ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cajke su ZLO

Page 2 of 49 Previous  1, 2, 3 ... 25 ... 49  Next

Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by marcellus 2/5/2018, 22:34

Hektorović wrote:
 imali smo Gabi i Arsena, Robića, Ibricu Jusića

Ovu su slušali moji u gradu, ali nije se slušalo po selima...

A roditelji su mi slušali Ozzija i slične stvari, Nirvanu,... :D


Seljaci su slušali Bregu i dugme.

dugme je ovo što sad radi mpt, čobanski rock / etno rock i to je posve deseta subkultura od cajke

ali gle poslušaj trojku od zeppelina ili bilo što od jethro tulla to je u biti isto to a ja obožavam zeppeline... ok, makar je možda bolja usporedba s bregom i mpt-om lynnard skynnard

moji starci su slušali stonese, ja clash, tragedija bi bila da moje kćerke počnu slušat cajke...

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by epikur37 2/5/2018, 22:35

Marcelo i muzika ...zaba i dlake :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by Painkiller 2/5/2018, 22:45

marcellus wrote:

cajke nisu samo cajke. Cajke su bolest.

ni ja ne podnosim klape, ali klape su samo muzika, kulturološki one nisu neka strava, vezane su za regiju i malo misto.

Cajka je rocky horror picture show, cajka je razvaljivanje svega što je civilizirano i kulturno, cajke su kulturološka katastrofa razine černobila
Bolesno. To je na razini onih koji ne vole Thompsona. Iracionalni strah? i mržnja prema benignoj pojavi.

Kao čovjek kojemu su svi zahvalni da se što prije javim kad mi zazvoni mobitel, radi glazbenog ukusa za koji stvarno jako teško nalazim istomišljenike, izjavljujem da je Judas Prisest daleko bliži Ceci nego Oliveru.

Ja ne vidim zlo ni u jednoj vrsti glazbe (osim možda u klapama, tu imam vjerojatno iracionalno gađenje).
Družim se s raznim vrstama ljudi, i silom prilika bio sam na raznim 'glazbenim' događanjima.
S obzirom na glazbeni ugođaj, samo dvije kategorije su mi u razini "izbjegni po svaku cijenu":
- Klape
- Svadbe. Glazbeni ugođaj na većini svadbi je takav da rađe biram koncert bilo koje cajke.

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 170
2014-04-27


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by melkior 2/5/2018, 22:48

Prava je istina da kombinacija klasične glazba u sinergiji sa snažnim rock `n roll ritmom i energijom predstavlja vrhunac zapadne kulture i budućnost, ne samo zapadne glazbe,  već čitave zapadne kulture i civilizacije. Potpuno je pogrešno mišljenje da politika i ekonomija mogu spasiti Zapad, to nije točno. Jedino poetika koja  kombinira trajne i neprolazne vrednote klasične glazbe (estetiku i ideale) inkorporirane u politički i socio-ekonomski društveni kontekst s energijom i snagom rock ´n rolla (snaga revolucionarne i angažirane mladosti spremnom na tektonske društvene promjene) može stvoriti novu dinamiku i neprolaznu vrijednost. Nešto što počinje jednostavno, tiho i bezazleno (tema koju nosi flauta i klavir) u trenu, u stotinki sekunde preuzimaju teški vojnički bubnjevi i ritmova kasnije razvijaju violine i zbor.Nevjerojatan kvantni skok. Thomas Bergersen je bog, car i idol. Beethoven 21. stoljeća koji klasičnu glazbu odmiče od uobičajenih dosadnih kalupa zavezanih u odijelo i frak, ali ju istodobno ne lišava ozbiljnosti i težine, pače, sudbinske snage, koristeći jednostavnu melodiju koju uzastopno ponavljaju različite skupine instrumenata, pretvarajući dirigenta istodobno i u generala moćne vojske i u DJ-a. Pri tome paradoksalno, upravo ženski a ne muški vokali obično daju sudbinski pečat, težinu. Žene imaju riječ, ali muški udaraju ritam odvodeći iznenada slušatelja, ali i izvođače na iznenadni rollercoaster s ubrzanjem respektabilnog borbenog aviona lovca. Thomas Bergersen je ponovno glazbi, odnosno umjetnosti dao funkciju koja zaslužuje, a ta je uzdizanje ljudskog duha u neslućene nebeske visine i dokazao da je glazba najvažnija od svih umjetnosti jer ona se izravno obraća ljudskoj duši bez posrednika, onako kako to ne mogu ni riječi ni slika, ni oblik, ni figura, kako to može samo boja i zvuk, izravno pogađajući frekvenciju u mozgu. Brutalna kombinacija seksa i LSD-a, bolja od samog seksa, jača od LSD-a, stvara ovisnost.
Život bih dao da sam Thomas Bergersen, pa makar bio vezan za invalidska kolica i istodobno bolovao od epilepsije.   











avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by Guest 2/5/2018, 22:50

Cajke vrijeđaju ljudsku inteligenciju i slušaju ih uglavnom retardirani ljudi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by epikur37 2/5/2018, 22:56

Painkiller wrote:
marcellus wrote:

cajke nisu samo cajke. Cajke su bolest.

ni ja ne podnosim klape, ali klape su samo muzika, kulturološki one nisu neka strava, vezane su za regiju i malo misto.

Cajka je rocky horror picture show, cajka je razvaljivanje svega što je civilizirano i kulturno, cajke su kulturološka katastrofa razine černobila
Bolesno. To je na razini onih koji ne vole Thompsona. Iracionalni strah? i mržnja prema benignoj pojavi.

Kao čovjek kojemu su svi zahvalni da se što prije javim kad mi zazvoni mobitel, radi glazbenog ukusa za koji stvarno jako teško nalazim istomišljenike, izjavljujem da je Judas Prisest daleko bliži Ceci nego Oliveru.

Ja ne vidim zlo ni u jednoj vrsti glazbe (osim možda u klapama, tu imam vjerojatno iracionalno gađenje).
Družim se s raznim vrstama ljudi, i silom prilika bio sam na raznim 'glazbenim' događanjima.
S obzirom na glazbeni ugođaj, samo dvije kategorije su mi u razini "izbjegni po svaku cijenu":
- Klape
- Svadbe. Glazbeni ugođaj na većini svadbi je takav da rađe biram koncert bilo koje cajke.


Meni su cajke i tehno pa i hipo-hop....užas.

Sve pored toga mogu, a u naravi sam rock, punk, jazz, klasika, blues, etno....

Da skratim slušam radio program i nitko sretniji :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by melkior 2/5/2018, 22:57







avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by Painkiller 2/5/2018, 23:04

melkior wrote:Prava je istina da kombinacija klasične glazba u sinergiji sa snažnim rock `n roll ritmom i energijom predstavlja vrhunac zapadne kulture i budućnost, ne samo zapadne glazbe, 
E sad...
Slušam, divim se, ali baš da bih sve drugo ukinuo radi toga i rekao da je to vrhunac....
Kao što rekoh, glazbeni ukus zadnjeg desetljeća mi je skroz otišao k vragu, pa možda nisam relevantan.
Kao što netko tko sluša recimo Olivera, kad hoće nešto žešće, sluša Gibonnija, ja mogu ovo slušati satima, ali često poželim nešto žešće :-)
Nakon nekog vremena ovo mi postaje kao limunda, i trebam neku dobru cajku, najbolje Alissa White Gluz, Angela Gossow....

Neka ljudi slušaju što im odgovara.

Tišina je bolesna. Da  citiram RATM:

Silence, something about silence makes me sick!
Cause silence can be violent, sorta like a slit wrist

(If) the vibe was suicide, then you would push the button
But if ya bowin down, then let me do the cuttin!

Some speak the sounds, butspeak in silent voices
Like radio is silent though it fills the air with noises
Its transmissions bring submission, as ya mold to the unreal
And mad boy grips the microphonewit' a fistful of steel!

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 170
2014-04-27


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by melkior 2/5/2018, 23:15

Painkiller wrote:
melkior wrote:Prava je istina da kombinacija klasične glazba u sinergiji sa snažnim rock `n roll ritmom i energijom predstavlja vrhunac zapadne kulture i budućnost, ne samo zapadne glazbe, 
E sad...
Slušam, divim se, ali baš da bih sve drugo ukinuo radi toga i rekao da je to vrhunac....
Kao što rekoh, glazbeni ukus zadnjeg desetljeća mi je skroz otišao k vragu, pa možda nisam relevantan.
Kao što netko tko sluša recimo Olivera, kad hoće nešto žešće, sluša Gibonnija, ja mogu ovo slušati satima, ali često poželim nešto žešće :-)
Nakon nekog vremena ovo mi postaje kao limunda, i trebam neku dobru cajku, najbolje Alissa White Gluz, Angela Gossow....

Neka ljudi slušaju što im odgovara.

Tišina je bolesna. Da  citiram RATM:

Silence, something about silence makes me sick!
Cause silence can be violent, sorta like a slit wrist

(If) the vibe was suicide, then you would push the button
But if ya bowin down, then let me do the cuttin!

Some speak the sounds, butspeak in silent voices
Like radio is silent though it fills the air with noises
Its transmissions bring submission, as ya mold to the unreal
And mad boy grips the microphonewit' a fistful of steel!


Evo ti primjer poigravanja i uspješnog spajanja nespojivog:

harmonija suprotstavljena iznenadnom naletu bubnjeva, a onda izvanredno spajanje suprotnosti puhačkim instrumentima pretvarajući anđeosku glazbu u himnu. Za takav glazbeni eklekticizam moraš biti vrhunski znalac da se djelo ne pretvori u neprobavljivi napoj.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by aben 2/5/2018, 23:17

epikur37 wrote:
Painkiller wrote:
marcellus wrote:

cajke nisu samo cajke. Cajke su bolest.

ni ja ne podnosim klape, ali klape su samo muzika, kulturološki one nisu neka strava, vezane su za regiju i malo misto.

Cajka je rocky horror picture show, cajka je razvaljivanje svega što je civilizirano i kulturno, cajke su kulturološka katastrofa razine černobila
Bolesno. To je na razini onih koji ne vole Thompsona. Iracionalni strah? i mržnja prema benignoj pojavi.

Kao čovjek kojemu su svi zahvalni da se što prije javim kad mi zazvoni mobitel, radi glazbenog ukusa za koji stvarno jako teško nalazim istomišljenike, izjavljujem da je Judas Prisest daleko bliži Ceci nego Oliveru.

Ja ne vidim zlo ni u jednoj vrsti glazbe (osim možda u klapama, tu imam vjerojatno iracionalno gađenje).
Družim se s raznim vrstama ljudi, i silom prilika bio sam na raznim 'glazbenim' događanjima.
S obzirom na glazbeni ugođaj, samo dvije kategorije su mi u razini "izbjegni po svaku cijenu":
- Klape
- Svadbe. Glazbeni ugođaj na većini svadbi je takav da rađe biram koncert bilo koje cajke.


Meni su cajke i tehno pa i hipo-hop....užas.

Sve pored toga mogu, a u naravi sam rock, punk, jazz, klasika, blues, etno....

Da skratim slušam radio program i nitko sretniji :)
seljok

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by Guest 2/5/2018, 23:20

cajke su OK, ima dobrih pičića tamo, vlajine i hercegovke, konzervativne, malo gluplje, i lakše ih je pojebati nego na drugim lokacijama i dosta zgodnije curke nego drugdje..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by Painkiller 2/5/2018, 23:22

marcellus wrote:
ali gle poslušaj trojku od zeppelina ili bilo što od jethro tulla to je u biti isto to a ja obožavam zeppeline... ok, makar je možda bolja usporedba s bregom i mpt-om lynnard skynnard

moji starci su slušali stonese, ja clash, tragedija bi bila da moje kćerke počnu slušat cajke...

Kad sam bio mlad, često sam se zatekao negdje gdje nečija kćer sluša cajke.

Kad sam na njoj poslije na samo primijenio stilove potaknute Led Zeppelin glazbom (preporučam u tu svrhu 'Dased and Confused', 'The Song Remains The Same' verzija, uspjeh će biti spektakularan, 28:56 min) poslije je osnovni problem bio kako otići bez puno cvileži.

Cajke + Led Zeppelin = Sodoma i Gomorra :-)

Sinergija naizgled nespojivih glazbenih stilova s plemenitim ciljem :-)


Last edited by Painkiller on 2/5/2018, 23:26; edited 1 time in total

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 170
2014-04-27


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by Guest 2/5/2018, 23:25

Pinochet wrote:cajke su OK, ima dobrih pičića tamo, vlajine i hercegovke, konzervativne, malo gluplje, i lakše ih je pojebati nego na drugim lokacijama  i dosta zgodnije curke nego drugdje..
Ako si inteligentan nevjernik i do seksa ti je, onda platiš kurvetinu.

Ne trebaš se ponižavat kvazi-glazbom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by prckov 2/5/2018, 23:27

melkiore care :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by Painkiller 2/5/2018, 23:28

cassanowa wrote:
Pinochet wrote:cajke su OK, ima dobrih pičića tamo, vlajine i hercegovke, konzervativne, malo gluplje, i lakše ih je pojebati nego na drugim lokacijama  i dosta zgodnije curke nego drugdje..
Ako si inteligentan nevjernik i do seksa ti je, onda platiš kurvetinu.

Ne trebaš se ponižavat kvazi-glazbom.
Sinko, ti baš nemaš neki seksualni život, ali sigurno uživaš u pravoj glazbi.

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 170
2014-04-27


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by Guest 2/5/2018, 23:30

Painkiller wrote:
cassanowa wrote:
Pinochet wrote:cajke su OK, ima dobrih pičića tamo, vlajine i hercegovke, konzervativne, malo gluplje, i lakše ih je pojebati nego na drugim lokacijama  i dosta zgodnije curke nego drugdje..
Ako si inteligentan nevjernik i do seksa ti je, onda platiš kurvetinu.

Ne trebaš se ponižavat kvazi-glazbom.
Sinko, ti baš nemaš neki seksualni život, ali sigurno uživaš u pravoj glazbi.
Ako su ti rekli da si vidovnjak, lagali su te!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by prckov 2/5/2018, 23:31

cajke su smece, tu ne treba trosit suvisne rijeci
naravno da ljudi kojima smece rezonuje sa stanjem svijesti ili potrebom za jednostavnom slatkoscu bez dubine i istine u sebi, treba prepustit da uzivaju u tome

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by prckov 2/5/2018, 23:33

prckov wrote:cajke su smece, tu ne treba trosit suvisne rijeci
naravno da ljudi kojima smece rezonuje sa stanjem svijesti ili potrebom za jednostavnom slatkoscu bez dubine i istine u sebi, treba prepustit da uzivaju u tome
naravno smeca ima i u rok muzici ili bilo kojoj vrsti muzike for that matter
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by melkior 2/5/2018, 23:39

prckov wrote:melkiore care :D
Evo ti klasične cajke. Ima sve elemente, od riječi do momenta kad se poželiš brutalno rezati nožem (3:06)


Bulgarian: Назад, назад, моме, не оди подир мен Назад, назад, Калино моме, моме, недей. Назад, назад, моме, не оди подир мен недей ме следва, недей, не ќе можеш да ја поминеш. не ќе можеш да ја поминеш. Назад, назад, моме, Назад, назад, Калино моме, моме, недей. Назад, назад, моме, не оди подир мен недей ме следва, недей, не ќе можеш да ја поминеш.

Transliteration: Nazad nazad mome, ne odi podir men, nazad nazad kalino mome, mome nedei. nazad nazad mome, ne odi podir men, nedei me sledva, nedei, ne kje mozhesh da ja pominesh.. ne kje mozhesh da ja pominesh. nazad nazad mome, nazad nazad kalino mome, mome nedei. nazad nazad mome, ne odi podir men, nedei me sledva nedei, ne kje mozhesh da ja pominesh.

English: Go back, go back, girl Don't follow me Go back, go back, Kalino girl. Girl, don't! Go back, go back, girl Don't follow me Don't follow me. You won't be able to cross it.

(In the original Bulgarian folk song, there is one sentence: Kaj nas si ima visoka gora, which means: At our place we have a tall forest, and the following sentence is ne kje mozhesh da ja pominesh: you won't be able to cross it.) You won't be able to cross it, Go back, go back, girl Go back, go back, Kalino girl. Girl, don't! Go back, go back, girl Don't follow me Don't follow me. You won't be able to cross it.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by Painkiller 2/5/2018, 23:39

cassanowa wrote:
Painkiller wrote:
cassanowa wrote:
Pinochet wrote:cajke su OK, ima dobrih pičića tamo, vlajine i hercegovke, konzervativne, malo gluplje, i lakše ih je pojebati nego na drugim lokacijama  i dosta zgodnije curke nego drugdje..
Ako si inteligentan nevjernik i do seksa ti je, onda platiš kurvetinu.

Ne trebaš se ponižavat kvazi-glazbom.
Sinko, ti baš nemaš neki seksualni život, ali sigurno uživaš u pravoj glazbi.
Ako su ti rekli da si vidovnjak, lagali su te!
Oprosti, morao sam te malo očepit'.
1. Možda sam nevjernik ali ne bih ženu nikad nazvao kurvetinom. Žene su divna bića.
2. Do seksa mi je uvjek
3. Glazba je za mene pitanje ukusa i trenutnog raspoloženja a ne tema za kvazi-filozofske rasprave tipa 'moj je veći od tvog'
4. Moja inteligencija je svakako stvar za razmatranje, ali ako idemo razglabat sad o tome, pobijedit ću te na iskustvo :-)
5. Moje vidovnjačke sposobnosti su infinitezimalne s tendencijom opadanja.
6. Stalno me lažu, već sam navikao

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 170
2014-04-27


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by melkior 2/5/2018, 23:39

melkior wrote:
prckov wrote:melkiore care :D
Evo ti klasične cajke. Ima sve elemente, od riječi do momenta kad se poželiš brutalno rezati nožem (3:06)


Bulgarian: Назад, назад, моме, не оди подир мен Назад, назад, Калино моме, моме, недей. Назад, назад, моме, не оди подир мен недей ме следва, недей, не ќе можеш да ја поминеш. не ќе можеш да ја поминеш. Назад, назад, моме, Назад, назад, Калино моме, моме, недей. Назад, назад, моме, не оди подир мен недей ме следва, недей, не ќе можеш да ја поминеш.

Transliteration: Nazad nazad mome, ne odi podir men, nazad nazad kalino mome, mome nedei. nazad nazad mome, ne odi podir men, nedei me sledva, nedei, ne kje mozhesh da ja pominesh.. ne kje mozhesh da ja pominesh. nazad nazad mome, nazad nazad kalino mome, mome nedei. nazad nazad mome, ne odi podir men, nedei me sledva nedei, ne kje mozhesh da ja pominesh.

English: Go back, go back, girl Don't follow me Go back, go back, Kalino girl. Girl, don't! Go back, go back, girl Don't follow me Don't follow me. You won't be able to cross it.

(In the original Bulgarian folk song, there is one sentence: Kaj nas si ima visoka gora, which means: At our place we have a tall forest, and the following sentence is ne kje mozhesh da ja pominesh: you won't be able to cross it.) You won't be able to cross it, Go back, go back, girl Go back, go back, Kalino girl. Girl, don't! Go back, go back, girl Don't follow me Don't follow me. You won't be able to cross it.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

cajke su ZLO - Page 2 Empty Re: cajke su ZLO

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 49 Previous  1, 2, 3 ... 25 ... 49  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum