ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Guest 5/10/2016, 23:57

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Beta | 10. maj 2016. 15:09 | Komentara: 1
Istoričarka Latinka Perović ocenila je danas da Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju i da tu državu razumevaju samo folklorno, a političke elite u Srbiji pokušavaju da "sede na dve stolice - i Rusija i EU"
Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju PEROVIC_620x0

Istoričarka Latinka Perović ocenila je danas da Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju i da tu državu razumevaju samo folklorno, a političke elite u Srbiji pokušavaju da "sede na dve stolice - i Rusija i EU".


"Rusija je za Srbiju kao fatamorgana. Mi hoćemo u EU, ali pokušavamo da održimo balans čiji je nosilac bila Jugoslavija, ali koji Srbija danas ne može da preuzme", rekla je Latinka Perović na okruglom stolu "Srbija u geostrateškom pozicioniranju Rusije" u Novom Sadu.

Prema njenim rečima Srbiju i Rusiju vezuje ideja "velike države", za čije očuvanje se koriste i nasilni načini, te da srpsko-ruske odnose treba gledati kroz naučni pristup, racionalno i kroz različite dimenzije.

Bivša ambasadorka Srbije u Rusiji Jelica Kurjak kazala je da je Srbija uvek imala "problem sa identifikacijom", a da je Rusija znala da iskoristi tu rastrzanost.

"Srbija stalno sedi na te dve stolice - EU i Rusija, i mislimo da smo jako važni u tom sedenju, ali ustvari gubimo sebe", kazala je ona.

Kako je objasnila, Srbija je danas "konglomerat političkih partija" koje od uskih interesa ne vide celokupnu državu, a kao veliki problem u funkcionisanju države navela je i "da Srbija nikada do kraja nije sprovela reforme, a svoje reformatore je ili ubijala ili su se oni sami povlačili".

"Kao i Rusiji, i nama je stalno odgovarao jedan 'gazda', ma kako se on zvao. Ta nespremnost da se iskorači u novo je suština i srpskog i ruskog identiteta", dodala je Jelica Kurjak.

Ekonomski novinar Dimitrije Boarov ocenio je sa stanovišta ekonomske politike da je mišljenje da se treba okrenuti ruskom tržištu proizašlo iz "porasta proruskih idelogija i reklamerstva Rusije kao alternative u domaćoj politici".

"Javlja se sve više reklamera takvog koncepta, a činjenice govore nešto sasvim drugo. Prošle godine izvoz Srbije u Rusiju iznosio je 726 miliona dolara, a 1990. godine je on iznosio 1,197 milijard dolara. I taj nivo iz 1990. godine nikada za sve ovo vreme nismo dosegli", kazao je Boarov.

Dodao je da tako veliko tržište ne treba potcenjivati, ali da Srbija mora znati da je Rusija "u proseku zemlja siromašnih potrošača".

Orkugli sto organizovao je Helsinški odbor za ljudska prava, uz podršku Fondacije za otvoreno društvo.

VESTI IZ RUBRIKE

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Guest 5/10/2016, 23:59

Vas i Rusa, 200 milijuna Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju 1f600
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Guest 5/11/2016, 00:00

ja nemam taj problem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by RayMabus 5/11/2016, 00:00


Ekonomski novinar Dimitrije Boarov ocenio je sa stanovišta ekonomske politike da je mišljenje da se treba okrenuti ruskom tržištu proizašlo iz "porasta proruskih idelogija i reklamerstva Rusije kao alternative u domaćoj politici".

"Javlja se sve više reklamera takvog koncepta, a činjenice govore nešto sasvim drugo. Prošle godine izvoz Srbije u Rusiju iznosio je 726 miliona dolara, a 1990. godine je on iznosio 1,197 milijard dolara. I taj nivo iz 1990. godine nikada za sve ovo vreme nismo dosegli", kazao je Boarov.

Dodao je da tako veliko tržište ne treba potcenjivati, ali da Srbija mora znati da je Rusija "u proseku zemlja siromašnih potrošača".





Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Srpska-namenska-industrija-oruzje-naoruzanje-izvoz-amerika-evropa-1430349342-651295







Kazan Helicopters (KVZ), predvodnik ruske helikopterske industrije, uskoro će se prebaciti na četverodnevni radni tjedan, tvrde predstavnici tvrtke. KVZ je dio holdinga Russian Helicopters. Radni tjedan sa četiri dana trebao bi trajati samo preko ljeta i pogodit će 40% radnika, kojih je ukupno 6.700.
Prema navodima menadžmenta, smanjenje radnog tjedna odnosit će se samo na pomoćno i administrativno osoblje.
KVZ je dugo bio glavni industrijski igrač u Rusiji. Međutim, usporavanje proizvodnje od 34,8 % u 2015. utjecalo je na kompaniju. Prema objavljenim podacima, prodano je 77 helikoptera u usporedbi sa 107 u 2014. Smanjenje u 2015. je prvo od 2007. kada je iz godine u godinu bilježen rast proizvodnje: 35 helikoptera je prodano u 2007. godini, 58 u 2008., 65 u 2009., 80 u 2010. godini, 93 u 2011., 98 u 2012. i 103 u 2013. godini.
KVZ nije jedini ruski proizvođač sa smanjenom proizvodnjom helikoptera. Ulan-Ude Aircraft Plant (UUAZ) je također prebacio poslovanje na četverodnevni radni tjedan.

http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/43697/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by crvenkasti 5/11/2016, 00:02

Ajde Srbi što ih vole, pravoslavci ovo ono, ali otkud rusoljupci među nama Hrvatima?
Kad smo kulturološki i povijesno Nijemci...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28806
2014-04-18


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Guest 5/11/2016, 00:06

crvenkasti wrote:Ajde Srbi što ih vole, pravoslavci ovo ono, ali otkud rusoljupci među nama Hrvatima?
Kad smo kulturološki i povijesno Nijemci...


Ja sam sigurno nekad u nekom od bivših života živjela u Rusiji. Možda čak i u gulagu, jer toliko puta sam sanjala Sibir i pustinju Gobi da to nije samo slučajnost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Guest 5/11/2016, 00:08

yebiga, mene prvilaci zapad, jugo_zapad
sve to zavisi od coveka do coveka,
ko je  o cemu citao u mladosti to voli
zato je i citao
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by RayMabus 5/11/2016, 00:09

crvenkasti wrote:Ajde Srbi što ih vole, pravoslavci ovo ono, ali otkud rusoljupci među nama Hrvatima?
Kad smo kulturološki i povijesno Nijemci...
Nemaju Hrvati ništa protiv Rusa .....samo nemaju tu mrenu zbog pravoslavlja kao Srbi da ne vide cinjenice .....i to je sve.

Posta sam gore neke podatke ..izvoz srpskog oružja ....nigdje Rusije ....sve zapad više manje .......kriza u helikopterskoj industriji Rusije , smanjena narudžba i tako.

Nemam ništa protiv Rusije tako da me ovo puno ne zanima al ono ako cemo pricat o tome pricajmo cinjenicno a ne dizat u nebesa ovo ono.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Guest 5/11/2016, 00:10

citao sam ja i dostojevskog,
dok nisam upoznao sam ono sto volim
bez osecanja krivice da volim ono sto volim
a ne ono sto mi namecu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Guest 5/11/2016, 00:10

pizzon wrote:yebiga, mene prvilaci zapad, jugo_zapad
sve to zavisi od coveka do coveka,
ko je  o cemu citao u mladosti to voli
zato je i citao

Europski? PT i ES
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by crvenkasti 5/11/2016, 00:10

Reinkarnacija je sastavni dio budizma i hinduizma, ne judaizma.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28806
2014-04-18


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by dzango 5/11/2016, 00:13

pizzon wrote:
Orkugli sto organizovao je Helsinški odbor za ljudska prava, uz podršku Fondacije za otvoreno društvo.


U prevodu - najveći srbomrsci i fukara.

_________________
Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Guest 5/11/2016, 00:14

crvenkasti wrote:Reinkarnacija je sastavni dio budizma i hinduizma, ne judaizma.

Pa ja nisam vjernica, ja sam se mogla multiplicirati u nekoliko epoha. No, sigurno sam uvijek bila krasne vanjštine i vedra duha.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Guest 5/11/2016, 00:15

oni koji su za ruse oni su srbi i vole srbiju,
to su gluposti.
to je bilo tipicno za komunjare pre rata.
zatim inforbirovce,
kao i klonirane slobine cetnike.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by RayMabus 5/11/2016, 00:16

Evo kaže Vučić da se strpite još dve godine :

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Reko-vucic-790x671




Pišem program, nastavljamo reforme, slede nam zlatne godine
Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju F5a99da11da960e399e997d9d607b88e
Foto: Tanja Valić / Tanjug
Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Share_v1_pintrest_gray_icoLatinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Share_v1_facebook_gray_ico
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da se ne bavi kadrovskim pitanjima za najviše državne funkcije, već da je posvećen planu i programu buduće vlade i nastavku reformi, i izrazio uverenje da Srbiji, ako se ovako nastavi, predstoje "zlatne godine".

http://www.blic.rs/vesti/politika/vucic-o-slucaju-savamala-onaj-koji-je-te-objekte-rusio-nocu-je-kompletni-idiot/09vefm3
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-12


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by dzango 5/11/2016, 00:17

pizzon wrote:oni koji su za ruse oni su srbi i vole srbiju,
to su gluposti.
to je bilo tipicno za komunjare pre rata.
zatim inforbirovce,
kao i klonirane slobine cetnike.
Nisu Srbi svi koji vole sendviče.

_________________
Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Guest 5/11/2016, 00:17

Latinka je velikan i kao osoba i kao stručnjak, jedna od rijetkih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Guest 5/11/2016, 00:17

na izboirima su upravo dobili,
svi zajedno,
8 i 5, 13%
tako je glasano


Last edited by pizzon on 5/11/2016, 00:18; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Guest 5/11/2016, 00:18

Jel ona Crnogorka?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by dzango 5/11/2016, 00:19

Neko 5% a neko sendvič.

_________________
Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju Empty Re: Latinka Perović: Srbi ne poznaju dovoljno Rusiju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum