ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? - Page 9 Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Slap 24/11/2014, 07:20

Mad_Vlad wrote:
Kao prvo, nisam ti ja momak. Okej? Imam 49 godina i dva odrasla sina.
Stupanj mudrosti kojim pišeš ti je momački a ne starački.


Drugo, sam je rekao da je došao samo izgubljenim ovcama Izraela. Čak je i upozorio svoje učenike da ne idu kod ne-Židova.
Poslije mijenja tu odluku uvidjevši da mu Izraelci nisu puno vjerovali. Pa se predstavja toj Samaritanki kao mesija, oslobađa kanaansku kći jedne žene od zlih duhova, itd. One su pokazale slijepu vjeru na riječi, Izraelci baš ne vjeruju svakomu na riječ.
 
Isus je svoje sjeme posijao Židovima i židove je dobio za učenike. Dovoljno. To je tražio i od učenika za početak.

Kad je onoj ženi rekao da je došao samo židovima...a ne psima što mu ona odgovara? Pa kaže mu da i psi ispod stola gospodara mogu da dohvate koju mrvicu hrane. Isus je hvali za taj uvid.  Tako i ostali narodi svijeta imaju mogućnost da čuju Evanđelje i po njemu se bude. NO TI NISI DOBIO TAJ UVID MOMČINO MOJA!

 Isusov brat Jakov bio je prvi gazda hrama jeruzalemskog /tvog židovskog/  i u njemu se neprestano molio. Zvali su ga "pravednikom" /kao takav predskazan u  SZ/ i narod ga je volio...dakle najveći hramski  židov bio je kršćanin i zato su ga kritikovali  i tražili da se odreken Isusa..ali godinama mu nisu mogli ništa jer je narod bio uz njega... Kada su ga ubili onda je došlo na red i da se hram razvali i Jedruzalem raštema do temelja i trebalo je.



Gnjusna je laž da se u pravo tako i dogodilo. Židovi su opisani kao rulja koja po ulici hvata kurve i vode ih na kamenovanje.
Zakon je bio drukčiji, moralo se prvo dokazati da je tomu uistinu tako bilo. Trebali su svjedoci pred sudom reči svoje dokaze pa optužena svoje, itd.
Al recimo da su i stali pred Isusom i pitali ga da vide što će reći takav pametan kakvim se pravio. Njegov odgovor nema smisla i ne vidim da bi se samo tako razišli. To kao da bi danas netko usred modernog suda rekao poroti i sucu i odvjetnicima "tko je od vas bez grijeha neka optuži tog i tog na smrt".
Bez veze. Pa nisu ti ljudi pod optužbom. 
I na kraju on joj oprašta bez i da zna je l' istina da se kurvala il nije. "Idi i ne griješi više".
Koji to kršćanin ne griješ više ak i obeća pred svećenikom da neće?

Doveli su kruvu i svjedoke naravno.  Pravo izvješće koje ja imamo o tom događaju je da Isus nije nešto bezveze šarao  prstom po  pijesku /kako stoji u  današnjoj bibliji/ prije  svog odgovora, nego je taj Isus prorok optužiteljima napisao na zemlji konkretne grijehe koje su oni imali na duši...i kad su ti  naprasiti tipovi vidjeli /pročitali/ što im Isus potajice "tekstualno" odgovara onda su shvatili da taj Isus  o njima previše zna pa su i morali zbrisati na Isusovu izjavu "Tko od vas nema grijeha neka je ubije". Tako ti je to momčino moj .  
Dobro ti je gore jedan sugovornik rekao što oni imaju suditi i kamenovati  griješnicu kad su i sami nitkovi.  No Slap  ti je taj koji stvari može malo detaljnije i istinitije obrazložiti....

Slap

Posts : 522
2014-09-06


Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? - Page 9 Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Mad_Vlad 24/11/2014, 07:40

Sorry, nisi zanimljiv.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? - Page 9 Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Patriot_1 24/11/2014, 10:45

Mad_Vlad wrote:
Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:
Gnjusna je laž da se u pravo tako i dogodilo. Židovi su opisani kao rulja koja po ulici hvata kurve i vode ih na kamenovanje.
Zakon je bio drukčiji, moralo se prvo dokazati da je tomu uistinu tako bilo. Trebali su svjedoci pred sudom reči svoje dokaze pa optužena svoje, itd.
Al recimo da su i stali pred Isusom i pitali ga da vide što će reći takav pametan kakvim se pravio. Njegov odgovor nema smisla i ne vidim da bi se samo tako razišli. To kao da bi danas netko usred modernog suda rekao poroti i sucu i odvjetnicima "tko je od vas bez grijeha neka optuži tog i tog na smrt".
Bez veze. Pa nisu ti ljudi pod optužbom. 
I na kraju on joj oprašta bez i da zna je l' istina da se kurvala il nije. "Idi i ne griješi više".
Koji to kršćanin ne griješ više ak i obeća pred svećenikom da neće?

"A moje neprijatelje - one koji me ne htjedoše za kralja - dovedite ovamo i smaknite ih pred mojim očima!`"

Čak i osoba koja površno čita taj tekst zna da Isus ne govori o svojim neprijateljima.On citira kralja koji se vratio u svoje kraljevstvo nakon dužeg izbivanja.

Gnjusna je laž da su Židovi hvatali kurve.Opisan je samo jedan događaj sa bludnicom.Oni kažu da je uhvaćena u bludu,ona ne negira,Isus kao Bog i prorok zna da je to istina i kaže"Ne osuđujem te,ali nemoj više činiti blud."A ti lažeš da je odobravao njeno nedjelo!Ima dosta ljudi koji su nakon priznanja grijeha prestali isti činiti.Niš novo!
U toj paraboli on govori o sebi. I u gotquestions vele tako. Povezuju to s njegovim drugim dolaskom kad će bit nemilosrdan prea svima koji su bili protiv njega.

Naravno da je gnjusna laž. Pa zašto su tak opisani onda u tim tvojim svetim evanđeljima?
I koji to ne griješe opet nakon ispovijedi kod svećenika? 
Priča djeluje izmišljena samo da pokaže kak je  Isus bio fin i dobar al s istinom malo veze ima kak sam već opisao.

Jedan slučaj,dovođenje bludnice pred Isusa ti okarakteriziraš tipo"Prikazani su Židovi kao oni koji niš drugo nisu radili nego hvatali bludnice!"Bosanac bi rekao"Budallle"
Jedan slučaj,u TRI godine Isusovog djelovanja!Dakle,uviđaš li koliko si to plitko obradio?Ima ih puno koji nakon ispovjedi kod svećenika(moja to praksa nije,ja molim Boga oprost) koji nikad ne ponove isti grijeh!
Isus priča priču o kralju,on je u prispodobama volio pričati,a da će svi oni koji ga ne prihvate kao Mesiju biti izgubljeni(kao ti) to je točno!čak i Mojsije reče"Proroka poput mene poslat će vam Bog,.tko ga ne bude slušao,istrijebit će se.!"
Dakle,,kukolju,,adio!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? - Page 9 Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Guest 24/11/2014, 17:06

Mad_Vlad wrote:
von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:
Priča djeluje izmišljena samo da pokaže kak je  Isus bio fin i dobar al s istinom malo veze ima kak sam već opisao.
Oslobodio ženu kamenovanja, mislim stvarno, koji zločinac...trebalo to kao Sodomu i Gomoru, pobit sve, trupla će se već kasnije razvrstavati, to je pravda. :zagy
A-ha, k'o križari u Jeruzalemu.
Može, bilo je krvi do gležanja, divljački su ubijali sve živo, nema spora, opet ne abolira SZ Saurona... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? - Page 9 Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Mad_Vlad 25/11/2014, 03:03

Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:
Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:
Gnjusna je laž da se u pravo tako i dogodilo. Židovi su opisani kao rulja koja po ulici hvata kurve i vode ih na kamenovanje.
Zakon je bio drukčiji, moralo se prvo dokazati da je tomu uistinu tako bilo. Trebali su svjedoci pred sudom reči svoje dokaze pa optužena svoje, itd.
Al recimo da su i stali pred Isusom i pitali ga da vide što će reći takav pametan kakvim se pravio. Njegov odgovor nema smisla i ne vidim da bi se samo tako razišli. To kao da bi danas netko usred modernog suda rekao poroti i sucu i odvjetnicima "tko je od vas bez grijeha neka optuži tog i tog na smrt".
Bez veze. Pa nisu ti ljudi pod optužbom. 
I na kraju on joj oprašta bez i da zna je l' istina da se kurvala il nije. "Idi i ne griješi više".
Koji to kršćanin ne griješ više ak i obeća pred svećenikom da neće?

"A moje neprijatelje - one koji me ne htjedoše za kralja - dovedite ovamo i smaknite ih pred mojim očima!`"

Čak i osoba koja površno čita taj tekst zna da Isus ne govori o svojim neprijateljima.On citira kralja koji se vratio u svoje kraljevstvo nakon dužeg izbivanja.

Gnjusna je laž da su Židovi hvatali kurve.Opisan je samo jedan događaj sa bludnicom.Oni kažu da je uhvaćena u bludu,ona ne negira,Isus kao Bog i prorok zna da je to istina i kaže"Ne osuđujem te,ali nemoj više činiti blud."A ti lažeš da je odobravao njeno nedjelo!Ima dosta ljudi koji su nakon priznanja grijeha prestali isti činiti.Niš novo!
U toj paraboli on govori o sebi. I u gotquestions vele tako. Povezuju to s njegovim drugim dolaskom kad će bit nemilosrdan prea svima koji su bili protiv njega.

Naravno da je gnjusna laž. Pa zašto su tak opisani onda u tim tvojim svetim evanđeljima?
I koji to ne griješe opet nakon ispovijedi kod svećenika? 
Priča djeluje izmišljena samo da pokaže kak je  Isus bio fin i dobar al s istinom malo veze ima kak sam već opisao.

Jedan slučaj,dovođenje bludnice pred Isusa ti okarakteriziraš tipo"Prikazani su Židovi kao oni koji niš drugo nisu radili nego hvatali bludnice!"Bosanac bi rekao"Budallle"
Jedan slučaj,u TRI godine Isusovog djelovanja!Dakle,uviđaš li koliko si to plitko obradio?Ima ih puno koji nakon ispovjedi kod svećenika(moja to praksa nije,ja molim Boga oprost) koji nikad ne ponove isti grijeh!
Isus priča priču o kralju,on je u prispodobama volio pričati,a da će svi oni koji ga ne prihvate kao Mesiju biti izgubljeni(kao ti) to je točno!čak i Mojsije reče"Proroka poput mene poslat će vam Bog,.tko ga ne bude slušao,istrijebit će se.!"
Dakle,,kukolju,,adio!
Sama priča o toj bludnici je plitka. Tu je sva zamrzlama.
Isusov odgovor također implicira da su ti Židovi prikazani kao rulja koja ju je htjela kamenovati jer veli "nek digne kamen.."
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? - Page 9 Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Mad_Vlad 25/11/2014, 03:11

von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:
von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:
Priča djeluje izmišljena samo da pokaže kak je  Isus bio fin i dobar al s istinom malo veze ima kak sam već opisao.
Oslobodio ženu kamenovanja, mislim stvarno, koji zločinac...trebalo to kao Sodomu i Gomoru, pobit sve, trupla će se već kasnije razvrstavati, to je pravda. :zagy
A-ha, k'o križari u Jeruzalemu.
Može, bilo je krvi do gležanja, divljački su ubijali sve živo, nema spora, opet ne abolira SZ Saurona... :)
Ne abolira ni NZ Saurona u čije su ime kršćani klali po Jeruzalemu i još se nadali da će im biti oprošteni grijesi kako im je obećao Kristov nasljednik na Zemlji. :O
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? - Page 9 Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Guest 25/11/2014, 17:38

Mad_Vlad wrote:
Ne abolira ni NZ Saurona
Dakle priznaješ i SZ Saurona? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? - Page 9 Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Guest 25/11/2014, 17:39

Mad_Vlad wrote:
Isusov odgovor također implicira da su ti Židovi prikazani kao rulja koja ju je htjela kamenovati jer veli "nek digne kamen.."
Pa što je drugo masa dripaca koja želi linčovati ženu nego rulja?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? - Page 9 Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Mad_Vlad 26/11/2014, 03:56

von_Starhemberg wrote:
Mad_Vlad wrote:
Ne abolira ni NZ Saurona
Dakle priznaješ i SZ Saurona? :D
K' o i ti Nz Saurona. :)
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? - Page 9 Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum