ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Age of Trolls

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by Guest 14/10/2016, 22:16

aben wrote:a ča se i jo trudin, ti nika ne bi kozala cice privatno, jedino društveno, u skladu sa sociijalističkin svjetonazoron, jel tak
Hahahhahah :)
Samo nešto tražiš :) A, što daješ? :)
Koji je to sistem iliti sklop u tvojoj glavi, zar se to zove kapitalizam, liberterijanizam ili što? :)

Guest
Guest


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by aben 14/10/2016, 22:29

mativka wrote:
aben wrote:a ča se i jo trudin, ti nika ne bi kozala cice privatno, jedino društveno, u skladu sa sociijalističkin svjetonazoron, jel tak
Hahahhahah :)
Samo nešto tražiš :) A, što daješ? :)
Koji je to sistem iliti sklop u tvojoj glavi, zar se to zove kapitalizam, liberterijanizam ili što? :)
nudin ubojstvo fašizma u tebi, priceless

upravo tako!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by Guest 14/10/2016, 22:32

aben wrote:
nudin ubojstvo fašizma u tebi, priceless

upravo tako!
Ja sam predana od početka....
Ali, gdje je zakazalo?! :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by aben 14/10/2016, 22:41

mativka wrote:
aben wrote:
nudin ubojstvo fašizma u tebi, priceless

upravo tako!
Ja sam predana od početka....
Ali, gdje je zakazalo?! :)
ča je zakazalo?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by Guest 14/10/2016, 22:43

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
nudin ubojstvo fašizma u tebi, priceless

upravo tako!
Ja sam predana od početka....
Ali, gdje je zakazalo?! :)
ča je zakazalo?
Moja preobrazba :)
Mislim, koliko se već znamo..godinu i više...i još me nisi uspio okrenuti :) To samo govori o tebi :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by aben 14/10/2016, 22:49

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
nudin ubojstvo fašizma u tebi, priceless

upravo tako!
Ja sam predana od početka....
Ali, gdje je zakazalo?! :)
ča je zakazalo?
Moja preobrazba :)
Mislim, koliko se već znamo..godinu i više...i još me nisi uspio okrenuti :) To samo govori o tebi :D
a već sun istako da sun impotentan

al evo za svaki slučaj:
https://mises.org/files/henry-hazlitt-economics-one-lessonpdf/download?token=xBmgeDG7

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by Guest 14/10/2016, 22:54

Hvala na 205 stranica za čitanje koje su pohranjene na moje računalo :)

Zar je ikada bila riječ o impotenciji?! :)

Bježiš, bježiš :))) (skrivaš se među slovima stranica:):)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by aben 14/10/2016, 23:02

mativka wrote:Hvala na 205 stranica za čitanje koje su pohranjene na moje računalo :)

Zar je ikada bila riječ o impotenciji?! :)

Bježiš, bježiš :))) (skrivaš se među slovima stranica:):)
ma ne bižin, nego izjavljujen očito- i failed.

socijalizam je joko teško izlječiv,. rađamo se išnjin ko i s iskonskin grihon (objosni sun ti zoč), i svaka nan se stanica do kraja postojanja opire promjeni. međutin, ovo ni opravdavanje, jo sun bi uvjeren da ukoliko me neko ima volje saslušati bez fige u žepu ko ča si to činila ti, uspjeh je zajamčen. je, toliko puno mislin o sebi...ali, evo, i stand corrected

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by Guest 14/10/2016, 23:12

aben wrote:
ma ne bižin, nego izjavljujen očito- i failed.

socijalizam je joko teško izlječiv,. rađamo se išnjin ko i s iskonskin grihon (objosni sun ti zoč), i svaka nan se stanica do kraja postojanja opire promjeni. međutin, ovo ni opravdavanje, jo sun bi uvjeren da ukoliko me neko ima volje saslušati bez fige u žepu ko ča si to činila ti, uspjeh je zajamčen. je, toliko puno mislin o sebi...ali, evo, i stand corrected
:)
U vezi socijalizma nije mi jasna jedna jako bitna stvar. Ono recimo što je jače od mene, a to je pomaganje drugome. Slabima, nemoćnima, prezrenima. Nemamo mi svi iste postavke. Kako od rođenja dane tako niti danom okruženju.
Osobno jako volim novac, volim se osjećati moćnom ali svojom zaslugom. Volim biti dominantna, volim učiti i raditi na sebi. Sve svoje što imam osobno sam stekla, osim jel, roditelja ali to u ovom slučaju nije bitno. Naglasak je na osobnosti.
U štiklama sam Romkinji pomagala skupljeno staviti u gepek svoga auta i odvesti ju do njenog doma jer je bila trudna. Meni nisu jasne tvoje postavke...Uvijek mi se čini kao da bi se trebalo odreći čovječnosti, one jedine niti koja nas čini onim što jesmo - ljudima...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by aben 14/10/2016, 23:14

mativka wrote:
U štiklama sam Romkinji pomagala skupljeno staviti u gepek svoga auta i odvesti ju do njenog doma jer je bila trudna.
buahahaha!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by Guest 14/10/2016, 23:17

aben wrote:
mativka wrote:
U štiklama sam Romkinji pomagala skupljeno staviti u gepek svoga auta i odvesti ju do njenog doma jer je bila trudna.
buahahaha!
Tako je i moj brat reagirao!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by aben 14/10/2016, 23:18

mativka wrote:
aben wrote:
ma ne bižin, nego izjavljujen očito- i failed.

socijalizam je joko teško izlječiv,. rađamo se išnjin ko i s iskonskin grihon (objosni sun ti zoč), i svaka nan se stanica do kraja postojanja opire promjeni. međutin, ovo ni opravdavanje, jo sun bi uvjeren da ukoliko me neko ima volje saslušati bez fige u žepu ko ča si to činila ti, uspjeh je zajamčen. je, toliko puno mislin o sebi...ali, evo, i stand corrected
:)
U vezi socijalizma nije mi jasna jedna jako bitna stvar. Ono recimo što je jače od mene, a to je pomaganje drugome. Slabima, nemoćnima, prezrenima. Nemamo mi svi iste postavke. Kako od rođenja dane tako niti danom okruženju.
Osobno jako volim novac, volim se osjećati moćnom ali svojom zaslugom. Volim biti dominantna, volim učiti i raditi na sebi. Sve svoje što imam osobno sam stekla, osim jel, roditelja ali to u ovom slučaju nije bitno. Naglasak je na osobnosti.
U štiklama sam Romkinji pomagala skupljeno staviti u gepek svoga auta i odvesti ju do njenog doma jer je bila trudna. Meni nisu jasne tvoje postavke...Uvijek mi se čini kao da bi se trebalo odreći čovječnosti, one jedine niti koja nas čini onim što jesmo - ljudima...

ma dobro, prođosmo to sve već, gajiš vrlo jednostave fallacies i jo ih nis uspi razbiti...ne triboš utrljavati:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by aben 14/10/2016, 23:19

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
U štiklama sam Romkinji pomagala skupljeno staviti u gepek svoga auta i odvesti ju do njenog doma jer je bila trudna.
buahahaha!
Tako je i moj brat reagirao!
pa bogati, to je ko da rečeš da si pomogla maški da skoči:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by Guest 14/10/2016, 23:21

aben wrote:
ma dobro, prođosmo to sve već, gajiš vrlo jednostave fallacies i jo ih nis uspi razbiti...ne triboš utrljavati:(
Koja je filozofija za mene?
Ne mogu da ne pomažem drugima....
Volim novac.
Ugoditi si...
Učiti...
Imaš koji recept? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by Guest 14/10/2016, 23:23

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
U štiklama sam Romkinji pomagala skupljeno staviti u gepek svoga auta i odvesti ju do njenog doma jer je bila trudna.
buahahaha!
Tako je i moj brat reagirao!
pa bogati, to je ko da rečeš da si pomogla maški da skoči:)
A zašto vi muškarci tako reagirate?! :)
Brat mi svašta rekao kada sam mu rekla što sam napravila :)
A, i nahranila sam ju prije...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by Guest 14/10/2016, 23:27

Znaš?
Drago mi je što sam sve to napravila nepoznatoj osobi jer ta osoba cijeni. Ta ista osoba od tada od mene više ne prosi, već me pita kako sam..ako se slučajno sretnemo na ulici. Napisala sam neki tekst na psihologiji o svojoj razočaranosti ljudima oko sebe. Jedna Romkinja više cijeni gestu nego netko tko ti je blizak i za koga si napravio puno veću stvar.
Buahahhahahhaha:)
E, to je zbilja!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by aben 14/10/2016, 23:28

mativka wrote:
aben wrote:
ma dobro, prođosmo to sve već, gajiš vrlo jednostave fallacies i jo ih nis uspi razbiti...ne triboš utrljavati:(
Koja je filozofija za mene?
Ne mogu da ne pomažem drugima....
Volim novac.
Ugoditi si...
Učiti...
Imaš koji recept? :D

pa, davidimo...
strong state, neke kontrole moro biti, welfare, ljudi imaju pravo na besplatnu pomoć od ljudi koji in ne želu pomoći, cigankama tribo pomoći jer su trudne..pa, možda naivomarksizam.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by Guest 14/10/2016, 23:31

aben wrote:
pa, davidimo...
strong state, neke kontrole moro biti, welfare, ljudi imaju pravo na besplatnu pomoć od ljudi koji in ne želu pomoći, cigankama tribo pomoći jer su trudne..pa, možda naivomarksizam.
Konkretno, molim :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by aben 14/10/2016, 23:32

mativka wrote:Znaš?
Drago mi je što sam sve to napravila nepoznatoj osobi jer ta osoba cijeni. Ta ista osoba od tada od mene više ne prosi, već me pita kako sam..ako se slučajno sretnemo na ulici. Napisala sam neki tekst na psihologiji o svojoj razočaranosti ljudima oko sebe. Jedna Romkinja više cijeni gestu nego netko tko ti je blizak i za koga si napravio puno veću stvar.
Buahahhahahhaha:)
E, to je zbilja!
ma gljedoj, nemo tote nišće loše, naravski. 
kad nekomu rečeš da je fašist, to ne znoči da ta osoba ne ustaje svaki sun i pomože storin ljudima projti preko ceste. to znoči da ta osoba koristi državni aparat i monopol nad silom da natiro i druge ljude da se dižu svaki dun i pomožu storin ljudima projti preko ceste:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by Guest 14/10/2016, 23:39

aben wrote:
ma gljedoj, nemo tote nišće loše, naravski. 
kad nekomu rečeš da je fašist, to ne znoči da ta osoba ne ustaje svaki sun i pomože storin ljudima projti preko ceste. to znoči da ta osoba koristi državni aparat i monopol nad silom da natiro i druge ljude da se dižu svaki dun i pomožu storin ljudima projti preko ceste:)
Ono što je grozno u mom promišljanju o pretpostavci tvog promišljanja je činjenica da se sve svodi na profit. Iako ga i ja volim. Daleko od toga. Ono što mi se sviđa je sloboda odluke, i u skladu s tim snošenja posljedica. Baš poput onog davnog linka koji se ticao kupoprodajnog odnosa tj. odnosa koji su svakodnevni samo prikriveni drugim nazivljima.
Sviđa mi se većina stvari.
Jedina stvar u tvojoj filozofiji koja mi se ne sviđa su slabi.
Što s njima?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by aben 15/10/2016, 00:01

mativka wrote:
aben wrote:
ma gljedoj, nemo tote nišće loše, naravski. 
kad nekomu rečeš da je fašist, to ne znoči da ta osoba ne ustaje svaki sun i pomože storin ljudima projti preko ceste. to znoči da ta osoba koristi državni aparat i monopol nad silom da natiro i druge ljude da se dižu svaki dun i pomožu storin ljudima projti preko ceste:)
Ono što je grozno u mom promišljanju o pretpostavci tvog promišljanja je činjenica da se sve svodi na profit. Iako ga i ja volim. Daleko od toga. Ono što mi se sviđa je sloboda odluke, i u skladu s tim snošenja posljedica. Baš poput onog davnog linka koji se ticao kupoprodajnog odnosa tj. odnosa koji su svakodnevni samo prikriveni drugim nazivljima.
Sviđa mi se većina stvari.
Jedina stvar u tvojoj filozofiji koja mi se ne sviđa su slabi.
Što s njima?


ne svodi se sve na profit. mi tebe ne bi eutanazirali, a ti ne svodiš sve na profit, jel tako? ti i cela vojska socijalistov bi mogla po cele done vozikati cigane, potpuno slobodno. 
stvarno si daj truda za hazlitta. un je novinar ki je napiso knjugu o tin greškama u mišljenju, o prvoloptaškon razmišljanju. riječ je o podržavanju ideje koja u krotkon roku sposi jednog slaboga, a unda ubije još dvoje.
 second main factor that spawns new economic fallacies every day. This is the persistent tendency of men to see only the immediate effects of a given policy, or its effects only on a special group, and to neglect to inquire what the long-run effects of that policy will be not only on that special group but on all groups. It is the fallacy of overlooking secondary consequences
It is often sadly remarked that the bad economists present their errors to the public better than the good economists present their truths. It is often complained that demagogues can be more plausible in putting forward economic nonsense from the platform than the honest men who try to show what is wrong with it. But the basic reason for this ought not to be mysterious. The reason is that the demagogues and bad economists are presenting half-truths. They are speaking only of the immediate effect of a proposed policy or its effect upon a single group. As far as they go they may often be right. In these cases the answer consists in showing that the proposed policy would also have longer and less desirable effects, or that it could benefit one group only at the expense of all other groups. The answer consists in supplementing and correcting the half-truth with the other half. But to consider all the chief effects of a proposed course on everybody often requires a long, complicated, and dull chain of reasoning. Most of the audience finds this chain of reasoning difficult to follow and soon becomes bored and inattentive.



jepeta si me uvukla:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

The Age of Trolls - Page 6 Empty Re: The Age of Trolls

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum