ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obnovljen trup podmornice Velebit

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by Yehudi 28/10/2015, 17:13

Eva wrote:
RayMabus wrote:104 tisuča eura.

- Polupodmornica je duga 10 i široka 2,5 metra, gaza od 1,3 metra. Od prve generacije ima bolji stabilitet i veći putnički prostor u kojemu je 14 sjedećih mjesta. Nije splav s podvodnom kabinom već jedina u klasi gdje svi putnici sjede ispod površine mora, imaju osjećaj pravog zarona i mogu sasvim razgledavati podmorje.

Plovila se prodaju pod motom "Mi ne prodajemo brod već biznis", a cijena jedne polupodmornice iznosi 104.000 eura bez PDV-a. Kako novi dizajn omogućuje transport u kontejneru po cijelom svijetu, zainteresiranih ima čak i na Karibima, Sejšelima te Novom Zelandu.

http://www.zadarskilist.hr/clanci/23042012/biogradske-polupodmornice-plovit-ce-po-karibima-i-sejselima
Panoramska stakla?
Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 09010

 Evo ti ove uz Zadra. 

Stvorena za islamiste švercati ka Eu.

Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by RayMabus 28/10/2015, 17:38



Eto sad je ima i Split a tamo su napravljene , muzej Pivka u SLoveniji , muzej u Beogradu i u CG ima još tri.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by RayMabus 28/10/2015, 17:43

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=6963

Dobra slika za vidit koliko je to uopće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by Guest 28/10/2015, 19:41

RayMabus wrote:Prva i zadnja podmornica samostalne hrvatske države, čuvena podmornica „Velebit“, konačno je obnovljena.

Nakon što je u ratnoj luci Lora godinama čamila na suhom podno čempresa, sa velikim i ružnim mrljama „ruzine“ na oplati izblijedjeloj od sunca, diverzantska podmornica zasjala je u novom ruhu. Ministarstvo obrane RH ustupilo nam je prve fotografije čuvene podmornice nakon obnove vanjskog dijela trupa.

Od pramca do krme kompletno je obojana u prepoznatljivoj tamno modroj boji. Na bokovima se ponovo nalazi i njezin ponosni broj 1 pod kojim je bila zavedena u floti HRM-a. Na donjim djelovima krme i pramca postavljena je i nova metalna oplata pa je tako ovo podmorsko naoružanje koje je davno otpisano poprimilo svoj elegantni oblik.

Reklo bi se-spremna za zaron.

Podmornica "Velebit", barem koliko je javno poznato, nije sudjelovala u pomorskim bitkama Domovinskog rata, ali je njezina golema vrijednost bila u propagandno-psihološkom ratovanju.

„Velebit“ je tijekom rata i do druge polovine 90-tih, kada je povučen iz službe, redovito isplovljavao na more. Malo je poznato da je ovo plovilo vršilo i vježbe s NATO brodovima.

Zadatak je bio locirati hrvatsku podmornicu nakon zarona.

Međutim, prema riječima upućenih sugovornika, „Velebit“ se u dubinama pokazao kao težak zalogaj.

Zbog svoje dužine od 21 metra i izuzetno dobro „pogođenog“ oblika trupa, „Velebit“ je doslovce nevidljiv NATO sonarima.

Inače, Velebit predstavlja poboljšanu inačicu podmornica klase „Una“ koje su se u splitskom „Brodogradilištu specijalnih objekata“ gradile za potrebe mornarice bivše Jugoslavije.

Ove klase podmornica projektirane su za transport diverzanata, protubrodskih mina, te malih, tzv. "mokrih" ronilica R-2.

Prema planovima pomorskog vojišta bivše Jugoslavije, u slučaju konflikta s NATO savezom, ove su podmornice imale su zadaću neprimjetno se došuljati do obale Italije, iskrcati diverzante, izvršiti napade na važnije objekte poput spremnike nafte, vitalne zgrade, te se u panici koja bi tada zasigurno nastala među stanovništvom-kliznuti nazad u jadranske dubine.

Usprkos medijskim nagađanjima, Hrvatska ipak neće obnavljati podmorničarstvo, jer se za takvo nešto novaca jednostavno nema.

Ustalom, zadaće HRM-a u okviru NATO saveza ne predviđaju obnovu te iznimno tehnološki složene grane ratne mornarice.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/304742/Default.aspx

SLika je na linku , nemogu je copy paste.

Stara slika :

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 2054826
Jel se sad vidi?
Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Y1tLlhm
Ako ne probati ću drugačije
Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Y1tLlhm
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by Guest 28/10/2015, 19:45

igrackice...ovo je nes...

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Maxresdefault
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by Guest 28/10/2015, 21:36

104 tisuće eura nije niti skupo.. mislim da bi se ta investicija u turizmu isplatila brzo, u roku par godina
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by L'âme 28/10/2015, 21:41

Da ne bude samo ona boja iz tunela kao kad su trotteri obojali pakiju fast-food.
:D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by RayMabus 28/10/2015, 21:59

maggie13 wrote:Da ne bude samo ona boja iz tunela kao kad su trotteri obojali pakiju fast-food.
:D
Ha ha ha znam na šta misliš , gledao sam to ....ha ha ha ha ha
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by L'âme 28/10/2015, 22:03

RayMabus wrote:
maggie13 wrote:Da ne bude samo ona boja iz tunela kao kad su trotteri obojali pakiju fast-food.
:D
Ha ha ha znam na šta misliš , gledao sam to ....ha ha ha ha ha
dobro,je'tako?:D
Samo istinski ljubitelji Mucki pamte te fore.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by RayMabus 28/10/2015, 22:11

Svijetli u mraku ha ha ha ugasili svijetlo a ono ha ha ha odakle ti boja ? Boja za farbanje tunela , bila na rasprodaji kod nekoga ( khmmmm ) ....ha ha ha ha
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by L'âme 28/10/2015, 22:12

RayMabus wrote:Svijetli u mraku ha ha ha ugasili svijetlo a ono ha ha ha odakle ti boja ? Boja za farbanje tunela , bila na rasprodaji kod nekoga ( khmmmm ) ....ha ha ha ha
ha ha ha ha,mislim da je kupio od boycea ili ukrao mickey..:D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by RayMabus 28/10/2015, 22:13

Na kraju asevi opiturali nadgrobni spoemnik od majke .......a bolesne serije. lol!

Golubovi seru po nadgrobnom spomeniku , ostalo im boje ....IDEJA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by L'âme 28/10/2015, 22:15

Ahshahaha,svijetli majcin grob,vidi se iz aviona..primjetis ga cim se priblizis groblju..a delboy cijeli ponosan :D
Prica s mrtvom majkom..:P

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by RayMabus 28/10/2015, 22:34

lol! Svijetli u mraku.  lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by RayMabus 28/10/2015, 22:35

Kraljevi. lol! lol! lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by L'âme 28/10/2015, 22:37

Najjaca humoristicna serija ikad..kultna..:D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by RayMabus 28/10/2015, 22:49

Legendarna. Ekipa snova. Uvijek uspiju zahebat SEBE. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by L'âme 28/10/2015, 22:52

Vrh..nikad se ne umorim gledat ih..:D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by RayMabus 28/10/2015, 23:10

I meni su dragi. Bile su reprize prije godinu dana pa sam ih odgledao koliko sam uhvatio na TV kad bi vidio da je to na TV.

Mučke. :aw
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by L'âme 28/10/2015, 23:18

RayMabus wrote:I meni su dragi. Bile su reprize prije godinu dana pa sam ih odgledao koliko sam uhvatio na TV kad bi vidio da je to na TV.

Mučke. :aw
tako i ja..gledala koliko sam uspjela..;)
Trebalo bi skinuti sve sezone i organizirat maratone gledanja..:D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by veber 28/10/2015, 23:27

Twin Peaks je odličan. I mućke, ali da bi ih gledao maratonski. ne bi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Obnovljen trup podmornice Velebit - Page 2 Empty Re: Obnovljen trup podmornice Velebit

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum