ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by Tony Soprano Sat 26 Sep - 11:21

http://www.vecernji.hr/hrvatska/medijske-slobode-i-demokracija-u-srbiji-ocito-su-jos-daleko-od-europe-1027020
Medijske slobode i demokracija u Srbiji 0409e22b92cc4d508af09bbb36907600

Foto:


  • Medijske slobode i demokracija u Srbiji 09dcea03ff733f0a078cc2aa87e1b6cf
  • Medijske slobode i demokracija u Srbiji Cefa6ce2293157f3dd23f1f787441310
  • Medijske slobode i demokracija u Srbiji 6bc0c5872f837e8c2cff25f3860f1ce8

Medijske slobode i demokracija u Srbiji 7bb129f1ce5df88cbe8da20e52b4bbc2
Autor:
Marinko Jurasić


VL Biografije


VL Inicijative



Večernji list Premium


Pretplati se, isplati se!


Iako su protuhrvatske naslovnice koje, kako je primijetio sam čelnik Nezavisnog udruženja novinara Srbije Vukašin Obradović, "oživljavaju ratnohuškačku retoriku", objavljene u srbijanskim tabloidima, njihov je utjecaj milijunski na tamošnju javnost. Predsjednik Hrvatskog novinarskog društva Saša Leković, koji je stjecajem svog posla, upućen u tamošnju medijsku scenu, za te je tabloide rekao da su pod kontrolom premijera Aleksandra Vučića.
Otvara ratove u regiji
Naslovnica jučerašnjeg Informera s nadnaslovom "Ustaški udar na Srbiju" i fotomontažom s naslovom "Milanović Pavelić" nastavak je ustašizacije Hrvatske u očima srbijanske javnosti koji govori da tamošnji mediji, ali i javnost nisu izvukli nikakve pouke iz ružnih ratnohuškačkih vremena iz devedesetih. Premda, i ta skandalozna tabloidna naslovnica samo se naslanja na prosvjednu notu srbijanskog ministarstva vanjskih poslova u kojoj se za hrvatske mjere kaže da su "po svom diskriminatorskom karakteru mogu usporediti samo s mjerama poduzimanim u prošlosti, u vrijeme fašističke Nezavisne Države Hrvatske".
Srbijanski tabloidi pokriće za svoje naslovnice mogu naći i u izjavi svoga predsjednika Tomislava Nikolića u povodu Oluje, kad je rekao da Hrvati slave "kao svoju pobjedu i dan kada su obnovili državu koja im je ostala od Pavelića, a bila priznata jedino od Hitlera".
I to su riječi čovjeka koji se aktivno angažirao kao agresor na tlu Hrvatske te se nikad nije zbog toga pokajao, već štoviše javno je govorio da žali što mu je propao san o velikoj Srbiji te se odbio odreći titule četničkog vojvode zbog čega je Nenad Čanak, lider Lige socijaldemokrata Vojvodine, nedavno rekao da na njega ne želi trošiti riječi. Stoga ne čudi kako su reagirali na Šešeljeve performanse.
Zastupnik Demokratske stranke u srbijanskom parlamentu Borislav Stevanović u povodu jedne od niza ratnohuškačkih izjava Aleksandra Vulina tražio je od Vučića da ga prisili da radi svoj posao, "a ne da otvara nove ratove u regiji". Dakako, uzalud.
Sve je to odraz medijskih sloboda i stanja demokracije u Srbiji. Stoga ne čudi da se sada u Srbiji ne čuje puno drugačijih mišljenja od službenog, izuzev kroz izjave oporbenih političara. Mediji ne kritiziraju postupke i retoriku državnog vrha, već su im stavovi prilično usklađeni. Recimo, Večernje novosti kažu: "Hrvatska mora popustiti". Za razliku od hrvatskih medija u kojima se o izbjegličkoj krizi iznosi lepeza različitih mišljenja te se u odnosu na državne strukture postavljaju i neugodna pitanja pa je vlada Zorana Milanovića trenutačno pod pritiskom čak i onog dijela javnosti koji smatra da je Hrvatska žrtva mađarsko-srbijanske zavjere. Kako to da nitko u Srbiji, ako postoji sloboda medija, nije postavio logično pitanje zašto je tako teško udovoljiti tom zahtjevu Hrvatske da se izbjeglice kontrolirano propušta na hrvatsku granicu ili ih se djelomično preusmjerava na mađarsku granicu?
Je li im to u interesu
Kako to da nikoga ne zanima ima li istine i argumenata za Milanovićevu tezu o dogovoru Srbije i Mađarske na štetu Hrvatske te, bez obzira na to postoji li takav dogovor ili ne, je li u interesu Srbije da se tako odnosi prema susjedima. I osobito prema Milanovićevoj vladi od koje nijedna hrvatska vlada nije imala više Srba. I da je smiješno Milanovića povezivati s ustašama jer je dovoljno podsjetiti kako je bezrezervno nauštrb i vukovarskih žrtava branio ćirilicu. Kako to da se nitko ne obruši na huškačku retoriku srbijanskog vrha, koja kad se dogodi na hrvatskoj sceni nailazi na sveopću osudu medija i javnosti.
Uvijek je isti obrazac, i u povodu presuda iz Haaga, i kad je rečeno da će se zračna luka u Zagrebu nazvati po dr. Franji Tuđmanu, ili kad je najavljena vojna parada za Oluju, pa beatifikacija Alojzija Stepinca, prvo je "tabloidno" reagirao srbijanski vrh pa su se nadovezali i mediji. I izbjeglička kriza nam je pokazala da su mediji i politika u Srbiji još daleko od Europe.
Tony Soprano
Tony Soprano

Male
Posts : 1370
2015-08-15


Back to top Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Re: Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by L'âme Sat 26 Sep - 11:26

Telepatija..pokušavam stavit ovu temu pola jutra, pa me stalno prekidaju Basketball

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Re: Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by Tony Soprano Sat 26 Sep - 11:27

maggie13 wrote:Telepatija..pokušavam stavit ovu temu pola jutra, pa me stalno prekidaju Basketball
:x
Tony Soprano
Tony Soprano

Male
Posts : 1370
2015-08-15


Back to top Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Re: Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by Stanojko Sat 26 Sep - 11:32

maggie13 wrote:Telepatija..pokušavam stavit ovu temu pola jutra, pa me stalno prekidaju Basketball
Pa sele, reci NE, bem mu misa! 👅

_________________
Medijske slobode i demokracija u Srbiji Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Re: Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by veber Sat 26 Sep - 11:39

relevantne novine u tri pm

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Re: Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by L'âme Sat 26 Sep - 11:40

Tony Soprano wrote:
maggie13 wrote:Telepatija..pokušavam stavit ovu temu pola jutra, pa me stalno prekidaju Basketball
:x
:trept

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Re: Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by dzango Sat 26 Sep - 11:41

Tony Soprano wrote:http://www.vecernji.hr/hrvatska/medijske-slobode-i-demokracija-u-srbiji-ocito-su-jos-daleko-od-europe-1027020
Medijske slobode i demokracija u Srbiji 0409e22b92cc4d508af09bbb36907600



Bjeković je u pravu. Naprednjaci upropastiše Partizan.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Re: Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by L'âme Sat 26 Sep - 11:42

Stanojko wrote:
maggie13 wrote:Telepatija..pokušavam stavit ovu temu pola jutra, pa me stalno prekidaju Basketball
Pa sele, reci NE, bem mu misa! 👅
Ne, misirac, nisi u pravu..ja sam radna žena jutros, ne zabavljam se..(osim na forumu) Basketball
Nego, što ti kažeš na ovo stajalište..je li moguće da svi mislite isto, ili su ipak neki bistriji, no ne dopušta im se doći do izražaja?! geek

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Re: Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by Stanojko Sat 26 Sep - 11:46

maggie13 wrote:
Stanojko wrote:
maggie13 wrote:Telepatija..pokušavam stavit ovu temu pola jutra, pa me stalno prekidaju Basketball
Pa sele, reci NE, bem mu misa! 👅
Ne, misirac, nisi u pravu..ja sam radna žena jutros, ne zabavljam se..(osim na forumu) Basketball
Nego, što ti kažeš na ovo stajalište..je li moguće da svi mislite isto, ili su ipak neki bistriji, no ne dopušta im se doći do izražaja?! geek
Working girl, a? Nikad ne bih rekao... :S:

Ko mi? Mislimo sta isto? Generalno, cica je slobodni mislilac, poeta, zemljoradnik, domacin i ljubavnik i grozim se "puka"...  :starac

_________________
Medijske slobode i demokracija u Srbiji Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Re: Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by L'âme Sat 26 Sep - 11:50

Stanojko wrote:
maggie13 wrote:
Stanojko wrote:
maggie13 wrote:Telepatija..pokušavam stavit ovu temu pola jutra, pa me stalno prekidaju Basketball
Pa sele, reci NE, bem mu misa! 👅
Ne, misirac, nisi u pravu..ja sam radna žena jutros, ne zabavljam se..(osim na forumu) Basketball
Nego, što ti kažeš na ovo stajalište..je li moguće da svi mislite isto, ili su ipak neki bistriji, no ne dopušta im se doći do izražaja?! geek
Working girl, a? Nikad ne bih rekao... :S:

Ko mi? Mislimo sta isto? Generalno, cica je slobodni mislilac, poeta, zemljoradnik, domacin i ljubavnik i grozim se "puka"...  :starac
Znači, pogodilo ti..malo originalnosti, molim.. cheers

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Re: Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by Stanojko Sat 26 Sep - 11:52

a?

_________________
Medijske slobode i demokracija u Srbiji Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Re: Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by seksoje1 Sat 26 Sep - 12:18

seksoje1
seksoje1

Posts : 97
2015-09-25


Back to top Go down

Medijske slobode i demokracija u Srbiji Empty Re: Medijske slobode i demokracija u Srbiji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum