ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Medo laje preglasno

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by debotoijusto Mon 17 Oct - 16:55

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
asilovski wrote:
debotoijusto wrote:medo je zrtva loseg odgoja , losih susjedskih odnosa te zle srece
Lanca

to je njegova "socijalizacija" u drustvo
njegova sloboda prestaje tamo gdje ugrozava moju

sloboda ograničena tvojim osjećajima ugroženosti nije sloboda, jasno

istina ako znas za bolje/drugacije
ako ti svemir lanac baci stap i redovna hrana tj. rutina onda si slobodan sto god to znacilo za medu

debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by dijagram Mon 17 Oct - 16:55

Pas je kriv i treba biti strogo osudjen.
Samo kmeci, laje i cvili, ko ovdje crvenko.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest Mon 17 Oct - 16:57

naj mi je kad prolazim pored ograde,ono neki krupni pas cuvar,i kad se priblizim,on pocne veselo frfljati i baliti njusku,i mahati repom...taj bi me jos blagoslovom otpratio do kutje vlastite da mu gazdaricu poheftacim..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by marcellus Mon 17 Oct - 17:05

debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
asilovski wrote:
debotoijusto wrote:medo je zrtva loseg odgoja , losih susjedskih odnosa te zle srece
Lanca

to je njegova "socijalizacija" u drustvo
njegova sloboda prestaje tamo gdje ugrozava moju

sloboda ograničena tvojim osjećajima ugroženosti nije sloboda, jasno

istina ako znas za bolje/drugacije
ako ti svemir lanac baci stap i redovna hrana tj. rutina onda si slobodan sto god to znacilo za medu

na koji način moja sloboda ugrožava tvoju? Moje privatno vlasništvo možda počinje tamo gdje prestaje tvoje i obratno. Moja sloboda govora, mišljenja, kretanja (bilo kojom brzinom) ili udruživanja s bilo kime, što su neke osnovne ljudske slobode, uz slobodu da svojom zaradom raspolažem kako je mene volja, dakle slobodno tržište u nekom obliku, ni na koji način ne utječu na tvoje slobode. Isto tako slobodan sam jebat kog me volja ako mi da i tako dalje. 

ideja da sloboda jednog čovjeka prestaje gdje počinje sloboda drugog je ideja koja potiče od ljudi koji ne razumiju pojam slobode baš najbolje. Sloboda znači moći razvijati bez nametnutih ograničenja, moći svoje talente i saznanja koristiti prema svom nahođenju, znači slobodu savjesti i slobodu da odluke i stav o tome što je moralno ispravno a što ne donosim i javno izrazim sviđao se on bandi nadrkanih feministica, pederskim plačipičkama i SJWankerima, ili uostalom bilo kome.

_________________
Medo laje preglasno - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by marcellus Mon 17 Oct - 17:06

sloboda jednog čovjeka ne može ugrožavati slobodu drugog, ako govorimo o onom što sloboda u suštini jest. Naravno, kad se sloboda supstituira "ljudskim pravima" koja država dijeli po svom nahođenju nastaju sukobi u društvu.

_________________
Medo laje preglasno - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by crvenkasti Mon 17 Oct - 17:06

dijagram wrote:Pas je kriv i treba biti strogo osudjen.
Samo kmeci, laje i cvili, ko ovdje crvenko.

Kako da budem Hrvat?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28833
2014-04-17


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest Mon 17 Oct - 17:06

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
asilovski wrote:
PSSSSSST...!!!! ak te zena cuje... affraid
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by marcellus Mon 17 Oct - 17:07

danas međutim leftardi prodaju filozofiju da moja sloboda prestaje tamo gdje počinju njihovi osjećaji

_________________
Medo laje preglasno - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest Mon 17 Oct - 17:07

crvenkasti wrote:
dijagram wrote:Pas je kriv i treba biti strogo osudjen.
Samo kmeci, laje i cvili, ko ovdje crvenko.

Kako da budem Hrvat?
Polijepi po svom avataru sve grbove svih gardijskih brigada..eto tako...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by crvenkasti Mon 17 Oct - 17:09

marcellus wrote:sloboda jednog čovjeka ne može ugrožavati slobodu drugog, ako govorimo o onom što sloboda u suštini jest.

Glupost. Po tome je svaka konvencionalnost ugrožavanje nečije slobode.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28833
2014-04-17


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest Mon 17 Oct - 17:19

bogomdani wrote:naj mi je kad prolazim pored ograde,ono neki krupni pas cuvar,i kad se priblizim,on pocne veselo frfljati i baliti njusku,i mahati repom...taj bi me jos blagoslovom otpratio do kutje vlastite da mu gazdaricu poheftacim..

Pa dobro vecina ljudi ni ne nabavlja psa da im kucu cuva vise :) . Ima cuvara doduse izvanrednih. Sta ja znam....ljudi su opcenito u kurcu kad su velike pasmine u pitanju. Znaju napraviti od psa stvarno da se useres. Cinjenice stoje da vecina nabavi psa "eto tako" i da se vecini ne da zajebavati s psima ni izbliza koliko je to potrebno. Za neke pasmine nije greda jer su po karakteru takve kakve jesu. Ali nemos uzeti psa koji ima pun kurac energije kojemu treba dnevno sat-sat i po aktivnijeg istrcavanja i zajebancije oko istoga. Zatvoriti istoga u dvoriste i nadati se da se nista nece dogoditi....to je recept za sranje. 

I tu onda se dodje lako do toga da ljudi nabavljaju striktno po izgledu i ne zamaraju se previse karakterom zivotinje. Ja sam nedavno njemackog ovcara uzeo od jednog idiota koji ga je koristio "kao cuvara". Dakle kupio je zenku i zatvorio je u box...pustao bi van boxa jednom tjedno da se istrci po krugu firme. I to je to. Na kraju je rekao da mu je prevelik trosak i da ce ju uspavati. Meni zao bilo pa sam uzeo psa....potpuno luda zivotinja. Dakle nije ona agresivna. Ali jebote... pas lud skroz. Dakle citavo vrijeme trci za ljudima i baca im se pod noge hoce se maziti non stop. Dakle ne ono da je kao zabavno NEGO CITAVO VRIJEME. Ima ogroman strah kad netko od od kuce da ce ju ostaviti i 3.14zdematerine, kad netko dodje totalni urnebes neda covjeku mira. Totalni kaos. Na kraju sam ju uspio udomiti kod jednog lika...kojem ajde. Pasu si. Zivi covjek na selu, u ratu je dobio u ledja i mora svaki dan hodati sat-dva inace ga sve boli i nedavno je ostao bez zene. Koliko sam vidio smirila se kod njega....ali to je rijetkost. Takvi psi u slicnim situacijama redovito budu jebeno opasni i nemoze se nitko ziv nositi s time. Jer su odavno popizdili. Jos gore je sa nekim "veselijim" pasminama. Jednostavno ljudi su kreteni i to je to. Ja u zivotu nisam psa vodio gdje ima ljudi da nije bila vodilica, jebes ti to. Nije to na kraju krajeva moje podrucje i da ja sa jednim "nece on" smirim sve i svakoga. Ja obozavam zivotinje ali ima ljudi koji ne vole ili ne zele jednostavno da se muvaju zivotinje bez kontrole medju njima ili djecom itd. I nemoze ih se kriviti za to. Ja izbjegavam opcenito parkove i slicno....da ne spominjem da mi se nije dogodilo da nisam pocistio za zivotinjom a to rijetko tko radi.

Ljudi su neodgovorni mamlazi koji su sami direktno odgovorni za svako sranje koje se dogodi.


Last edited by MaximusDecimusMiridije on Mon 17 Oct - 17:20; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by L'âme Mon 17 Oct - 17:20

Jadni Medo s ovim bijesnim ljudima..:/

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-11


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest Mon 17 Oct - 17:24

MaximusDecimusMiridije wrote:
bogomdani wrote:naj mi je kad prolazim pored ograde,ono neki krupni pas cuvar,i kad se priblizim,on pocne veselo frfljati i baliti njusku,i mahati repom...taj bi me jos blagoslovom otpratio do kutje vlastite da mu gazdaricu poheftacim..

Pa dobro vecina ljudi ni ne nabavlja psa da im kucu cuva vise :) . Ima cuvara doduse izvanrednih. Sta ja znam....ljudi su opcenito u kurcu kad su velike pasmine u pitanju. Znaju napraviti od psa stvarno da se useres. Cinjenice stoje da vecina nabavi psa "eto tako" i da se vecini ne da zajebavati s psima ni izbliza koliko je to potrebno. Za neke pasmine nije greda jer su po karakteru takve kakve jesu. Ali nemos uzeti psa koji ima pun kurac energije kojemu treba dnevno sat-sat i po aktivnijeg istrcavanja i zajebancije oko istoga. Zatvoriti istoga u dvoriste i nadati se da se nista nece dogoditi....to je recept za sranje. 

I tu onda se dodje lako do toga da ljudi nabavljaju striktno po izgledu i ne zamaraju se previse karakterom zivotinje. Ja sam nedavno njemackog ovcara uzeo od jednog idiota koji ga je koristio "kao cuvara". Dakle kupio je zenku i zatvorio je u box...pustao bi van boxa jednom tjedno da se istrci po krugu firme. I to je to. Na kraju je rekao da mu je prevelik trosak i da ce ju uspavati. Meni zao bilo pa sam uzeo psa....potpuno luda zivotinja. Dakle nije ona agresivna. Ali jebote... pas lud skroz. Dakle citavo vrijeme trci za ljudima i baca im se pod noge hoce se maziti non stop. Dakle ne ono da je kao zabavno NEGO CITAVO VRIJEME. Ima ogroman strah kad netko od od kuce da ce ju ostaviti i 3.14zdematerine, kad netko dodje totalni urnebes neda covjeku mira. Totalni kaos. Na kraju sam ju uspio udomiti kod jednog lika...kojem ajde. Pasu si. Zivi covjek na selu, u ratu je dobio u ledja i mora svaki dan hodati sat-dva inace ga sve boli i nedavno je ostao bez zene. Koliko sam vidio smirila se kod njega....ali to je rijetkost. Takvi psi u slicnim situacijama redovito budu jebeno opasni i nemoze se nitko ziv nositi s time. Jer su odavno popizdili. Jos gore je sa nekim "veselijim" pasminama. Jednostavno ljudi su kreteni i to je to. Ja u zivotu nisam psa vodio gdje ima ljudi da nije bila vodilica, jebes ti to. Nije to na kraju krajeva moje podrucje i da ja sa jednim "nece on" smirim sve i svakoga. Ja obozavam zivotinje ali ima ljudi koji ne vole ili ne zele jednostavno da se muvaju zivotinje bez kontrole medju njima ili djecom itd. I nemoze ih se kriviti za to. Ja izbjegavam opcenito parkove i slicno....da ne spominjem da mi se nije dogodilo da nisam pocistio za zivotinjom a to rijetko tko radi.

Ljudi su neodgovorni mamlazi koji su sami direktno odgovorni za svako sranje koje se dogodi.

Frend mi ima francuskog buldoga..meni smijesnog ali presimpa psa..sav je Frendly i za igru..Kze,smeta mu sto svatko tko ga vidi,odmah bi ga golicao i ceskao..svi dobacuju da je "suss" ovo i ono...Kaze nabavio bi pita,da se ljudi sklanjaju,ali ne mozes jednostavno dovesti psa na ulicu,ako nema neki certifikat o socijalizaciji..dakle,ne smije lajati,napadati druge pse i ljude..neki vrazji ispit..ako to prodje,dobijes i dozvolu...u subotu kad sam bauljao po gradu,neki stariji par seta rotweilera,pseto ludo u glavu i agresivno...ovaj suti,milo i prijateljski me gleda i tiho frflja.. jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest Mon 17 Oct - 17:43

Kod nas su cijene Stafforda recimo smijesno male. Ono cistokrvnih. Jerbo ljudi ne zele tog psa zbog toga jer je pas sam po sebi zajeban i tu sva prica staje. Na stranu to sto pravilnom socijalizacijom nemas nikakvih problema s njim. Ali svejedno.

A meni drago da im se to dogadja. Jer gomile idiota su nabavile bas tog psa jer su htjeli "zajebanog". Pa nemaju di s njime. A posto svi imaju papire imaju odredene kontrole s vremena na vrijeme...ili barem bi ih trebali imati. Zna se koliko ti je kuja ostenila...dobio si papire za njih. Sve se zna. Pa se ti igraj sada.

Slicno se sada dogadja sa Cane Corso pasminom. Isto uzmu budaletine kojima se neda zajebavati s psom...pa dobiju pitaj boga sta. Ne socijaliziraju psa pa dobiju tele s gomilom misica koje ajde...nece ljude napasti ali hoce sve druge zivotinje. Isto se sada pocelo dogadjati da nemogu prodati psa zbog toga. A tek idioti koji Husky'e uzmu. Okej...odlican pas, ali jebote taj ima energije za popizditi....a to je vrsta psa kojemu ovisno doduse od slucaja do slucaja....puca qrac sta ga zoves i sto bi ti htio da on napravi :D . Nije zajeban ko neke druge pasmine ali znaju se ljudi uplatii....kopa rupe,bjezi...a nista od toga se nebi dogadalo da ga izvode vani redovito. Kupuju svi redom pasmine izgleda radi a nitko da se ni ne zapita sto time dobiva. I onda jbg :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by crvenkasti Mon 17 Oct - 17:48

Moje kćerkica traži da joj kupimo psa za rođendan.

Još nam treba da i pesa hranimo, češljamo i kupamo, pored nje.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28833
2014-04-17


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest Mon 17 Oct - 17:55

MaximusDecimusMiridije wrote:Kod nas su cijene Stafforda recimo smijesno male. Ono cistokrvnih. Jerbo ljudi ne zele tog psa zbog toga jer je pas sam po sebi zajeban i tu sva prica staje. Na stranu to sto pravilnom socijalizacijom nemas nikakvih problema s njim. Ali svejedno.

A meni drago da im se to dogadja. Jer gomile idiota su nabavile bas tog psa jer su htjeli "zajebanog". Pa nemaju di s njime. A posto svi imaju papire imaju odredene kontrole s vremena na vrijeme...ili barem bi ih trebali imati. Zna se koliko ti je kuja ostenila...dobio si papire za njih. Sve se zna. Pa se ti igraj sada.

Slicno se sada dogadja sa Cane Corso pasminom. Isto uzmu budaletine kojima se neda zajebavati s psom...pa dobiju pitaj boga sta. Ne socijaliziraju psa pa dobiju tele s gomilom misica koje ajde...nece ljude napasti ali hoce sve druge zivotinje. Isto se sada pocelo dogadjati da nemogu prodati psa zbog toga. A tek idioti koji Husky'e uzmu. Okej...odlican pas, ali jebote taj ima energije za popizditi....a to je vrsta psa kojemu ovisno doduse od slucaja do slucaja....puca qrac sta ga zoves i sto bi ti htio da on napravi :D . Nije zajeban ko neke druge pasmine ali znaju se ljudi uplatii....kopa rupe,bjezi...a nista od toga se nebi dogadalo da ga izvode vani redovito. Kupuju svi redom pasmine izgleda radi a nitko da se ni ne zapita sto time dobiva. I onda jbg :)
hahahahaha..vrlo dobro opisano..i nadasve istina..
Ono,ne bih dao pse ljudima koji stanuju u stanovima..jednostavno to nije to za zivinu,cak niti macke,kastrirane ili ne...
zivina treba prostor na friskom zraku,da osjeti tlo pod nogama,ono prirodno..
sestra mi zivi u dvosobnom vec 16 godina,do pocetka ove je imala mačora,koji je uginuo,neki tumor mu se ispod jezika pojavi,vrlo agresivan..to spominjem,jer je poslije veterinar rekao,da macke moraju da pasu travu,i to onu ostru,time ciste usta i poboljsavaju preradu..ovaj jadnik je cijeli zivot drobio one macje krokete,i hranu iz vrecica..udebljao se kao stoka,samo jeo i spavao,nije uopce hodao niti trckarao,osim do svog veceja
Veterinar je rekao,da ako je jeo cijelo vrijeme,dakle hrana stalno pred njim,jeo je i po noci,pa su mu komadici te suhe hrane ostajali u ustima i trulili,ista stvar,kako e rekao sto ljudi dozive,kad dobiju tumor debela crijeva,odnosno zavrsetka...puno mesne hrane,i fekalije koje se fdugo zadrzavaju na "izlazu"...
sve je to primjer da zivina ne treba biti tamo gdje nema dvorista da trckara i bavi se onim sto po rprirodi im pripada...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest Mon 17 Oct - 18:04

Imas ti pasmina koje su genijalne za stan. Ali onda uzmes pse koji ono...low energy. Imas pasmina gomile koje mogu zivit u stanu. Engleski Buldog,Francuski Buldog,Basset,Boston Terijer (ovaj nije low energy ali je ekstra za stan) pa onda  prakticki sve ove druge minijaturne vrste...Bullmastif je recimo...ogroman pas a vrhunski za stan. Ono neda mu se nista....odes negdje puca njemu kurac ode on spavati. Pa svi prakticki Greyhoundovi su ekstra za stan. To su brutalno brzi psi ali spavaju 20 sati dnevno. I ono ne vezu se toliko za vlasnike, daj mu veliki jastuk i on sretan. Ima tocno vrsta takvih kojima je to vrh. Ali nemos kupiti psa kojemu treba pun kufer energije.....ostavit ga doma samoga, radit 8 sati, onda doc doma...odvest ga da se popisa 5 minuta i ocekivati da ce biti sve okej. :D . Ili jos gore....kupe pse kojima TREBA ono nesto da rade, dakle bas striktno radne pse....ja znam lika koji je u zgradu doveo Engleskog Settera....dakle mirnog ali lovackog psa sa izrazito razvijenim radnim navikama koji mora imati neki zadatak...pa je nakon 6 mjeseci bila kuknjava,suze,ovo-ono. Muka i njemu i psu...a uzeo ga na foru "joj sto je lijepi ja bi ovoga"...ili kupe pitbulla...navikne se pas na njih oni na njega....ne rade nista sa psom, ne prodju nikakvu socijalizaciju pa onda kuknjava jer im je pas dijete marendao kad su konacno dobili isto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest Mon 17 Oct - 18:11

Medo laje preglasno - Page 2 Cane-corso-muzjak-slika-60278430

Cane Corso je bas prelijep pas, izvanredno izbalansiran i karakter i sve. Ali jebiga...ima idiota koji bi od Trnoruzica divljaka napravili. Jedini bed psa je sto izgleda kako izgleda. A neki primjerci stvarno izgledaju kao cuvari vrata pakla. Medju najstarijim europskim pasminama. Verzije istoga su Legionari Rimski koristili kao ratne pse.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Trinity Mon 17 Oct - 18:16

Uf, Cane Corso stvarno izgleda opako, ali samo na prvi pogled.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest Mon 17 Oct - 18:19

U nas je zabranjeno kropiranje usiju. To su im radili da izgledaju jos kao "opasnije"

Baja mu rijesi usi i rep pa dobijes ovo...

Medo laje preglasno - Page 2 CaneCorso_(23)

Dok normalan pas bez tih pizdarija ne izgleda uopce toliko strasno....

Medo laje preglasno - Page 2 19915

Ali eto...gornja slika je tipican primjer sto idioti od psa naprave i nema tu pomoci. Uzima ga da izgleda ko baja, onda odmah znas i kako ga uvjezbava otprilike.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Guest Mon 17 Oct - 18:25

crvenkasti wrote:Moje kćerkica traži da joj kupimo psa za rođendan.

Još nam treba da i pesa hranimo, češljamo i kupamo, pored nje.
I sve to od onih 100 Eura iz Srbije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Medo laje preglasno - Page 2 Empty Re: Medo laje preglasno

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum