ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pošast uzela maha u Slavoniji: 'Mislim da je to Pandorina kutija'

Go down

Pošast uzela maha u Slavoniji: 'Mislim da je to Pandorina kutija' Empty Pošast uzela maha u Slavoniji: 'Mislim da je to Pandorina kutija'

Post by debotoijusto 18/4/2019, 07:19

Konzumacija tzv. osvježivača zraka u Slavoniji je potpuno uzela maha. Prema podacima Objedinjenog hitnog bolničkog prijema Kliničkog bolničkog centra Osijek, tjedno prosječno prime barem jednog konzumenta ovih sintetskih droga.
- S ovim se problemom borimo već nekoliko mjeseci. Uglavnom nas zovu slučajni prolaznici koji zatječu osobe bez svijesti ili u kakvom drugom lošem stanju, zbog čega nerijetko na takve intervencije odlazimo s prvim stupnjem hitnosti. Dogodi se da već i prepoznamo određene osobe, jer smo ih u tom stanju već nalazili, kaže za Glas Slavonijevoditeljica medicinske službe pri županijskom HMP-u dr. med. Sunčica Prašnički.
Objašnjava da te sintetske droge djeluju tako da u trenu mirnu osobu preobraze u agresivnu pa često traže i pratnju policije kada odlaze na intervenciju.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30574
2014-04-12


Back to top Go down

Pošast uzela maha u Slavoniji: 'Mislim da je to Pandorina kutija' Empty Re: Pošast uzela maha u Slavoniji: 'Mislim da je to Pandorina kutija'

Post by debotoijusto 18/4/2019, 07:21

Pri prijemu se nalaze uglavnom u stanju sužene svijesti, ubrzanog rada srca, povišenog ili kritično sniženog krvnog tlaka. Nakon što im pomognu terapijom, pacijenti budu proslijeđeni na Kliniku za psihijatriju, no ne svi. Naime, nije rijetkost da osobe koje su primljene na OHBP jednostavno - odu.


- Bilo tko može naručiti 'osvježivače' s interneta i bez problema će stići na njihovu kućnu adresu. Nikakve kontrole nema ni u tome je li riječ o maloljetnoj ili punoljetnoj osobi. Mislim da je to Pandorina kutija, rekla je izv. prof. dr. sc. Katarina Dodig Ćurković, pročelnica Zavoda za dječju i adolescentnu psihijatriju KBC-a Osijek.
Stoga je apelirala na roditelje da kontroliraju što rade njihova djeca i što naručuju internetskim putem.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/pronalazimo-ih-po-ulicama-u-nesvijesti-cim-dodu-sebi-cesto-postanu-agresivni-posast-uzela-maha-u-slavoniji-mislim-da-je-to-pandorina-kutija/8752430/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30574
2014-04-12


Back to top Go down

Pošast uzela maha u Slavoniji: 'Mislim da je to Pandorina kutija' Empty Re: Pošast uzela maha u Slavoniji: 'Mislim da je to Pandorina kutija'

Post by debotoijusto 18/4/2019, 07:24

nakon ogromnog uspjeha u borbi protiv abortusa drzava uspjesno provodi i borbu protiv zla iz pitara na prozoru s biljkom iz domaceg uzgoja
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30574
2014-04-12


Back to top Go down

Pošast uzela maha u Slavoniji: 'Mislim da je to Pandorina kutija' Empty Re: Pošast uzela maha u Slavoniji: 'Mislim da je to Pandorina kutija'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum