ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Objasnjenje Biblije

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Mad_Vlad Tue 14 Oct - 20:18

albatros wrote:
OlgaZg wrote:Molila bih par objasnjenja, pocela sam citati stari zavjet pa imam nekih pitanja.

Dakle, Adam i Eva su prvi ljudi..ok... rodili su kajina i Abela, Kajin nakon ubojstva ode u drugu zemlji i tamo upozna zenu.

Pitanje br 1.   od kuda ta zena (od A i E nije) 
Hvala.
Vidi se da nisi čitala pažljivo i sa razumijevanjema,jer da jesi primijetila bi u knjizi Postanka 4:25 "Adam pozna svoju ženu Evu ,te ona rodi sina i nadjenu mu ime Šet.", kao u Postanak 5,4: gdje piše da se Adamu koji je živio 930 godina rodilo još sinova i kćeri.
To je isto jedno od objašnjenja. Drugo je da je Adam imao odnose s drugim ženama prije rođenja Šeta koje je nastalo 130 godina nakon ubojstva Abela.

Mad_Vlad

Posts : 1954
2014-05-02


Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Sefirot Wed 15 Oct - 9:43

Mad_Vlad wrote:
Sefirot wrote:
Mad_Vlad wrote:Adam i Eva nisu bili prvi ljudi općenito. Po biblijskom kalendaru "rođeni" su prije manje od 6 000 godina. Bilo je i drugih. 

Nije banalna stvar pobrkati jezike. Gradili su kulu do neba pod Nimrodom koji se suprotstavio Bogu. Bog im je pobrkao jezike da odustanu od takve sulude ideje pa su se raspršili.

Ali Babilonska kula, povijesno je izgrađena do kraja što spominju povijesničari, a u ratovima je uništena do temelja jer, jednostavno, uništi hramove i bogovi će se okrenuti protiv tog naroda. Radi se o rušenju morala.

Adam i Eva nisu bili prvi ljudi. Štoviše, čak ni Eva, ako se gleda Biblija nije bila prva žena.

Interesantno je:
http://www.hbk.hr/biblija/pregled.php?odabir=Spost
Postanak.
(1:26-27)
26 I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!" 27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih.

(2:20-24)
20 čovjek nadjene imena svoj stoci, svim pticama u zraku i životinjama u polju. No čovjeku se ne nađe pomoć kao što je on. 21 Tada Jahve, Bog, pusti tvrd san na čovjeka te on zaspa, pa mu izvadi jedno rebro, a mjesto zatvori mesom. 22 Od rebra što ga je uzeo čovjeku napravi Jahve, Bog, ženu pa je dovede čovjeku. 23 Nato čovjek reče: "Gle, evo kosti od mojih kostiju, mesa od mesa mojega! Ženom neka se zove, od čovjeka kad je uzeta!" 24 Stoga će čovjek ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu i bit će njih dvoje jedno tijelo.

-Kako se stvara dva puta žena? Zašto dva puta?
-Kako će ostaviti oca i majku ako Adam i Eva nisu imali oca i majku

 :D 
Pe nije riječ o dvostrukom stvaranju nego je u drugom dijelu opisano stvaranje Eve kao posebne jedinke a u prvom općenito muško i žensko.
Zadnji stih je proročki i govori općenito o stvaranju obitelji.

To ima debelog smisla jer se govori o stvaranju Čovjeka (muškarca i žene) bez imenovanja. To govori da Adam nije prvi čovjek. U krajnjoj liniji, imenovan je kasnije. :tu

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Objasnjenje Biblije - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Sora Wed 15 Oct - 10:12

Adam je od blata sklaen  a njegova že na Eva od njegova rebra 
Kaj tu ne štima ?  santa
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Sefirot Wed 15 Oct - 10:32

Sora wrote:Adam je od blata sklaen  a njegova že na Eva od njegova rebra 
Kaj tu ne štima ?  santa

Pa ne bi rekao. Kad se stvara čovjek, nigdje se ne spominje ime, ali se spominje muško i žensko.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Objasnjenje Biblije - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Slap Wed 15 Oct - 11:15

Sora wrote:Adam je od blata sklaen  a njegova že na Eva od njegova rebra 
Kaj tu ne štima ?  santa
 ne štima to da tvoj adam i dalje ima svoje rebro...
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Trinity Wed 15 Oct - 11:47

Slap wrote:
Sora wrote:Adam je od blata sklaen  a njegova že na Eva od njegova rebra 
Kaj tu ne štima ?  santa
 ne štima to da tvoj adam i dalje ima svoje rebro...
U krivo vrijeme Adam pravljen, da ga danas pravi bio bi Robocop s punom glavom čipova, ovako... No
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Guest Wed 15 Oct - 12:52

Trinity wrote:
Slap wrote:
Sora wrote:Adam je od blata sklaen  a njegova že na Eva od njegova rebra 
Kaj tu ne štima ?  santa
 ne štima to da tvoj adam i dalje ima svoje rebro...
U krivo vrijeme Adam pravljen, da ga danas pravi bio bi Robocop s punom glavom čipova, ovako... No

Borgova  tehnologija bi tu zapravo bila više kul:

"... i od nanosonde njegove radilicu mu učini." Objasnjenje Biblije - Page 2 Aliens_borg_assimilation_faces

Eto, čak bi i to mogli interpretirati s pravim patrijarhalnim štihom. lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Sora Wed 15 Oct - 13:15

Vjerovati u nemoguce i u krajnjoj liniji bedasto, jer sto kaže 3niti danas su mogući ljudi iz čipova i legure, a ne blata ...
To je taj DOMET  Biblije ? 
To je ta fantastična religija koja sve vise i vise zaostaje za vremenom i nije cudo da Papa Njofra počinje trčati za njim... 
To je to navodno znanje i etičko i ANTROPolosko i povijesno....Koje bi trebal naći riješenje za čovjekovu sudbinu..
 Jadno . 
Tek prazne rijeci .... Slama koju na internetu raznosi vjetar besmislica pa se nekako cini kao da se pričaju price uz ognjišta 
Ali ..nema tu nikog 
Prazna i pusta duša .. Kompjutora ...
Kojem ne fali rebro  :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Patriot_1 Wed 15 Oct - 14:59

Sefirot wrote:

Pitanje je na mjestu,ja sam zbog neznanja na odgovor prestao čitati Bibliju,,"koga oni muljaju"!Onda mi netko reče da je Adam živio ,,skoro "iljadu" godina,pa eto.neki polovičan odgovor je tu!Neki teolozi tvrde da je Bog stvorio ljude i žene,jer Adam može značiti i čovjek i "čovjeki" a tako i Eva!Samo je fokus na to dvoje ljudi!U Židova je jednina i množina tada bila ,ista riječ!

"Izrodili se ljudi i grade Babilon i Jahve kaze kako ce im pobrkati jezik da se ne razumiju.... 

??? U židova je tada bila ista riječ za množinu i jedninu??? Čega si se ti nagutao? Ovo je totalna nebuloza. Neistina. Zašto?
Bereshit:
Bereshit bara Elohim et hashamayim ve'et ha'arets

Elohim je množina...

ili možeš ti možda pokazati da je u židova u ono doba bila ista riječ za jedninu i množinu? Čekam...
Vidi njega,,,koliko si godina studirao Hebrejski?

Ajd ne foliraj se!

Moja teza nije nikakva dokaziva teza nego špekulacija,možda je Bog stvorio čovjeka(Adam=zemljanin) ili čovjeke "zemljani!"Eva=zemljanka!Ili zemljanke?

Eto,ja mislim da je "možda" stvorio ljude,,a ne jednog tipa!U Židova je jednina i množina tada bila shvatljiva u kontekstu!
Recimo,piše"Stvorimo" čovjeka!Kako to ,,,stvorimo ,,ako vjeruju u jednog Boga,,,kome se to Bog obraća?
"
"Bereshit bara Elohim et hashamayim ve'et ha'arets"

Viđaj stručnjaka za Hebrejski,,,ha ha ha!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Slap Wed 15 Oct - 15:05

"Bog nad bogovima"  je množina...da da...
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Mad_Vlad Wed 15 Oct - 21:22

Sefirot wrote:
Mad_Vlad wrote:
Sefirot wrote:
Mad_Vlad wrote:Adam i Eva nisu bili prvi ljudi općenito. Po biblijskom kalendaru "rođeni" su prije manje od 6 000 godina. Bilo je i drugih. 

Nije banalna stvar pobrkati jezike. Gradili su kulu do neba pod Nimrodom koji se suprotstavio Bogu. Bog im je pobrkao jezike da odustanu od takve sulude ideje pa su se raspršili.

Ali Babilonska kula, povijesno je izgrađena do kraja što spominju povijesničari, a u ratovima je uništena do temelja jer, jednostavno, uništi hramove i bogovi će se okrenuti protiv tog naroda. Radi se o rušenju morala.

Adam i Eva nisu bili prvi ljudi. Štoviše, čak ni Eva, ako se gleda Biblija nije bila prva žena.

Interesantno je:
http://www.hbk.hr/biblija/pregled.php?odabir=Spost
Postanak.
(1:26-27)
26 I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!" 27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih.

(2:20-24)
20 čovjek nadjene imena svoj stoci, svim pticama u zraku i životinjama u polju. No čovjeku se ne nađe pomoć kao što je on. 21 Tada Jahve, Bog, pusti tvrd san na čovjeka te on zaspa, pa mu izvadi jedno rebro, a mjesto zatvori mesom. 22 Od rebra što ga je uzeo čovjeku napravi Jahve, Bog, ženu pa je dovede čovjeku. 23 Nato čovjek reče: "Gle, evo kosti od mojih kostiju, mesa od mesa mojega! Ženom neka se zove, od čovjeka kad je uzeta!" 24 Stoga će čovjek ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu i bit će njih dvoje jedno tijelo.

-Kako se stvara dva puta žena? Zašto dva puta?
-Kako će ostaviti oca i majku ako Adam i Eva nisu imali oca i majku

 :D 
Pe nije riječ o dvostrukom stvaranju nego je u drugom dijelu opisano stvaranje Eve kao posebne jedinke a u prvom općenito muško i žensko.
Zadnji stih je proročki i govori općenito o stvaranju obitelji.

To ima debelog smisla jer se govori o stvaranju Čovjeka (muškarca i žene) bez imenovanja. To govori da Adam nije prvi čovjek. U krajnjoj liniji, imenovan je kasnije. :tu
Naravno da nije prvi čovjek. Židovi broje godine od Adamovog primitka nešame a to je bilo prije 5775 godina po hebrejskom kalendaru.
Prvi su se ljudi pojavili puno ranije. O čemu je govorio još stari Ramban prije otkrića moderne znanosti.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Mad_Vlad Wed 15 Oct - 21:31

Sora wrote:Adam je od blata sklaen  a njegova že na Eva od njegova rebra 
Kaj tu ne štima ?  santa
Nije od blata nego od zemlje, zemaljskog praha- hebrejski adama.
Riječ tsela samo se tu prijevodi kao rebro, inače svuda drugdje se prijevodi kao strana.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Mad_Vlad Wed 15 Oct - 21:36

Trinity wrote:
Slap wrote:
Sora wrote:Adam je od blata sklaen  a njegova že na Eva od njegova rebra 
Kaj tu ne štima ?  santa
 ne štima to da tvoj adam i dalje ima svoje rebro...
U krivo vrijeme Adam pravljen, da ga danas pravi bio bi Robocop s punom glavom čipova, ovako... No
A e, bio bi k'o Schwarzenegger, cyborg u filmovima Terminator, bezdušni robot. Onda bi bilo veselo.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Trinity Thu 16 Oct - 6:29

Mad_Vlad wrote:
Trinity wrote:
Slap wrote:
Sora wrote:Adam je od blata sklaen  a njegova že na Eva od njegova rebra 
Kaj tu ne štima ?  santa
 ne štima to da tvoj adam i dalje ima svoje rebro...
U krivo vrijeme Adam pravljen, da ga danas pravi bio bi Robocop s punom glavom čipova, ovako... No
A e, bio bi k'o Schwarzenegger, cyborg u filmovima Terminator, bezdušni robot. Onda bi bilo veselo.
Za neke Adame cyborg je anđeo.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Sefirot Thu 16 Oct - 10:23

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:

Pitanje je na mjestu,ja sam zbog neznanja na odgovor prestao čitati Bibliju,,"koga oni muljaju"!Onda mi netko reče da je Adam živio ,,skoro "iljadu" godina,pa eto.neki polovičan odgovor je tu!Neki teolozi tvrde da je Bog stvorio ljude i žene,jer Adam može značiti i čovjek i "čovjeki" a tako i Eva!Samo je fokus na to dvoje ljudi!U Židova je jednina i množina tada bila ,ista riječ!

"Izrodili se ljudi i grade Babilon i Jahve kaze kako ce im pobrkati jezik da se ne razumiju.... 

??? U židova je tada bila ista riječ za množinu i jedninu??? Čega si se ti nagutao? Ovo je totalna nebuloza. Neistina. Zašto?
Bereshit:
Bereshit bara Elohim et hashamayim ve'et ha'arets

Elohim je množina...

ili možeš ti možda pokazati da je u židova u ono doba bila ista riječ za jedninu i množinu? Čekam...
Vidi njega,,,koliko si godina studirao Hebrejski?

Ajd ne foliraj se!

Moja teza nije nikakva dokaziva teza nego špekulacija,možda je Bog stvorio čovjeka(Adam=zemljanin) ili čovjeke "zemljani!"Eva=zemljanka!Ili zemljanke?

Eto,ja mislim da je "možda" stvorio ljude,,a ne jednog tipa!U Židova je jednina i množina tada bila shvatljiva u kontekstu!
Recimo,piše"Stvorimo" čovjeka!Kako to ,,,stvorimo ,,ako vjeruju u jednog Boga,,,kome se to Bog obraća?
"
"Bereshit bara Elohim et hashamayim ve'et ha'arets"

Viđaj stručnjaka za Hebrejski,,,ha ha ha!

Nisam ga studirao ali imam knjige o hebrejskom i ne kažem da znam hebrejski, ali ga znam sigurno bolje od tebe (dokazao). Nadalje, činjenica je da je Elohim MNOŽINA, a ne jednina kako si pokušavao falsificirati kao pravi kršćanin.

Da, tvoja teza je špekulacija, sve tvoje teze su špekulacije čak i kad se radi o stvarima o kojima nema špekulacije.
ha-adam je u prevodu 'čovjek zemlje' i radi se o Ljudskom rodu, no ime Adam se pojavljuje kasnije, a ne na stvaranju čovjeka (Elohim stvori čovjeka na svoju sliku, muško i žensko stvori ih). Eva je majka ako se ne varam, a Vlad neka me ispravi, zna bolje hebrejski.

Množina. Štoviše, siguran sam da nisi čuo za ženski princip Boga koji se spominje i u Bibliji, Shechinah.

patriot wrote:"Bereshit bara Elohim et hashamayim ve'et ha'arets"

Viđaj stručnjaka za Hebrejski,,,ha ha ha!

Ne moram ni biti stručnjak nego samo željan znanja i razumjevanja znanja.
Navedeno glasi

"U početku Bog (ovi- množina) stvrori nebesa i zemlju"
Bereshit - Početak
Elohim - Bog, El (Alef Lamed) jednina; Elohim - množina
hashamayim - nebesa
ha'arets - zemlju

arets- zemlja, ha'arets-ta zemlja.
npr, Israel ha'aretz - Izraelska zemlja.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Objasnjenje Biblije - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Patriot_1 Thu 16 Oct - 10:29

Dakle,Židovi onog vremena nisu imali toliko različit pojam jednine i množine kao mi danas.To sam čitao od stručnjaka za povjest i jezik u Židova ,i nije pisao kršćanin!
Raspravljamo o čovjeku,ne o Bogu.Moglo se prevesti da je Bog stvorio jedinku(što je vjerovatno točnije) ali i ljude!Da se ti i Vlad udružite,ni do gležnja niste tom čovjeku!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Sefirot Thu 16 Oct - 10:40

Patriot_1 wrote:Dakle,Židovi onog vremena nisu imali toliko različit pojam jednine i množine kao mi danas.To sam čitao od stručnjaka za povjest i jezik u Židova ,i nije pisao kršćanin!
Raspravljamo o čovjeku,ne o Bogu.Moglo se prevesti da je Bog stvorio jedinku(što je vjerovatno točnije) ali i ljude!Da se ti i Vlad udružite,ni do gležnja niste tom čovjeku!

Od stručnjaka? Kojeg stručnjaka imenom i prezimenom patriote. Ili što je mnogo vjerojatnije, da si ga krivo shvatio.
Jednostavno je suludo jer kada je pisana Biblija? Ako je doba prije Egipta (što sumnjam) nego je doba Babilona i ranije, već su tada narodi razumjeli množinu i jedninu. Plemena koja su kasnije sačinila židove su semiti, ali nisu jedini semiti te je suludo uopće ovo što govoriš.
U ostalom, znanost i istraživanja ne vodi jedna osoba nego mnogo njih tako da bi se stručnjaci trebali složiti sa takvim.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Objasnjenje Biblije - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Patriot_1 Thu 16 Oct - 14:57

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:Dakle,Židovi onog vremena nisu imali toliko različit pojam jednine i množine kao mi danas.To sam čitao od stručnjaka za povjest i jezik u Židova ,i nije pisao kršćanin!
Raspravljamo o čovjeku,ne o Bogu.Moglo se prevesti da je Bog stvorio jedinku(što je vjerovatno točnije) ali i ljude!Da se ti i Vlad udružite,ni do gležnja niste tom čovjeku!

Od stručnjaka? Kojeg stručnjaka imenom i prezimenom patriote. Ili što je mnogo vjerojatnije, da si ga krivo shvatio.
Jednostavno je suludo jer kada je pisana Biblija? Ako je doba prije Egipta (što sumnjam) nego je doba Babilona i ranije, već su tada narodi razumjeli množinu i jedninu. Plemena koja su kasnije sačinila židove su semiti, ali nisu jedini semiti te je suludo uopće ovo što govoriš.
U ostalom, znanost i istraživanja ne vodi jedna osoba nego mnogo njih tako da bi se stručnjaci trebali složiti sa takvim.
Mislim da je autor bio Profesor Vjekoslav Bajsić u knjizi „Granična pitanja teologije i prirodnih znanosti“ napominje da je o citiranom tekstu bilo puno rasprava, osobito o tome na koji način on obvezuje katalike na poslušnost. Vidimo iz njega da papa Pavao V. ne isključuje jednostavno poligenizam, nego obrazlaže zašto se ne može prihvatiti takvo mišljenje. Problem nije toliko u tom potječu li svi današnji ljudi od jednoga, nego se zahtijeva da svi ljudi uopće potječu od jednoga; Krist je, naime, spasitelj svih ljudi. Profesor Bajsić zaključuje: „No kako u enciklici stoji da se ne „vidi“ kako bi se poligenizam mogao spojiti s doktrinom o istočnom grijehu, može se pomišljati da poligenizam ne bi bio odbačen kad bi se vidjelo kako se može uskladiti s tom doktrinom. Prema tomu, nipošto nije isključeno daljnje teološko istraživanje, štoviše, enciklika je potaknula teologe na produbljeni studij o naravi istočnoga grijeha.“
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Sefirot Thu 16 Oct - 15:49

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:Dakle,Židovi onog vremena nisu imali toliko različit pojam jednine i množine kao mi danas.To sam čitao od stručnjaka za povjest i jezik u Židova ,i nije pisao kršćanin!
Raspravljamo o čovjeku,ne o Bogu.Moglo se prevesti da je Bog stvorio jedinku(što je vjerovatno točnije) ali i ljude!Da se ti i Vlad udružite,ni do gležnja niste tom čovjeku!

Od stručnjaka? Kojeg stručnjaka imenom i prezimenom patriote. Ili što je mnogo vjerojatnije, da si ga krivo shvatio.
Jednostavno je suludo jer kada je pisana Biblija? Ako je doba prije Egipta (što sumnjam) nego je doba Babilona i ranije, već su tada narodi razumjeli množinu i jedninu. Plemena koja su kasnije sačinila židove su semiti, ali nisu jedini semiti te je suludo uopće ovo što govoriš.
U ostalom, znanost i istraživanja ne vodi jedna osoba nego mnogo njih tako da bi se stručnjaci trebali složiti sa takvim.
Mislim da je autor bio Profesor Vjekoslav Bajsić u knjizi „Granična pitanja teologije i prirodnih znanosti“ napominje da je o citiranom tekstu bilo puno rasprava, osobito o tome na koji način on obvezuje katalike na poslušnost. Vidimo iz njega da papa Pavao V. ne isključuje jednostavno poligenizam, nego obrazlaže zašto se ne može prihvatiti takvo mišljenje. Problem nije toliko u tom potječu li svi današnji ljudi od jednoga, nego se zahtijeva da svi ljudi uopće potječu od jednoga; Krist je, naime, spasitelj svih ljudi. Profesor Bajsić zaključuje: „No kako u enciklici stoji da se ne „vidi“ kako bi se poligenizam mogao spojiti s doktrinom o istočnom grijehu, može se pomišljati da poligenizam ne bi bio odbačen kad bi se vidjelo kako se može uskladiti s tom doktrinom. Prema tomu, nipošto nije isključeno daljnje teološko istraživanje, štoviše, enciklika je potaknula teologe na produbljeni studij o naravi istočnoga grijeha.“

Nisi dao nikakav odgovor. Zašto? Pogledaj...

Prvo patriote, tekst koji si dao je CP sa:
http://mladi.hbk.hr/kmnl/article.php?id=957
ili sa:
http://studentski-pastoral.com/index.php/pitajteKapelana/25

i jedno i drugo su kršćanske, a ne znanstvene stranice.
To je prva rupa koju navodiš.

Nadalje, tko je prof. Vjekoslav Bajsić kojeg spominješ?
Vjekoslav Bajsić (Čakovec,1924.- Zagreb, 1994.) hrvatski filozof i teolog, svećenik Zagrebačke nadbiskupije, profesor filozofije na Katoličkom bogoslovnom fakultetu i njegovim institutima u Zagrebu, odgovorni urednik i autor mnogih izdanja Kršćanske sadašnjosti, mislitelj svjetskog ugleda.[1].
Studij filozofije i teologije završio je na Gregorijanskon sveučilištu u Rimu 1961. godine. Nakon studijskog boravka u Rimu i južnom Tirolu, gdje se oporavljao od bolesti pluća, vratio se u domovinu 1962. godine te započeo predavati filozofiju na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu gdje se i habilitirao radom Filozofski problemi hominizacije (1966.) Obnašao je i druge dužnosti: knjižničar, dekan fakulteta, član brojnih povjerenstava, član Vijeća Biskupske konferencije Jugoslavije za one koji ne vjeruju i član Europskog društva za katoličku teologiju. Objavljivao je brojne studije i članke.

To nije nikakav odgovor na hebrejski jezik o kojem smo raspravljali.
Štoviše, sam sebi skačeš u usta i diskreditiraš se. Citirat ću te

Patriot wrote:.....To sam čitao od stručnjaka za povjest i jezik u Židova ,i nije pisao kršćanin!......

Štoviše, da si to rekao boldao sam i na qvote tvog posta na vrhu.

To nam govori što? To nam govori:
1. da se ne radi o stručnjaku za hebrejski jezik nego filozofiju i teologiju tj. sve vezano za kršćanstvo, ne za judeizam i hebrejiku.
2. da se radi o kršćanu, štoviše svećeniku, iako si rekao da si čitao tekst od nekršćana.

Već sam ti rekao, ako te nešto zanima iz nekog područja, onda pitaš osobe koje su za to područje, ne kršćana i/ili svećenika osim ako se radi o teologiji kršćanstva, naravno.

Preporučam ti:
http://www.superknjizara.hr/?page=knjiga&id_knjiga=37246

rabin kotel da-don
ŽIDOVSTVO - život, teologija i filozofija
Objasnjenje Biblije - Page 2 M_37246


da li imaš još što za reći?

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Objasnjenje Biblije - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Patriot_1 Thu 16 Oct - 16:29

Ja sam napisao"mislim" da je bio autor Vjekoslav Bajsić!
Dakle,nisam siguran,knjigu sam čitao prije 20 godina!Uosatalom i da je bio on,svi poznati katolički teolozi(i nepoznati) znaju Hebrejski jer og,kao i Grčki se na bogosloviji uči!
Nisi znao?
Ta knjiga mi je bila zanimljiva jer pisac tvrdi (mislim da nije bio kršćanin,no nebitno)da je nesigurno dali je Adam jednina ili množina!A to mi je bilo zanimljivo stoga što ni sam neznam dali je Bog stvorio čovjeka ili čovjeke.Eto!Imaš li joššto za cjepidlaćiti?
Mlad Vlad naime kaže da je Bog stvorio ljude,,množina,,i prije Adama!I kaj sad?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Guest Thu 16 Oct - 19:29

Sefirot wrote:

Preporučam ti:
http://www.superknjizara.hr/?page=knjiga&id_knjiga=37246

rabin kotel da-don
ŽIDOVSTVO - život, teologija i filozofija
Objasnjenje Biblije - Page 2 M_37246

Imam tu knjigu na polici. B-)

Kupila sam je davno kad sam učila za ispit iz predmeta Uvod u judaizam koji sam slušala baš kod rabina Kotel Da-Dona. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Objasnjenje Biblije - Page 2 Empty Re: Objasnjenje Biblije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum