ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

moja omiljena tema :)

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

moja omiljena tema :) Empty moja omiljena tema :)

Post by debotoijusto 23/5/2018, 21:03

Zbog sumnje u kazneno djelo bludne radnje i spolnu zloporabu djeteta mlađeg od 15 godina, policija je u utorak uhitila 72-godišnjaka s otoka Hvara, a riječ je o jednom od tamošnjih župnika.
Za prvo kazneno djelo predviđena je kazna zatvora od jedne do tri godine zatvora, a za drugo zatvor u trajanju do osam godina. Kako doznajemo, navodno se radi o više kaznenih djela počinjenih u duljem vremenskom razdoblju na štetu jedne djevojčice.

Nakon privođenja na Općinsko državno odvjetništvo u Splitu, uhićeni je svećenik ispitan te je sudac istrage odredio mjeru opreza – obveze javljanja u policijsku postaju te zabranu uspostavljanja kontakta i približavanja žrtvi, iako je ODO tražio istražni zatvor zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke i mogućnosti ponavljanja djela. Iz ODO-a Split najavili su žalbu na ovakvu odluku.

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/crna-kronika/clanak/id/547933/hvarski-svecenik-72-priveden-zbog-pedofilije-majka-15-godisnjakinje-prijavila-ga-da-je-djevojcicu-dirao-po-grudima-i-stipao-po-intimnim-dijelovima
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by debotoijusto 23/5/2018, 21:06

Pojašnjeno nam je da je riječ o kompliciranom slučaju, a zašto je to toliko komplicirano, shvatilo se nakon priopćenja Hvarske biskupije koje je objavljeno preko IKA-e.
Dakle, radi se o svećeniku koji pripada toj biskupiji, a po neslužbenim informacijama prijavila ga je majka jedne djevojčice mlađe od 15 godina, i to da je njezinu kćer pipao po grudima i štipao po intimnim dijelovima.
"Biskupski ordinarijat u Hvaru primio je obavijest o uhićenju i započetom kriminalističkom istraživanju jednoga klerika Hvarske biskupije zbog osnovane sumnje u počinjenje kaznenih djela iz domene kazneno-pravne zaštite djece i maloljetnika.
U skladu s propisima kanonskoga prava, dijecezanski biskup izrekao je kleriku sve mjere predviđene crkvenim zakonodavstvom u takvim slučajevima.

ovi prica o crkvenom zakonodavstvu :mog
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by debotoijusto 23/5/2018, 21:08

Prije dvije godine dobio je nagradu za životno djelo od Gradskog vijeća Staroga Grada. Tom prigodom mediji su objavili da je "vrlo omiljen među vjernicima te je nadaleko poznat kao iskren, dobronamjeran i gostoljubiv čovjek, te mnogi o njemu govore da ima veliko srce".
Na otoku je poznat kao strastveni maslinar koji se brine o više od 350 stabala maslina, te su ga nazvali i "najvećim maslinarom među hrvatskim svećenicima".

nisu svi isti , ovi voli curice
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by Noor 23/5/2018, 21:18

debotoijusto wrote:
Pojašnjeno nam je da je riječ o kompliciranom slučaju, a zašto je to toliko komplicirano, shvatilo se nakon priopćenja Hvarske biskupije koje je objavljeno preko IKA-e.
Dakle, radi se o svećeniku koji pripada toj biskupiji, a po neslužbenim informacijama prijavila ga je majka jedne djevojčice mlađe od 15 godina, i to da je njezinu kćer pipao po grudima i štipao po intimnim dijelovima.
"Biskupski ordinarijat u Hvaru primio je obavijest o uhićenju i započetom kriminalističkom istraživanju jednoga klerika Hvarske biskupije zbog osnovane sumnje u počinjenje kaznenih djela iz domene kazneno-pravne zaštite djece i maloljetnika.
U skladu s propisima kanonskoga prava, dijecezanski biskup izrekao je kleriku sve mjere predviđene crkvenim zakonodavstvom u takvim slučajevima.

ovi prica o crkvenom zakonodavstvu :mog
debo, FYI

https://www.scj.com.hr/download/Dokumenti-KC/zakonik-kp.pdf
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by Guest 23/5/2018, 21:19

baš sam popodne naletio na to na indexu i samo čekam da je debo otvori :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by debotoijusto 23/5/2018, 21:26

Noor wrote:
debotoijusto wrote:
Pojašnjeno nam je da je riječ o kompliciranom slučaju, a zašto je to toliko komplicirano, shvatilo se nakon priopćenja Hvarske biskupije koje je objavljeno preko IKA-e.
Dakle, radi se o svećeniku koji pripada toj biskupiji, a po neslužbenim informacijama prijavila ga je majka jedne djevojčice mlađe od 15 godina, i to da je njezinu kćer pipao po grudima i štipao po intimnim dijelovima.
"Biskupski ordinarijat u Hvaru primio je obavijest o uhićenju i započetom kriminalističkom istraživanju jednoga klerika Hvarske biskupije zbog osnovane sumnje u počinjenje kaznenih djela iz domene kazneno-pravne zaštite djece i maloljetnika.
U skladu s propisima kanonskoga prava, dijecezanski biskup izrekao je kleriku sve mjere predviđene crkvenim zakonodavstvom u takvim slučajevima.

ovi prica o crkvenom zakonodavstvu :mog
debo, FYI

https://www.scj.com.hr/download/Dokumenti-KC/zakonik-kp.pdf

za HR zakonodavstvo ovaj uradak ravan pravilniku udruge pletilja pleternice
imas jos nesto iz repertoara skretanja teme sa "svaki tjedan diran dicu jedan" ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by Noor 23/5/2018, 21:36

debotoijusto wrote:
Noor wrote:
debotoijusto wrote:
Pojašnjeno nam je da je riječ o kompliciranom slučaju, a zašto je to toliko komplicirano, shvatilo se nakon priopćenja Hvarske biskupije koje je objavljeno preko IKA-e.
Dakle, radi se o svećeniku koji pripada toj biskupiji, a po neslužbenim informacijama prijavila ga je majka jedne djevojčice mlađe od 15 godina, i to da je njezinu kćer pipao po grudima i štipao po intimnim dijelovima.
"Biskupski ordinarijat u Hvaru primio je obavijest o uhićenju i započetom kriminalističkom istraživanju jednoga klerika Hvarske biskupije zbog osnovane sumnje u počinjenje kaznenih djela iz domene kazneno-pravne zaštite djece i maloljetnika.
U skladu s propisima kanonskoga prava, dijecezanski biskup izrekao je kleriku sve mjere predviđene crkvenim zakonodavstvom u takvim slučajevima.

ovi prica o crkvenom zakonodavstvu :mog
debo, FYI

https://www.scj.com.hr/download/Dokumenti-KC/zakonik-kp.pdf

za HR zakonodavstvo ovaj uradak ravan pravilniku udruge pletilja pleternice
imas jos nesto iz repertoara skretanja teme sa "svaki tjedan diran dicu jedan" ?
to je drugi par cipela, al da se čudiš kanonskom pravu...ravno ravnozemljašim dosezima
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by debotoijusto 23/5/2018, 21:52

"Naš don Mario je jednostavno dobar čovjek i svećenik - bez malicije, furbarije i falsitadi. Poznat je po svojoj uslužnosti i druželjubivosti, često automobilom prevozi ljude, pa je za njega karakteristična uzrečica 'Ima srce ko autobus'. Sklon je karitativnom radu i veliki domoljub, koji se istaknuo brigom za prognanike i izbjeglice tijekom Domovinskog rata. Strpljivi je ispovjednik, pravi Marijin štovatelj, neslužbeni duhovnik članova NK Hajduk", priča don Franulić. 
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by jastreb 23/5/2018, 21:59

Ma dosadno. Moja omiljena tema je nastup srpskih,ili krajiških izvođaća u HR,i reakcije krovnih udruga,koje se nerijetko završavaju prekidom ili zabranom nastupa.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by debotoijusto 23/5/2018, 22:06

jastreb wrote:Ma dosadno. Moja omiljena tema je nastup srpskih,ili krajiških izvođaća u HR,i reakcije krovnih udruga,koje se nerijetko završavaju prekidom ili zabranom nastupa.

razumin te , nisi na hvaru da te don mario provoza nakon misnog slavlja
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by L'âme 23/5/2018, 22:48

IamOneofYou wrote:baš sam popodne naletio na to na indexu i samo čekam da je debo otvori :D
Ja sam to iscekivanje premostila.
Sad cekam da konacno prijavi.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by Guest 23/5/2018, 22:53

Debot..jesul i nad tobom kao majushnim svetjenici Opchili nepochudno..ono,bas si ih sepriheftao... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by Sora 24/5/2018, 06:42

A sta je zajebsno danas tim svećenicima 
Malo prevec ljube djecu 
I eto ti ..
Odma po medijima 
Dajte ljudi pa to su domoLJUBI

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by vuksadinare 24/5/2018, 06:59

jastreb wrote:Ma dosadno. Moja omiljena tema je nastup srpskih,ili krajiških izvođaća u HR,i reakcije krovnih udruga,koje se nerijetko završavaju prekidom ili zabranom nastupa.
:D ...ende
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by debotoijusto 24/5/2018, 16:25

pismejker wrote:Debot..jesul i nad tobom kao majushnim svetjenici Opchili nepochudno..ono,bas si ih sepriheftao... :cleanteeth

ne , iskustva su mi pozitivna , to bilo doba kad se znalo mjesto vjere u drustvu , kad prestao vjerovati u goruci grm i hod po vodi
 malo nakon vjerovanja u djeda mraza zivot me odnese u nove avanture  ;)
ne stavljam ove teme zbog nagona kaznjivih za koje jasno da ima u svim profesijama/stalezima vec me veseli licemjerje kojim obitavaju komentari na temu dok popi nekaznjeno jebu dicu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by debotoijusto 25/5/2018, 07:14

To su sve izmišljotine, pa on svakoga zagrli i za svakoga ima toplu riječ. Ja sam tu već 20 godina, to je jednostavno nemoguće, nahvalila je župnika iz Dola časna sestra.
Dodala je da su svećenika optužbe toliko potresle da u četvrtak ujutro nije sišao ni na doručak. U samom Dolu nitko nije želio reći ni riječ protiv župnika. Svi su nam redom govorili da je riječ o vrlo dobrom i susretljivom čovjeku.
- Ovo je vrlo malo mjesto, nitko se nikome neće zamjeriti, a pogotovo svećeniku. Raspitajte se malo dalje, u Starom Gradu - rekla nam je jedna mještanka moleći za anonimnost. U Starom Gradu, tri kilometra udaljenom od Dola, druga je priča, ljudi su bili puno razgovorljiviji.

- Znalo se da pipka, tako je već 20 godina, ne znam zašto su ga baš sad prijavili - čudila se jedna mještanka tvrdeći da je sigurna da nije bilo ništa više od pipkanja. Tad se umiješala druga Hvaranka.


Na stolu u župnom uredu u Hvaru pogled nam je privukla poluprazna boca bijelog vina s likom ustaškog poglavnika Ante Pavelića u vojničkoj odori.

Na etiketi piše da je riječ o hercegovačkoj žilavki s područja Širokog Brijega znakovita naziva ‘Poglavnik’. Pri dnu etikete nalazi se hrvatski grb s prvim bijelim poljem, kao što se koristilo tijekom ozloglašene NDH. Kako župnika nismo dočekali, nismo ga uspjeli pitati kako mu se "Poglavnik" našao na stolu.



moja omiljena tema :) 983619afb7cf4b4aa70c
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by Sora 25/5/2018, 07:17

Ajme 
Dobro zakaj taj župnik ne pipka stare babe kpjih sigurno ima vise od dječice i kpje to sigurno nr bi zamjerile 
Mislim, pipkati djecu 
A mozes babu 
Svasta ...

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by vuksadinare 25/5/2018, 07:17

Sora wrote:Ajme 
Dobro zakaj taj župnik ne pipka stare babe kpjih sigurno ima vise od dječice i kpje to sigurno nr bi zamjerile 
Mislim, pipkati djecu 
A mozes babu 
Svasta ...
to sebe nudis.. lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by Sora 25/5/2018, 07:19

A ovo s poglavniko, u župnom dvoru 
Tja 

To je STARI HRVATSKI  POJAM 
:clown
SVI GOVORIMO POGLAVNIK , POGLAVAR USTASKE DRZAVE

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by Sora 25/5/2018, 07:21

vuksadinare wrote:
Sora wrote:Ajme 
Dobro zakaj taj župnik ne pipka stare babe kpjih sigurno ima vise od dječice i kpje to sigurno nr bi zamjerile 
Mislim, pipkati djecu 
A mozes babu 
Svasta ...
to sebe nudis.. lol!
Pa ne 
Ja ne idem u crkvu nekako mi izaziva alergiju i poriv na povraćanje 

Nego, bas ono ..
Cemu se popovi bas zainatili pa djecu pipkaju 
Ne kuzim, 
cisto onak životinjsko je to ponasanje  jel ?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

moja omiljena tema :) Empty Re: moja omiljena tema :)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum