ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Tolkien

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Guest 17/7/2021, 18:04

Oprosti, Metka, nisam namjerno ignorirala post. Odgovorit cu ti kad si uzmem vremena. Ovo su sve neki kratki dolasci

Usput, jesi li ti negdje napisala da imas Jungovu Crvenu knjigu? Htjela bih je naruciti pa me zanima jesi li je pronasla u knjizari ili ti je dosla postom?

Guest
Guest


Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by kic 17/7/2021, 18:26


~ Tolkien - Page 4 Fb_im367

Boromir stiže u Rivendell, J.Cairos
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by metilda 17/7/2021, 21:42

violator wrote:Oprosti, Metka, nisam namjerno ignorirala post. Odgovorit cu ti kad si uzmem vremena. Ovo su sve neki kratki dolasci

Usput, jesi li ti negdje napisala da imas Jungovu Crvenu knjigu? Htjela bih je naruciti pa me zanima jesi li je pronasla u knjizari ili ti je dosla postom?

Nema žurbe, vruće je i meni je prilično teško misliti. :D

Nemam Crvenu knjigu. Bila sam je posudila od sina koji ima biblioteku od 5 tisuća knjiga svih mogućih kategorija. Imala sam neki ludi napad entuzijazma oko čitanja, pa sam mislila da ću se uspjeti pomiriti sa Jungom koji mi nikako ne leži. Ali nije mi uspjelo, knjigu sam vrlo brzo vratila. On ju je inače kupio na buvljaku gdje i većinu svojih knjiga. 
Imam krizu čitanja, ne mogu čitati čak ni ono što me zanima. Uzela sam tako Ratzingerovu Eshatologiju i nisam se pomakla dalje od stote stranice. Draže mi je čuvati unučiće. :D
metilda
metilda

Posts : 4717
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Guest 24/7/2021, 11:22

metilda wrote:
violator wrote:Oprosti, Metka, nisam namjerno ignorirala post. Odgovorit cu ti kad si uzmem vremena. Ovo su sve neki kratki dolasci

Usput, jesi li ti negdje napisala da imas Jungovu Crvenu knjigu? Htjela bih je naruciti pa me zanima jesi li je pronasla u knjizari ili ti je dosla postom?

Nema žurbe, vruće je i meni je prilično teško misliti. :D

Nemam Crvenu knjigu. Bila sam je posudila od sina koji ima biblioteku od 5 tisuća knjiga svih mogućih kategorija. Imala sam neki ludi napad entuzijazma oko čitanja, pa sam mislila da ću se uspjeti pomiriti sa Jungom koji mi nikako ne leži. Ali nije mi uspjelo, knjigu sam vrlo brzo vratila. On ju je inače kupio na buvljaku gdje i većinu svojih knjiga. 
Imam krizu čitanja, ne mogu čitati čak ni ono što me zanima. Uzela sam tako Ratzingerovu Eshatologiju i nisam se pomakla dalje od stote stranice. Draže mi je čuvati unučiće. :D

Hi!

A dobro, tvoja ili sinovljeva, imala si je u rukama i citala, to je lijepo. :) Bas bih je voljela nabaviti za svoju biblioteku i polako proucavati. Vidjeh da je na snizenju pa bih iskoristila tu priliku.

Buvljaci su prave riznice blaga, nazalost, kod nas nema kontinuirano niceg slicnog osim nekih improviziranih, ho-ruk kutaka, unutar trznica / pijace. I to obicno od strane Roma. :D Ali nadju se i drugi entuzijasti sa svojim kolekcijama. Tako sam si uspjela, npr., nabaviti nedostajuce brojeve starog Sirijusa (casopis zf-a).

Imamo i antikvarijate, mozda bih i ondje mogla potraziti Junga, ali nekako me privlaci novo izdanje s kojim bih zapocela vlastitu tradiciju.

Oduvijek sam bila uvjerena da imam malu kucnu biblioteku zato sto nisam od hrcaka koji bjesomucno kupuju knjige od kojih vecinu nece procitati. Mnoge od njih razdijelih dalje jer mi nema nista tuznije od netaknutih knjiga. Sve koje sam ikada imala ili imam redom sam gutala, tu bih pribrojila naslijedjenu nonicevu kolekciju koja vrvi sabranim djelima Marxa i Engelsa. Znam, znam, dize ti se kosa na glavi, ali ... Zapravo, shvatih da lazem. Njegove knjige ne proslijedjujem dalje... Jer su njegove. Posudim ih i zahtijevam vracanje. Ostale slobodno mogu ostati kod drugih ljudi uz zahtjev da ih i oni proslijede dalje.

Ali nedavno sam si nabavila ormare koje sam odlucila ispuniti knjigama pa sam sve sto imam postavila na jednu hrpu i krenula oistavljati po policama.. Ajme. Nemam malu biblioteku. Imam svakakvih cudesa na koje sam potpuno zaboravila. Ponosna sam sto imam mnogo autorskih radova drugova i drugarica i poznanika, uz posvetu, pa ni te necu dijeliti dalje. Dakle, opet si proturjecim. :)

Sad me privlaci ideja postavljanja polica uzduz svih zidova jedne prostorije koje cu ispuniti knjigama. I gledati kako nestaju. I dolaze. :)

Ali nista od ovoga nije o Tolkienu. Okej, drugi put.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by metilda 24/7/2021, 19:28

Očito dijelimo ljubav prema knjigama. Papirnatim. :) 
Baš je lijepo vidjeti nekoga tko tako voli knjige. I znaj da se tvoja načitanost itekako osjeti, a imaš i krasan smisao za pisanje. Posebno to vidim u zadnje vrijeme u tvojim crticama u Oštariji. :)
Ja sam ljubav prema knjizi prenijela na djecu i nitko od njih ne voli čitati s interneta. Svi imaju svoje velike biblioteke, ovisno o području kojim se bave.
Ja sam se počela družiti s knjigama još kao beba, dok nisam znala ni hodati. Mama je bila učiteljica u jednom malom selu gdje su đaci sva četiri razreda bili u jednoj prostoriji. Mene nije imao tko čuvati pa bi me ona stavila na dekicu u dnu učionice a ja sam htjela knjige kakve su imali i đaci pa mi je ona već tada dala slikovnice i ja bih mirovala cijelu nastavu.. Tako mi je plastično to opisivala da sam umislila kako se svega toga sjećam. :) :D
Knjige su tako postale moji najbolji prijatelji kroz cijelu školu. Još imam doma dječju biblioteku Lastavica, a sačuvala sam i hrpu slikovnica. Sad više nema tako lijepih ilustracija kao nekad.
Kad sam počela dobivati džeparac, u srednjoj školi, sav je išao na kave i knjige. Kasnije i cijela plaća. Dok su druge djevojke kupovale garderobu i ruho :D ja sam kupovala knjige.
Najviše sam, uz beletristiki naravno, voljela povijest umjetnosti i toga sam imala zavidnu biblioteku koju je pokupio jedan od sinova kad je počeo s tim studijem.
Sad ne čitam puno, moje misli su mi toliko bogate da ne osjećam potrebu za nečijim tuđim. :D
Što se tiče Tolkiena, ne bih željela da nam on ostane kamen smutnje. Istina, ponosna sam što je bio gorljiv katolik, ali bitno je da je on uspio prenijeti poruku da se treba boriti protiv zla i u sebi razvijati dobro bez obzira na vjeru, naciju i boju kože. To je najvažnije.
Eto. :) :x

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4717
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Guest 10/8/2021, 20:18

A lijep ti je upis. :) Nisam ga dosad procitala.

Voljela bih napisati dobar osvrt na Ainulindale i Valaquentu, spomenuti prisutne i moguce izvore njegove inspiracije za ta poglavlja. Ne bjezim od cinjenice da je bio katolik i time se ponosio, ali ne zelim umanjiti njegov umjetnicki znacaj. Promatrati njegova djela nacinom kojim su to ucinili autori nekih clanaka koje si postavila na Asylumu, znaci uciniti mu veliku nepravdu. Ne bi mi nikada ni proslo umom pisati o Tolkienu kao tajnom agentu starih paganskih vjerovanja, iskoristiti ga kao sredstvo za vlastite vjerske i ideoloske poglede kao sto to cine neki ucenjaci preslikavajuci vlastite vrijednost na nj...

Neka od predavanja:

• Gondor in Transition: A Brief Introduction to Transgender Realities in The Lord of the Rings •

• The Invisible Other: Tolkien’s Dwarf-Women and the ‘Feminine Lack •

• Pardoning Saruman?: The Queer in Tolkien’s The Lord of the Rings •

• “Something Mighty Queer”: Destabilizing Cishetero Amatonormativity in the Works of Tolkien •
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by metilda 13/8/2021, 18:47

Gle, ne može se govoriti o tome da se Tolkien ponosio time što je katolik. On je samo živio duboko katoličku vjeru. I ono što mene smeta, a to je i rečeno u jednom od citata koje sam stavila, jest potpuno prešućivanje te njegove vjere u pojedinim interpretacijama, kao i na fb stranici na kojoj se svaki upis o njegovoj vjeri briše. Što znači da se dopuštaju sve interpretacije osim katoličke. Recimo, U Ainulindale i Valaquenti ja vidim čistu katoličku teologiju. Možda onima koji nisu upićeni u nju to promiče, ali je to jednostavno činjenica. Kao što je činjenica da se sve religije preklapaju u nekim postavkama. I nordijski mitovi imaju dodirne točke sa katolicizmom. Svaka teorija ili mit koji traže istinu u pravilu su put do Boga, ma kako ga pojedini mitovi nazivali.


Pjesma Anuira jest glazba koja se nalazi ispisana na plaštu Gospe od Guadalupe.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi09pD4t67yAhVNhf0HHXbEBWwQFnoECAIQAQ&url=https%3A%2F%2Fbook.hr%2Fposlusajte-na-ogrtacu-gospe-od-guadalupe-otkrivena-rajska-melodija-cudesno%2F&usg=AOvVaw2-isUjRw5KnFf4UrweLHYu

Vjerujem da i ti imaš moguće izvore Tolkienove inspiracije, ali kažem, činjenica je da njegove umjetničke ideje imaju čvrsto uporište i inspiraciju u katoličkoj teologiji koju je on do u tančine poznavao. I time nimalo ne umanjujem njegov umjetnički domet, naprotiv.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4717
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Guest 13/8/2021, 20:47

Okej, pricat cemo o tome.

Nemoj se ljutit', ali ova ispisana glazba s plasta na momente djeluje skladno i lijepo, a zatim postane nekako suvise iritantna pa mi se cini da onaj tko ju je usporedio s Tolkienovim pjevom Ainura, odnosno pokusava je ugurati u njegov kreacijski mit, nije bas nesto shvatio to poglavlje.


Iako, mozda bismo to mogli opravdati uplivom Melkora i njegove melodije. :p
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Guest 13/8/2021, 21:00



Howard Shore's scores for The Lord of the Rings contain, perhaps, some of the greatest music ever written for film. This music acts as a reflection of the cultures of Middle-earth, it outlines the emotional landscape of the narrative and also acts as a narrator in itself, commenting and supporting the story over 11-hours of film. And at the centre of this, Shore had to write music to accompany the journey of two hobbits, taking them from the Shire, all the way to the fires of Mordor, and back again. The Shire's music undergoes a gradual transformation through the course of the three films. In this essay, I look at how this music changes, what it changes into, and, ultimately, why this makes us care deeply about Frodo and Sam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by metilda 13/8/2021, 21:39

violator wrote:Okej, pricat cemo o tome.

Nemoj se ljutit', ali ova ispisana glazba s plasta na momente djeluje skladno i lijepo, a zatim postane nekako suvise iritantna pa mi se cini da onaj tko ju je usporedio s Tolkienovim pjevom Ainura, odnosno pokusava je ugurati u njegov kreacijski mit, nije bas nesto shvatio to poglavlje.


Iako, mozda bismo to mogli opravdati uplivom Melkora i njegove melodije. :p

Ne ljutim se zato jer taj video i tu glazbu uopće nisam poslušala niti imam namjeru. Naime, moj duh uopće ne podnosi glazbu i otprilike jednom mjesečno se upustim u avanturu slušanja i uspijem odslušati ponešto, ali baš ponešto. Ovih dana slušam, silom prilika, Detour jer kćer njima uspavljuje djecu. :D
Meni je tišina najljepša glazba. :)
Stavila sam taj tekst u kojemu je video kao ilustraciju tvrdnje da je glazba anđela devet anđeoskih korova inspirirala Tolkiena za pjev Ainura. Jesi li čitala Otkrivenje? Ako jesi što misliš o ulozi anđela u službi Boga i čovjeka? Znaš li da je Luciferov pad uzrokovan time što nije htio služiti čovjeku kojega je smatrao nižim od sebe? Lucifer zapravo mrzi čovjeka.
Nastojat ću ponovo pročitati Silmarillion, nakon samo jednog davnog čitanja nisam baš ekspert za njega. :shy
metilda
metilda

Posts : 4717
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Guest 14/8/2021, 10:51

metilda wrote:
violator wrote:Okej, pricat cemo o tome.

Nemoj se ljutit', ali ova ispisana glazba s plasta na momente djeluje skladno i lijepo, a zatim postane nekako suvise iritantna pa mi se cini da onaj tko ju je usporedio s Tolkienovim pjevom Ainura, odnosno pokusava je ugurati u njegov kreacijski mit, nije bas nesto shvatio to poglavlje.


Iako, mozda bismo to mogli opravdati uplivom Melkora i njegove melodije. :p

Ne ljutim se zato jer taj video i tu glazbu uopće nisam poslušala niti imam namjeru. Naime, moj duh uopće ne podnosi glazbu i otprilike jednom mjesečno se upustim u avanturu slušanja i uspijem odslušati ponešto, ali baš ponešto. Ovih dana slušam, silom prilika, Detour jer kćer njima uspavljuje djecu. :D
Meni je tišina najljepša glazba. :)
Stavila sam taj tekst u kojemu je video kao ilustraciju tvrdnje da je glazba anđela devet anđeoskih korova inspirirala Tolkiena za pjev Ainura. Jesi li čitala Otkrivenje? Ako jesi što misliš o ulozi anđela u službi Boga i čovjeka? Znaš li da je Luciferov pad uzrokovan time što nije htio služiti čovjeku kojega je smatrao nižim od sebe? Lucifer zapravo mrzi čovjeka.
Nastojat ću ponovo pročitati Silmarillion, nakon samo jednog davnog čitanja nisam baš ekspert za njega. :shy


:hem :hem :hem

Tebe treba po dupetu. U ovom slučaju, nisi bas nista propustila.

Inace, poznata mi je andjeoska hijerarhija, to je zanimljiva tema.. a i u zidovskom misticizmu ima ih mali vagon.

Nego... tko, uostalom, ne zna pricu o Luciferu, njegovom Padu? Hoces me tuc' ako velim da je on za mene pozitivac? :D



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Guest 14/8/2021, 12:47

P. S. Metka, ti uopce ne volis glazbu ili si u takvom periodu kad zelis tisinu?

Koliko se sjecam, pustala si Dead Can Dance i Jeffa Buckleya. Mislim da sam dosad upoznala samo jednu osobu koja je izjavila da ne voli glazbu. I osobu koja ne voli cokoladu. Vanzemaljci. Sektasi. Drugog pojasnjenja nemam. :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by metilda 15/8/2021, 05:59

Violator, neću te tući :D ali znam da ćeš jednog dana sigurno shvatiti da je Lucifer negativac isto kao i Melkor. 
Međutim sad sam u Zagrebu, čuvam unučiće i imam samo mobitel za tipkanje pa mi se ne nabada po njemu. 

A za glazbom sam bila luda, pa ja sam i otvorila glazbenu kutijicu. Nakon duduka koji me je opčinio primijetila sam da mi je svaka druga glazba dosadna i pažnja bi mi pala već na polovici svake skladbe. Sve manje sam imala potrebu za njom dok nisam sasvim prestala slušati. I dalje volim glasove ljudi i zvuke prirode. Trenutno na balkonu pijem kavu i slušam graktanje vrana, ovdje ih ima baš puno. U metkoviću u ovo doba dana slušam buđenje vrabaca u bambusima. I definitivno sam vanzemaljac, nešto slično je rekla i babica kad me je porodila. :D I ima nas puno ovdje na Zemlji i čekamo da vas zaposjednemo. ^^

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4717
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Guest 16/8/2021, 10:42

metilda wrote:Violator, neću te tući :D ali znam da ćeš jednog dana sigurno shvatiti da je Lucifer negativac isto kao i Melkor. 
Međutim sad sam u Zagrebu, čuvam unučiće i imam samo mobitel za tipkanje pa mi se ne nabada po njemu. 

A za glazbom sam bila luda, pa ja sam i otvorila glazbenu kutijicu. Nakon duduka koji me je opčinio primijetila sam da mi je svaka druga glazba dosadna i pažnja bi mi pala već na polovici svake skladbe. Sve manje sam imala potrebu za njom dok nisam sasvim prestala slušati. I dalje volim glasove ljudi i zvuke prirode. Trenutno na balkonu pijem kavu i slušam graktanje vrana, ovdje ih ima baš puno. U metkoviću u ovo doba dana slušam buđenje vrabaca u bambusima. I definitivno sam vanzemaljac, nešto slično je rekla i babica kad me je porodila. :D I ima nas puno ovdje na Zemlji i čekamo da vas zaposjednemo. ^^

Zelim ti mnogo krasnih trenutaka s njima! :)

Mozda je zasicenje glazbom znak emotivne prenapregnutosti.. ponekad i neki lijekovi utjecu na iritabilnost zvucnom okolinom. I to ide postupno.

Sad me je podsjetilo... prosle sam godine, jedan period, imala pojacani tinitus. Uz njega mi se i sluh izostrio pa je svaki zvuk bio opterecenje. Zivjela sam s vatrom u usima sto i nije bilo zgodno rjesenje. Vata bi ublazila izvanjske zvukove ali bi, jednako tako, pridonijela izrazenijem zujanju. Dakle, razumijem potrebu za mirom i tisinom.

____

Jedna od mojih interpretacija Luciferove naravi jest da su Bog i on dobri drugovi i da, zapravo, suradjuju citavo vrijeme. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by metilda 16/8/2021, 14:43

Hvala! Unučići su moja radost. :)
I ja sam imala tinitus kao nuspojavu uzimanja brufena zbog bolova u kičmi a uzimam ih samoinicijativno što nije baš pohvalno. Ne ide mi se na uobičajenu liječničku proceduru. Ali tinitus mi je prestao prije par godina. Ipak mislim da zasićenje glazbom nije ni zbog njega ni zbog brufena nego duhovnih iskustava kojima smo mi vanzemaljci :p izloženi a koja su prilično intenzivna...
Ponekad ih ni ja u potpunosti ne razumijem, ali primam ih s pouzdanjem da su za moju dobrobit. 

...
U kojoj religiji su Bog, tj Isus i Lucifer pajdaši? ^^

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4717
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Guest 23/8/2021, 21:44

~ Tolkien - Page 4 Cf63fcdcbca9410a84018268e1916d59571dd1d9

~ Tolkien - Page 4 61c5526284c66efce7836a1fa3f39d12acfae3ee

~ Tolkien - Page 4 E358fada0730ebe402557f002cfbf3a4f3130d03

~ Tolkien - Page 4 F8d876113275b6b199920446b99f1a3794ef77b4

And sometimes you didn’t want to know the end. Because how could the end be happy? How could the world go back to the way it was when so much bad had happened? But in the end, it’s only a passing thing, this shadow. Even darkness must pass. A new day will come.  

~ Tolkien - Page 4 Fe2a06c75e3b140187357344d41c6f8aa850a6a9

~ Tolkien - Page 4 3a4707e007a055e1a4d928691b2648c12c6dd0ea

~ Tolkien - Page 4 6f3e90f5c26c004a16f1900d89ea813790d20404

~ Tolkien - Page 4 2b1eae06b0d3e70ed2a6468fe48001a9d8ca5352
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by kic 29/8/2021, 21:18


~ Tolkien - Page 4 Fb_im387
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Guest 18/9/2021, 19:35

metilda wrote:Svaki dan u riznici katoličkih svetaca otkrijem novi biser. Danas je to sveta Hildegarda pa ću joj posvetiti nekoliko postova, prije svega jer me je podsjetila na Tolkiena. Ili Tolkien na nju. 

Hildegarda iz Bingena, svetica i crkvena naučiteljica iz 12.st., svakako je jedna od neobičnijih svetica s obzirom na opseg tema kojima je posvetila pozornost. Skladala je, pisala medicinske, botaničke, geološke i teološke traktate, izmislila alternativni alfabet, te ilustrirala vlastite vizije.




Njezino prvo djelo, poznato pod nazivom Scivias (sci vias Domini: spoznaj putove Gospodnje) , sadrži 26 vlastitih vizija, te 35 minijaturnih ilustracija.

~ Tolkien - Page 4 41539033da67393690c0c6a3aace3931


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Guest 31/10/2021, 01:12

.

O Elbereth Gilthoniel!
We still remember, we who dwell,
In this far land beneath the trees,
Thy starlight on the Western Seas.




Faërie came close to vanishing altogether during the First World War, thanks to [the] associative confusion of the pre-war era, childhood, and fairy-tales. Yet Tolkien did not regard fairies as childish, and he was not writing nursery-tales, but an epic history of a world through faëry eyes. In her galloping survey of fairy traditions, Troublesome Things, Diane Purkiss says that ‘The Western Front made the fairy aesthetic seem both desperately necessary and hopelessly anachronistic.’ Tolkien’s account of the tragic decline of the Elves acknowledges that their time is over but urges the desperate necessity of holding on to the values they represented. Far from being a sign that the war had no impact on Tolkien, his commitment to Faërie was a consequence of it. ‘A real taste for fairy-stories was wakened by philology on the threshold of manhood,’ he wrote later,  ‘and quickened to full life by war.’

John Garth, Tolkien and the Great War: The Threshold of Middle-earth 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Guest 7/11/2021, 20:49

There's something so pleasing to me about listening to things that came from the Lord of the Rings trilogy. The music, the languages, the lore, the songs. The fu*king river spell.

~ Tolkien - Page 4 63ff1a32344ff2a1aa9ff567a07bcc7fc8b60f23

~ Tolkien - Page 4 9cdd391483cfcb460a48220bd8c18c2fef66f164

~ Tolkien - Page 4 7e1a14457a508b14500399fa02422277d076d00d

~ Tolkien - Page 4 Dd4cd84613b78440eee1ebe89f233ec573c60aba

~ Tolkien - Page 4 A9d2ce7bcbf1083741723b3737adcbbc0ed1ab1e

~ Tolkien - Page 4 9ea2a0f259eda073a15cc38cfcb7c261d1996fd0



Nîn o Chithaeglir
Lasto beth daer;
Rimmo nîn Bruinen
dan in Ulaer!

Waters of the Misty Mountains,
listen to the great word,
flow waters of Loudwater,
against the Ringwraiths.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by kic 9/11/2021, 23:19


https://www.quora.com/Why-did-J-R-R-Tolkien-not-like-Frank-Herberts-Dune
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

~ Tolkien - Page 4 Empty Re: ~ Tolkien

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum