ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Page 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by kic 7/3/2018, 19:55

melkior wrote:
melkior wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
kic wrote:
u srži je individualizam sotonjarska bit, dok je desničarstvo stvorilo moderne države kako poznajemo temeljene na ustavu kao političkom dogovoru ljudi koje svi mogu izabrati tj narod je vox dei, a ljevičari su mlađa braća desničara koji bi htjeli malo više kolektivizma od ove starije braće..
Svaki kolektivizam je u stvari laž jer si za svoj život i svoje postupke OSOBNO odgovoran, i jer lepet krila leptira na jednom kraju svijeta može izazvati tsunami na drugom. Narod je u suštini ljevičarska izmišljotina, kao i svaka masa. Da je narod pametan, ne bi se zvao narod. Narod nema svoju volju, pa ne može imati ni svoju slobodu. Odgovornost naroda da bira svoje političke i druge predstavnike je u suštini laž, jer je i demokracija u suštini laž, nema velike razlike između demokratski nastrojenih desničara i revolucionarno nastrojenih ljevičara, jedni ne mogu bez drugih, jedni ovise o drugima.

narod je jakobinsko djelo prvih desničara..

narod nije pametan, isključiv si, ne vidiš da je stvarnost uvijek i-i ne ili-ili, rješenje je u balansu, odgovornosti za vlastito postupanje uz shvaćanje da ako susjedu nije dobro - nemoj žmiriti, ali ne iz razloga što bi tebe to moglo zadesiti!!!
Jakobinci su bili ljevičari.
Nije povijesna pogreška ljevičara što su pokušali uništiti religiju, već što su umjesto nje nastojali uspostaviti 100 drugih religija. Ali to je isto kao i kad sam se ja napio jer sam se zaljubio, napio da prestanem misliti na Vas, da me prestane progoniti Vaša slika. Ali u zao čas! Jer kad sam se napio, vidio sam Vas dvostruko...

dobar stih..

pogreška da, jer je religioznost isto u krvi i genima..

kic
Admin

Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by melkior 7/3/2018, 19:57

kic wrote:
melkior wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
kic wrote:

mislim da miješaš puno tog, iako neke stvari zvuče oke-

individualizam nije rješenje, kad smo sami dobijemo novu perspektivi, ali u suštini: easy to kill, easy to get rid off..  kad ti pustiš korijenje, i imaš šumu ljudi koji djele vrijednosti kao i ti, lakše je živjeti, ali si veći trn u oku onima koji žele razbiti: obitelj, naciju, vjeru, kulturu, onih koji te žele tretirati kao robu..
Nacija, vjera i kultura jesu obične kolektivističke izmišljotine. Jedino što nije izmišljotina jest obitelj, i to zato što je obitelj primarna biološka zajednica. Obitelj je desni smokvin list kojim se služe ljevičari za provođenje revolucionarnih zamisli i društveni inženjering.

a zašto onda ne prestaneš jednostavno pričati i misliti hrvatski? izmišljotina koje se malo teže riješiti?

ic in your blood, kultura je krv-
Pa i hrvatski jezik je obična izmišljotina koju su izmislile ljevičarske gay ikone 19. stoljeća ovih prostora, Ljudevit Gaj i Stanko Vraz. Pravi desničar priča čakavski ili kajkavski, a ne hrvatski. A zamisli dijete rođeno na području Pazina koje zna samo čakavski, a piše jedino glagoljicom. Rekli bi smo da nije dovoljno SOCIJALIZIRAN  i KULTIVIRAN, nije prošao socijalističku indoktrinaciju u javnoj školi, već se školovao u mrskoj  obiteljskoj kući.

previše liberal.hr čitamo vidim :D hrvatski jezik je izmišljotina, a Marulić je pisao na izvanzemaljskom par stoljeća prije..

i super što se odričeš štokavštine, najbolje povuci crtu -karlovac- znaš već
Uopće ne čitam liberal.hr Marulić je pisao na lijepom hrvatskom jeziku, a ne na nekakvim umjetnim, gay politički korektnim tvorevinama  :W
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by kic 7/3/2018, 19:59

melkior wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
kic wrote:

mislim da miješaš puno tog, iako neke stvari zvuče oke-

individualizam nije rješenje, kad smo sami dobijemo novu perspektivi, ali u suštini: easy to kill, easy to get rid off..  kad ti pustiš korijenje, i imaš šumu ljudi koji djele vrijednosti kao i ti, lakše je živjeti, ali si veći trn u oku onima koji žele razbiti: obitelj, naciju, vjeru, kulturu, onih koji te žele tretirati kao robu..
Nacija, vjera i kultura jesu obične kolektivističke izmišljotine. Jedino što nije izmišljotina jest obitelj, i to zato što je obitelj primarna biološka zajednica. Obitelj je desni smokvin list kojim se služe ljevičari za provođenje revolucionarnih zamisli i društveni inženjering.

a zašto onda ne prestaneš jednostavno pričati i misliti hrvatski? izmišljotina koje se malo teže riješiti?

ic in your blood, kultura je krv-
Pa i hrvatski jezik je obična izmišljotina koju su izmislile ljevičarske gay ikone 19. stoljeća ovih prostora, Ljudevit Gaj i Stanko Vraz. Pravi desničar priča čakavski ili kajkavski, a ne hrvatski. A zamisli dijete rođeno na području Pazina koje zna samo čakavski, a piše jedino glagoljicom. Rekli bi smo da nije dovoljno SOCIJALIZIRAN  i KULTIVIRAN, nije prošao socijalističku indoktrinaciju u javnoj školi, već se školovao u mrskoj  obiteljskoj kući.

previše liberal.hr čitamo vidim :D hrvatski jezik je izmišljotina, a Marulić je pisao na izvanzemaljskom par stoljeća prije..

i super što se odričeš štokavštine, najbolje povuci crtu -karlovac- znaš već
Uopće ne čitam liberal.hr Marulić je pisao na lijepom hrvatskom jeziku, a ne na nekakvim umjetnim, gay politički korektnim tvorevinama  :W

ne seri pederu :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by melkior 7/3/2018, 20:02

kic wrote:
melkior wrote:
melkior wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
Svaki kolektivizam je u stvari laž jer si za svoj život i svoje postupke OSOBNO odgovoran, i jer lepet krila leptira na jednom kraju svijeta može izazvati tsunami na drugom. Narod je u suštini ljevičarska izmišljotina, kao i svaka masa. Da je narod pametan, ne bi se zvao narod. Narod nema svoju volju, pa ne može imati ni svoju slobodu. Odgovornost naroda da bira svoje političke i druge predstavnike je u suštini laž, jer je i demokracija u suštini laž, nema velike razlike između demokratski nastrojenih desničara i revolucionarno nastrojenih ljevičara, jedni ne mogu bez drugih, jedni ovise o drugima.

narod je jakobinsko djelo prvih desničara..

narod nije pametan, isključiv si, ne vidiš da je stvarnost uvijek i-i ne ili-ili, rješenje je u balansu, odgovornosti za vlastito postupanje uz shvaćanje da ako susjedu nije dobro - nemoj žmiriti, ali ne iz razloga što bi tebe to moglo zadesiti!!!
Jakobinci su bili ljevičari.
Nije povijesna pogreška ljevičara što su pokušali uništiti religiju, već što su umjesto nje nastojali uspostaviti 100 drugih religija. Ali to je isto kao i kad sam se ja napio jer sam se zaljubio, napio da prestanem misliti na Vas, da me prestane progoniti Vaša slika. Ali u zao čas! Jer kad sam se napio, vidio sam Vas dvostruko...

dobar stih..

pogreška da, jer je religioznost isto u krvi i genima..
I to je isto pogreška Katoličke Crkve koja je sklopila kurvinski pakt s komunizmom. Imao je pravo Martin Luther koji je tražio da se pokrštavaju odrasli ljudi koji će biti svjesni svojih postupaka, umjesto da se indoktriniraju djeca. Crkva je prva počela s pionirima malenima. Zato je Crkva katolička vrlo slično zlo kao i Komunistička Partija, zato su se i odlasci na sv. Misu nedjeljom s vremenom pretvorili u partijske sastanke, a konvencija HDZ-a izgleda kao napušena izborna konklava kardinala na steroidima :aw
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by kic 7/3/2018, 20:05

melkior wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
melkior wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
Svaki kolektivizam je u stvari laž jer si za svoj život i svoje postupke OSOBNO odgovoran, i jer lepet krila leptira na jednom kraju svijeta može izazvati tsunami na drugom. Narod je u suštini ljevičarska izmišljotina, kao i svaka masa. Da je narod pametan, ne bi se zvao narod. Narod nema svoju volju, pa ne može imati ni svoju slobodu. Odgovornost naroda da bira svoje političke i druge predstavnike je u suštini laž, jer je i demokracija u suštini laž, nema velike razlike između demokratski nastrojenih desničara i revolucionarno nastrojenih ljevičara, jedni ne mogu bez drugih, jedni ovise o drugima.

narod je jakobinsko djelo prvih desničara..

narod nije pametan, isključiv si, ne vidiš da je stvarnost uvijek i-i ne ili-ili, rješenje je u balansu, odgovornosti za vlastito postupanje uz shvaćanje da ako susjedu nije dobro - nemoj žmiriti, ali ne iz razloga što bi tebe to moglo zadesiti!!!
Jakobinci su bili ljevičari.
Nije povijesna pogreška ljevičara što su pokušali uništiti religiju, već što su umjesto nje nastojali uspostaviti 100 drugih religija. Ali to je isto kao i kad sam se ja napio jer sam se zaljubio, napio da prestanem misliti na Vas, da me prestane progoniti Vaša slika. Ali u zao čas! Jer kad sam se napio, vidio sam Vas dvostruko...

dobar stih..

pogreška da, jer je religioznost isto u krvi i genima..
I to je isto pogreška Katoličke Crkve koja je sklopila kurvinski pakt s komunizmom. Imao je pravo Martin Luther koji je tražio da se pokrštavaju odrasli ljudi koji će biti svjesni svojih postupaka, umjesto da se indoktriniraju djeca. Crkva je prva počela s pionirima malenima. Zato je Crkva katolička vrlo slično zlo kao i Komunistička Partija, zato su se i odlasci na sv. Misu nedjeljom s vremenom pretvorili u partijske sastanke, a konvencija HDZ-a izgleda kao napušena izborna konklava kardinala na steroidima :aw

srodni su si, ali i nisu..  nemoj gubiti osjećaj za suptilnu rasudbu i gledati sve blury
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by melkior 7/3/2018, 20:16

kic wrote:
melkior wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
melkior wrote:
Jakobinci su bili ljevičari.
Nije povijesna pogreška ljevičara što su pokušali uništiti religiju, već što su umjesto nje nastojali uspostaviti 100 drugih religija. Ali to je isto kao i kad sam se ja napio jer sam se zaljubio, napio da prestanem misliti na Vas, da me prestane progoniti Vaša slika. Ali u zao čas! Jer kad sam se napio, vidio sam Vas dvostruko...

dobar stih..

pogreška da, jer je religioznost isto u krvi i genima..
I to je isto pogreška Katoličke Crkve koja je sklopila kurvinski pakt s komunizmom. Imao je pravo Martin Luther koji je tražio da se pokrštavaju odrasli ljudi koji će biti svjesni svojih postupaka, umjesto da se indoktriniraju djeca. Crkva je prva počela s pionirima malenima. Zato je Crkva katolička vrlo slično zlo kao i Komunistička Partija, zato su se i odlasci na sv. Misu nedjeljom s vremenom pretvorili u partijske sastanke, a konvencija HDZ-a izgleda kao napušena izborna konklava kardinala na steroidima :aw

srodni su si, ali i nisu..  nemoj gubiti osjećaj za suptilnu rasudbu i gledati sve blury
Za mene je to tek intelektualna igra  :)  I bez obzira na objektivne razlike koje doista postoje između jednih i drugih, ne mogu se ne provući zajedničke karakteristike između partijaca - skrivenih vjernika i deklariranih vjernika - skrivenih vojnika partije, začahurenih u aureolu vlastite ekskluzivnosti i mesijanske misije. I jednima i drugima zapravo upravlja - biološka degeneracija mentalnih kapaciteta i mišljenja. Naime, ljudski mozak ima sposobnost i kapacitet efikasno upravljati tek malim zajednicama, velike izmišljene kolektivističke tvorevine nadilaze ljudske mentalne sposobnosti, stoga se svaka velika društvena zajednica izopačuje u psihopatološkim stanjima društvene svijesti koje su negacija svake društvenosti kao takve. Ljudska povijest je u stvari svjedočanstvo promašaja upravljanja velikim društvenim zajednicama i kolektivističkim entitetima koje nadilaze bilo što veće od iole malo većih,proširenih obitelji.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by kic 7/3/2018, 20:22

melkior wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
melkior wrote:
Jakobinci su bili ljevičari.
Nije povijesna pogreška ljevičara što su pokušali uništiti religiju, već što su umjesto nje nastojali uspostaviti 100 drugih religija. Ali to je isto kao i kad sam se ja napio jer sam se zaljubio, napio da prestanem misliti na Vas, da me prestane progoniti Vaša slika. Ali u zao čas! Jer kad sam se napio, vidio sam Vas dvostruko...

dobar stih..

pogreška da, jer je religioznost isto u krvi i genima..
I to je isto pogreška Katoličke Crkve koja je sklopila kurvinski pakt s komunizmom. Imao je pravo Martin Luther koji je tražio da se pokrštavaju odrasli ljudi koji će biti svjesni svojih postupaka, umjesto da se indoktriniraju djeca. Crkva je prva počela s pionirima malenima. Zato je Crkva katolička vrlo slično zlo kao i Komunistička Partija, zato su se i odlasci na sv. Misu nedjeljom s vremenom pretvorili u partijske sastanke, a konvencija HDZ-a izgleda kao napušena izborna konklava kardinala na steroidima :aw

srodni su si, ali i nisu..  nemoj gubiti osjećaj za suptilnu rasudbu i gledati sve blury
Za mene je to tek intelektualna igra  :)  I bez obzira na objektivne razlike koje doista postoje između jednih i drugih, ne mogu se ne provući zajedničke karakteristike između partijaca - skrivenih vjernika i deklariranih vjernika - skrivenih vojnika partije, začahurenih u aureolu vlastite ekskluzivnosti i mesijanske misije. I jednima i drugima zapravo upravlja - biološka degeneracija mentalnih kapaciteta i mišljenja. Naime, ljudski mozak ima sposobnost i kapacitet efikasno upravljati tek malim zajednicama, velike izmišljene kolektivističke tvorevine nadilaze ljudske mentalne sposobnosti, stoga se svaka velika društvena zajednica izopačuje u psihopatološkim stanjima društvene svijesti koje su negacija svake društvenosti kao takve. Ljudska povijest je u stvari svjedočanstvo promašaja upravljanja velikim društvenim zajednicama i kolektivističkim entitetima koje nadilaze bilo što veće od iole malo većih,proširenih obitelji.

virus je za upravljanje većom skupinom ljudi..

ali što možeš, uzmi ono što je dobro, a nešto od toga i ima svrhu.. upoznaj svoju tradiciju
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by melkior 7/3/2018, 20:23

melkior wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
Nije povijesna pogreška ljevičara što su pokušali uništiti religiju, već što su umjesto nje nastojali uspostaviti 100 drugih religija. Ali to je isto kao i kad sam se ja napio jer sam se zaljubio, napio da prestanem misliti na Vas, da me prestane progoniti Vaša slika. Ali u zao čas! Jer kad sam se napio, vidio sam Vas dvostruko...

dobar stih..

pogreška da, jer je religioznost isto u krvi i genima..
I to je isto pogreška Katoličke Crkve koja je sklopila kurvinski pakt s komunizmom. Imao je pravo Martin Luther koji je tražio da se pokrštavaju odrasli ljudi koji će biti svjesni svojih postupaka, umjesto da se indoktriniraju djeca. Crkva je prva počela s pionirima malenima. Zato je Crkva katolička vrlo slično zlo kao i Komunistička Partija, zato su se i odlasci na sv. Misu nedjeljom s vremenom pretvorili u partijske sastanke, a konvencija HDZ-a izgleda kao napušena izborna konklava kardinala na steroidima :aw

srodni su si, ali i nisu..  nemoj gubiti osjećaj za suptilnu rasudbu i gledati sve blury
Za mene je to tek intelektualna igra  :)  I bez obzira na objektivne razlike koje doista postoje između jednih i drugih, ne mogu se ne provući zajedničke karakteristike između partijaca - skrivenih vjernika i deklariranih vjernika - skrivenih vojnika partije, začahurenih u aureolu vlastite ekskluzivnosti i mesijanske misije. I jednima i drugima zapravo upravlja - biološka degeneracija mentalnih kapaciteta i mišljenja. Naime, ljudski mozak ima sposobnost i kapacitet efikasno upravljati tek malim zajednicama, velike izmišljene kolektivističke tvorevine nadilaze ljudske mentalne sposobnosti, stoga se svaka velika društvena zajednica izopačuje u psihopatološkim stanjima društvene svijesti koje su negacija svake društvenosti kao takve. Ljudska povijest je u stvari svjedočanstvo promašaja upravljanja velikim društvenim zajednicama i kolektivističkim entitetima koje nadilaze bilo što veće od iole malo većih,proširenih obitelji.
Korporacije su kao kolektivistički entiteti u suštini poštenije od država i nacija. Coca-cola u kojoj radiš te barem hrani i štiti, razumnije je njoj biti vjeran nego državi i naciji, ove ti uglavnom nameću poreze, indoktriniraju djecu i još im plaćaš danak u krvi za društveni reket. Europa je jedna bolesna komunistička tvorevina, više vjernosti, časti i ljubavi možeš očekivati u zajednici meksičkih narkokartela nego tzv. društvene elite i nacionalne političke klase (i klase eurobirokrata).
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by Guest 7/3/2018, 20:50

melkior wrote:
Nacija, vjera i kultura jesu obične kolektivističke izmišljotine.

Bože dragi kakve ti gluposti pričaš, pa to je fascinantno.
Dakle, jesi li svjestan kako je tvoj i bilo čiji um zapravo kulturološka ilitiga kolektivna tvorevina?
To je već ima tome neko vrijeme praktički službeni stav neuroznanosti.
Dakle, bez kulture nema uma kod čovjeka ovakvog kakvog ga danas poznajemo i mi bi u skladu sa tvojim stavovima odnosno da se njih uvažavalo i uvažava zapravo još trebali skakati sa grane na granu u potrazi za bananama.
Jer kultura je prije svega stvar kolektiva, nebitno što svaki pojedinac daje neki svoj individualni doprinos istoj, ali bez kolektiva nema kulture i um se svodi na prije svega nagone i pojedinačne napore koji su u odnosu prema onim kolektivnim koji se kreiraju po principu komplementarnosti i suradnje iznimno mali, praktički beznačajni.
Dakle, drugi puta promisli prije nego odvališ kako su kultura pa tako i vjera kolektivističke izmišljotine jer slijedom same prirode ljudskog uma tako zapravo svoj vlastiti um svodiš na realno nepostojeću izmišljotinu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by Kermit 7/3/2018, 21:27

epikur37 wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
kic wrote: desničar shvaća bit svoje košnice i zajednice, zdrave zajednice temeljene na vrijednostima koje podržavaju ljepotu, sklad, dobrotu, solidarnost, i obranu sveg dobra koje su s pravom stvorili.
:tu
Košnica je masonska ideja od početka do kraja to je paradoks svega
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by melkior 7/3/2018, 23:52

slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:
Nacija, vjera i kultura jesu obične kolektivističke izmišljotine.

ali bez kolektiva nema kulture i um se svodi na prije svega 
Bez kulture um se svodi prije svega, na matematiku vlastitog preživljavanja. Ne čak ni nagona nego baš na matematiku vlastitog preživljavanja.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by melkior 7/3/2018, 23:54

Kermit wrote:
epikur37 wrote:
kic wrote:
melkior wrote:
kic wrote: desničar shvaća bit svoje košnice i zajednice, zdrave zajednice temeljene na vrijednostima koje podržavaju ljepotu, sklad, dobrotu, solidarnost, i obranu sveg dobra koje su s pravom stvorili.
:tu
Košnica je masonska ideja od početka do kraja to je paradoks svega
Pčele uopće ne razumiju bit košnice ni zajednice, one djeluju nagonski.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by melkior 8/3/2018, 00:36

melkior wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:
Nacija, vjera i kultura jesu obične kolektivističke izmišljotine.

ali bez kolektiva nema kulture i um se svodi na prije svega 
Bez kulture um se svodi prije svega, na matematiku vlastitog preživljavanja. Ne čak ni nagona nego baš na matematiku vlastitog preživljavanja.
Etika je uvjetovana kulturom, a kultura je sustav naučenih obrazaca ponašanja koji predstavljaju društveni dogovor i koji se prenosi s koljena na koljeno, tradicijom i istodobno prilagođava suvremenim uvjetima života. Dok sustav ne krahira. Prema tome da, kultura je kolektivistička izmišljotina jer je društveno uvjetovana. Čovjek kao socijalno biće ovisno o interakciji s okolinom usvaja kulturu ophođenja i način komunikacije radi vlastitog preživljavanja. Ubrzanjem dinamike društvenih procesa ubrzavaju se i kulturološke promjene, što prije ili kasnije vodi u kulturološko prožimanje različitih društava, ali i kulturološki rat. Jedno je sigurno, opstanak zajednice je nemoguć bez kulture, i bez kulture nema zajednice. Ali danas više nego ikada opstanak i kulture i zajednice ovisi o pojedincu i pojedinac danas određuje vrijednost pojedine kulture i zajednice, ne obratno, zahvaljujući tehnologiji. Kulture i zajednice jednako se danas nalaze na otvorenom tržištu više nego ikad prije u povijesti, što ih čini ranjivima, ali im otvara i nove mogućnosti jačanja vlastite istobitnosti, obrane svoje suštine, preuzimanje dijelova neke druge kulture i zajednice te inkorporiranja dijela iste radi osiguranja vlastite opstojnosti. Pitanje identiteta pojedinca postaje i temeljno pitanje opstanka i same kulture i zajednice, stoga pojedinac danas više nije podređen kulturnim obrascima ponašanja pojedine zajednice, jer je slobodan mijenjati i prostor i kulturu i zajednice. Prema tome da, sa desničarskog stanovišta, kultura je samo još jedan marketinški trik privlačnosti pojedine zajednice kojom ona nastoji konkurirati drugim kulturnim obrascima ponašanja u globaliziranom svijetu. Uostalom, o kojoj kulturi govorimo? Pregazila vas je Coca-Cola i peder parade, kupila vam je kulturu i inteligenciju za šaku eura. Uostalom, kapital rastače svaku kulturu, ujedno stvarajući jednu novu, globalnu, unisonu kulturu koja je miks svega i svačega, ali ničega posebno. Kultura je danas prije svega, stvar marketinga. Da, živimo u nekulturnim vremenima u kojima se mladi više ne dižu starcima u tramvaju  :clown
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by melkior 8/3/2018, 01:16

slidingdoorsoperator wrote:
Dakle, bez kulture nema uma kod čovjeka ovakvog kakvog ga danas poznajemo i mi bi u skladu sa tvojim stavovima odnosno da se njih uvažavalo i uvažava zapravo još trebali skakati sa grane na granu u potrazi za bananama.
I uostalom, tehnologija može i bez kulture, a kultura bez tehnologije ne može  ;)  Stoga nije istina da bi ljudi bez kulture skakali kao majmuni po granama u potrazi za bananama. Radi se o čistoj predrasudi. Pa i sama kultura u povijesnom smislu se počinje mjeriti kroz materijalne ostatke prethistorijskog čovjeka, od oruđa do oružja. U stvari, ne radi se o kulturi već o tehnologiji izrade predmeta i načinu njihova korištenja.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by melkior 8/3/2018, 01:22

Što se same neuroznanosti tiče, na razvoj kulture i ljudske civilizacije više je utjecao IQ i biološki kapacitet ljudskog mozga sposobnosti predviđanja poteza protivnika, sposobnost analiziranja i sposobnog sistematskog razmišljanja, nego što je kultura kao takva utjecala na ljudski um. Ne ovisi čovjek o kulturi, već kultura ovisi o čovjeku i njegovoj mentalnoj sposobnosti apstrahiranja činjenica i informacija iz okoline te sposobnosti apstraktnog razmišljanja.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by Sora 8/3/2018, 07:30

slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:
Nacija, vjera i kultura jesu obične kolektivističke izmišljotine.

Bože dragi kakve ti gluposti pričaš, pa to je fascinantno.
Dakle, jesi li svjestan kako je tvoj i bilo čiji um zapravo kulturološka ilitiga kolektivna tvorevina?
To je već ima tome neko vrijeme praktički službeni stav neuroznanosti.
Dakle, bez kulture nema uma kod čovjeka ovakvog kakvog ga danas poznajemo i mi bi u skladu sa tvojim stavovima odnosno da se njih uvažavalo i uvažava zapravo još trebali skakati sa grane na granu u potrazi za bananama.
Jer kultura je prije svega stvar kolektiva, nebitno što svaki pojedinac daje neki svoj individualni doprinos istoj, ali bez kolektiva nema kulture i um se svodi na prije svega nagone i pojedinačne napore koji su u odnosu prema onim kolektivnim koji se kreiraju po principu komplementarnosti i suradnje iznimno mali, praktički beznačajni.
Dakle, drugi puta promisli prije nego odvališ kako su kultura pa tako i vjera kolektivističke izmišljotine jer slijedom same prirode ljudskog uma tako zapravo svoj vlastiti um svodiš na realno nepostojeću izmišljotinu.
Boze dragi 
Kako jedan kolektivist , hocu reci vjernik , nema SVOJU SLOBODU MISLJENJS. 
DA. 
SVAKI KOLEKTIVITET JE UTJECAJAN NA COVJEKOA I NJEGOVO PONASANJE. 
NO , DOVEDEN DO KRAJNOSTI ON PRPIZVODI MONSTRUME. 
osobito ako se izgube mehanizmi kontrole u drustvu. 
A oni su u CRKVI. NACIONALISTIČKIM DRUSTVIMA I DRUGIM TOTALITARNIM DRUSTVIMA ..MINIMALNI. 
zato je Hrvatska u kurcu . 
Propisuju nam pamet. 
Zbljuv

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by Guest 8/3/2018, 10:42

melkior wrote:
Etika je uvjetovana kulturom, a kultura je sustav naučenih obrazaca ponašanja koji predstavljaju društveni dogovor i koji se prenosi s koljena na koljeno, tradicijom i istodobno prilagođava suvremenim uvjetima života. Dok sustav ne krahira. Prema tome da, kultura je kolektivistička izmišljotina jer je društveno uvjetovana.

Također i um, jer je presudno određen upravo kulturom. A tko izmišlja koncepcije? Upravo um, zamisli.
Dakle, um je zapravo izmislio samoga sebe i onda još uspješno održava tu izmišljotinu ilitiga iluziju.
To očito još nisi svjestan krajnjih posljedica onoga što govoriš.
Hint samo za tebe - stvari su očito ipak puno kompleksnije nego što se to običnoj logici može činiti na prvi pogled.
I da, zamah leptirovih krila u Japanu MOŽE u nekom daljnjem divljem razvoju situacije izazvati pljusak u New Yorku, ali i NE MORA, a to se najčešće niti ne događa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by Guest 8/3/2018, 10:54

melkior wrote:Što se same neuroznanosti tiče, na razvoj kulture i ljudske civilizacije više je utjecao IQ i biološki kapacitet ljudskog mozga sposobnosti predviđanja poteza protivnika, sposobnost analiziranja i sposobnog sistematskog razmišljanja, nego što je kultura kao takva utjecala na ljudski um. Ne ovisi čovjek o kulturi, već kultura ovisi o čovjeku i njegovoj mentalnoj sposobnosti apstrahiranja činjenica i informacija iz okoline te sposobnosti apstraktnog razmišljanja.

Lijepo si nabrojao osobine ne mozga nego upravo uma (ako izuzmemo biološki kapacitet ljudskog mozga pod kojim se krije što točno?), što jasno pokazuje da ti baš i nije jasna ta razlika.
Krajnje pojednostavljeno rečeno for dummies: "Um nije mozak, um je ono što mozak radi." (Steven Pinker)
A na ono što mozak radi, presudno utječe kako ti kažeš kolektivistička izmišljotina poznata kao kultura.
Ok, to u konačnici zapravo i jeste kolektivistička izmišljotina, ali što je tu zapravo starije, kokoš ili jaje? 
Pri tome ćemo ignorirati tzv. drugi mozak (enteric nervous system) čisto iz razloga da ne bi zbunili one već do sada pretjerano zbunjene tom misterijom odnosa između uma i mozga, a posebno one koji su skloni promatrati svijet i fenomene u njemu na čisto mehanički i materijalistički pa i mehanicistički način.
No, stvari baš tako ne funkcioniraju što je moguće najbolje pokazala kvantna mehanika u 20. stoljeću.
Inače krajnje pojednostavljeno, ako analiziraš mozak nekog iznimno inteligentnog čovjeka, nakon njegove smrti, naravno, svejedno nećeš imati pojma o sadržajima njegovog uma.
Nećeš imati pojma kojim se jezikom ili jezicima služio, koje je umjetničke pravce favorizirao, za koji je nogometni ili bilo koji sportski klub navijao, i je li preferirao brinete, plavuše ili crnke. Nećeš imati pojma. Od mozga nakon smrti njegovog vlasnika baš i nema neke koristi.
Da skratim, mozak jeste prilično plastičan organ sposoban za reorganiziranje funkcija, ali um je još neusporedivo plastičniji ne organ nego sustav odnosno entitet sposoban za puno opsežnije i temeljitije promjene od samog mozga (koji se biološki nije mijenjao najmanje 100 000 godina), a sve to zahvaljujući kulturi i njenom utjecaju na formiranje (namjerno ne koristim izraz razvoj) uma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by Guest 8/3/2018, 10:59

melkior wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Dakle, bez kulture nema uma kod čovjeka ovakvog kakvog ga danas poznajemo i mi bi u skladu sa tvojim stavovima odnosno da se njih uvažavalo i uvažava zapravo još trebali skakati sa grane na granu u potrazi za bananama.
I uostalom, tehnologija može i bez kulture, a kultura bez tehnologije ne može  ;)  Stoga nije istina da bi ljudi bez kulture skakali kao majmuni po granama u potrazi za bananama. Radi se o čistoj predrasudi. Pa i sama kultura u povijesnom smislu se počinje mjeriti kroz materijalne ostatke prethistorijskog čovjeka, od oruđa do oružja. U stvari, ne radi se o kulturi već o tehnologiji izrade predmeta i načinu njihova korištenja.

Ne znam da si sa ovim postom zapravo samome sebi vrlo uspješno skočio u usta.
Bez tehnologije nema kulture, to je točno. Međutim, kultura je presudna za formiranje ljudskog uma, a ljudski um je kreirao što?
Zamisli, upravo tehnologiju.
I petlja je zatvorena, a cikličnost očita čak i for dummies.
Stoga je jasno da bi ljudi bez kulture koja generira um, a koji generira tehnologiju, a koja generira kulturu skakali sa grane na granu u potrazi za bananama, nije tu riječ o nikakvoj predrasudi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by Guest 8/3/2018, 11:03

melkior wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
melkior wrote:
Nacija, vjera i kultura jesu obične kolektivističke izmišljotine.

ali bez kolektiva nema kulture i um se svodi na prije svega 
Bez kulture um se svodi prije svega, na matematiku vlastitog preživljavanja. Ne čak ni nagona nego baš na matematiku vlastitog preživljavanja.

Bez kulture nema ni matematike, pa se sve na kraju ipak svodi na nagon. Kada je riječ o preživljavanju i težnji za održanjem života.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by prckov 8/3/2018, 15:18

haha koja razmjena, melki, kic I sejki  :tu
ljepota za citat

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34150
2014-04-19


Back to top Go down

Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio - Page 6 Empty Re: Njemačka traži još Hrvata koje je Čardak odbacio

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum