ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Godišnje 500 učitelja višak

Page 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Leviathan2 3/9/2017, 22:30

pismejker wrote:
Leviathan2 wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Leviathan2 wrote:
mnogi ne obracaju paznju na arheoloske nalaze recimo u kojima su izracunate neke putanje zvijezda ili nekih nebeskih tijela koja se nisu mogla izracunati samo tako, okom, znaci postojalo je i znanje i tehnologija za isto, no, sad spada u misticizam ako kazem da je prije velikog pada znanje bilo vise nego danas,

Po Aleksandru Durmanu su takvi zapisi postojali u vrijeme Vučedolske kulture, barem ih je on tako protumačio, a njegova objašnjenja nalazim vrlo uvjerljivima. Naime, riječ je o kalendaru oslikanom na jednom vrču nađenom na arheološkim nalazištima koja se odnose na tu kulturu, a za poznavanje kalendara je potrebno stanovito znanje matematike.
U skladu sa time, to danas ne spada u misticizam nego u običnu arheologiju odnosno povijest.
Teško je datirati to znanje i metode u pretpovijesno vrijeme jednostavno zato jer ne postoje zapisi prije pojave pisma samog, ali da su takva znanja ipak postojala, nema razloga za opravdanu sumnju.
Ljudi su vjerojatno bili ekstremno strpljivi i služili su se metodom promatranja, uočavanja pravilnosti (znanstvena metoda u svojem primitivnom ali efikasnom obliku) i nekim načinom prenošenja tog znanja, bilo usmenom predajom sa koljena na koljeno ili nekom vrstom zapisivanja znakovnim jezikom na neki od materijalnih medija koji su u međuvremenu jednostavno iščezli ili propali, uništeni itd.
No, također je jasno kako se tadašnja znanja ili ona iz vremena Pitagore kojega smo spominjali uopće ne mogu mjeriti sa ovim današnjim kao što se niti tadašnja matematika ili primitivna astronomija ne mogu usporediti sa modernom.
Kako su kojekakvi divljaci gradili začudno velike građevine posebno piramide?
Jednostavno je, očito su poznavali metode konstruiranja pravog kuta doslovce štapom i kanapom, koje danas šestarom bez problema rade djeca u početnim razredima osnovne škole.
I zanimljivo kako su građene baš piramide, jer je s obzirom na materijali odnosno tehnologiju kojom su ljudi tada vladali, to zapravo jedino mogući oblik kao stabilne građevine.
Nalazim da ama baš ničega mističnog u tome nema.
Riječ je jednostavno o pobjedi ljudskog uma i duha, a sjetimo se kako se moderni čovjek (homo sapiens sapiens) u smislu biološke građe nije mijenjao desecima tisuća godina. Njima je u odnosu na nas jedino nedostajalo znanja i naravno moderne tehnologije, ali su u suštini bili u biološkom smislu isti ljudi kakvi smo i mi danas.
prika, ja  ti nazalost ne mogu pokazati ono sto znam , a za tog durmana nikad cuo,
no, nemoj podcjenjivat covjeka,
nakon velikog pada je bio skoro nivo zivotinje a vidi ga danas, jos parstogodina i bit ce ovjencan starom slavom ako se ne dogodi ponovni pad, nadam se da se to nece dogoditi

Levi,pod cim smatras taj PAD...mozel u par recenica?nikad cuo.. :cleanteeth
covjek je bio jedno od nasavrsenijih bica u svemiru, onda su bogovi dosli i s lukavstvom ga sjebali, otvoreno se nisu usudili, no kad je covjek spoznao njihov cin zapoceo je veliki rat protiv bogova, mnogi od njih su pobijeni a oni koji preostase pobjegose u udaljene kutke svemira, medjutim ljudska rasa je isto pretrpjela posljedice i doslo je do pada sto inteligencije sto nekih drugih sposobnosti covjeka da je prakticki covjeka svelo na nivo zivotinje, medjutim ipak je genetsko naslijedje pobijedilo i covjek se polako oporavlja, sto kaze sejker da su nekad i danas ljudi bili isti, nisu, danas su ljudi puno finijeg tkanja nego prije 1000 godina, onda su inteligentni ljudi bili rjetkost dok je danas to vec ucestala pojava, medjutim problem je danas sto su postavljena velika ogranicenja razvoju uma kojekakvim religijama ili nekim takozvanim istinama, no, mi ocekujemo da ce covjek dozivjeti staru slavu najkasnije za sledecih 500 godina posto je primjetno ubrzovano napredovanje, nesto kao i kotrljanje kamena niz brdo, prvo krene polako a onda sve vise ubrzava dok ne stigne u ravnicu ili ga neka prepreka ne zaustavi, nadajmo se da nece bit prepreka vise

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Guest 3/9/2017, 22:44

pismejker wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Odakle ti ideja da ja ne uvažavam vrijednost matematike?
Ja samo matematiku stavljam gdje joj je i mjesto.
Ne postoji objektivno van ljudskog uma. Zapravo je riječ o proizvodu ljudskog uma i načinu na koji ljudi analiziraju i opisuju stvarnost.
Itekako postoji,a bas u vas se matematika svrstava u prirodne znanosti,iako neki je trpaju izmedju prirodnih i duhovnih...

Postoji van ljudskog uma?
Ma gdje to?
Na koji se način manifestira njeno postojanje van ljudskog uma?
Kako to prepoznajemo?
Naravno, govorimo o Zemlji kao planetu, gdje matematika van ljudskog uma nije uočena.
Naravno, govorim o nekoj kompleksnijoj matematici, a ne onoj najjednostavnijih operacija zbrajanja i oduzimanja do neke vrlo niske razine kakvu imaju i neke životinje poput primjerice vrlo inteligentnih vrana itd.
Ako ćeš ustvrditi kako oko nas po zraku lepršaju matematički postulati, aksiomi i zakoni koje samo trebamo pokupiti iz okoline, ja ću opet ponoviti da takve tvrdnje na tragu Platona danas jako malo ozbiljnih ljudi uvažava, što doduše nije argument po sebi, ali kvaka je u tome da nitko nije uočio način na koji bi takav princip otkrivanja matematičkih istina funkcionirao.
Umjesto takvih kompliciranih ideja, ljudi su u skladu sa načelom Ockhamove britve radije preuzeli puno jednostavniju koji bolje objašnjava temeljnu prirodu matematike kao produkta ljudskog uma, pustimo sad po strani posebno pametne vrane koje znaju brojati lovce i svoje prirodne neprijatelje do neke niske razine.
I da, ja i jesam ustvrdio kako je matematika prirodna znanost, što je zapravo notorna stvar, ali i dodao da je i formalna. Naime, ne mora se odnositi na realno postojeće entitete i vrijednosti poput primjerice beskonačnosti za koju realna znanost fizike kaže da ne postoji i ne može realno postojati što znači da je samo riječ o konstrukciji ljudskog uma kako bi se neke stvari iz realnog svijeta lakše objasnile.
I zaista ne znam tko to ozbiljan svrstava matematiku u područje između prirodnih i duhovnih znanosti.
I što su to zapravo duhovne znanosti?
Postoji li tako nešto uopće ili je riječ samo o običnoj filozofiji koja po definiciji ionako ne spada u znanosti nego prije u obično promišljanje odnosno umovanje u okvirima logike i uz poštivanje barem onih notornih činjenica?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Guest 3/9/2017, 22:47

pismejker wrote:
sve stoji,ali znanost i postignuca se mjere tek kaod postignu trzisnu i ekonomsku isplativost,kao i primenjivost na trenutne tehnicke zahtjeve..

A čuj, to je svakako žalosno i štetno za nekakav značajniji razvoj znanosti, posebno fizike kod koje su fundamentalna istraživanja ekstremno skupa jer zahtijevaju vrlo skupe tehnologije za gradnju akceleratora, ali tako stoje stvari općenito na ovome svijetu.
Na kraju krajeva i znanost je samo jedna ljudska djelatnosti i ništa ljudsko joj nije strano, a znanstvenici su također samo obični ljudi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Guest 3/9/2017, 22:49

Leviathan2 wrote:
covjek je bio jedno od nasavrsenijih bica u svemiru, onda su bogovi dosli i s lukavstvom ga sjebali, otvoreno se nisu usudili, no kad je covjek spoznao njihov cin zapoceo je veliki rat protiv bogova, mnogi od njih su pobijeni a oni koji preostase pobjegose u udaljene kutke svemira

Mitologija, mistika, literalna fikcija ... što god da bilo, nema veze sa realnošću.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Sexual Tyrannosaurus 3/9/2017, 22:57

slidingdoorsoperator wrote:
Sexual Tyrannosaurus wrote:
Hmm a što su onda psihologija,socioligija,politologija i filozofija? 
4 jahača apokalipse?

Ljudske znanosti, znanstvene discipline odnosno čak samo misaone discipline.
Nisu valjda majmunske?

Nisi shvatio.implicirao sam na tezu da je matematika ljudska izmišljotina ,pa sam samo nastavio niz ;)
Sexual Tyrannosaurus
Sexual Tyrannosaurus

Posts : 808
2017-07-30


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Guest 3/9/2017, 23:21

Sexual Tyrannosaurus wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Sexual Tyrannosaurus wrote:
Hmm a što su onda psihologija,socioligija,politologija i filozofija? 
4 jahača apokalipse?

Ljudske znanosti, znanstvene discipline odnosno čak samo misaone discipline.
Nisu valjda majmunske?

Nisi shvatio.implicirao sam na tezu da je matematika ljudska izmišljotina ,pa sam samo nastavio niz ;)

Onda dobro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Sora 4/9/2017, 08:28

slidingdoorsoperator wrote:H
pismejker wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
pismejker wrote:"mathematika postoji od pocetka svijeta i ranije..jedino covjek polako otkriva njene tajne"....  :cleanteeth

Matematika je na Zemlji čisto ljudska izmišljotina koja nam služi za opisivanje i analizu stvarnosti u kojoj postojimo. Matematika sama po sebi objektivno ne postoji, Platon je bio u krivu. Postoji stvarnost u skladu sa zakonima i pravilima prirode, a matematika je tu samo da nam pomogne da proniknemo u iste.
slabo bi ti na burzi prosao...cista mathematika..

Odakle ti ideja da ja ne uvažavam vrijednost matematike?
Ja samo matematiku stavljam gdje joj je i mjesto.
Ne postoji objektivno van ljudskog uma. Zapravo je riječ o proizvodu ljudskog uma i načinu na koji ljudi analiziraju i opisuju stvarnost.
O kretena 
Matematika je produkt uma. 
Nego sto je ili sto bi bila. 
Kao da se maloj djeci u pelenama obraćaš

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Sora 4/9/2017, 08:33

To s viškom ucitelja je cinjenica 
U sustavu kakav imamo i uz pedagoški standard kakav je. Svake se godine zbog sve msnje ucenika, iskazuje visak ucitelja. 
Začudo. Jos je u toj branši sačuvan princip da se brine o tehnološkim viškovima putem drzavnoh organa. Začudo. 
Tako se onda viškovi prerarspodjrljuju u skole  kpje oh trebaju. 
Ali . S druge strane imamo i MANJKOVE ucitelja. 
Matematika, informatika, fizika ...sve vise nestručno se predaje

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Guest 4/9/2017, 08:52

Sora wrote:
Kao da se maloj djeci u pelenama obraćaš

Tvoja izjava. Ne i moja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by aben 4/9/2017, 11:30

čardaklija wrote:

bogati su rastrošni

siromašni su marljive štediše


imate još od Adama Smitha i ranije objašnjeno da bogatstvo i rasipništvo idu skupa, a siromaštvo ide u paketu sa marljivom štednjom

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Fable_of_the_Bees


veber kupuje brod, ti sebi želiš isključiti struju jer je trošak


i gle ne kritiziram tebe kao osobu, to je tek tako radi rasprave :), nego ideje kojima si si napunio glavu

zašto zagovarate siromaštvo i bijedu, koji je cilj toga?
ni ne mislin da me kritiziroš osobno, 
jasno mi je ča ti govoriš, prečito sun puno o mmt-u, 
ali jednostavo se referiroš na nešto ča jo nis nika reko. 
jo ne zagovaran štednju individualcima i grupama, jo zagovaran štednju samo onih ki trošu moji šoldi. tako na primjer uvika ženi govorin kako je lipa ka obuče nešto storo, a ka pojde kupiti nišće novo, unda jo govorin kako joj i ne stoji baš nojbolje. tako meni ostaje više za trošiti, i to je za tvoj matematički model potpuno svejedno ki će potrošiti šoldi, jo ili žena.
doduše, jo mislin da mmt ni matematički nije ispravan jer je sve dugove itekako moguće vrotiti, al o tome drugi pu.
dakle, riječ ni o matematici, ispravnom zbrajanju i bi li mi ukupno bilo bolje da "bend the knee" na oltaru neokejnezijanizma, riječ je o tome da je to nemoralno jer je nasilno.
sve i da je mmt ispravan i učinkovit model, ča ni,  jo ne želin da mi bude bolje na nočin na koji me ti prisiljavaš.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Guest 4/9/2017, 11:52

aben wrote:
riječ je o tome da je to nemoralno
jo ne želin da mi bude bolje

OK, tako razmišlja velika većina Hrvata
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Guest 4/9/2017, 11:54

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Sotona_i_isus

pobijedio si, odbacio si nemoral i kušnju bogatstvom

čeka te nagrada na sljedećem levelu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Eva_ 4/9/2017, 12:29

Triny wrote:Manje đaka, višak učitelja...kažu 500 godišnje.
To bi se riješilo nekim aktom pa bi se smanjio broj učenika po razredu, predlažu.

Nema linka.
Nek uče njemački i nostrificiraju diplome. Ima posla vani.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by aben 4/9/2017, 14:17

čardaklija wrote:
aben wrote:
riječ je o tome da je to nemoralno
jo ne želin da mi bude bolje

OK, tako razmišlja velika većina Hrvata
ne, većina hrvata je za hrvatsku ili jugoslavensku hrvatsku, oni svi žele potrošnju, ali da se troši na njihove kandidate i po mogućnosti na njih somih.
dakle, svi sindikati, uhljebi, njihovi galsači ljevičari i desničari, socijalisti i nacionalisti, svi su za veću potrošnju, svi su oni na tvojoj bandi broda.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Guest 4/9/2017, 17:01

aben wrote:
čardaklija wrote:
aben wrote:
riječ je o tome da je to nemoralno
jo ne želin da mi bude bolje

OK, tako razmišlja velika većina Hrvata
ne, većina hrvata je za hrvatsku ili jugoslavensku hrvatsku, oni svi žele potrošnju, ali da se troši na njihove kandidate i po mogućnosti na njih somih.
dakle, svi sindikati, uhljebi, njihovi galsači ljevičari i desničari, socijalisti i nacionalisti, svi su za veću potrošnju, svi su oni na tvojoj bandi broda.
tako razmišlja većina, možda nemaju libertarijanska objašnjenja kojima potkrepljuju racijonalizaciju no većina građana je protiv potrošnje

potrošnju općenito smatraju nemoralnom, a potrošnju države krađom

čak su i uhljebi protiv potrošnje, liječnici su protiv potrošnje na učitelje, učitelji protiv potrošnje na policiju, policajci protiv potrošnje na političare...


odgovorni za takvo mentalno stanje uma su Katolička crkva i mediji koji šire anti-kapitalističku propagandu, svaki dan šalju poruke o štetnosti i nemoralu potrošnje, o propasti i bankrotu, o siromaštvu kao vrlini
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by L'âme 4/9/2017, 17:06

čardaklija wrote:
aben wrote:
čardaklija wrote:
aben wrote:
riječ je o tome da je to nemoralno
jo ne želin da mi bude bolje

OK, tako razmišlja velika većina Hrvata
ne, većina hrvata je za hrvatsku ili jugoslavensku hrvatsku, oni svi žele potrošnju, ali da se troši na njihove kandidate i po mogućnosti na njih somih.
dakle, svi sindikati, uhljebi, njihovi galsači ljevičari i desničari, socijalisti i nacionalisti, svi su za veću potrošnju, svi su oni na tvojoj bandi broda.
tako razmišlja većina, možda nemaju libertarijanska objašnjenja kojima potkrepljuju racijonalizaciju no većina građana je protiv potrošnje

potrošnju općenito smatraju nemoralnom, a potrošnju države krađom

čak su i uhljebi protiv potrošnje, liječnici su protiv potrošnje na učitelje, učitelji protiv potrošnje na policiju, policajci protiv potrošnje na političare...


odgovorni za takvo mentalno stanje uma su Katolička crkva i mediji koji šire anti-kapitalističku propagandu, svaki dan šalju poruke o štetnosti i nemoralu potrošnje, o propasti i bankrotu, o siromaštvu kao vrlini
:aw
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Guest 4/9/2017, 19:19

Trebati će učitelja u Zg-u. Neki dan me kolegica koja je već dugo u Zg-u, pita za savjet: ima dvoje djece, bi li išla na treće, navodno se dobiva velika lova za treće dijete u zg-u, uz to, taman bi nekako imala 15 godina staža i mogla u mirovinu. Kao dobiva se tamo neki status majke-odgajateljice...ali ako netko zna točne brojke, molila bih da navede. Navede sve beneficije koje daje Grad Zagreb...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Guest 4/9/2017, 19:25

evo nes toood...

http://promise.hr/rjesavamo-nedoumice-evo-tko-sve-moze-biti-roditelj-odgajatelj-i-primati-3700-kuna-neto/  

i tood...

http://promise.hr/majke-odgajateljice-mame-cije-najmlade-dijete-jos-nije-postalo-prvasic/ 

a ostalo...toood..

https://www.google.de/search?q=majka+odgajateljica+zakon&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwi-w6DMhYzWAhVBJ5oKHS93Dx4QBQgjKAA&biw=1600&bih=807
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by debotoijusto 4/9/2017, 19:32

odgovorni za takvo mentalno stanje uma su Katolička crkva i mediji koji šire anti-kapitalističku propagandu, svaki dan šalju poruke o štetnosti i nemoralu potrošnje, o propasti i bankrotu, o siromaštvu kao vrlini

zboris ka isukrst a znas da ce pijetao 3x kukurijeknut
sizife jel vrijedno tog truda ili samo ubijas vrijeme ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Guest 4/9/2017, 19:34

Također sam načula nešto o brojci 50 tis. kn..za treće dijete koje se uz sve ostalo isplaćuje kroz određeno vrijeme. Jel istina il ne, ne znam. Zbog toga pitam nekoga tko bi znao "iz prve ruke"...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Guest 4/9/2017, 19:38

Sve je to sitna para,s obzirom koliko u reali "kosta" dijete..
Pametnije joj bilo da ,ako ima kakvu dobru skolu otperja van,primjer u Svabiju,a drzava ce jos jobilno placati,ono sto eventualno otac ne placa,pluspomoc kod placanja rezijskih troskova i ostaloga..

vani se isplati biti samohrana Mama..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Godišnje 500 učitelja višak - Page 12 Empty Re: Godišnje 500 učitelja višak

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum