ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by Guest 15/3/2016, 15:18

[size=36]Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?[/size]

Beograd -- Ambasador Velike Britanije u Srbiji Denis Kif kaže da je baš sada odličan trenutak i prilika za posetu princa Čarlsa i vojvotkinje Kamile Beogradu.
IZVOR: TANJUG UTORAK, 15.03.2016. | 12:44 -> 13:53

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? 49227788156e7f2fbf2221173645480_v4_big

On dodaje da je sada pravi momenat kako bismo se setili najsolidnijeg dela zajedničke istorije i da na tim kvalitetnim temeljima gradimo odnose u budućnosti.
Prema njegovim rečima, ova najznačajnija poseta iz Ujedinjenog Kraljevstva još od 1978. godine snažan je uvod u godinu tokom koje se obeležava 180 godina zvaničnih diplomatskih odnosa Srbije i Velike Britanije, 180 godina, kako kaže, odnosa u turbulentnoj istoriji, odnosa koji su imali svoje uspone i padove, ali čija raznovrsnost i bogatstvo, odnosno dubina nikada nije dolazila u pitanje. 

Srbija i ceo region se nalaze u važnom trenutku u kome milioni građana očekuju pre svega poruke pomirenja, razumevanja i naporan zajednički rad na prosperitetnoj i mirnijoj budućnosti, naveo je Kif u tekstu objavljenom u Politikinoj rubrici "Pogledi". 

Kif kaže da od trenutka objavljivanja infromacije da će njihova kraljevska visočanstva posetiti Srbiju, interesovanje javnosti je ogromno, a najčešća pitanja koja su mu postavljana su: ima li u toj poseti nečeg više od protokola i zašto baš sad? 

Objašnjava da posete članova kraljevske porodice nikada nisu "samo" stvar protokola. 

Tačno je, objašnjava Kif, da se one po svojoj prirodi bitno razlikuju od klasičnih ministarskih, odnosno političkih poseta, ali ako pažljivije pogledate program, primetićete da u ovoj poseti ima važnih vrednosnih poruka i mnogo simbolike.



Predsednik Srbije Tomislav Nikolić, sa suprugom Dragicom, sastaće se sutra u podne sa članovima kraljevske porodice, princom od Velsa i vojvotkinjom od Kornvola, saopštila je pres-služba predsednika.
Na početku zvaničnog programa princ i predsednik Nikolić će kod Spomen-kosturnice u čast branilaca Beograda i na Vojnom groblju Komonvelta odati poštu zajedničkim borbama, iskušenjima i žrtvama vojnika, ali i građanki i građana Srbije i Velike Britanije tokom Prvog svetskog rata. 
Britanski diplomata kaže da je princ od Velsa veliki zagovornik dijaloga među najvećim svetskim religijama. 

Princ će, dodao je, učestvovati u razgovoru lidera pet lokalnih crkvenih zajednica i odvojeno se susresti sa patrijarhom Irinejom.



Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće sutra u 11 h dočeku NJ.K.V. princa od Velsa Čarlsa i vojvotkinje od Kornvola Kamile na aerodromu "Nikola Tesla", saopšteno je iz Vlade Srbije.
Princ će, između ostalog, posetiti i Hram Svetog Save, čiji istorija takođe povezuje narode Velike Britanije i Srbije, kazao je Kif i dodao da će poseta tematski i simbolički povezati i brojna druga interesovanja princa Čarlsa i vojvotkinje Kamile i staviti ih u kontekst britansko-srpskih odnosa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by RayMabus 15/3/2016, 15:23

RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by Guest 15/3/2016, 15:24

hahahahahahaha

dobri ste..... :aw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by Guest 15/3/2016, 15:27

[size=38]ODLUKOM PAPE FRANJE: Majka Tereza biće proglašena sveticom 4. septembra!

PLANETA 11:08, 15.03.2016[/size]
PLANETA11:08, 15.03.2016.1


[url=https://twitter.com/share?url=http://www.kurir.rs/planeta/odlukom-pape-franje-majka-tereza-bice-proglasena-sveticom-4-septembra-clanak-2174105&text=ODLUKOM PAPE FRANJE: Majka Tereza bi%C4%87e progla%C5%A1ena sveticom 4. septembra!][/url]


Majka Tereza biće proglašena sveticom na ceremoniji koja će se održati 4. septembra ove godine.

Ovu vest saopštio je poglavar Rimokatoličke crkve papa Franja




15.03.2016
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by max123 15/3/2016, 15:38

pizzon wrote:
[size=38]ODLUKOM PAPE FRANJE: Majka Tereza biće proglašena sveticom 4. septembra!

[/size]
Ustasa stepinac i siptarka tereza svetcima proglaseni(u skoroj buducnosti)..a srbijanci najvecim evropskim kasapinima(srebrenica).eh sudbo kleta....
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by crvenkasti 15/3/2016, 15:45

Hoće li ići i na Kosovo? Nije bio od 1999.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28827
2014-04-17


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by Guest 15/3/2016, 15:46

a.s. nema nista od toga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by Yehudi 15/3/2016, 15:52

Hoće li i vašim političarima pokloniti svoju sliku, di je sa kamilom 

i to potpisanu i uz to 6 tanjura ca cvjetnim motivom?

 A šta će dobiti za uzvrat, koji poklon, jeli poznato.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by Guest 15/3/2016, 15:56

ne pratim toliko detaljno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by max123 15/3/2016, 15:59

Yehudi wrote:

 A šta će dobiti za uzvrat, koji poklon, jeli poznato.
sudzuk(dimljenu kobasu) kao zastitni znak kraljevske kuce-karadjordjevica...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by BB-8 15/3/2016, 16:53

jer mu je bliža iz zagreba nego iz londona pa će uštediti... :W

_________________
Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Attach13 Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Ban10
BB-8
BB-8

Posts : 3678
2016-01-25


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by jastreb 15/3/2016, 16:54

Hrvatska,pa Srbija,a un Inglez.

Nešto se tu kuha i vari.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by max123 15/3/2016, 17:19

jastreb wrote:Hrvatska,pa Srbija,a un Inglez.

Nešto se tu kuha i vari.
zato vucic pizdi,inglezi,stari serbski kameradi.pa umisto prvo u beligrad oni u zagreb na konak.
a i rusi ih sve manje sljive, dok se ovi uvukli istima u prkno da im samo jos opanci vire.to ti je tako kad bi srbijanci malo sa zapadom malo sa rujama.nitko nevoli prilivode...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by epikur37 15/3/2016, 17:23

Prvo je došao u zagreb ,znači višemu je stalo do nas...pizzon na aparatima
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by RayMabus 15/3/2016, 17:26

epikur37 wrote:Prvo je došao u zagreb ,znači višemu je stalo do nas...pizzon na aparatima
Pa ne možeš projekt treće Juge doduše preko EU gradit brez Rwata. Srbi su tu poslije samo da to potpišu jer ako ne ......sjedenje na dwije stoliće , prewiše šuruju s Rusima , eu parlament , restrikćije kuraz palać .....jedi kamenje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by Guest 15/3/2016, 18:59

Saxe-Coburg Gotha žgadija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by Yehudi 15/3/2016, 20:46

Hanoverci
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by Guest 15/3/2016, 21:22

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Milan-strljic-foto-prva-tv-aleksandad-krstovic-1457995462-864105

[size=38]MILAN ŠTRLJIĆ: U Beogradu su me izbrisali kao glumca
POP KULTURA07:29, 15.03.2016.855[/size]


[url=https://twitter.com/share?url=http://www.kurir.rs/zabava/pop-kultura/milan-strljic-u-beogradu-su-me-izbrisali-kao-glumca-clanak-2173767&text=MILAN %C5%A0TRLJI%C4%86: U Beogradu su me izbrisali kao glumca][/url]


Nikad me niko nije zvao da igram nešto i snimam, a često vidim da se repriziraju moji stari filmovi i serija „Bolji život“, poručuje glumac

Milan Štrljić, jedna od velikih zvezda bivše Jugoslavije, trenutno se druži s publikom u Srbiji u novoj seriji „Kud puklo da puklo“, koja se emituje na Prvoj televiziji. Glumac nerado daje intervjue, ali nije mogao da nas odbije jer smo zbog njega došli iz Beograda čak u Zagreb.

- Na snimanju sapunice stvari funkcionišu veoma brzo. Morate biti tačni i uvek spremni. Imamo seriju koja je već dve godine najgledanija, a što mnogo radimo nekako ide u opis posla - objašnjava Štrljić.

Milan tumači lik Mila Gavrana, koji je pomalo komičan i nije svojstven njegovom opusu.
- Iznenadio me je poziv reditelja Gorana Rukavine. Nisam igrao komedije. Prepoznao je u meni neku zaigranost koja izuzetno paše uz Mila. On je lik koga ljudi sreću svakog dana na ulici. Gluma je zanimljiva jer prepoznaš nešto u sebi što nisi ni znao da imaš. U poslu sam prošao situacije koje u životu ne bih ni doživeo - smatra veliki glumac.

On otkriva da su ostale još tri nedelje do kraja snimanja i da sigurno neće biti treće sezone.
- Ne bih hteo da budem deo ove ekipe kad stvari krenu nizbrdo. Kvalitet ove serije leži u tome što smo uspeli u trci da ispoštujemo i pravila struke. Kolege su uigrane i pomalo blesave. Bolje je da ostanemo u dobrom pamćenju nego da upropastimo stvari - smatra Štljić.

Starija publika najviše ga pamti po seriji „Bolji život“, a iako je proveo u Srbiji skoro 20 godina, ne očekuje da ovde nešto ponovo snima.
- Nikad me niko nije zvao iz Beograda. Teško da ćete me videti. Zvao me je jednom davno samo Ljubiša Samardžić, ali tada sam bio upravnik pozorišta. Često vidim na Klasiku TV neki svoj stari film. Mnogo sam stvari napravio, pogledajte samo „Bolji život“ koliko se reprizira - kroz osmeh će Milan.

Štrljić je, pored rada na seriji, radio i kao profesor glume u Splitu, a kaže da će mali broj studenata moći da se bavi poslom za koji su se školovali.
- Umetnost je rizik. Izloženi smo tržištu, a sad smo i deo EU. Tržište će svemu presuditi, pa i nama umetnicima. Znam da ovo zvuči surovo. Međutim, pozorišta ovako organizovana neće još dugo trajati. Ne budemo li našli prostor na tržištu, polako ćemo nestati. Optimista sam. Za glumu čak ne trebaju ni dve daske ni tekst. S glumom se može dobro živeti. Dok god ima strasti, ima i smisla. Ima sjajnih mladih glumaca. Oni sve znaju. Naći će sebi prostor. Lošiji će morati, kao u Americi, da rade kao konobari - zaključuje glumac.


O naslednici Ivi Štrljić
TEŠKO DA ĆEMO SNIMATI ZAJEDNO

Milan Štrljić podržava svoju ćerku Ivu u odluci da se, pored glumce, bavi i spisateljskim radom.
- Iva je odmalena imala sklonosti ka pisanju. Drago mi je što je prepoznala svoj talenat. Ona je nasledila moju umetničku crtu. Teško da ću igrati nekad s njom. Deli nas tolika udaljenost - požalio nam se Milan.


O Draganu Nikoliću
GAGA MI JE JOŠ U GLAVI

Milana je veoma potresla vest da je otišao Dragan Nikolić.
- Gaga mi je još uvek u glavi. Mileni sam poslao telegram. Srpsko glumište je ostalo bez velikog deteta i glumca - rekao je Štrljić.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju? Empty Re: Zašto baš sada princ Čarls dolazi u Srbiju?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum