ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

misionarenje, što je?

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Patriot_1 Tue 25 Nov - 22:27

Bran_Do wrote:

Pa stvar je sasvim jasna - cilj je pridobiti nekoga, nagovoriti ga da preuzme sustav vjerovanja određene skupine, odnosno da postane članom te iste skupine.
I taj cilj, ukoliko ne uključuje prisilu, je sam po sebi legitiman jer se ne razlikuje od bilo kojega drugog nagovaranja unutar društvenih odnosa i sporazuma koji poštuju dobrovoljni pristanak druge osobe.

Svakako da takav cilj može biti ostvaren nasilno (nametanjem) ili nenasilno (nenametanjem).
Definiciju nametanja sam već napisao, ona uključuje faktor kršenja slobodne volje, tako da tu nema mjesta gradaciji ("suptilno nametanje" i slične singagme... što uopće podrazumijevaš pod tom kovanicom?).
Dakle, nametanje ili postoji ili ne postoji.


Nebih se sa boldanim potpuno složio!
Ja npr. kad govorim o Bogu , najmanje mi je važno to dali će ta osoba postati članom neke moje slupine!Smatram da bog postoji,u zabludi živi onaj tko u njega ne vjeruje,da je taj Bog Trojstven,i da onaj tko njega štuje jest sretan već na ovom životu a što je još važnije , imat će život vječni!Znam dosta osoba koji su postali kršćani a bili su ili ateisti ili pripadnici neke druge vjere i sretniji su nego prije.Što ne znači da netko tko nije kršćanin nemože biti sretan ali nemože imati život vječni.Oni koji ne žele slušati o Bogu i vjeri puštam na miru,ne govorim im ali niti ih ne odbacujem.Sve u svemu,imam bar toliko prijatelja koji nisu kršćani koliko i onih koji to jesu!

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by zanstr Tue 25 Nov - 23:00

Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:Jesam indirektno. Ja plačam državi a država crkvi. Ali više sam mislio na razdoblje kada je crkva bila puno jača i utjecajnija nego danas

A nisi u radnom odnosu!Kako plaćaš onda?Ha Ha,,,
:mog

Kakav je to odgovor,besposličaru? :D
villagewrong

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Trinity Wed 26 Nov - 6:56

Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:Jesam indirektno. Ja plačam državi a država crkvi. Ali više sam mislio na razdoblje kada je crkva bila puno jača i utjecajnija nego danas

A nisi u radnom odnosu!Kako plaćaš onda?Ha Ha,,,
Državi ubire  samo od zaposlenih...? lol!  Ha Ha Ha...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Bran_Do Wed 26 Nov - 12:58

Sefirot wrote:
Suptilno nametanje koje mi se čini ne priznaješ ima daleko širi način djelovanja nego prisila. Prisila se iskazuje kroz netrepeljivost prema drugačijim vjerovanjima govoreći da je to zlo i da će baš točno određeni bog (ili prije njegovi vjernici) očistiti "zlo"... sve je to popračeno neznanjem i strahom od drugih te lažiranjem (širenjem, kršćani su govorili da muslimani, židovi, budisti, crnačka plemena, indijanci.... jedu vlastitu djecu itd itd itd).
Suptilno nametanje je čista psihološka igra, igranje sa arhetipovima, igranje na kaartu emocija, igranje na kartu krivnje čak i kad osoba nije kriva ama baš ništa gdje je krajnji odgovor u ispravljanju i spasu kroz točno određeni sustav vjerovanja.

Ovo što opisuješ u je manipulacija i prevara (i kao takvo je neprihvatljivo, te se može smatrati "nametanjem"), no pritom je ista pogreška u tome što pojam misionarenja izjednačavaš s manipulacijom i prevarom kao što si ga drugdje izjednačavao s prisilnim konverzijama.

A sve se u suštini svodi na tri stvari:
1) vjeruje li osoba koja širi neku svoju ideju zaista u tu svoju ideju i iskreno propovijeda ono u što vjeruje;
2) ostavlja li osoba koja širi svoju ideju uistinu prostor slobodnog izbora prilikom promoviranja svojih ideja;
3) širi li osoba ideju koja nije pogubna po opće društvene odnose (kao što je slučaj s najradikalnijim oblicima pojedinih religija, praksi i slično).

Svako misionarenje koje udovoljava ovim trima uvjetima sasvim je legitimno, tako da se suprotne pojave ne mogu projicirati na taj pojam općenito kako bi ga se u potpunosti diskreditiralo i izjednačilo s nametanjem.
Svaki drugi oblik misionarenja treba osuditi.

Dakle, stvar je prilično jednostavna.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Sefirot Wed 26 Nov - 13:54

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:

Inače, Brando, od kada nisam kršćanin, vidim kako se ljudi ponašaju kada saznaju da nisam kršćanin. Zapravo je jako zanimljivo gledati ljude koji postaju uznevjereni. Njihove reakcije prema nečemu drugačijem.

Ti nikad nisi ni bio kršćanin.Za kršćanstvo se nisi opredjelio,drugi su te u njega uveli,drugi neki iz kršćanstva izveli!Ništa to nije tvoje,ni ono onda ni ovo sada!
I nema većeg misionara niti najednom forumu od tebe!Nema nikog tko toliko visi po forumima agresivno napadajući kršćanstvo i promovirajući antikršćanstvo i okultizam od tebe!Najveći misionar si ti,i tekstualno i nekim smješnim slikicama!Ha Ha,,kitiš se sa njima kao prestrašeno djete (aludiram na Net forum,,bilo ih je konstantno 6-7).
Praznovjerje,zaštita i ostale bedastoće!Misionarit se može ističući kvalitete svoje vjere ali bome blateći sve ono što u nekoj vjeri jest kvaliteta!Misionar zla,to si ti!
Jer samo zlo vidiš u kršćanstvu!

patriote, tebe se ne može ozbiljno uzimati jer si daješ previše prava kojeg nemaš da govoriš tko je što ili nije te da karakteriziraš osobe o kojima ništa ne znaš kao ni o sustavima o kojima se govori... psi laju karavane prolaze...
Što se tiče okultizma, više ti vrištiš i spominješ o tome nego ja. A sa druge strane i da pišem, imam li pravo pisati o tome? Nadalje, pošto je misionarenju cilj privlačenje ljudi, to kod mene nije primjer jer meni nije ideja da netko prihvati nego da nauči što jest, a što nije. Da ljudima obrazložim dezinformacije koje šire persone poput tebe koje blagog pojma nemaju.
Što se tiče antikršćanstva, reci mi, od kada je osuda zločina i zločinaca u zajednicama, u ovom slućaju kršćanstvu, antikršćanstvo? Antikršćanstvo, kao što riječ govori je protiv kršćanstva, ja nisam protiv kršćanstva, ja sam protiv laži, obmana, zločina i sl. No kada ti i slični kažete da je to antikršćanstvo, onda zapravo govorite i time i branite da je kršćanstvo zločinačko. WTF?

Reci mi patriote, od kuda ti ideja da su slike koje sam imao kao potpis nekakva zaštita??? To ja nisam rekao niti jednom ali ti smetaju, jel'da? :D 


"Misionarit se može ističući kvalitete svoje vjere ali bome blateći sve ono što u nekoj vjeri jest kvaliteta" hmmm, kršćani su se u tome usavršili... a to onda pripisujete drugima. A te kvalitete u izjavi, smatraš da je kvaliteta kriminal? pedofilija? iskorištavanje naroda? silovanje? utaja poreza i da ne navodim dalje? :D nemoj me nasmijavati  patriote.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

misionarenje, što je? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Sefirot Wed 26 Nov - 13:56

Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:
Sefirot wrote:
mislim da je dovoljan odgovor na pitanje što je krajnji cilj misionarenja... odgovori nam brando.

a pojasni nam i razliku između nasilnog i suptilnog nametanja. I naravno razmotri vjerski teror zbog čega se provodi...

hvala...

Pa stvar je sasvim jasna - cilj je pridobiti nekoga, nagovoriti ga da preuzme sustav vjerovanja određene skupine, odnosno da postane članom te iste skupine.
I taj cilj, ukoliko ne uključuje prisilu, je sam po sebi legitiman jer se ne razlikuje od bilo kojega drugog nagovaranja unutar društvenih odnosa i sporazuma koji poštuju dobrovoljni pristanak druge osobe.

Svakako da takav cilj može biti ostvaren nasilno (nametanjem) ili nenasilno (nenametanjem).
Definiciju nametanja sam već napisao, ona uključuje faktor kršenja slobodne volje, tako da tu nema mjesta gradaciji ("suptilno nametanje" i slične singagme... što uopće podrazumijevaš pod tom kovanicom?).
Dakle, nametanje ili postoji ili ne postoji.

Vjerski teror - pa sasvim je jasno da se provodi zbog nesnošljivosti između vjerskih skupina, slično kao međunacionalni, rasni, itd.
Misionarenje može ali i ne mora biti čimbenik u nastanku nečega takvog. Ovisno o načinu na koji se provodi ili se provodilo, ono može ali i ne mora generirati vjersku nesnošljivost.
Prema tome, ne može se generalizirati i podvući ga pod nazivnik isključivog uzroka takve pojave.

Ako se misionarenjem nekog navodi na nešto dobro,onda je i ono kao takvo,dobro!
Npr. ja sam nekoliko ateista uveo u vjeru!Svi kažu da su ,postavši vjernici ,postali bolji ljudi!Od njihovih prijatelja do najuže rodbine!
Npr. jedan slučaj,čovjek ateista,sin oficira oženio katolkinju,bio fin dok ju nije doveo doma.Onda cuga,kurvanje itd.Nikad nije prekoračio prag crkve,nikad nije vjeroivao u Boga!Ona je,živeći sa njim ,izgubila ono malo vjere što je imala.Nakon nekoliko razgovora samnom,pomolio se,spoznao Boga,ostavio se cuge i kurvanja,ona zapanjena tolikom promjenom i time da je više ne šamara,ne vrišti na nju,moli se,i sama se vratila Bogu!
Jesam li misionareći njemu,pitam sad sefirota,učinio neko zlo?U tu obitelj se uselio mir!I djeca sad mirno spavaju,pjevaju u crkvenom zboru,doma svi zajedno mole!
Po onom Kristovom:"Mir vam donosim svoj!"

kršćanski pamfletić... ne pušim jadne, prozirne, isprazne kršćanske pamfletiće...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

misionarenje, što je? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Sefirot Wed 26 Nov - 14:01

Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:

Pa stvar je sasvim jasna - cilj je pridobiti nekoga, nagovoriti ga da preuzme sustav vjerovanja određene skupine, odnosno da postane članom te iste skupine.
I taj cilj, ukoliko ne uključuje prisilu, je sam po sebi legitiman jer se ne razlikuje od bilo kojega drugog nagovaranja unutar društvenih odnosa i sporazuma koji poštuju dobrovoljni pristanak druge osobe.

Svakako da takav cilj može biti ostvaren nasilno (nametanjem) ili nenasilno (nenametanjem).
Definiciju nametanja sam već napisao, ona uključuje faktor kršenja slobodne volje, tako da tu nema mjesta gradaciji ("suptilno nametanje" i slične singagme... što uopće podrazumijevaš pod tom kovanicom?).
Dakle, nametanje ili postoji ili ne postoji.


Nebih se sa boldanim potpuno složio!
Ja npr. kad govorim o Bogu , najmanje mi je važno to dali će ta osoba postati članom neke moje slupine!Smatram da bog postoji,u zabludi živi onaj tko u njega ne vjeruje,da je taj Bog Trojstven,i da onaj tko njega štuje jest sretan već na ovom životu a što je još važnije , imat će život vječni!Znam dosta osoba koji su postali kršćani a bili su ili ateisti ili pripadnici neke druge vjere i sretniji su nego prije.Što ne znači da netko tko nije kršćanin nemože biti sretan ali nemože imati život vječni.Oni koji ne žele slušati o Bogu i vjeri puštam na miru,ne govorim im ali niti ih ne odbacujem.Sve u svemu,imam bar toliko prijatelja koji nisu kršćani koliko i onih koji to jesu!

Ali Brando je bio u pravu. Vidiš, tvoja ideja je jedna i jedina, Isusa uguziti u svaku rupu. To je cilj misionarenja. Pridobiti nekoga u zajednicu. Čim ljudi prihvate ideju koju misionariš je zapravo privlačenje u zajednicu. Kada se ne bi slagao sa boldanim, onda ti ne bi bilo važno da li netko prihvati Isusa, Odina, Manitua, Zeusa... samo ako bi taj potez osobi bio blagonosan. Naravno tebi to nije interes nego upravo ono o čemu stalno govorim što potvrđuje i boldano.

Patriote, jesi li ti sretan u životu? Jer ako jesi, to svojim potezima ne pokazuješ.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

misionarenje, što je? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Sefirot Wed 26 Nov - 14:04

Bran_Do wrote:
Sefirot wrote:
Suptilno nametanje koje mi se čini ne priznaješ ima daleko širi način djelovanja nego prisila. Prisila se iskazuje kroz netrepeljivost prema drugačijim vjerovanjima govoreći da je to zlo i da će baš točno određeni bog (ili prije njegovi vjernici) očistiti "zlo"... sve je to popračeno neznanjem i strahom od drugih te lažiranjem (širenjem, kršćani su govorili da muslimani, židovi, budisti, crnačka plemena, indijanci.... jedu vlastitu djecu itd itd itd).
Suptilno nametanje je čista psihološka igra, igranje sa arhetipovima, igranje na kaartu emocija, igranje na kartu krivnje čak i kad osoba nije kriva ama baš ništa gdje je krajnji odgovor u ispravljanju i spasu kroz točno određeni sustav vjerovanja.

Ovo što opisuješ u je manipulacija i prevara (i kao takvo je neprihvatljivo, te se može smatrati "nametanjem"), no pritom je ista pogreška u tome što pojam misionarenja izjednačavaš s manipulacijom i prevarom kao što si ga drugdje izjednačavao s prisilnim konverzijama.

A sve se u suštini svodi na tri stvari:
1) vjeruje li osoba koja širi neku svoju ideju zaista u tu svoju ideju i iskreno propovijeda ono u što vjeruje;
2) ostavlja li osoba koja širi svoju ideju uistinu prostor slobodnog izbora prilikom promoviranja svojih ideja;
3) širi li osoba ideju koja nije pogubna po opće društvene odnose (kao što je slučaj s najradikalnijim oblicima pojedinih religija, praksi i slično).

Svako misionarenje koje udovoljava ovim trima uvjetima sasvim je legitimno, tako da se suprotne pojave ne mogu projicirati na taj pojam općenito kako bi ga se u potpunosti diskreditiralo i izjednačilo s nametanjem.
Svaki drugi oblik misionarenja treba osuditi.

Dakle, stvar je prilično jednostavna.

To Brando jest Misionarenje. štoviše, ono što si govorio da nije misionarenje, a navodio sam sada ipak priznaješ i osuđuješ "Svaki drugi oblik misionarenja treba osuditi.". Na žalost, misionarenje koje sam opisivao je perfidno i jako rašireno.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

misionarenje, što je? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Bran_Do Wed 26 Nov - 14:16

Sefirot wrote:To Brando jest Misionarenje. štoviše, ono što si govorio da nije misionarenje, a navodio sam sada ipak priznaješ i osuđuješ "Svaki drugi oblik misionarenja treba osuditi.". Na žalost, misionarenje koje sam opisivao je perfidno i jako rašireno.

Ne, govorio sam da to nije temeljna odlika općeg pojma "misionarenje", odnosno da se spomenute negativne pojave ne mogu koristiti da bi se diskreditirao opći pojam.
Ako korištenjem velikog slova "M" u gornjem navodu opet impliciraš da negativne pojave moraju nužno i isključivo opisivati opći pojam misionarenja, onda si opet logički u krivu.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Patriot_1 Thu 27 Nov - 9:25

Sefirot wrote:

Ali Brando je bio u pravu. Vidiš, tvoja ideja je jedna i jedina, . To je cilj misionarenja. Pridobiti nekoga u zajednicu. Čim ljudi prihvate ideju koju misionariš je zapravo privlačenje u zajednicu. Kada se ne bi slagao sa boldanim, onda ti ne bi bilo važno da li netko prihvati Isusa, Odina, Manitua, Zeusa... samo ako bi taj potez osobi bio blagonosan. Naravno tebi to nije interes nego upravo ono o čemu stalno govorim što potvrđuje i boldano.

Patriote, jesi li ti sretan u životu? Jer ako jesi, to svojim potezima ne pokazuješ.

Dokaži ti meni da je Isus bio loša osoba,da mu je poruka laž,da je kršćanstvo zlo i da su pravi kršćani nesretni pa ćeš biti u pravu!
To nemožeš jer bi lagao!Što ti nije strano koliko sam primjetio!Loši primjeri o nekim lošim pojavama koje prate kršćanstvo,ono zdravo , nisu nikakvo pravilo i dokaz ničega!
Loših ima i okultista,to si priznao,zar je i po tebi,zato,sav okultizam loš?Po meni je ali ne zbog toga.Ja jesam sretan i velika većina dobrih kršćana koje znam , jest!
Nemožeš ti nikakvim dokazima demantirati mene koji tvrdim da je Isus Bog i Mesija,da je Jahve jedini pravi Bog a svi ostali ljudske izmišljotine!Ja naprosto to vjerujem i to je moje pravo!I moje je pravo to,kao što sad činim,javno izreći!Jer to je možda jedina istina.Dakle,ako je ne lažem.Čime ćeš dokazati,na koji način da lažem?
Nije mi ništa posebno stalo da pridobijem ljude za neku svoju zajednicu nego da ih usmjerim ka Kristu,mesiji.U koju će crkvu poslije ići,svejedno mi je!Bog je važan,crkva manje!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Patriot_1 Thu 27 Nov - 9:28

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Bran_Do wrote:
Sefirot wrote:
mislim da je dovoljan odgovor na pitanje što je krajnji cilj misionarenja... odgovori nam brando.

a pojasni nam i razliku između nasilnog i suptilnog nametanja. I naravno razmotri vjerski teror zbog čega se provodi...

hvala...

Pa stvar je sasvim jasna - cilj je pridobiti nekoga, nagovoriti ga da preuzme sustav vjerovanja određene skupine, odnosno da postane članom te iste skupine.
I taj cilj, ukoliko ne uključuje prisilu, je sam po sebi legitiman jer se ne razlikuje od bilo kojega drugog nagovaranja unutar društvenih odnosa i sporazuma koji poštuju dobrovoljni pristanak druge osobe.

Svakako da takav cilj može biti ostvaren nasilno (nametanjem) ili nenasilno (nenametanjem).
Definiciju nametanja sam već napisao, ona uključuje faktor kršenja slobodne volje, tako da tu nema mjesta gradaciji ("suptilno nametanje" i slične singagme... što uopće podrazumijevaš pod tom kovanicom?).
Dakle, nametanje ili postoji ili ne postoji.

Vjerski teror - pa sasvim je jasno da se provodi zbog nesnošljivosti između vjerskih skupina, slično kao međunacionalni, rasni, itd.
Misionarenje može ali i ne mora biti čimbenik u nastanku nečega takvog. Ovisno o načinu na koji se provodi ili se provodilo, ono može ali i ne mora generirati vjersku nesnošljivost.
Prema tome, ne može se generalizirati i podvući ga pod nazivnik isključivog uzroka takve pojave.

Ako se misionarenjem nekog navodi na nešto dobro,onda je i ono kao takvo,dobro!
Npr. ja sam nekoliko ateista uveo u vjeru!Svi kažu da su ,postavši vjernici ,postali bolji ljudi!Od njihovih prijatelja do najuže rodbine!
Npr. jedan slučaj,čovjek ateista,sin oficira oženio katolkinju,bio fin dok ju nije doveo doma.Onda cuga,kurvanje itd.Nikad nije prekoračio prag crkve,nikad nije vjeroivao u Boga!Ona je,živeći sa njim ,izgubila ono malo vjere što je imala.Nakon nekoliko razgovora samnom,pomolio se,spoznao Boga,ostavio se cuge i kurvanja,ona zapanjena tolikom promjenom i time da je više ne šamara,ne vrišti na nju,moli se,i sama se vratila Bogu!
Jesam li misionareći njemu,pitam sad sefirota,učinio neko zlo?U tu obitelj se uselio mir!I djeca sad mirno spavaju,pjevaju u crkvenom zboru,doma svi zajedno mole!
Po onom Kristovom:"Mir vam donosim svoj!"

kršćanski pamfletić... ne pušim jadne, prozirne, isprazne kršćanske pamfletiće...

Naravno,kad si popušio ideje moralnih nakaza kao Crowley i La Vey.
"Nisam ja njihov sljedbenik,hebe mi se za njih" kažeš!
No puno toga što su učili ,akceptiraš!Dakle,u velikoj mjeri,njihov si učenik!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Sefirot Thu 27 Nov - 9:56

Bran_Do wrote:
Sefirot wrote:To Brando jest Misionarenje. štoviše, ono što si govorio da nije misionarenje, a navodio sam sada ipak priznaješ i osuđuješ "Svaki drugi oblik misionarenja treba osuditi.". Na žalost, misionarenje koje sam opisivao je perfidno i jako rašireno.

Ne, govorio sam da to nije temeljna odlika općeg pojma "misionarenje", odnosno da se spomenute negativne pojave ne mogu koristiti da bi se diskreditirao opći pojam.
Ako korištenjem velikog slova "M" u gornjem navodu opet impliciraš da negativne pojave moraju nužno i isključivo opisivati opći pojam misionarenja, onda si opet logički u krivu.

to što sam navodio je negativna ekspresija misionarenja koja je izuzetno izražena i vidljiva.

Osobno smatram da misionarenje/da'wa jest negativna pojava sama po sebi jer čim je CILJ privoliti nekoga na nekakvu ideologiju je loše. Učenje o raznim ideologijama, negativnim i pozitivnim osobinama istih je daleko korektnije jer tek iz izučenog, čovjek će sam za sebe ili osjetiti ili ne poziv da prihvati. No, najbitnije, prihvatio ili ne, naučio je mnogo o toj ideologiji.

učenje o ideologijama i misionarenje su u ciljevima potpuno suprotne teze. Jednoj je cilj privoliti nekoga, drugoj je naučiti bez ideje privole na nešto, a da osoba osjeti sama da li "osjeti poziv" ili ne. Učenje je pozitivan, a misionarenje negativan element. To je moj stav.

Sad bi mogao ti reći da je učenje i misionarenje ista ili bliska stvar, ali nije jer je razlika u krajnjem cilju. Primjerice, mnogi su studirali i završili teologiju, ali nisu svi svećenici jer nisu osjetili poziv.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

misionarenje, što je? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Sefirot Thu 27 Nov - 11:03

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:

Ali Brando je bio u pravu. Vidiš, tvoja ideja je jedna i jedina, . To je cilj misionarenja. Pridobiti nekoga u zajednicu. Čim ljudi prihvate ideju koju misionariš je zapravo privlačenje u zajednicu. Kada se ne bi slagao sa boldanim, onda ti ne bi bilo važno da li netko prihvati Isusa, Odina, Manitua, Zeusa... samo ako bi taj potez osobi bio blagonosan. Naravno tebi to nije interes nego upravo ono o čemu stalno govorim što potvrđuje i boldano.

Patriote, jesi li ti sretan u životu? Jer ako jesi, to svojim potezima ne pokazuješ.

Dokaži ti meni da je Isus bio loša osoba,da mu je poruka laž,da je kršćanstvo zlo i da su pravi kršćani nesretni pa ćeš biti u pravu!
To nemožeš jer bi lagao!Što ti nije strano koliko sam primjetio!Loši primjeri o nekim lošim pojavama koje prate kršćanstvo,ono zdravo , nisu nikakvo pravilo i dokaz ničega!

Dokaži ti meni da je Isus bio ono što navodiš. Ne možeš. Znači govorimo na temelju vjerovanja. Možemo nastaviti na temeljiu vjerovanja. Digni kredit na nmilju kuna, predaj mi lovu, ti otplaćuj kredit, a nakon smrti će ti se to vratiti sa kamatama... lol.
Nadalje, meni govore o 'straw man' komentiranju, ali tebi, koji daleko više to radiš ne govore ništa, hmmm, licemjerje... no, patriote, pošto navodiš da govorim da je kršćanstvo zlo, onda me možeš bez problema CITIRATI gdje navodim. Isto tako pretpostavljam da me možeš CITIRATI gdje navodim kako su kršćani nesretni. Patriote NE JEDNOM sam ti rekao da mi ne pripisuješ nešto što nisam rekao ni mislio jer ako ti to drugi dopuštaju, ja nisam glup da ti to dopuštam i to meni nećeš raditi...
Isto tako kao što si ti mene pitao, mogao bi ja tebe pitati za mnoge da navedeš nešto loše o Levi-ju, Regardie-u, Crowleyu ili o meni recimo. Ali to nećeš moći. Ono što navodiš temeljiš na C/P sa prokršćanskih stranica osoba koje su pisale o tome koje također nemaju blagog pojma što je tako lako i raskrinkati. Već uradio nebrojeno puta.
Ono o čemu se tu radi... ako ti za sebe smatraš da je Isus bog, pa misli, što se to druge tiče? Je li se to mene tiče? Ne, ne tiče me se i štoviše, ja nemam prava govoriti protiv tvog osobnog uvjerenja. Ali imam pravo stati u obranu vlastitog i onih kojima se ti i slični namećete.
Da, laž je manje tebi problem nego meni...

Patriot wrote:
Loši primjeri o nekim lošim pojavama koje prate kršćanstvo,ono zdravo , nisu nikakvo pravilo i dokaz ničega!

Loših primjera i loših pojava zbog lošeg razumjevanja, iskrivljavanja i iskorištavanja ima, to i sam priznaješ. Ja govorim i pišem o tome kao negativnoj ekspresiji kršćanstva što je nepobitno. Problem, patriote, je taj što ti braniš takve negativne ekspresije, a ne da ih priznaš i osudiš. Tako ispada da je kršćanstvo koje braniš loše, a ne zato što ja pišem o tim ekscesima koji se MORAJU znati i vidjeti.

Patriot wrote:Loših ima i okultista,to si priznao,zar je i po tebi,zato,sav okultizam loš?Po meni je ali ne zbog toga.Ja jesam sretan i velika većina dobrih kršćana koje znam , jest!
Nemožeš ti nikakvim dokazima demantirati mene koji tvrdim da je Isus Bog i Mesija,da je Jahve jedini pravi Bog a svi ostali ljudske izmišljotine!Ja naprosto to vjerujem i to je moje pravo!I moje je pravo to,kao što sad činim,javno izreći!Jer to je možda jedina istina.Dakle,ako je ne lažem.Čime ćeš dokazati,na koji način da lažem?
Nije mi ništa posebno stalo da pridobijem ljude za neku svoju zajednicu nego da ih usmjerim ka Kristu,mesiji.U koju će crkvu poslije ići,svejedno mi je!Bog je važan,crkva manje!

-Nisam negirao jer ima. Ima svakakvih ljudi. Sto ljudi, sto čudi, sto žena dvijesto sisa. :D 
Po tebi je okultizam loš jer 1. nemaš blagog pojma; 2. jer si slušao i pokupio od drugih koji također nemaju blagog pojma... slijepac slijepca vodi....
Pošto živimo u društvu gdje se većinsko stanovništvo izjašnjava kršćanima, ja osobno uviđam da nisu baš sretni. Štoviše, većina ni ne živi kršćanski. A i da je društvo kršćansko.... to bi bilo vrlo opasno za sve druge, drugačije koji se ne slažu ili ne žive kao što kršćanska ideologija zahtjeva. Zašto bi uopće i živjeli po kršćanskoj filozofiji ako nismo kršćani??? Nema smisla.

Pošto ne postoje dokazi ni za ni protiv Isusovog božanstva, istina, ne mogu demantirati tebe, kao što ni ti ne možeš demantirati one koji negiraju Isusovo božanstvo. Isto tako ni ti ne možeš demantirati mene ako kažem da je Abrasax Bog. Možeš sam dati svoje mišljenje na temelju čega? Svog vlastitog VJEROVANJA.
Pošto (boldao sam), navodiš svoj stav iz vlastitog vjerovanja bez osobnih dokaza, te to pokušavaš prozvati istinom je totalno krivo. I time još pokušavaš to potvrditi riječima "ako ne lažem", no to ne možeš dokazati jer nemaš dokaza. Što znači da možda i lažeš ali si uvjeren u to. Gebbels navodi "izreci laž 1000 puta i 1001 će postati istina".
Što je istina?
Istost (jednakost): zamišljeno je istinito ako je jednako zbiljskom. Drugim riječima, ono što mislimo o promatranom predmetu jednako je predmetu onakvom kakav jest neovisno o promatraču (ako nešto takvo postoji). Grupa osobina (pojmova, slika) u našem razumu jednaka je grupi zbiljskih osobina. Imamo neskrivenost, tj. predmet je onakav kakav jest (to je prvobitno grčko poimanje).

Ako se vodimo tvojom logikom. Doslovno ću te citirati pa probaj onda reagirati....

Nemožeš ti nikakvim dokazima demantirati mene koji tvrdim da je Baphomet Bog i Mesija,da je Abrasax jedini pravi Bog a svi ostali ljudske izmišljotine!Ja naprosto to vjerujem i to je moje pravo!I moje je pravo to,kao što sad činim,javno izreći!Jer to je možda jedina istina.Dakle,ako je ne lažem.Čime ćeš dokazati,na koji način da lažem?

Logika je, koliko se vidi, ista. Znači radi se o vjerovanju pošto dokaza nema. Pošto se ne može dokazati, ne može se prozvati ni istinom osim OSOBNOM istinom ili vjerskom istinom.

Patriot wrote:Nije mi ništa posebno stalo da pridobijem ljude za neku svoju zajednicu nego da ih usmjerim ka Kristu,mesiji.U koju će crkvu poslije ići,svejedno mi je!Bog je važan,crkva manje!

Ali to i radiš. Kako se zovu oni koji su usmjereni Kristu? Kršćani! Bez obzira kojoj zajednici od preko 40 000 zajednica u svijetu, se okrenu. Ima onih koji su sretni u svojoj nekršćanskoj zajednici ili čak sretniji nego što su bili dok su bili kršćani. Da li se možeš pomiriti sa tom činjenicom? U krajnjoj liniji, to je NJIHOVA, a ne tvoja, privatna stvar.

Tebi je Isus bog, Meni je Abrasax, nekom hindusu je Shiva, a muslimanu Allah, da li je to na kraju ok? Ili imaš neki problem sa time?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

misionarenje, što je? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Patriot_1 Thu 27 Nov - 11:56

Sefirot wrote:


Nadalje, meni govore o 'straw man' komentiranju, ali tebi, koji daleko više to radiš ne govore ništa, hmmm, licemjerje... no, patriote, pošto navodiš da govorim da je kršćanstvo zlo, onda me možeš bez problema CITIRATI gdje navodim. Isto tako pretpostavljam da me možeš CITIRATI gdje navodim kako su kršćani nesretni. Patriote NE JEDNOM sam ti rekao da mi ne pripisuješ nešto što nisam rekao ni mislio jer ako ti to drugi dopuštaju, ja nisam glup da ti to dopuštam i to meni nećeš raditi...
Isto tako kao što si ti mene pitao, mogao bi ja tebe pitati za mnoge da navedeš nešto loše o Levi-ju, Regardie-u, Crowleyu ili o meni recimo. Ali to nećeš moći. Ono što navodiš temeljiš na C/P sa prokršćanskih stranica osoba koje su pisale o tome koje također nemaju blagog pojma što je tako lako i raskrinkati. Već uradio nebrojeno puta.
Ono o čemu se tu radi... ako ti za sebe smatraš da je Isus bog, pa misli, što se to druge tiče? Je li se to mene tiče? Ne, ne tiče me se i štoviše, ja nemam prava govoriti protiv tvog osobnog uvjerenja. Ali imam pravo stati u obranu vlastitog i onih kojima se ti i slični namećete.
Da, laž je manje tebi problem nego meni...


Ja ću tebi to raditi , dopustio ti to ili ne!Zadovoljan?Nemaš ti što meni dopustati ili ne dopustati!Konačno od tebe neka istina:"Laž je manje problem tebi nego meni!"
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Patriot_1 Thu 27 Nov - 12:03

Sefirot wrote:

Loših primjera i loših pojava zbog lošeg razumjevanja, iskrivljavanja i iskorištavanja ima, to i sam priznaješ. Ja govorim i pišem o tome kao negativnoj ekspresiji kršćanstva što je nepobitno. Problem, patriote, je taj što ti braniš takve negativne ekspresije, a ne da ih priznaš i osudiš. Tako ispada da je kršćanstvo koje braniš loše, a ne zato što ja pišem o tim ekscesima koji se MORAJU znati i vidjeti.


Za tebe je sve što se piše o kršćanstvu kao lošem,sve insinuacije i laži,neprikosovena istina!Ja nikad neću braniti ono što je loše,ali branit ću one kršćane o kojima takvi kao ti pišu laži!Ne pravi se grbav,,,ja istinu promoviram,,ha ha ha,,od 6 postova ,5 su antikršćanski!Kad bi neka bena čitala pomno tvoje upise,pomislio bi da sve zlo svijeta dolazi od kršćanstva!Ti imaš misiju,misionaru laži,da kršćansku poruku blatiš i prikažeš kao laž!Budale će ti i povjerovati,,ali tko im je kriv,bena ostaje bena!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Patriot_1 Thu 27 Nov - 12:14

Sefirot wrote:


Po tebi je okultizam loš jer 1. nemaš blagog pojma; 2. jer si slušao i pokupio od drugih koji također nemaju blagog pojma... slijepac slijepca vodi....
Pošto živimo u društvu gdje se većinsko stanovništvo izjašnjava kršćanima, ja osobno uviđam da nisu baš sretni. Štoviše, većina ni ne živi kršćanski. A i da je društvo kršćansko.... to bi bilo vrlo opasno za sve druge, drugačije koji se ne slažu ili ne žive kao što kršćanska ideologija zahtjeva. Zašto bi uopće i živjeli po kršćanskoj filozofiji ako nismo kršćani??? Nema smisla.
>>Znam o okultizmu i previše za nekog tko to smatra smećem!Nije mi zanimljiv jer nije u fokusu mog interesovanja!Da su svi u ovom društvu okultisti,jamoačno bi bili sretni,,ha ha!Nemoj živjeti po kršćanskoj filozofiji,,ko te bre tera!

Pošto ne postoje dokazi ni za ni protiv Isusovog božanstva, istina, ne mogu demantirati tebe, kao što ni ti ne možeš demantirati one koji negiraju Isusovo božanstvo. Isto tako ni ti ne možeš demantirati mene ako kažem da je Abrasax Bog. Možeš sam dati svoje mišljenje na temelju čega? Svog vlastitog VJEROVANJA.
Pošto (boldao sam), navodiš svoj stav iz vlastitog vjerovanja bez osobnih dokaza, te to pokušavaš prozvati istinom je totalno krivo. I time još pokušavaš to potvrditi riječima "ako ne lažem", no to ne možeš dokazati jer nemaš dokaza. Što znači da možda i lažeš ali si uvjeren u to. Gebbels navodi "izreci laž 1000 puta i 1001 će postati istina".
>>>Laž tvrdiš ti,dokaži da ne!Ja vjerujem da je Isus Bog,ti da nije,dokaži da nije!
Što je istina?
Istost (jednakost): zamišljeno je istinito ako je jednako zbiljskom. Drugim riječima, ono što mislimo o promatranom predmetu jednako je predmetu onakvom kakav jest neovisno o promatraču (ako nešto takvo postoji). Grupa osobina (pojmova, slika) u našem razumu jednaka je grupi zbiljskih osobina. Imamo neskrivenost, tj. predmet je onakav kakav jest (to je prvobitno grčko poimanje).

Ako se vodimo tvojom logikom. Doslovno ću te citirati pa probaj onda reagirati....

Nemožeš ti nikakvim dokazima demantirati mene koji tvrdim da je Baphomet Bog i Mesija,da je Abrasax jedini pravi Bog a svi ostali ljudske izmišljotine!Ja naprosto to vjerujem i to je moje pravo!I moje je pravo to,kao što sad činim,javno izreći!Jer to je možda jedina istina.Dakle,ako je ne lažem.Čime ćeš dokazati,na koji način da lažem?

Logika je, koliko se vidi, ista. Znači radi se o vjerovanju pošto dokaza nema. Pošto se ne može dokazati, ne može se prozvati ni istinom osim OSOBNOM istinom ili vjerskom istinom.
>>>>Kako ti možeš tvrditi da nije istina ono što ja vjerujem kad neznaš dali je istina ono što vjeruješ ti?Ja tvrdim da ti lažeš,ti tvrdiš da ja(vjeruješ),,,i kaj sad?

Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Sefirot Thu 27 Nov - 12:48

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:


Nadalje, meni govore o 'straw man' komentiranju, ali tebi, koji daleko više to radiš ne govore ništa, hmmm, licemjerje... no, patriote, pošto navodiš da govorim da je kršćanstvo zlo, onda me možeš bez problema CITIRATI gdje navodim. Isto tako pretpostavljam da me možeš CITIRATI gdje navodim kako su kršćani nesretni. Patriote NE JEDNOM sam ti rekao da mi ne pripisuješ nešto što nisam rekao ni mislio jer ako ti to drugi dopuštaju, ja nisam glup da ti to dopuštam i to meni nećeš raditi...
Isto tako kao što si ti mene pitao, mogao bi ja tebe pitati za mnoge da navedeš nešto loše o Levi-ju, Regardie-u, Crowleyu ili o meni recimo. Ali to nećeš moći. Ono što navodiš temeljiš na C/P sa prokršćanskih stranica osoba koje su pisale o tome koje također nemaju blagog pojma što je tako lako i raskrinkati. Već uradio nebrojeno puta.
Ono o čemu se tu radi... ako ti za sebe smatraš da je Isus bog, pa misli, što se to druge tiče? Je li se to mene tiče? Ne, ne tiče me se i štoviše, ja nemam prava govoriti protiv tvog osobnog uvjerenja. Ali imam pravo stati u obranu vlastitog i onih kojima se ti i slični namećete.
Da, laž je manje tebi problem nego meni...


Ja ću tebi to raditi , dopustio ti to ili ne!Zadovoljan?Nemaš ti što meni dopustati ili ne dopustati!Konačno od tebe neka istina:"Laž je manje problem tebi nego meni!"

Upravo svojim riječima navodiš kako laž tebi nije nikakav problem pošto stavljaš drugima u usta nešto što nisu rekli, karakteriziraš osobinama što nisu itd. Da, upravo si sam sebi pokazao da si nametljivac, a ja ti to patriote neću dopustiti jer se meni nametati nećeš.

Štoviše, uhvaćen si opet u pokvarenoj laži i svojoj kršćanskoj pokvarenosti i diskriminaciji pošto si više puta rekao kako ne namećeš i ne želiš nametati, a ovdje mi izravno govoriš, citiram te:

Patriot wrote:Ja ću tebi to raditi , dopustio ti to ili ne!Zadovoljan?Nemaš ti što meni dopustati ili ne dopustati

Busted!

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

misionarenje, što je? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Sefirot Thu 27 Nov - 12:55

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Loših primjera i loših pojava zbog lošeg razumjevanja, iskrivljavanja i iskorištavanja ima, to i sam priznaješ. Ja govorim i pišem o tome kao negativnoj ekspresiji kršćanstva što je nepobitno. Problem, patriote, je taj što ti braniš takve negativne ekspresije, a ne da ih priznaš i osudiš. Tako ispada da je kršćanstvo koje braniš loše, a ne zato što ja pišem o tim ekscesima koji se MORAJU znati i vidjeti.

Za tebe je sve što se piše o kršćanstvu kao lošem,sve insinuacije i laži,neprikosovena istina!Ja nikad neću braniti ono što je loše,ali branit ću one kršćane o kojima takvi kao ti pišu laži!Ne pravi se grbav,,,ja istinu promoviram,,ha ha ha,,od 6 postova ,5 su antikršćanski!Kad bi neka bena čitala pomno tvoje upise,pomislio bi da sve zlo svijeta dolazi od kršćanstva!Ti imaš misiju,misionaru laži,da kršćansku poruku blatiš i prikažeš kao laž!Budale će ti i povjerovati,,ali tko im je kriv,bena ostaje bena!

Hmm, busted again!

Kad sam pisao o onima koji su silovali djecu i žene, koji su ubijali, pljačkali, varali.... a bili su i jesu kršćani, ti si govorio da to nije istina. Rekao si da lažem... sve do trena kad se to o čemu sam govorio potvrdilo kao nepokoriva činjenica. Onda si promjenio ploću, a nikad se nisi ispričao ni priznao grešku. Svaki put si rekao da lažem dok se nije potvrdilo da ono što sam govorio, da su činjence. Svećenici i "časne" sestre umješani izravno u pokolj u Ruandi, pedofilija u Hrvatskoj, SADu, Irskoj, Njemačkoj i drugim zemljama, obojstva, umješanost Crkvenog vrha u kriminalne radnje... sve si to negirao sve dok se to isto nije potvrdilo.
Zaista patriote, tko se koristi lažima?

Zaista patriote, da li su moji tekstovi antikršćanski kad govorim o ekscesima i osuđujem ih, ali ne osuđujem i ne govorim uopće o dobrim stvarima? Ako je to što osuđujem, a što je zlo, antikršćansko, onda je štičenje tih zločina kršćansko? Čak ni ja to ne mislim, ali tvoja logika tako govori. Razmisli malo sam.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

misionarenje, što je? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Patriot_1 Thu 27 Nov - 12:56

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:


Nadalje, meni govore o 'straw man' komentiranju, ali tebi, koji daleko više to radiš ne govore ništa, hmmm, licemjerje... no, patriote, pošto navodiš da govorim da je kršćanstvo zlo, onda me možeš bez problema CITIRATI gdje navodim. Isto tako pretpostavljam da me možeš CITIRATI gdje navodim kako su kršćani nesretni. Patriote NE JEDNOM sam ti rekao da mi ne pripisuješ nešto što nisam rekao ni mislio jer ako ti to drugi dopuštaju, ja nisam glup da ti to dopuštam i to meni nećeš raditi...
Isto tako kao što si ti mene pitao, mogao bi ja tebe pitati za mnoge da navedeš nešto loše o Levi-ju, Regardie-u, Crowleyu ili o meni recimo. Ali to nećeš moći. Ono što navodiš temeljiš na C/P sa prokršćanskih stranica osoba koje su pisale o tome koje također nemaju blagog pojma što je tako lako i raskrinkati. Već uradio nebrojeno puta.
Ono o čemu se tu radi... ako ti za sebe smatraš da je Isus bog, pa misli, što se to druge tiče? Je li se to mene tiče? Ne, ne tiče me se i štoviše, ja nemam prava govoriti protiv tvog osobnog uvjerenja. Ali imam pravo stati u obranu vlastitog i onih kojima se ti i slični namećete.
Da, laž je manje tebi problem nego meni...


Ja ću tebi to raditi , dopustio ti to ili ne!Zadovoljan?Nemaš ti što meni dopustati ili ne dopustati!Konačno od tebe neka istina:"Laž je manje problem tebi nego meni!"

Upravo svojim riječima navodiš kako laž tebi nije nikakav problem pošto stavljaš drugima u usta nešto što nisu rekli, karakteriziraš osobinama što nisu itd. Da, upravo si sam sebi pokazao da si nametljivac, a ja ti to patriote neću dopustiti jer se meni nametati nećeš.

Štoviše, uhvaćen si opet u pokvarenoj laži i svojoj kršćanskoj pokvarenosti i diskriminaciji pošto si više puta rekao kako ne namećeš i ne želiš nametati, a ovdje mi izravno govoriš, citiram te:

Patriot wrote:Ja ću tebi to raditi , dopustio ti to ili ne!Zadovoljan?Nemaš ti što meni dopustati ili ne dopustati

Busted!
Što je laž?
To da si ti notorni antikršćanin?
De hajd bona,nađi mi na forumu ijednog sveznika,nekog tko će reći da nisi!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Sefirot Thu 27 Nov - 13:09

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Po tebi je okultizam loš jer 1. nemaš blagog pojma; 2. jer si slušao i pokupio od drugih koji također nemaju blagog pojma... slijepac slijepca vodi....
Pošto živimo u društvu gdje se većinsko stanovništvo izjašnjava kršćanima, ja osobno uviđam da nisu baš sretni. Štoviše, većina ni ne živi kršćanski. A i da je društvo kršćansko.... to bi bilo vrlo opasno za sve druge, drugačije koji se ne slažu ili ne žive kao što kršćanska ideologija zahtjeva. Zašto bi uopće i živjeli po kršćanskoj filozofiji ako nismo kršćani??? Nema smisla.
>>Znam o okultizmu i previše za nekog tko to smatra smećem!Nije mi zanimljiv jer nije u fokusu mog interesovanja!Da su svi u ovom društvu okultisti,jamoačno bi bili sretni,,ha ha!Nemoj živjeti po kršćanskoj filozofiji,,ko te bre tera!

-Više puta si pokazao da ne znaš patriote. O čemu da pričamo? Da ti postavim nekoliko najjednostavnijih pitanja ne bi znao. Ono što "znaš" si zapravo čuo od sličnih tebi, a od neznalica ne može proizači nikakvo znanje. Opet, da dođem u tu tvoju zajednicu, kod tih kvazi ex okultista, dokazao bi na nisu bili nikad ništa, a znanja o navedenim još manje. Ok, tvoje je pravo misliti da je smeće, kao što i ja imam pravo za neke stvari misliti da su smeće, jel' tako? No ako je takav stav, onda bi trebao imati i argumente za to. Ah da, tebi to nikad i nije bilo važno... lol.
Da li sam ikad rekao da bi bili sretni ili ne da su svi u nekoj zajednici? Zašto bi uopće i trebali biti svi isti? Suludo.
Niti ne mislim živjeti po kršćanskim floskulama no to nije bilo ni pitanje patriote. da ponovim... Zašto bi uopće i živjeli po kršćanskoj filozofiji ako nismo kršćani??? Nema smisla.


Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Pošto ne postoje dokazi ni za ni protiv Isusovog božanstva, istina, ne mogu demantirati tebe, kao što ni ti ne možeš demantirati one koji negiraju Isusovo božanstvo. Isto tako ni ti ne možeš demantirati mene ako kažem da je Abrasax Bog. Možeš sam dati svoje mišljenje na temelju čega? Svog vlastitog VJEROVANJA.
Pošto (boldao sam), navodiš svoj stav iz vlastitog vjerovanja bez osobnih dokaza, te to pokušavaš prozvati istinom je totalno krivo. I time još pokušavaš to potvrditi riječima "ako ne lažem", no to ne možeš dokazati jer nemaš dokaza. Što znači da možda i lažeš ali si uvjeren u to. Gebbels navodi "izreci laž 1000 puta i 1001 će postati istina".
>>>Laž tvrdiš ti,dokaži da ne!Ja vjerujem da je Isus Bog,ti da nije,dokaži da nije!

-Patriote, prvo, nisi odgovorio na pitanja. Drugo, zašto bi trebao ja koji negiram dokazivati? To bi trebao dokazivati onaj koji govori da je točno. Nadalje, rekoh, ja imam pravo smatrati da Isus nije nitko i ništa. Jel' tako? Ili misliš da mi neko pravo možeš oduzeti? :D :D 

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Što je istina?
Istost (jednakost): zamišljeno je istinito ako je jednako zbiljskom. Drugim riječima, ono što mislimo o promatranom predmetu jednako je predmetu onakvom kakav jest neovisno o promatraču (ako nešto takvo postoji). Grupa osobina (pojmova, slika) u našem razumu jednaka je grupi zbiljskih osobina. Imamo neskrivenost, tj. predmet je onakav kakav jest (to je prvobitno grčko poimanje).

Ako se vodimo tvojom logikom. Doslovno ću te citirati pa probaj onda reagirati....

Nemožeš ti nikakvim dokazima demantirati mene koji tvrdim da je Baphomet Bog i Mesija,da je Abrasax jedini pravi Bog a svi ostali ljudske izmišljotine!Ja naprosto to vjerujem i to je moje pravo!I moje je pravo to,kao što sad činim,javno izreći!Jer to je možda jedina istina.Dakle,ako je ne lažem.Čime ćeš dokazati,na koji način da lažem?

Logika je, koliko se vidi, ista. Znači radi se o vjerovanju pošto dokaza nema. Pošto se ne može dokazati, ne može se prozvati ni istinom osim OSOBNOM istinom ili vjerskom istinom.
>>>>Kako ti možeš tvrditi da nije istina ono što ja vjerujem kad neznaš dali je istina ono što vjeruješ ti?Ja tvrdim da ti lažeš,ti tvrdiš da ja(vjeruješ),,,i kaj sad?
Kako ti možeš tvrditi da moj stav nije istiniti? Ako možeš ti, mogu i ja jer se radi.....o vjerovanju. Tvoj stav nije po ničemu ispravniji od mog jer ako je, onda bi trebao dati dokaz. Ako bi mogao dati dokaz, onda to više ne bi bila vjera, a ne bi bila ni osobna stvar nego činjenično stanje. Tako da, patriote, shvati da sve što ti misliš, imam potpuno pravo suprotno misliti i ja, a ti mi to pravo oduzeti ne možeš.



Ja se vodim Liber Oz. Zakonom Slobode. I to mi također ne možeš ni oduzeti ni zabraniti. Deal with it!

Liber LXXVII Oz

"zakon snažnih: to je naš zakon i radost svijeta." AL.II.21
"Čini što ti je volja i to neka ti bude sav zakon." AL.I.40
"nemaš prava osim da činiš to ti je volja. Čini tako, i nitko ti neće reći ne. AL.I.42-3
"Svaki muškarac i svaka žena je zvijezda." AL.I.3

Nema boga do čovjeka.
1. Čovjek ima pravo da živi po svom vlastitom zakonu -
da živi kako mu je volja:
da radi kako mu je volja:
da se igra kako mu je volja:
da se odmara kako mu je volja:
da umre kada i kako mu je volja.

2. Čovjek ima pravo da jede što mu je volja:
da pije što mu je volja:
da živi gdje mu je volja:
da korača po svijetu kud mu je volja.

3. Čovjek ima pravo da misli kako mu je volja:
da govori kako mu je volja:
da piše kako mu je volja:
da crta, slika, rezbari, gravira, lijeva, gradi kako mu je volja:
da se oblači kako mu je volja.

4. Čovjek ima pravo da voli kako mu je volja:
"uzmi svoj udio u ljubavi kako te volja, kada, gdje i s kime ti je volja." AL.I.51

5. Čovjek ima pravo ubiti one koji mu poreknu ova prava.

"robovi će služiti" AL.II.58
"Ljubav je zakon, ljubav pod voljom." AL.I.57

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

misionarenje, što je? - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by aben Thu 27 Nov - 13:12

Sefirot wrote:
3. Čovjek ima pravo da misli kako mu je volja:
da govori kako mu je volja:
da piše kako mu je volja:
cek, cek, sto ako neki covjek napise da su zene tosteri?

:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

misionarenje, što je? - Page 2 Empty Re: misionarenje, što je?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum