ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danas kuham...

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 15:15

Kupila Mason jars. Pripremila rolled oats za sutra za dorucak. Voce cu dodati ujutro. 

Danas kuham... - Page 43 X51dfn

Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 15:15

Vegvísir wrote:[gugla miang kam]
auuu sto dama ima neuranjene potkoljenice..no bitno da je mačak solidno uhranjen... king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 15:23

Vegvísir wrote:[gugla miang kam]
Mislim da bi ti se svidjelo. Idem naci recept. U svakom slucaju lisce koje vidis nije betel leaves (bai plu) nego bai cha plu.  :P

http://www.seriouseats.com/recipes/2014/05/leaf-wrapped-salad-bites-miang-kham-from-simple-thai-food.html
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 15:31

Izgleda jako fino!
Vidim da ima i dosta vegetarijanskih verzija po receptićima
Nego, koja bi bila najsličnija europski dostupna zamjena za taj omotavajući zeleniš? scratch Kakav ima okus?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 15:39

Vegvísir wrote:Izgleda jako fino!
Vidim da ima i dosta vegetarijanskih verzija po receptićima
Nego, koja bi bila najsličnija europski dostupna zamjena za taj omotavajući zeleniš? scratch Kakav ima okus?
Sorry, prekida mi se internet veza stalno. angry Pojelo mi odgovor.

Ovo Thai lisce zamijenis zelenom salatom, a umak Thai sweet chilli sauce-om. Ovo njihovo lisce ima prilicno neutralan okus, ne potsjeca me na nikakvu drugu zelenjavu.  

:cook
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 15:45

Super, hvala ti! flower 

Vidim da u ovom receptiću su uključeni shrimps i shrimp paste pa ću morati pronaći neku bezriblju alternativu. Npr. http://www.vegetarianrecipesandcooking.com/vegetarian-miang-kham-recipe.php

Gledam malo menije zagrebačkih restorana s tajlandskom kuhinjom, al' ne vidim da to imaju u ponudi. Bezveze.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 15:48

Limetu nascjeckam na jako male komadice, a ginger na rezance. Inace mian k(h)am se ovdje moze kupiti po samoposlugama. Osim umaka sve drugo su svjeze namirnice koje se ne obradjuju termicki. 

To je inace predjelo ovdje kod mene i u Laosu. U Laosu uz susene skampe mislim da idu jos neke susene ribe. pale  To mi bas i nije nesto...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 15:54

Shrimp paste ti je intenzivnog mirisa i okusa - moras se na to naviknuti, kao i na fish sauce. Zamjenski mozes upotrijebiti Thai sweet chilli sauce. Kako u sastojcima miang k(h)ama vec ima svezeg chillija zamjenskog umaka bih stavila vrlo malo ili nista. 

http://allrecipes.com/recipe/87872/sweet-chili-thai-sauce/ 

Bolje radi te azijske carolije doma. Azijska hrana u nasiim restoranima, barem ono sto sam imala prilike probati, je kao evropska u Aziji - nikakva.  :|


Last edited by wiktoriwictorija on Sat 5 Nov - 15:59; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 15:58

Thai sweet schili umak sam viđala i kupovni kod nas, ali vidim da je skroz laganini napraviti doma

Joj, ni dok sam jela ribu, sušena mi nije bila nimalo fina. A da ne spominjem fermentirana poput
surströmming haringe na koju sam imala nesreću naletjeti u Švedskoj. :|

Nisam probala puno azijske hrane po našim restoranima, a i tad je to uglavnom bila kineska ili japanska.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 16:04

Vegvísir wrote:Thai sweet schili umak sam viđala i kupovni kod nas, ali vidim da je skroz laganini napraviti doma

Joj, ni dok sam jela ribu, sušena mi nije bila nimalo fina. A da ne spominjem fermentirana poput
surströmming haringe na koju sam imala nesreću naletjeti u Švedskoj. :|

Nisam probala puno azijske hrane po našim restoranima, a i tad je to uglavnom bila kineska ili japanska.
Uh, fermentirana ili susena riba - ne idže.  :D Na ove susene shrimps sam se navikla, kao i na zeru fish i oyster sauce-a. Inace ove shrimp su sitne i nekako nemaju taj intenzivan miris. Za Thai mango salatu (od tvrdog, zelenog manga) ih naribam na ribez.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 16:13

Nisam probala taj zeleni mango, samo onaj vulgaris. :D Zapravo, ne sjećam se ni da sam ga negdje vidjela uopće za kupiti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 16:20

Vegvísir wrote:Nisam probala taj zeleni mango, samo onaj vulgaris. :D Zapravo, ne sjećam se ni da sam ga negdje vidjela uopće za kupiti
Dobar ti je onaj zamjenski veggie recept za miang k(h)am. Ne jedem meso, ali kako sam alergicna na soyu, ponekad pojedem skampe ili ribu da nadoknadim proteine. 

Bio je odlican recept za tu mango salatu na youtube-u... Idem potrazit u nadi da taj account nije ugasen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 16:28

Nema onog accounta... Ovo je tek za orijentaciju. Brzo je i jednostavno. Ja dodam chilli i shallots. 

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 16:36

Kužim, zeznuto je pronaći dobar izvor proteina ako ne jedeš meso i ako si, ktome, kao u tvom slučaju, alergična na grahorice. Ja nažalost ne smijem soju jer mi ometa apsorpciju djelatne tvari iz lijeka kojeg moram uzimati, tako da tofu jedem dosta rijetko, iako ga jako volim. Ali na sreću, smijem sve ostale grahorice pa mi je u tom slučaju dosta lakše s unosom proteina. 

Hvala na receptu! :x Veselim se isprobati svašta nešto od ovoga uskoro.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 16:40

Ako posjetis ovaj dio svijeta, imas tecaj kuhanja kod mene.  flower I jos se snabdijes zacinima i mirodijama koje je tesko naci kod nas. 

:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 16:45

Dogovoreno!  cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 16:48

Meanwhile, razmijenimo recepte ovdje.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Sat 5 Nov - 16:55

Super! :tu Stavim sutra neki od arapskih receptića s kojima se igram u posljednje vrijeme :)

Sad bježim oprati suđe pa na druženje s frendovima. :wine
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by betty.boop Sat 5 Nov - 19:01

mozete i na coolinarku stavit recepte, kad je vec otvorena ta tema ... tako da ih lakse nadjemo :)

betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Mon 7 Nov - 15:47

Može i tako! :)


Danas brzinski couscous s povrćem izdinstanim u woku (luk, češnjak, mrkva, tikvica, crvena paprika) i s mrvicom gran padana
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Guest Tue 8 Nov - 1:28

Ok, migracije na Coolinariku.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas kuham... - Page 43 Empty Re: Danas kuham...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum