ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naši ljubimci

Page 1 of 28 1, 2, 3 ... 14 ... 28  Next

Go down

Naši ljubimci Empty Naši ljubimci

Post by Guest Sat 19 Apr - 15:02

Hajd, da i ovo stavimo u život  :D 

Imate li kućne ljubimce? Ako da - koje? Jeste li mačkoljupci ili uživate u psećem društvu?
Dakle, tema za naše životinjske prijatelje - komentare, iskustva, fotografije  :) 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by tukatukac Sat 19 Apr - 17:19

Ne znam odakle da pocnem?

_________________
pale 
tukatukac
tukatukac

Female
Posts : 138
2014-04-14

Age : 51
Lokacija: : J.Dalmacija

Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest Sun 20 Apr - 10:10

Nisam poseban ni mačkoljubac niti uživam u psećem društvu. Volim sve životinje osim što u blizini nekih ne želim biti, iz razumljivih razloga.  :D Uvijek smo oko kuće imali dosta maca i volim biti u njihovom društvu dok plijevim lijehe oko kuće i volim što su tu jer me svako malo 'počaste' ulovljenim mišem. U jednom trenutku smo ih imali 12, a onda se prirodnim odabirom i jurnjavom automobila broj počeo smanjivati tako da sada imam samo tri. Nedavno mi je zbog ljudske okrutnosti uginula jedna maca koja mi je bila tako privržena da od nje nisam mogla maknuti jer bi mi se penjala na stopala dok bih hodala, a o okopavanju cvijeća da ne govorim - skakala bi oko motičice bez ikakvog straha. Teško mi je palo što joj nisam mogla pomoći.
Evo njezine fotografije dok je bila malo mače:
Naši ljubimci Naaa_m10

Što se tiče pasa, to je zanimljiv slučaj. Imala sam paničan strah od njih i bilo je i vriske ako bi se koji od njih počeo motati oko mene, izbjegavala sam posjete tamo gdje sam znala da su kućni ljubimci i taj moj strah je bio svakome nerazumljiv osim meni. Međutim, dogodilo se da ga je nestalo nakon posjeta Taboru - naprosto sam se prestala bojati pasa. Kako moje sestre i nećaci imaju pse koji su mi praktički cijeli dan pred kućom to je uljepšalo i olakšalo život moj svagdašnji. Ipak, ni pse ni mačke ne bih držala u kući čisto iz higijenskih razloga; ne razumijem kako psetoljupcima i mačkoljupcima ne smetaju pseće i mačje dlake po namještaju i odjeći, a da o kutiji za mačja 'posla' i ne govorim - kod nećakinje se osjeća tako neugodan vonj da želim što prije izaći iz stana. I to bi bilo to.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Trinity Sun 20 Apr - 11:17

Kao djevojka sa sela navikla sam na pse i mačke, ali ne u kući. Onda sam došla u veliki grad i čudila se ljudima koji pse drže u stanovima. Vrlo podrugljivo sam komentirala kad bih vidjela nekoga da vrlo rano ili jako kasno  šeće psa. Zahvaljujući mojoj kćeri, sada već imamo drugog psa u stanu i mogu reći da baš uživamo u njegovom društvu. Sad sam ja ta koja vodi psa u šetnju rano ili kasno, tako da...
Naši ljubimci Ben13

Ovo je Ben, Epanjel Breton, ptičar, zahtijeva dosta šetnje, što se povoljno odražava na liniju (moju).
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest Sun 20 Apr - 12:19

Super sličice!  :D 

Ja sam uvijek nekako bila mačkoljubac, više su mi mace odgovarale od pasa. I sad imam mačora koji živi sa mnom u stanu.

Naši ljubimci Ferdo10

Ali otkako je sestra nabavila psa, nekako su mi se i oni uvukli pod kožu. :D 

Što se tiče dlaka koje mačka ostavlja po stanu (a moj je još poludugodlaki), donekle sam to umanjila redovitim četkanjem. Uz to sam naučila da je
ljepljivi valjak za čišćenje odjeće obavezan rekvizit kojeg obavezno imam doma u nekoliko primjeraka.  :D 
S neugodnostima koje nosi mačji wc uopće nemam problema otkako kupujem silikonski pijesak umjesto običnog,
a s obzirom da ima zatvorenu posudu i da ga redovito čistim i mijenjam (naime, moje mačje zlo je po tom pitanju jako razmaženo i odbija ući unutra
ako nije čisto i protestira dok ne očistim), stvarno se ništa ne osjeti.  cat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest Mon 21 Apr - 4:43

Vegvísir wrote:Super sličice!  :D 

Ja sam uvijek nekako bila mačkoljubac, više su mi mace odgovarale od pasa. I sad imam mačora koji živi sa mnom u stanu.

S neugodnostima koje nosi mačji wc uopće nemam problema otkako kupujem silikonski pijesak umjesto običnog,
a s obzirom da ima zatvorenu posudu i da ga redovito čistim i mijenjam (naime, moje mačje zlo je po tom pitanju jako razmaženo i odbija ući unutra
ako nije čisto i protestira dok ne očistim), stvarno se ništa ne osjeti.  cat

Jedina maca koja je živjela s nama u kući je bio crni mačor kao ovaj tvoj na fotki.  :) I nisam imala problema s dlakama, ili se nije linjao ili ih nismo primjećivali.  :D  A bio je tako fin da bi se kad bi morao na wc popeo na uzglavlje kauča koji je tik do ulaznih vrata u dnevni boravak i mijaučući pokušavao spustiti bravu što je bio znak da mora vani.  :D  Jednom mu je to i uspjelo, a baš nikada se nije uneredio na tepihu.  :D Bili smo previše vezani uz njega pa kad je poginuo na cesti više nismo htjeli doživjeti nešto slično pa su sve mace ostajale vani u garaži. Tako se nismo ni mogli previše vezati uz njih, iako nam ni sada nije svejedno ako se kojoj nešto dogodi i redovno ih hranimo.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by losername Mon 21 Apr - 11:25

Imam psicu, mješanku iz azila. Divno biće koje je došlo istraumatizirano, a danas je strašno privržena i puna ljubavi.  :x Čak se sprijateljila i s Vegvisiričinim mačkom  :D 

Naši ljubimci Nala10
losername
losername

Posts : 7
2014-04-18


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest Wed 23 Apr - 6:21

Okorjeli Mačkoljubac.. Basketball Čukovi smrde...

Naši ljubimci Maine-coon
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Trinity Wed 23 Apr - 9:02

bogomdani wrote:Okorjeli Mačkoljubac.. Basketball Čukovi smrde...

Naši ljubimci Maine-coon

PSI SU ZAKON !
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest Wed 23 Apr - 10:10

Trinity wrote:
bogomdani wrote:Okorjeli Mačkoljubac.. Basketball Čukovi smrde...

Naši ljubimci Maine-coon

PSI SU ZAKON !
nisu,ali razumijem žensku psihologiju jer vole Čukove,podatni su,poslušni,dodvorni,žene se osjećaju da imaju ko9ntrolu nad situacijom..Mačke su s druge strane individualci,samosvjesne,ne priznaju autoritet,i smatraju se istinski ravnim "gazdi"..Muški cijene te kvalitete,ali se žene pored mačaka osjećaju nesigurnima u sebe...
Pogledaj samo ova Tri kralja..nema,ima da klekneš pred njima Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Trinity Wed 23 Apr - 10:41

bogomdani wrote:
Trinity wrote:
bogomdani wrote:Okorjeli Mačkoljubac.. Basketball Čukovi smrde...

Naši ljubimci Maine-coon

PSI SU ZAKON !
nisu,ali razumijem žensku psihologiju jer vole Čukove,podatni su,poslušni,dodvorni,žene se osjećaju da imaju ko9ntrolu nad situacijom..Mačke su s druge strane individualci,samosvjesne,ne priznaju autoritet,i smatraju se istinski ravnim "gazdi"..Muški cijene te kvalitete,ali se žene pored mačaka osjećaju nesigurnima u sebe...
Pogledaj samo ova Tri kralja..nema,ima da klekneš pred njima Basketball
Neš ti psihologije !
Pogledaj mog cara, Bena Osvajača, drugi dio imena dobio zbog zavodničkog pogleda, još mu nitko nije odolio ! cheers


Last edited by Trinity on Wed 23 Apr - 10:44; edited 1 time in total
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest Wed 23 Apr - 10:43

bogomdani wrote:nisu,ali razumijem žensku psihologiju jer vole Čukove,podatni su,poslušni,dodvorni,žene se osjećaju da imaju ko9ntrolu nad situacijom..Mačke su s druge strane individualci,samosvjesne,ne priznaju autoritet,i smatraju se istinski ravnim "gazdi"..Muški cijene te kvalitete,ali se žene pored mačaka osjećaju nesigurnima u sebe...
Pogledaj samo ova Tri kralja..nema,ima da klekneš pred njima Basketball

Pa i nije ti neka teorija, uopće   :P

Ja sam daleko više mačkoljubac i sama sam uvijek imala mačke, kao i dosta drugih žena koje znam  cat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest Wed 23 Apr - 10:44

Ma neka je tebi radost,ja se malo zezam.. ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest Wed 23 Apr - 10:45

Vegvísir wrote:
bogomdani wrote:nisu,ali razumijem žensku psihologiju jer vole Čukove,podatni su,poslušni,dodvorni,žene se osjećaju da imaju ko9ntrolu nad situacijom..Mačke su s druge strane individualci,samosvjesne,ne priznaju autoritet,i smatraju se istinski ravnim "gazdi"..Muški cijene te kvalitete,ali se žene pored mačaka osjećaju nesigurnima u sebe...
Pogledaj samo ova Tri kralja..nema,ima da klekneš pred njima Basketball

Pa i nije ti neka teorija, uopće   :P

Ja sam daleko više mačkoljubac i sama sam uvijek imala mačke, kao i dosta drugih žena koje znam  cat
nisi više od mene :D otkad znam,družim se s tim predivnim stvorenjima..a ako si cura,a voliš mačke,znači i da si jako topla u duši osoba.. :beer
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Trinity Wed 23 Apr - 10:46

Ja eto , ne mogu smisliti mačke.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest Wed 23 Apr - 10:46

Trinity wrote:Ja eto , ne mogu smisliti mačke.
bed,bed girl... :bash
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest Wed 23 Apr - 10:48

dame moje,bogomdani bega na ručak,pozdrav i ugodan dan želim.. :}
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Trinity Wed 23 Apr - 10:50

bogomdani wrote:
Trinity wrote:Ja eto , ne mogu smisliti mačke.
bed,bed girl... :bash
Zašto sad to? No
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Trinity Wed 23 Apr - 11:09

bogomdani wrote:
Trinity wrote:
bogomdani wrote:Okorjeli Mačkoljubac.. Basketball Čukovi smrde...

Naši ljubimci Maine-coon

PSI SU ZAKON !
nisu,ali razumijem žensku psihologiju jer vole Čukove,podatni su,poslušni,dodvorni,žene se osjećaju da imaju ko9ntrolu nad situacijom..Mačke su s druge strane individualci,samosvjesne,ne priznaju autoritet,i smatraju se istinski ravnim "gazdi"..Muški cijene te kvalitete,ali se žene pored mačaka osjećaju nesigurnima u sebe...
Pogledaj samo ova Tri kralja..nema,ima da klekneš pred njima Basketball
Epanjel Breton spada u srednju pasminu pasa (po veličini) i kad vidim stričeka kako voda pekinezera, maltezera ili westyja, drago mi da je moj pas veći i 
jači ! O mačkama i stričekima ....?  ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Guest Wed 23 Apr - 14:05

Trinity wrote:
bogomdani wrote:
Trinity wrote:Ja eto , ne mogu smisliti mačke.
bed,bed girl... :bash
Zašto sad to? No
Malo šale.. ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Naši ljubimci Empty Re: Naši ljubimci

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 28 1, 2, 3 ... 14 ... 28  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum