ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eurobasket * 2017

Page 7 of 16 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by dzango Tue 19 Sep - 7:29

jastreb wrote:
dzango wrote:

To vreme basketa ispred zgrade je prošlo. Sad se to svodi na treninge u balonima i klubovima i plaćanje istog.
Jebi ga. Tako se počinje. Crnci u SAD tako počinju,a onda ih zapazi neki lovac na talente.
I ne samo to. Tu se razvija mašta i nestamdardne veštine koje posle čine velike igrače poput Teodosiča ili Jokića.

dzango

Posts : 28140
2014-04-19


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by jastreb Tue 19 Sep - 7:30

vuksadinare wrote: 
jastreb je nostalgican...kako se sve informatiziralo tako je nestao ulicni hakl u vecem obujnu...bar na vanjskim terenima..ne samo kosarka..tu i tamo jos se baci nesto vise nogometni hakl(mahom nesto stariji) koji poslije odu lokat...ja se sjecam kao klinac da smo se sorali u kvartu za onaj jedan nogometni teren travnati..mada je skola imala svoj teren betonski ali tu su mahom stariji igrali...no nista neobicno za ono vrijeme..nije bilo kompjutora bar ne puno netko imucniji imao je pokojeg commodora...mobiteli su bili u snovima..i sto ti je preostalo nego cijeli dan osim kad si isao u skolu ganjati loptu ili u kakvoj sikari,sumarku graditi kule tj da imas mjesto gdje zapaliti prve cigarete.. :)
Pa nije da i mi u ono doba nismo imali svoji vansportskih zanimacija. Primjerice crtani romani su nas zaluđivali više nego danas djecu Fejs. Skupljalo se,kupovalo,mijenjalo,kralo. Slušala se i muzika.Išlo se u izviđače. Nije da smo bili trubila koja su samo loptu ganjala.

No za sport se živjelo. U mom razredu od nas 30-tak možda njih 5-6 nije treniralo nekakav sport. Najviše nogomet,pa košarka,pa atletske discipline,streljaštvo,a puno je nas uz to igralo i šah.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by Eroo Tue 19 Sep - 7:30



Našli ga i dobro plaćali i to je to.
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by vuksadinare Tue 19 Sep - 7:31

jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
jastreb je nostalgican...kako se sve informatiziralo tako je nestao ulicni hakl u vecem obujnu...bar na vanjskim terenima..ne samo kosarka..tu i tamo jos se baci nesto vise nogometni hakl(mahom nesto stariji) koji poslije odu lokat...ja se sjecam kao klinac da smo se sorali u kvartu za onaj jedan nogometni teren travnati..mada je skola imala svoj teren betonski ali tu su mahom stariji igrali...no nista neobicno za ono vrijeme..nije bilo kompjutora bar ne puno netko imucniji imao je pokojeg commodora...mobiteli su bili u snovima..i sto ti je preostalo nego cijeli dan osim kad si isao u skolu ganjati loptu ili u kakvoj sikari,sumarku graditi kule tj da imas mjesto gdje zapaliti prve cigarete.. :)
Pa nije da i mi u ono doba nismo imali svoji vansportskih zanimacija. Primjerice crtani romani su nas zaluđivali više nego danas djecu Fejs. Skupljalo se,kupovalo,mijenjalo,kralo. Slušala se i muzika.Išlo se u izviđače. Nije da smo bili trubila koja su samo loptu ganjala.

No za sport se živjelo. U mom razredu od nas 30-tak možda njih 5-6 nije treniralo nekakav sport. Najviše nogomet,pa košarka,pa atletske discipline,streljaštvo,a puno je nas uz to igralo i šah.
pa mo's i to danas ali klinci se zabiju doma i igraju fifu,fibu,takticke igre po citav dan pa i noc..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by dzango Tue 19 Sep - 7:32

vuksadinare wrote:
dzango wrote:
jastreb wrote:Mi se kao čudimo što košarkaški post traje oko 22 g.

Pa što je tu čudno? Hrvati odavno nisu košarkaška nacija.

Igrališta za košarku koja su desetljećima bila glavna okupljališta mladih,opustjerla su,a konstrukcije se nisu ni obnavljale.

Nekad ni jedan gradski kvart nije postojao,a da nije imao bar nejkoliko mjesta gdje je bio postavljen bar jedan koš. I tu su dječaci provodili veliki dio svog vremena igrajući košarku

Svaki je razred u svakoj školi u gradovima imao barem 2-3 odlična košarkaša,dok je onih osrednjih bilo puno više. Čak je i svaki nogometaš istovremeno bio i nekakav košarkaš. Nemali se broj nogometaša kasnije opredjeljivao za košarku.

Danas? Kod mene u malom mistu imaš dvoranu,optvoreno košarkaško igralište i jedan manji asfaltirani komad sa jednim košem.

I nikad se tu košarica ne igra. Osim ljeti,kad igraju stranci.

U Rijeci je košarka totalno zamrtla,pa čak i košarkaškim klubovima,muškom i ženskom,kako piše NL,prijeti gašenje.

Vjerujem da je slično i u Splitu,te u tipično košarkaškim gradovima Zadru i Šibeniku.

Dok god bude tako,nama u košarci napretka nema.
To vreme basketa ispred zgrade je prošlo. Sad se to svodi na treninge u balonima i klubovima i plaćanje istog.
jastreb je nostalgican...kako se sve informatiziralo tako je nestao ulicni hakl u vecem obujnu...bar na vanjskim terenima..ne samo kosarka..tu i tamo jos se baci nesto vise nogometni hakl(mahom nesto stariji) koji poslije odu lokat...ja se sjecam kao klinac da smo se sorali u kvartu za onaj jedan nogometni teren travnati..mada je skola imala svoj teren betonski ali tu su mahom stariji igrali...no nista neobicno za ono vrijeme..nije bilo kompjutora bar ne puno netko imucniji imao je pokojeg commodora...mobiteli su bili u snovima..i sto ti je preostalo nego cijeli dan osim kad si isao u skolu ganjati loptu ili u kakvoj sikari,sumarku graditi kule tj da imas mjesto gdje zapaliti prve cigarete.. :)
Mi smo u Blokovima na raspustu igrali basket od jutra do mraka. Ali to je bilo neko drugo vreme.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by vuksadinare Tue 19 Sep - 7:37

dzango wrote:
vuksadinare wrote:
dzango wrote:
jastreb wrote:Mi se kao čudimo što košarkaški post traje oko 22 g.

Pa što je tu čudno? Hrvati odavno nisu košarkaška nacija.

Igrališta za košarku koja su desetljećima bila glavna okupljališta mladih,opustjerla su,a konstrukcije se nisu ni obnavljale.

Nekad ni jedan gradski kvart nije postojao,a da nije imao bar nejkoliko mjesta gdje je bio postavljen bar jedan koš. I tu su dječaci provodili veliki dio svog vremena igrajući košarku

Svaki je razred u svakoj školi u gradovima imao barem 2-3 odlična košarkaša,dok je onih osrednjih bilo puno više. Čak je i svaki nogometaš istovremeno bio i nekakav košarkaš. Nemali se broj nogometaša kasnije opredjeljivao za košarku.

Danas? Kod mene u malom mistu imaš dvoranu,optvoreno košarkaško igralište i jedan manji asfaltirani komad sa jednim košem.

I nikad se tu košarica ne igra. Osim ljeti,kad igraju stranci.

U Rijeci je košarka totalno zamrtla,pa čak i košarkaškim klubovima,muškom i ženskom,kako piše NL,prijeti gašenje.

Vjerujem da je slično i u Splitu,te u tipično košarkaškim gradovima Zadru i Šibeniku.

Dok god bude tako,nama u košarci napretka nema.
To vreme basketa ispred zgrade je prošlo. Sad se to svodi na treninge u balonima i klubovima i plaćanje istog.
jastreb je nostalgican...kako se sve informatiziralo tako je nestao ulicni hakl u vecem obujnu...bar na vanjskim terenima..ne samo kosarka..tu i tamo jos se baci nesto vise nogometni hakl(mahom nesto stariji) koji poslije odu lokat...ja se sjecam kao klinac da smo se sorali u kvartu za onaj jedan nogometni teren travnati..mada je skola imala svoj teren betonski ali tu su mahom stariji igrali...no nista neobicno za ono vrijeme..nije bilo kompjutora bar ne puno netko imucniji imao je pokojeg commodora...mobiteli su bili u snovima..i sto ti je preostalo nego cijeli dan osim kad si isao u skolu ganjati loptu ili u kakvoj sikari,sumarku graditi kule tj da imas mjesto gdje zapaliti prve cigarete.. :)
Mi smo u Blokovima na raspustu igrali basket od jutra do mraka. Ali to je bilo neko drugo vreme.
...a sto si mogao raditi...doma dosadno jer nisi imao satelitski program...crtic je bio u 7 i 15 film u 8 i ajmo spavat...ostalo ti je jedino da visis vani i trazis bilo kakvu zabavu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by vuksadinare Tue 19 Sep - 7:38

..na koncu konca roditeljima ostalo puno vremena doma i vremena za teslecenje..bar oni koji su imali volju... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by jastreb Tue 19 Sep - 7:39

vuksadinare wrote: 
...a sto si mogao raditi...doma dosadno jer nisi imao satelitski program...crtic je bio u 7 i 15 film u 8 i ajmo spavat...ostalo ti je jedino da visis vani i trazis bilo kakvu zabavu
Pa i ne. U tzo doba već su postojali videorekorderi i videoteke su radile punom parom. TV stanice su već odavno radile kako treba,a mi dolje smo hvatali i talijanske. No sve je to bilo rezervirano za noć,ili kad je nevrijeme.

Svaki dan iskoristio se za sport,najviše nogomet.

Nije da nismo imali i drugih zanimacija,ali takav je onda bio duh.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by vuksadinare Tue 19 Sep - 7:43

jastreb wrote:
vuksadinare wrote: 
...a sto si mogao raditi...doma dosadno jer nisi imao satelitski program...crtic je bio u 7 i 15 film u 8 i ajmo spavat...ostalo ti je jedino da visis vani i trazis bilo kakvu zabavu
Pa i ne. U tzo doba već su postojali videorekorderi i videoteke su radile punom parom. TV stanice su već odavno radile kako treba,a mi dolje smo hvatali i talijanske. No sve je to bilo rezervirano za noć,ili kad je nevrijeme.

Svaki dan iskoristio se za sport,najviše nogomet.

Nije da nismo imali i drugih zanimacija,ali takav je onda bio duh.
dobro to je nesto kasnije bilo u drugoj polovici osamdesetih kad si vec bio adolescent....prije kao klinac od 7,8,9,10 godina mogao si samo zujat...uostalom nisu svi imali video..ili kasno nocni satelit...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by jastreb Tue 19 Sep - 7:44

Nego neš drugo mi upada u oči. Katolici su najbolji nogometaši. Recimo Brazil,Italija,velik dio Njemačke, Španjolska,Portugal,Rgentina,Urugvaj...

Pravoslavci su već druga liga,a protestanti treća,zatim dolazi islam,a onda razne gnoze.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by Eroo Tue 19 Sep - 7:51

jastreb wrote:Nego neš drugo mi upada u oči. Katolici su najbolji nogometaši. Recimo Brazil,Italija,velik dio Njemačke, Španjolska,Portugal,Rgentina,Urugvaj...

Pravoslavci su već druga liga,a protestanti treća,zatim dolazi islam,a onda razne gnoze.
Logično su poredani. ;)
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by Guest Tue 19 Sep - 7:51

Eroo wrote:

Našli ga i dobro plaćali i to je to.

ja bih samo da nevedem ono sto su drugi napisali ovih dana.
taj, K. radi za nba timove, imao je dragica (nba) i da je primenio
sve ono sto je tamo aktuelno i naucio, tako su postali dobar tim.
recimo, nasem S. niko nije branio da primeni te usa fazone, ali
on, kao " maestro " nije bio u prilici da ovlada novim taktikama,
nija imao nba, sema M. koji i ne igra, vec 2 godine greje klupe i tribine.
zasto su se nasi povukli ? zato sam duboko ubedje da srbija mora
da promen strucni stab i formira novi. ne mozemo da dozvolimo
da  kss, odnosno strucni stab bude kocnica nasim uspesima. 
da nasi klinci, koji igraju u naboljim eu i usa timovima prate
sampionate preko tv ekrana i daju podrsku nasoj ekipi.


Last edited by pizzon on Tue 19 Sep - 7:55; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by vuksadinare Tue 19 Sep - 7:51

jastreb wrote:Nego neš drugo mi upada u oči. Katolici su najbolji nogometaši. Recimo Brazil,Italija,velik dio Njemačke, Španjolska,Portugal,Rgentina,Urugvaj...

Pravoslavci su već druga liga,a protestanti treća,zatim dolazi islam,a onda razne gnoze.
...u biti iz siromasnijih drzava i nacija dolaze najbolji nogometasi...izuzev njemacke i italije gdje je u prvom redu najvaznija takticka disciplina sto je uvijek falilo brazilu,argentini,afrikancima...da je brazil uz nevjerojatan talent imao usađenu takticku disciplinu(osim one generacioje 1994 koja je to imala jer osim nekih igraca romario,bebeto,dunga nisu imali toliko virtuoza kao one prije i poslije pa su to nadoknadili taktickom disciplinom) bili bi gotovo uvijek svjetski prvaci
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by Serbinho-3 Tue 19 Sep - 7:54

Danilovic da smeni Djordjevica, nerealno.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26438
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by jastreb Tue 19 Sep - 7:56

Eroo wrote:
jastreb wrote:Nego neš drugo mi upada u oči. Katolici su najbolji nogometaši. Recimo Brazil,Italija,velik dio Njemačke, Španjolska,Portugal,Rgentina,Urugvaj...

Pravoslavci su već druga liga,a protestanti treća,zatim dolazi islam,a onda razne gnoze.
Logično su poredani. ;)
Osim u zemljama bivše Juge. Tu vjerska pripadnost nije igrala ulogu. Pa su tako katolici,pravoslavci i muslimani bili podjednako zastuplejni i svi podjednako dobri.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by vuksadinare Tue 19 Sep - 7:57

jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:Nego neš drugo mi upada u oči. Katolici su najbolji nogometaši. Recimo Brazil,Italija,velik dio Njemačke, Španjolska,Portugal,Rgentina,Urugvaj...

Pravoslavci su već druga liga,a protestanti treća,zatim dolazi islam,a onda razne gnoze.
Logično su poredani. ;)
Osim u zemljama bivše Juge. Tu vjerska pripadnost nije igrala ulogu. Pa su tako katolici,pravoslavci i muslimani bili podjednako zastuplejni i svi podjednako dobri.
jao kad ti sad veber upadne..'jebote debilu stalno si u toj jugi..jebali te srbi,muslimani,hrvati u dupe' :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by dzango Tue 19 Sep - 7:57

Serbinho-3 wrote:Danilovic da smeni Djordjevica, nerealno.
Što bre da ga smeni? Čovek je napravio neviđeni uspeh. Tri finala za tri godine na najvećim svetskim takmičenjima.

_________________
Eurobasket * 2017 - Page 7 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by jastreb Tue 19 Sep - 7:59

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:Nego neš drugo mi upada u oči. Katolici su najbolji nogometaši. Recimo Brazil,Italija,velik dio Njemačke, Španjolska,Portugal,Rgentina,Urugvaj...

Pravoslavci su već druga liga,a protestanti treća,zatim dolazi islam,a onda razne gnoze.
Logično su poredani. ;)
Osim u zemljama bivše Juge. Tu vjerska pripadnost nije igrala ulogu. Pa su tako katolici,pravoslavci i muslimani bili podjednako zastuplejni i svi podjednako dobri.
jao kad ti sad veber upadne..'jebote debilu stalno si u toj jugi..jebali te srbi,muslimani,hrvati u dupe' :)
Pa zar nije bilo tako? Kod nas onda,a i sada vjera nema neki utjecaj i svi su podjednako dobri(loši).
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by vuksadinare Tue 19 Sep - 8:01

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:
jastreb wrote:Nego neš drugo mi upada u oči. Katolici su najbolji nogometaši. Recimo Brazil,Italija,velik dio Njemačke, Španjolska,Portugal,Rgentina,Urugvaj...

Pravoslavci su već druga liga,a protestanti treća,zatim dolazi islam,a onda razne gnoze.
Logično su poredani. ;)
Osim u zemljama bivše Juge. Tu vjerska pripadnost nije igrala ulogu. Pa su tako katolici,pravoslavci i muslimani bili podjednako zastuplejni i svi podjednako dobri.
jao kad ti sad veber upadne..'jebote debilu stalno si u toj jugi..jebali te srbi,muslimani,hrvati u dupe' :)
Pa zar nije bilo tako? Kod nas onda,a i sada vjera nema neki utjecaj i svi su podjednako dobri(loši).
dobro slazem se ja sa tobom...meni to ne smeta toliko ali veber dobije napadaje... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by vuksadinare Tue 19 Sep - 8:04

....vec kad spominjes jugu...bilo je tu isto dosta praznog hoda...primjerice nogomet...gdje u nekim periodima nogomet je bio katastrofa...i dosta prosjecnosti..narocito dobar period osamdesetih...gdje nije ni reprezentacija bila na nivou a niti prvenstvo pretjerano gledljivo..puno sprinteva,faulova,grube igre,preskakanja igre...jedino su kosarka i vaterpolo imali neku konstantu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by vuksadinare Tue 19 Sep - 8:09

u republici srpskoj bijesni na dragica..'putuj igumane daleko ti lijepa kuca...' :)

http://sport.avaz.ba/kosarka/302672/u-republici-srpskoj-bijesni-na-gorana-dragica-ovo-su-reakcije-na-njegovu-izjavu

goranu dragicu se oduzima nacionalnost-srbin.. :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99102
2015-09-08


Back to top Go down

Eurobasket * 2017 - Page 7 Empty Re: Eurobasket * 2017

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 16 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum