ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by immortal 13/3/2019, 01:44

https://www.antenazadar.hr/clanak/2019/03/fotografija-koja-je-prenerazila-hrvatsku-iskljucili-su-mi-struju-ne-mogu-vise-juhu-ili-caj-skuhati/?fbclid=IwAR0i2c8otx3C2WRDrFBrvkjJBI2hB4JnGb7wCXW-jwQPUpV34MzFpIHT7WE


              Fotografija koja je prenerazila Hrvatsku: 
“Isključili su mi struju, ne mogu više juhu ili čaj skuhati”

09.03.2019. 09:00



BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Starac-960x556

Matea Gugić


Osman živi u potkrovlju derutne zgrade, a krov prokišnjava pri obilnijim padalima i voda se slijeva na njegovu postelju, doznaje 24 sata.
Fotografija iz Benkovca koju nam je ustupila kolegica Matea Gugić izazvala je lavinu reakcija u hrvatskoj javnosti. Ona možda i najbolje prikazuje veliki kontrast u hrvatskom društvu između bogatih i onih koji si često ne mogu priuštiti niti kruh.

Prikazuje, naime, premijera Plenkovića u posjetu Benkovcu, a u fokusu neobrijanog siromašnog starca. Čovjeka koji vjerojatno posljednje o čemu razmišlja su HDZ-ovi izbori u Lici, a više ga brine gdje će pronaći idući obrok.
Reporteri 24sata pronašli su neobrijanog starca. Njegovo ime jest Osman Mehić.


Kad je vidio fotografiju na kojoj je, zahvaljujući oku fotoreportera Pixsella Hrvoja Jelavića postao simbol podijeljenosti društva na dobrostojeće i sirotinju, počeo se grohotom smijati.
“A vidi mene, izgledam kao stari starac! Vidi ti te sijede kose, a bio sam pravi bećar. A ovi iza, to su ovi naši iz Sabora. Ništa loše za njih nemam reći. Ja sam iskren čovjek i rekao bih da nešto ne valja. A samo da znate, imam ja doma fotografije i Tita i Tuđmana”, rekao je Osman za 24 sata.

Radio je kao tapetar u Zadru, a nakon što mu je supruga preminula prije pet godina ostao je sam.
‘Meni sad 10 kuna znači kao da sam dobio deset milijuna’
“Najgore od svega mi je što su mi isključili struju. Sad ne mogu podgrijati juhu, skuhati čaj ili kavu. Bio sam u Elektri, objasnio im da ne trošim puno i molio da mi je uključe, ali samo mi spominju dugove. Tako ne mogu kuhati, pa pojedem što uhvatim. Dobivam i račune za televiziju, koju ne mogu gledati jer nemam struje”, kaže.
Osman živi u potkrovlju derutne zgrade, a krov prokišnjava pri obilnijim padalima i voda se slijeva na njegovu postelju. Nije korisnik socijalne skrbi jer kaže da to nema smisla.
“Teško mi je, dijete, meni sad 10 kuna znači kao da sam dobio deset milijuna”, rekao je Osman za 24sata.
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by immortal 13/3/2019, 01:46

Osman je samo jedan od milijun slučajeva u Hrvatskoj

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by Yehudim 13/3/2019, 04:12

ZNA SE ...i zašto tj radi koga i čega

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by Guest 13/3/2019, 04:42

Yebt ga...to je ono o cemu se mora razmisljati kad si mlad..sto vise novca namlatiti,da ti starost bude sigurna,kad ne budes sposoban za zaradjivanje..Nije tesko izracunati koliko je potrebno godisnje ili u periodu 30 godina..sto reci,zaojo ti lika,ali...sam si je kriv.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by vuksadinare 13/3/2019, 08:03

pismejker wrote:Yebt ga...to je ono o cemu se mora razmisljati kad si mlad..sto vise novca namlatiti,da ti starost bude sigurna,kad ne budes sposoban za zaradjivanje..Nije tesko izracunati koliko je potrebno godisnje ili u periodu 30 godina..sto reci,zaojo ti lika,ali...sam si je kriv.. :cleanteeth
da je ostavljao sto kuna mjesecno mogao je imati lijepu usteđevinu..ovako je vaznija bila birtija i 'rajo ajmo rundati'...takva je i vecina..a kad se ostari a nemas ni lipe..onda su svi drugi krivi..ok dobro je oticina pice ali se mjera mora znati i koliko mozes tj moras potrositi a ne zapiti 'pola place'...zato meni moja stara je govorila 'nizozemci piju ali nasi locu'...tj htjela je reci nizozemac zna dokle moze a nas ode i preko granice a onda kuku
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99012
2015-09-08


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by vuksadinare 13/3/2019, 08:06

stara navada kaze..'bog najprije sebi bradu stvori'...mozemo mi osuđivati politicare..ali jbg oni se ravnaju po toj poslovici...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99012
2015-09-08


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by immortal 13/3/2019, 08:44

ne mislit da masa ljudi ima primanja koja ne mogu pokriti sve potrebe
ako je čovjek sam , rasporediti će za osnovno, odreći se nepotrebnog
tko ima obitelj, djecu.. a plaća samo jedna 
takvi dobro da uspiju preživjeti, a nije jedan slučaj

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by crvenkasti 13/3/2019, 08:55

Gdje je živio prije nego što je doselio u Benkovac?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by Maggie19 13/3/2019, 09:02

crvenkasti wrote:Gdje je živio prije nego što je doselio u Benkovac?
u Zadru, citaj clanak.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by crvenkasti 13/3/2019, 09:05

Maggie19 wrote:
crvenkasti wrote:Gdje je živio prije nego što je doselio u Benkovac?
u Zadru, citaj clanak.

U Zadru je radio. Benkovac ti je na 20 km od Zadra.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by kaya 13/3/2019, 09:08

Ovakvi bez struje sa slike su omogucili vlast ovima iza njega u odijelima koji misle da su se nakrali za deset zivota. Nadam se da ce im vratiti  na djeci u nekom kontra obratu gdje ce spasavati glavu i gace.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by kaya 13/3/2019, 09:10

crvenkasti wrote:
Maggie19 wrote:
crvenkasti wrote:Gdje je živio prije nego što je doselio u Benkovac?
u Zadru, citaj clanak.

U Zadru je radio. Benkovac ti je na 20 km od Zadra.
Mislis da je dosao u neku srpsku kucu iz bosne ? Ma ne mora biti , mozda je oduvijek u benkovcu..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by crvenkasti 13/3/2019, 09:12

Iz Benkovca smo istjerali sve Srbe i naselili Hrvate i Muslimane iz Bosne.
Tuđman im je obećao da će ovdje super živjeti.

Za Knin je govorio da je "hrvatski kraljevski grad" i da će postati ekonomski centar južne Hrvatske.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by kaya 13/3/2019, 09:18

crvenkasti wrote:Iz Benkovca smo istjerali sve Srbe i naselili Hrvate i Muslimane iz Bosne.
Tuđman im je obećao da će ovdje super živjeti.

Za Knin je govorio da je "hrvatski kraljevski grad" i da će postati ekonomski centar južne Hrvatske.
Jest, potjerali su ih doduse krajinske vodze i linta a prije im obecali da ce ih prispojiti sa srbijom a tudmanu dobro dosli, nije se previse bunio. 
Al to je jedan od vecih zajeba jer su srbi su tamo znali zivjeti , ovi ne znaju. Idu u zadar na socijalu. 
Zato je knin mrtav i okolica. Ne mozes stanovnistvo s marsa baciti u neko podrucje i evo, ti tu zivi.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by crvenkasti 13/3/2019, 09:26

kaya wrote:
crvenkasti wrote:Iz Benkovca smo istjerali sve Srbe i naselili Hrvate i Muslimane iz Bosne.
Tuđman im je obećao da će ovdje super živjeti.

Za Knin je govorio da je "hrvatski kraljevski grad" i da će postati ekonomski centar južne Hrvatske.
Jest, potjerali su ih doduse krajinske vodze i linta a prije im obecali da ce ih prispojiti sa srbijom a tudmanu dobro dosli, nije se previse bunio. 
Al to je jedan od vecih zajeba jer su srbi su tamo znali zivjeti , ovi ne znaju. Idu u zadar na socijalu. 
Zato je knin mrtav i okolica. Ne mozes stanovnistvo s marsa baciti u neko podrucje i evo, ti tu zivi.

Dobro je nama kad je stanovništvo na socijali. Oni će sigurno glasati za naše. Jer ako dođe netko drugi na vlast, boje se da će im ukinut i tu socijalu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by kaya 13/3/2019, 09:32

crvenkasti wrote:
kaya wrote:
crvenkasti wrote:Iz Benkovca smo istjerali sve Srbe i naselili Hrvate i Muslimane iz Bosne.
Tuđman im je obećao da će ovdje super živjeti.

Za Knin je govorio da je "hrvatski kraljevski grad" i da će postati ekonomski centar južne Hrvatske.
Jest, potjerali su ih doduse krajinske vodze i linta a prije im obecali da ce ih prispojiti sa srbijom a tudmanu dobro dosli, nije se previse bunio. 
Al to je jedan od vecih zajeba jer su srbi su tamo znali zivjeti , ovi ne znaju. Idu u zadar na socijalu. 
Zato je knin mrtav i okolica. Ne mozes stanovnistvo s marsa baciti u neko podrucje i evo, ti tu zivi.

Dobro je nama kad je stanovništvo na socijali. Oni će sigurno glasati za naše. Jer ako dođe netko drugi na vlast, boje se da će im ukinut i tu socijalu.
Pa to je biracko tijelo hdz a, socijala, sirotinja, uhljebi, prijevremeni penzioneri  i pijanci . 
Ovi koji ih financiraju su vise manje zbrisali a i jos ce..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by ljubo1212 13/3/2019, 10:34

82 godine, htio bi izgledati kao bećar? pa nije on joža manolić....
ima dvije kćeri u rh, ni jedna pripomoći tati? krasna je ta današnja mladež, krasna...prokleti hadezej
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA Empty Re: BEZDUŠNO LICEMJERJE DANAŠNJICE U HRVATA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum