ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moj Bog je i tvoj Bog!

Page 1 of 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 8/11/2014, 10:40

Što mi kršćani tvrdimo?
Kakav je Bog? Bog je jedan i Trojstven. Jedan jedini Bog i tri božanske Osobe: Otac, Sin i Duh Sveti. Otajstvo Presvetog Trojstva središnje je otajstvo kršćanske vjere i života. To je tajna Boga u sebi samome. Tu je dakle izvor sviju drugih vjerskih otajstava, svjetlo koje ih osvjetljuje.

Samo Bog postoji od vječnosti i cijelu vječnost: on nadvisuje svijet i povijest. On je stvoritelj svih stvari, on je stvorio nebo i zemlju. On je vjerni Bog, uvijek blizak svom narodu da ga spasi. On je Svet iznad svih, „bogat milosrđem“ (Efe 2:4), uvijek spreman oprostiti. Bog je duhovan, nadnaravan, svemoguć, vječan, osoban i savršen. On je Istina i Ljubav.

Ako je istina da je Bog jedan,onda drugih bogova nema!Izmišljeni su,stvoreni od ljudi.Tu čovjek postaje tvorac Boga umjesto obratno!
Ako ga ne priznaš kao Boga,on je i dalje tebi Bog!Nevjera u nekog boga koji to nije ili nevjera u Božju egzistenciju uopće, ne dokida istu!
Ako ima više bogova onda smo svi mi koji vjerujemo u nekog od njih a koji to jest ,na dobrom putu!Ako Boga pak nema,niti što gubimo niti dobivamo time što smo vjerovali u nekog ko ne egzistira!Tako se naš "sefirot" snebiva kad mu napišem da je moj Bog i njegov,i Bog svih ljudi,vjerovali oni ili on  u njega ili ne!Odbacivši Boga , ne ubijamo ga time!
Bog može ubiti čovjeka,čovjek njega ne!Netko će s pravom reći,,"Ta ljudi su ubili Isusa za kog vi tvrdite da je Bog"!Naš odgovor je :"Nisu,jer Isus ŽIVI!"
Od svih mogućih bogova,ili su svi bogovi ili jedan ili nijedan!Može netko reći da je po toj logici moj bog Manitu.Je,ako je on bog iako ga ja kao takvog odbacujem!
Na početku napisah tko je moj Bog i tvrdim,on je Bog svih nas!I tvoj !
Spomenuti sef će opet vrištati da je to nametanje!Ne,nije.To je moje mišljenje na koje imam pravo kao i on na svoje!Nametnuti nemogu nikome,ali mogu reći što mislim!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by aben 8/11/2014, 10:48

Tema o sefiju? Kul!

Ljuti se kad mu kažeš da je tvoj bog njegov?
Preposterous:)
Onda bi se triba ljutit i na oldija, koi ne misli da je sam vrića mesa, nego da smo to svi.

Stvar je jednostavna, njegova svjetlost je moj predsjednik, koliko god ga se ja odrica.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by zanstr 8/11/2014, 11:04

Patriot_1 wrote:Samo Bog postoji od vječnosti i cijelu vječnost: on nadvisuje svijet i povijest. On je stvoritelj svih stvari, on je stvorio nebo i zemlju. On je vjerni Bog, uvijek blizak svom narodu da ga spasi. On je Svet iznad svih, „bogat milosrđem“ (Efe 2:4), uvijek spreman oprostiti. Bog je duhovan, nadnaravan, svemoguć, vječan, osoban i savršen. On je Istina i Ljubav.
lol!
Zato kaj je tak milosrdan je potopio cjeli svijet i pobio sve na njemu, uništio Sodomu i Gomoru i sprema se opet uništiti svijet kada dođe "kraj vremena". E da, i stvorio je pakao.

Kod židova i muslimana poštujem to kaj priznaju da im je bog jedan jedini i da je taj bog osvetoljubiv, ljubomoran i agresivan. Kršćani ispadaju smješni govoreći da je starozavjetni bog Jahve u biti njihov bog Isus, ne uzimajući u obzir da je jedan brutalni, agresivni i konzervativni tip a drugi je socijalistički, new age, alternativac i hipi. Ispada da im je bog bipolaran ili skroz lud.

Patriot_1 wrote:Ako je istina da je Bog jedan,onda drugih bogova nema!Izmišljeni su,stvoreni od ljudi.Tu čovjek postaje tvorac Boga umjesto obratno!
Ako ga ne priznaš kao Boga,on je i dalje tebi Bog!Nevjera u nekog boga koji to nije ili nevjera u Božju egzistenciju uopće, ne dokida istu!
Ako ima više bogova onda smo svi mi koji vjerujemo u nekog od njih a koji to jest ,na dobrom putu!Ako Boga pak nema,niti što gubimo niti dobivamo time što smo vjerovali u nekog ko ne egzistira!Tako se naš "sefirot" snebiva kad mu napišem da je moj Bog i njegov,i Bog svih ljudi,vjerovali oni ili on  u njega ili ne!Odbacivši Boga , ne ubijamo ga time!
Bog može ubiti čovjeka,čovjek njega ne!Netko će s pravom reći,,"Ta ljudi su ubili Isusa za kog vi tvrdite da je Bog"!Naš odgovor je :"Nisu,jer Isus ŽIVI!"
Od svih mogućih bogova,ili su svi bogovi ili jedan ili nijedan!Može netko reći da je po toj logici moj bog Manitu.Je,ako je on bog iako ga ja kao takvog odbacujem!
Na početku napisah tko je moj Bog i tvrdim,on je Bog svih nas!I tvoj !
Spomenuti sef će opet vrištati da je to nametanje!Ne,nije.To je moje mišljenje na koje imam pravo kao i on na svoje!Nametnuti nemogu nikome,ali mogu reći što mislim!
Vjerovati u boga jer nisi siguran da li možda postoji ili ne je smješno i govori o slabosti vjere onoga tko to prakticira na taj način. No problem nastaje kada takvi žele svoje (klimavo) uvjerenje nametati drugima kao univerzalnu istinu i kada zbog toga brane ili koče otkrivanje prave istine (čitaj negiranje znanstvenih činjenica). I nadalje, zbog tako slabe vjere, u nedostatku argumenata kojima bi objasnili zašto vjeruju, takvi vjernici postaju agresivni možda čak i više od fanatika kojima je vjera toliko jaka da od nje ne vide ništa drugo i spremni su umrijeti za svoja uvjerenja.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Trinity 8/11/2014, 11:04

A jel' tvoj bog i bog onima koji nikad nisu čuli za njega ?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by zanstr 8/11/2014, 11:06

Trinity wrote:A jel' tvoj bog i bog onima koji nikad nisu čuli za njega ?
:tu
Je ali zato što im se zaboravio ukazat, budu gorjeli u paklu

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Guest 8/11/2014, 12:43

A što je s onim bogovima starijim od tvog boga? lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 8/11/2014, 13:16

Trinity wrote:A jel' tvoj bog i bog onima koji nikad nisu čuli za njega ?
Nije onima nego je Bog onih!
Kad kažemo onima onda se podrazumljeva da ga oni štuju!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 8/11/2014, 13:19

Vegvísir wrote:A što je s onim bogovima starijim od tvog boga? lol!
Stariji od ovog koga sam spomenuo?
"Samo Bog postoji od vječnosti i cijelu vječnost: on nadvisuje svijet i povijest. On je stvoritelj svih stvari, on je stvorio nebo i zemlju. On je vjerni Bog, uvijek blizak svom narodu da ga spasi. On je Svet iznad svih, „bogat milosrđem“ (Efe 2:4), uvijek spreman oprostiti. Bog je duhovan, nadnaravan, svemoguć, vječan, osoban i savršen. On je Istina i Ljubav."
Smješno,kaj ne!
Ja govorim o Bogu koji je stvorio svemir a ne o bogu u kog je netko povjerovao,izmislio ga.
No tko može dokazati da su prvi ljudi ili oni iza njih ohoho vremena vjerovali u tog nekog,,a ne baš u Jahvu?
Dakle,u njega se vjerovalo od početka!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 8/11/2014, 13:29

zanstr wrote:
Trinity wrote:A jel' tvoj bog i bog onima koji nikad nisu čuli za njega ?
:tu
Je ali zato što im se zaboravio ukazat, budu gorjeli u paklu
I kaj sad?
Ti buš..a zakaj?Jer nisi pružio ruku njemu,a On ju tebi pruža!
Opet se vraćam na narkomana,tata kumi:"Sine , nemoj uzimat drogu,to ubija."A ovaj "Ktj...."Boris i Dino(znaš na koje mislim).
Dali je Boris kriv za preranu Dinovu smrt?A svi koji Dinu znaju,tvrde da je bio dobar čovjek.No,nije slušao tatu!Bog je nama(i tebi) poslao takvu poruku!
"Ne čini ovo,ne čini  ono,to će te ubiti.."Ili ono Isusovo:"Ljubi Boga i čovjeka!"
Gdje si ti u tome svemu?Ne ljubiš Boga to je sigurno,za čovjeka neznam.No Bog kojeg odbacuješ nije "Moj Bog"(iz naslova).Nego iskrivljena slika istog!
Boga ,,, kojeg ti imaš u svom shvaćanju,i ja bih odbacio!Kriva slika!
A loša slika je za smetlište!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Bran_Do 8/11/2014, 13:36

zanstr wrote:
Trinity wrote:A jel' tvoj bog i bog onima koji nikad nisu čuli za njega ?
:tu
Je ali zato što im se zaboravio ukazat, budu gorjeli u paklu

Da, prema protestantskoj teologiji.
Prema katoličkoj, "ne budu gorjeli".
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 8/11/2014, 13:36

aben wrote:Tema o sefiju? Kul!

Ljuti se kad mu kažeš da je tvoj bog njegov?
Preposterous:)
Onda bi se triba ljutit i na oldija, koi ne misli da je sam vrića mesa, nego da smo to svi.

Stvar je jednostavna, njegova svjetlost je moj predsjednik, koliko god ga se ja odrica.
Tema nije o sefiju,,,pročitaj ponovo ,tema je o Bogu a on je samo spomenut jer tvrdi da Bog nije bog onih koji tog Boga ne prihvaćaju,ne štuju!
Nije Bog onima , kako rekoh jer ga odbacuju ili štuju nekog ili nešto tko Bog nije ,ali ako nas je On stvorio,ako je On Bog jedini,on ostaje Bog,negirali mi Boga ili ne,štovali mi kipove ili kravu,,mrtvo prase ili aliene,reptilijane,,,whatever!
Dakle,njegovo je ovo,,MOJ BOG je ono ili onaj u što ja vjerujem.
Ali Bog je Bog,virova ti u tovara ili vanzemaljca!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 8/11/2014, 13:42

Bran_Do wrote:
zanstr wrote:
Trinity wrote:A jel' tvoj bog i bog onima koji nikad nisu čuli za njega ?
:tu
Je ali zato što im se zaboravio ukazat, budu gorjeli u paklu

Da, prema protestantskoj teologiji.
Prema katoličkoj, "ne budu gorjeli".
Budu išli u kemijsku čistionicu!
Čovjeku jdnom živjeti a potom dolazi sud!
„Ljudima je određeno samo jedanput umrijeti - potom dolazi sud“ (Hebr 9,27).
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 8/11/2014, 13:56

Zanastr...naložio si dosta toga idemo,,prvo pa drugo.

"Zato kaj je tak milosrdan je potopio cjeli svijet i pobio sve na njemu, uništio Sodomu i Gomoru i sprema se opet uništiti svijet kada dođe "kraj vremena". E da, i stvorio je pakao.

Kod židova i muslimana poštujem to kaj priznaju da im je bog jedan jedini i da je taj bog osvetoljubiv, ljubomoran i agresivan. Kršćani ispadaju smješni govoreći da je starozavjetni bog Jahve u biti njihov bog Isus, ne uzimajući u obzir da je jedan brutalni, agresivni i konzervativni tip a drugi je socijalistički, new age, alternativac i hipi. Ispada da im je bog bipolaran ili skroz lud."

>>Lega,ako ovako razmišljaš,ti si skroz lud ili loše informiran!
Bog NIJE uništio cjeli svjet!Kužiš li da si izrekao laž?Stvorio je pakao?So what?Pa i mi ljudi,(pravednici po tebi) imamo Lepoglavu,Sing Sing,Zenicu,i ostale kaznionice!Što je normalnije nego ,izolirati zle?A valjda on zna tko je zao!Opet glupost,,njihov Bog osvetoljubiv,to poštuješ,,a zamjeraš nama što je naš isto takvi!Jesi li ti normalan?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by zanstr 8/11/2014, 13:58

Patriot_1 wrote:I kaj sad?
Ti buš..a zakaj?Jer nisi pružio ruku njemu,a On ju tebi pruža!
Opet se vraćam na narkomana,tata kumi:"Sine , nemoj uzimat drogu,to ubija."A ovaj "Ktj...."Boris i Dino(znaš na koje mislim).
Dali je Boris kriv za preranu Dinovu smrt?A svi koji Dinu znaju,tvrde da je bio dobar čovjek.No,nije slušao tatu!Bog je nama(i tebi) poslao takvu poruku!
"Ne čini ovo,ne čini  ono,to će te ubiti.."Ili ono Isusovo:"Ljubi Boga i čovjeka!"
Gdje si ti u tome svemu?Ne ljubiš Boga to je sigurno,za čovjeka neznam.No Bog kojeg odbacuješ nije "Moj Bog"(iz naslova).Nego iskrivljena slika istog!
Boga ,,, kojeg ti imaš u svom shvaćanju,i ja bih odbacio!Kriva slika!
A loša slika je za smetlište!
Tu nije riječ o meni već o onima koji nisu dobili priliku upoznati gospona Krista.
U tom slučaju bi tvoja priča sa narkomanom glasila ovako: Sin narkoman a oca nema niti ga zanima što mu radi sin pa se uopće ne trudi komunicirati sa njime. I jednog dana kad se napokon upoznaju, otac će ga brutalno kaznit jer je prljava narkomančina.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by aben 8/11/2014, 14:00

Patriot_1 wrote:
aben wrote:Tema o sefiju? Kul!

Ljuti se kad mu kažeš da je tvoj bog njegov?
Preposterous:)
Onda bi se triba ljutit i na oldija, koi ne misli da je sam vrića mesa, nego da smo to svi.

Stvar je jednostavna, njegova svjetlost je moj predsjednik, koliko god ga se ja odrica.
Tema nije o sefiju,,,pročitaj ponovo ,tema je o Bogu a on je samo spomenut jer tvrdi da Bog nije bog onih koji tog Boga ne prihvaćaju,ne štuju!
Nije Bog onima , kako rekoh jer ga odbacuju ili štuju nekog ili nešto tko Bog nije ,ali ako nas je On stvorio,ako je On Bog jedini,on ostaje Bog,negirali mi Boga ili ne,štovali mi kipove ili kravu,,mrtvo prase ili aliene,reptilijane,,,whatever!
Dakle,njegovo je ovo,,MOJ BOG je ono ili onaj u što ja vjerujem.
Ali Bog je Bog,virova ti u tovara ili vanzemaljca!
Ma glupost, ako je bog bog onda nema govora o izboru. Ka da se reče da kiša pada al ne meni. Ili pada ili ne pada.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 8/11/2014, 14:05

Zanastr,,,jbt ,jesi li ti od jučer?
Ovo tvoje:"Vjerovati u boga jer nisi siguran da li možda postoji ili ne je smješno i govori o slabosti vjere onoga tko to prakticira na taj način. No problem nastaje kada takvi žele svoje (klimavo) uvjerenje nametati drugima kao univerzalnu istinu i kada zbog toga brane ili koče otkrivanje prave istine (čitaj negiranje znanstvenih činjenica). I nadalje, zbog tako slabe vjere, u nedostatku argumenata kojima bi objasnili zašto vjeruju, takvi vjernici postaju agresivni možda čak i više od fanatika kojima je vjera toliko jaka da od nje ne vide ništa drugo i spremni su umrijeti za svoja uvjerenja."
>>>Prvo,ja ne dvojim dali Bog postoji i ne dvojima dali je to Jahve,tj.Otac ,Sin i Duh Sveti!
Kad kažem "možda" stavljam se u kožu onih koji dvoje!
Znanstvene činjenice spominješ!Na koje misliš?Da Bog ne postoji,znanstveno dokazano?Ako tako misliš onda si glup ko top!Sefirotu navedoh Pascala,,koji je vjernik,pa kaže "To je bilo tada".Onda mu navedoh najjače NAŠE Hrvatske znanstvenike OD SADA koji su vjernici,,Đikić,Pavuna,Paar,,i onda opet nešto drobi!Dakle,znanost tu nezna ni gurca jer tu nemože ulazit,neki znanstvenici su vjernici,neki nisu!Kaj sad?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by zanstr 8/11/2014, 14:11

Patriot_1 wrote:Bog NIJE uništio cjeli svjet!Kužiš li da si izrekao laž?
Pate daj čitaj sa razumjevanjem i ne laži. Rekao sam da je potopio cjeli svijet i pobio sve (osim Noe, no to se zna). 

Patriot_1 wrote:Stvorio je pakao?So what?Pa i mi ljudi,(pravednici po tebi) imamo Lepoglavu,Sing Sing,Zenicu,i ostale kaznionice!Što je normalnije nego ,izolirati zle?A valjda on zna tko je zao!
So what?!?! Pa ti si napisao da je on bogat milosrđem“ (Efe 2:4), uvijek spreman oprostiti. Bog je duhovan, nadnaravan, svemoguć, vječan, osoban i savršen. On je Istina i Ljubav. 
Ako je uvijek spreman oprostit, zašto je izmislio pakao?
I mislim da bi bilo uvredljivo za boga to što ga uspoređuješ sa nama, nesavršenim ljudima.

Patriot_1 wrote:Opet glupost,,njihov Bog osvetoljubiv,to poštuješ,,a zamjeraš nama što je naš isto takvi!Jesi li ti normalan?
Opet lažeš. Napisao sam da poštujem to što oni priznaju da im je bog takav. Ne da poštujem što im je bog takav. Velika razlika.
Molim te da ne podmećeš.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by zanstr 8/11/2014, 14:16

Patriot_1 wrote:Zanastr,,,jbt ,jesi li ti od jučer?
Ovo tvoje:"Vjerovati u boga jer nisi siguran da li možda postoji ili ne je smješno i govori o slabosti vjere onoga tko to prakticira na taj način. No problem nastaje kada takvi žele svoje (klimavo) uvjerenje nametati drugima kao univerzalnu istinu i kada zbog toga brane ili koče otkrivanje prave istine (čitaj negiranje znanstvenih činjenica). I nadalje, zbog tako slabe vjere, u nedostatku argumenata kojima bi objasnili zašto vjeruju, takvi vjernici postaju agresivni možda čak i više od fanatika kojima je vjera toliko jaka da od nje ne vide ništa drugo i spremni su umrijeti za svoja uvjerenja."
>>>Prvo,ja ne dvojim dali Bog postoji i ne dvojima dali je to Jahve,tj.Otac ,Sin i Duh Sveti!
Kad kažem "možda" stavljam se u kožu onih koji dvoje!
Znanstvene činjenice spominješ!Na koje misliš?Da Bog ne postoji,znanstveno dokazano?Ako tako misliš onda si glup ko top!Sefirotu navedoh Pascala,,koji je vjernik,pa kaže "To je bilo tada".Onda mu navedoh najjače NAŠE Hrvatske znanstvenike OD SADA koji su vjernici,,Đikić,Pavuna,Paar,,i onda opet nešto drobi!Dakle,znanost tu nezna ni gurca jer tu nemože ulazit,neki znanstvenici su vjernici,neki nisu!Kaj sad?
Ma kakvo dokazivanje boga, nitko pametan se time ne bavi. Mislim na konkretne znanstvene činjenice tipa heliocentične teorije koja je u svoje vrijeme bila osporavana od strane crkve jer se nije slagala sa njenim "naukom" kao što je slučaj danas sa evolucijom. A znanstvenici koje navodiš sigurno nebi dopustili da ih nekakvi arhaični biblijski tekstovi koče u njihovom istraživanju ili da zbog tih tekstova odbace svoja otkrića.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 8/11/2014, 14:59

zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:I kaj sad?
Ti buš..a zakaj?Jer nisi pružio ruku njemu,a On ju tebi pruža!
Opet se vraćam na narkomana,tata kumi:"Sine , nemoj uzimat drogu,to ubija."A ovaj "Ktj...."Boris i Dino(znaš na koje mislim).
Dali je Boris kriv za preranu Dinovu smrt?A svi koji Dinu znaju,tvrde da je bio dobar čovjek.No,nije slušao tatu!Bog je nama(i tebi) poslao takvu poruku!
"Ne čini ovo,ne čini  ono,to će te ubiti.."Ili ono Isusovo:"Ljubi Boga i čovjeka!"
Gdje si ti u tome svemu?Ne ljubiš Boga to je sigurno,za čovjeka neznam.No Bog kojeg odbacuješ nije "Moj Bog"(iz naslova).Nego iskrivljena slika istog!
Boga ,,, kojeg ti imaš u svom shvaćanju,i ja bih odbacio!Kriva slika!
A loša slika je za smetlište!
Tu nije riječ o meni već o onima koji nisu dobili priliku upoznati gospona Krista.
U tom slučaju bi tvoja priča sa narkomanom glasila ovako: Sin narkoman a oca nema niti ga zanima što mu radi sin pa se uopće ne trudi komunicirati sa njime. I jednog dana kad se napokon upoznaju, otac će ga brutalno kaznit jer je prljava narkomančina.
Tko kaže da će tako biti?
Ja vjerujem u pravednog Boga!Jer ako je itko pravedan,onda bi to Bog trebao biti!Ako bi se ovako ponašao,onda nije pravedan.I šlus!I to je sva filozofija!
Mi niti neznamo koliko nam je Bog blizu!Probaj se sjetiti neki opasnih događaja u životu tvom.Mogao si poginuti tada,a nisi!Možda te baš taj Bog spasio!Imaj na umu ovo,ma koliko ti Njega odbacivao,on te voli!No ako ga odbacuješ CJELI život,onda on za tebe nemože ništa učiniti!Ovih dana sam imao priliku(kad smo već kod narkomana) upoznati neke u "Reto Centru",divni ljudi,bivši narkomani,no ti su došli do dna i shvatili da ih je "odnio vrag!"Potražili pomoć tamo,postali kršćani i slobodni su od droge!A tribalo je ,Gospe moja,cirka 2-3 godine muke i borbe!A ima onih koji su ostali par dana,odustali i danas ih nema među živima!Kako piše,Isus je umrjevši na križu,otišao sresti duše koje nisu znale za njega,donijeti im istu poruku kao i tadašnjima živućima,tako da su imali istu šansu!Tako će i ovi,živući imati istu šansu!Ako nam Bog nebi dao jednaku mogućnostspasenja,onda on nebi bio Bog!A ja u nepravednog Boga ne vjerujem.Bog,čini mi se i tebi govori ali si otišao predaleko od njega i ne čuješ mu glas!De,bolan,stani!
Obrati mu se,reci mu nešto,ta zašto bi on trebao samo,jurcati za tobom,a ti nezainteresiran?
ja sam bio nevjernik,jednom stadoh i rekoh Bogu:"Ako postojiš,daj mi se obrati,daj neki dokaz!"
Odtad sam vjernik!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 8/11/2014, 15:10

zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Bog NIJE uništio cjeli svjet!Kužiš li da si izrekao laž?
Pate daj čitaj sa razumjevanjem i ne laži. Rekao sam da je potopio cjeli svijet i pobio sve (osim Noe, no to se zna). 

Patriot_1 wrote:Stvorio je pakao?So what?Pa i mi ljudi,(pravednici po tebi) imamo Lepoglavu,Sing Sing,Zenicu,i ostale kaznionice!Što je normalnije nego ,izolirati zle?A valjda on zna tko je zao!
So what?!?! Pa ti si napisao da je on bogat milosrđem“ (Efe 2:4), uvijek spreman oprostiti. Bog je duhovan, nadnaravan, svemoguć, vječan, osoban i savršen. On je Istina i Ljubav. 
Ako je uvijek spreman oprostit, zašto je izmislio pakao?
I mislim da bi bilo uvredljivo za boga to što ga uspoređuješ sa nama, nesavršenim ljudima.

Patriot_1 wrote:Opet glupost,,njihov Bog osvetoljubiv,to poštuješ,,a zamjeraš nama što je naš isto takvi!Jesi li ti normalan?
Opet lažeš. Napisao sam da poštujem to što oni priznaju da im je bog takav. Ne da poštujem što im je bog takav. Velika razlika.
Molim te da ne podmećeš.
Ne kakaj,to nije cjeli,,niti sav!Rekao si SVE ljude!Osim toga,to može biti priča lokalnog karaktera!Da sam ja Bog,učinio bih isto.Ako su svi postali zli,ubijaju,siluju,psuju,mrze,,e i ja bih te potoćao i izdvojio pravedne da od njih produžim gene!I nije Noa bio sam!
Drugo,pakao je za one koji ne traže oproštenje!Zašto ga ne tražiš?Zašto se još uvjek drogiraš?(kad smo već u tom điru)!Zašto ljudi idu u zatvore?Gangrena,,pa moraš nogu odsjeći da bi spasio zdravo tkivo,tj. život!
"Bog takav",,pa kakav bi trebao bit?
Zar bi ti svom djetetu dozvolio anarhiju,da radi što hoće?Da te pljuje,mrzi,tebe i ljude oko sebe,ubija,siluje,zar ga nebi kaznio?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum