ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by RayMabus Thu 17 Nov - 19:32

kaja wrote:
RayMabus wrote:
kaja wrote:
RayMabus wrote:Ja sam nacional socijalistički orijentiran .....bolje zapalit šumu nego da se štakori u njoj legu.

Brodogradnju u Hr treba uništit da nam ovi nedolaze .....jbte pola radnih dozvola samo za škverove ....goni to u pizdu malterinu .....uništit brodogradnju šta prije to bolje.
ne razmišljaš dobro. zatvoriti brodogradnju jer su hrvati neradnici i razmišljaju kako prodati teren od dida i đabalebariti do kraj života.
ma tjeraj ih u pizdu materinu, treba zaposliti sve druge
Ja super razmišljam ....ne želim da oko mene žive neki pitaj Boga koji ..ukidaj ta prokleta brodogradilišta.
neka žive.
prijateljica mi traži keramičara 10 dana a i oni koji dođu hoće joj naplatiti 10 pločica kao suho zlato ili ne dođu uopće.
prema tome neka dođu ljudi raditi od kuda god..
BMK za tvog kemičara ....građevinci šetaju od bauštele do bauštele ....nomadi su ....ovi iz brodogradnje nisu jer je brodogradilište statično ...dovede li i ove promjenit če mi demografsku strukturu Dalmacije a domačima dat otkaz jer ovi rade za kikiriki .....ukidaj to Bog te hebo.

RayMabus

Posts : 176937
2014-04-11


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by RayMabus Thu 17 Nov - 19:34

Jbte Debeljak ovo ono ....treba sve to zapalit lika potjerat a tamo napravit kockarnice i hotele ...hbti škver ovaki mater
RayMabus
RayMabus

Posts : 176937
2014-04-11


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by Guest Thu 17 Nov - 19:35

inače debeljak iz švkera se zajeba..

zadrža je dobar dio administracije, zapravo većinu - jer većina gore uhljeba su bili preko HDZ/SDPa, pa mu jedan od uvjeta državnih potpora bio (ispod stola) da ih zadrži.. 

zatim je variocima, i ostalim radnicima koji se odlično kuže u posao, srezao plaće sa 7500kn na 5000kn i povećao satnicu, a onda je hrpa njih jednostavno otišla variti na zapad.. 

i sada mu fali varioca.. a zanimljivo administraciju nije kresao, jer su gore uhljebi iz SDPa/HDZa i rečeno mu je ispod stola ako želi primati potpore da ih zadrži..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by kaya Thu 17 Nov - 19:36

Milo Yiannopoulos wrote:meni je rođaka i dio njegove ekipe protjeralo iz jednog malog domaćeg brodogradilišta, i dovelo ilegalne bosance, koje su natrpali da žive i spavaju u nekim drvenim barakama i na crno naravno. .. najgore od svega, bosanci veze nemaju sa poslom, ali ovi kaže nema veze naučit će ih.. problem je platiti domaćeg radnika 4500kn +prijava, pa onda radije ove plaćaju 3500 kn -bez prijave na crno .. 

i onda ovi iz te firme , prijavili (tajno) inspekciji, dolazi inspekcija, naravno - odmah do direktora-nisu ništa išli provjeravati, izlaze, rukuju se, ljube, smješkaju(plava kuverta), sve po zakonu i legalno.
e sada ću ti ja ispričati drugu verziju ove priče od izvođača radova, ova tvoja je od tipičnog dalmatinca.
dakle došao čovjek (poznanik)  dizati kuće u dalmaciji, pronašao prvo lokalce da rade, jedan dan bi, drugi ne bi, malo dođu, malo ne dođu, jedan dan bura drugi jugo pa ih zamantalo, treći plaća im  mala, četvrti jebu mu mater jer ima dobar auto.
čovjeku prekipilo i doveo ljude iz bosne, plaća ista ( ne manja nego domaćima, ista), ljudi vrijedni, rade, odrade, vikend odmore, čovjek preoduševljen.
lokalci kipe od ljubomore i zovu inspekciju, samo da mu napakoste i da ovi drugi ne zarađuju a osim toga ne mogu ucjenjivati više jer imaju konkurenciju.
ti radovi stanu zbog inspekcije, međutim čovjek nabavi radne dozvole i nastavi s radnom. kuća se digne, i kuće se dižu.
kaže da bi se ubio prije nego zaposlio nekog lokalnog dalmatinca ubuduće.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by RayMabus Thu 17 Nov - 19:39

Milo Yiannopoulos wrote:inače debeljak iz švkera se zajeba..

zadrža je dobar dio administracije, zapravo većinu - jer većina gore uhljeba su bili preko HDZ/SDPa, pa mu jedan od uvjeta državnih potpora bio (ispod stola) da ih zadrži.. 

zatim je variocima, i ostalim radnicima koji se odlično kuže u posao, srezao plaće sa 7500kn na 5000kn i povećao satnicu, a onda je hrpa njih jednostavno otišla variti na zapad.. 

i sada mu fali varioca.. a zanimljivo administraciju nije kresao, jer su gore uhljebi iz SDPa/HDZa i rečeno mu je ispod stola ako želi primati potpore da ih zadrži..
Ono triba sve razmontirat i poravnat buldožderom i napravit kockarnice i hotele ondje ....odlična lokacija ....a ne mi treci svijet naselit u Split ....cuj treba mu samo pet tisuča ovih ....plus bliža rodbina .....ima da postanemo Bangladeš u roku keks.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176937
2014-04-11


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by kaya Thu 17 Nov - 19:39

maggie13 wrote:
kaja wrote:
maggie13 wrote:
kaja wrote:
maggie13 wrote:Snizit ce cijenu rada i getoizirat se.
ne treba sniziti cijenu rada, pa nisu stranci bedasti. cijena neka ostane ista a definitivno im treba dati prednost nad ovima s burze.
cijena rada ce pasti.
a dobro, ovisi gdje. gdje će pasti, u kojem sektoru?
u ovim spomenutima sigurno.
neće pasti.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by Guest Thu 17 Nov - 19:41

kaja wrote:
Milo Yiannopoulos wrote:meni je rođaka i dio njegove ekipe protjeralo iz jednog malog domaćeg brodogradilišta, i dovelo ilegalne bosance, koje su natrpali da žive i spavaju u nekim drvenim barakama i na crno naravno. .. najgore od svega, bosanci veze nemaju sa poslom, ali ovi kaže nema veze naučit će ih.. problem je platiti domaćeg radnika 4500kn +prijava, pa onda radije ove plaćaju 3500 kn -bez prijave na crno .. 

i onda ovi iz te firme , prijavili (tajno) inspekciji, dolazi inspekcija, naravno - odmah do direktora-nisu ništa išli provjeravati, izlaze, rukuju se, ljube, smješkaju(plava kuverta), sve po zakonu i legalno.
e sada ću ti ja ispričati drugu verziju ove priče od izvođača radova, ova tvoja je od tipičnog dalmatinca.
dakle došao čovjek (poznanik)  dizati kuće u dalmaciji, pronašao prvo lokalce da rade, jedan dan bi, drugi ne bi, malo dođu, malo ne dođu, jedan dan bura drugi jugo pa ih zamantalo, treći plaća im  mala, četvrti jebu mu mater jer ima dobar auto.
čovjeku prekipilo i doveo ljude iz bosne, plaća ista ( ne manja nego domaćima, ista), ljudi vrijedni, rade, odrade, vikend odmore, čovjek preoduševljen.
lokalci kipe od ljubomore i zovu inspekciju, samo da mu napakoste i da ovi drugi ne zarađuju a osim toga ne mogu ucjenjivati više jer imaju konkurenciju.
ti radovi stanu zbog inspekcije, međutim čovjek nabavi radne dozvole i nastavi s radnom. kuća se digne, i kuće se dižu.
kaže da bi se ubio prije nego zaposlio nekog lokalnog dalmatinca ubuduće.
vjerojatno ima i toga, znam i ja i takvih situacija, i obrnutih.
poanta je , da majstori , i stručni radnici, ali sve više inžinjeri i ostali, iseljavaju.. i onda ono što ostaje, ostaje sve lošija i lošija radna snaga. 
eh hrpa naših poslodavaca je gamad i mafija, ove jadne slavonce su gazili par sezona.. 

meni jedan lik, kada sam bio kod njega na razgovoru za posao prije 3godine mislim, as govori "ma ovi domaći(splićani) bi radili 8h sati dnevno i još da ih se prijavi za 4000kn" - meni su najbolji slavonci, oni tu rade za 3000kn , na crno, 12h , i spavaju na brodu, u baraci gdje god treba "- 

lik leži na parama, jednom nogom u grobu, obogatio se privatizacijom, a tako priča.
i takav model je išao dok , slavonce zajebalo 2-3 sezone, otišli slavonci ča, otišla hrpa dalmatinaca isto vanka(meni hrpa frendova otišla vanka), i sada jebiga, ostaje još jedino da uvoze bosance, iako zašto bosanac da ga netko guzi za 3000kn kada može u njemačkoj raditi?

mislim da je tu zajeb zbog visokih poreza.. porez na dobit, porez na dohodak, porez na potrošnju(PDV) +nameti.. .. malo pohlepni poslodavci adio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by RayMabus Thu 17 Nov - 19:43

Kockarnice , marine i hotele treba napravit umjesto brodogradilišta oli ti ga Bangladeša.

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Splitski_%C5%A1kver



Poravnat bagerom i onda kockarnice , marine za jahte i hotele i zaposlit domači svit ....a ne ovi bi ovdje doveo pet tisuča ovih iz Bangladeša plus bliža rodbina i napravio od Splita Karakas.


Gasi Meho gasi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176937
2014-04-11


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by kaya Thu 17 Nov - 19:45

Milo Yiannopoulos wrote:
kaja wrote:
Milo Yiannopoulos wrote:meni je rođaka i dio njegove ekipe protjeralo iz jednog malog domaćeg brodogradilišta, i dovelo ilegalne bosance, koje su natrpali da žive i spavaju u nekim drvenim barakama i na crno naravno. .. najgore od svega, bosanci veze nemaju sa poslom, ali ovi kaže nema veze naučit će ih.. problem je platiti domaćeg radnika 4500kn +prijava, pa onda radije ove plaćaju 3500 kn -bez prijave na crno .. 

i onda ovi iz te firme , prijavili (tajno) inspekciji, dolazi inspekcija, naravno - odmah do direktora-nisu ništa išli provjeravati, izlaze, rukuju se, ljube, smješkaju(plava kuverta), sve po zakonu i legalno.
e sada ću ti ja ispričati drugu verziju ove priče od izvođača radova, ova tvoja je od tipičnog dalmatinca.
dakle došao čovjek (poznanik)  dizati kuće u dalmaciji, pronašao prvo lokalce da rade, jedan dan bi, drugi ne bi, malo dođu, malo ne dođu, jedan dan bura drugi jugo pa ih zamantalo, treći plaća im  mala, četvrti jebu mu mater jer ima dobar auto.
čovjeku prekipilo i doveo ljude iz bosne, plaća ista ( ne manja nego domaćima, ista), ljudi vrijedni, rade, odrade, vikend odmore, čovjek preoduševljen.
lokalci kipe od ljubomore i zovu inspekciju, samo da mu napakoste i da ovi drugi ne zarađuju a osim toga ne mogu ucjenjivati više jer imaju konkurenciju.
ti radovi stanu zbog inspekcije, međutim čovjek nabavi radne dozvole i nastavi s radnom. kuća se digne, i kuće se dižu.
kaže da bi se ubio prije nego zaposlio nekog lokalnog dalmatinca ubuduće.
vjerojatno ima i toga, znam i ja i takvih situacija, i obrnutih.
poanta je , da majstori , i stručni radnici, ali sve više inžinjeri i ostali, iseljavaju.. i onda ono što ostaje, ostaje sve lošija i lošija radna snaga. 
eh hrpa naših poslodavaca je gamad i mafija, ove jadne slavonce su gazili par sezona.. 

meni jedan lik, kada sam bio kod njega na razgovoru za posao prije 3godine mislim, as govori "ma ovi domaći(splićani) bi radili 8h sati dnevno i još da ih se prijavi za 4000kn" - meni su najbolji slavonci, oni tu rade za 3000kn , na crno, 12h , i spavaju na brodu, u baraci gdje god treba "- 

lik leži na parama, jednom nogom u grobu, obogatio se privatizacijom, a tako priča.
i takav model je išao dok , slavonce zajebalo 2-3 sezone, otišli slavonci ča, otišla hrpa dalmatinaca isto vanka(meni hrpa frendova otišla vanka), i sada jebiga, ostaje još jedino da uvoze bosance, iako zašto bosanac da ga netko guzi za 3000kn kada može u njemačkoj raditi?

mislim da je tu zajeb zbog visokih poreza.. porez na dobit, porez na dohodak, porez na potrošnju(PDV) +nameti.. .. malo pohlepni poslodavci adio.
ok ima svega, ima i poslodavaca debila, nameti su im preveliki u svakom slučaju ali ovo ti je istinita priča.
čovjek nije debil i isto ih je platio, nije ove druge manje nego isto. prvi su stalno  srali. kaže da bi se ubio doslovno prije nego domaće zaposlio ikada više.
za bosance, srbe pa i slavonce pun je hvale. kaže vrijedni, došli su odraditi i zaraditi, nikakav problem s njima nema. mirno spava od kada oni za rade za njega.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by RayMabus Thu 17 Nov - 19:48

MI cemo ugasit škver u Splitu i napravit red hotela , kockarnica i marina za jahte a onda vi u toj Hr trpajte šta goe hočete ....hebe nas se ....mi smo opasnost otklonili ( da ti na šporku industriju netko uveze par desetaka tisuča stranaca ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176937
2014-04-11


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by Guest Thu 17 Nov - 19:48

kaja wrote:
prijateljica mi traži keramičara 10 dana a i oni koji dođu hoće joj naplatiti 10 pločica kao suho zlato ili ne dođu uopće.
eto nema radnika, neće ljudi da rade za male novce

a ako platiš previše keramičara kako ćeš kupiti iPhone
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by kaya Thu 17 Nov - 19:49

Milo Yiannopoulos wrote: iako zašto bosanac da ga netko guzi za 3000kn kada može u njemačkoj raditi?
zato što mu njemačkoj ostane isto, ovisi u kojoj branši a radi još više. zato ti se i vozači autobusa vraćaju jer su otišli u njemačku, kada plate sve ostane im plaća kao tu a nisu doma mjesecima. i zato bosanci dolaze tu raditi jer ih ne kažnjava švabo za krivo stavljenu kapu a zarade slično. a domaći...neka idu vani..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by kaya Thu 17 Nov - 19:50

RayMabus wrote:MI cemo ugasit škver u Splitu i napravit red hotela , kockarnica i marina za jahte a onda vi u toj Hr trpajte šta goe hočete ....hebe nas se ....mi smo opasnost otklonili ( da ti na šporku industriju netko uveze par desetaka tisuča stranaca ).
a možeš misliti, tko će vam biti gosti tih kockarnica?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by kaya Thu 17 Nov - 19:52

deda wrote:
kaja wrote:
prijateljica mi traži keramičara 10 dana a i oni koji dođu hoće joj naplatiti 10 pločica kao suho zlato ili ne dođu uopće.
eto nema radnika, neće ljudi da rade za male novce

a ako platiš previše keramičara kako ćeš kupiti iPhone
eto vidiš da ih ima, izvana dolaze  i pretpostavljam da nemaju cijenu kao da zlatne poluge ugrađuju u kuhinju.
oni će raditi, naši neka odu vani.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by RayMabus Thu 17 Nov - 19:52

kaja wrote:
RayMabus wrote:MI cemo ugasit škver u Splitu i napravit red hotela , kockarnica i marina za jahte a onda vi u toj Hr trpajte šta goe hočete ....hebe nas se ....mi smo opasnost otklonili ( da ti na šporku industriju netko uveze par desetaka tisuča stranaca ).
a možeš misliti, tko će vam biti gosti tih kockarnica?
Ništa se ti nebrini ....bolje imat javnu kuču i kurve iz Tajlanda nego polupismenu radnu snagu iz Bangladeša koja ce odma za sobom povuč i pola sela u Split.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176937
2014-04-11


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by Guest Thu 17 Nov - 19:55

kaja wrote:
deda wrote:
kaja wrote:
prijateljica mi traži keramičara 10 dana a i oni koji dođu hoće joj naplatiti 10 pločica kao suho zlato ili ne dođu uopće.
eto nema radnika, neće ljudi da rade za male novce

a ako platiš previše keramičara kako ćeš kupiti iPhone
eto vidiš da ih ima, izvana dolaze  i pretpostavljam da nemaju cijenu kao da zlatne poluge ugrađuju u kuhinju.
oni će raditi, naši neka odu vani.

naravno, mene bi bilo isto sramota hodati okolo sa starom iPhone 5icom affraid
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by kaya Thu 17 Nov - 19:57

RayMabus wrote:
kaja wrote:
RayMabus wrote:MI cemo ugasit škver u Splitu i napravit red hotela , kockarnica i marina za jahte a onda vi u toj Hr trpajte šta goe hočete ....hebe nas se ....mi smo opasnost otklonili ( da ti na šporku industriju netko uveze par desetaka tisuča stranaca ).
a možeš misliti, tko će vam biti gosti tih kockarnica?
Ništa se ti nebrini ....bolje imat javnu kuču i kurve iz Tajlanda nego polupismenu radnu snagu iz Bangladeša koja ce odma za sobom povuč i pola sela u Split.
pa pitam te, tko će biti gost kockarnica? to bogata klijentela treba biti, ne pero i ante krimosi kojima je dosadno pa odu navečer do kockarnice na piće i baciti malo ruku za 100 eura..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by epikur37 Thu 17 Nov - 19:59

Ja trazim elektricara za neki posao na brodu....bokte, okolo moljakam da dodje, oce...nece...lakse je presaditi bubreg u zadru nego naci nekog da ti rijesi napajanje za sidreni vinc....

Cekam da bude u dobrom raspolozenju, da ne zovem za vrijeme marende...da ne pritiacem puno, uvijek ostavim i napojnicu ali njih to nista ne jebe.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by RayMabus Thu 17 Nov - 19:59

Kajo ne cijepidlaci ....smaraš sa detaljima.

........


Makedonija: Počeo rad američke fabrike za proizvodnju delova za automobile
Srna | 21. 07. 2016 - 23:41h

U industrijskoj zoni kod Prilepa danas je počela da radi fabrika za proizvodnju termalnih sistema za automobile i druge uređaje američke kompanije "Genterm", koja trenutno zapošljava 400 radnika.

http://www.blic.rs/vesti/svet/makedonija-poceo-rad-americke-fabrike-za-proizvodnju-delova-za-automobile/pjn0z9y


Evo ovi vape za šporkom niskoplacenom industrijom ....malo iskopaš kanal od Soluna prema sjeveru i eto te u Makedoni i otvoriš brodogradilište i svi happy.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176937
2014-04-11


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by L'âme Thu 17 Nov - 20:00

kaja wrote:
maggie13 wrote:
kaja wrote:
maggie13 wrote:
kaja wrote:
ne treba sniziti cijenu rada, pa nisu stranci bedasti. cijena neka ostane ista a definitivno im treba dati prednost nad ovima s burze.
cijena rada ce pasti.
a dobro, ovisi gdje. gdje će pasti, u kojem sektoru?
u ovim spomenutima sigurno.
neće pasti.
naravno da hoce. Zakon trzista,ponuda i potraznja. Vec viđeno na drugim trzistima.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by epikur37 Thu 17 Nov - 20:00

Na kraju cu ivom jednom dati sto eura da nista ne radi ali da uzme.jedan dan da mi sve pokaze... Ne u ja to vise ni cekati ni placati...ionako sve vise svw radim sam
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika! - Page 2 Empty Re: Domaći majstori otišli na Zapad, a sad nam nema tko raditi: traži se 12 tisuća stranih radnika!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum