ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Medo laje preglasno

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest 17/10/2016, 20:25

crvenkasti wrote:Moje kćerkica traži da joj kupimo psa za rođendan.

Još nam treba da i pesa hranimo, češljamo i kupamo, pored nje.
I sve to od onih 100 Eura iz Srbije.

Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest 17/10/2016, 20:32

MaximusDecimusMiridije wrote:U nas je zabranjeno kropiranje usiju.....

...i kraćenje repa, a svud oko sebe vidim pse kojima je to urađeno. (zabrana je na snazi od 2006.)
Zabranjeno, ali kao i da nije, jer vlasnici ostaju nekažnjeni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest 17/10/2016, 20:36

Noor wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:U nas je zabranjeno kropiranje usiju.....

...i kraćenje repa, a svud oko sebe vidim pse kojima je to urađeno. (zabrana je na snazi od 2006.)
Zabranjeno, ali kao i da nije, jer vlasnici ostaju nekažnjeni.

Mozes to napraviti ukoliko postoji realna zdravstvena prednost za samu zivotinju ukoliko se napravi jedno ili drugo :)

Imas gomile veterinara koji ce to napraviti ako im platis i pronaci dovoljno dobar razlog za to. Boli ih qrac.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Winter is coming 17/10/2016, 20:38

bogomdani wrote:Interesantno,ali u svabiji,jos nisam cuo da na ulici IJEDAN ćukov laje,od onih sitnih civava,pa do rotweilera..svi neki tisinasti i neagresivni... Suspect
nakrkaju ih nekim jakim lijekovima i budu mirni

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by crvenkasti 17/10/2016, 20:43

Medo laje preglasno - Page 3 Hqdefault

Kad me pogleda onim svojim pametnim očima, naprosto osjetim kako me bezuvjetno voli.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest 17/10/2016, 20:43

MaximusDecimusMiridije wrote:
Noor wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:U nas je zabranjeno kropiranje usiju.....

...i kraćenje repa, a svud oko sebe vidim pse kojima je to urađeno. (zabrana je na snazi od 2006.)
Zabranjeno, ali kao i da nije, jer vlasnici ostaju nekažnjeni.

Mozes to napraviti ukoliko postoji realna zdravstvena prednost za samu zivotinju ukoliko se napravi jedno ili drugo :)

Imas gomile veterinara koji ce to napraviti ako im platis i pronaci dovoljno dobar razlog za to. Boli ih qrac.
pa znam, ali čekaj, ako je na snazi zakon koji to brani, kako se uopće usude? uši i rep se vide, nije to nešto skriveno.
repu se za kraćenje, pogotovo kod boxera npr, još i mogu naći medicinske indikacije, al za uši niente.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest 17/10/2016, 20:44

Winter is coming wrote:
bogomdani wrote:Interesantno,ali u svabiji,jos nisam cuo da na ulici IJEDAN ćukov laje,od onih sitnih civava,pa do rotweilera..svi neki tisinasti i neagresivni... Suspect
nakrkaju ih nekim jakim lijekovima i budu mirni

ne, nego kretenčine im operiraju glasnice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest 17/10/2016, 21:01

Noor wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Noor wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:U nas je zabranjeno kropiranje usiju.....

...i kraćenje repa, a svud oko sebe vidim pse kojima je to urađeno. (zabrana je na snazi od 2006.)
Zabranjeno, ali kao i da nije, jer vlasnici ostaju nekažnjeni.

Mozes to napraviti ukoliko postoji realna zdravstvena prednost za samu zivotinju ukoliko se napravi jedno ili drugo :)

Imas gomile veterinara koji ce to napraviti ako im platis i pronaci dovoljno dobar razlog za to. Boli ih qrac.
pa znam, ali čekaj, ako je na snazi zakon koji to brani, kako se uopće usude? uši i rep se vide, nije to nešto skriveno.
repu se za kraćenje, pogotovo kod boxera npr,  još i mogu naći medicinske indikacije, al za uši niente.

Usude se jer idu za tim da se nitko nece zajebavati oko stvari vezano uz zivotinje. I generalno su u pravu. Iako.....za usi je brojka stvarno opala drasticno. Za rep pronadju razloge. Dosta veterinara su zesca gamad jbg.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Winter is coming 17/10/2016, 21:04

crvenkasti wrote:Medo laje preglasno - Page 3 Hqdefault

Kad me pogleda onim svojim pametnim očima, naprosto osjetim kako me bezuvjetno voli.
pa je pametni su,i neznaju za lukavstvo,izdaju i mnoge lose stvari nasoj vrsti svojstvene,u staljingradu su hiljade ljudi spasili iz rusevina i ne samo tamo,ne kaze se dzabe da je pas najbolji covjekov prijatelj

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest 17/10/2016, 21:10

MaximusDecimusMiridije wrote:
Noor wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Noor wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:U nas je zabranjeno kropiranje usiju.....

...i kraćenje repa, a svud oko sebe vidim pse kojima je to urađeno. (zabrana je na snazi od 2006.)
Zabranjeno, ali kao i da nije, jer vlasnici ostaju nekažnjeni.

Mozes to napraviti ukoliko postoji realna zdravstvena prednost za samu zivotinju ukoliko se napravi jedno ili drugo :)

Imas gomile veterinara koji ce to napraviti ako im platis i pronaci dovoljno dobar razlog za to. Boli ih qrac.
pa znam, ali čekaj, ako je na snazi zakon koji to brani, kako se uopće usude? uši i rep se vide, nije to nešto skriveno.
repu se za kraćenje, pogotovo kod boxera npr,  još i mogu naći medicinske indikacije, al za uši niente.

Usude se jer idu za tim da se nitko nece zajebavati oko stvari vezano uz zivotinje. I generalno su u pravu. Iako.....za usi je brojka stvarno opala drasticno. Za rep pronadju razloge. Dosta veterinara su zesca gamad jbg.

repovi boxera, dobermana, AS-a i rottija su dugi i do 50 cm, a osjetljivi na udarce...pa kad mlate po kući s njima (štokovi, namještaj) zna im popucati koža (kratka dlaka), a zbog loše periferne cirkulacije zarastanje rane je otežano. navodno to su razlozi zašto im kupiraju repove, a baš sam gledala u zakon...dozvoljeno je uz takvu indikaciju. za uši opravdanja nema, osim sebične ljudske "estetike".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by abraham 17/10/2016, 21:35

Jebi ga, tako se i meni znala glazbena linija oteti kontroli i rokati Ac-Dc u dva po noci. Nicim izazvana samo se upali na najjace i udri. Susjedi se bunili ali sto ja tu mogu.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Kermit 17/10/2016, 22:36

MaximusDecimusMiridije wrote:Medo laje preglasno - Page 3 Cane-corso-muzjak-slika-60278430

Cane Corso je bas prelijep pas, izvanredno izbalansiran i karakter i sve. Ali jebiga...ima idiota koji bi od Trnoruzica divljaka napravili. Jedini bed psa je sto izgleda kako izgleda. A neki primjerci stvarno izgledaju kao cuvari vrata pakla. Medju najstarijim europskim pasminama. Verzije istoga su Legionari Rimski koristili kao ratne pse.
ubio dvoje ljudi na Floridi prije koju godinu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by darth_vader 17/10/2016, 22:37

Eroo wrote:Pse se da istrenirati (socijalizirati) da ne laju na sve što se u vremenu mijenja, pa čak i na blagi povjetarac. Imaš psa - nauči ga ponašati se tako da nije prevelika smetnja susjedima.

PS: Nije kriv Medo, kriv je vlasnik.

:cru
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by catabbath 17/10/2016, 22:42

bogomdani wrote:Interesantno,ali u svabiji,jos nisam cuo da na ulici IJEDAN ćukov laje,od onih sitnih civava,pa do rotweilera..svi neki tisinasti i neagresivni... Suspect

U njemačkim selima nemaju domaće životinje? Ja sam pak pročitao da je neki vlasnih hotela u Austriji tužio stočare jer su kravice u alpskim brdima uznemiravale bukom zvona goste u hotelu. Samo austrijski sud ga je odjebao na brzinu sa konstatacijom da alspska brda nebi bila alpska brda bez kravica.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by provocator 17/10/2016, 22:43

Eroo wrote:Pse se da istrenirati (socijalizirati) da ne laju na sve što se u vremenu mijenja, pa čak i na blagi povjetarac. Imaš psa - nauči ga ponašati se tako da nije prevelika smetnja susjedima.

Isto kao i sljudima... Evo npr. ti slobodu mjeriš duljinom lanca a i spriječiti te da previše laješ nije problem.

_________________
Medo laje preglasno - Page 3 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by darth_vader 17/10/2016, 22:43

MaximusDecimusMiridije wrote:
bogomdani wrote:naj mi je kad prolazim pored ograde,ono neki krupni pas cuvar,i kad se priblizim,on pocne veselo frfljati i baliti njusku,i mahati repom...taj bi me jos blagoslovom otpratio do kutje vlastite da mu gazdaricu poheftacim..

Pa dobro vecina ljudi ni ne nabavlja psa da im kucu cuva vise :) . Ima cuvara doduse izvanrednih. Sta ja znam....ljudi su opcenito u kurcu kad su velike pasmine u pitanju. Znaju napraviti od psa stvarno da se useres. Cinjenice stoje da vecina nabavi psa "eto tako" i da se vecini ne da zajebavati s psima ni izbliza koliko je to potrebno. Za neke pasmine nije greda jer su po karakteru takve kakve jesu. Ali nemos uzeti psa koji ima pun kurac energije kojemu treba dnevno sat-sat i po aktivnijeg istrcavanja i zajebancije oko istoga. Zatvoriti istoga u dvoriste i nadati se da se nista nece dogoditi....to je recept za sranje. 

I tu onda se dodje lako do toga da ljudi nabavljaju striktno po izgledu i ne zamaraju se previse karakterom zivotinje. Ja sam nedavno njemackog ovcara uzeo od jednog idiota koji ga je koristio "kao cuvara". Dakle kupio je zenku i zatvorio je u box...pustao bi van boxa jednom tjedno da se istrci po krugu firme. I to je to. Na kraju je rekao da mu je prevelik trosak i da ce ju uspavati. Meni zao bilo pa sam uzeo psa....potpuno luda zivotinja. Dakle nije ona agresivna. Ali jebote... pas lud skroz. Dakle citavo vrijeme trci za ljudima i baca im se pod noge hoce se maziti non stop. Dakle ne ono da je kao zabavno NEGO CITAVO VRIJEME. Ima ogroman strah kad netko od od kuce da ce ju ostaviti i 3.14zdematerine, kad netko dodje totalni urnebes neda covjeku mira. Totalni kaos. Na kraju sam ju uspio udomiti kod jednog lika...kojem ajde. Pasu si. Zivi covjek na selu, u ratu je dobio u ledja i mora svaki dan hodati sat-dva inace ga sve boli i nedavno je ostao bez zene. Koliko sam vidio smirila se kod njega....ali to je rijetkost. Takvi psi u slicnim situacijama redovito budu jebeno opasni i nemoze se nitko ziv nositi s time. Jer su odavno popizdili. Jos gore je sa nekim "veselijim" pasminama. Jednostavno ljudi su kreteni i to je to. Ja u zivotu nisam psa vodio gdje ima ljudi da nije bila vodilica, jebes ti to. Nije to na kraju krajeva moje podrucje i da ja sa jednim "nece on" smirim sve i svakoga. Ja obozavam zivotinje ali ima ljudi koji ne vole ili ne zele jednostavno da se muvaju zivotinje bez kontrole medju njima ili djecom itd. I nemoze ih se kriviti za to. Ja izbjegavam opcenito parkove i slicno....da ne spominjem da mi se nije dogodilo da nisam pocistio za zivotinjom a to rijetko tko radi.

Ljudi su neodgovorni mamlazi koji su sami direktno odgovorni za svako sranje koje se dogodi.

Svaka čast...samo na žalost ovi drugi su uvijek u većini i onda najčešće bude čuđenje u svijetu...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by catabbath 17/10/2016, 23:02

Medo laje preglasno - Page 3 14708307_417030011754015_7893476873834638400_n

_________________
Medo laje preglasno - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by catabbath 17/10/2016, 23:06

MaximusDecimusMiridije wrote:
Pa dobro vecina ljudi ni ne nabavlja psa da im kucu cuva vise :) .

Mome psu je jedina funkcija biti čuvar. Velik je, ima velike zube koje pokazuje nepoznatima, uz režanje i lajanje naravno. Takav je bio onaj prije njega i onaj prije. Jednostavno ih takve napravim. E sad, mogu reći da to prilično demotivirajuće djeluje na potencialne lopove budući da kod mene nije nitko nikad provalio a sve okolo da ;). Bolji alarmni sustav ne postoji. I sad da se meni neka baba nađe nešto srati, pa pas bi joj bio zadnja od briga hehe.


Last edited by dawson on 17/10/2016, 23:07; edited 1 time in total (Reason for editing : 123)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by jastreb 18/10/2016, 21:51

Prasci!

A pogledajte ovo. Zbog buke su zatvorili i mlin star 125 godina.


Izumiranje mlinova
125 godina star mlin zatvoren zbog prašine?
Datum: 15.10.2016. 12:00 |
3
Kategorija:
Kolumna
Gdje ste sada, stari mlinovi? Zašto vas nema?


Duboševica, nekoć selo bogato mlinovima, a danas, zbog zatvaranja istih, osiromašen ruralni prostor suočen deficitom tradicionalnog zanata.
Zahvaljujući vrijednim gospodarstvenicima, duboševački je stari mlin više od jednog stoljeća pucao od posla i u njemu se mljelo sedam tona žitarica na dnevnoj osnovi, a tu je i prekogranična suradnja u svrhu proizvodnje domaćeg kruha. Treba, dakle, poći od pretpostavke da je nekome to zasmetalo te je tako 2015. njegovom radu došao kraj.
Mlin iz 1890. kojim je upravljala lokalna zadruga i koji je bio pod zaštitom Ministarstva kulture našao se na udaru Inspekcije rada. Preživio je tri rata i 125 godina hranio cijeli kraj, a nedavno je pod vodstvom birokracije zatvoren zbog prašine i buke?
Stara je tehnologija izbacivala čisto brašno
Premda jedinstven po tehnologiji i tradiciji, dugogodišnji mlin je zauvijek zatvorio svoja vrata. Nakon više od stoljeća rada, Inspekcija je bez ikakve primjene mjernih uređaja kruto poručila kako osim što previše buči, obiluje prevelikom koncentracijom prašine.
Možda je mlin proizvodio brašno koje je prečisto s obzirom na današnje standarde? U njemu se nisu služili vađenjem proteina, dodavanjem bojila i aditiva kao u modernoj proizvodnji. Na žalost, ili na sreću malobrojnih, u toj časnoj proizvodnji brašna, mlin je prestao s radom.
Oprečna razmišljanja, osiromašeno selo, igre gladi
"Inspektorica iz Osijeka u mlin je došla bez ikakvih mjernih instrumenata. Utvrdila je da mlin obiluje prevelikom koncentracijom prašine te da motor buči. Ubrzo je upoznata s nalazom Inspekta iz Zagreba, nakon čega je rekla da je sve u redu. Šest mjeseci kasnije podnijela je prijavu prekršajnom sudu u Belom Manastiru na kojem sutkinja nije željela pogledati dokumentaciju koju sam joj u pismenom obliku podnijela. Premda su zdravstveni nalazi naših mlinara pokazali da im zdravlje nije narušeno bukom i prašinom koja nastaje mljevenjem žita, sutkinja je tražila da potpišem da sam kriva, što bi značilo kaznu od 50 tisuća kuna za zadrugu i 10 tisuća kuna meni kao odgovornoj osobi. Odbila sam to učiniti, dobila rješenje o zatvaranju mlina i spomeničkoj baštini stavila ključ u bravu", kazala je upraviteljica zadruge Stari Šokac, Đurđa Marton.
Moderne pekare koriste aditive zbog lake proizvodnje i brže zarade
S obzirom na to da su u starom mlinu mljeli samo ono što im je Bog dao, ostvarili su suradnju s Mađarskom gdje su od vlastitog brašna, a po osobnoj recepturi na tradicionalan način proizvodili domaći kruh koji su svako jutro plasirali u Lijepu našu. Uzimajući u obzir da se moderne pekarske industrije koriste aditivima kojima povećavaju volumen kako bi brže i lakše zaradile, postavlja se pitanje, kome je, ako li ikome, zaokružena proizvodnja starog mlina naštetila?
Možda se zaista uvažena Inspekcija zabrinula za potencijalne ugroze zdravlja starih mlinara. A, nije ih brinulo gdje će sada marljivi poljoprivrednici plasirati žitarice? Tko će sada, u ovim uvelim vremenima mlinare zaposliti? Prehraniti?
Uzimajući u obzir da je mlin u istom ozračju radio čitavo stoljeće sada postavlja pitanje, gdje su u ovo vrijeme tri nekoć zaposlena mlinara? Tko im sada isplaćuje plaću? Jesu li zbog iracionalnog postupanja ostali bez stabilnih prihoda? Bez zanata? Bez tradicije? Bez onoga što vole i bez onoga u čemu su dobri?
Foto: Davor Javorovic/PIXSELL

jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest 20/10/2016, 13:37

Medo laje preglasno - Page 3 JKzfV7p
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by catabbath 20/10/2016, 13:38

A baš.

_________________
Medo laje preglasno - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 3 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum