ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twin Peaks (2017.)

Page 10 of 14 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 28/6/2017, 11:14

Ithildin wrote:Btw, o osmoj cu ep pisati kasnije. Jeste li zamijetili da nam se otkrila Bijela loza i da se osmica nastavlja na jedinicu i trojku? Div i senorita Dido ocito su dobri entiteti, Majka je onaj entitet iz staklene kocke sto bljuje ektoplazmu s jajima u kojima se nalaze one kuckolike zabe i orb s Bobom. Mozda je Majka sama gospodja Babalon.

http://www.thelemapedia.org/index.php/Babalon


U trku sam, ali samo da brzinski prokomentiram ovu poveznicu Majka - Babalon. Uopće mi nije palo na pamet! :D A to uopće ne bi bilo čudno s obzirom da se itekako da primijetiti kako je Lynch inspiriran, između ostalog i Thelemom; naposljetku - mislim da je negdje i spomenuto da je jedan od prijašnjih vlasnika dobro nam poznatog prstena bio i sam Crowley. Zapravo, i čitav koncept Crne lože je donekle i kroulijanski. Bilo bi zanimljivo pozabaviti se tom temom i čim uhvatim malo više vremena prokopat ću ponovno malo po folderu s Crowleyjevim djelima.  :D

Hvala na dodatnim pojašnjenjima oko Ritchie Valensa. Gledala sam film La Bamba o njegovom životu prije, valjda, petnaestak godina tako da je dosta toga izblijedjelo iz sjećanja. Zanimljiva poveznica u svakom slučaju! :)

Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 28/6/2017, 18:15

Vegvísir wrote:
Ithildin wrote:Btw, o osmoj cu ep pisati kasnije. Jeste li zamijetili da nam se otkrila Bijela loza i da se osmica nastavlja na jedinicu i trojku? Div i senorita Dido ocito su dobri entiteti, Majka je onaj entitet iz staklene kocke sto bljuje ektoplazmu s jajima u kojima se nalaze one kuckolike zabe i orb s Bobom. Mozda je Majka sama gospodja Babalon.

http://www.thelemapedia.org/index.php/Babalon


U trku sam, ali samo da brzinski prokomentiram ovu poveznicu Majka - Babalon. Uopće mi nije palo na pamet! :D A to uopće ne bi bilo čudno s obzirom da se itekako da primijetiti kako je Lynch inspiriran, između ostalog i Thelemom; naposljetku - mislim da je negdje i spomenuto da je jedan od prijašnjih vlasnika dobro nam poznatog prstena bio i sam Crowley. Zapravo, i čitav koncept Crne lože je donekle i kroulijanski. Bilo bi zanimljivo pozabaviti se tom temom i čim uhvatim malo više vremena prokopat ću ponovno malo po folderu s Crowleyjevim djelima.  :D

Hvala na dodatnim pojašnjenjima oko Ritchie Valensa. Gledala sam film La Bamba o njegovom životu prije, valjda, petnaestak godina tako da je dosta toga izblijedjelo iz sjećanja. Zanimljiva poveznica u svakom slučaju! :)

Hajde, potrazi, molim te. Znas li nesto o Jacku Parsonsu? Opet moram spomenuti tu nesretnu Skrivenu povijest jer se na 255 stranici navodi njegova uloga u tom prvom nuklearnom testiranju, odnosno, kako je doticni to testiranje opisao kao mogucnost provodjenja rituala za zazivanje Babalon, the "Mother of All Abominations".
.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by medication 29/6/2017, 18:14

Neću čitat što ste pisali da ne steknem nikakav dojam ranije.

Naime, mi smo sad skinuli TP od prve epizode i gledamo ga prvi put ikad. Pogledali 5-6 epizoda.
Ne mogu vjerovat da ga nisam gledala ranije, vrh od serije.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 30/6/2017, 09:43

medication wrote:Neću čitat što ste pisali da ne steknem nikakav dojam ranije.

Naime, mi smo sad skinuli TP od prve epizode i gledamo ga prvi put ikad. Pogledali 5-6 epizoda.
Ne mogu vjerovat da ga nisam gledala ranije, vrh od serije.

Weee :-D Pa dobrodosli u svijet izvrsnih pita od visanja i prokleto dobre najcrnje kave! :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 30/6/2017, 11:39

Koji su gori? Treky ili Peaky fanatici? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 1/7/2017, 17:22

sunrise wrote:Koji su gori? Treky ili Peaky fanatici? :D

Ne znam, ja sam i trekkie i "piki" pa ne mogu sa sigurnošću ocijeniti. Mislim da sam, u svakom slučaju, među najgorim fanaticima. :p

Ove nedjelje neće se emitirati nova epizoda. Šteta. :(

Mali muzički intermezzo.


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 1/7/2017, 18:47

Odustali od svega nakon osme. Hvala Bogu! :D
Šteta što mi Lynchev stil režiranja i tematika nikada nikako nisu sjele, iako se može preći preko toga u par filmova, ali to je neka druga priča...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 2/7/2017, 09:49

Zaculi su tvoje vapaje pa ti dadose extra tjedan za oporavak. :-P Ali, ali.. Pripremaju ti pakao u 9-oj! :-D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 3/7/2017, 07:19

Lijep i srdacan pozdrav ekipici s TP-a. Veg, s tobom mi je bilo posebno zadovoljstvo "cakulati". :-) Mislila sam ostati registrirana do kraja sezone jer nakon svake odgledane ep imam potrebu zabiljeziti nekakav tijek misli :-), no jutros sam se probudila s nikad jacim osjecajem da ne zelim vise ni minute provesti u ovim forumskim "gutacima vremena", kreativnosti, dobrog raspolozenja. Zelim vam svima svako dobro! :-) I prokleto dobre jutarnje salice kave uz ukusne pite od visanja! :-D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 7/7/2017, 15:43

Jaooo, tek sad vidjeh ovo. :(
Žao mi je zvog tvoje odluke, ova tema i naše ugodno čavrljanje na njoj mi je bila jedna od rijetkih motivacija da navratim ovdje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 8/7/2017, 12:35

Vratit će se ona. Uvijek se na kraju svi vrate..... :p
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by kic 8/7/2017, 14:07


jbmu misa...
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 12/7/2017, 06:54

Pogledala jučer devetu epizodu, žao mi je što Ithildin nije tu da je prokomentiramo...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by kic 12/7/2017, 06:56


da, ja nisam zadnje dvije ep pogledao :_|
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 12/7/2017, 07:05

Odlične; prva je mindfuck epskih razmjera na Lynchov način, druga je daleko suptilniji tipično tvinpikovski mindfuck. U svakom slučaju - mindfuck :silence:
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by kic 12/7/2017, 07:10


suptilni mindfuck :)) aah jedva cekam se docepati laptopa opet..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 12/7/2017, 14:01

Doslovni mindfuck za one koji nemaju mozga. Serija je nažalost dosadno predvidljivo govno prepuno nebuloza i gluposti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by kic 12/7/2017, 22:22


aj predvidi sta ce bit ptico sveznalico :P
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 13/7/2017, 16:49

Vegvísir wrote:Odlične; prva je mindfuck epskih razmjera na Lynchov način, druga je daleko suptilniji tipično tvinpikovski mindfuck. U svakom slučaju - mindfuck :silence:

E jebi ga, evo me opet ovdje malo. :( Ali samo malo. :)

Iskušenje je preveliko, a TP freakova premalo u mojem okruženju. Dok traje sezona, dolazit ću komentirati svaku novu epizodu. :(

Užas. Osjećam se kao psić kojeg draškaju keksićima. :)

---

This is the Chair. Deveta epizoda. Rekoh si, neće valjda završiti na Andyjevoj i Lucynoj prepirci. No, naslov je sugerirao dirljivu transkomunikaciju između Bobbyja i majora Briggsa. :) Divno. Čitava scena je podsjećanje na govor o Bijeloj palači/kući. :) A oslikana je i Badalemantijevim milozvučjem koje tako rijetko čujemo u ovoj novoj sezoni. Neobično, zapravo. Kao da nas nedostatak glazbe konstantno podsjeća na utišanost Cooperovog uma.



---

Drugi bitan moment vidjeh u primitku DoppelCoopove poruke odaslane Diane. Ili se tako čini, na prvi pogled.

Twin Peaks (2017.) - Page 10 19642510

Na lijevoj strani vidimo njegovu originalnu poruku, na desnoj primljenu Dianinu. Uočavaš razlike? :) Izgleda da je proslijeđena od strane treće osobe.

---

Treći moment tiče se Hastingsove priče. Imamo i njegov blog! Otvoren je 1997. Baš kao i godina "rođenja" Dougija. :)

http://www.thesearchforthezone.com/

Doznajemo da su on i knjižničarka bili u vezi, da su istraživali kojekakva čudesa vezana uz "Zonu". Tako naziva područje koje ima narav n-dimenzionalnosti u kojem su susreli i Majora. :) Još je nešto vrlo neobično u toj sceni s Hastingsom. Datum.

20. 09.

Twin Peaks (2017.) - Page 10 19989211


U prethodnoj sceni s Bobbyjem, šerifom i Hawkom uočavamo još jedan datum.

1. 10. (za koji vele da je za dva dana)

Twin Peaks (2017.) - Page 10 19894710

Zašto mi se čini da i ovdje imamo neke "westworldske" zavrzlamice s događajima u različitim vremenskim okvirima?

---

Hajd` sad ti... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 13/7/2017, 16:53

sunrise wrote:Doslovni mindfuck za one koji nemaju mozga. Serija je nažalost dosadno predvidljivo govno prepuno nebuloza i gluposti.

Je, ako je nešto, onda je definitivno "predvidljivo". : )))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Guest 13/7/2017, 17:55

Ithildin wrote:

This is the Chair. Deveta epizoda. Rekoh si, neće valjda završiti na Andyjevoj i Lucynoj prepirci. No, naslov je sugerirao dirljivu transkomunikaciju između Bobbyja i majora Briggsa. :) Divno. Čitava scena je podsjećanje na govor o Bijeloj palači/kući. :) A oslikana je i Badalemantijevim milozvučjem koje tako rijetko čujemo u ovoj novoj sezoni. Neobično, zapravo. Kao da nas nedostatak glazbe konstantno podsjeća na utišanost Cooperovog uma.

* Badalamentijevim


Twin Peaks (2017.) - Page 10 Tp-garland-vision


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Twin Peaks (2017.) - Page 10 Empty Re: Twin Peaks (2017.)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 14 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum