ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by betty.boop 28/5/2015, 18:52

da li i vama imena ljudi stvaraju ( uvrnutu ) sliku o osobi kakva bi ona trebala biti ?

sigurno vam se i dogodilo da pomislite 'nikad ne bi rekao/rekla da se on/ona tako zove' ili 'njemu/njoj bi vise pasalo to ime'

recimo, danas sam se u diskusiji s kolegicom slozila da su jessice i vanesse uglavnom napaljenice, da ne kazem fufe 

dajte neke primjere imena i ono sto vam ona govore :)
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by kic 28/5/2015, 20:04

živa istina, ja kad čujem da se netko zove Beti odmah su mi svih 6 čula kao Spidermanu na 100%, kao da si Venom ili Carnage glavom i bradom, u stvari ako ti je ime Venom onda šesto čulo ne radi kao što znamo heh..

on a serious note though, imena nas definiraju više od našeg prezimena, to sam čuo više puta od raznih ljudi što ipak nije samo po sebi logički valjano, no procjena osobe po imenu je ipak najslabija veza ako znaš samo to, ovdje općenito zalazimo u područje intuitivnosti, ali i extended mind teorija koje su po meni genijalno nešto..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by Guest 28/5/2015, 20:40

potpisujem kica
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by kic 28/5/2015, 21:19

imaj svoje mišljenje  bogati, nije da sam bog zna što napisao :D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by Guest 29/5/2015, 05:33

reci mi kako se zoveš pa da znam na čemu sam...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by betty.boop 29/5/2015, 06:04

kic, nije valjda da me se bojis ?  :]

zanimljiv pristup, snejk ... jeste li kad pomislili da bi vas necije ime moglo sprijecit da budete s tom osobom ... na ljubavnom planu ? :D
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by Guest 29/5/2015, 06:41

pa ne da sam promislio nego me i spriječavaju takve stvari...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by aben 29/5/2015, 07:25

nomen est omen je prenategnuta tvrdnja, ali ima neke koristi, čim se neko zove snežana, o njoj dosta se može ekstrapolirati. također, kad se neko zove betty prkačin, i tu se može pretpostaviti psihička neravnoteža kroz ambicije roditelja, beti prkačin otkriva dezorijentaciju...sve u svemu, prihvatljiv alat za ranu dijagnostiku.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by Guest 29/5/2015, 08:09

beti pa ti si prkačin?! hehe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by betty.boop 29/5/2015, 08:48

nisam bas :D  aben je valjda mislio na apsurdnost veze imena betty i prezimena prkacin :)

nego, zanimljiv filmic na tematiku, svakako pogledajte http://www.imdb.com/title/tt2179121/


postoji i subjektivno misljenje koje imamo o odredjenim imenima na osnovu osobnih iskustava koje smo imali s tim osobama

koliko je to prihvatljivo i da li uistinu postoji poveznica izmedju crta karaktera, osobnosti ili duha osoba po imenu ?
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by Guest 29/5/2015, 08:53

pa zaboga shvatio sam to, samo te zajebavam malo (iako si admin, hehe)...

sigurno ima neke veze, ali obično se to svodi na neke roditeljske filmove i kako su dali ime djetetu ili na nešto još gore što je u mojoj familiji s materine strane bilo, nasljedno davanje imena. dakle antun - andro i tako se vrtilo cca 10 generacija...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by aben 29/5/2015, 08:59

naravski da je prihvatljivo, samo koliko prihvatljivo ovisi o kvaliteti kalkulatora osobe koja izvodi generalizaciju; 'zajebao me je jedan antun, i drugi će' nema jednaku težinu kao ' zajebao me je jedan idrizi, i drugi će'.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by betty.boop 29/5/2015, 09:18

to o cemo snejk pricas su tradicije, a aben religijske i nacionalne predrasude 


da li dati djetetu ime ivana ili dubravka odredjuje vec unaprijed njegovu osobnost ? 

ili jos bolje, koliko je spiritualni udio o tome ? :)
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by Guest 29/5/2015, 09:21

pa ako ga drugi zajebavaju zbog imena onda to sigurno ima veliki utjecaj na razvoj osobe...

ovo ostalo ulazi u sferu nekog nagađanja, u koje i ne vjerujem baš...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by betty.boop 29/5/2015, 09:34

znas li ti da se moja prva simpatija zvala kao ti ? :D

i visok je kao ti :D

i celav :p
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by Guest 29/5/2015, 09:34

kic wrote:imaj svoje mišljenje  bogati, nije da sam bog zna što napisao :D
Ne sviraj  sunny

Pa ni nisi, ali jednako mislimo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by Guest 29/5/2015, 09:35

nomen est omen...hehe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by Guest 29/5/2015, 09:35

Inace nikada mi se nije dogodilo da ne bih bila sa nekime jer se zove nekako kako mi ne pase.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by betty.boop 29/5/2015, 09:38

mozemo bacit i igru na temu

neko kaze ime, pa onda pisemo na sto nas to ime asocira :D
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by Guest 29/5/2015, 09:38

može zvučati grozno od mene ali muslimanke i njihova imena su mi grozno odbojne...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si  Empty Re: kazi mi kako se zoves i reci cu ti tko si

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum