ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by catabbath 26/4/2016, 19:55

Ovako je recimo izgledalo Sarajevo pod Trucima

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 RTEmagicC_643bc9a3be.JPG

A ovako Pula pod Austrijom
Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Istra-pula-renovirana-austrougarska-starina-obali-slika-38126047

catabbath

Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Guest 26/4/2016, 19:57

dawson wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:hrvati su koliko sam gledao povjest i demografiju istre, protjerali talijane i spustili se iz istarskih brda i sela u talijanske stanove na obali cheers

Ma nisu baš potjerali, recimo da oni talijani koji su imali "putra na glavi" su sami otišli ali dosta talijana je ostalo. Oni su u pravili živili u gradovima na zapadnoj obali dok su Hrvati živili po selima u unutrašnjosti i na ustočnoj obali. Normalo otišlo je na zapad i nešto Hrvata kojima se nije dali biti u Jogoslaviji, nešto moje rodbine recimo.

ovisi baš gledam.. da istina je otišao je iz istre velik dio hrvata/slovenaca koji su bili protiv komunizma, međutim gledam uglavnom je potjeralo talijane.. nemožeš govoriti "neki su ostali" kada im je broj sa 35% pao na 6%.. dakle matematički je nestalo preko 80% talijana

i gledam baš mapu, bili su naseljeni na obali, onoj zapadnoj razvijenijoj, u puli su imali 70-90% većinu, u rovinju preko 95%

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Istria_census_1910

doslovno se tako desilo hrvati seljaci antifašisti sišli sa brda i sela i otjerali talijane građanski stalež u italiju.. tko je bio sretne ruke , tko nije završio u jami cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by jastreb 26/4/2016, 19:57

abraham wrote:Mentalitet je mentalitet. treba pogledati do koje se granice igra kolo a gdje se igraju valceri,polke i sl. To je to.
Pa kolo se igra svuda u Hrvatskoj.

Od Slavonije i Baranje,preko Zagorja,pa do kvarnerskih otoka i većeg dijela Dalmacije.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Guest 26/4/2016, 19:57

dawson wrote:Ovako je recimo izgledalo Sarajevo pod Trucima

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 RTEmagicC_643bc9a3be.JPG

A ovako Pula pod Austrijom
Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Istra-pula-renovirana-austrougarska-starina-obali-slika-38126047

ta pula je imala 80% talijana , vjerojatno nešto njemaca, i manje od 10% hrvata
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Yehudi 26/4/2016, 19:57

n_razbojnik wrote:
abraham wrote:Procitaj zasto dolazi. Mozda ti bude jasnije. Slavi se 100 godina od priznanja islama kao vjere u hrvatskom saboru.
Da no, što je Erdogan , predstavnik muslimana u svijetu?

  Jedan od glavnih u vodstvu  -muslimanske braće- ( MB- oja je u nekim zemljama na listi

 zabranjenih terorističkih organizacija )  ekstremističke islamističke  organizacije.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Guest 26/4/2016, 19:59

btw
evo sarajevo 1914 dok je bila vlast austrije, isto tako izgleda europski

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 4950-75-dpi-Sarajevo-Latin-Bridge-June-28-1914
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by jastreb 26/4/2016, 20:02

Sarajevo je i u doba Turaka bilo lijepo,a o čemu svjedoče izvješća mnogih putopisaca,i to uglavnom onih sa zapada.

Mislim zašto to kriti.

Također postoje i lijepi izvještaji iz turskoga doba o Travniku,Višegradu, Banjaluci i Trebinju.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Guest 26/4/2016, 20:03

preko_vode_do_slobode wrote:btw
evo sarajevo 1914 dok je bila vlast austrije, isto tako izgleda europski

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 4950-75-dpi-Sarajevo-Latin-Bridge-June-28-1914
Sarajevo je bio velik i napučen grad i pod Turcima, oni su ga i podigli zapravo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by debotoijusto 26/4/2016, 20:03

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 H20160426000650

ova sulejmanova dobro zamozana , jos malo pa mumija
sulejman iscrpljen
pretila naglasila sisu 
a jakov srah i trepet avio prijevoznika
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by n_razbojnik 26/4/2016, 20:04

dawson wrote:Ovako je recimo izgledalo Sarajevo pod Trucima

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 RTEmagicC_643bc9a3be.JPG

A ovako Pula pod Austrijom
Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Istra-pula-renovirana-austrougarska-starina-obali-slika-38126047
Otkad je ova slika Bašćaršije, 1600. i neke?

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Guest 26/4/2016, 20:04

jastreb wrote:Sarajevo je i u doba Turaka bilo lijepo,a o čemu svjedoče izvješća mnogih putopisaca,i to uglavnom onih sa zapada.

Mislim zašto to kriti.

Također postoje i lijepi izvještaji iz turskoga doba o Travniku,Višegradu, Banjaluci i Trebinju.

da ali meni se nesviđa ta turska arhitektura.. iako srednje europska mi je isto ružna.. najlipša mi je mediteranska..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Yehudi 26/4/2016, 20:05

GENOCID NAD KURDIMA: Turci tenkovima sravnili Cizre, mrtvi civili po ulicama Dyiarbakira, a zapad kleči pred Erdoganom






Kurds under attack in turkey, hundreds & dead & injured in cizre , urgent appeal ,New video





Kurds Under attack in TURKEY- 100 Dead, 250 injured 24-12-2015 **new video **
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by catabbath 26/4/2016, 20:05

preko_vode_do_slobode wrote:doslovno se tako desilo hrvati seljaci antifašisti sišli sa brda i sela i otjerali talijane građanski stalež u italiju.. tko je bio sretne ruke , tko nije završio u jami cheers

A gle bili su prilično potlačeni jer fašisti (talijanski, drugih nije bilo) se nisu baš fino odnosili prema domorodcima dok su im ekipa i istoka nudili bratsvo&jedinstvo i bolji život u Jugi. Dali smo u konačnici bolje ili gore prošli, teško je reći šta bi bilo kad bi bilo...

_________________
Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Guest 26/4/2016, 20:06

dawson wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:doslovno se tako desilo hrvati seljaci antifašisti sišli sa brda i sela i otjerali talijane građanski stalež u italiju.. tko je bio sretne ruke , tko nije završio u jami cheers

A gle bili su prilično potlačeni jer fašisti (talijanski, drugih nije bilo) se nisu baš fino odnosili prema domorodcima dok su im ekipa i istoka nudili bratsvo&jedinstvo i bolji život u Jugi. Dali smo u konačnici bolje ili gore prošli, teško je reći šta bi bilo kad bi bilo...

iskreno i talijani su znali biti gamad u dalmaciji, pa mi je isto žao što smo ih protjerali.. ja sam za suživot i toleranciju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Yehudi 26/4/2016, 20:14

Cijeli zapadni svijet se pravi kao da se ništa ne događa, pregovaraju i nude milijarde eura Turskoj, nude bezvizni režim za EU i tapšaju ih po ramenima, dok oni Kurde ubijaju kao muhe’, kaže Robert Valdec, koji je u stalnom kontaktu s prijateljima u Dyiarbakiru, u kom je boravio pred četiri mjeseca.


 Medjutim zapadni mediji sustavno prešućuju granatiranje grada veličine Zagreba, koji je ujedno i zaštićeni spomenik kulture nulte kategorije.


“Pobjegli smo od tog kriminalnog granatiranja, moja i obitelj jedne sestre, u drugi dio grada. Na žalost, jedna sestra i njena obitelj ostali su u zamci tamo. Izgubili smo sve što smo imali. Pucaju po nama neselektivno. Sreća je da sam uopće živ. Ovo izgleda kao Sirija!


 Molim te, obavjesti koga god možeš, jer u svjetskim medijima nitko ne govori o tome”, kaže jedna SMS poruka novinaru Robertu Valdecu iz Dyiarbakira, u kom je boravio u 11. mjesecu prošle godine i stvorio brojne kontakte. Jedna druga kaže: “Uzimaju kvart po kvart. Centar grada.


 Tu živi oko 250 000 ljudi! Sada su dovezli tenkove i teška oklopna vozila. Granatiraju nas. I helikopteri nadlijeću. Vidio sam puno ubijenih civila. Mrtva tijela leže po ulici oko moje kuće.”
---------------------------------------------------------------------------
  Napadi  erdoganovih  janičara  na civile  se ne smiju prikazivati u demokratskoj EU ili kako?


Za manje od ovoga su režimi napadani kao diktatorski i krvavi, ovome psetu serdoganu se sve tolerira 


 a zapadni mediji sramno šute.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Guest 26/4/2016, 20:16

tko šuti, ja pratim index i tamo redovito pišu o tome. marc-ov dnevno.hr isto tako piše o tome.. socijalistički mediji poptu yutarnjeg ili nešto od HINE me ne interesuju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Guest 26/4/2016, 20:18

svi znaju da turci rade sranja samo svi šute i kleče pod njima , jer zbog neoliberalnog kapitalizma postali su jako moćna država..

isto kao što svi znaju da ameri rade sranja, i svi ih kritiziraju, a opet političari kleče pred njima..

isto je i sa rusima, putin je vojno intervenira u nekoliko zemalja, a opet je ugledan i dobrodošao svugdje..

dok nekoj maloj državici nabiju sankcije i bombardiraju je
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by catabbath 26/4/2016, 20:27

preko_vode_do_slobode wrote:tko šuti, ja pratim index i tamo redovito pišu o tome.  marc-ov dnevno.hr isto tako piše o tome.. socijalistički mediji poptu yutarnjeg ili nešto od HINE me ne interesuju

Ma dobro mi smo nebitni al recimo Merkelica, Holande i ostala banda se prave kao da ne gledaju vijesti. Samo čini mi se da im se ta politika sve više obija u glavu jer Serdogan jebe i ne vadi a pitanje koliko duboko njegova kita može ući Merkelici u guzicu...
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Yehudi 26/4/2016, 20:38

Lider stranke HDP: "Turske snage su izvele masakr u gradu Cizre i ne žele da se to otkrije"


Lider turske opozicijske stranke HDP, Selahattin Demirtas, osudio je operacije turske vojske protiv kurdskih pobunjenika na jugoistoku zemlje ističući kako vlasti u Ankari vrše pokolj vlastitog stanovništva ovdje.

"Turske snage počinile su masakr u gradu Cizre i ne žele da se to otkrije", rekao je Demirtas koji se nalazi na čelu ljevičarske pro-kurdske stranke koja je postala treća politička sila u zemlji.
---------------------------------------------------------------------------------------------


Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Robert-valdec-kurdistan



Robert Valdec iz Kurdistana: “Turska ubija Kurde k’o muhe, a Europa joj nudi pomoć!”



Dajte se više probudite“, zavapio je ponajbolji hrvatski novinar Rober Valdec iz Kurdistana i objasnio kako Europa pomaže Tursku “dok oni ubijaju Kurde ubijaju k’o muhe”.

Dyiarbakir, Turska, članica NATO-a, danas ujutro. Rokaju iz svega – tenkova, PAM-ova, dugih cijevi… Hajde EU, dajte Erdoganu još 6 milijardi eura, primite još dva milijuna imigranata koje vam šalje, ukinite vizni režim, pokrenite pristupne pregovore.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Guest 26/4/2016, 20:43

Erdogane Turčine,napusi se Qurčine.. ebi ga..nikako nisam moga duvnludati onaj spisak sa 50 milijuna Turaka..izgleda da su to brzo zblokali...mozda na gusarskom doku ima... pirat
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by vuksadinare 26/4/2016, 21:13

n_razbojnik wrote:
dawson wrote:Ovako je recimo izgledalo Sarajevo pod Trucima

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 RTEmagicC_643bc9a3be.JPG

A ovako Pula pod Austrijom
Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Istra-pula-renovirana-austrougarska-starina-obali-slika-38126047
Otkad je ova slika Bašćaršije, 1600. i neke?
Ne...iz polovice 19 stoljeca...bas negdje malo prijevneko sto je bosna anektirana od austrije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99203
2015-09-08


Back to top Go down

Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK - Page 9 Empty Re: Sultan Erdogan dolazi u zagrebački HNK

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum