ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Regoč 14/6/2018, 22:48

dzango wrote:
Regoč wrote:
dzango wrote:
T. wrote:Reg., kako se ispravno kaže na hrvatskome za taj sport?
Sport ili šport bando srbočetnička?
Udomaćil se sport, mnim da nemamo hrvatsku rieč.
Treba vam oprati jezik deterdžentom zato što kvarite jezik, bando četnička. Još za vreme Poglavnika je bilo šport a vi se sada zajebavate.
claire wrote:šport je germanizam, a sport anglizam...ništa to nije naše...posuđujemo i usvajamo cheers
Sport je engleska rieč koja je u hrvatski ušla prjeko njemačkoga u obliku šport, kao što je engleski strajk (strike) prjeko njemačkoga ušal kao štrajk. E sad, zašto se šport mienjal u sport ne znam, moguće prirodni razvoj jezika, moguće ujednačavanje sa srbskim, vjerojatnije je ovo drugo, ali ne bih tvrdil.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Guest 14/6/2018, 22:53

claire wrote:šport je germanizam, a sport anglizam...ništa to nije naše...posuđujemo i usvajamo cheers
Šport i športski nikad ne koristim nigdje, ni u govoru ni u pismu. To je za mene glupost koja stoji samo na papiru. Samo pogledaj kako to izgleda kad koristiš kao pridjev, užas. To samo Nijemci i Nizozemci govore Sport sa Š i tamo ima smisla, kod nas ne.

HAŠK Građanski i HŠK Zrinjski Mostar su nogometni klubovi koji imaju u imenu "športski". :L
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by dzango 14/6/2018, 22:56

claire wrote:šport je germanizam, a sport anglizam...ništa to nije naše...posuđujemo i usvajamo cheers
Odmah Ariel u usta.

_________________
Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Hektorović 15/6/2018, 00:45

Regoč wrote:
dzango wrote:
T. wrote:Reg., kako se ispravno kaže na hrvatskome za taj sport?
Sport ili šport bando srbočetnička?
Udomaćil se sport, mnim da nemamo hrvatsku rieč.


igravanje
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Stanojko 15/6/2018, 08:08

mNogomet? A, ne...to je rvacka rec za grupni sex... :cro

_________________
Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by vuksadinare 15/6/2018, 08:10

....nogomet je izvorna domaca rijec..fudbal je strana rijec odnosno engleskih korijena :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by vuksadinare 15/6/2018, 08:44

Ante Tomić:Vidimo da je lopta kod saje sarajlije safeta susica,sta li ce sada da safet smisli,tamo mu se otvara munja zlatko vujovic ali safete imas li ti oci,izgleda da nema pa susic nakon driblinga vraca loptu opet kod elsnera koji pak vraca pantelicu koji brzinski ispucava loptu opet prema centru..nije ovo igra sa kojom bi mogli pobjediti kamerunske lavove

Marko Markovic:Kolega Tomic je to divno primetio i mogu nadodati da je ovo sablonski fudbal a igra nase selekcije procitana od kamerunaca,nemamo resenja prema napred gde su odseceni zlatko vujovic i milos sestic,podcenili smo kamerunsku selekciju i ovakvom igrom tesko cemo do pobede a na isteku je sezdeseta minuta ovog meca,nas selektor mora nesto da menja u timu koji ej na terenu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Guest 15/6/2018, 08:55

claire wrote:šport je germanizam, a sport anglizam...ništa to nije naše...posuđujemo i usvajamo cheers

I asimiliramo. Kvaka je u prevladavajućem kulturološkom utjecaju zbog kojega je engleski u međuvremenu postao lingua franca, a mi smo ispali iz zone neposrednog njemačkog utjecaja i germanizme većinom zamijenili anglizmima pa tako i šport sa sport (a razlika ionako nije baš drastična).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Guest 15/6/2018, 08:57

Zato sad imamo Futsal ,  jebo im pas mater.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Guest 15/6/2018, 09:00

kofein wrote:Zato sad imamo Futsal ,  jebo im pas mater.

Pa imamo i mali nogomet, a kvaka je u tome da pravila u obje varijante nisu ista (ako sam ja dobro razumio).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Šandor Winnetou 15/6/2018, 09:10

T. wrote:
mortal wrote:
T. wrote:O čemu je ova tema?
Šta počinje danas?
sve sto pozelis zapoceti
nece nam valjda srbi odredjivati sto pocinje     santa
Pa pizzon nije srb, vidiš da ga na podnosi ni jedan drugi srb...
Čini mi se da je on 'pravi naš' samo se boji priznat...
pižon samo želi da bude srb a to prekodrincima ide na kurac
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Guest 15/6/2018, 09:15

Speare Shaker wrote:
kofein wrote:Zato sad imamo Futsal ,  jebo im pas mater.

Pa imamo i mali nogomet, a kvaka je u tome da pravila u obje varijante nisu ista (ako sam ja dobro razumio).

Mene jebe riječ u javnom diskursu (mediji). kao i "geografija" nasuprot zemljopisu, kao i jutros u kontakt emisiji Hr radija "penzioneri" itd.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by L'âme 15/6/2018, 10:02

Fénix wrote:
claire wrote:šport je germanizam, a sport anglizam...ništa to nije naše...posuđujemo i usvajamo cheers
Šport i športski nikad ne koristim nigdje, ni u govoru ni u pismu. To je za mene glupost koja stoji samo na papiru. Samo pogledaj kako to izgleda kad koristiš kao pridjev, užas. To samo Nijemci i Nizozemci govore Sport sa Š i tamo ima smisla, kod nas ne.

HAŠK Građanski i HŠK Zrinjski Mostar su nogometni klubovi koji imaju u imenu "športski". :L
A, dobro, moda se mijenja...a, tada smo bili mladci..ucimo jos :-D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Guest 15/6/2018, 10:03

cime vi razbijate glave
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by L'âme 15/6/2018, 10:04

dzango wrote:
claire wrote:šport je germanizam, a sport anglizam...ništa to nije naše...posuđujemo i usvajamo cheers
Odmah Ariel u usta.
Uzimat cete i vi 'nase' rijeci, tj.vratiti se korijenima :-P 
Unististe lijepi slavenski jezik (:V)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by L'âme 15/6/2018, 10:05

Speare Shaker wrote:
claire wrote:šport je germanizam, a sport anglizam...ništa to nije naše...posuđujemo i usvajamo cheers

I asimiliramo. Kvaka je u prevladavajućem kulturološkom utjecaju zbog kojega je engleski u međuvremenu postao lingua franca, a mi smo ispali iz zone neposrednog njemačkog utjecaja i germanizme većinom zamijenili anglizmima pa tako i šport sa sport (a razlika ionako nije baš drastična).
Imamo mi jos mjeru u svemu, cini mi se.;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Guest 15/6/2018, 10:05

kofein wrote:
Speare Shaker wrote:
kofein wrote:Zato sad imamo Futsal ,  jebo im pas mater.

Pa imamo i mali nogomet, a kvaka je u tome da pravila u obje varijante nisu ista (ako sam ja dobro razumio).

Mene jebe riječ u javnom diskursu (mediji). kao i "geografija" nasuprot zemljopisu, kao i jutros u kontakt emisiji Hr radija "penzioneri" itd.

to su narodne, prirodne reci,  nisu nametnute  novokomponovane kovanice
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Guest 15/6/2018, 10:08

umirovljenik
nije ok, nije prijatna rec
vise asocira na nesto upokojeno, umrtvljeno, nesto ni zivo ni mrtvo
penzija je prijatnija rec, precizna i tacno definise status
od ljubljane do skoplja svi znaju sta znaci rec penzija


Last edited by pizzon on 15/6/2018, 10:10; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Noor 15/6/2018, 10:10

pizzon wrote:umirovljenik
nije ok, nije prijatna rec
vise asocira na nesto upokojeno, umrtvljeno, nesto ni zivo ni mrtvo
penzija je prijatnija rec, precizna i tacno definise status
pa u mirovini je....nije radno aktivan...miruje
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Guest 15/6/2018, 10:12

Noor wrote:
pizzon wrote:umirovljenik
nije ok, nije prijatna rec
vise asocira na nesto upokojeno, umrtvljeno, nesto ni zivo ni mrtvo
penzija je prijatnija rec, precizna i tacno definise status
pa u mirovini je....nije radno aktivan...miruje
hm, ne miruju, zele sve sto zele i mladi ili madji
ako je zdrav, kao i svi drugi, 
danasnji pen. sa 65 moze mnogo toga
na poslu i zivotu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Guest 15/6/2018, 10:19

SRPSKA "PROROČICA" KENGURICA ŽOZI: "Orlovi" na Mundijalu debituju pobedom!

RUSIJA 2018         0
Kengurica Žozefina najavila je pobedu reprezentacije Srbije protiv Kostarike u prvom meču E grupe na Svetskom prvenstvu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svjetsko prvenstvo u nogometu! - Page 3 Empty Re: Svjetsko prvenstvo u nogometu!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum