ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by epikur37 23/5/2016, 23:56

Hrvatska očima stranaca: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Oldtajmerima prošli cijelu Hrvatsku, vozeći i selima u kojima auto ne vide danima.

729PREGLEDA
Hrvatska očima stranaca: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave
Foto: Privatni album
Spačeki
Spačeki
Spačeki
Spačeki
Spačeki
Radmila KovačevićAUTOR:
Radmila Kovačević
Ne zna se je li bilo uzbudljivije mještanima duž rute od 6600 kilometara, na kojoj je bilo i sela kroz koja auto ne prođe po tjedan dana, ili putnicima francuske karavane od čak 70 spačeka, osam džipova, dva kamiona i tri šlepera, koja je prokrstarila Hrvatsku, Bosnu, Crnu Goru i Srbiju.


Članovi francuske udruge spačekista Norev iz Bretagne svojim su oldtajmerima izazivali simpatije, a pri kraju putovanja, na rastanku s Hrvatskom, i sami su svoju pustolovinu zaključili s puno simpatija. Osim jedne šasije, izdržali su svi automobili stari od 38 do čak 50 godina, ali i posade među kojima i bračni par, vozač u 86. i tri godine mlađa supruga.

Larina pjesma ih oduševila

– Jesu u godinama, ali bili su prezadovoljni. Najviše ih se dojmila Hrvatska, pogotovo kad su u Zagrebu imali priliku slušati pjesme koje su u Francuskoj nekad bile hit. Kad su čuli Larinu pjesmu na francuskom, bili su izvan sebe od uzbuđenja, nisu mogli vjerovati da je pred njima Tereza na čijem su nastupu u svome gradu bili prije 55 godina – kaže organizator putovanja, partner u francuskoj agenciji ATV Voyage i sin Tereze Kesovije Alan Kesovija te dodaje: – Nikada prije u ovakvim prigodama nisam majku angažirao, ali htio sam da im naša zemlja ostane u posebnom sjećanju. Hrvatska je moja domovina, ali do 11. godine živio sam u Francuskoj, s njom sam čvrsto poslovno vezan i osjećam obavezu da što više Francuza zavoli Hrvatsku. I obrnuto, naravno.

Put je svakako utrla i njegova majka, čije su pjesme Francuzi obožavali, a to je razdoblje obilježilo i odrastanje našeg sugovornika. – Bilo je to vrijeme velike popularnosti moje majke, puno je nastupala u Francuskoj, odlazila na turneje u Rusiju i druge zemlje, a nije zanemarivala ni domaće festivale. Mene je čuvala naša rođakinja, ali naravno da je bilo najljepše kad se mama vrati. Dobro pamtim jedan koncert kad sam imao temperaturu. Imao sam pet-šest godina i silno sam želio jednu malu igračku, benzinsku crpku koja je proizvodila zvukove. Mama ju je poslije koncerta tražila po pariškim dragstorima i pumpama do sitnih sati i – našla je. Sreći nije bilo kraja. No nije se iskupljivala poklonima što je nema, ljubav je bila dovoljna – kaže Alan Kesovija, koji veli da nikad nije zloupotrebljavao činjenicu što ima poznatu mamu.

Vezani članci
spaček
HOBI I STRAST
Spačekima prošli put od Sahare do sjevera Europe
2.9.2015
komentari: 0
Životni put izabrao je samostalno. Glazba ga unatoč umjetničkim genima nije zanimala i u životu je za mikrofon stao dvaput. – Oba puta je to više bilo pod moraš, kao dijete u duetu s ocem Mirom Ungarom snimio sam i danas popularnu pjesmicu „Al, tata, ti me voliš“ i u vojsci na tadašnjem „armijskom festivalu“. Više me privlačila gluma, koju sam i upisao, ali kad sam sredinom 80-ih dobio ponudu da zbog znanja francuskog jezika vodim jednu turističku grupu, povratka nije bilo. I nisam požalio, nema ljepšeg nego kad vam hobi postane zanimanje – kaže Kesovija, kojeg danas, osim obitelji, najviše ispunjavaju lijepa putovanja poput ovog sa spačekistima.

A gosti iz Francuske otišli su kućama prepuni dojmova. Povratak kroz Hrvatsku su im, osim Tereze, zasladili i Lonjsko polje s drvenim kućama i rodama, tamburaši i kulen u Staroj Kapeli te kolege iz samoborskog Spaček kluba, koji su gostima iz Francuske ponosno prezentirali svoje spačeke.

Mnoštvo pitanja

– Duž puta čudili su se zašto je tako puno neobrađene zemlje. Pitali su i gdje je stoka, znali su voziti cijeli dan i vidjeti dvije krave i pet ovaca. Čudili su se i zašto na ovim prostorima nitko na cestama ne staje na stop. Neshvatljivo im je da vozači, kad izlaze na glavnu cestu, samo malo prikoče i bace pogled lijevo-desno. Zatečeni su koliko je na relativno malom prostoru puno različitosti, crkava i džamija. Francuze, među kojima je bilo i vlasnika tvornica i poljoprivrednika, čudilo je i kako usred dana na terasama ima puno ljudi, kod nas, u sarajevskim kafićima i u Beogradu. Pitali su tko uopće radi, zar nema krize? Nije bilo jasno ni što ljudi rade u restoranima u 11 ili u pet poslije podne. U Francuskoj se ruča između podneva i jedan sat. Ispitivali su je li objed u 11 doručak i što je onaj u pet: ručak ili večera. U Crnoj Gori su se čudili koliko ima visokih ljudi, a u Bihaću im pak nije bilo jasno kako to da u većinski muslimanskom gradu žene nisu zamotane, nego bolje odjevene nego kod njih – reda dojmove gostiju naš sugovornik, koji je i sam usvojio neke navike Francuza. – U tamošnjim restoranima ne pušta se glasna glazba, televizori su svetogrđe pa sad i ja ponekad zamolim u našim restoranima da utišaju glazbu....

Hrvat s dvije adrese i radnim mjestom u dvije zemlje već 27 godina životni stil dijeli sa suprugom Ljiljanom, za koju kaže da je imao sreće što je sreo tako staloženu, dobru ženu. Odlično se slaže s njegovom majkom, a zaslužna je, kaže, što je uvijek ostao čvrsto na zemlji. Bračni par koji može birati kamo će na odmor prvenstvo daje Hrvatskoj, Dubrovniku i Božavi na Dugom otoku. Naša je obala, veli, bez konkurencije. Glavno sidro ipak je u Zagrebu, gdje kći Mila studira francuski jezik. – Na nju smo jako ponosni, vrijedna je i skromna. Na zagrebačkom Adventu radila je na štandu da nešto zaradi – otkriva ponosni tata, koji se već veseli 2019., kad će naša zemlja biti domaćin svjetskom susretu spačeka s tisućama oldtajmera iz cijele Europe.

– Već je ova tura bila sjajna turistička promocija. Na stranicama udruge more je fotografije s tog putovanja, a u Francuskoj je 20.000 vlasnika spačeka i podjednako popularnih diana i amija i uvijek su u potrazi za novim, uzbudljivim rutama.

http://www.vecernji.hr/automobili/francuzi-se-cude-praznim-poljima-i-pitaju-gdje-su-krave-1086489


---------------------------




Glupi Francuzi.

Nema kod nas krava jer kapitalizam XXI stoljeća se bavi uslužnim djelatnostima i financijskim sektorom, genetskim inžinjeringom i sofisticiranim proizvodima a ne jebenim mlijekom.

Mi smo usvojili neoliberalne standarde četvrte tehnološke revolucije i sve smo bliže zapadu :D



Da, krave?! Koji idiot...Francuska debelo subvencionira poljoprivredu i stočarstvo...komunjarski mentalitet:)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by Guest 24/5/2016, 00:13

koji će nam kurac krave, krave se samo nalaze u neoliberalnim zemljama, poput švicarske, njemačke, usa, poljske, njihove države su pune krava i životinja

mi u hrvatskoj mrzimo neoliberalni kapitalizam, i preziremo rad na polju i općenito u proizvodnji i realnom sektoru, i cilj se uvaliti u državni sektor i onda tjekom radnoga dana za državnu nadprosječnu plaću(a država se zadužuje kod neoliberalnih amera ili njemaca čija su polja puna krava) govorimo kako je neoliberalni kapitalizam fuj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by epikur37 24/5/2016, 00:20

mislio sam đoda ne vidi moe postove...al ipak škica
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 00:20

Pa krave su u ....Livnu ....tamo pravoslavna pašcad lol! dolazi prodavat živinu , onda mi to otkupimo , odvedemo dole u Dalmaciju , zakoljemo , nabijemo na ražanj i prodamo turistima.

Šta će nama krave ? Ono Dalmacija kamenjar a gore iza DInare pašnjaci dokle ti god pogled seže.


Last edited by RayMabus on 24/5/2016, 00:28; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by Guest 24/5/2016, 00:22

inače koji kurac krave, krave i mliko mi pari najmanje isplativo.. radije bi ima prepelice ili zečeve itd..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 00:25

RayMabus wrote:Pa krave su u ....Livnu ....tamo pravoslavna pašcad lol! dolazi prodavat živinu , onda mi to otkupimo , odvedemo dole u Dalmaciju , zakoljemo , nabijemo na ražanj i prodamo njima.

Šta će nama krave ? Ono Dlalmacija kamenjar a gore iza DInare pašnjaci dokle ti god pogled seže.
Evo mu stoke ....ako mu je tako to napeto :

Ukupno pronađeno 10.905 rezultata

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-244486-57095a5e8bc91-thumb


Stoka junice junica

Prodajem junicu hlstajn x simental
2.800 KM
Prije 13 dana


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-194749-5734b791db7e1-thumb


Jaganjci Travnicke pramenke

Muski i zenski jaganjci 35kg tezine
180 KM
Prije 11 dana


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-509268-573f3f8f1940b-thumb


Ovnovi IDF i vitenberg

ovnovi idf i vitenberg 7 mjeseci
PO DOGOVORU
Prije 3 dana


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-759630-5743450050e3d-thumb


Krava za drzati

prodajem mladu kravu za drzati
2.500 KM
Jučer, 20:03


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-762597-5736133c1f263-thumb


Ovan godinu i po dana star.

moze zamjena za drugog ovna
300 KM
05.04.2016 u 22:04


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-762597-5736169764378-thumb


Janje decembarsko

Janje oko 30 kg
6 KM
Prije 3 dana


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-536949-574091b91fe85-thumb


KRAVA

TEK OTELJENA
PO DOGOVORU
Prije 2 dana


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-1297647-56c7a7bce8589-thumb


Prodajem kravu

2.500 KM
Prije 17 dana


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-1283682-566c7acf80799-thumb


Jagnjad, ovnovi i sjanjne ovce

Il de france, virtemberg i bergamo
PO DOGOVORU
Prije 4 dana


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-874984-5727b98fe119e-thumb


Krava i junica

Za domaćina
PO DOGOVORU
Prije 21 dan


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-891227-5743181f089b1-thumb


Krava steona 7-i mjesec

krava steona
2.200 KM
Jučer, 16:48


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-739571-5730b6d777bf1-thumb


Zdrijebe konj zdrijebac

zdrijebe kupljeno u hrvackoj krupna rasa
2.500 KM
Prije 14 dana


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-1414922-573c751f9ab70-thumb


Junica simentalka

junica simentalka
1.950 KM
Prije 5 dana


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-1053502-5742c7a2de286-thumb


Romanovski muski janjci povoljno,moze zamjena

PO DOGOVORU
17.03.2016 u 19:11


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-407550-574008256e052-thumb


PRODAJEM OVCE

063-721-619 SLAVKO MARJANOVIC
PO DOGOVORU
Prije 3 dana


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-1053502-5742c5d10c896-thumb


Romanovski ovan

500 KM
Jučer, 11:01


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-1147551-5742af0d0219f-thumb


Prodaje se steona krava

ekstra krava za držat
2.400 KM
Prije 27 dana


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-821143-5735aa42331af-thumb


2 mlade krave prvoteljke

3.900 KM
Prije 11 dana


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Slika-172831-573c06b769e2c-thumb


Junad bikovi

Junad bikovi


http://www.olx.ba/stoka/208/646
RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 00:30

Kakve krave ? Dalamacija je kamenjar a gore iza DInare , nenaselejno ( uvik bilo ) , pašnjaci di god se okreneš , industrije nema ......ljudi imaju te živine .....dole u LIvno odgonjaju , prodaju , mesari po Dalmaciji to otkupe .....prodaju dole a liti to se prodaje ka ludo jer dođe miljon turista.

Ne ispalti se to u hr tovit uopce.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by epikur37 24/5/2016, 00:30

RayMabus wrote:Pa krave su u ....Livnu ....tamo pravoslavna pašcad lol! dolazi prodavat živinu , onda mi to otkupimo , odvedemo dole u Dalmaciju , zakoljemo , nabijemo na ražanj i prodamo njima.

Šta će nama krave ? Ono Dlalmacija kamenjar a gore iza DInare pašnjaci dokle ti god pogled seže.


Oke koliko sam upratio vi u dalmaciji imate jak otpor prema kravama i kravljim proizvodima...(jasno jer krave nemate niti opstaju tu)

Vrhnje mrzite, mlijeko samo u makijato i slično a sirevi samo ovčji

Međutim, mladi kravlji sir...sir i svježe vrhnje s toplim kruhom...pa masni kravlji sir i to....mmmmm...volite ali ne priznajete





epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 00:31

CERTIFICIRANA PRVA KLAONICA U SPLITSKO-DALMATINSKOJ ŽUPANIJI
Ožujak 24, 2015
uredio admin
Dodaj Komentar
Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Skokic-web-600x450
Dana 19.03.2015. vlasnicima obiteljske tvrtke Škokić d.o.o. uručen je certifikat Halal kvalitete. Certifikat je direktoru firme  Jošku Škokiću dodijelio glavni imam splitski, Vahid efendija Hadžić, izaslanik muftije u Republici Hrvatskoj pri tome izrazivši svoje zadovoljstvo što sada po prvi puta svi građani grada Splita i šire imaju u ponudi i Halal crveno meso. Efendija Hadžić čestitao je vlasnicima tvrtke nadodavši da bi i drugi trebali slijediti njihov primjer. Uz izaslanika muftije ispred Islamske zajednice u RH i Centra za certificiranje halal kvalitete dodjeli su prisustvovali rukovoditelj Centra, Aldin Dugonjić, Muhamed Mandžić, voditelj odjela za certificiranje i turizam te mr.sc. Edina Mešić, tajnica Centra. Svečanost su također uveličali i predstavici grada i gradske uprave Kaštel Sućurca, Solina , direktorica Turističke zajednice Kaštel Sućurac  , predstavnici medija i mnogi drugi.
Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave IMG_6943-300x224
U svom uvodnom obraćanju rukovoditelj Centra čestitao je domaćinima iskazavši svoje zadovoljstvo pridruženjem sustavu Halal kvalitete.
„ Čestitam obitelji Škokić na ovom značajnom iskoraku kako za njihov obiteljski posao tako i za poslovni poduhvat kojim kvalitetu svojih mesnih proizvoda podižu na još veću razinu. Uzevši u obzir ova krizna vremena,  čestitam im na prepoznatom potencijalu i nadam se da će ovim certifikatom ostvariti još i veći uspjeh za koji već postoji iskazani interes. Naime ovo je treća tvrtka na području splitsko-dalmatinske županije, a nadamo se da će se pridružiti i još veći broj te time doprinijeti razvoju  grada Splita kao  „Halal Friendly“ destinacije. Strateški je vrlo značajno da imamo certificiranu klaonicu na ovom području zbog sve večih zahtjeva ugostitelja i hotelijera „.
Direktor firme Škokić zahvalio se Centru na ostvarenoj dobroj suradnji te poželio da se ona i u budućnosti nastavi razvijati. Završnu riječ imao je dogradonačelnik Kaštela koji je još jednom čestitao domaćinima koji su lokalnom stanovništvu od davnina poznati po kvaliteti svojih proizvoda.
Inače, mesnice obitelji Škokić imaju dugogodišnju tradiciju proizvodnje i prerade mesa. Razvoj modernih tehnologija među kojima od sada spada i Halal,  u obradi i preradi mesa uvjetovao je unapređenje klaoničke obrade , a s vremenom i razvoj prerade mesa pod krovnim brandom Dalmatinka. Stoga od  danas banjalučke i leskovačke ćevape i pljeskavice te veliki izbor sudžuka , sudžukica i telećih hrenovki možete naći i u Halal ponudi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 00:33

Znam i ovog efendiju i ovog Škokica ....al ih obojicu znam iz dva razlicita događaja ....Škokica znam jer je tu u Sućurcu ....a ovog efendiju od prije nekih pola godine od prijatelja otac musliman umro pa mu bija sprovod ....pa je bija sprovod po islamskim obicajima tako da je ovaj lik prevodija pokop.

DObro nije da je pokojni Ismet nešto bija religiozan ......a i žena mu je Hrvatica al ok ....po islamskim obicajima je bio ovaj sprovod pa je bio i efendija baš ovaj.


Last edited by RayMabus on 24/5/2016, 00:35; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by epikur37 24/5/2016, 00:34

Turski je bio Klis i cijelo zaleđe,ne čude hahal me4snice podnomosora...



epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 00:37

Ovi halal certifikat ....to ti je zakolju odma krawu tu di se jede i te šeme ....kupuju gore stoku na veliku ....kakve krave u Dalamciji i to ....pa uzgajat još ....nit ima pašnjaka nit se isplati .....pa sve ono iza DInare ....pa i RS ...šta ti gravitira Livnu ti nama prodaje stoku ....a liti dođe miljon turista ......TRIBA TO COVICE NARANIT.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 00:48

Francuzi su inace glupi tako da ......... lol!



Puna Bosna krava a on pita di su krave ?

A svašta. lol! 


Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Straparijada-veliko-palanciste
RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 00:55

Ima ti kravetina gori u Bosni koliko oceš.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 00:59

Za kravu moraš imat sijeno ....a kamnjear to nije ne samo ovdje u Dalmaciji ( aj ovo ravni kotari kako tako ) nego ni u Hercegovini to nije zgodno ( kako gdje al uglavnom ne ) ....nego baš ona zona iza Dinare put Mrkonjić grada i sve to toamo uokolo.

Krava triba : voda i pašnjak a pašnjak nije kamenjar nego livada i to obicno one koje nisu za sadit ništa nego il su na visini il su na nekim padinama koje nisu kamenjar a to ti je to gori ...cila ta zona.

Ima krava .....ko u prici.

To ti je uvik bilo tako ....slabo naseljeno , nema industrije a pašnjaka koliko oš ....šta ce ljudi drže stoku .....jeftino im je za uzgojit , nepalcaju sjeno ....samo ih puste i to ....malo veterinar pogleda i to šta mora .......pa tamo divlji konji trče naokolo a ne krave ono.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 01:03

RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 01:48

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Pa krave su u ....Livnu ....tamo pravoslavna pašcad lol! dolazi prodavat živinu , onda mi to otkupimo , odvedemo dole u Dalmaciju , zakoljemo , nabijemo na ražanj i prodamo njima.

Šta će nama krave ? Ono Dlalmacija kamenjar a gore iza DInare pašnjaci dokle ti god pogled seže.


Oke koliko sam upratio vi u dalmaciji imate jak otpor prema kravama i kravljim proizvodima...(jasno jer krave nemate niti opstaju tu)

Vrhnje mrzite, mlijeko samo u makijato i slično a sirevi samo ovčji

Međutim, mladi kravlji sir...sir i svježe  vrhnje s toplim kruhom...pa masni kravlji sir i to....mmmmm...volite ali ne priznajete





Imamo mi krava al ono to ti netko drži nekoliko komada i tako .....za neke veće kolicine .....a treba sjeno a to košta pa sad ono to se tako ne isplati osim ako nije neka specijalizirana proizvodnja za nešto ....neka posebna vrst krave eu klasa i te šeme ....al ove domace masovno ......ono Bosna je tu odma preko brda ....Livno i ta šira okolica .....sve to koliko god moš zamislit a da je nekome isplativo kravu dopeljat do Livna da je kupe mesari iz Dalmacije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 01:53

Ima krava i dole al ono .....nije problem nju ni držat al ti treba sjena pa sad tu i tamo koju al ako ćeš više ono .....ako nemaš baš ledinu okolo nego kamenjar ....onda .....moraš kupovat sjeno ....tako da ...jel.

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Sedramic8-020315
RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 01:58

Ima dosta krava i u Dalmaciji  ( ne otoci jer nema vode a ove piju vodu ko smukovi ) samo šta se ljudi ne penju po brdima i tako to al ta proizvodnja nije dovoljna za naše potrebe u smsilu mesa pogotovo liti kad navali miljon turista plus u Bosni ima uvik zeru jeftinije za kupit pa prebacit ovamo .....tako da to ....ima al ono em nije to teren za kravu em ono treba nama toga više em u Bosni moš nac jeftinije pa sad ....kako tko al ima ih i ono malo gledaj bolje kad negdje odeš u zaleđe i tu uz obalu a da ima trave pa ceš ih vidit.

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Krave-junice-domace-dalmacija-slika-53203621
RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by RayMabus 24/5/2016, 02:17

Ima u Kaštelima ovdje jedan pajdo ja ga znam i taj otkad znam za sebe raznosi svoje mliko tj ima svoju farmu u Kaštelima .....al taj je samo mlijekara .....i to kvalitetno domace i ljudi to znaju i ima tržište i to ti je to .....i to je ok mliko .....al taj ima svoju računicu , uhodan biznis i ono nema greške ...šta platiš dobiješ tj pravo mliko .......a ovo drugo .....meso i to ......jbga sjeno je ovdje problem a u Bosni tj tom zaleđu gore Livno i to okolo to nije problem uopce.

Ima oko SInja nešto i tu tamo dikoja i to je to ....ovo je ipak kamenjar ono tako da .....a gori ti je Bosna i idealni uvjeti ....i tako ....to.

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave 03
RayMabus
RayMabus

Posts : 175655
2014-04-11


Back to top Go down

Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave Empty Re: Francuzi se čude praznim poljima i pitaju gdje su krave

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum