ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Page 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by Guest 7/10/2016, 23:16

gargamel0101 wrote:
dzmrdz wrote:
gargamel0101 wrote:
dzmrdz wrote:

Ja kada sam bio i Urskoj, dosli neki iz Moldavije momci u Job centar..kazu oni mi hocemo PPS number, ok..kaze ona..a jeste vi iz Evrope, kazu oni..DA! I ova im da hahaha
valjali smo se..svasta je prolazilo tada..ja sam jednom mom iz Bosne sredio litvanske papire i radio je godinama na njih..

To sada je verovatno novost da vise nema PPS bez posla...mada je socijalno davanje jos jako dobro tako da ima razloga zasto i ne daju...kao sto i kaze. Bilo ih je puno J afrikanaca jos dok sam ja bio...
Bez posla nema PPS broja, bez PPS broja nema socijale.To im je od prošle godine upravo zbog crnca zvanog Ernest koji je potegao iz Južne Afrike da "radi", pa je skužio da je lakše cuclati socijalu, i tako on 3 godine na socijali. Pa su Irci zavrnuli pipu. Prije se moglo do PPS broja doći tako da dođeš ujutro ispred socijalnog centra i zatražiš broj, a sad moraš ugovoriti sastanak online i imati pismo poslodavca i potvrdu stanovanja.

A socijala im je dobra. Posao se može lako naći, a ako ne želiš raditi fizikaliju odeš do socijale i oni te pošalju na neki tečaj. Čuo sam da je neki Hrvat tako postao instruktor tenisa.
jesi ti tamo sada?
Da.
Di si ako nije tajna?

Guest
Guest


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by gargamel0101 7/10/2016, 23:21

dzmrdz wrote:
gargamel0101 wrote:
dzmrdz wrote:
gargamel0101 wrote:
dzmrdz wrote:

Ja kada sam bio i Urskoj, dosli neki iz Moldavije momci u Job centar..kazu oni mi hocemo PPS number, ok..kaze ona..a jeste vi iz Evrope, kazu oni..DA! I ova im da hahaha
valjali smo se..svasta je prolazilo tada..ja sam jednom mom iz Bosne sredio litvanske papire i radio je godinama na njih..

To sada je verovatno novost da vise nema PPS bez posla...mada je socijalno davanje jos jako dobro tako da ima razloga zasto i ne daju...kao sto i kaze. Bilo ih je puno J afrikanaca jos dok sam ja bio...
Bez posla nema PPS broja, bez PPS broja nema socijale.To im je od prošle godine upravo zbog crnca zvanog Ernest koji je potegao iz Južne Afrike da "radi", pa je skužio da je lakše cuclati socijalu, i tako on 3 godine na socijali. Pa su Irci zavrnuli pipu. Prije se moglo do PPS broja doći tako da dođeš ujutro ispred socijalnog centra i zatražiš broj, a sad moraš ugovoriti sastanak online i imati pismo poslodavca i potvrdu stanovanja.

A socijala im je dobra. Posao se može lako naći, a ako ne želiš raditi fizikaliju odeš do socijale i oni te pošalju na neki tečaj. Čuo sam da je neki Hrvat tako postao instruktor tenisa.
jesi ti tamo sada?
Da.
Di si ako nije tajna?
Dublinu
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by Guest 7/10/2016, 23:25

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:koji nadrealni komentari kao da zivite u pamuku a ne HR...a nitko nema djecu ili ima u 50-0j 
:D

ne razumijem što je autor htio reć

kakvoj pedesetoj i kakve veze

usput ja sam dobio dijete u pedesetoj
To ni on ne zna, valjda dovoljno dugo piše ovdje da to svi znaju kada je debilbioiostao u pitanju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by provocator 7/10/2016, 23:26

marcellus wrote:
Sora wrote:
marcellus wrote:bolesno

Sta je bolesno konjino

ubit dijete jer ti je tlaka odgajat  ga, knjige za školu su skupe, bolesno je i ovo psovanje i bijes i sve to.

ako ne nekom krivo što ga mama nije pobacila uvijek se može sam ubit
Pa gle... mogu ta djeca masovno krenuti put Europe jer su u banani. Jerbo i to su nečija djeca ako ničija a ono Božja kao i djeca rođena u Hrvtaskoj.
Onda nemoj brundati i tuđu djecu nazivati kozojebima. Prihvati ih ko svoje. Nemoj kukati što se u africi množe i ne vrše abortuse pa ti brodovima na tisuće njih svaki dan dolaze na tlo svete ti Europe.

Osim toga ta tamnoputa djeca su više slična Isusu koji je bio semit.

_________________
Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by Guest 7/10/2016, 23:28

gargamel0101 wrote:
dzmrdz wrote:
gargamel0101 wrote:
dzmrdz wrote:
gargamel0101 wrote:
Bez posla nema PPS broja, bez PPS broja nema socijale.To im je od prošle godine upravo zbog crnca zvanog Ernest koji je potegao iz Južne Afrike da "radi", pa je skužio da je lakše cuclati socijalu, i tako on 3 godine na socijali. Pa su Irci zavrnuli pipu. Prije se moglo do PPS broja doći tako da dođeš ujutro ispred socijalnog centra i zatražiš broj, a sad moraš ugovoriti sastanak online i imati pismo poslodavca i potvrdu stanovanja.

A socijala im je dobra. Posao se može lako naći, a ako ne želiš raditi fizikaliju odeš do socijale i oni te pošalju na neki tečaj. Čuo sam da je neki Hrvat tako postao instruktor tenisa.
jesi ti tamo sada?
Da.
Di si ako nije tajna?
Dublinu

jel ti imas pravo kao hrvatski gradjanin sa irskim PPS na socijalu u slucaju da nemas posao, za stan i sl?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by gargamel0101 7/10/2016, 23:30

dzmrdz wrote:

jel ti imas pravo kao hrvatski gradjanin sa irskim PPS na socijalu u slucaju da nemas posao, za stan i sl?
Nemam pojma, ali ne bi trebao imati problema. Nisam probao, a dati kažem pravo nisam niti pokušavao jer nisam išao gore zbog socijale. Čuo jesam da je naš čovjek uzeo socijalu da ga ovi prekvalificiraju, pa je postao instruktor tenisa. Sad koliko je to istina ne znam, jer sam to čuo, a ne znam čovjeka.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by Guest 7/10/2016, 23:34

gargamel0101 wrote:
dzmrdz wrote:

jel ti imas pravo kao hrvatski gradjanin sa irskim PPS na socijalu u slucaju da nemas posao, za stan i sl?
Nemam pojma, ali ne bi trebao imati problema. Nisam probao, a dati kažem pravo nisam niti pokušavao jer nisam išao gore zbog socijale. Čuo jesam da je naš čovjek uzeo socijalu da ga ovi prekvalificiraju, pa je postao instruktor tenisa. Sad koliko je to istina ne znam, jer sam to čuo, a ne znam čovjeka.
Naravno da nisi, niti insinuiram. Cisto pitam radi toga jer uporavo sam se skinuo s telefona s jednim kolegom iz Irske koji je tamo vec skoro 15 godina i kaze mi da su sobe u Dublinu sa 4 kreveta po 2000 eura, tj 500 eura za krevet pa tako ako izgubis posao moze biti da nije lose imati pravo na neku pomoc.
Ja sam bio svedok da se tamo stvarno masa love ulupala na kojekakve kurseve koji nemaju veze s vezom ali opet to je za irske drzavljane bilo samo a ne znam kakav status imaju Hrvati sada i da li ima neki period od odredjenog broja godina dok nemaju pravo na socialjna davanja i pomoc.

U UK nemaju iako mogu dobiti national Insurance number koji je isto sto i PPS u irskoj...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by Guest 7/10/2016, 23:34

debotoijusto wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Ja sam isto sluzio hr vojsku. Moram reci da je to iskustvo precjenjeno bilo preko svake mjere.

ne lazi , naucio si napravit krevet sto god to znacilo i ocistit pusku te nabacao 20 kg.  :D

tko voli zov oruzja potpise ugovor i cuva nas koji ne volimo , jednostavna stvar
sve drugo trosenje resursa s malo ucinka...jos dodati neki oblik modernizirane "rezerve"  teoretski , bez nekih zaduzenja do recimo 50-55..
Što bi ti o tome znao kad su te već tada kada si bio u JNA proglasili ludim i budaletinom(s dobrim razlogom) već nakon 20 dana boravka u toj istoj JNA?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by gargamel0101 7/10/2016, 23:40

dzmrdz wrote:

Naravno da nisi, niti insinuiram. Cisto pitam radi toga jer uporavo sam se skinuo s telefona s jednim kolegom iz Irske koji je tamo vec skoro 15 godina i kaze mi da su sobe u Dublinu sa 4 kreveta po 2000 eura, tj 500 eura za krevet pa tako ako izgubis posao moze biti da nije lose imati pravo na neku pomoc.
Ja sam bio svedok da se tamo stvarno masa love ulupala na kojekakve kurseve koji nemaju veze s vezom ali opet to je za irske drzavljane bilo samo a ne znam kakav status imaju Hrvati sada i da li ima neki period od odredjenog broja godina dok nemaju pravo na socialjna davanja i pomoc.

U UK nemaju iako mogu dobiti national Insurance number koji je isto sto i PPS u irskoj...
Nisam niti mislio da nešto insinuiraš, ali zbilja ne znam. Sobe može naći 350 eura plus režije ili manje (vodu trenutno nitko ne plaća pa su režije male), ali to su kuće sa više stanara gdje ako ima sreće može imati vlastitu sobu, a ako ne mora ju djeliti sa hrpom ljudi. Može probati hostele itd....
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by Guest 7/10/2016, 23:44

da svuda je stanovanje problem, medjutim u irskoj se izgradilo od 2000-2008 toliko kuca da kada sam ja napustio Irsku bile su citave cetvrti po manjim mestima bukvalno prazne jer je recesija odvela Poljake nazad kucama ili u UK itd a posla vise nije bilo..izgleda da jedino tu Dublin nesto radi..
ja sam zivio u Kilkenny-ju i znam ljude iz tog kraja irce, dosta ih znam..oni tvrde da nekog naretka nema velikog od 2008...i da je manje vise vse sto se dogadja u Dublinu
nekada se cela zemlja gradila i vrvilo je ko u mravinjaku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by dijagram 7/10/2016, 23:55

Da sam gargamel po cijele dane gledao bih one zgodne irkinje kako plesu:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by Guest 7/10/2016, 23:59

dijagram wrote:Da sam gargamel po cijele dane gledao bih one zgodne irkinje kako plesu:)

A jeste sexy..i ja volim to. Cak i ona najvrntlavija sa guzicom upside down kad stane da veze drukcije se cini :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by Guest 7/10/2016, 23:59

dijagram wrote:Da sam gargamel po cijele dane gledao bih one zgodne irkinje kako plesu:)

Mada ce po Dublinu prije se nagledat izbezumljenih narkomana po O'Conell i Parnel st i okolo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by gargamel0101 8/10/2016, 00:06

dzmrdz wrote:
dijagram wrote:Da sam gargamel po cijele dane gledao bih one zgodne irkinje kako plesu:)

Mada ce po Dublinu prije se nagledat izbezumljenih narkomana po O'Conell i Parnel st i okolo..
Išao Talbotom i gledam kako ekipa kod ulaza radi kućicu od kratona prije spavanja.

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Kucica11

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Kucica10
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by Guest 8/10/2016, 00:14

gargamel0101 wrote:
dzmrdz wrote:
dijagram wrote:Da sam gargamel po cijele dane gledao bih one zgodne irkinje kako plesu:)

Mada ce po Dublinu prije se nagledat izbezumljenih narkomana po O'Conell i Parnel st i okolo..
Neki dan sam išao Talbotom i gledam kako ekipa kod ulaza radi kućicu od kratona prije spavanja.

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Kucica11

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Kucica10

Bio sam u dosta gradova Evrope i glavnih i sporednih ali mi je Dublin bio jedan od depresivnijih bas zbog velike kolicine alkoholicara i heroinskih ovisnika koji krstare samim centrom grada, obicno u drugim gradovima su vecinom po starni ali u Dublinu mi se cinilo bas da ih ima u centru dosta.

Moj prvi prijatelj u irskoj je bio Tom, Thomas..Bog da mu dusu prosti..obesio se pre nekoliko godina :(((. Dosta stariji od mene ali je bio radio kao kuvar u gradicu u kojem sam zivio i upoznali smo se i on me je ucio engleski i kako da psujem i x stavri kojih nema u knjigama a tice se irks e kulture i subkulture..
Bio je leceni alkoholicar i originalno iz Dublina, dao je sebi za zadatak da pomaze tako tim alkosima i narkomanima koji su u procesu odvikavanja.
Kakvih je tu bilo likova..ufff..ja nikada u HR a ni u bivsoj YU nisam vidio tako nesto..mi nismo imali takav sloj ljudi

Ta irska istorija i sam Dubli odisu nekim unutarnjim sivilom i tezinom i vreme ne pomaze u svemu tome. Imaju jako puno alksa i depresivnih ljudi i to je jedan od vecih problema u drzavi..
Sto dalje od Dublina je zivot bolji i zeleniji..ali i dosadniji isto tako
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by gargamel0101 8/10/2016, 00:17

dzmrdz wrote:

Bio sam u dosta gradova Evrope i glavnih i sporednih ali mi je Dublin bio jedan od depresivnijih bas zbog velike kolicine alkoholicara i heroinskih ovisnika koji krstare samim centrom grada, obicno u drugim gradovima su vecinom po starni ali u Dublinu mi se cinilo bas da ih ima u centru dosta.

Moj prvi prijatelj u irskoj je bio Tom, Thomas..Bog da mu dusu prosti..obesio se pre nekoliko godina :(((. Dosta stariji od mene ali je bio radio kao kuvar u gradicu u kojem sam zivio i upoznali smo se i on me je ucio engleski i kako da psujem i x stavri kojih nema u knjigama a tice se irks e kulture i subkulture..
Bio je leceni alkoholicar i originalno iz Dublina, dao je sebi za zadatak da pomaze tako tim alkosima i narkomanima koji su u procesu odvikavanja.
Kakvih je tu bilo likova..ufff..ja nikada u HR a ni u bivsoj YU nisam vidio tako nesto..mi nismo imali takav sloj ljudi

Ta irska istorija i sam Dubli odisu nekim unutarnjim sivilom i tezinom i vreme ne pomaze u svemu tome. Imaju jako puno alksa i depresivnih ljudi i to je jedan od vecih problema u drzavi..
Sto dalje od Dublina je zivot bolji i zeleniji..ali i dosadniji isto tako
Pa da pravo čudo je to kako ih Irci nisu maknuli negdje na periferiju. Znam Irce koji bi to voljeli vidjeti, a i zbog njih više ne idu u centar. S druge pak strane turistima ne smetaju
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by Guest 8/10/2016, 00:18

gargamel0101 wrote:
dzmrdz wrote:

Bio sam u dosta gradova Evrope i glavnih i sporednih ali mi je Dublin bio jedan od depresivnijih bas zbog velike kolicine alkoholicara i heroinskih ovisnika koji krstare samim centrom grada, obicno u drugim gradovima su vecinom po starni ali u Dublinu mi se cinilo bas da ih ima u centru dosta.

Moj prvi prijatelj u irskoj je bio Tom, Thomas..Bog da mu dusu prosti..obesio se pre nekoliko godina :(((. Dosta stariji od mene ali je bio radio kao kuvar u gradicu u kojem sam zivio i upoznali smo se i on me je ucio engleski i kako da psujem i x stavri kojih nema u knjigama a tice se irks e kulture i subkulture..
Bio je leceni alkoholicar i originalno iz Dublina, dao je sebi za zadatak da pomaze tako tim alkosima i narkomanima koji su u procesu odvikavanja.
Kakvih je tu bilo likova..ufff..ja nikada u HR a ni u bivsoj YU nisam vidio tako nesto..mi nismo imali takav sloj ljudi

Ta irska istorija i sam Dubli odisu nekim unutarnjim sivilom i tezinom i vreme ne pomaze u svemu tome. Imaju jako puno alksa i depresivnih ljudi i to je jedan od vecih problema u drzavi..
Sto dalje od Dublina je zivot bolji i zeleniji..ali i dosadniji isto tako
Pa da pravo čudo je to kako ih Irci nisu maknuli negdje na periferiju. Znam Irce koji bi to voljeli vidjeti, a i zbog njih više ne idu u centar. S druge pak strane turistima ne smetaju


Koji je tvoj utisak sada nakon ne znam vec koliko vremna si tamo..?
Jesi li ocekivao da je Irska bolja, losija..zelenija, romanticnija...?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by dijagram 8/10/2016, 00:18

Gargamel samo strumfetu ganja, a nake irkinje:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by Guest 8/10/2016, 00:19

dijagram wrote:Gargamel samo strumfetu ganja, a nake irkinje:)

samo da ne uhvati papa Strumfa! :p
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by dijagram 8/10/2016, 00:21

Dodjemo li yoda i ja ima da,...dobro, on ce prvo u teretanu
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by gargamel0101 8/10/2016, 00:30

@dzmd: Meni je ovdje pravo dobro. Treba malo vremena da se covjek navikne na neke ztvari ali je meni pravo dobro. Irci su prva liga, a i ima ih svakakvih.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju! - Page 11 Empty Re: Pizduni licemjerni, molite pred Saborom i na Gazdinom imanju!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum