ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by Guest Sat 31 Mar - 18:33

Sora wrote:KOLRKTIVNI ISORAVAN POSTUPAK
 tako nesto ne postoji 
Ok? 

Naravno da postoji. Samo što formalno pravno ne ulazi direktno u kategoriju krivice kakvoj podliježu pojedinci nego odgovornosti i to prije svega političke sa elementima drugih oblika.
Imaš primjer Njemačke koja nije bila bezveze prisliljena plaćati ratni odštetu državama koje je napala, a to ne bi bilo moguće bez nekog oblika krivične odgovornosti koja naravno podrazumjeva i onu moralnu, bez obzira koliko se razni mislioci ne slagali sa tim konceptom.

Guest
Guest


Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by vuksadinare Sat 31 Mar - 18:34

Leviathan2 wrote:
Sora wrote:Nisam tu da bi me itko volio 
Nego da vam razbijem pi.... iluzije i zablude 
Odobito ovima kpji misle da su u pravu
prvo se oslobodi svojih iluzija
gledam tebe i gledam tvoj odraz tipa metilda
sramota da zene u tim godinama razmisljaju ko da su i najvecoj africkoj vukojebini
fukat ih vise niko nece..jebiga onda lupas... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99398
2015-09-08


Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by immortal Sat 31 Mar - 18:51

Oh_Femder wrote:
mortal wrote:
crvenkasti wrote:
veber wrote:
Oh_Femder wrote:
Ako se radi o poznavanju u dušu ondašnjeg hrvatskog seljaka, onda je Slavko, mi smo za pravicu, Kolar svakako najbolji. Ili Jesmo, Ili Nismo :D

Andrić je bio krajnje staromodan, ali Ćuprija je zaslužila Nobela. Krleža jest da je bio skriboman (jedna od posljedica kokaina), ali je na nivou opusa najveći. Filip Latinovitz na primjer daleko bolji od Sartreove Mučnine, kao što je i sam Sartre rekao da je nikad ne bi napisao da je bio znao za Filipa.
nemrem smislit krležu.  Pogotovo ne Latinovizha, to mi je trauma iz djetinjstva.
Meni je najgore bilo 'priroda i društvo'.
meni najdraža matematika
sve ostalo su ionako laži i namještaljke
dizanje gamadi , pljuvanje po svemu iskonski Hrvatskom, katoličkom
To je neka tvoja 2+2=5 matematika valjda, da su iskonski Hrvati bili katolici  study
stalno si u badari
ako si ti, ne moraju i drugi
immortal
immortal

Female
Posts : 23187
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by Oh_Femder Sat 31 Mar - 18:56

mortal wrote:
Oh_Femder wrote:
mortal wrote:
crvenkasti wrote:
veber wrote:
nemrem smislit krležu.  Pogotovo ne Latinovizha, to mi je trauma iz djetinjstva.
Meni je najgore bilo 'priroda i društvo'.
meni najdraža matematika
sve ostalo su ionako laži i namještaljke
dizanje gamadi , pljuvanje po svemu iskonski Hrvatskom, katoličkom
To je neka tvoja 2+2=5 matematika valjda, da su iskonski Hrvati bili katolici  study
stalno si u badari
ako si ti, ne moraju i drugi
A kako se to zove kada, kao ti, mrziš druge ljude jer ne misle isto kao i ti?
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by Noor Sat 31 Mar - 19:24

prckov wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Sora wrote:Moral određuje STO JE PRIHVATLJIVO ZA COVJEKA 

Ne, nego što je prihvatljivo za DRUŠTVO.
Nema društva bez određenog morala. Imali su ga i Hitlerova Njemačka sa konačnim riješenjem za Židove i sve nearijce i tvoja islamska društva u kojima je najnormalnije sakaćenje žena i rezanje glava nevjernicima uz nabijanje na kolac. To je bilo posve u skladu sa njihovim moralnim standardima, ali ti o tome naravno nećeš reći niti riječ.
tu zanijemi I ogluvi
dok si reko otorinolaringologija  :D
:D
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by Leviathan2 Sat 31 Mar - 19:26

vuksadinare wrote:
Leviathan2 wrote:
Sora wrote:Nisam tu da bi me itko volio 
Nego da vam razbijem pi.... iluzije i zablude 
Odobito ovima kpji misle da su u pravu
prvo se oslobodi svojih iluzija
gledam tebe i gledam tvoj odraz tipa metilda
sramota da zene u tim godinama razmisljaju ko da su i najvecoj africkoj vukojebini
fukat ih vise niko nece..jebiga onda lupas... :)
pa dobro, ako se nisu pofukale u mladosti, e tu su same krive, koji kurac nas kolju :)

_________________
KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by Sora Sat 31 Mar - 19:27

slidingdoorsoperator wrote:
Sora wrote:KOLRKTIVNI ISORAVAN POSTUPAK
 tako nesto ne postoji 
Ok? 

Naravno da postoji. Samo što formalno pravno ne ulazi direktno u kategoriju krivice kakvoj podliježu pojedinci nego odgovornosti i to prije svega političke sa elementima drugih oblika.
Imaš primjer Njemačke koja nije bila bezveze prisliljena plaćati ratni odštetu državama koje je napala, a to ne bi bilo moguće bez nekog oblika krivične odgovornosti koja naravno podrazumjeva i onu moralnu, bez obzira koliko se razni mislioci ne slagali sa tim konceptom.
Na SUDU U NURNBERGU SE NIJE POJSVIO NJEMAČKI NAROD NEGO NJIHOVI VODE 
KAZNU ZA ODŠTETU NIJE NITKO PLATIL IZ SVOG DŽEPA 

NEMA KOLEKTIVNE KRIVIČNE ODGOVORNOSTI 
Drzava moze nastupiti kao neki reorezentant kolektiva iliti drustva 
Ali tko je DRZAVA . 
Drzava, to sam ja . Reako je Luj XV 
Drzava to je umjetna tvorba koja nije nikad jednaka cijelom narodu

TI SI PRIKA TOLIKO ZADOJEN NACIFASTICKIM IDEOLOGIJOM DA SI TOTALNO POBRKAL LONČIĆE 

TAKVI ko ti se zato ni ne ubrajaju u mislioce 
Nego ofce jocolor

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by Sora Sat 31 Mar - 19:30

Leviathan2 wrote:
vuksadinare wrote:
Leviathan2 wrote:
Sora wrote:Nisam tu da bi me itko volio 
Nego da vam razbijem pi.... iluzije i zablude 
Odobito ovima kpji misle da su u pravu
prvo se oslobodi svojih iluzija
gledam tebe i gledam tvoj odraz tipa metilda
sramota da zene u tim godinama razmisljaju ko da su i najvecoj africkoj vukojebini
fukat ih vise niko nece..jebiga onda lupas... :)
pa dobro, ako se nisu pofukale u mladosti, e tu su same krive, koji kurac nas kolju :)
Sto tebe konkretno smeta u mojem pisanju? 
Da  vidim

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by Guest Sat 31 Mar - 19:33

Sora wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Sora wrote:KOLRKTIVNI ISORAVAN POSTUPAK
 tako nesto ne postoji 
Ok? 

Naravno da postoji. Samo što formalno pravno ne ulazi direktno u kategoriju krivice kakvoj podliježu pojedinci nego odgovornosti i to prije svega političke sa elementima drugih oblika.
Imaš primjer Njemačke koja nije bila bezveze prisliljena plaćati ratni odštetu državama koje je napala, a to ne bi bilo moguće bez nekog oblika krivične odgovornosti koja naravno podrazumjeva i onu moralnu, bez obzira koliko se razni mislioci ne slagali sa tim konceptom.
Na SUDU U NURNBERGU SE NIJE POJSVIO NJEMAČKI NAROD NEGO NJIHOVI VODE 
KAZNU ZA ODŠTETU NIJE NITKO PLATIL IZ SVOG DŽEPA 

NEMA KOLEKTIVNE KRIVIČNE ODGOVORNOSTI 
Drzava moze nastupiti kao neki reorezentant kolektiva iliti drustva 
Ali tko je DRZAVA . 
Drzava, to sam ja . Reako je Luj XV 
Drzava to je umjetna tvorba koja nije nikad jednaka cijelom narodu

TI SI PRIKA TOLIKO ZADOJEN NACIFASTICKIM IDEOLOGIJOM DA SI TOTALNO POBRKAL LONČIĆE 

TAKVI ko ti se zato ni ne ubrajaju u mislioce 
Nego ofce jocolor

Formalno pravno, nije suđeno njemačkom narodu.
Ali samo formalno pravno.
Pojedinačno su suđeni odgovorni za ratne i druge zločine.
Ali je njemačka država čija vlast čak i formalno pravno pripada njemačkom narodu i izlazi iz naroda, itekako isplatila ratnu odštetu onim državama koje je napala.
Ti tu ne vidiš stanovitu kontradikciju?
To je kako god okreneš realan primjer kolektivne krivične odgovornosti, bez obzira kojim se to formalno pravnim razlozima pravdalo.
Oni koji to ne razumiju spadaju s jedne strane u poslušne ovce koje se daju voditi praznim parolama, a s druge strane u retardirane koji nisu u stanju iole smisleno koristiti svoj vlastiti um.
Ti si dobro ugazila u obje kategorije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by Guest Sat 31 Mar - 19:36

Sora wrote:
Leviathan2 wrote:
vuksadinare wrote:
Leviathan2 wrote:
Sora wrote:Nisam tu da bi me itko volio 
Nego da vam razbijem pi.... iluzije i zablude 
Odobito ovima kpji misle da su u pravu
prvo se oslobodi svojih iluzija
gledam tebe i gledam tvoj odraz tipa metilda
sramota da zene u tim godinama razmisljaju ko da su i najvecoj africkoj vukojebini
fukat ih vise niko nece..jebiga onda lupas... :)
pa dobro, ako se nisu pofukale u mladosti, e tu su same krive, koji kurac nas kolju :)
Sto tebe konkretno smeta u mojem pisanju? 
Da  vidim

Mentalna retardiranost, fekalni stil i sklonost genocidnim rješenjima usmjerenim protiv Hrvata dok s druge strane licemjerno naričeš nad sudbinom tvojih muslimana u Srebrenici. Također i sklonost totalitarnim ideologijama komunizma i islamskog fašizma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by Sora Sat 31 Mar - 19:39

slidingdoorsoperator wrote:
Sora wrote:
Leviathan2 wrote:
vuksadinare wrote:
Leviathan2 wrote:
prvo se oslobodi svojih iluzija
gledam tebe i gledam tvoj odraz tipa metilda
sramota da zene u tim godinama razmisljaju ko da su i najvecoj africkoj vukojebini
fukat ih vise niko nece..jebiga onda lupas... :)
pa dobro, ako se nisu pofukale u mladosti, e tu su same krive, koji kurac nas kolju :)
Sto tebe konkretno smeta u mojem pisanju? 
Da  vidim

Mentalna retardiranost, fekalni stil i sklonost genocidnim rješenjima usmjerenim protiv Hrvata dok s druge strane licemjerno naričeš nad sudbinom tvojih muslimana u Srebrenici. Također i sklonost totalitarnim ideologijama komunizma i islamskog fašizma.
Ha 
Ti se guraš prika trebal mi je Levi 
Drugo 
Vec ste mi ti i tvoji INVENTIVNI INVESTIGATIVNI ISTRAŽIVAČKI KRKANI STO PUT SPOMENULI MUSLIMANE 
KAD BUDE O NJIMA RIJEC . ONDA ME TO ZSNIMA 
SAD JE RIJEC O TOM
DA TI NEMAS POJAM O POJMU STI JE MORAL 
AJ BOK 
IDEM RADIT JEBENE NAPLITANKE:stare1:

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23748
2014-04-29


Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by Guest Sat 31 Mar - 19:46

Sora wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Sora wrote:
Leviathan2 wrote:
vuksadinare wrote:
fukat ih vise niko nece..jebiga onda lupas... :)
pa dobro, ako se nisu pofukale u mladosti, e tu su same krive, koji kurac nas kolju :)
Sto tebe konkretno smeta u mojem pisanju? 
Da  vidim

Mentalna retardiranost, fekalni stil i sklonost genocidnim rješenjima usmjerenim protiv Hrvata dok s druge strane licemjerno naričeš nad sudbinom tvojih muslimana u Srebrenici. Također i sklonost totalitarnim ideologijama komunizma i islamskog fašizma.
Ha 
Ti se guraš prika trebal mi je Levi 
Drugo 
Vec ste mi ti i tvoji INVENTIVNI INVESTIGATIVNI ISTRAŽIVAČKI KRKANI STO PUT SPOMENULI MUSLIMANE 
KAD BUDE O NJIMA RIJEC . ONDA ME TO ZSNIMA 
SAD JE RIJEC O TOM
DA TI NEMAS POJAM O POJMU STI JE MORAL 
AJ BOK 
IDEM RADIT JEBENE NAPLITANKE:stare1:

Gle, ja neću poput maloumnih papiga kao što si ti preuzeti opise s neta i misliti da sam time završio priču bez obzira na kontradikcije koje se javljaju u tim definicijama i opisima, a jednu sam naveo na primjeru odgovornosti njemačke države.
Ali za tebe znamo da si nesposobna za bilo kakvo samostalno iole smisleno promišljanje o bilo čemu, a poseban problem ti se stvorio raspadom komunizma jer više nema Partije da ti propisuje dopuštene vrijednosti uključujući tu i one moralne pa si sva u totalnoj zbrci.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by danni1 Sat 31 Mar - 19:53

Sora wrote:Etika objasnjava moralni aspekt LJUDSKOG PONASANJA A NE DRUSTVENOG 
NE POSTOJI KOLEKTIVNA KRIVNJA 
KOLRKTIVNI ISORAVAN POSTUPAK
 tako nesto ne postoji 
Ok? 
Sve moram crtati ovim krkanima
A jel to vrijedi za ustaše?

_________________
KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM - Page 5 Empty Re: KRLEŽIN RAT I MIR S JUGOSLAVENSTVOM

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum