ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Simbol KRIŽA!

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Simbol KRIŽA! Empty Simbol KRIŽA!

Post by Patriot_1 Tue 17 Jun - 14:54

Simbol KRIŽA! Images?q=tbn:ANd9GcQEYdLiu24ixvqYNAJSFXXX6ehAUR0oMKOFHNXYoNrhpY2B9YqYMqo1p4aT
On simbolizira dvije najvažnije Božje zapovjedi,,LJUBAV prema Bogu(Vertikala) i ljubav prema ljudima (Vodoravni dio)!
Isus rece svojim ucenicima: "Kao sto sam ja ljubio vas, tako i vi ljubite jedni druge" (Iv 13,34). 2196 Odgovarajuci na pitanje o prvoj medju zapovijedima, Isus rece: "Prva je: `Slusaj, Izraele! Gospodin Bog nas Gospodin je jedini. Zato ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svojega, i iz sve duse svoje, i iz svega uma svoga i iz sve snage svoje.' A druga je: `Ljubi svoga bliznjega kao sebe samoga.' Nema druge zpovijedi vece od tih" (Mk 12,29-31).
Na to se poziva sveti Pavao kad kaze: "Jer tko drugoga ljubi, ispunio je Zakon. Uistinu: Ne cini preljuba! Ne ubij! Ne ukradi! Ne pozeli! i ima li koja druga zapovijed, sazeta je u ovoj rijeci: Ljubi svoga bliznjega kao sebe samoga. Ljubav bliznjemu zla ne cini. Punina dakle Zakona jest ljubav" (Rim 13,8-10).
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Guest Tue 17 Jun - 14:58

Patriot_1 wrote:Simbol KRIŽA! Images?q=tbn:ANd9GcQEYdLiu24ixvqYNAJSFXXX6ehAUR0oMKOFHNXYoNrhpY2B9YqYMqo1p4aT
On simbolizira dvije najvažnije Božje zapovjedi,,LJUBAV prema Bogu(Vertikala) i ljubav prema ljudima (Vodoravni dio)!
Isus rece svojim ucenicima: "Kao sto sam ja ljubio vas, tako i vi ljubite jedni druge" (Iv 13,34). 2196 Odgovarajuci na pitanje o prvoj medju zapovijedima, Isus rece: "Prva je: `Slusaj, Izraele! Gospodin Bog nas Gospodin je jedini. Zato ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svojega, i iz sve duse svoje, i iz svega uma svoga i iz sve snage svoje.' A druga je: `Ljubi svoga bliznjega kao sebe samoga.' Nema druge zpovijedi vece od tih" (Mk 12,29-31).
Na to se poziva sveti Pavao kad kaze: "Jer tko drugoga ljubi, ispunio je Zakon. Uistinu: Ne cini preljuba! Ne ubij! Ne ukradi! Ne pozeli! i ima li koja druga zapovijed, sazeta je u ovoj rijeci: Ljubi svoga bliznjega kao sebe samoga. Ljubav bliznjemu zla ne cini. Punina dakle Zakona jest ljubav" (Rim 13,8-10).
Najstariji solarni simbol. Ankh, znak vječnog života kod Egipćana.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by aben Tue 17 Jun - 17:00

Ne kužin, jel se ti klanjaš križu? 
Kako je to drukčije od kipa?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Patriot_1 Tue 17 Jun - 18:03

aben wrote:Ne kužin, jel se ti klanjaš križu? 
Kako je to drukčije od kipa?
Što ti neznaš razliku između simbola i nečega ili bolje nekoga koga treba štovati?
Plitke li vjere!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by aben Tue 17 Jun - 20:12

Znači, križ je simbol okomito vodoravnosti a kip sv ante sveti ante glavon i bradon?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Patriot_1 Tue 17 Jun - 23:17

aben wrote:Znači, križ je simbol okomito vodoravnosti a kip sv ante sveti ante glavon i bradon?
Nemoj zasrati svaku temu glupim upadicama!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by kic Tue 17 Jun - 23:21

Simbol KRIŽA! Guenon_symbolism_cross_1
The upper axis of the cross is shown to be the spiritual axis. This is the divine ray of emanation from the Source, it is the connection to the higher Self, the direction of divine attraction in spiritual evolution, the "will of heaven", and the connection between all possible worlds.
The horizontal axis is shown to be the created world, the plane of earthly life and existance, the stage on which the individual ego operates.
The intersection of the two axes is where "heaven and earth" meet. This is the point of divine influence. This is also the goal of the seeker, for to find this center is to merge your will with the will of heaven and obtain perfect harmony and"effortless action.


više u samoj knjizi, lako je nać pdf.


Last edited by kic on Tue 17 Jun - 23:32; edited 1 time in total
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Patriot_1 Tue 17 Jun - 23:25

Križ - radikalna novost Božje ljubavi
Simbol križa poznavale su neke civilizacije i religije i prije kršćanstva. Tragovi križa nalaze se u starom Egiptu, Aziji, Latinskoj Americi, Indiji te u ponekim europskim mitologijama. Križ su smatrale kozmičkim simbolom, kojeg su bogovi ljudima darivali za život i sreću. Križ je na neki način i prije Isusove smrti u Izraelskom narodu bio znak spasenja. Bog naređuje proroku Ezekielu da prođe Jeruzalemom i znakom Tau opečati sve one koji će se spasiti od uništenja (usp. Ez 9,4.6).  Križ u obliku slova tau Židovima je bio znak Božjeg spasenja i zaštite. No, kršćanska je poruka križa posebna. Isusova je smrt na križu objavila nešto što je do tada u svim religijama bilo nečuveno.
Vratimo se najprije u grčko-rimski svijet Isusova vremena. U njemu se križ, za razliku od značenja u drugim religijama, smatrao najokrutnijom i najsramotnijom smrtnom kaznom. Smrću na križu nije smio umrijeti rimski građanin, nego samo najveći zločinci. Osim tjelesnog uništavanja, smrt na križu je uključivala i društveni prezir. Raspetoga više nitko nije smio niti spomenuti. Jednostavno bi bio izbrisan iz cjelokupne društvene svijesti.
Unutar ovakvog shvaćanja križa ne čudi što Isusova smrt na križu od samog početka predstavlja poteškoću. Kako shvatiti da je Sin Božji, koji je došao započeti novi Božji svijet, na tako tragičan način završio svoje poslanje? Sami su apostoli stajali zbunjeni pred tom činjenicom. Njihov bijeg i strah za vlastiti život pokazuju da ni oni, unatoč bliskosti s Isusom, nisu shvatili njegov završetak na križu. I kasniji kršćani su se jednako pitali: Zašto je Isus, Sin Božji, morao na ovako besmislen način umrijeti? Pitanje je sezalo i dublje: Zašto Bog nije odabrao neki drugi put spasenja ljudi? Smrt na križu nije se mogla tako jednostavno pomiriti s poslanjem Sina Božjega. Već u evanđeljima nalazimo odjek takvih pitanja. U izvještajima o Isusovoj muci i smrti često se pozivaju na Stari zavjet da bi opravdali Isusov završetak:  "To se dogodilo da bi se ispunilo Pismo". Evanđelisti žele istaknuti da Isusova smrt na križu nije besmislen završetak njegova zemaljskog života, nego nedokučivi Božji plan spasenja.
U kasnijoj kršćanskoj teologiji i duhovnosti Isusova se smrt dugo tumačila kao zadovoljština za ljudske grijehe. Samo Isus, koji je jedini bez grijeha, mogao je umjesto ljudi svoj život dati Bogu kao zadovoljštinu. Ovakvo tumačenje Isusove smrti snažno je utjecalo na našu sliku o Bogu. Boga se, pojednostavljeno rečeno, doživljavalo kao onoga kojemu čovjek zbog svoje krivnje mora prinositi zadovoljštinu, kako bi mogao pred njim opstati. Pokazuje li nam Kristov križ doista takvoga Boga?
Isusov Bog nije suvereni vladar svijeta, pred kojim čovjek mora zavrijediti oproštenje. To nije okrutni Bog koji se zadovoljava tek žrtvom svoga Sina za otkupljenje čovječanstva. Isus na križu objavljuje Boga, koji nadilazi sva ljudska iskustva i predodžbe. Ivanovo evanđelje dublje je od drugih proniknulo nedokučivu novost Isusova križa: "Bog je tako ljubio svijet, te je dao svoga Sina Jedinorođenca" (Iv 3,16). U uvodu u zbivanja vezana uz Isusovu  muku i smrt opet ističe ljubav kao pokretačku snagu Isusova postupanja: "Budući da je ljubio svoje, do kraja ih je ljubio" (13,1). Križ je najdublji izraz radikalne Božje ljubavi koja se u potpunosti daje za drugoga. Samo Božja bezgranična ljubav razlog je Isusove smrti na križu. U tom je smislu njegova smrt bila gotovo logičan završetak njegova života, koji je živio u potpunosti za druge. Ljubav pribijena na križ do krajnje mjere izlazi iz sebe da bi svojim životom obdarila drugoga. Isus nije polovično živio niti polovično djelovao. Kardinal Ratzinger, sadašnji papa Benedikt XVI, kaže da je križ konačni znak Isusove radikalnosti i dosljednosti. Isus nije samo nešto govorio i nešto činio. Na križu, u davanju svoga života, Isus je pokazao identičnost svoje riječi, svoga poslanja i svoga života. Govorio je o ljubavi, ljubav je pokretala njegovo poslanje, i svoj je život završio najvišim oblikom ljubavi. Smrću na križu Isus najjasnije pokazuje da "Bog je ljubav" (1 Iv 4,16).
Upravo ovu dimenziju valja imati na umu kada razmišljamo o Isusovoj muci i smrti, koja u nama budi sažaljenje i duboko suosjećanje. Jer temeljni princip Isusove smrti nije njegovo samouništenje, nego ljubav za druge. Samo iz ljubavi njegova muka i smrt crpe svoju vrijednost i smisao. "Ne mjeri se količina Isusove boli i patnje na križu", kaže papa Benedikt XVI, "nego širina ljubavi, koja njegov život razapinje između postojanja u Bogu i dubine bogoostavljenoga svijeta". Isusov je križ znak razapete ljubavi između Boga i bezbožnoga svijeta.
Premda je križ kao simbol života i sreće ili pak okrutne smrti bio poznat i prije kršćanstva, postao je nezamjenjivi kršćanski simbol. Smrću na križu Isus nam je objavio radikalno drugačijeg Boga. Boga koji trpi i umire na križu samo iz ljubavi, što je do tada bilo nečuveno. Stoga, svaki naš pogled, svaka naša misao upućena križu treba na njemu otkriti Isusove riječi za nas: "Zapovijed vam novu dajem: ljubite jedni druge; kao što sam ja ljubio vas tako i vi ljubite jedni druge" (Iv 13,34).
s. Valerija Kovač
http://www.sibenskefranjevke.hr/duhovna_oaza.html?news_ID=552
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Sefirot Wed 18 Jun - 18:36

Eh to bi bilo točno kad ne bi uzimali povijest prije kršćanstva. Činjenica je da je križ stariji od kršćanstva te ova naklapanja su zapravo samo neki kršćanski osvrt na križ koji zapravo i nije baš točan....

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Simbol KRIŽA! No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Patriot_1 Wed 18 Jun - 20:00

Sefirot wrote:Eh to bi bilo točno kad ne bi uzimali povijest prije kršćanstva. Činjenica je da je križ stariji od kršćanstva te ova naklapanja su zapravo samo neki kršćanski osvrt na križ koji zapravo i nije baš točan....
Čekaj,,ovdje gore baš to piše,,da nije,,i kaj sad?Nije ni krompir ,,Hrvatski proizvod,,,pa postoji i naš,,,domaći!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Iknar Thu 19 Jun - 21:42

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:Eh to bi bilo točno kad ne bi uzimali povijest prije kršćanstva. Činjenica je da je križ stariji od kršćanstva te ova naklapanja su zapravo samo neki kršćanski osvrt na križ koji zapravo i nije baš točan....
Čekaj,,ovdje gore baš to piše,,da nije,,i kaj sad?Nije ni krompir ,,Hrvatski proizvod,,,pa postoji i naš,,,domaći!
ma ajde da to objasnim sto sefirot zeli reci a ne razumije
sefirot kaze da je netko napravio kriz prije krista,dakle kao matwerijano pruđe simbol,isto bih i ja mogao reci da sefirot nije jedini zajebant ,pa bilo ih je mnogo prije njega
pa i u Bibliji pise da sa bezumnima nema recimo smisla pricati
evo dokaza da je i preije sefirota bilo maloumnih ljudi,ili cak govre bezumnih
dakle sefirot je pravi primjer toga da je i prije njega netko slican postojao
mislim da je sada sretan jer nije jedini
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by kic Thu 19 Jun - 21:51

Iknar wrote:ma ajde da to objasnim sto sefirot zeli reci a ne razumije
sefirot kaze da je netko napravio kriz prije krista,dakle kao matwerijano pruđe simbol,isto bih i ja mogao reci da sefirot nije jedini zajebant ,pa bilo ih je mnogo prije njega
pa i u Bibliji pise da sa bezumnima nema recimo smisla pricati
evo dokaza da je i preije sefirota bilo maloumnih ljudi,ili cak govre bezumnih
dakle sefirot je pravi primjer toga da je i prije njega netko slican postojao
mislim da je sada sretan jer nije jedini
opomena

@ontopic, križ je primordijalni simbol i ima mnogo veću tradiciju, ali nitko nije pročitao moj post gore izgleda.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Iknar Fri 20 Jun - 3:12

kic wrote:
Iknar wrote:ma ajde da to objasnim sto sefirot zeli reci a ne razumije
sefirot kaze da je netko napravio kriz prije krista,dakle kao matwerijano pruđe simbol,isto bih i ja mogao reci da sefirot nije jedini zajebant ,pa bilo ih je mnogo prije njega
pa i u Bibliji pise da sa bezumnima nema recimo smisla pricati
evo dokaza da je i preije sefirota bilo maloumnih ljudi,ili cak govre bezumnih
dakle sefirot je pravi primjer toga da je i prije njega netko slican postojao
mislim da je sada sretan jer nije jedini
opomena

@ontopic, križ je primordijalni simbol i ima mnogo veću tradiciju, ali nitko nije pročitao moj post gore izgleda.
samo sam objasnio tumacenje koje su iznijeli sefirot i trynity
dakle sefirot je tvrdio da je kriz bio i prije krista,ako on moze reci da je kriz  bio i prije onda i ja mgou reci navedeno

e sada sto je kriz ovisi o cemus e govoiri,ovaj kriz simbolizira Kriste te Njegovu muku na Zemlji,a sada jel nesdto bilo prije ili kasnije nije vazno,jer ovdje se govori o Simbolu Isusa Krista,njegove muke itd

mozemo mi i pricati sto je sve bilo na Atlantidi,ali niti ti niti ljudi to vjerojatno nebi shvatili,ipak danasnji covjek ne koristi nesto umne sposobnosti,dakle ajmo reci na neki nacin je stagnirao a sada zasto ovisi,bolje receno ja mozda znam ali nema smisla govoriti nekim ljudima jer ma koliko znanja imao ispadam budala među ljudima koji ne kroiste nesto previse svoj Um

mene zanima na ovome forumu zastos e dozvoljavaju upadice sefirota i oldies na taj nacin,jer ako on moze vrijeđati "kriz"mogu i ja reci da je i vecih budala od njega prije bilo,kao sto on slicno     kaze za kriz,dakle paralelu sam  povukao
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Iknar Fri 20 Jun - 3:20

u biti da bolje objasnim sto znaci kriz po mojem nacinu razmisljanja
kriz znaci ljudsku muku na ovome svijetu,a Isus Krist je podnio tu muku za sve ljude,da bude jasno mogao je vrlo lako sve njih eliminirati,bet nekih problema,ali je cilj bio da se dokaze nesto drugo ,a sto,pa procitajte Bibliju pa cete znati
nazalsot danasnji svijetom ne upravljaju ljudi i to tisucama godina ,upravljaju Lucifer i njegovi demoni,dakle pali anđeli,promijenilo se dosta vrijednosti kroz povijest,da ne kazem sto,da nebi reklid a vrijeđam ljude,

a onda dođu neki budalasi i mrtvi hladni izjave daje kriz bio i prije,pa bio je nabijali su ljude i prije Krista,ali nitko nije podnio svu tu muku za ljude da bi se ljudi spasili,da bi im se grijesi mogli oprostiti,to je simbol puta,teskog ali  onoga koji vodi prema Raju,da se tako izrazim,nazalost danas ljudi idu sirokim vratima prema paklu,sto svjesno sto slijedeci druge jer ne razumiju itd

e sada ako to netko ne razumije pa nije to moj problem,meni je jednom receno da sunce sije i dobrima i losima,a to znaci i  umnicima i bezumnicima,a sto bude kasnije kada ljudi napuste svoja smrtna tijela,pa sto reci,vidjeti cete svi,jer SUd Bozji dolazi,a svi ljudi su smrtni i to ne mogu izbjeci
mogu samo govoriti za i protiv ali na kraju se polazu racuni
cesto znam reci da je ovaj zivot od oko 100 godina poput filma u kinu,pogledas film i dies dalje,lslicno je i sa zivotom,rodis,se zivis kako zivis,umres,te onda Sud Pravedni,te onda ides na puno duze putovanje od  ajmo tako reci samo 2 sata        nekoga filma
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Trinity Fri 20 Jun - 5:46

kic wrote:
Iknar wrote:ma ajde da to objasnim sto sefirot zeli reci a ne razumije
sefirot kaze da je netko napravio kriz prije krista,dakle kao matwerijano pruđe simbol,isto bih i ja mogao reci da sefirot nije jedini zajebant ,pa bilo ih je mnogo prije njega
pa i u Bibliji pise da sa bezumnima nema recimo smisla pricati
evo dokaza da je i preije sefirota bilo maloumnih ljudi,ili cak govre bezumnih
dakle sefirot je pravi primjer toga da je i prije njega netko slican postojao
mislim da je sada sretan jer nije jedini
opomena

@ontopic, križ je primordijalni simbol i ima mnogo veću tradiciju, ali nitko nije pročitao moj post gore izgleda.
Pusti opomene i banove, kad vrijeđaju jedni, neka onda i drugi...

Za ovo drugo, vjerojatno su samo preskočili jer nije prevedeno... B-)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Michael1 Fri 20 Jun - 11:08

Naprava za mucenje se jednim jedinim slucajem pretvorila u simbol spasenja! Bog i covjek se susrecu u tocci raskrizja! Ili ga prihvatis i spasis se ili ga odbacis i upropastis se! Treca opcija ne postoji!

_________________
Fide, sed cui, vide!
Michael1
Michael1

Male
Posts : 1933
2014-04-23

Lokacija: : Burgenland

Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by kic Fri 20 Jun - 15:07

Iknar wrote:dakle sefirot je tvrdio da je kriz bio i prije krista,ako on moze reci da je kriz  bio i prije onda i ja mgou reci navedeno
a navedno je: evo dokaza da je i preije sefirota bilo maloumnih ljudi,ili cak govre bezumnih

iz tvojih komentara se vidi kako križ smatraš prije svega simbolom i podsjetnikom jednog povijesnog događaja, što gura metafizički simbolizam križa u drugi plan, ako moram neku bukvalnu poredbu raditi, križ je nekakav: Simbol KRIŽA! Yinyang
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Iknar Fri 20 Jun - 16:35

kic wrote:
Iknar wrote:dakle sefirot je tvrdio da je kriz bio i prije krista,ako on moze reci da je kriz  bio i prije onda i ja mgou reci navedeno
a navedno je: evo dokaza da je i preije sefirota bilo maloumnih ljudi,ili cak govre bezumnih

iz tvojih komentara se vidi kako križ smatraš prije svega simbolom i podsjetnikom jednog povijesnog događaja, što gura metafizički simbolizam križa u drugi plan, ako moram neku bukvalnu poredbu raditi, križ je nekakav: Simbol KRIŽA! Yinyang
ajde da objasnim
kriz u tom pogledu se smatra patnjy Isusa Krista koro zivot covjeka na Zemlji te otkupljenje grijeha recimo

a sefirot se posprda sa time i kaze da je kriz i prije bio,ja sam rekao slazem se,bio je kao predmet samo,a ono sto sam rekao je bila paralela sa njegovim sprdnjama,dakle akcija-relakcija,pa i u Bibliji pise da je bilo bezumnika i prije,dakle bio sam jasan
akos e entko sprda sa necim tako vaznim za ljudski rod,onda i ja mogu reci da psotoje budale recimo u hrvatskoj ali i da je bilo slicnih i prije

inace taj povijesni događaj nije samo povijesni nego i ndanasnji i buduci jer je to bio tada i sada je SIn Bozji,dakle i Bog i covjek

a stos e tice sefirota poznat je svuda da mota mdoeratore i admine oko svoga prsta kako zeli,pa  se nadam da to ne radi i ovdje jer nisam dogo na ovome forumu

dakle da objasnim to sto sam rekao o sefirotu,njegov cilj odlazenja na religiju ima samo jedan cilj,a to je sprdnja svega stos e tice o Isusu Kristu,krizu te o događajima vezanih uz Boga,to radi svuda i moram priznati da mota moderatore i admine kako zeli u najvise slucajeva,e mene nece motati jer je moj Um dakleko nadmocniji od njegovog,ja znam sto je on mislio sa time reci jer znam da je pripadnik okultista i sl,a takve ne volim
dakle kriz je simbol kaos to kazes povijesnog događaja,ali i danas i buduce i za sve vjeke vjekova istovremeno,jer je to simbol Bozjeg milosrđa prema ljudima,a to ne umirekao sto ljudi umiru te zaborave
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by kic Sun 22 Jun - 22:16

Simbol KRIŽA! Il_340x270.481819379_44p8

Death se ne slaže. *Peachy keen*
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Iknar Tue 24 Jun - 4:39

kic wrote:Simbol KRIŽA! Il_340x270.481819379_44p8

Death se ne slaže. *Peachy keen*
kazes smrt se ne slaze,pa nisu sva bica smrtna,a bome smrt se da i pobijediti jer i to je stvoreno,a sve sto je stvoreno moze biti i unisteno
glavni problem je recimo kako,ili bolje receno nije sve iz materijalnog svijeta,makar se neki mogu materijalizirati,mislim na    duhove mocne recimo
dakle jasno je ako Bog odluci smrt nece postojati tako ce biti,kratko i jasno,ionako smrt je samo privremena,tjelesna sada,a unistenje e to je vec nesto drugo
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Simbol KRIŽA! Empty Re: Simbol KRIŽA!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum