ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chat Room....

Page 19 of 34 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 34  Next

Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 12/12/2016, 19:19


puno toga ja mogu podnijeti :D

a Pelevin, nekako sam došao do malo drugačijeg mišljenja, većina ljudi koji počini zlo, nije nikad previše razmišljalo o dobru i zlu, i kakvim žele biti..

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 12/12/2016, 21:02

Ithildin wrote:
Vegvísir wrote:
Viktor Pelevin: Empire V wrote:
Ljudi su od davnina verovali da u svetu vlada zlo, a dobro se nagrađuje posle smrti. Ispadala je svojevrsna jednačina koja povezuje zemlju i nebo. U naše vreme jednačina se pretvorila u nejednačinu. Nebeska nagrada danas izgleda kao očiti apsurd. Ali vladavinu zla na zemaljskoj kugli niko nije ukinuo. Zato svaki normalan čovek koji na zemlji traži ono pozitivno prirodno staje na stranu zla: to je isto tako logično kao i stupiti u jedinu vladajuću partiju. Zlo na čiju stranu staje čovek nalazi se u njegovoj glavi i nigde drugde. Ali kada svi ljudi tajno staju na stranu zla, kojeg nema nigde osim u njihovoj glavi, da li je potrebna druga pobeda?

Poimanje dobra i zla oslanjalo se na religiju. A ono što sam saznao na časovima religije ("lokalnog kulta", kako je govorio Jehova) iskreno me je zaprepastilo. Kako je sledilo iz preparata držača Gnozis+, kada je hrišćanstvo tek nastajalo, bog starog zaveta smatran je u novom učenju đavolom. A onda, u prvim vekovima naše ere, u cilju učvršćivanja rimske državnosti i političke korektnosti, bog i đavo spojeni su u jedan molitveni objekat kojem je trebalo da se klanja pravoslavni patriota iz vremena kraja imperije. Izvorni tekstovi bili su sortirano, prepisani i brižljivo redigovani u novom duhu, a sve ostalo je, kao i obično, spaljeno.
Evo šta sam zapisao u svesku:

Svaki narod (ili čak čovke) obavezno mora da stvara svoju religiju sam, a ne da nosi krpe koje vrve od tuđih vašiju - otuda i sve bolesti... Narodi koji su danas u usponu - Indija, Kina i tako dalje - uvoze samo tehnologiju i kapital, a religija im je domaće proizvodnje. Svaki član tih društava može biti siguran da se moli sopstvenim bubašvabama, a ne kasnijim ubacivanjima, greškama prepisivača ili netačnostima prevoda. A kod nas... Napraviti temelj od zbornika tekstova koje je pisao neznano ko neznano gde i neznano kad - to je isto što i instalirati na strateški kompjuter piratsku verziju 'Vindouz-95' na turskom jeziku - bez mogućnosti apgrejdovanja, sa rupama u zaštiti, crvima i virusima, uz to s dinamičkom bibliotekom *.dll koju je presnimio nepoznati umetnik, zbog čega sistem pada svaka dva minuta. Ljudima je potrebna otvorena arhitektura duha, open source. Ali judeohrišćani su veoma lukavi. Ispada da je svako ko ljudima ponudi takvu arhitekturu - antihrist. Nakakiti u dalekoj budućnosti iz falš-zadnjice - to je zapravo, najimpresivnije čudo judeohrišćanstva.

E na ovo sam se slatko nasmijala. :)

Odlično! Drago mi je da nisam uzalud pretipkavala cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 13/12/2016, 18:19

kic wrote:
puno toga ja mogu podnijeti :D

a Pelevin, nekako sam došao do malo drugačijeg mišljenja, većina ljudi koji počini zlo, nije nikad previše razmišljalo o dobru i zlu, i kakvim žele biti..

Zapravo, možda su mislili da čine dobro, u tome je poanta. Otud srčanost, neumoljivost i ostalo. Ljudi s misijom. Jeza me podilazi od njih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 13/12/2016, 18:26

Vegvísir wrote:

Odlično! Drago mi je da nisam uzalud pretipkavala cheers

Naravno da nisi zalud. :) Pročitano, sačuvano.

P.S. krenula i ja sinoć ponovno odgledati Only Loverse i prisjetih se da je Tom Hiddleston glumio i u Crimson Peaku s Miom Wasikowskom (kojeg nisam dosad vidjela). Pa se odlučih na potonje. Malo predvidljiva radnja, ali opraštam zbog atmosferičnosti. :) Lijepa fotografija.

“What’s the difference between horror films and gothic romance?”

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 13/12/2016, 18:58

Ithildin wrote:
kic wrote:
puno toga ja mogu podnijeti :D

a Pelevin, nekako sam došao do malo drugačijeg mišljenja, većina ljudi koji počini zlo, nije nikad previše razmišljalo o dobru i zlu, i kakvim žele biti..

Zapravo, možda su mislili da čine dobro, u tome je poanta. Otud srčanost, neumoljivost i ostalo. Ljudi s misijom. Jeza me podilazi od njih.


In every man sleeps a prophet, and when he wakes there is a little more evil in the world.

guess who
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 13/12/2016, 19:30

E Crimson peak mi je na listi zelja,sad si me podsjetila.... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 16/12/2016, 21:55

Zagy wrote:E Crimson peak mi je na listi zelja,sad si me podsjetila.... :)

Tek sad vidjeh. Jesi li pogledala? :) Predvidljivo, malo, je l`?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 16/12/2016, 21:55

kic wrote:
Ithildin wrote:
kic wrote:
puno toga ja mogu podnijeti :D

a Pelevin, nekako sam došao do malo drugačijeg mišljenja, većina ljudi koji počini zlo, nije nikad previše razmišljalo o dobru i zlu, i kakvim žele biti..

Zapravo, možda su mislili da čine dobro, u tome je poanta. Otud srčanost, neumoljivost i ostalo. Ljudi s misijom. Jeza me podilazi od njih.


In every man sleeps a prophet, and when he wakes there is a little more evil in the world.

guess who

Ah, reče Bach. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 16/12/2016, 23:05

Nisam još....vrijeme mi promiče kroz prste kao pijesak...ne stignem....:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 17/12/2016, 10:29

Ithildin wrote:Ah, reče Bach. :)


Chat Room.... - Page 19 Worlds10
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 17/12/2016, 16:57

Zagy wrote:Nisam još....vrijeme mi promiče kroz prste kao pijesak...ne stignem....:D

Skupi ruke, ne daj da kliziiii. :) Okej, kad pogledaš, javi dojmove.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 17/12/2016, 19:34

Da postavim jedan odlomak iz Eye in the Sky, P. K. Dicka. :)

Kratak opis:


While on a visit to the (fictional) Belmont Bevatron in then near-future 1957, eight people become stuck in a series of subtly unreal worlds, caused by the malfunction of the particle accelerator. These are later revealed to be solipsistic manifestations, bringing the story in line with Dick's penchant for subjective realities. As well as his future discussions of theology and fears about McCarthy-era authoritarianism, the novel skewers several human foibles.


Jack Hamilton, the central protagonist, is dismissed from his job at the California Maintenance Labs due to McCarthy-era paranoia about his wife Marsha's left-wing political sympathies. Other affected members of the injured touring party include Bill Laws, an African-American Physics PhD, who is employed as a tour guide within the plant. The above-mentioned Arthur Silvester is an elderly political conservative and believer in an obsolete geocentric cosmology, derived from a schismatic Bábí offshoot. Joan Reiss is a pathologically paranoid woman. Edith Pritchet is a maternal but censorious elderly woman. In succession, the group moves through solipsistic personalized alternate realities related to the beliefs and opinions of Arthur Silvester, Pritchet, Reiss and a hardline Marxist caricature of contemporary US society. Marsha Hamilton's subconscious perceptions, however, did not create this alternate reality, as most of their companions and even her own husband, originally thought. It originates instead from an unexpected source, revealed as Charles McFeyffe, a Communist sympathizer who works as chief security officer in the California Maintenance Labs plant.


------

( Listao je stranice. ) Rusija, kao kategorija, bila je ukinuta. Bila je jednostavno bolno neprijatna. Milijuni ljudi i žena, milijuni kvadratnih kilometara zemlje - nestali! Što je bilo ondje umjesto njih? Ogoljena ravnica? Maglovita praznina? Ogromna rupa?


U izvjesnom smislu, nije bilo prvog dijela novina.. Počinjale su drugim dijelom: ženski svijet. Moda, društveni događaji, vjenčanja i zaruke, kulturne aktivnosti, igre. Stranica sa stripovima? Dio je bio tu - a dio nije. Humoristični stripovi su ostali i dječji šaljivi stripovi. Ali detektivskih, avanturističkih i onih s golišavim curama nije bilo. Ne da je to bilo bitno, jako. Ali taj bijeli prostor golog novinskog papira bio je nekako nezadovoljavajući.


Tako je vjerojatno sjeverna Azija izgledala. Nekakva divovska vrpca praznog papira gdje su nekoć življeli milijuni života, bolje ili gore. Gore - što se jedne debele, sredovječne žene po imenu Edith Pritchet tiče. Rusija joj je smetala; poput muhe zunzare, činila joj je život neprijatnim.



Kad bolje promisli, nije vidio nikakve muhe ili komarce. Ili pauke. Ili bilo kakvu gamad. Kad gđa Pritchet završi, bit će ovo jako prijatan svijet za život ... ukoliko išta ostane.


"Zar ti to ne smeta?" najednom je rekao Silky. "Što nema Rusije?"

"Nema čega?" pitala je Silky, dižući pogled sa svog časopisa.

"Nema veze." Bacajući novine neraspoloženo je otišao iz dnevne u kuhinju.

"To je dio koji ne mogu podnijeti", rekao je ženi.

"Što to, dušo?"

"Nije ih briga!"

"Nikad nije bilo nikakve Rusije pa kako ih može biti briga?", ukazala je Marsha blago.


"Ali trebalo bi ih biti briga. Da gđa Pritchet ukine pisanje, ne bi ih bilo briga. Ne bi im nedostajalo - ne bi ni primijetili da ga nema."

"Ako ne bi primijetili", rekla je Marsha zamišljeno, "onda što ima veze?"

"Još je gore", rekao je Marshi. "To je najgori dio. 



Edith Pritchet petlja po njihovom svijetu - preoblikuje im živote a oni to i ne primijete. To je užasno."
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 17/12/2016, 19:44

*** živJeli
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 18/12/2016, 00:44

Ithildin wrote:Da postavim jedan odlomak iz Eye in the Sky, P. K. Dicka. :)

Kratak opis:


While on a visit to the (fictional) Belmont Bevatron in then near-future 1957, eight people become stuck in a series of subtly unreal worlds, caused by the malfunction of the particle accelerator. These are later revealed to be solipsistic manifestations, bringing the story in line with Dick's penchant for subjective realities. As well as his future discussions of theology and fears about McCarthy-era authoritarianism, the novel skewers several human foibles.


Jack Hamilton, the central protagonist, is dismissed from his job at the California Maintenance Labs due to McCarthy-era paranoia about his wife Marsha's left-wing political sympathies. Other affected members of the injured touring party include Bill Laws, an African-American Physics PhD, who is employed as a tour guide within the plant. The above-mentioned Arthur Silvester is an elderly political conservative and believer in an obsolete geocentric cosmology, derived from a schismatic Bábí offshoot. Joan Reiss is a pathologically paranoid woman. Edith Pritchet is a maternal but censorious elderly woman. In succession, the group moves through solipsistic personalized alternate realities related to the beliefs and opinions of Arthur Silvester, Pritchet, Reiss and a hardline Marxist caricature of contemporary US society. Marsha Hamilton's subconscious perceptions, however, did not create this alternate reality, as most of their companions and even her own husband, originally thought. It originates instead from an unexpected source, revealed as Charles McFeyffe, a Communist sympathizer who works as chief security officer in the California Maintenance Labs plant.


------

( Listao je stranice. ) Rusija, kao kategorija, bila je ukinuta. Bila je jednostavno bolno neprijatna. Milijuni ljudi i žena, milijuni kvadratnih kilometara zemlje - nestali! Što je bilo ondje umjesto njih? Ogoljena ravnica? Maglovita praznina? Ogromna rupa?


U izvjesnom smislu, nije bilo prvog dijela novina.. Počinjale su drugim dijelom: ženski svijet. Moda, društveni događaji, vjenčanja i zaruke, kulturne aktivnosti, igre. Stranica sa stripovima? Dio je bio tu - a dio nije. Humoristični stripovi su ostali i dječji šaljivi stripovi. Ali detektivskih, avanturističkih i onih s golišavim curama nije bilo. Ne da je to bilo bitno, jako. Ali taj bijeli prostor golog novinskog papira bio je nekako nezadovoljavajući.


Tako je vjerojatno sjeverna Azija izgledala. Nekakva divovska vrpca praznog papira gdje su nekoć življeli milijuni života, bolje ili gore. Gore - što se jedne debele, sredovječne žene po imenu Edith Pritchet tiče. Rusija joj je smetala; poput muhe zunzare, činila joj je život neprijatnim.



Kad bolje promisli, nije vidio nikakve muhe ili komarce. Ili pauke. Ili bilo kakvu gamad. Kad gđa Pritchet završi, bit će ovo jako prijatan svijet za život ... ukoliko išta ostane.


"Zar ti to ne smeta?" najednom je rekao Silky. "Što nema Rusije?"

"Nema čega?" pitala je Silky, dižući pogled sa svog časopisa.

"Nema veze." Bacajući novine neraspoloženo je otišao iz dnevne u kuhinju.

"To je dio koji ne mogu podnijeti", rekao je ženi.

"Što to, dušo?"

"Nije ih briga!"

"Nikad nije bilo nikakve Rusije pa kako ih može biti briga?", ukazala je Marsha blago.


"Ali trebalo bi ih biti briga. Da gđa Pritchet ukine pisanje, ne bi ih bilo briga. Ne bi im nedostajalo - ne bi ni primijetili da ga nema."

"Ako ne bi primijetili", rekla je Marsha zamišljeno, "onda što ima veze?"

"Još je gore", rekao je Marshi. "To je najgori dio. 



Edith Pritchet petlja po njihovom svijetu - preoblikuje im živote a oni to i ne primijete. To je užasno."

Ovo definitivno ide na listu za čitanje. :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 20/12/2016, 13:39

kristal kao bog.. oh Jerusalem...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 22/12/2016, 13:48


kako god i gdje god hocete prebacim..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 22/12/2016, 19:45

kic wrote:
kako god i gdje god hocete prebacim..
 A nije da je ovdje navala ljudi.. :D Ali može i zaseban topic o kristalima. Samo, nije ti to za Religiju ma što ona s pitama mislila o tome. :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 22/12/2016, 19:46


pa dogovite se xD mistika? zdravlje? VIP? :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Guest 22/12/2016, 19:50

kic wrote:
pa dogovite se xD mistika? zdravlje? VIP? :^^

A da ostane na ovom pdf-u? :D Ionako obje ovdje često zalazimo. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 22/12/2016, 19:57


I dont mind..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by kic 27/12/2016, 18:23


Chat Room.... - Page 19 15780610
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Chat Room.... - Page 19 Empty Re: Chat Room....

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 19 of 34 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 34  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum