizirani iznos na kraju štednjeWgIWgIWHRKukupan kapitalizirani iznos na kraju štednjeWgI
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili... - Page 6 Empty Re: Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili...

Post by RayMabus 29/4/2019, 16:43

Ovo se isplati i to pod uvjetom da imaš 40+ godina i da iskalkuriaš ratu od nekih 500 kuna ako imaš dobru plaću , uplaćuješ i u 55 godini ti isplate 30% i onda ostatak idućih deset godina s tim da imaš poticaje i izračun zarade tako da je uvik to više love nego šta si uplatija.

Na 500 kuna u deset godina digneš 25 tisuća u svojoj 55 i onda ti do državne penzije koja je u 65 isplaćuju svaki mjesec oko 400 kuna.

To se isplati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili... - Page 6 Empty Re: Hrvati imaju najviše mirovine na svijetu u odnosu na ono koliko su stvarno radili...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum